Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28952) korcsi válasza kory24 (#28950) üzenetére


korcsi
veterán

Nem. Inkább 92-es, nem átlóba kell mérni, hanem az oldalak mentén. A 120-as ventinek 105mm-re vannak egymástól a rögzítő furatai.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28953) abdulka1 válasza korcsi (#28952) üzenetére


abdulka1
őstag

Így van. Azok 92, és 80 mm-es ventinek kialakított furatok.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28954) kory24 válasza korcsi (#28952) üzenetére


kory24
őstag

Értem, köszi!

Vízszintesen 2 lyuk között ~9 cm van, a belsőbb lyukak között pedig ~8 cm.
Azért van így, hogy jó legyen a 92mm és a 80mm venti is?

Másik kérdésem, az hogy ez egy Acer Aspire 3641 ház.

Hátulra, előre és oldalra is lehet ventit tenni.

Elöl látszólag nem is tud beszívni levegőt, csak alul vannak rések, de nemtudom hogy ott mennyi levegő menne be, hiszen a földön van a gép.

Érdemes előre is tenni ventit?

Oldalra pedig, milyen ventit lehet tenni és hogyan, ha egyáltalán fontos.
Azokon a lyukakon át megy a rögzítő csavar is?
Vízszintesen 2 legtávolabbi lyuk 130mm-re van.

[ Szerkesztve ]

(#28955) abdulka1 válasza kory24 (#28954) üzenetére


abdulka1
őstag

Venti oldal méret: furat közép távolsága:
80mm 71,5mm
92mm 82,5mm
120mm 105,0mm

A ház oldalán nincs kialakítva venti hely, ott csak a huzat szellőztet, viszont előre és hátra érdemes tenni, ha van neki hely, illetve a hőfokok megkívánják.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28956) kory24


kory24
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos információkat!! :R

(#28957) Mldcg2wd válasza abdulka1 (#28951) üzenetére


Mldcg2wd
csendes tag

Egy via vb6002 es alaplaphoz kellene...

valami ilyesmik:[link]

[ Szerkesztve ]

(#28958) abdulka1 válasza Mldcg2wd (#28957) üzenetére


abdulka1
őstag

Nemhiába, a szemem már tényleg nem az igazi. Bocsi.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28959) dqdb válasza Mldcg2wd (#28957) üzenetére


dqdb
nagyúr

Itt próbálkozz, az a CPU hűtős topik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28960) Mldcg2wd válasza dqdb (#28959) üzenetére


Mldcg2wd
csendes tag

köszi

(#28961) chopin42 válasza Mldcg2wd (#28960) üzenetére


chopin42
őstag

Biztos buta kérdések:
Használhatok együtt 3 alpenföhn wb2 14 ventit egy ajzatról? Kettő elöl, egy felül. (2 kék 1 fehér, bár ez nem hinném, hogy számít :D).
Ehhez kapcsolódik a buta kérdés: gyári hosszabbító kábelekkel összeköthetem, megmarad a pwm jel ?(most vettem észre, hogy az y kábelen 3 pin van). Lap: Asus Prime x370 pro.
Valamint még annyi, most elöl van 2 wb2 14, hátul a phatneks entho gyári 14 cm. Felülre menne a 3. wb. Vagy felülre menjen a phanteks, hátra a wb?
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28962) dqdb válasza chopin42 (#28961) üzenetére


dqdb
nagyúr

Használhatok együtt 3 alpenföhn wb2 14 ventit egy ajzatról?
0,11 A a maximális áramfelvétele, szóval nyolcat is akár.

Ehhez kapcsolódik a buta kérdés: gyári hosszabbító kábelekkel összeköthetem, megmarad a pwm jel ?(most vettem észre, hogy az y kábelen 3 pin van).
Az lenne a baj, ha nem így lenne. Nem a negyedik láb bekötése hiányzik a hosszabbító részen, hanem a harmadiké, amin a fordulatszám megy vissza. Az alaplapod a legelső ventilátor fordulatszámát fogja megkapni, a többi "vakon" fiog üzemelni.

