Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) dqdb válasza hackeeeee (#28700) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én a 3 darab TY143-at már nem kötném alaplapra 1 csatival, sőt még kettőt sem nagyon.
Én sem, és hozzád hasonlóan kettőt sem, azonban az a 0,6 amperes maximális áramfelvételével extrém kivétel, így már kettővel túlterheled az átlagos alaplapi csatlakozót. Ugyanezen adatot az előbb írtam be a WB2 esetében: 0,11 A.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28702) Radomer válasza dqdb (#28699) üzenetére


Radomer
aktív tag

Még nem foglalt szerencsére. :))

A többi házventi 3 pines, és a házon kapcsolóval szabályozható. Hamarosan pwn is tudok majd szabályozni, így nem akartam több 3 pin-est venni. :R

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28703) Radomer válasza hackeeeee (#28697) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszi haver! :R ;)

(#28704) martin66 válasza dqdb (#28690) üzenetére


martin66
senior tag

köszönöm. :R
akkor egy hétig még így megy és lecserélem, ez meg megy felülre kifújásra.

(#28705) martin66 válasza hackeeeee (#28697) üzenetére


martin66
senior tag

Most olvasom az összefoglalót, jól értem hogy Y elosztóval sem fogom tudni megcsinálni, amit akarok. Hátulsó ház venti csatira rákötném az Y-t majd arra 2 db különböző ventit. Egyik a ház gyári ventije eu suerintem 14cm a másik meg a Noctua 12cm lenne. Különböznek ebben az esetben nem is fognak működni? Nem tudom majd szabályozni? Vagy elindulnak, de mondjuk full fordulaton.

(#28706) Grózi válasza hackeeeee (#28700) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Rengeteg újabb lap cpu_fan és w_pump aljzata már 2A-s,azokra mehet 3 is.De az a tuti és erre kérek mindenkit,hogy ellenőrizze az adott lap aljzatának terhelhetőségét.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28707) Grózi válasza martin66 (#28705) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha 3 pines ventik és feszültségalapon szabályoznád akkor működhet,csak evidens hogy más lesz a fordulat.Viszont tud meg az adott ventik indító feszültségét,nehogy bukta legyen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28708) martin66 válasza Grózi (#28707) üzenetére


martin66
senior tag

köszi.
Ha 3 pines ventik és feszültségalapon szabályoznád akkor működhet - Így lesz.
indító feszültségét,nehogy bukta legyen. - Ezt le tudom olvasni a ventilátorról? És azt hogyan állítsam, mit kell majd csinálnom azután, hogy a case fan-ra rákötöm az y-t vagy a 3-ast rá egyelőre csak két venti, utána? feszkót kell állítanom valahol?

(#28709) hegegabi80 válasza martin66 (#28708) üzenetére


hegegabi80
addikt

Elvileg a ventin is rajta szokott lenni a közepén a matricán, ha nincs akkor gyári oldalon fent kell legyen.

(#28710) chopin42


chopin42
őstag

Azt meg tudnátok mondani, hogy ezen a cpu hűtőn lévő ventik milyenek? Elvileg ilyen típus a specifikációk alapján, csak 4 pines kiadásban, alaplapról vezérelve. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28711) juliensorel válasza chopin42 (#28710) üzenetére


juliensorel
senior tag

Igen ez egy sima arctic F12, pwm-es. Elozo gepemben ketto is volt a hazon, en szerettem, de hangosak magas fordulaton. Most a tapomat huti egy ilyen. Mast nem igazan lehet elmondani rola, azon kivul, h grózi utalja ;]

[ Szerkesztve ]

(#28712) chopin42 válasza juliensorel (#28711) üzenetére


chopin42
őstag

Miért? :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28713) juliensorel válasza chopin42 (#28712) üzenetére


juliensorel
senior tag

Leszabalyozva nincs veluk baj, foleg, hogy nagyon olcso. Ebben az arresben en csak ilyet vennek. A jobb ventik meg joval dragabbak, ez ilyen sport.

