Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) Grózi válasza dqdb (#27700) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor marad a te megoldásod,3-s elosztón 3 pines venti.A gyári hub-t én se eröltetném,2 ilyen ház is járt nálam mostanában mert sz@rul tudták vezérelni a hub-ról a ventiket.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27702) fogtunder válasza Grózi (#27699) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert a 3pin 120mm ajánlásból mindig kimarad, a 4 pin meg az áráért elég jó cucc. De akkor OK.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27703) dvd_R+ válasza Grózi (#27697) üzenetére


dvd_R+
őstag

S360 kit hez kapott ilyen ventik vannak rajta
EK-Vardar F3-120 (1850rpm

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27704) misi021


misi021
tag

Vízhűtésnél a radiátorra érdemes tenni mindkét oldalra ventilátort ?
Elől szívja be a levegőt hátul meg továbbítja befelé.
Nekem nem fent hanem elől helyezkedik el a radiátor.
Noiseblocker eLoop B14-PS raknám előre 2db-ot és hátra 2db-ot van a gépház fenti részénél is oda 2db-ot és végül hátra a kimenetibe 1db-ot
Hasonló esetben mint ami a képen van.
[link]
Cooler Master MasterLiquid Pro 280-as vízhűtésem van. és ilyen elven akarom megcsinálni mint ahogyan a képen is van.
Szerintetek jobban hűtene, vagy a hátsó venti elszívná a hideget a radiátorból?

[ Szerkesztve ]

(#27705) kekegsm válasza Grózi (#27680) üzenetére


kekegsm
őstag

Köszönöm.

A két Nanoxia közt van egyébként lényeges különbség? Adatok alapján egyformának tűnnek

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#27706) z123456z


z123456z
senior tag

Ezzel van valakinek tapasztalata? Csendesnek tűnik jó légszállítással. Drágábbat nem akarok, Nanoxia messze van, Coolink nem jött be, 921-et hallom.

(#27707) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Új gépházat vennék (Zalman Z9 Neo), ami gyárilag 5db ventilátorral érkezik (2x LED ZA1225CSL, 3x sima ZA1225ASL). Olvasgattam visszafele és többen írták illetve én is sejtettem hogy azért nem a legjobb minőségű ventilátorokkal jön a ház. Szeretném mind az 5-öt lecserélni. Legfőbb szempontom a halk működés és a hatékonyság (tudom mindenkinek ezek az alapszempontok :) ). Kérdésemre arra vonatkozna hogy sima LED nélküli ventilátorból mik a legmegbízhatóbbak amik egyben halkak is 12 cm-es méretben ? (olvasgattam az összefoglalót, de azért gondoltam megkérdezem).

Esetleg lenne egy előlapi panelem is amivel lehet szabályozgatni a dolgokat

LED-es történetet kihagyom, inkább LED csík lesz a vége (meg kevés zöld ventilátor van)

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#27708) Grózi válasza dvd_R+ (#27703) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az szar ügy,mert 900 rpm alatt nem fog üzemelni-így idle-ben mindig lesz hangja a gépnek.Én 55-60 fokig hagynám ezen az értéken majd onnan meredeken emelkedve 75 fok körül már maximum fordulaton.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27709) Grózi válasza misi021 (#27704) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vízhűtésnél ha vastag a radi akkor van értelme,játékvíznél felesleges-a két eLoop röhögve átfúja a 27 mm-s radit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27710) Grózi válasza kekegsm (#27705) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben azok is,gyakorlatban még nem teszteltem az újat-ezért ajánlottam azt ami biztosan beválik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27711) Grózi válasza Riccsiz_h (#27707) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A legelső javaslatom,hogy előre ha befér két darab 140-s venti akkor azt válaszd.Kéne még az alaplapod aljzatkiosztása.
Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27712) Melorin válasza Grózi (#27634) üzenetére


Melorin
addikt

Sikerült néhány TY147A-t szereznem. Azt szerintem nem ártana beleírni az összefoglalóba, hogy nagyon rövid a vezetéke. Azt gondoltam, hogy szépen el fogom tudni rendezni a vezetékeimet az új házban erre légvonalban kellett elvezetni őket az alaplap előtt, nem mögötte úgy, hogy szinte feszül a vezeték :(

