Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) Sir81 válasza Grózi (#28100) üzenetére


Sir81
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#28102) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello! Nem biztos, hogy hardveres jelenség, de megkérdezem.

Adott egy Gigabyte GA-F2A88XM-D3H, egy AMD-6800K és egy Zalman CNPS10X Optima CPU hűtő (meg két 12 centis Cooler Master a házban, egy a tápban, de azok nem érdekesek most). Bekapcsoláskor szép csendes a gép, azonban esténként, 9-10 óra magasságában nagyobb fokozatra kapcsol a CPU hűtő. Nem konstans pörög, hanem hol gyorsul, hol lassul, de jól feltekeri magát. A hőmérséklet és a CPU kihasználtság nem indokolná. Összefügghet azzal, hogy az alaplapi szoftver valamitől bedöglött? Az a része el sem indul, ahol a ventilátorok fordulatszámát lehetne szabályozni, talán a Windows 10 Anniversary Update óta nem működik, volt már újratelepítve is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28103) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

Sziasztok!

Van egy lepa bol quiet ventim, amit még 2 éve vettem.
Most, hogy beállítottam teljesen némára a gépet, elkezdett idegesíteni a lepa morgó hangja(500rpm).
Utánanéztem és a cpu fan header az egyetlen pwm-es csatlakozó az alaplapon(giga z87-ud3h).
Tehát kellene egy 12cm 3pin venti, ami néma kb 500-as fordulaton.

A shadow wings bl053 jó választás lenne?
Eredetileg pure wings 2 akartam, csak olvastam több hibás darabról, pont ilyen morgó hanggal.

[ Szerkesztve ]

(#28104) Grózi válasza Dilikutya (#28102) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nagy valószínűséggel szoftveres gond lesz,valamitől behülyül a gyári fan progi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28105) Grózi válasza Hachiko95 (#28103) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ezért nem vezérlünk pwm-s ventit feszültségalapon-hosszú távon lehetnek ilyen jelenségek.
Amiket ajánlok az SW mellett(az is egy jó venti):
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker E-Loop B12-2
És ezekben marad is tartalék(a 800 rpm-s SW néhány esetben kevés lehet),ha arra van szükség.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28106) abridabri


abridabri
veterán

Csinaltam egy kis amator videot a korabban emlitett Silverstone AP 181 ventik teljesitmenyerol : YT
A hatterben a kutyaugatasert/ tucsok ciripelesert elmnezest kerek :))

(#28107) Dilikutya válasza Grózi (#28104) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kiderül. Teljesen leszedtem az alaplap összes programját, kicsit a registry-t is megtúrtam, újratettem az App Center-t, az frissítette magát, és azzal szedtem le, ami kell. Most már működik (eddig csak simán újratelepítettem, de nem volt elég), este kiderül. Windows folyamatoktól szokott pörögni, a windows 10 állandóan dolgozik valamit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28108) abridabri válasza abridabri (#28106) üzenetére


abridabri
veterán

Ez a masodik video szerintem meg szemleletesebb :DD YT

(#28109) Grózi válasza Dilikutya (#28107) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kiderül..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28110) Grózi válasza abridabri (#28108) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van légszállítása,de hangja is rendesen a videó alapján.Arról meg szokjál már le,hogy mindent off-ba teszel,ami témába vág azt is.(én úgyis on-ba teszem.. :D )

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28111) abridabri válasza Grózi (#28110) üzenetére


abridabri
veterán

Telefonnal nem tul jo felvenni a hangot , de nem mondanam hangosnak . Idle 500 rpmen konkretan nem is hallatszik ki a hazbol .900on mar persze van hangja , de eddig csak jatekok alatt megy fel amikor ugyis fulesben vagyok.

(#28112) Grózi válasza abridabri (#28111) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,az nem adja vissza-te jobban hallod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28113) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok!

Ezt folytatnánk itt :)

a rendelt lap: [link] de valószínűleg mondom is vissza a rendelést, mert úgy találtam, hogy 1 darab ház ventilátort tud vezérelni :(

helyette ezt választom itt ahogy látom 3 x 4-pin system fan connectors, de nem látom, hogy PWN vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28114) fogtunder válasza L4mie (#28113) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor az összefoglaló alapján be kellene azonosítani pontosan milyen aljzatok vannak a lapon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28115) L4mie válasza fogtunder (#28114) üzenetére


L4mie
veterán

Oké, manual alapján hibrid szabályozásra képes:
Fan connectors can be classified as PWM (Pulse Width Modulation) Mode or DC Mode.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28116) fogtunder válasza L4mie (#28115) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az MSI-n mind a 4 hibrid aljzat, szóval az jó lehet.

a pumpa mehet egy aljzatra, egy másikra a gyári hátsó venti, DC alapon.