(#28714) dqdb válasza chopin42 (#28712) üzenetére


dqdb
nagyúr

Itt pont erről a típusról van szó.

Majdnem azt írtam, hogy ennyiért vegyél inkább egy BQ Shadow Rock Slimet, aztán megnéztem az árát, és rájöttem, nagyon rosszul emlékeztem rá :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28715) chopin42


chopin42
őstag

Köszi, azért kérdem, mert ha procihűtőt veszek olcsón, akkor nem akarnék cserélni rajta ventit...akkor inkább +4k és minőségi gyári venti(k) legyenek rajta.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28716) dqdb válasza martin66 (#28708) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ahogyan hegegabi80 írta: matrica vagy weboldal (vagy a legbiztosabb megoldás, ha van egy változtatható feszültségű áramforrásod, akkor kikísérletezed). Nézd meg, melyiké a legmagasabb érték, ezt számold át a 12 volthoz képest százalékos értékre, adjál hozzá 3-5 százalékot, és ez alá az érték alá ne engedd a szabályozást, különben ki tudod nyírni azt a ventilátort.

Az már más kérdés, hogy be tudsz-e állítani épkézláb profilt erre az átmeneti időszakra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28717) juliensorel válasza chopin42 (#28715) üzenetére


juliensorel
senior tag

Szerintem vegyel valami be quiet!-ot annyira nem dragak, egyebkent van cpu huto topic, ott majd jo' kioktatnak :D

(#28718) dqdb válasza chopin42 (#28715) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha erre esne a döntésed, akkor előtte mindenképpen nézz utána az AMD alaplapos rögzítésnek, mert a kistestvér Pure Rockot AMD lapra csak úgy lehet felszerelni, hogy felfelé fúj a ventilátor, nem hátra ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28719) chopin42 válasza juliensorel (#28717) üzenetére


chopin42
őstag

már kioktattak :D

(#28718) dqdb Tudom, és ez fáj. Ha hátrafújós lenne, nem gondolkodnék...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28720) juliensorel válasza chopin42 (#28719) üzenetére


juliensorel
senior tag

En amugy az FSP windale 6-ot akartam venni/kiprobalni ryzen 5 1600x-emhez, aztan vegul kompakt vizet vettem.
Eloszor be quiet! Pure rick slim hutotte par hetig, kicsi volt ra, de jo kis huto az is. Felfele nezett az am4 miatt, semmi baj nincs azzal, tokeletesen aramlik fel a meleg levego, foleg ha van folotte egy hazventi (miert nem lenne manapsag?)

(#28721) chopin42 válasza juliensorel (#28720) üzenetére


chopin42
őstag

És hány ghz-en mennyi fok volt neked az 1600x a slimmel?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28722) juliensorel válasza chopin42 (#28721) üzenetére


juliensorel
senior tag

3.8 Ghz-en ment eleinte, úgy emlékszem netezés közben is átlag 40-45 fok volt, játék közben 65-75fok, tudom nem vészes ez se, de lejjebb akartam tornázni, mos kompakt vízzel, 4Ghz, netezés közben 30-35 fok körüli, játék max. 62 fok, de inkább 55fok az átlag.

(#28723) Sir81


Sir81
aktív tag

Tervezek a phanteks p400 Eclipse tetejére egy Alpenföhn wing boost 2-őt, 140-es ventit. Na már most a hozzá adott gumis rögzítő azért problémás, mert a ház tetején levő porszűrőt nem tudnám így visszarakni, olyan kevés hely van közöttük. Alternatív rögzítés? Sima venti csavar nem fogja oda.