(#27713) dvd_R+ válasza Grózi (#27708) üzenetére


dvd_R+
őstag

:(( akkor ez esetben lecseréltem a kompaktom egy rendes vízhűtésre ami még hangosabb is :D
és az volta cél hogy halkabb legyen :D
ráadasul a vízes topicba írtam egy "hiba" jelenségről ugrálnak a hőfokok elég maga szinten

[link]

Most érzem úgy hogy elköltöttem 80E ft ott majdnem az egészre és se halkabb se jobb hőfokok nem lettek és még külsőre se tudom azt mondani hogy jobb lenne :DDD ha most nem fórumon lennénk hanem személyesen azt mondanám most lett tele a .... :DD :))

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27714) fogtunder válasza dvd_R+ (#27713) üzenetére


fogtunder
nagyúr

már az elején megmondtuk, hogy vegyél egy Arctic LF240-et meg két értelmes ventit...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27715) dvd_R+ válasza fogtunder (#27714) üzenetére


dvd_R+
őstag

kraken x61 ről artic lf240 re váltás olyan érzést keltett volna mint ha le downgradeltem volna a külső pedig nagyon nem tetszett az artic-nak

2 normális ventilátorom volt a krakenen is 2db wingboost 2 és így is zavart a pumpa hangja

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27716) fogtunder válasza dvd_R+ (#27715) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hát tötredék áron lett volna egy normális kompakt vized, ami leszabályozott pumpával halk és jól hűt. mégis ki a francnak kell ez :F én is szeretem a szép dolgokat, de a külső csak másodlagos, az első mindig a funkció.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27717) Grózi válasza Melorin (#27712) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Veszel egy toldót és kész.Tény.hogy lehetne hosszabb is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27718) Grózi válasza dvd_R+ (#27715) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem kell flancolni és talán hallgatni kéne a tapasztaltabbakra....
De megvan most is még a megoldás,ahogy írtam is vizes topicban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27719) dvd_R+ válasza Grózi (#27718) üzenetére


dvd_R+
őstag

:R

Most kíváncsiságból futattam egy aida64 stress tesztet csak a cpu-ra 3percig úgy hogy az összes ventilátor a gépben (3db vardar a radin , 3db lepa bol a ház elején ) maxon pörögtek tehát ilyen 1600-1850 rpm, űvőlt a gép szinte..

Hőfokok: Stress alatt 3percig 62-66 fok között mozogtam a maximum hőfokok
Stress után: idle windows 38-40 fok

Aztán le szabályoztam a 3d vardart 1%-ra a biosban egészen 69 fokig és 69től 85 ig 50%ra
ez így 760 rpm et jelent 69 fokig
illetve a 3db lepa bol-t 4.96 voltage dc üzemmódban ez így 480 rpm et jelent

vissza windowsba ismét aida64 3perc cpu stress

Stress alatt 3 percig 62-68 fok
stress után idle windows 40-41 fok

A kérdés az az hogy ez létezik normális ? hogy így kb nem is pörögnek a ventik és ugyan olyan eredményeket érek el mint ha maxon menne..
mi értelme akkor úgy beállítanom ahogy írtad fentebb hogy 50-55 foktól 75 fokig maxon pörgessem ha ugyan olyan eredményt ér el ha le van szabályozva a leglassabbra :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27720) Grózi válasza dvd_R+ (#27719) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen és egyszerű oka van,ahogy már írtuk is vízhűtés topicban-a kupak alatti takony.Ennél jobb hőfokokat sehogy se fogsz kapni,ha nem skalpolod meg,más kérdés hogy ezek bőven jó hőfokok.
Viszont pwm-s ventit ezerszer leírtuk hogy nem járatunk feszültségalapon szabályozva!!!!!
egyszerű a történet:
1.Delid és a hőfokok jócskán csökkenek+ 3 csendes venti a Vardar helyett.
2.Elfogadod ezeket a hőfokokat+3 csendes venti a Vardar helyett.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27721) dvd_R+ válasza Grózi (#27720) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem akkor ha jól értem delid vagy delid nélkül is hasznalhatom low rpm -en a ventiket folyamat mert nincs szükség arra hogy 2000rpm en sűvítsenek

a 3 csendes venti mi legyen ? wingboost 2 ?:D csak mert most adtam el 2db ot belőle xD amit még korábban vettem a kraken x61-re

a lepa ventiket amik a ház elején vannak azokat pedig ha jólértem akkor ne dc hanem pwm -en hasznaljam ?
ha igen oké , csak úgy viszont 700rpm en pörögnek
ha 40% alá teszem pwm-be akkor valami piros üzenetet ír ki a bios hogy ez nem oké de engedi csak figyelmeztet
azt vegyem figyelmen kívül és húzzam lejjebb ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27722) Grózi válasza dvd_R+ (#27721) üzenetére


