Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) laskr99


laskr99
addikt

Negatív,pozitív vagy semleges légnyomás a legjobb?

(#27352) Melorin válasza laskr99 (#27351) üzenetére


Melorin
addikt

Ezen oldalak szerint a negatív hűt a legjobban, de jobban gyüjti a port:
1.
Have More Exhaust Fans Than Intake Fans (Negative Pressure)

This is important to remember because having more intake fans (Positive Pressure) than exhaust can lead to stagnant air. Stagnant air leads to higher internal temperatures since there aren't enough fans removing the heated air from the inside of the case. In general, positive pressure doesn’t cool as well as negative pressure will. That said, one of the benefits of Positive Pressure is that less dust will enter the system.

Negative pressure provides the best cooling performance for enthusiast (often heat intensive) builds. It builds on natural convection and works with graphics cards.
This is less important (if you have a computer with mesh paneling) than it used to be with the advent of computer cases with mesh paneling, since there tends to be more paths for air to escape from the case.

2.
Benefits

Good cooling performance for enthusiast setups.
Amplifies natural convection.
Linear and direct air flow.
Compatible with DHE graphics cards.
Augments the performance of downward-facing CPU heatsink fans.

Drawbacks:

Dust is more likely to gather in the system as air is drawn in through all openings.
Passively cooled video cards do not gain much benefit.

3.
it’s better to get hot air out of your case than to pump cool air in, particularly when it comes to CPU cooling.

[ Szerkesztve ]

(#27353) Melorin válasza Melorin (#27352) üzenetére


Melorin
addikt

A legutolsó link alapján elmondható, hogy a legnépszerűbb és legtöbbször ajánlott ventilátor elhelyezés adja az egyik legrosszabb hűtési teljesítményt ha 3 ventilátorunk van: 2 venti az előlapon, 1 a ház hátulján.

(#27354) flymi válasza Melorin (#27353) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csodálkozom én is, hogy ennyit számít, hogy oldalt és alul legyen inkább venti. Alul még szo-szo, mert felfelé tolja az egyébként is felfelé szálló meleg levegőt. De az oldalsó? :F
Ha toronyhűtője van az embernek, nem hiszem, hogy arról le tudná venni a hőt, mert az ilyen cpu hűtők nagy többsége nem "felfelé", vagyis az oldalsó venti felé nyitott.
Orb típusúakról még elhiszem, mert azok szétterítik a házban a levegőt.
Érdekes cikk.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#27355) Melorin válasza flymi (#27354) üzenetére


Melorin
addikt

Pedig ők is toronyhűtővel tesztelték: Enermax ETS-T40-TB

(#27356) laskr99 válasza Melorin (#27352) üzenetére


laskr99
addikt

Hangszigetelt porszűrős a házam. Gyári helyükön vannak a Pure wings 2 ventik.Ez a ház. Mekkora és mennyi Wing boost 2-őt vegyek bele? 2-re gondoltam csak a méretet nem tudom ,hogy hogy lenne a legjobb a házba. Előre 2 140 és hátra 1 120 és felülre 1 140mm(gyári ventikkel együtt)

(#27357) Melorin válasza laskr99 (#27356) üzenetére


Melorin
addikt

Tehát 4 ventilátorral szeretnéd hűteni? Akkor a gyári felálláson kívül (elől egy + hátul egy):

A. verzió: előle mégegy 140mm-es ventilátort tegyél és a ház tetejére a hátsó helyre is egyet.
B. verzió: előre mégegyet és a ház aljába egyet.

A képen a piros közepű ventilátorok fixek, a két teli pink közül válassz egyet.

[ Szerkesztve ]

(#27358) laskr99 válasza Melorin (#27357) üzenetére


laskr99
addikt

Ha alul van akkor elvileg hűti a vga-t ugye? Ha elöl akkor meg mindent.

(#27359) Melorin válasza laskr99 (#27358) üzenetére


Melorin
addikt

A teszt alapján nincs GPU hőfokkülönbség a két variáció között. Ha elöl van a venti, az is tolja a friss levegőt a VGA felé. A meleg amit a VGA hűtője lefúj a bordáról ott terjeng körülötte és lassan száll fel, amit el kell onnan fújni. Ezt nem csak alulról lehet megtenni.
Ezen a képen jól látni, hogy hol fog találkozni az első(felső/első) ventilátor által befújt hűvös levegő a VGA-val.
A két elülső ventilátor együtt már szépen elfújja.
Persze nem árt nem elzárni a VGA tápkábeleivel a levegő útját, a kép rossz példa, persze gondolom neked nem 2db VGA-d van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27360) laskr99 válasza Melorin (#27359) üzenetére


laskr99
addikt

Most ilyen: [link]

Alaplap most lesz cserélve de kábelek nem lógnak be.

