Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) .Unforgiven.


.Unforgiven.
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretném a gépemet egy új házba pakolni mert a jelenlegi egy rakás szar mer nem lehet a hűtést rendesen megoldani a nyílások hiánya miatt.

Tudnátok ajánlani megfelelő házakat?
Valamint melyik jobb a felső vagy az alsò tápos?

(#27802) Grózi válasza Cseneles (#27798) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na akkor jól félreértettelek,azt hittem a minimum fordulatra írtad hogy 300-l kevesebb mint amit a gyártó ad meg.A valóságban tényleg 1050-1100 rpm-t forog.
Viszont véleményem szerint egy kellőképp túlméretezett vizes rendszernél ez bőven elég,persze szintetikus tesztek alatt hoz még pár fokot a B12-3,de normál felhasználásnál nincs nagy különbség.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27803) Grózi válasza chopin42 (#27799) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,sajnos ilyenek is előfordulnak-ez ügyben az Msi a legrosszabb a copy-paste manualjaival.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27804) Grózi válasza .Unforgiven. (#27801) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a topic kell neked:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27805) Cseneles válasza Grózi (#27802) üzenetére


Cseneles
őstag


Ebben a rendszerben lennenek a Phobya G-silentek helyett. Ezekkel is meg vagyok elegedve egyedul ha kint 30c feletti a homerseklet akkor igenyelnek kicsit magasabb fordulatot. Alapbol 1000rpm-en mennek es 40c alatt tartjak a vizhofokot amivel 52c-n tudom tartani a cput es 60c alatt a gput. Viszont ha tombol a meleg ezekhez az ertekekhez 1300-1400rpm kell a mostani ventiktol ahol mar hangosak. Ezert fontolgattam a venti csereket. Ha mondjuk az eloopok ugyan ezt a teljesitmenyt tudnak csak hangtalanul 1300rpm-en akkor szo nelkul rendelem! Kiprobaltam a b12-2 tipusut, jo halk viszont 1000rpm max fordulat mellett tuti nem hozna azt amit a phobyak 1300-on szoval nekem a b12-3 ventibol kell 6db

Gondolkodtam h a felso 360-as radit felulre rakom es a ventiket pullba de ahhoz flexelnem kell a hazbol par milimetert a 13/10es csati vegett, talan az meg kicsit segitene :U

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#27806) Grózi válasza Cseneles (#27805) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én tartom,hogy 1000 rpm-n is hoznák a Phobya-k 1300 rpm-s szintjét,csak halkabban.Viszont mivel vezérlőd van,így nyugyodtan rendelheted a B12-3-t is.Viszont ha beszerelted őket,akkor állítsd 1050 rpm-re és teszteld a hőfokokat-majd oszd meg velünk is! ;)
És véleményem szerint is érdemes lenne felülre rakni a 360-st,pull-ba ventikkel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27807) abridabri válasza Cseneles (#27805) üzenetére


abridabri
veterán

Hogy legyen egy kis ellenvelemeny is : [link]
Nekem mar 1000 rpmen is hangosak voltak(a vezerlom 7V ala nem tud menni ), az Apachok sokkal halkabbak voltak, te meg 1300 at szeretnel toluk hangtalanul, na az biztos nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#27808) Cseneles válasza abridabri (#27807) üzenetére


Cseneles
őstag

Akasa ventim volt már nekem is a Piranha :) teljesen meg voltam velük elégedve de az Aksak 4 pinesek nekem meg 3-as a vezérlőm ennek ellenére nem tudom mennyire szeretik a feszültség alapú szabályozást :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#27809) abridabri válasza Cseneles (#27808) üzenetére


abridabri
veterán

Semennyire nem szeretik,en 5os pwm elosztot hasznaltam ,alaplappal szabalyozva sokkal egyszerubb minden mint kezzel tekergetni a potmetert :B

(#27810) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Olyan kérdésem van, hogy a FD Define R5 ház hátsó szívó ventillátorát arra gondoltam inkább előre tenném a másik alá, mert Noctua NH-D15 procihűtő van a 2 14-es ventivel és nem gondolom, hogy a 3. hátul eleget segít. Szerintem jobb lenne elöl.

Mit gondoltok?

