Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) dqdb válasza bivalyolo (#28599) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem tudom, ha nagyon rosszak lesznek a hőfokok, én inkább házcserébe fektetném a pénzt, mert van egy jó CPU hűtőd.

De az eredeti felvetésed nem arra vonatkozott, hogy kevés a hűtés, hanem arra, hogy hangos. Szereld össze a gépet úgy, hogy mindegyik az alaplapra van kötve, telepítsd fel az ASUS Fan Xpert programot, és terheléses teszteket futtatva állj neki kísérletezni. A felfelé fújó CPU hűtővel nem sokaknak van tapasztalat, ötletem nincsen, mennyire kavar be a hagyományos felálláshoz képest, így az ott szerzett tapasztalatok alapján képzett ökölszabályok nem biztos, hogy érvényesek. Jobban sajnos nem tudok segíteni, és az erdőbe sem akarlak bevinni okoskodással.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28602) dqdb válasza abdulka1 (#28600) üzenetére


dqdb
nagyúr

4 pines ventilátor != 4 pines ventilátorcsatlakozó

Én ventilátorokról beszéltem, ott ami 4 pines, az biztosan PWM-es. Ami nem 4 pines, az biztosan nem PWM-es. A csatlakozó a kedves alaplapgyártóknak köszönhetően természetesen már más tészta.

És ha van ilyen 4 pines csatlakozó, gondolom van ehhez megfelelő venti is, vagy tévedek?
Igen, az ilyen csatlakozóhoz megfelelő ventilátort hívják 3 pinesnek, amit úgy tudsz rákötni, hogy egy pin üresen marad. A csatlakozó fizikai kialakítása olyan, hogy ezt nem lehet elhibázni (vagy erősnek és rettenetesen elszántnak kell lenni hozzá).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28603) abdulka1 válasza dqdb (#28602) üzenetére


abdulka1
őstag

Értem én, hogy 3 pines ventilátort kell használni, de akkor minek van az a ráadás +5V-os tüske?
A lapgyártók nem tudják, hogy árt a PWM-es ventilátoroknak?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28604) chopin42 válasza abdulka1 (#28603) üzenetére


chopin42
őstag

Nem akarok beleszólni, de sokszor hülyeséget írnak alaplap gyártók a kézikönyvben (asus strix b350f pl). Neten nézz utána a lapodnak,konkrétan keress rá a pwm és lap kombóra

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28605) Zaied válasza dqdb (#28591) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Köszi a sok infót, majd akkor tesztelgetek hogy a legjobb!
Köszi még egyszer, venti ügybe meg akkor még visszatérek!
:R

(#28606) Grózi válasza Zaied (#28605) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ventiügyben természetesen előrelépés lenne az eLoop,de még az Akasa Apache is jó alternatíva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28607) abdulka1 válasza dqdb (#28583) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Megfogadtam a tanácsodat, és kipróbáltam a FanXpert-et. Csendesebb lett minden, és nem ment a hűtés rovására. Köszönöm.

A program teszteredményei.
CPU fan: Alpenföhn BROCKEN ECO

CHA fan 1: Arctic F12 PWM PST (hátul kifúj)

CHA fan 2: 2xArctic F14 PWM PST (elől befúj)

És az eredmény miután a program elvégezte a beállítást. (~26 fokos szobahőmérsékleten)


chopin42 Köszönöm neked is a tippet, de sajnos nem találtam semmit.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28608) Zaied válasza Grózi (#28606) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Köszi!
:R

(#28609) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom , úgy vélem nem hűt megfelelően a cpu hűtőm. Levettem a ház oldalát ,és megfogtam a bordát ,de nem érzem rajta a hőt. Mit lehet vele kezdeni ?

(#28610) abdulka1 válasza tomaszka88 (#28609) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Először ellenőrizd a hőfokot pl Aida64-el [link] ,és hasonlítsd össze a proci specifikációjában szereplő értékekkel.
Ha magasnak találod, ellenőrizd a hűtő lefogatását, illetve érdemes újra pasztázni. (gondolom a ventilátor forog)

Ui: kikapcsolt állapotban nem biztos, hogy jelentős hőmérsékletet érzékelnél főleg egy nagyobb hőleadó felületű bordán. Ha nem hűtene, akkor néhány perc után kikapcsolna a gép.

