Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) wassabi11 válasza Grózi (#27395) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Asus ranger VIII
I5-6600k
8 giga ram
jelen pillanatban egy Asus R7 265 vidi kari később egy 1060-ast szeretnék

(#27402) ADAM1337 válasza Grózi (#27397) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszönöm

(#27403) szkink válasza Grózi (#27394) üzenetére


szkink
aktív tag

Na bele keveredtem :O a lap használatija a képen látható,a gyári zalman ventik pedig 3pinesek :F (za1225csl) akkor most milyet vegyek :U

(#27404) dqdb válasza szkink (#27403) üzenetére


dqdb
nagyúr

A SYS_FAN-ekre 3 pines ventilátor kell neked, csak a CPU_FAN PWM-es.

A korábban linkelt Gigabyte összefoglalóban a PWM area kifejezés nem a ventilátorszabályozásra utal, köze nincsen ahhoz, a CPU körüli, annak tápellátásáért felelős, hűtőbordával fedett részt jelenti.

Most nézem a Z11 Neót ... rettenetesen "bölcs" tervezői döntés volt a bejutó levegő mennyiségét ilyen mértékben korlátozni, és feláldozni a hűtést a design oltárán :U Elöl a felső ventilátor alig jut levegőhöz, az alsó mögött ott van a lefojtásként az oldalról meglehetősen zárt HDD cage, ebben a házban mindig meleg lesz, akármennyi ventilátort teszel bele.

Mivel a design erőteljesen szubjektív dolog, így azt már nem is minősítem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27405) fogtunder válasza dqdb (#27404) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Z11 Plusnak legalább nyitott az eleje, ott még megy is be levegő, de egyébként az egész ház nagyon átgondolatlan több ponton, ahogy a Neo is. gondolom a design miatt veszik az emberek, de 20K-ért iszonyatosan drága és nem jó, múlt héten HA-n volt két Phanteks Enthoo Pro bontatlanul ugyanyennyiért...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27406) Grózi válasza wassabi11 (#27401) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a ház is úgy szar ahogy van-ilyen konfighoz sose lesz jó....
Bírom,hogy mindenki házon és tápon akar spórolni,utána meg megy a matek,hogy miért instabil a gép és/vagy akar megfőni.
Tényleg ajánlanék valamit,de sok értelme nincs.Az ajánlott ventik ott vannak az Összefoglalóban,a többi rajtad áll-én cserélném a házat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27407) Grózi válasza szkink (#27403) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez neked is szól:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27408) wassabi11 válasza Grózi (#27406) üzenetére


wassabi11
aktív tag

És milyen házat ajánlanál ? normál keretek között?

(#27409) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Giga GA-H110N deszkám van, kizárólag PWM-es CPU hűtő szabályozással:
1. GND
2. +12V
3. sense
4. speed control

Az ID Cooling IS-40V3 hűtőmön cserélném a slim 92mm-es ventit normál méretűre a nagyobb légszállítás miatt.

A kérdésem az lenne, hogy átmenetileg megfelel a célra egy SWIF2-80P? Otthon most ez van a fiókban, ha nem muszáj, egyenlőre nem költenék külön erre, majd egy NF-B9 Redux, vagy valami hasonló menne rá a későbbiekben...
i5-6500-ra lenne.

Ja és mivel rögzítenétek? A gyári lefogatókat nem hajlítanám fölöslegesen...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27410) ADAM1337 válasza Grózi (#27397) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A coolink-ot megtaláltam 1800ft/db áron az szimpatikusabb volt a rögzítés miatt.
Majd tesztet dobok fel róla.

(#27411) zs198 válasza AxBattler (#27409) üzenetére


zs198
aktív tag

Szilikon rögzítőket ajánlom.
Nekem bevált! Jól szorít és nem rezonál!

Üdv. -Zsolt-

(#27412) fogtunder válasza wassabi11 (#27408) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gyere át ide, válaszolj az összefoglalóban lévő kérdésekre és megbeszéljük.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27413) szkink válasza Grózi (#27407) üzenetére


szkink
aktív tag

Ohhhh köszönöm,akkor sincs pénzem még házra is,köszönöm mindenkinek aki segíteni akart,de a kérdésemre nem sok választ kaptam,marad ez: Be Quiet Pure Wings 2 azt majd ha tudok költeni új házra akkor lecserélem.

(#27414) AxBattler válasza zs198 (#27411) üzenetére


AxBattler
félisten

Mármint a sima, ventikhez adott gumirögzítéseket?
Vagy ha másra gondolsz, akkor tudnád linkelni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27415) zs198 válasza AxBattler (#27414) üzenetére


zs198
aktív tag

Igen olyasmik. Csak én a hosszabb fajtát használom!
Írj rám privit ha bővebb infót szeretnél ! :)
Segítek szívesen!