(#27811) Grózi válasza Zebu (#27810) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha elöl csak 1 van,akkor biztos segít a vga hőfokain is ha előre teszed.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27812) Zebu válasza Grózi (#27811) üzenetére


Zebu
addikt

Jól gondolom, hogy akkor hátul nincs sok hozzáadott értéke?

Még alulra szívó ventinek ideiglenesen betettem egy AF12-t ami volt itthon, de le szeretném cserélni valamire. AF14 PWM jó féle? Vagy esetleg Pure Wings 2?

szerk:? Amúgy a FD GP-14es ventiket milyenre lenne érdemes cserélni? Érdemesebb PWM-et venni és rákötni a lapra, kártyára, vagy inkább fixen járatni a FD Define R5 venti szabályozóval?

[ Szerkesztve ]

(#27813) Grózi válasza Zebu (#27812) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic ventijeit én senkinek sem ajánlom-zs kategória.
A GP-14 körülbelül középmezőny,sokkal halkabb és jobb teljesítménnyel bíró ventik vannak.A PW2-sekkel mostanában vannak gondok,helyette inkább a Nanoxia DS-t ajánlom-ezeket tudod vezérelni a gyári szabályzóról is.Ha egy szintet még lépnél fölfelé,akkor az Aerocool DS-re hívnám fel a figyelmed.
Viszont ha akarsz egy egységes,csendes és hatékony hűtésű gépet+van valódi pwm-s aljzatod akkor az Alpenföhn WB2 Plus-t ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27814) Zebu válasza Grózi (#27813) üzenetére


Zebu
addikt

:R Köszi megnézem őket. :R

Gyorsan előre is raktam a GP-14-eket, ezek az R5 vezérlőjéről mennek. Gondoltam ezeket hagyom így plusz berakok még kettőt. Egyet hátra szívni kifele és egyet szívni befelé alulra.
Aerocool DS-ből van PWM?

A lapom Maximum IX ASUS, ha jól tudom mindegyik case fan dugasz PWM-es.

Nem is tudom mi a jobb... lapról vezérelni, vagy a ház vezérlőn belőni statikusan és kész...

(#27815) Madn!ght válasza abridabri (#27797) üzenetére


Madn!ght
addikt

Terveim szerint push-pull-ban lenne használva. Max, lekapcsolom a pullt a vezérlővel. ;)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#27816) Grózi válasza Zebu (#27814) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az alsót csak akkor javaslom,ha a két első ventivel is 80 fok fölé megy a 1080.DS-ből nincs pwm,de szépen vezérelhető a gyári szabályzóról is-bár én a lapra bíznám és az elsőket is,hiszen az Asusnak van a legjobb vezérlő progija(FanExpert).És tuti,hogy hybrid aljzatai vannak a lapodnak.
Próbáld ki,hogy a GP14-ket lapról szabályzod!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27817) Zebu válasza Grózi (#27816) üzenetére


Zebu
addikt

igaz, csak ezek a GP14-ek nem PWM ventik, ezért nem nagyon jeleznek vissza a sebességükről. Az nem lehet gond?
Épp néztem PCX-nél egész jó áron van a venti amit ajánlottál. Pont gondoltam lecserélem a GT-14-eeket is azokra :) 2-re

(#27818) Zebu válasza Grózi (#27816) üzenetére


Zebu
addikt

Átkötögettem, indul a teszt.

Köszi a tippet.

(#27819) dqdb válasza Zebu (#27817) üzenetére


dqdb
nagyúr

ezek a GP14-ek nem PWM ventik, ezért nem nagyon jeleznek vissza a sebességükről
Itt nem áll fenn logikai kapcsolat. Azért nem látod a fordulatszámukat, mert nem az alapra kötötted őket, hanem a ház vezérlőjére. Kösd át őket az alaplapra, állítsd be a BIOS-ban DC Mode-ra a csatlakozókat a Hardware Monitor (vagy hasonló nevű) oldalon a Q-Fan Control menüpontokban, és
1. lesz fordulatszám-visszajelzés,
2. automatikus ventilátorleállítás, ha nincsen rá éppen szükség, valamint
3. a Grózi által ajánlott FanXPerttel finomhangolható szabályozás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27820) Grózi válasza Zebu (#27817) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:F
Már miért ne jeleznének vissza?Kevered a dolgokat.Kösd lapra és ugyanúgy jelezni fogja a fordulatszámot,csak persze biosban nézd meg hogy az adott aljzat dc módon legyen(99%-ban automatán átáll,ha nem akkor egyszerre észreveszed-100%-n fog pörögni a venti).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27821) Zebu válasza Grózi (#27820) üzenetére


Zebu
addikt

Igen van visszajelzés.