Egyébként milyen hűtő, és milyen proci?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28611) tomaszka88 válasza abdulka1 (#28610) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Bekapcsolva ment a gèp, levettem a ház oldalát. A hőfokokkal gondom van..ugràló értèkek cpu 25-30 dióda 40 -45 ..Ryzen 1600x és Alpenföhn Brocken eco hűtőm van.

[ Szerkesztve ]

(#28612) abdulka1 válasza tomaszka88 (#28611) üzenetére


abdulka1
őstag

Ennek a procinak a 95W TDP mellett az a 25-30 fok nem egy magas hőmérséklet. Nekem ugyan ezzel a hűtővel egy I3-6100 51W-os proci hőmérséklete ettől magasabb (néhány poszttal fentebb láthatod), pedig 2db 140-es tolja neki a friss levegőt.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28613) tomaszka88 válasza abdulka1 (#28612) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Igen,az nem is sok,és nem is azzal van a baj,hanem a cpu dióda meg 40 körül forog alapon. Terhelés alatt 66-70.. a vrm meg 80-83 fok.. majd megnézem terhelés alatt bordàt meleg-e. Ha akkor sem, mit lehet tenni?

(#28614) abdulka1 válasza tomaszka88 (#28613) üzenetére


abdulka1
őstag

A dióda hőfoka a magban, hőérzékelő által mért érték. Ez szerintem csak nagyobb hűtési teljesítménnyel csökkenthető. (egy normális hűtőpasztát még érdemes lenne kipróbálni)

A CPU VRM hűtésén pedig egy Top Flow hűtő, vagy a ház tetején elhelyezett ventilátor is segíthet.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28615) tomaszka88 válasza abdulka1 (#28614) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Jó szellőző házam van, raktam már felülre ventilátort,de nem segített. Újra is pasztáztam azzal a pasztával amit a proci hűtő mellé járt. Úgy látszik a végős megoldás egy Top flow-s hűtő lesz. Én tulajdonképpen ezt néztem ki : Be quiet! - CPU - Shadow Rock TF 2 - BK003

Nagyobb hűtési teljesítmény , mint pl. vízhűtés ?
csak nem tudom lehet-e úgy fordítani, hogy a hőcsövek a ramok felé álljanak..a borda pedig a vrm felé

:))

[ Szerkesztve ]

(#28616) Grózi válasza tomaszka88 (#28615) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez itt kezd off lenni,ajánlom menj át a Milyen cpu hűtőt vegyek? topicba!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28617) tomaszka88 válasza Grózi (#28616) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Rendben :)

(#28618) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv! PC házba hátulra keresek 12cm-es LED-es zöld ventilátort. 1000 rpm körül, hogy halk legyen,
Köszi a tippeket.
.
Ajánlásban néztem nem LED-es ventiket: "Cooltek CT-Silent Pwm 120" , ez azonos lenne az olcsón kapható "Cooltek CT-Silent Fan 120 PWM Low- OEM 4 pin" termékkel?
Illetve a "XILENCE - RED WING PWM"-re tudnátok adni egy bolti linket, mert itt sem vagyok bizonyos benne, hogy a megtalált XILENCE RED-ek ezzel azonosak. pl. a "performance C".

(#28619) tomaszka88 válasza szazbolha (#28618) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Hello!

Nekem két ilyenem van kéken világító , neten találtam zöldben is. Elégedett vagyok vele.

Spectre™ LED PWM Fans
Materials PBT
Color (Frame/Blades) Black Tinted Transparent
Bearing Type Fluid Dynamic Bearings (FDB)
Voltage (v) 12

120mm
Dimensions (mm) 120 x 120 x 25
Current (A) 0.20A±10%
Speed (RPM) 700-1800 RPM ±10%
Air Flow (CFM) 51.3 CFM
Noise (dB-A) 22.5 dB(A)
Air Pressure (mmH2O) 1.88 mmH2O

BitFenix Spectre PWM BFF-BLF-P12025G-RP 120mm Green LED Case Fan

(#28620) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Én pedig keresek PWM-s,14 cm-s csendes ugyan, de hatékony ledes ventilátort.