(#28724) chopin42 válasza Sir81 (#28723) üzenetére


chopin42
őstag

Kábelkötegelő. Pahnetks entho pro tetejére így rögzítettem 200-as ventit, mivel a furatok kicsik voltak. (Az más kérdés, hogy mivel kerregett, le kellett szednem...)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28725) Grózi válasza Sir81 (#28723) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hosszabb csavar a legjobb megoldás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28726) Sir81 válasza Grózi (#28725) üzenetére


Sir81
aktív tag

Konkrét fajta méret?

(#28727) szazbolha


szazbolha
addikt

Létezik olyan 120-as ventilllátor amelyen a LED fényerő a fordulatszámtól függetlenül változtatható?

(#28728) RazoR


RazoR
veterán

Szerintetek segít valamit ha a Core V21-be az elejében lévő 2db Viper R mellé berakok alulra 2 darab lepát befújónak? A VGA mellett oldalt van a plexis oldallap és valahogy szeretnék neki több levegőt bejuttatni!

(#28729) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Csak egy kis élménybeszámolóval szolgálnék, hátha valaki kedvet kap a fejlesztéshez. Adott volt egy ideje egy S340 Elite ház illetve egy LiqMax II 240 vízhűtés, amelyek esetében nem voltam elégedett a rendszer hőfokokkal, ezért a Kompakt Vízhűtés topik szakijait, illetve az itt lakók tanácsait kértem. A kompaktosok tanácsára a radiátoron lecseréltem a gyári Enermax egységeket NB eloop B12PS-ekre, amelyekkel teljes mértékben elégedett voltam. Ennek tükrében a házventilátorokat is ettől a gyártótól néztem, a konkrét típus kiválasztásához pedig itt kértem segítséget, igaz, részben változott a történet (a boltok készletei miatt).

Végül egy B14PS, illetve egy B12P került beszerzésre és beépítésre a gyári NZXT egységek helyére. A 14 centis a gépház tetejére került, míg a 12-es a gépház hátuljába, elsősorban a magas VRM hőfokok csökkentése céljából.A történethez hozzátartozik, hogy eredetileg utóbbiból is PS változatot kerestem, de már nem találtam 5 év garival, ezért vettem P-t, ami jellemzően fordulatszámában tér el a PS típustól. Ha már nekikezdtem a szerelésnek, a vízhűtő blokk alatt lévő MX4-et is lecseréltem ThermalGrizly Kryonaut-ra.

Néhány szó a tapasztalatokról. A 14 centiméteres egység még full fordulaton is csendes, légszállításában biztosan jobb, mint a gyári 12 centiméteres volt, már csak a méretkülönbség okán is. A hátsó 12-esnél már komolyabban bele kellett nyúlni a fordulatszámokba, de az idle 800 RPM itt is kifejezetten csendesnek mondható. Full krafton ez az egység elvileg 2000 RPM-et tud, nálam az alaplap maximum 90 százalékra és 1800 fordulatra engedte húzni, de ez csak elvi lehetőség, ekkor már van hanga a ventinek rendesen. Igazából nem is a motorhang a zavaró, hanem a gépház rácsozásán áttolt levegőnek van kellemetlenül búgó hangja. Ennek okán a terhelés alatti fordulatot itt 1400 RPM-ben maximalizáltam, a VRM hőfoknál azonban ez a -400 fordulat percenként mindössze 2 celsius pluszt jelentett csupán.

A pasztáról néhány szó. Ez egy állat. Nem tudom, hogyan lehet ennyivel jobb az MX4-nél, de az. Teljes terhelésnél 5-6 fokot hozott, ami azért nem rossz eredmény, szerintem. Ami érdekes, hogy szemmel látható módon gyorsabban hül vissza vele a rendszer ugyanazzal a kompakt vízzel, a felmelegedés üteme éppen ellenkezőleg, lényegesen lassabban történik meg.