Valamint még annyi, most elöl van 2 wb2 14, hátul a phatneks entho gyári 14 cm. Felülre menne a 3. wb. Vagy felülre menjen a phanteks, hátra a wb?
Ennek a kikísérletezése rád vár, ötletem sincsen, melyik lenne a jobb felállás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28963) chopin42 válasza dqdb (#28962) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm. Tehát ha jól értem, a 3 venti azonos fordulaton fog üzemelni (hiszen gyárilag össze lehet őket fűzni), de az "első" jelét kapja az alaplap. Így van? :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28964) DroiDMester válasza dqdb (#28962) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Neked van is a szóban forgó WB2 ventiből? Vagy csak így csípőből félre informáljátok a jó népet! :W

Csak azért mert a gyári hosszabbító kábel MARHÁRA NEM 4.PINES!
Pontosan hogy mezei 3.pinre alakítja át a gyári 4.pin PWM csatit

Éppen ma délelőtt raktam be 2.db fekete/fehér 14.centis WB2 -t haver gépébe!

Ez bizony 3.pin akár hogy nézem!

[ Szerkesztve ]

(#28965) fogtunder válasza DroiDMester (#28964) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem itt a gyári elosztó csatiról írt, nem a kábelről, ami valóban nem visz pwm jelet. Viszont ezt meg lehet kulturált stílusban is fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28966) hegegabi80 válasza DroiDMester (#28964) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sőt a hosszabbító nem csak hogy 3 pines, hanem aszem 7V-os ráadásul.
Az elosztóval viszont semmi gond, én is úgy használom, és erről is volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#28967) DroiDMester válasza fogtunder (#28965) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát akkor a szóban forgó kolléga fogalmazott érthetetlenül! :C

Mivel ő konkrétan azt kérdezte hogy: gyári hosszabbító kábelekkel összeköthetem

A kérdés nem a ventin lévő Y elosztó kábelre irányult hanem a ventihez adott hosszabbító kábelra ami 3pin tehát én jól írtam! :K

2, Nem én vettem ezeket a ventiket, haver vette itt a helyi számtek boltba(ez volt a leg értelmesebb a sok gagyi aerocool és társai között) ráadásul jó drágán 5890.FT/db de hát gyorsan kellett neki nem volt idő rendelgetni net ről!

***********************************************************************************
hegegabi80 a hosszabbító kábel nem veszi le 7V ra az egy sima 3.pin hosszabbító kábel, a Molex => 3.pin átalakító kábel veszi le 7.voltra mivel a +5V és +12.Voltra van kötve így jön ki a 7.volt!

(#28968) fogtunder válasza DroiDMester (#28967) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kérlek vesd vigyázó tekinteted a zárójeles részre, amit tök véletlenül elfelejtettél kiemelni, ott már y-kábelről van szó, amiről te küldtél képet, az pedig nem az.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28969) DroiDMester válasza fogtunder (#28968) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kár ezen rugózni! A kolléga rosszul fogalmazott, és marhára nem 1értelmű mit akart kérdezni! Ahogy én más is félre értelmezheti és nyugodt szívvel fogják a 3.pines hosszabbító kábelt használni annak tudatában hogy azzal menni fog a PWM funkció!

(#28970) fogtunder válasza DroiDMester (#28969) üzenetére


fogtunder
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28971) hegegabi80 válasza DroiDMester (#28967) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igazad van, volt még benne külön egy 7V molex adapter is.

Mindegy, az a lényeg, hogy most már jól kibeszéltük és minden kábeléről tudunk mindet.

(#28972) chopin42


chopin42
őstag

Elnézést MINDENKITŐL akinek a kicsi lelkébe gázoltam a kérdésemmel.
Igen, valóban nem egyértelmű az első hsz, bárt próbáltam jól elkülöníteni. A kérdés a 3 pines hosszabbító kábelre vonatkozott, majd a következő arra, hogy a gyári y kábelre mehet e 3 (ilyen vonat stílusban :D). Az y kábelre kapott válaszra írtam a további kérdést.
Amit megkaptam ez után: a ventik gyári kábele összefűzhető, a hosszabbítós kábel a csomagban nem.
Köszönöm mindenkinek!
(2k-volt a 3. venti, szóval nem volt rossz üzlet).
Na, hogy végképp értetlen ...(ide aki amit akar, azt képzel) legyek, a BROCKEN 2 gyári PURE ventijére ráköthetem-e a színes belsejű WB2-t? Tekintve, hogy Grózi által nem ajánlott a pure, mert nem ugyan az a motor van benne, mint a színesben.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28973) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

A Lepa Bol.Quiet Tri-speed ventilátor elég lehet egy 60mm vastag radira(EK-CoolStream XE 480)? A kiemeltek közül ez az ami beleférne a keretbe, mivel 8 darabra lenne szükségem. Esetleg ezek közül valamelyik: CM Blade Master, CM MasterFan Pro 120 Air Pressure, vagy valamelyik Noctua a redux szériából?