(#27361) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok!

Videókártyámra keresnék valami hatékony hűtést (R9 280oc windforce 3x), egy corsair 200r házban van és hát lazán veri a 82 fokot. Pedig normális légáramlat van kialakítva neki.
Arra gondoltam, ha nincs rávaló kompakt hűtő reális áron, 10k környékén, lehet sufni tuningolok.
Leszedem a 3db gagyler ventit róla, és 2db 8 vagy 12 centis ventit összekötözve alulról megfújatom, anno a 4870x2-mnél ez a módszer rengeteget hozott, fokban is és hangban is. (vagy talán a 3870x2 már nem tudom)
Nagyobb áramlás miatt a 120mm-es variánsra gondoltam, az legalább a bordáról lefújt meleget is felfelé tolná ki a házból.
Jelenleg a vga felett egy artic i30 van gyári ventijével, elől hátul a gyári corsair ventik a házban, felül meg egy artic silent 1000rpm venti, ezekhez keresek nem hangosabb ventit.
Mit ajánlanátok ? 2-3k környékén per darab.

(#27362) Grózi válasza Kera8 (#27349) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt most off-ba tettem,de legközelebb törlöm-tilos szakmai topicban hirdetni!!
Egyébként nem épp halk ventik,7V alatt tűrhető a hangja viszont a légszállítása gyenge-felette meg hangos.
Sokkal jobb vételek vannak hasonló árban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27363) Grózi válasza wassabi11 (#27350) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy rosszul dugtad rá(nehéz elképzelni) vagy halott az alaplapi aljzat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27364) Grózi válasza laskr99 (#27360) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abba a házba ennél az elrendezésnél írhat akárki akármit,a legjobb az elöl 2 db 140 és hátul 1.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27365) Grózi válasza ADAM1337 (#27361) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem tudom megéri-e a beleinvesztált pénzt az a kártya,én simán eladnám és cserélném Nvidia vonalon-azzal meg is oldódik a gondod.
Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá,akkor honnan akarod vezérelni a rátett két ventit-alaplapról vagy vga-ról(elég szívatós tud lenni sokszor)?
Ha lapról,akkor 3 vagy 4 pin-t tudsz vezérelni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27366) laskr99 válasza Grózi (#27364) üzenetére


laskr99
addikt

Szóval hátra a +1 venti nem fog semmit számítani?

(#27367) ADAM1337 válasza Grózi (#27365) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Alaplapomról vezérelhetőek a 3pin-esek is, és pont a slot felett van 2db 3pin. Z77 extreme 4 lap.
Igazából elég a kártya, csak zavar, hogy teljes csönd van és a kártya indokolatlanul játék után is 50%-on pörgeti a fanját mikor felesleges, a gyári hűtője kevés.
Most gyorsba rendeltem egy artic f12 silent-et ez van a házam tetején, és elég halk, igazából 3k körül kijön a project, meg 10perc szereléssel, a borda úgyis úgy van kialakítva, hogy szemből kapja a fuvalatot, azért egy 12-es ventinek nagyobb a légszállítása.
Jelenleg Overwatch-ba 70fps limittel eléri a 72 fokot simán.

(#27368) Grózi válasza laskr99 (#27366) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felül gondolod?
Mert ott jó esetben hoz 1-2 fokot,rosszabb esetben semmit vagy még nő is a cou hőfoka 1-2-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27369) laskr99 válasza Grózi (#27368) üzenetére


laskr99
addikt

Igen oda. Nyárra tekintettel akkor elég az a 2x140 és 1x120mm?

(#27370) Grózi válasza ADAM1337 (#27367) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát az Arctic F12 meg a csendes,na az nagyon nem passzol nekem...A jelek szerint szerencsés vagy,mert nem érzékeny a füled.És ráadásul bordán nagyon gyengén teljesítenek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27371) Grózi válasza laskr99 (#27369) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A te konfigodhoz biztosan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27372) laskr99 válasza Grózi (#27371) üzenetére


laskr99
addikt

Rendben köszönöm. Azt hittem ,hogy a 1060 és 4790 párost nehezebb lehűteni. 2 ventivel most nyaldossa a kártya a 70 fokot és a cpu az 54-60 fokot. Eddig 4 ventivel Z9 plusban vga 60 és Cpu 45 volt.

(#27373) ADAM1337 válasza Grózi (#27370) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Viszont a kávédaráló gyári ventikhez képest, azért nagyobb hatásfokkal üzemelnek így majd.
Tesztet bedobok, ha érdekes lehet másoknak is.
Gyárival hőfok valamint ezzel a megoldással.

Most mértem egy alapzajt a szobába, min 28dba max 37, ez alá úgy se tudok menni.