Grózi
Topikgazda

600 rpm a minimum fordulata a Bol.Quiet-nek,egy jó lap leviszi 400 rpm alá is.Ez is volt már terítéken,te kottázol el valamit biosban...
A WB2 jó radira,akárcsak az Akasa Apache vagy az eLoop.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27723) atee


atee
őstag

Ssziasztok!

Mi most a top 3 ház venti 14cm méretben?
Halk/teljesítmény viszonyban!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#27724) Grózi válasza atee (#27723) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin?
Melyik a fontosabb?(Halk/teljesítmény)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27725) dvd_R+ válasza Grózi (#27722) üzenetére


dvd_R+
őstag

Be megyek a biosba ott hardware monitoring és ott vannak a sys fanok ki választom hogy pwm és van egy csuszka amit ha lejebb húzok 40% tól akkor pirosan ki írja hogy ez nem okés ha ezt a piros üzenetet ne vegyem figyelembe akkor le húzom 10% ra és akkor 400rpm körül fog működni csak mint írtam ezt nem tudom hogy figyelem kívűl hagyhatom e a piros szöveget

Illetve a 3 felsorolt ventik közül te melyiket ajánlod a radira ? :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27726) Grózi válasza dvd_R+ (#27725) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nyugodtan hagyd figyelmen kívül.30mm-ig nyugodtan választhatod bármelyiket,ha elégedett voltál a WB2-vel akkor azt,mert a legolcsóbb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27727) atee válasza Grózi (#27724) üzenetére


atee
őstag

4 pin és az nzxt h440 ventiket cserélném a jobb hűtés érdekében, de ennél hangosabb mint a gyári nem kellene :) viszont jó lenne pár fokot nyerni!

D-day 2002-01-04 01:54

(#27728) dvd_R+ válasza Grózi (#27726) üzenetére


dvd_R+
őstag

Rendben
mostanáig a biosban ügyködtem, na most az az állítás amit fentebb írtam hogy ha figyelmen kívül hagyom a piros figyelmeztetést és lehúzom 10% -ra akkor tuti 400rpm en fog menni. Ez nem így van :D
PWM 1% vagy 10% tök8 700rpm körül pörög :((
Ilyenkor mi a helyzet?

Illetve 3 kép ahogy jelenleg van beallítva

Sysfanok:
[link]

Pump fan: ez jó e így vagy hogyan állítsam be a csúszkákat ?
[link]

CPU Fan: ezt azért tettem 69 fokig 1% -ra mert mint fentebb írtam ha 100% on megy folyamat akkor is ugyan azok a hőfokok vannak csak hangosabb... akkor miért ne menjen a leglassabb verzión és ugyan azok a hőfokok

[link]

Kérdés akkor a pump fan csuszkák , cpu fan jó e így és hogy a sysfanokkal mit kezdjek mert sehogy nem megy lentebb pwm-en :(((

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27729) Grózi válasza atee (#27727) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ugyanilyen házam volt és rengeteg ventivel teszteltem 120 és 140 mm-s méretben is.A legjobb hőfokokat elöl 3 Lepa Bol.Quiet-el értem el+hátul 1 db TY147A-val és csendes is volt a gép.Szóval ezt javaslom neked is és hátra 140-s méretben WB2 Plust vagy Akasa Apache is szóba jöhet,de jobban jársz a 147A-val..Arra számíts,hogy az oldallemez kicsit akadni fog ha hátra 140-s ventit teszel,a TY-l viszont nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27730) Grózi válasza dvd_R+ (#27728) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Töltsd le gyártói oldalról a Command Centert és abban jobban engedi állítani a ventiket szerintem.Elsőnek ezt próbáld meg,ha nem megy akkor a SpeedFan is szóba jöhet.Szerintem a CC megoldja a gondot,ha nem akkor ritka pocsék az Msi lapod pwm vezérlése.
A pump és cpu_fan jó úgy.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27731) dvd_R+ válasza Grózi (#27730) üzenetére


dvd_R+
őstag

:DDD
Okés máris csinálom

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27732) dvd_R+ válasza Grózi (#27730) üzenetére


dvd_R+
őstag

Msi command center nem oldotta meg , speedfant pedig nem értem :| feltettem de nem is találok benne sehol sys fan -t se semmit :D