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#28974) fogtunder


fogtunder
nagyúr

hali,

az ASUS volt olyan kedves és kicserélte a kártyámat egy Strix 1060-ra, amin van két darab 4 PIN csati. mivel eddig is GPU hőfokhoz lőve a venti szabályzás, inkább ezeket használnám az alaplapi helyett, mert a Speedfan egy elég furcsa bug miatt rendszeresen behülyíti a Dell U2411H monitoromat.

a problémám az, hogy sehol nem találok dokumentációt arról, hogy mi az aljzatok lábkiosztása és fingom sincs, pwm alapon szabályoznak-e, vagy sem. ugye jól gondolom, hogy ha rádugok egy 3PIN ventit a csatira és a szabályozás ellenére 100%-on megy, akkor PWM aljzatról van szó?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28975) fogtunder válasza Zsohi (#28973) üzenetére


fogtunder
nagyúr

60mm-es radira szerintem már kevés a statikus nyomása, nekem a 24mm-es Arctic LF radit átfújja a pwm-es verzió megfelelően, de ilyen vastagság mellett szerintem elhalna.

ha pwm-et tudsz vezérelni, akkor én inkább vennék 4db Akasa Apache-t első körben, aztán ha van újra pénz és kell, akkor még 4-et később.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28976) sutyi^ válasza fogtunder (#28974) üzenetére


sutyi^
senior tag

Hybrid csati elméletben, de PWM-el biztos megy.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#28977) fogtunder válasza sutyi^ (#28976) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A külső tápos pwm elosztóval, ami az alaplapra dugva csodásan működik, max fordulatszámon megy minden venti, akármilyen profilt állítok be. Egyesével megy a szabályozás, de így nem, vagy én nem találom a GPU Tweakben a megfelelő opciót, hogy átkapcsoljam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28978) sutyi^ válasza fogtunder (#28977) üzenetére


sutyi^
senior tag

Professional módban engedélyezed az External Fan Control-t. Jobb felső sarokban egy piros bogyó asszem. Utána elvileg meg jelenik valahol alul a többi csúszka között.

Szerk.: Félre értettem, szóval nvm.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#28979) fogtunder válasza sutyi^ (#28978) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt nyilván megtaláltam, csak nem tudom, mire alapozza itt mindenki a fórumon, hogy ezek pwm-es, esetleg hibrid aljzatok, miközben nagyon úgy néz ki, hogy fesz alapon szabályoznak és kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28980) sutyi^ válasza fogtunder (#28979) üzenetére


sutyi^
senior tag

ASUS-tól jött az infó még régebben.

AfterBurner vagy valami hasonló nincs a gépen amivel a GPU Tweak szkanderozhat a ventivezérléssel? Esetleg próbáld meg FanXpert-en keresztül, jobbat hirtelen nem tudok ajánlani.

Ha van rá affinitásod szabadulj fel a ROG fórumra hátha ott megmondja valami ASUS alkalmazott a frankót.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#28981) fogtunder válasza sutyi^ (#28980) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Leszedtem az Afterburnert, de amúgy se hiszem, hogy ez a baj, ha nem ezen a kábelen lóg, akkor ok minden. Este majd rádugom az egyik 3 PIN ventit, ami van itthon és kipróbálom, akkor úgyis kiderül, van-e pwm jel, vagy nincs.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28982) sutyi^ válasza Grózi (#28865) üzenetére


sutyi^
senior tag

Jelentem szereztem porszűrőt hátra, befordítottam szívóra. IDLE kb. -7°C. 33-35°C > 26-28°C

Majd futtatok valami stressz tesztet vasárnap ha lesz rá időm és raportolok.

(#28981) fogtunder:

Na jah, abból hamar kiderül. Majd írj mi a helyzet vele. :R

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#28983) fogtunder válasza sutyi^ (#28982) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gyönyörűen szabályoz feszültség alapon, ahogy sejtettem :C hát ezért biztos nem fogom lecserélni a bol.Quieteket, max ha nem bírom kiverni a fejemből a házcsere ötletét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28984) Zsohi válasza fogtunder (#28975) üzenetére


Zsohi
őstag

Végül vettem 4 darab Corsair ML120 'basic' ventit. Azt láttam, hogy itt nem nagy a rajongói tábora, de külföldi fórumokon szinte csak jót olvastam ezekről, na meg az Amazon-on igen jó áron adják. Egy próbát megér. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#28985) piero86 válasza fogtunder (#28983) üzenetére


piero86
aktív tag

Valahogy gondoltam, A CM Jetflo amit rádugtam, az alaplapról kapott kraftot amikor 0 rpm-el ment (világítás ment). De a kártyáról ha nulla az rpm akkor semmi.