Várom az ajánlataitokat.. :))

Köszi!

(#28621) juliensorel


juliensorel
senior tag

Grózi, vagy bárki aki tud segíteni, tápba való 12 centis ventire lenne szükségem, mert kiszedtem a gyárit és most alaplapról hűtőm (mint ahogy pár napja írtam), de valszeg mivel a táp nem érzékel saját ventit ezért BIOS-ban letilt, kikapcsol a gép pár másodperc után, win futattás alatt nem jelentkezik ez a problem: [link]
:R

(#28622) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok!

Beírom ide is, itt sanszosan jobban foglalkoztatott téma. Adott volt 3 darab Jonsbo Eclipse Solar RGB venti. Talán 2 hónapja vettem őket, Ebből 1.5 hónapot a max 1200-s fordulaton mentek, utóbbi időben pedig 800-n. Már észrevettem ezelött is, hogy az egyik nem teljesen szimmetrikusan pörög, de nem foglalkoztam különösen vele. Egyik nap este arra lettem figyelmes, hogy darál az egyik valamit, mint kiderült: saját maga volt az.

Olyan csálén pörgött, mintha én raktam volna össze kézzel. Ma kiszedtem őket és ami feladta a harcot: kettérepedt középen, majd szétjött, ami pedig kicsit kezdett el csálén mozogni, az pedig félig van megrepedve. A 3.-nak semmi baja nem volt még, de kivettem azt is, mert nem vagyok itthon ahhoz eleget, hogy én felügyeljem és várjam mikor darálják be magukat.

Nem ajánlom ezt a márkát, már megvételkor is kitűnt, hogy milyen törékeny anyagból készültek, persze nem gondoltam, hogy saját magát elrepesztik. :Y Ez lehet a vége, ha az ember próbál kicsit spórolni és ránézni feltörekvő márkákra. :(((

Egyelőre beraktam a radihoz adott 3 modelt, masszív darabok és nagyon szépen szállítják a levegőt (Captain 360-hoz kaptam), de az tény, hogy nem mutatnak olyan szépen.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#28623) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok,

Az ajánlott ventik közül a Lepa bol quiet kék ledes tetszik is, alaplapom tudja is a pwm-et. Csak annyi a kérdésem, hogy maga a led fénye mennyire erős? Sötétített üveg házam lesz (Meshify c). Előre 3, hátra 1, jó ötletnek tűnik? Van a lapomon 4 pwm-es chassis header szóval inkább pwm-re mennék.

Köszöntem

(#28624) juliensorel válasza CSB29 (#28623) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nekem van ketto, nem reg vettem, nekem sima uvegfalam van, inkabb atraktam oket elore mert picit azert zavart, igy most a hatso venti nem ledes, de teged sotetitett uveg mogott nem fog zavarni szerintem, mert annyira azert nem erosek

(#28625) dqdb válasza CSB29 (#28623) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] + [link]
szóval véleményes, de van rá megoldás

Én a helyedben előre kettő, felülre egy 140 mm-est és hátra egy 120 mm-est tennék, azonban ekkor a Lepa helyett kell mást keresni a fenti téma-összefoglalóból, mert az csak 120 mm-es méretben van (3 pinesben ott van az Aerocool DS például, ha ragaszkodsz a világításhoz).

Alternatív megoldás lehet még egy RGB LED szalag a házba és mellé nem világító ventilátor (fogtunder hozzászólásaira keress rá, ő javasolta többször).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28626) dqdb válasza tomaszka88 (#28620) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hibrid csatlakozókkal van tele az alaplapod, így ebben a méretben neked is az Aerocool DS-t ajánlanám.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28627) dqdb válasza szazbolha (#28618) üzenetére


dqdb
nagyúr

Zöld LED-es és jó ventilátorból nem igazán van választék (nem is rémlik olyan ajánlható ventilátor, ami zölden világít). Ha elég a zöld színű lapát, akkor a fenti téma-összefoglalóban szereplő Nanoxia DS kitűnő választás lehet.