Csak valahogy az volt a fejemben, hogy a PWM 4-es csatival megy csak rendesen. Utánaolvasok ennek a pwm kérdésnek jobban.

Be is állítottam DC-re, mondjuk a skála jóval alacsonabb szabályozás tekintetében, mint a PWM noctua hűtővel.

Beindult a fantáziám ezzel az alpenföhn-nel amit mutattál. Most hátul nincs szívó venti, lehet oda rakok egyet, bár az NH-D15 eléggé tolja kifele szerintem. Hatékonyságban mennyire múlja felül a GP-14et?

[ Szerkesztve ]

(#27822) Grózi válasza Zebu (#27821) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jóval csendesebb és 10-15%-l erősebb a méréseim szerint.Előre tegyél be kettő 140-st és hátra egy 120-st,ennyi elég is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27823) Zebu válasza Grózi (#27822) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi a tippet, miért jobb a 12-es hátra a 14-eshez képest amúgy?

(#27824) Grózi válasza Zebu (#27823) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sorry,nem néztem hogy hátra is befér a 140-s.Természetesen akkor hátra is 140.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27825) Zebu válasza Grózi (#27824) üzenetére


Zebu
addikt

Na megnéztem a VGA-t, nem nagyon megy 61 fok fölé, szóval jónak tűnik. Ez a fránya proci ugrándozik fel néha 81-83-ra, de ez már más tészta.... Sokat nem tudok tenni vele

Jelenleg úgy tűnik a táp a leghangosabb komponensem. Fene essen bele, azt hittem halk lesz, de terhelés alatt as ventilátor azért beindul szépen....

[ Szerkesztve ]

(#27826) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok!

Korábban már voltam itt ezzel a problémával: Zalman Z9 Neo ház 4 db molex csatis beépített ventilátorral, MSI B250M Mortar alaplap hybrid sys-fan controllerekkel..
Javasoltátok, hogy cseréljem le ezeket a ventiket, mert ezeket csak feszültségalapon fogom tudni szabályozni és nagyon hangosak lesznek.
A félmoduláris tápom dobozában találtam egy olyan kábelt, amelynek az egyik vége megy a tápba, és van rajta 3 molex csatlakozó. Gondoltam teszek egy próbát és megnézem mennyire lenne ez így hangos, mint átmeneti megoldás, amíg beszerzem az új ventiket, ezért rádugtam a két előlapi 120-as ventit, és az egyik felsőt. Nem tudom milyen fordulaton mennek a ventik, de egyáltalán nincs reptér effektus, szép csendben pörögnek és teszik a dolgukat. Minimális hangja van, de ez bőven a tűréshatár alatt van, és a fokok is szépen lejjebb mentek.
A kérdésem az, hogy ezzel a kialakítással ártok-e a tápnak, a ventiknek, vagy bármi másnak, vagy egyenlőre maradhat?

Előre is köszönöm!
Üdv.

(#27827) Grózi válasza Zebu (#27825) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott ugye a kupak alatti takonnyal lesz gond..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27828) Grózi válasza Bosco01 (#27826) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Baja nem lesz semminek,de gondolom 7V-s adaptert találtál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27829) Zebu válasza Grózi (#27827) üzenetére


Zebu
addikt

igen már kutakodtam a megfelelő topicban

Jövő hét végén meglesznek a ventik. Köszi a tanácsot!

(#27830) Zebu válasza Zebu (#27829) üzenetére


Zebu
addikt

bakker csak 2 van raktáron és 3. nincs belőle.... ahhh mit válasszak akkor szívónak? :)

(#27831) Zebu válasza Zebu (#27830) üzenetére


Zebu
addikt

ph-f140xp jó alternatíva lehet cserének hátra?

(#27832) hegegabi80 válasza Grózi (#27789) üzenetére


hegegabi80
addikt

És ha netán még sem férne be a 2 db 120-as WB2 Plus, akkor egy TY-147A elegendő lenne? Vagy inkább 18/20cm-es?