Illetve a ventilátor választás:

WB2 12CM

Hangerő: max. 18.2 dB (A)
Sebesség: 500 - 1500 r / min
Légszállítás: max. 106 m³ / h

Akasa Apache PWM 120mm - Black

Hangerő: 6,9-16,05 dB (A)
Sebesség: 600-1300 fordulat / perc
Légszállítás: max. 97,74 m³ / h

Melyik lenne a jobb választás
Akasa esetében mit jelent a hangerőnél a 6,9-16,05?
600rpm en 6.9 dbi és 1300rpm nél 16,05?
Ha igen akkor sokkal halkabb az akasa tehát érdemesebb azt választani ?

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27733) atee válasza Grózi (#27729) üzenetére


atee
őstag

:R köszönöm szépen!

D-day 2002-01-04 01:54

(#27734) joetata


joetata
csendes tag

Sziasztok!
Turkáltam a cuccaim között és ráakadtam egy Arctic F12 High Performance Case Fan 3pines 1350f/p 0.25A/12V ház hűtőre. Vszínű az agyam felforrt a hőségtől, főleg kocsiban. Hirtelen ötletem támadt, fel kéne használni USB-s szivargyújtóval táplálva autós ventilátorként. De az USB az 5V, az akku 12V, sőt a generátor töltése miatt az lehet akár 14,5 V is. Ez pedig ugye árt az egészségnek. Szerintetek az ötletet meg lehet valósítani, vagy inkább aludjam ki magam? Ellenállás beforrasztása megoldás? Ha igen, hány ohmos kellene és az mennyit venne le a fordulatszámból? Egyéb ötlet?
Köszönöm: Joetata

(#27735) hegegabi80 válasza joetata (#27734) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha esetleg itt nem kapnál választ, akkor próbálkozz itt is. Sok a barkácsolós PH-s.

[ Szerkesztve ]

(#27736) Narandil válasza dqdb (#27700) üzenetére


Narandil
tag

Ha jól értem, akkor hagyjam ki az elosztót, s egy az egyben kössem rá az alaplapra.
S ezek szerint, arra a venti hub-ra nincs is szükség egész addig, amíg nem újítok be egy másik alaplapot, cput?

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#27737) Grózi válasza dvd_R+ (#27732) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ismerem a gyártói adatokat,de azok messze állnak a valóságtól mindkét esetben.
A különbség a 2 venti között,hogy a WB2 alapjáraton halkabb picit mint az Apache-viszont útobbi hatékonyabb alacsony és közepes fordulaton is valamivel.
A SpeedFan egy progi és megvan a külön topikja ahol segítenek a beállításokban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27738) dvd_R+ válasza Grózi (#27737) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem,
Akkor úgy írom én a leendő ventilátorokat a lehető leghalkabb üzemmódban szeretném használni hogy halk legyen a gép, ez azt hiszem azt jelenti hogy akkor a lassú fordulat számon rpm-en fognak pörögni a gépemben
ez esetben hogy így lesz beállítva melyiket válasszam ? :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27739) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
A fan mint ventilátor és eloop mint ventilátor ugyanazt jelenti vagy nem?
(Khmm, tényleg komolyan kérdezem. :R )

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27740) Grózi válasza dvd_R+ (#27738) üzenetére


Grózi
Topikgazda

WB2 Plus akkor vagy Lepa Bol.Quiet vagy eLoop.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27741) Grózi válasza Weareus (#27739) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Most vagy nem ittam eleget vagy túl sokat-de ezt nem értem...Do you speak idegen?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27742) Weareus válasza Grózi (#27741) üzenetére