Amúgy azért keresel PWM-es ventilátort, mert az alaplapodon garantáltan PWM-es csatlakozóra kötnéd, vagy azért keresel PWM-es ventilátort, mert az alaplapodon egy 4 pines csatlakozóra kötnéd?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28628) anddroid8205 válasza Grózi (#28506) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Végre sikerült tesztelni a Metis házat a tetejébe rakott 2 db Corsair AF120-val. Hát elég siralmas az eredmény, a Gigabyte GTX 1060 3GB Mini terhelés alatt rögtön felment 68 fokra, ami ugyan nem vészesen sok, de nyitott háznál 55 fok volt a max.
Most vagy a Corsair ventik ilyen rossz teljesítményűek, vagy sokkal alacsonyabb hőmérsékletre ne is számítsak egy ilyen kis házban?
Érdemes lenne beruházni a Nanoxia DS ventikbe?
Köszi

(#28629) dqdb válasza anddroid8205 (#28628) üzenetére


dqdb
nagyúr

A válasz szerintem és, és ezt sokkal inkább a házra fognám.

Ebben a házban jobb ventilátorokkal sem lesz valószínűleg más a helyzet, mert hiába van fent két kifelé fújó ventilátor, egyszerűen nem jutnak elég friss levegőhöz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28630) abridabri válasza anddroid8205 (#28628) üzenetére


abridabri
veterán

Ez a ficko 3 befujo ventit hasznal ,es a tap viszi ki a meleget.
Lehet neked is kiserletezgetni kellene kulonbozo venti allasokkal kapcsolatban ,hatha javul a helyzet.

(#28631) anddroid8205 válasza dqdb (#28629) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

A felső 2 venti befelé fúj, az 1 hátsó pedig kifelé. A befelé fújókon van porszűrő, megpróbálom azok nélkül is majd.
Egyébként én is arra tippelek, hogy ebben a házban nem lesz sehogy sem hűvösebb.

(#28632) anddroid8205 válasza abridabri (#28630) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Igen, ezt a videót én is néztem, ez adta az ötletet, de azt hittem, hogy a hátsó venti kifelé fúj, de megpróbálom majd megfordítani, hátha segít. Köszi

(#28633) szazbolha válasza dqdb (#28627) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm a zöld LED-es válaszokat.

Azért keresek PWM-es ventilátorokat, mert az alaplapon 1 db 4 pines csatlakozó van házventinek. A manuál szerint a 2.pin "Fan speed". Azt konkrétan nem írja hogy PWM. Reménykedem, hogy ez vezérlést jelent, nem pedig sebesség visszajelzést. Ha "TAC"-nak neveznék biztosabb lenne, hogy PWM.
Nincs egy lista mely alaplapok tuti PWM-esek?

Ezenkívül tervezem, hogy beszerzek egy PWM-es vezérlőt, amelynek érzékelőjét a VGA blackplate-jén helyezném el. Ha ez nem jön össze, akkor az alaplapit kell elosztani. Úgy emlékszem BIOS-ban nem állítható, hogy a CPU vagy az alaplap hőmérséklete szerint szabályozzon. talán az alaplapi mérés jobb lenne

(#28634) dqdb válasza szazbolha (#28633) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért keresek PWM-es ventilátorokat, mert az alaplapon 1 db 4 pines csatlakozó van házventinek.
Azért kérdeztem rá, mert hasonló választ sejtettem.

A manuál szerint a 2.pin "Fan speed".
A második lábon a feszültség megy, ami éppen nem PWM-es szabályozásra utal. A negyedik láb a lényeges, mert azon megy a PWM vezérlőjel.

Nincs egy lista mely alaplapok tuti PWM-esek?
Nincsen, a csatlakozók szintjén kell nézni a lábkiosztást, nem az alaplapén. Gyakori, hogy egy alaplapon egyszerre van PWM-es, DC és szabályozhatatlan csatlakozó, ebből az előbbi kettőt általában 4 pines csatlakozóval szerelik.

A fenti téma-összefoglalóban szerepel leírás, ha nem vagy biztos a dologban, akkor tedd ide be a csatlakozók lábkiosztását, és megírom, mire képes.