[ Szerkesztve ]

(#27374) Grózi válasza laskr99 (#27372) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek teljesen jó hőfokok most is.A cpu 75-80 és a gpu 80 fok fölött bajos csak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27375) Grózi válasza ADAM1337 (#27373) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az biztos és töltsd is fel.De ha utána adnék 2 db jó ventit,akkor nagyot néznél hogy mennyit jelent hőfokban és hangban is.
Mondok egy példát-kompakt topicban le lett tesztelve az Arctic LF240 a gyári 4 db F12-vel és 2 db Akasa Apache-l.Nem az a durva,hogy hozta a 2 Apache a 4 F12 hőfokait,hanem zajban tizedannyi volt!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27376) ADAM1337 válasza Grózi (#27375) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Csinálok mérést, ugyanolyan körülmények között, nem csak vga hőfok hanem zaj terén is. Rárakom a telefon dba mérőjét, a gépház tetejére. játszok 10percet este csöndben a gyári ventivel és kialakítással aztán a home project-el lemérem ugyanígy. Mér minimum maximum és átlagot is teljesen jó.

Viszont a példád nem teljesen állja meg a helyét az én esetemben.
Mivel 3db 80mm-es ventihez mérjük, amik nincsenek olyan jól rögzítve, ez a wf3-ban eléggé rezonálnak, azért 2db ac f12 kevesebbet is forog, és nagyobb alapjáraton a cfm-jük.

[ Szerkesztve ]

(#27377) Melorin válasza Grózi (#27374) üzenetére


Melorin
addikt

Viszont ha az előző házában jóval alacsonyabbak voltak a hőfokok akkor nem biztos , hogy elég legyinteni egyet, mondván, hogy nem vészes most se.

(#27378) Grózi válasza Melorin (#27377) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Figyelj,hidd el van az a hőfok aminél nem éri meg a befektetést a plusz venti-mivel a zaj hatványozódik.Azon kívül az a ház hangszigetelt és elölről elég zárt is-nem véletlenül köztudott hogy szar a hűtése komolyabb konfig esetén.
Ha mindezt hozzáteszed a képlethez,akkor látod hogy nem véletlenül írtam azt amit...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27379) laskr99 válasza Melorin (#27377) üzenetére


laskr99
addikt

Szeretnék 70 alatt maradni. Most érezhetően meleg levegő jön a 2 ventivel hátul és a vga-nál. A régi házban 1 alul 1 elől ,1 hátul és 1 fent volt. Gyári zalman ventik de silent módban és mind 120-as.

(#27380) Grózi válasza laskr99 (#27379) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor cserélj házat vagy a hangszigetelt gép elveszti értelmét,hiszen orkánt kell benne csinálni ami hanggal jár.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27381) laskr99 válasza Grózi (#27380) üzenetére


laskr99
addikt

Értem. Másikkal a porosság és a nagyon magas hang volt a gond. Ezzel végre kuss van csak a 2 gyári venti maxon pörög. A harmadik miatt majd kisebbre lehet őket venni.

(#27382) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Nem vagyok egy nagy PC guru ezért a hozzá értők segítségét kérném,adott egy Zalman Z11 neo ház gyári 3 ventivel (amikkel meg vagyok elégedve) szeretnék még bele 2db-ot alulra és felülre max 5k amit költenék rá /db (i5 4570+GA-B85M-D3H) a segítséget előre is köszönöm.

(#27383) fogtunder válasza szkink (#27382) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mit szeretnél elérni vele? a legtöbb esetben nem sokat számít az a plusz két venti, ha amúgy van benne 3, aminek rendes légszállítása is van. én anno végigjárt a Phanteks P400-zal, kezdtem a gyári két ventivel, aztán lett elől kettő, hátul egy, elől 3, hátul 1, majd elől 3, hátul és felül 1. a 2-1 kiépítéshez képest csökkent a VGA max terheléses hőfoka azonos ventiprofil mellett talán 3 fokot, cserébe a két bol.Quiet több, mint 5K volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27384) wassabi11 válasza laskr99 (#27381) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Hello

Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ebben a házban hogy lenne érdemes elhelyezni a ventiket? deepcool tesseract bf, 1 megy előre, 1 hátulra. 2 a tetejére és 2 az oldalára, szerinted hogy lenne jó a szellözés?

Ups Grózinak szántam ezt :D ezer bocsánat :)))

[ Szerkesztve ]

(#27385) szatyor1972


szatyor1972
tag

Sziasztok!

