Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) dav<3


dav<3
tag

Melyik a fontosabb adat ha egy ventilátor a radiátorra kerül? A szállított levegő mennyisége, azaz a CFM, vagy a légnyomás mm H2O-ban? Vagy mind két adat együtt fontos? Vagy van amelyik kicsit jobban számít a másiknál?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#28352) abridabri válasza dav<3 (#28351) üzenetére


abridabri
veterán

Mindenkeppen a statikus nyomas. CFM az a gephaz hutesre kell .

[ Szerkesztve ]

(#28353) dqdb válasza dav<3 (#28351) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ahogyan abridabri írta, bordánál a statikus nyomás számít, ami minél vastagabb, annál inkább. Én ezt még kiegészíteném azzal, hogy nem a gyári specifikációban hazudott szereplő adat számít, hanem a valóságban produkált, szóval ne csak az adatlap alapján vásárolj, mert meglepetés érhet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28354) dav<3 válasza dqdb (#28353) üzenetére


dav<3
tag

Akasa Apache Black, Akasa Viper és Akasa Piranha között vacilálok még mindig, de ezek közül a Piranhanak van a legmagasabb. Akkor teljesítménybe az hozná a legtöbbet? Igaz hangosabb mint a Apache, de úgy is saját profilt fogok neki beállítani fordulat szabályozásra, aztán meglátjuk.

Mit gondoltok erről?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#28355) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Üdv

Phanteks Enthoo Pro házam gyári hűtőit szeretném lecserélni valami halkabb és hatékonyabbra. Jelenleg egy 200mm-es van elől ami befelé nyomja a levegőt és egy 140mm-es ami szívja kifelé. Ezeket szeretném lecserélni. 140mm-es ventilátorokban gondolkodom. Első körben az elől lévő 200mm-est szeretném lecserélni 2 140mm-esre. Milyen házhűtőt ajánlanátok? Eddig Akasa Viper-ben gondolkoztam de aztán azt olvastam, hogy ez inkább radiátorokhoz való. Mit ajánlanátok helyette?

(#28356) RazoR


RazoR
veterán

TT Core V21 elejébe mivel járok jobban, a gyári 200mm-es vagy 2db 120mm-es ventivel?
Illetve az Akasa 5-ös Sata tápos elosztó bármely aljzatra rakható igaz, a cpu fan-ra is?

(#28357) Sir81


Sir81
aktív tag

Asszem szépen kivárom amíg lesz készleten Alpenföhn. Úgy fest ami jó azt nem lehet kapni idehaza... Viszont az szerintetek nem gáz ha a kompaktra két 120-as alá betolok egy 140-es ventit alulra a Phanteks Eclipse házba? Lehet még több friss levegőt kap így a VGA is.

(#28358) Grózi válasza dav<3 (#28354) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Leírtam már a véleményem,ne rugózz rajta annyit!De hogy még árnyaljam a képet,a 3 közül 900-s rpm-ig messze az Apache a legjobb viszont maximális fordulaton a Viper nyer-saját mérések alapján.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28359) Grózi válasza 2thletme2day (#28355) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudni kéne,hogy mit tudsz vezérelni(3 vs. 4 pin)-tehát ellenőrizni kéne a lábkiosztást.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!Ezen kívül kéne egy árkeret is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28360) Grózi válasza RazoR (#28356) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesítmény alapján a 2 db 120-s jól megválasztott venti mindenképp nyer.Az elosztó meg csak pwm-s vagy hybrid aljzatra jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28361) 2thletme2day válasza Grózi (#28359) üzenetére


2thletme2day
őstag

Asus Z97-A lapom van. Ezen van 4 PWM-es aljzat amiből egyet elfoglal a PWM HUB. A PWM HUBra 3 pines ventillátorokat tudok csatlakoztatni. Azt tervezem, hogy a ház tetejére rakok 2 140mm-es ventit amit a HUBra kötök tehát 3 pines kéne erre a célra. Az első 200-as ventit két 140-esre cserélném amit aztán az alaplap egyik PWM csatlakozójára csatlakoztatok. Az összefoglalóban több ajánlott ventinél is azt látom, hogy elsősorban bordára/radiátorra. Ez miért van? Nem kever akkora légáramlatot, hogy szellőztetésre jó legyen? Az ár 5000Ft/db de ha van olyan ami kicsivel drágább és sokkal jobban megérné akkor hajlandó lennék kicsivel többet áldozni rá.