a másik kettőre pedig két-két pwm-es venti, a ház elejébe és a radira. én az egyszerű összefűzhetőség miatt Alpenföhn Wing Boostot vennék (csak a színes belsejűek), előre 2*140mm, a radira 2*120mm. de jó a Lepa bol.Quiet is, nálam ez van a házban és a radin is, nagyon jó ár/érték aránya van, viszont LED-es és kell hozzá Y kábel. radira nagyon jó még az Akasa Apache is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28117) Grózi válasza fogtunder (#28116) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tökéletes.Annyival egészíteném ki,hogy ha az Arctic 240-sét választja akkor arra tényleg az Apache-t javasolnám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28118) L4mie


L4mie
veterán

Köszönöm Urak a sok segítséget amit kaptam tőletek az elmúlt két napban :)
megfogadom a tanácsokat. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28119) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Érdekelne, hogy ez jó ajánlat-e. Párszor írtam már, de még alakulóbban van a gép, és megakadt rajta a szemem. Jobb-e mint a phanteks entho pro gyári 200asa, vagy 2 alpenföhn wb2 plus 14? Nagyon köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28120) Grózi válasza chopin42 (#28119) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A phanteksnél jobb,viszont 2 db WB2 Plus-t meg se közelít légszállítás terén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28121) chopin42 válasza Grózi (#28120) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28122) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Most vettem észre ezt a házat (asztalt) csak elfogyott LIAN LI DK-05X Black Aluminum / Steel Computer Case
Egész pofás :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28123) Grózi válasza BITBOYS (#28122) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szép,meg jó is de szerintem ezt nem ide szántad,nem?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28124) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Régebben (~1 hónapja) írtam ide, de sajnos azóta nem volt időm/lehetőségem a foglalkozni az üggyel

Új gépházat vennék (Zalman Z9 Neo), ami gyárilag 5db ventilátorral érkezik (2x LED ZA1225CSL, 3x sima ZA1225ASL). Olvasgattam visszafele és többen írták illetve én is sejtettem hogy azért nem a legjobb minőségű ventilátorokkal jön a ház. Szeretném mind az 5-öt lecserélni. Legfőbb szempontom a halk működés és a hatékonyság (tudom mindenkinek ezek az alapszempontok :) ). Kérdésemre arra vonatkozna hogy sima LED nélküli ventilátorból mik a legmegbízhatóbbak amik egyben halkak is 12 cm-es méretben ? (olvasgattam az összefoglalót, de azért gondoltam megkérdezem).

Esetleg lenne egy előlapi panelem is amivel lehet szabályozgatni a dolgokat

LED-es történetet kihagyom, inkább LED csík lesz a vége (meg kevés zöld ventilátor van)

(#27711) Grózi
Köszönöm a választ. Az alaplap egy Asus M5A99X EVO R2.0 - User Manual szerint van rajta 1x 4pines CPU fan és 4x 4pines fan csatlakozó
Sajnos mind az 5 ventilátor helyen korlátozva vagyok és nem fér el 14cm-es ventilátor csak 12-es

Érdemes mind az 5 helyre ugyanazt a modelt tenni ? Esetleg melyek a legjobb halk 12cm-esek az összefoglalóból ?

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#28125) Grózi válasza Riccsiz_h (#28124) üzenetére


Grózi
Topikgazda

5 db felesleges,maximum 4 bőven elég.Viszont kellene egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása hogy tudjam mit tudsz szabályozni.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28126) L4mie válasza fogtunder (#28116) üzenetére


L4mie
veterán

4 Akasa Apache megrendelve 2x120 2x140-es és egy Y kábel a radiátorra valóhóz :) izgatottan várom :)

Kérdés: nyomás szempontjából, radiátort mindig nyomott levegővel támadjuk 2 ventilátoros kiszerelés esetében, vagy oké a szívott is?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28127) Grózi válasza L4mie (#28126) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mondjuk házhűtésre én nem a két 140-s Apache-t választottam volna...
A radit tedd felülre és alá a ventit,hogy kifelé fújja a levegőt a házból.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28128) L4mie válasza Grózi (#28127) üzenetére


L4mie
veterán

mit választottál volna? Szerintem még tudok módosítani.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28129) Grózi válasza L4mie (#28128) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 140 Pwm
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Be Quiet Shadow Wings vagy Silent Wings 140 Pwm
A WB2 a legjobb ár-érték arányú.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28130) L4mie válasza Grózi (#28129) üzenetére


L4mie
veterán

Szuper, köszönöm, vissza is mondtam a 140 eseket, remélem nem küldik ki őket.
Akkor ez jó lesz, fehér...nem pure? Itt találtam a legolcsóbbat, amúgy iponban 5k fölött vannak :( [link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28131) Grózi válasza L4mie (#28130) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen ez jó lesz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28132) masteryoda válasza Grózi (#27919) üzenetére


masteryoda
tag

Köszi! Most jutottam időben odáig, hogy beszerezzem :DD

A következő láma kérdésem, hogy a ventilátor cseréhez hogyan érdemes leszedni a ház előlapot, hogy az USB-portok, meg bekapcsológomb, stb. ne szakadjanak ki :F :DDD

Pár kép a házból/oldaláról:

Előre is köszönöm a segítséget! :)