Egy Phanteks p400-as háznál ha nincs felül ventilátor akkor a tetején lévő rész zárt vagy nyitott legyen?
Elnézést ha a kérdés nem ide való.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#27386) szkink válasza fogtunder (#27383) üzenetére


szkink
aktív tag

Igazából az aljára lenne nekem fontos mert a gépházba közvetlenül nincs levegő beszívás,és ha már rendelek akkor legyen kettő,természetesen némi hő csökkenést szeretnék elérni.

(#27387) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Egy Realan E-D5 vagy Sharkoon CA-M (esetleg CA-I, 3 slotos alaplap ok) házikón agyalok. (tök egyforma a kettő, cél minél kisebb mATX)

Ebbe elvileg csak egy 120-as venti megy felülre, 60-as hátra (ez olyan mintha nem is lenne :DDD )
Viszont mi lenne, ha a ház aljába a hdd helyett tennék 2 db 120-ast, vagy 1 db 140-est (Így még lehet a 2,5" hdd tartó is elférne). A vga kapna szellőt, meg a hdd is, igaz a cpu-hoz kevesebb jutna. Ez aggaszt egy kicsit jobban. Vagy ATX tápot cserélem sfx-re, és akkor több levegő jut a cpunak is.

Bár leginkább netezés ,filmnézésre használom a gépet, de azért néha játszogatok is (kb heti 2-3 óra össz.).

Szerintetek ez a venti felállás jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#27388) fogtunder válasza szkink (#27386) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én alapvetően egy normálisan megtervezett házat javasolnék inkább, mert a Z11 Neo az nem az.

ha mindenképpen ventit akarsz venni, akkor alaplapod használatijában internal connectors részt kellene megnézni, hogy 3 vagy 4 pines venti kell majd. összefoglalóban benne van, hogy melyik kiosztás mit jelent, vagy postold be ide a képet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27389) szkink válasza fogtunder (#27388) üzenetére


szkink
aktív tag

Igen egyenlőre ventit szeretnék,4pines kell

(#27390) ADAM1337 válasza Grózi (#27375) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Végül annyira, foglalkoztatott a kérdés, lemondtam a rendelésemet a tanácsodra hallgatva.
Kitakarítottam a gépet, most 62fokos a vga (overwatch alatt 70fps-re limitálva kb 35-45% kihasználtsággal, arra gondoltam, hogy nem 12-es venti kellene rá, hanem gyárilag 8-asok vannak rajta, esetleg 2db 92mm-essel kitudnám váltani őket, és nem is lógna le, és kapna rendesen a videokártya egész felülete hűtést.
Viszont Ezek közül olyan kellene ami árban sincs elszállva, ergo a projectre kb 5-6k-t rászánnék a 2db ventire.
Így kérhetnék egy ajánlást ?
Nyilván magas cfm-es ventit keresek minimális hangszintel, és ami nem rezonál annyira.

Előre is köszönöm.

(#27391) fogtunder válasza szkink (#27389) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Lepa bol.Quiet, Alpenföhn Wing Boost 2 (a sima fekete nem jó, csak a színesek), Be Quiet Pure Wings 2.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27392) szatyor1972


szatyor1972
tag

Valaki erre (#27385)

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#27393) varmi2 válasza szatyor1972 (#27392) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tedd rá a porvédőt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27394) Grózi válasza szkink (#27382) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A legjobban házcserével jársz,ahogy fogtunder is írta.Ha ragaszkodsz ehhez a házhoz,akkor meg nem plusz ventit kell venni hanem cserélni a gyáriakat minőségi darabra.
Ellenőrizted a lapod aljzatkiosztását valóban?Mert attól,hogy 4 pines aljzat van rajta,még nem biztos hogy pwm-s venti kell neked..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27395) Grózi válasza wassabi11 (#27384) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen konfig van benne?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27396) Grózi válasza hegegabi80 (#27387) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyan házat ne nézzél amibe 120-s alatti venti megy-hidd el,tapasztalat! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27397) Grózi válasza ADAM1337 (#27390) üzenetére


Grózi
Topikgazda

COOLINK SWiF2-921
BE QUIET! Pure Wings 2 92mm
Mindkettő csendesebb és jóval hatékonyabb a gyáriaknál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27398) szkink válasza Grózi (#27394) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszönöm,de igen ragaszkodom és megnéztem itt legalább is azt írja hogy pwm-s és mit tudnál te esetleg ajánlani a gyáriak helyett ami feljebb lépés lenne de nem haladná meg az 5k/db árat? https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B85M-D3H-rev-10-11#ov

[ Szerkesztve ]

(#27399) szkink válasza fogtunder (#27391) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszönöm át nézem a tippeket.

(#27400) hegegabi80 válasza Grózi (#27396) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen tudom, 6 cm-est csak azért írtam mert gyári adat.
De elvileg belefér 3 db 120-as egy kis moddinggal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.