Az összefoglalóból az Akasa Apache/Viper és a Alpenföhn Wing Boost 2 Plust néztem ki de minegyikhez oda van írva, hogy inkább radiátorra bordára ajánlott. Alpenföhn-nél mi a helyzett ezzel a színes nem színes dologgal? A teljesen fekete egyáltalán nem ajánlott vagy csak radira nem? 3 pin-es kivitelből az Aerocool Dead Silence 140 lesz a nyerő szerintem.

Elrendezésben is tudtok segíteni vagy csak a kiválasztásban? Van egy elképzelésem de nem tudom mennyire lehet hatékony.

(#28362) RazoR válasza Grózi (#28360) üzenetére


RazoR
veterán

Maradt még 4 Lepa csak nem nagyon tudom hova kötni a lapon. Most a 2 Viper megy a Cpu Fan-ról, 4 Lepa megy a Cpu Opt-ról az Akasa osztóval, a gyári TT 20-as egy külön aljzatról és a 14-es Wing Boost szintén külön! Nincs több aljzat a lapon! Szerintem veszek majd még egy 5-ös elosztót...

(#28363) Tomeck007 válasza Grózi (#28257) üzenetére


Tomeck007
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged!
Tegnap be is szereltem a ventiket ahogy ajánlottad és ég és föld a gyári ventikhez képest. Furcsa is hogy nincs az tak-tak-tak hang :)
Beszerelésnél sem volt semmi gond, bios-ban is viszonylag könnyű volt beállítani hogy milyen hőmérsékletnél mekkora legyen a fordulatszám.

(#28364) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Láma kérdés. A lapomon lévő ventilátor aljzatok PWM-esek vagy nem? Korábban azt írtam igen mert úgy emlékeztem, de most megnéztem a User Manulat és elbizonytalanodtam.

(#28365) varek


varek
csendes tag

Cooler Master Masterpro 5 házam van benne három ventilátor 3 pines csatlakozóval. Viszont az új alaplapon asus x370 pro 4 pines ventilátor csatlakozók vannak. Kaptam a házhoz 3 db 3 pinról 4 pinre történő átalakítót de azok az AM4-es alaplapokhoz nem jók túl hosszuak.
Az a kérdésem kapható-e átalkító vagy ki kell cserélnem 4 pines csatlakozóval ellátott ventillátorokra a házat. Ha igen melyik ventillátort javasoljátok 140-es és 120-as ventillátorokról van szó..

(#28366) dqdb válasza 2thletme2day (#28364) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kép alapján jogosan kételkedsz, mert eszerint mindegyik CHA_FAN 3 pines szabályozásra képes. Azonban a BIOS leírásában szerepel ez a rész, ami felülírja a lábkiosztást, és ez alapján hibrid az összes csatlakozó, így jó rá 3 pines és 4 pines ventilátor is, csak be kell állítanod helyesen:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28367) dqdb válasza varek (#28365) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindegyik csatlakozó hibrid szabályozásra képes, azaz mehet rá 3 pines és 4 pines ventilátor is, csak a szabályozás típusát be kell állítani a BIOS-ban (lásd az előző hozzászólásomat). Nem kell aggódni, a csatlakozót csak egyféleképpen lehet bedugni, és a szabadon maradó láb is tervezett.

Ettől függetlenül a gyári ventilátorokat érdemes lehet lecserélni, lásd a fenti téma-összefoglalóban az ajánlott listákat mindkét méretben, 3 pines és PWM-es csatlakozóval is a Nanoxiáktól kezdve lefelé.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28368) 2thletme2day válasza dqdb (#28366) üzenetére


2thletme2day
őstag

Köszönöm a választ. Akkor marad az eredeti terv és PWM-eseket veszek. Egyébként ha már itt vagyok megkérdezném azt is, hogy Scythe Mugen 4 gyári ventilátorát érdemes lecserélni? Ha érdemes akkor mire? Lehetne a cserével pár fokot nyerni? Esetleg 2 ventit felrakni a bordára az még segítene hűvösebben tartani a CPU-t?