(#27833) Grózi válasza Zebu (#27831) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:N
Várd meg mig lesz raktáron vagy nézz máshol.(a Pcx-n szokott a legolcsóbb lenni)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27834) Grózi válasza hegegabi80 (#27832) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor TY-147A vagy THERMALTAKE PURE 20-de én inkább az elsőt választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27835) Zebu válasza Grózi (#27833) üzenetére


Zebu
addikt

Megrendeltem hátra. Max cserélem ha úgy alakul. Nem tudok várni. Kell! Fogyasztok! 😅

Amúgy pont nekik nincs és nem tudják mikor lesz.

(#27836) hegegabi80 válasza Grózi (#27834) üzenetére


hegegabi80
addikt

"Inkább az elsőt választanám" itt gondolom a TY-ra céloztál.

Ahogy nézem a 2db 120-as esetében több szellőzőlyuk kellene a ház aljába. Légszállításban gondolom ez a megoldás lenne a legjobb, de annak a kis konfigomnak szerintem még a 140-es ventinek is elégnek kellene lennie.

(#27837) Grózi válasza hegegabi80 (#27836) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,arra gondoltam és valószínűleg a te konfigodnak a TY is bőven elég,ha rendesen "perforálod" a ventinek a helyet.Egy jó tanács:
Először vedd meg a TY-t,nézd be hova a legjobb beszerelni és csak utána fúrj.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27838) hegegabi80 válasza Grózi (#27837) üzenetére


hegegabi80
addikt

OK rendben. Persze először többféle verzióban is megnézem majd, hogy lenne a legjobb elrendezés. Sőt lehet még hőfokokat is nézek még furkálás előtt is. Aztán jöhet a pontos jelölés és furkálás.

Még egy kérdés eszembe jutott. Ugyebár itt a táp a cpu felé kerül. A táp kívülről szedi a levegőt, a gyári adatok szerint 105 mm max magasságú cpu hűtő mehet. Nos nekem a Scythe Shuriken rev. B. 64mm a gyári ventivel. Nekem korábban volt rajta 120-as WB2, azzal már olyan 76-77mm-re nő a magasság. Azon agyaltam, hogy esetleg a hely miatt 120 vagy 140-es slim ventit tennék rá Pl az ajánlóban szereplő TY 14013R-t. Elvileg befér, 120-as rögzítő lyukak vannak rajta, és szinte beteríti a cpu-nál lévő alaplaprészt teljesen.
Bár ez az elmélet kicsit macerásabb, hiszen 2 db fan hub van a lapomon. Ha a 147A kerül alulra az 1 hub, a cpu a másik, akkor fentre max molexeset tudok tenni.
Vagy a TY14013R a cpu hubra és 3 db WB2 Plus a másikra ház hűtőnek ha elférnének.
De lehet alulra megy a 147A, és a WB2 megy a cpu-ra meg a tetőre összefűzve. Na majd még alszok rá.

(#27839) TheObi94


TheObi94
újonc

Sziasztok!

Szeretnék értelmes/halk ventiket venni a gépházamba. Mivel elég szűkös elöl a hely, összesen 2 db 120mm-es static pressure ventivel operálnék, ezek felelnének a beáramlásért.

Itt jön képbe, hogy a neten a csapból is a Corsair féle SP Quiet Edition venti folyik. Tényleg olyan jók? Van valakinek vele személyes tapasztalata?

Vagy maradjak az összefoglalóban ajánlott valamelyik ventinél?

Köszi!

(#27840) Grózi válasza TheObi94 (#27839) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen ház,hogy mindenképp nagy statikus nyomású venti kell?
Az Sp nem tudom milyen csapból folyik(talán szennyvíz? :D ),de nem véletlen nem ajánlott-a Corsair életében nem gyártót egy valamire való ventit...
Az általad nézett változat bár jelentős motorhanggal bír és 70%-s fordulat felett hangos,cserébe legalább gyenge a légszállítása+ jó drága.
Szóval ellenörizted a lapod aljzatkiosztását és van valódi pwm-s aljzatod?(attól hogy 4 pin még nem az)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27841) TheObi94 válasza Grózi (#27840) üzenetére


TheObi94
újonc

Thermaltake Versa C22. (ez vót ócsóé') A ventik előtt fél centi hely van, és csak a ház elején alul van "beömlőnyílás", egyébként teljesen zárt. A mostani ventikkel nagyon kevés légmozgás van a házban. (2 elöl, 2 felül és 1 gyári hátul).