Végül, beszúrnék néhány képet, ha megengeditek. A processzor egy alapórajeles R51600X, kikapcsolt XFR-rel) Az első kettőn az idle állapot látható (30 perc tétlenség után), a másodikon 10 percnyi AIDA stresszteszt (CPU & FPU) végeredménye figyelhető meg. Az első és harmadik kép a régi ventilátor és paszta mellett készült, a második és a negyedik a két új NB-vel és a ThermalGrizly pasztával. A kompakt radiátorán természetesen mindkét esetben a már meglévő, két darab B12PS pihent. Végül egy képet beszúrtam a ventikről is, illetve a konfigomról, csak a rend kedvéért! ;)

[ Szerkesztve ]

(#28730) juliensorel válasza Timer (#28729) üzenetére


juliensorel
senior tag

Cpu ertekekbol meg -20fokot ki kell vonni?
Tudod hasonlo nagyon a gepunk, en most fix 4ghz-en jaratom a procit par hete, nekem jatekok kozben max 58fok szokott lenni, uresjarat, netezes: 30-40 fok kozott.(mondjuk nem mai darabokkal jatszom, ultran: bf4, hardline, battlefront) en a sima enermax pasztat hasznalom amit adtak a liqmaxhoz, es most 2 lepa bol quiet huti a radit, 60fokig 50% os fordulaton engedem oket (~8-900 rpm)

(#28731) Grózi válasza Sir81 (#28726) üzenetére


Grózi
Topikgazda

PL:
30mm [link]
35 mm [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28732) Grózi válasza RazoR (#28728) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pár fokot szerintem hozna a vga-n,de a puding próbája az evés.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28733) Grózi válasza Timer (#28729) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Köszi a tartalmas beszámolót és örülök hogy beváltak a dolgok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28734) Timer válasza juliensorel (#28730) üzenetére


Timer
veterán

A képeken két CPU érték van, az egyik a 20 fokkal emelt változat, a másik az offset nélküli érték. A jó ég tudja, melyik az igazi, de a szabályzás a magasabb érték alapján történik az én alaplapom esetében.

Grózi: én köszönöm a segítséget!

(#28735) RazoR válasza Grózi (#28732) üzenetére


RazoR
veterán

Gyakorlatban kiderült, hogy a ventik háromnegyede az alaplapi tálca alatt lenne így meg szerintem semmi értelme...

(#28736) Grózi válasza RazoR (#28735) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha van otthon 2 db normális légszállítású 120-s ventid,akkor azért tennék velük egy próbát-láttam már csodákat és nem lepődnék meg ha a cpu-alaplap vrm hőfokai is javulnának.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28737) RazoR válasza Grózi (#28736) üzenetére


RazoR
veterán

Van még 4 Lepa-m, megmaradt a Scout-ból!

Itt a képen láthatod, hogy mire gondoltam, az alsó rácsra felfér 2db 120-as pont, de nagyrészt az alaplapi tálca alját fújnák!

Nálam így néz ki, szerintem a vga nem sokat kapna belőle:

[ Szerkesztve ]

(#28738) Grózi válasza RazoR (#28737) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Értettem amit írtál,de a légáramlás csodára képes néha.80% eséllyel semmit se használ,de én azért kipróbálnám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28739) RazoR válasza Grózi (#28738) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor bocs, csak gondoltam képekkel illusztrálva jobb... :B
Most lecseréltem az elejében az alsó Lepát még egy Viper-re és ez is hozott 2 fokot, meg is lepődtem! Kipróbálom valamikor és beszámolok az eredményekről!

[ Szerkesztve ]

(#28740) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Ráköthetek két db Noiseblocker eLoop B12-PS típusú ventilátort 1db olyan CPU_FAN csatlakozóra ami 1A/12W-es terhelést bír? Nem találtam áramerősség értékeket csak teljesítményt az adatlapján (0,95W). Ez alapján azt gondolom, hogy ráköthetem gond nélkül de nem vagyok biztos benne.