(#28986) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Sziasztok!

Egy Phanteks Enthoo Pro M házba szeretném a ventillátorokat cserélni.
Jelenleg egy ASUS H87-PRO alaplapban van egy i5 4670-es proci, illetve a videokártya egy Gigabyte 1080Ti Aorus Xtreme.
A videokártya full terhelésen viszonylag nagy hőt termel, a procin egy NOCTUA NH-L9i hűtő van. A jövőben alaplap + proci csere lesz, de biztosan olyan alaplapot veszek ami legalább 3PWM aljzattal bír.
A lapon van 3 pwm-es connector tehát pwm-es ventillátorokat szeretnék 3 db-ot (2őt előre 1et hátra).
A kérdés az lenne, hogy ha a legnagyobb légszállítást szeretném a lehető leghalkabban akkor a Noiseblocker eLoop B14-PS -eknél van e jobb vétel, (az ajánlóban főleg radira/bordára ajánljátok).
Előre is köszi a választ.

(#28987) mgabi válasza Sanchez997 (#28986) üzenetére


mgabi
senior tag

Ha az ár nem számít akkor a noisblocker a legjobb. Ha számít akkor a wingboost 2 plus. A viper 140 érezhetően hangosabb.

(#28988) abridabri


abridabri
veterán

Van nekem 5db Aerocool DS 12cm venti . 2 alaplapi csatirol hajtom oket egy 3as es egy 2es eloszto kabellel.
Kaptam ugye 7V adaptereket a ventikhez, a kerdesem arra iranyul , hova rakjam ezeket ?
Az alaplapi aljazat es az 1-1 elosztokabel koze , vagy pedig minden egyes venti es a splitter koze ?

(#28989) gerleimarci válasza abridabri (#28988) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Mindegyikhez 1-1-et, mert ha több van egyre kötve, akkor túlterhelheted az adaptert.
Mehet úgy is, de meg kell nézni, hogy mennyire melegszik. Ja, és akkor nem 7V-ot fognak kapni, hanem kevesebbet, mert az ellenálás 1db venti áramára van méretezve.

[ Szerkesztve ]

(#28990) abridabri válasza gerleimarci (#28989) üzenetére


abridabri
veterán

thanx :R

(#28991) Komódnyúl


Komódnyúl
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam választ találni a kérdésemre a fórumban, de ahogy látom "ahány case, annyi szokás".
Van egy NZXT S340-es házam, hátul és felül a két hozzá adott ventilátorral amik kifelé fújnak, elöl egy ARCTIC F14 PWM (Az alaplap egy Asus H110M-A Micro-ATX).

A kérdésem az lenne hogy szerintetek mi lenne a legoptimálisabb elrendezés pozitív légnyomás eléréséhez? Ha mondjuk áthelyezném a két gyárit előre,az Arcticot pedig hátulra, felül pedig nem marad semmi, azzal jobban járnék, vagy esetleg vegyek még egy ventit előre?

Üdv.:
Péter

(#28992) fogtunder válasza Komódnyúl (#28991) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a felső minimálisra szabályozva, hogy éppen annyit fújjon ki, amitől nem száll be a por, a légáram jelentős részét pedig előről hátra kellene megoldani, leginkább két 14-es ventivel elől, és egy 12-essel hátul, ezeknek a profilja mehet terhelés függvényében.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28993) Komódnyúl válasza fogtunder (#28992) üzenetére


Komódnyúl
csendes tag

Köszi a választ!

A vezérlést hogy tudnám megoldani vezérlő vásárlása nélkül?

Az alaplapon egy header van,a két NZXT venti közvetlen a tápról megy, szóval azok teljes fordulatszámon pörögnek.

Arra gondoltam hogy veszek még egy 120-as ventit, amit egy Y kábellel leosztok az alaplapról, a másik kettő (a hátsó és az egyik első) pedig pöröghet maxon. Viszont ha jól sejtem akkor a leosztott ventiket csak egyszerre fogom tudni vezérelni.