Az alaplapom Gigabyte H170-D3H.

A Corsair ventiket az összes külföldi szakmai/félszakmai csatornán nyomatják orrba-szájba, ezért gondoltam hogy annyira gáz nem lehet.

Viszont mindenképpen meghallgatnám a tanácsod az ügyben.

(#27842) Grózi válasza TheObi94 (#27841) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott persze hogy nyomatják és véletlenül se a Korszar a szponzoruk...
Az alaplapodnak vagy nézd meg a manual-ját vagy töltsd fel ide a képet-ne nekem kelljen keresgetni.
Remélem nem valami combos konfigot tettél abba a házba.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27843) .Unforgiven.


.Unforgiven.
csendes újonc

Üdv!

Hétvégen szeretném átpakolni a gépemet a régi noname felső tápos házból egy Zalman Z9 Plus-ba
A config: i5 2500, Asus P8H67-m pro, 2x 4gb kingston, 1 Hdd, Corsair cx430 táp.

Kezdő vagyok a gép átpakolásban, egyenkén alkatrészeket berakok, kiveszek stb... de alaplapot még nem cseréltem főleg nem úgy hogy egy 5 ventis házzal lesz dolgom.

A kérdes az lenne hogy mire számítsak? Kellenek valamilyen átalakítók, hosszabbítók pl a molex- es ház ventikhez vagy bármi máshoz? Vagy mindent patentul at lehet rakni?

Bocsánat az analfabétizmusért :R

(Vagy lehet ezt jobb lenne bevinni egy PC boltba és összerakatni ott?)

[ Szerkesztve ]

(#27844) TheObi94 válasza Grózi (#27842) üzenetére


TheObi94
újonc

Csak a CPU_fan támogatja a PWM-et, a többi három mezei négypines.

"The fan headers are not; it is worth noting that although they are all four-pin, only the CPU fan header supports a PWM fan."

(#27845) Grózi válasza .Unforgiven. (#27843) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"Vagy lehet ezt jobb lenne bevinni egy PC boltba és összerakatni ott?"
Ez a tuti.Viszont így sose tanulod meg.Véleményem szerint próbáld meg és ha elakadsz akkor kérd egy tapasztaltabb segítségét(itt fórumon vagy élőben) és abból profitálsz is.
És ne aggódj,nem egy nagy dolog-szerintem menni fog egyedül is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27846) Grózi válasza TheObi94 (#27844) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"a többi három mezei négypines."
Ez azt jelenti hogy feszültségalapon szabályoz vagy nem szabályozható?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27847) .Unforgiven. válasza Grózi (#27845) üzenetére


.Unforgiven.
csendes újonc

Köszönöm a biztatást! Én is pont ezért szeretném magam összerakni hogy tanuljak és a továbbiakban is en szeretném fejleszteni pl plusz venti vagy kábel management stb..

CSAK abba a cumiba nem akarok beleesni hogy megjön a házikó és félúton elakadok egy átalakító, elosztó vagy egy piti tétel hiánya miatt és szaladgáljak főleg úgy hogy hétvégén nem igen van nyitva semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#27848) TheObi94 válasza Grózi (#27846) üzenetére


TheObi94
újonc

Sajnos ennél több infót nem találtam róla a manualban sem.

(#27849) Grózi válasza .Unforgiven. (#27847) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pedig van ilyen is néha,de ezekből is tanul az ember.A tápod kábeleit ellenőrizd le hogy elég hosszúak-e és hogy a vga-d+ cpu hűtőd befér-e a házba.Ezeket leszámítva nagy szívás nem lehet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27850) Grózi válasza TheObi94 (#27848) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát feszültségalapon szabályoznak-szóval 3 pines venti kell neked.Amiket ajánlok:
Lepa Bol.Quiet Tri-speed
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker E-Loop B12-2 vagy ha minden fok számít akkor B12-3,de véleményem szerint felesleges

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.