(#28741) dqdb válasza 2thletme2day (#28740) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen. Az 1 amperes terhelhetőség a 12 voltos tápfeszültség miatt 12 wattot jelent.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28742) 2thletme2day válasza dqdb (#28741) üzenetére


2thletme2day
őstag

Eddig csak neten keresgéltem adattáblát aztán ránéztem a dobozra amin input current: 0,08A/0,95W szóval ezek szerint nem lesz gond.

(#28743) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Szemezgettem az RGB ventikkel is, ledest mindenképp szeretnék, de ha most 1-2 ezressel kellene többet fizetni rgb-ért lehet belemennék.
Annyi lenne a kérdésem, hogy ha 4x CoolerMaster Masterfan pro 120 rgb ventit vennék, elég lenne egy rgb legalább 4 ágú elosztó kábel pluszba? Vagy külön vezérlő kellene hozzájuk?
Az alaplapom MSI X370 SLI plus (1x CPU + 1x pump fan + 4x chassis pwm header) elvileg msi mystic lightinggal kompatibilis, meg van rajt 1 db rgb hub is. A házam Fractal Meshify C.

Ha szerintetek így működne, esetleg vásárláshoz az rgb elosztóhoz linket tudtok? Vagy vegyek RGB vezérlőt?

Üdvözletem.

(#28744) martin66 válasza dqdb (#28716) üzenetére


martin66
senior tag

Húú, itt számomra ismeretlen dolgok vannak.
Van egy B350-Prime Plus Asus lapom. Erre az egyik Case_Fan-ra akarok Y vagy 3-as elosztót.
- Az egyik ventilátor ami rá menne: Noctua NF-9-1600 (én nem találtam meg, hogy létező lenne, matrica: DC12V, 1.44W, 0.12A) ezen a hűtőn van rajta gyárilag: NH-U9F gyártónál vannak infók.

1700-al pörög jelenleg CPU coolerként. Ezek az L.N.A vagy U.L.N.A ez az amit nem tudok bekapcsolni ugye, mert a CPU coolernél 3 pinesként nem tudom szabályozni!?
Rotational Speed (+/- 10%) 1600 RPM
Rotational Speed with L.N.A. (+/- 10%) 1150 RPM
Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%) 850 RPM

- Másik az Aero cool 800-as házam hátsó ventije: DF1202512SELI (én nem találtam meg, hogy létező lenne, matrica: DC12V, 1.92W, 0.16A)

"Nézd meg, melyiké a legmagasabb érték, ezt számold át a 12 volthoz képest százalékos értékre, adjál hozzá 3-5 százalékot, és ez alá az érték alá ne engedd a szabályozást, különben ki tudod nyírni azt a ventilátort." - A postodban írt számítást valaki kérlek végezze el, én nem értek hozzá. Továbbá ezt majd a biosban tudom majd beállítani vagy hogyan?

CPU coolernek bordára 9cm-en mit ajánlotok? (ezt néztem ki az összefoglaló alapján: be quiet! Shadow Wings PWM 92, van más hasonló árú és tudású ami jó?)

(#28745) Lalee88


Lalee88
csendes tag

Szevasztok!

A segítségeteket kérném egy Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass ház hűtéséhez.

Többi cucc:
Lap: MSI B350 GAMING PLUS
CPU: Ryzen 5 1600
CPU hűtő: be quiet! Pure Rock 120mm (BK009)
RAM: Corsair Vengeance (2x8GB) 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16R
VGA: Gainward Phoenix GS GTX 1080 8GB (426018336-3644)
Táp: Corsair RM550x 550W (CP-9020090-EU)
SSD: Crucial MX300 525GB CT525MX300SSD1
HDD: WD Caviar Blue 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
+ egy ODD is lesz benne, szóval az elől foglalja a helyet.

Milyenek benne a gyári hűtők? Maradhatnak? Nagyon hangosak? Esetleg mit ajánlanátok? Fekete/piros színben, hogy ne üssön el a többi cucctól.

Köszi előre is! :R :R

(#28746) dqdb válasza martin66 (#28744) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rotational Speed (+/- 10%) 1600 RPM
Az 1700 rpm máris megfejtésre került, ez az érték 1600 rpm-hez képest bőven belefér a +10%-os tűréstartományba.