(#28369) Grózi válasza 2thletme2day (#28361) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na akkor sok kérdésre egyben:
dqdbnek hála már tudod,hogy hybrid aljzataid vannak,tehát 3 és 4 pin is szóba jöhet.A ház "pwm hub"-ja sokszor ki lett tárgyalva hogy egy rakás sz@r-keress rá ha nem hiszel nekem.Tehát azt mindenképp hagyd ki,bőven van aljzatod.A WB2 Plus-ból a sima fekete semmire se ajánlott-jóval gyengébb konstrukció mint a színes változat.a gyári 140-s és 200-s venti nem épp halk és a légszállítása se eget verő.
10K-t adtál meg keretnek,ha rám hallgatsz akkor veszel 3 db WB2 Plus-t(2 előre,1 hátra) 140-s méretben és lesz egy csendes géped hatékony hűtéssel cirka 11K-ból.
Az első sorban radira kifejezést úgy kell érteni,hogy az adott venti statikus nyomása+légszállítása megfelelő bordára/radira is,de ez nem zárja ki házhűtőnek sem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28370) Grózi válasza RazoR (#28362) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyi venti van abban a házban hogy szerver gépnek is elég lenne...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28371) Grózi válasza Tomeck007 (#28363) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált-használd egészséggel!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28372) RazoR válasza Grózi (#28370) üzenetére


RazoR
veterán

A 4 Lepa-val van kevesebb mint a Scout-ban :DDD

(#28373) 2thletme2day válasza Grózi (#28369) üzenetére


2thletme2day
őstag

Azt a gyári PWM HUB-ot nem akartam használni a most vásárolandó ventilátorokkal. Mint ahogy te is ajánlottad 2*140-es megy előre és 1 hátra. Ezeken felül még 2-t terveztem rakni a ház tetejére. Vagy ez már túlzás lenne? A keretet 5000Ft/db-ban adtam meg. Szóval 25ezer Ft körüli a keret. Melyik lenne jobb alternatíva? Az általad javasolt 2 előre 1 hátra de azok akkor lehetnek drágábbak is (pl Noiseblocker NB-eLoop B14) vagy 5 db valamelyik olcsóbból az ajánlottak közül (pl WB2 Plus)?

(#28374) Grózi válasza 2thletme2day (#28373) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A te konfigoddal én 4 ventit használnék-2 elöl,1 hátul és egy felül a borda felett.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28375) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.
Ezt a terméket néztem ki házhűtésnek. LINK

3 db lenne belőle. Mennyire csendes vagy esetleg van-e még jobb nála?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#28376) 2thletme2day válasza Grózi (#28374) üzenetére


2thletme2day
őstag

A borda fölötti szívónak vagy fújónak raknád? 4db Be Quite Shadow Wing épp beleférne a keretbe. Drágább mint az alpenföhn de jobb is? Szeretném a leghalkabb hűtést összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#28377) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

NZXT FZ-200 -ról van tapasztalat?

A piros ventit szeretném zöldre cserélni, és kellene valami. :)

Véleményem szubjektív...

(#28378) anddroid8205


anddroid8205
csendes tag

Sziasztok,
egy Gigabyte H97N-wifi alaplap házhűtő ventillátor csatlakozójára szeretnék egy 3-as elosztóval rákötni 3 db AF120 ledes ventit (a lapon összesen 2 venticsatlakozó van, a másikon a cpu hűtő). Szerintetek birja a lap? Vagy inkább molex-re kellene kötni a ventiket?
Köszi anddroid

[ Szerkesztve ]

(#28379) bandika0626 válasza anddroid8205 (#28378) üzenetére


bandika0626
senior tag

Próbálkozhatsz egy ilyennel is vés még vezérelni is tudod valamint nem terheled vele az alaplapi csatlakozót.

Link

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#28380) dqdb válasza anddroid8205 (#28378) üzenetére


dqdb
nagyúr

Általánosnak nevezhető szabály, ha nem jelölik külön, akkor 1 amper szokott egy alaplapi csatlakozó terhelhetősége. Az egyik AF120 maximális áramfelvétele 0,13 A, a másiké 00,08 A, szóval hárman közösködhetnek a CHA_FAN csatlakozón.

Az a lényeg, hogy semmiképpen se olyan elosztót vegyél, amilyet bandika0626 ajánlott, azaz NE rendelkezzen külön tápellátással, mert ezek csak PWM-es ventilátorokhoz jók, a 3 pines ventilátorokat maximális fordulatszámon pörgeti egy ilyen elosztó.

Azoknál a ventilátoroknál találhatsz lényegesen jobbat mind hangban, mind hűtésteljesítményben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28381) burzum


burzum
tag

Tonkre ment a ventillator (40x40x10) a NAS-omban es ki kell cserelnem. Viszont sajnos az eredetinek teljesen mas csatlakozoja van mint a ventillatorok 99%-nak. Felturtam mar a netet, de sehol sem talalok ilyet. Meg tudnatok hol tudnek venni atalakotot errol ([link]) erre ([link])

Koszi.