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#28133) fogtunder válasza masteryoda (#28132) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nézd meg a ház kézikönyvében, hogy kell leszedni. Ha be van kötve fixre az IO részleg, akkor is szokott lenni pár cm kábel, hogy félre lehessen rakni az előlapot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28134) chopin42


chopin42
őstag

Tudom sokszor írtam már, nekem is tele a t...m. A lényeg, az elmúlt hetekben a legtöbb helyen megdrágult/elfogyott az alpenföhn wing boost 2 plus. Egy helyen van 3600 körül, kb ennyi számomra a reális ár, amit fizetnék egy ventiért, de az kék, inkább fehér/piros/narancs lenne jó (legfeljebb veszem, ha nincs jobb).
Szóval van-e max 3.6-7ért, reális alternatíva? Lap prime x370 pro. Ha jól tudom 4 pin dc/pwm, autón felismeri. Lepa.bol quiet 12-ről lebeszéltetek korábban, de tesztek alatt kb alig van különbség (azonos zajszinten kb egyforma teljesítmény, a coolingtechnique.com-ra hivatkozom). Ötlet? Ha továbbra is bestbuy, lenyelem a különbözetet, de ez elvi kérdés, és mint említettem, alig kapni, mindenhol azt a rongy feketét árulják...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28135) Grózi válasza masteryoda (#28132) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Összenyomod a műanyag pöcköket mindkét oldalt és szépen elválik a előlap.Pár centi játék mindig van a kábeleknél,csak ne hirtelen rántsd le az elejét!
Jelige:
"Érzéssel kell Harley nem durván,mint a f@rkaddal,érzéssel" ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28136) Grózi válasza chopin42 (#28134) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha jól emlékszem akkor 140-sről van szó nem?Mert akkor itt van fehérben jó áron:[link] .Vagy itt minden színben még olcsóbban:[link]
A Lepa jó,de "csak" 120-s ezért beszéltünk le.Ennyiért más alternatíva meg nincs 140-s méretben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28137) chopin42 válasza Grózi (#28136) üzenetére


chopin42
őstag

Kösz (a linkelt fehéret nem vettem észre) :Y . Akkor marad a wb2! (tudom, hogy a lepa csak 12, de abban a méretben elég jónak tűnik).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28138) Grózi válasza chopin42 (#28137) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abban a méretben nagyon jó is-az egyik kedvencem.Viszont a legjobb 120-s venti a 140-s-ezt sokszor kitárgyaltuk miért.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28139) Sir81


Sir81
aktív tag

Leszámítva a csicsát ez megéri az árát?

[link]

(#28140) chopin42 válasza Sir81 (#28139) üzenetére


chopin42
őstag

Én ilyeneket adtam el, a topikban közepesnek értékelték őket. Wb2 kicsit drágábban sokkal jobb!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28141) Sir81 válasza chopin42 (#28140) üzenetére


Sir81
aktív tag

Miért adtad el? Zajszint? WB2?

(#28142) chopin42 válasza Sir81 (#28141) üzenetére


chopin42
őstag

Itt tanácsolták, a vásárolt házikóval kaptam őket, ajándékba (használt). Egyet kipróbáltam, közepes teljesítmény és zajszint. Helyette javasolták nekem az alpenföhn wing boost 2 plus 14 cm-es ventijeit. Párszor kérdezősködtem, mindannyiszor ezeket javasolták. Ha 12cm-es ventiket keresel, és világítós, akkor lepa bol quiet, ahogy utánanéztem

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28143) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Keresek 80 x 80 x 20 méretben 3 PINes ventit, ami 1100as fordulat körül csendesen működik. Egy Zyxel nas gyári ventijét akarom cserélni, mert már nem bírok meglenni mellette.

(#28144) Grózi válasza Sir81 (#28139) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem van sokkal jobb vétel is ennyiért-pl:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Mind jobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28145) Grózi válasza Matyee21 (#28143) üzenetére


Grózi
Topikgazda

25 mm szélest sehogy se tudsz befaragni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28146) Matyee21 válasza Grózi (#28145) üzenetére


Matyee21
csendes tag

Sajnos nem, 25ös van nekem is egy régi gépből, arra akartam kicserélni. 20as is épp befér, nincs más méretre lehetőség :((

[ Szerkesztve ]

(#28147) Grózi válasza Matyee21 (#28146) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez esetben én bepróbálkoznék ezzel,fix 5-7V-n járatva:[link]
Nem ismerem a ventit,de olcsó és talán a gyártó annyit ad magára hogy ez az olcsó venti is leszabályozva csendes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28148) Matyee21 válasza Grózi (#28147) üzenetére


Matyee21
csendes tag

Köszi az ajánlást. Pont ezt találtam meg én is árukeresőn, illetve ezt a coolink ventit. A kettő közül melyiket ajánlanád? Inkáb a Noiseblocker?

(#28149) Grózi válasza Matyee21 (#28148) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hoppá,nem tudtam hogy még ezt is kapni.Ez esetben én inkább a Coolink-t venném,mert bár nekem nem volt,de sokan dicsérték itt topicban is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28150) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Akkor a Coolink lesz. Köszi a segítséget! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.