Weareus
addikt

Én ma csak tejet ittam, lehet, ez a baj?
Ok, beírtam gugliba, hogy eloop és bedobott egy csomó pc-s ventit.
Akkor?
Menjek söré? :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27743) dvd_R+ válasza Grózi (#27740) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ez megint egy olyan válasz ahol vagy vagy van :D
Eloop nem tudom melyik abból kidob több félét, Lepa-t semmikép sem szeretnék felülre tenni mert pirosan vagy kéken világít és nekem minden zöld.. ja és 700rpm alá nem igazán tudom őket lejjebb vinni :(
Szóval a kérdés az hogy wb2 plus 12cm vs eloop ami nem tudom milyen :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27744) Grózi válasza Weareus (#27742) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké,ott az Összefoglalóban is.
Tehát az eLoop,az a Noiseblocker eLoop szériát takarja amik ezek:
120mm 4pin Pwm:Noiseblocker eLoop B12-PS
120mm 3pin:Noiseblocker E-Loop B12-2 vagy B12-3
140mm 3 pin:Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3
140 mm 4 pin pwm: Noiseblocker eLoop B14-PS
Véleményem szerint jelenleg a piacon lévő legjobb ventik bordára/radira.
És bocs,tényleg nem esett le hogy mit kérdezel. :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27745) Grózi válasza dvd_R+ (#27743) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az előző neked is szól.
Viszont a lapod ritka szar pwm vezérlését figyelembe véve,szerintem maradj a WB2 Plus-nál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27746) dvd_R+ válasza Grózi (#27745) üzenetére


dvd_R+
őstag

Rendben :R Habár nem értem hogy egy közel 100E FT os alaplap miert nem tudja normálisan vezérelni a ventiket.. wtf? :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27747) Weareus válasza Grózi (#27744) üzenetére


Weareus
addikt

:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27748) juliensorel válasza dvd_R+ (#27746) üzenetére


juliensorel
senior tag

Figyu, tényleg nem bántásból mondom, de mindig feltűnsz az átlagnál 2-3szor drágább hardvereid hibáival, sztem peched van velük, vagy nem tudom...nekem 35e ftos lapom van, tökéletesen kezeli a kompakt vizet (és minden mást), a hűtést meg 28e ft-ért vettem a kompakt víz topikosok ajánlásai alapján, ami szintén tökéletesen üzemel. Szerintem kezd elölről az egész gép-összerakást, adj el mindent és fele annyiból csinálj egy működő gépet, vedd figyelembe mit ajánlanak az okosok stb.
És tényleg ne vedd sértésnek, nem rosszindulatból mondom, csak elképesztő a kálváriád.

(#27749) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy MSI Z170 Gaming alaplapom. Van hozzá egy NZXT H440-es házam.
Biosban a ház ventilátorok fordulatszámát leszabályoztam .
Elindítom a gépet.Halkan mennek a ventilátorok. Amint elkezdi betölteni a Windows-t felpörögnek szerintem maximális fordulatra.
Ezután elindítom az MSI Command Center,ahol szintén le van húzva a ventilátorok fordulatszáma.
Kicsit megmozgatom a csúszkát,de ugyanúgy 25%-ra teszem. És elhalkulnak.
Amikor nem volt fent a Command Center akkor is csinálta,csak akkor lehalkítani se tudtam..Ezért is tettem fel.
Mi lehet a baj? Nem nagy dolog minden indításnál megcsinálni ezt beállítást,de örülnék,ha nem kellene mindig ezzel foglalkozni.
Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv.:Gábor

06-3o/9759I39

(#27750) Grózi válasza dvd_R+ (#27746) üzenetére


Grózi
Topikgazda

juliensorelnek sok mindenben igaza van.Lásd kompakt kérdés,a jóval olcsóbb Arcticot ajánlottuk mert sokkal különb mint a Kraken,de az túl proli volt neked...
És azt is be kell látni,hogy mire képes az ember-mire használja a gépet.Volt ismerősöm aki mindig megvette a Maximus Extreme lapokat az adott csúcsprocival,de a biosba be se mert nézni-akkor minek?
Utána meg sírt,hogy hatalmas buktával tudta csak őket eladni és csak netezett rajta..Most egy I3-s középkategóriás gép boldog tulaja,mert belátta a dolgot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.