(#28382) fogtunder válasza burzum (#28381) üzenetére


fogtunder
nagyúr

minek az átlakító? levágod a csatit a régiről és ráforrasztod az újra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28383) burzum válasza fogtunder (#28382) üzenetére


burzum
tag

Se forrasztom, se kezugyessegem :)

(#28384) fogtunder válasza burzum (#28383) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kézügyesség nem kell hozzá, összesodrod a vezetékeket és pöttyintesz rá egy kis ónt, utána meg szigszalag. pákát meg lehet kérni márnök ismerőstől, vagy akár megkérni, hogy csinálja meg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28385) varek válasza varek (#28365) üzenetére


varek
csendes tag

Koszönöm a választ.

(#28386) anddroid8205 válasza dqdb (#28380) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Köszi!
Egy ilyen elosztóm van: link . Ez jó lesz?
Illetve tudnál ajánlani jobb teljesítményű és akár még halkabb ventit is?

(#28387) dqdb válasza anddroid8205 (#28386) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha jól van bekötve, akkor jó lesz az elosztó, a leírás elvileg kitér erre (2 of them is 3pin, 1 of them is 4pin). Azért írom ilyen feltételes módban, mert előfordult olyan kínai csodakábel, ahol egyszerűen mindent bekötöttek ...

Ventilátorok ügyében lásd fent a téma-összefoglalót. Konkrét ajánláshoz kellene még az árkategória, a ház, CPU és a VGA típusa.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28388) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Van egy Metis kuckóm és benne az alábbi kis konfig:
Asrock H81M-ITX+i3 4130+gammaxx 300+2x4 gb Ballistic Sport. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen megoldásokkal tudnám érdemben javítani a belső hőmérsékletet. Most egy Cooltek CT-Silent Pwm van hátul ami szívja ki a meleg levegőt.
Egyenlőre a házat nem akarom megvágni, ha nem muszáj. Nyerhetek e jó pár fokot ha hátra berakok vmi értelmesebb ventit úgy h bentről szívja ki a meleget? Ha jól értelmeztem az öf és a lapom könyvét akkor pwm-es az alaplapi csati, de azért megesküdni nem mernék rá.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28389) Ftibi87


Ftibi87
csendes tag

Hellò. VGA hűtő problémam lenne. Újrapasztazas utan a venti sziv, nem fúj. Van ra esêly, hogy a venti csatlakozójat fordítva dugtam fel? Aorus rx 580

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#28390) RazoR válasza Ftibi87 (#28389) üzenetére


RazoR
veterán

Sajnos esélyes, hogy elrontottad a ventit, mert ha egyszer átáll, akkor onnantól csak szívni fog, akárhogyan forgatod a csatlakozóját! ;]

(#28391) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok éNorbi vagyok és szeretném kérni a véleményeteket erről a hűtőről : [link]

Cooler Master Cosmos II házamba szeretnék ebből 7 fb-ot beletenni és 140 mm es változatából kettőt. Jelenlegi ára 2190 ft-ba kerül KÉK leddel.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#28392) Grózi válasza bandika0626 (#28375) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem rossz kis venti,de van jobb is-csak az a kérdés hogy mennyit szánsz rá.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28393) Grózi válasza 2thletme2day (#28376) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kifelé fújjon.Én inkább maradnék a WB2-nél a te konfigod esetén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28394) Grózi válasza hackeeeee (#28377) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A légszállítása elég gyenge és nem is egy halk darab-felejtős.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28395) Grózi válasza bandika0626 (#28379) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy dqdb is írta,az csak pwm-s ventihez jó amit linkeltél!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28396) Grózi válasza Nerazim (#28388) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pár fokot nyerhetsz,de ha a cpu melegszik akkor jobb ha nézel rá egy értelmesebb bordát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28397) Grózi válasza csibuka85 (#28391) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elég hangosak és a légszállításuk se egetverő.Ha ledest szeretnél,akkor mindkét méretben és 3 pinben az Aerocool DS-t ajánlom figyelmedbe.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28398) 2thletme2day válasza Grózi (#28393) üzenetére


2thletme2day
őstag

Akkor is a WB2-t ajánlod ha az R9 290 helyett egy GTX 1080Ti lesz? Elvileg holnap érkezik a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#28399) Ftibi87 válasza RazoR (#28390) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Akkor most életem legidiótabb kérdése: A vga venti "lefújja" a hőt, vagy raszivja a kartyara?

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#28400) RazoR válasza Ftibi87 (#28399) üzenetére


RazoR
veterán

Csak vicceltem! :DDD Természetesen fújja a nyák felé, elvileg nem tudod rosszul rádugni a csatlakozót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.