Rotational Speed with L.N.A. (+/- 10%) 1150 RPM
Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%) 850 RPM

Ezek nem BIOS-ban kapcsolható dolgok, hanem a Noctua nevezi így a ventilátoraihoz adott ellenállásokat, amik a 12 voltból gyártanak kevesebbet.

- Másik az Aero cool 800-as házam hátsó ventije: DF1202512SELI (én nem találtam meg, hogy létező lenne, matrica: DC12V, 1.92W, 0.16A)
Mivel sem a weben nem találtad meg, sem a matricán nem szerepel a szükséges érték, így csak gyakorlati úton lehet kideríteni az felpörgéshez szükséges feszültséget. Amíg ez az adat nem áll rendelkezésre, addig nem lehet számolni sem.

92 mm-ben nincsen nagy választék, szóval mivel bordára megy, így az a BQ jó lesz neked.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28747) bluefox009


bluefox009
csendes újonc

Hello, egy Deepcool gammaxx 200T-re keresek hűtőt, mert a gyári már elég zajos lett silent módban is (1000rpm). esetleg két házhűtővel nem tudom használhatnám e passzívan, egy pentium g4560assal.
két 120mm fan, egyik fújná másik szívná a házból ki a levegőt, vagy akár egy új hűtő is jó lehet rá.
120mm-set nem tudom rá fogatni, egy kisebb méret kellene rá.

(#28748) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Nem tudom ide való, ha nem akkor elnézést. Tervezem, hogy lecserélem a Big Shuriken 2 -n a ventit egy olyan 140 -esre aminek 120 -as a lefogatója. Az ajánlottak között lévő Thermalright TY 147A szerintetek rá tudom fogatni? Ahogy néztem van egy kis pereme a bordának és emiatt lehet h csak 120-as fér rá, de kéne egy megerősítés. Ha nem megy fel a 140-es akkor 120-asok közül van mi jöhet szóba ami feket, fehér, nagy levegőmozgása van alacsony fordulaton és csendes?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28749) hegegabi80 válasza Nerazim (#28748) üzenetére


hegegabi80
addikt

Elvileg a sima Shuriken rev. B-n is van perem a két oldalán, mivel azon csak 100-as venti van. Sőt a 92-esnek külön van még plusz süllyesztés a bordán.
A kis perem ellenére én a 120-as ventit rá tudtam fogatni (külön hajtottam lefogatót a gyári mintájára), mivel a venti egyik oldalán lévő 4 merevítő simán felfeküdt a bordán lévő peremre.
Szerintem rá fogod tudni tenni, de majd még megerősítenek. 120-asból az Alpenföhn WB2 Plusból van olyan, aminek fehér a pereme.

[ Szerkesztve ]

(#28750) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Az alábbi konfighoz keresek ventiket, de nem igazán tudom, milyet :)

Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac
AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX (vagy Ryzen 3 1300X)
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
MSI GeForce GT 1030 2GH OC GeForece GT 1030 2GB GDDR5 OC PCIE
TOSHIBA P300 2TB 7200 rpm 64 MB SATA3 HDWD120UZSVA
A-DATA SP920 256 GB-s SSD
RAIJINTEK METIS PLUS
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM

1db ventillátor van már a kockában és ha jól értem, még egy 120as venti fér még bele, amit ha jól értelmezek, PWM-ben támogat is az alaplap.

A következő ventiket néztem ki:
- LEPA LPBOL12P
- Coolink SWIF2-1201
- Be Quiet Pure Wings 2 PWM

A három közül melyiket javasolnátok a leginkább, ha elsődleges szempont a csendes működés (is)?
Érdemes lehet (lehet egyáltalán?) a Házba alapból berakott gyári hűtőt is lecserélni?

A válaszokat előre is köszönöm,
Péter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.