Úgy emlékszem BIOS-ban nem állítható, hogy a CPU vagy az alaplap hőmérséklete szerint szabályozzon. talán az alaplapi mérés jobb lenne
Ez is konkrét alaplaptól függ, középkategóriában már néha előfordul, hogy lehet külső szenzort használni szabályozáshoz, de inkább a felső-középkategória sajátja. Nagyon leegyszerűsítve az elmondható, hogy hagyományos álló házban normál felhasználási körülmények között nagy különbség a CPU vagy a VGA hőmérséklete alapján történő szabályozásnak, mert általában vagy csak az előbbit terheled, vagy a kettőt egyszerre, és sosem csak az utóbbit.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28635) CSB29 válasza dqdb (#28625) üzenetére


CSB29
aktív tag

Nagyon köszi a választ!

Úgy néztem a Meshify c eléggé el van sötétítve, szóval nem hiszem hogy gettó modifikálni kéne :D Fontos lenne inkább felülre még egy exhaust szerinted? Nem terveztem, de lehet akkor az elől 2x140 + fent 1x140 és hátul 1x120 megoldást választom. Ledekhez ragaszkodom, mert pont annyi világítást szeretek azért.

[ Szerkesztve ]

(#28636) szazbolha válasza dqdb (#28634) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!
Utána néztem jobban, nem a 2. hanem a 3. pin a Fan_speed és a 4. Fan_speed_controll az alaplapi leírás szerint, tehát PWM-es ahgy gondoltam.

Azzal egyetértek, hogy átlagos felhasználás mellet (játékok) a CPU és GPU terhelése nagyjából együtt fut. De szerintem a hőmérséklet változás karakterisztikája messze nem azonos. A VGA hűtési rendszere adott, a legritkább esetben cseréljük másik léghűtésre vagy vizesre, még a hűtés vezérlést is ráhagyjuk az eszközre.
A CPU-hoz szoktunk általában a gyáritól eltérő hűtést választani, amit rendszerint túlméretezünk. A BIOS-ban pedig próbáljuk optimalizálni (alacsonyan tartani) a venti fordulatszámát. Ha pedig halk gépet szeretnénk akkor nagyon túlméretezzük a CPU hűtését, lesz egy nagy hőleadó képességű bordázat egy alacsony légszállításra behangolt ventilátorral.

Ennek eredménye az hogy a VGA dolgozik a maga karakterisztikája szerint 30-80 fokos tartományban, leginkább a két szélén, a CPU meg egy 25-50 fokos tartományban és normál terhelésnél nem feltétlen a szélső értéket veszi fel, hanem jobb esetben valahol 40-42 fok környékén (az enyém ilyen). A helyzetet tetézi, hogy egy "gámernek" mondható konfigban a VGA 2-3x több hőt termel, mint a CPU. Ezek miatt nem tartom túl elvetemült ötletnek, hogy a VGA hőmérséklete alapján legyen szabályozva legalább a ház egyik szívó ventije. A hátsó mehet a CPU hőmérséklet alapján, akár együtt futva a CPU hűtő ventijével.
Természetesen egy nem jól szellőző házban a VGA felfűti a CPU-t is, és akkor mindegy hol van a mérési pont, de nem erre a helyzetre terveznék.

Hogy miért a blackplatet mérném? Egyrészt könnyen hozzáférhető, és a GTX1080 hőkamerás tesztek szerint terhelés alatt jóval melegebb mint a VGA hűtőbordája. Ráadásul lassabban veszti el a hőmérsékletét a terhelés megszűntekor mint a GPU és vrm.

Persze ez csak elmélet, vagy játék a lehetőségekkel és a gyakorlat megmutatná, hogy semmi értelme a VGA-hoz kötni a ház légszállítását, elég a CPU-t monitorozni valami jól belőtt határértékkel. (ha az alaplap ilyet támogat) Még a házat sem vettem meg... lehet alap beállításokkal is minden hőmérséklet és a zaj is elfogadható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28637) tomaszka88 válasza dqdb (#28626) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszi, még annyit kérdeznék, hogy a házam egy Aerocool Aero 1000-s.. 12 cm ventik vannak bent .. leszeretném cserélni 14cm-re.. milyet tudnál ajánlani? ez az rgb led ötlet is tetszik. Ahh ez az AC DS k..va jó.. szerinted inkàbb ilyet érdemes venni a 14cmek helyett?