[ Szerkesztve ]

(#28994) juliensorel


juliensorel
senior tag

A minap megcsiptem iponon 1700ft-ert egy utso darab nanoxia deep silence 1300at :C tenyleg krva halk, osszemertem, a bol.quiet ezerszer hangosabb 1300rpm-en, eredetileg nalam kb. 950rpm-en megy a lepa es akkor van azonos zajszinten mint a nanoxia 1300on.
A kerdesem, h radira is ajanlott a nanoxia? mert akkor en bucsut veszek a lepaktol, sztem kevesebb levegot mozgat igy leszabalyozva, vagy tevedek? (Kezratettellel nem igazan tudom eldonteni... :D )
gyári adatok:
lepa: Static Pressure 0.538 ~ 1.923 mm-H2O
nanoxia 1300rpm: Static Pressure (12 V): 0,92 mm H2O
Ezek alapján a lepa vajon mennyit tud kb 950 rpm-en :F

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#28995) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Phanteks Enthoo Pro M házamban van 2 db Alpenföhn WingBoost 2 (fehér) 14 cm ventillátor elöl, hátul a gyári phanteks, és egy CM T4 a gyári hűtőjével egy Asrock Z170 Extreme4 lapra kötve
Az alaplapom lábkiosztásait ez a kép írja le a manualból.

Hogyan tudnám szabályozni ezeket a ventillátorokat? Mert jelenleg teljesen feleslegesen pörögnek.
Ha Biosban csinálok egy profilt a ventilátoroknak hőmérséklet alapján, nem változik a fordulatszám.

(#28996) Nixon18 válasza Nixon18 (#28995) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az asrock programjával (A-tuning) sikerült szépen beállítani a két alpenföhn és a toronyhűtő ventijét, de a Phantekset (ph-f140sp) nem. De most néztem, hogy az csak 3 pines. At lehet szerintetek valahogy szabályozni vagy cseréljem? (Biztos cserélem, mert elég hangos így. Csak nem mostanában. Bár akkor már a toronyhűtőét is cserélni kellene wingboost 2-re a látvány miatt :D)

(#28997) fogtunder válasza Nixon18 (#28996) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy nézem, mindhárom CHA_FAN csatalkozó hibrid, át kellene rakni a szoftverben feszültség alapú szabályozásra azt az aljzatot, amire kötötted és akkor jó lesz. én alapvetően nem cserélném, ha nincs bajod a hangjával.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28998) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok!
i5 2500k + arctic cooling liquid freezer 240, asus maximus IV gene-z / gen3 alaplap. Ezek vannak jelenleg. A házban már csak alpenföhn wing boost 140ek vannak. Viszont a 240 sajat ventijeit szeretném lecserélni, csendesebbre, jobbra. Mit tudtok ajánlani? Azt már kipróbáltam hogy a wing boostokat csatlakoztatom oda, ahol a 240 ventijei vannak, de nem jó, nem kezeli az alaplap normálisan. Vagy pedig cpu huto hibát hoz a windows, azt irja nem erzekeli a cpu hutot. Szoval igy tudnatok valamit ajanlani, amit rendesen kezelni fog az alaplapom, és megfelelo lesz a 240 gyari ventijei helyett? :)

(#28999) fogtunder válasza balazska92 (#28998) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az furcsa, mert az Arctic 240 ventijei is pwm-esek, elvileg ugyanúgy kellene, hogy vezérelje az aljzat.

amúgy Akasa Apache az egyértelmű választás, de jó a 12-es Wing Boost is, illetve nekem Lepa bol.Quiet volt rajta, az is elég, de a másik kettő jobb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29000) Nixon18 válasza fogtunder (#28997) üzenetére


Nixon18
senior tag

Hát a szoftverben csak arra van lehetőség, hogy egy °C/% diagrammon állítgassam az 5 fokozatot, illetve, hogy kiválasszam mi alapján működjön (CPU, lap)
BIOS-ban is csak az Auto és a 4pin közül választhatok globálisan. Azon belül ventilátorokként tudom szintén custom 5 lépcsősen állítani és vannak a gyári profilok.
Vagy ha auto-n van akkor eldonti a lap, hogy hogy lehet szabályozni asott ventit? (Bár eddig is auton volt)

A másik kérdés pedig, hogy melyik profil fog működni, ha a program és bios beállításai eltérnek egymástól? Vagy mindkettőt ugyanúgy kell beállítani? Ebben az esetben mire van a program?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.