[ Szerkesztve ]

(#28638) dqdb válasza tomaszka88 (#28637) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem ismerem a gyári ventilátort, mielőtt döntenél, várd meg Grózi válaszát a témában.

Ha ragaszkodsz a LED-ekhez, akkor 140 mm-ben ez lesz az egyik legjobb. Ha LED szalag és világítás nélküli ventilátorok felé mész el, akkor a fenti téma-összefoglalóból:

140mm 3 pin
Nanoxia Deep Silence 1100 vagy 1400 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 140 (itt nem árt tudni, hogy volt korábban problémás sorozat, valószínűleg mostanival már nem lesz probléma)
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3

140 mm 4 pin pwm
Nanoxia Deep Silence 140 Pwm
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Noiseblocker eLoop B14-PS(bordára/radira,nagy teljesítmény+rendkívül halk)
Be Quiet Shadow Wings 140 Pwm

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28639) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Jó helyen járok-e? Fsp Hexa 400 tápomban szeretném cserélni a ventit vmi csendesebbre.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28640) szazbolha


szazbolha
addikt

Ismét lenne egy kérdésem.
Létezik valamilyen eszköz, kütyű amivel a 4 pines és PWM-es alaplap szabályozni tudná a 3 pines nem PWM-es ventillátort?
Végül is csak a kitöltési tényezőt kéne jelszintre lefordítani.

(#28641) dqdb válasza szazbolha (#28640) üzenetére


dqdb
nagyúr

Például ez.

Azonban én elsőként az alaplap kézikönyvét nézném meg, hogy nem hibrid-e a csatlakozó (a friss alaplapok legtöbbjén vagy hibrid, vagy DC csatlakozók vannak, a csak PWM-es szabályozásra képes meglehetősen ritka).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28642) Grózi válasza tomaszka88 (#28637) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alapjáraton csendes,a fordulat emelkedésével megjön a hangja de a légszállítása is,viszont zavaró hangok nélkül(csak szélzaj)-szóval nagyon jó ventik,de meg is kérik az árát..Ha ragaszkodsz a ledhez,akkor más alternatíva nem lesz

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28643) Grózi válasza Nerazim (#28639) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a te topicod:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28644) Nerazim válasza Grózi (#28643) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi és elnézést :R
Nem egy pörgős topik mondjuk, utolsó bejegyzés 2017-06-13 :F

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28645) Grózi válasza Nerazim (#28644) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát nem,az tény.A magánvéleményem megtalálod itt a topicban is ha rákeresel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28646) Nerazim válasza Grózi (#28645) üzenetére


Nerazim
őstag

Azt hiszem megtaláltam: Be Quiet! Pure Wings 2 (BL046) :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28647) anddroid8205 válasza anddroid8205 (#28631) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

A 2 befújó ventinél kiszedtem a porszűrőket és úgy néz ki megoldódott a probléma, teljesen jó a VGA hőmérséklete, olyan 53 fok körül alakul terhelés alatt. Viszont nekem kicsit nagy az AF120 ventik hangja, cserélni akarom őket olyanra, amely nagyjából hasonló teljesítményű (ha kicsit kisebb a légszállítás nem gond), viszont olyan halk, amennyire csak lehet. Eddig ezeket néztem:
- Nanoxia DS 120mm Fan
- Noiseblocker B12-2
Ha van még alternatíva, akkor írjátok meg légyszi.
Köszi

(#28648) szazbolha válasza dqdb (#28641) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a tippet!
Sajnos az alaplap leírás nem tartalmazza, hogy hibrid vagy sem az a port.
Az ilyesmit BIOS-ban lehet állítani gondolom, majd megnézem.

(#28649) abridabri


abridabri
veterán

Kezd doglodni a Machon a TY 147A , mi lenne,ha egy 12cm Aerocool DS-t raknek ra ? Vajon hogy teljesitene ? Papiron jobb is a statikus nyomasa mint a TY nek.

(#28650) tomaszka88 válasza Grózi (#28642) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm, a közel jövőben lesz cserére mód. :) Szerintem kb. 3 db-t kéne belőle vennem :D Csak kíváncsi lennék, hogy mennyivel jobban hűtene , mint a mostaniak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.