Üdv. -Zsolt-

(#27416) laskr99


laskr99
addikt

Na megvan a venti... De állíthatatlan a sebessége. 1200-on pörög bármit csinálok vele. Az egyetlen 4 pines aljzatra raktam amire ezt a típust mondtátok.

(#27417) andreas9109


andreas9109
tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg egy KENDOMEN házban gyári ventiket használok, és szeretném a Ryzen 1500x CPU-m 3.8-ra felhúzni. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy szerintetek elegek-e ehhez a mostani ventik a házban, vagy érdemesebb lenne cserélni őket valamilyen erősebbre? AM4 foglalatos MSI Mortar lapban van (4 pin), dolgozik mellette/alatta egy ASUS RX 480 Strix OC.

Előre is köszönöm a segítségetek.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#27418) laskr99 válasza laskr99 (#27416) üzenetére


laskr99
addikt

Másik: kaptam ezeket a rezgéscsillapító cuccokat hozzá amiket bedugtam a másik lyukba.. Ennek van valami értelme? A Be Quietnél a csavar azon van itt nem.

(#27419) abridabri válasza andreas9109 (#27417) üzenetére


abridabri
veterán

Eleg az az 5 hazventi , a CPU cooler a kerdes inkabb , a gyarival nem nagyon eroltetnem a tuningot.

(#27420) Grózi válasza AxBattler (#27409) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen tökéletes átmenetileg az a venti és kábelkötegelővel jól lehet rögzíteni-annyi hogy nem szépségdíjas.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27421) Grózi válasza ADAM1337 (#27410) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké,várom az eredményeket!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27422) Grózi válasza szkink (#27413) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Inkább Nanoxia DS,sok a hibás mostanában a PW2-sekből.
Nem kaptál választ?
Megtudtad,hogy a mindenképp 4 pines venti helyett 3 pin kell neked és hogy a házad egy rakat...Sajna ezen változtatni nem tudunk,javasoltam ventit-egyenlőre ennyit tudunk tenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27423) Grózi válasza laskr99 (#27416) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen venti,melyik aljzat és hol javasoltuk(linkeld)?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27424) andreas9109 válasza abridabri (#27419) üzenetére


andreas9109
tag

köszönöm a válaszod! Igen, CPU hűtőt mindenképpen fogok szerezni erősebbet mielőtt neki kezdek.

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#27425) ADAM1337 válasza Grózi (#27421) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sajnos csak 1db volt raktáron, így jővőhéten veszem át, valamelyik nap.
De kiváncsi leszek rá nagyon.

(#27426) laskr99 válasza Grózi (#27423) üzenetére


laskr99
addikt

[link]
[link]

Itt írtátok a 4 pinest és a WB 2 ventit.

(#27427) Grózi válasza laskr99 (#27426) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A cha fan1 és 2 biztosan az-természetesen a pwr_fan szabályozhatatlan mint minden esetben-remélem nem arra dugtad?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27428) laskr99 válasza Grózi (#27427) üzenetére


laskr99
addikt

cha_fan1 ezért írtam,hogy szabályozhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#27429) Grózi válasza laskr99 (#27428) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivel próbáltad szabályozni?
Ha ráteszed a cpu_fan aljzatra,úgy szabályozza?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27430) laskr99 válasza Grózi (#27429) üzenetére


laskr99
addikt

Arra nem raktam rá mert a procin nem lenne akkor venti. Szabályozni a biosban próbáltam(hallatszik a maxon pörgés és 1200-on van minden másodpercben) de meg se moccan a fordulatszám.

(#27431) Grózi válasza laskr99 (#27430) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem lesz semmi baja a procinak annyi ideig-ez az első lépés,ezzel ki lehet zárni hogy gyári hibás-e a venti.Szóval tedd rá és próbáld meg azon szabályozni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27432) laskr99 válasza Grózi (#27431) üzenetére


laskr99
addikt

Most nézem a cpu venti sebessége N/A.

(#27433) laskr99 válasza laskr99 (#27432) üzenetére


laskr99
addikt

Toltam egy load uefi defaults gombot és most a cpu fan a helyén van 1200rpm és az új venti meg 900-on. A proci ventit ha manuálisan irányítom akkor 500 F/P-ig simán le tudtam vinni.

(#27434) szkink válasza Grózi (#27422) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R

(#27435) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Megjöttek a fehér WB2-esek (2db), kicsomagol, kipróbál, berak.
Az anyaghasználat nagyon jó, gondolom ez senkit sem lep meg.
Ellenben hangos..Rettentően.. És szvsz. a légszállítása sem olyan kiemelkedő.
A gépház tetejénél lévő 240-es radira van rátéve PULL elrendezésben (felfelé fúj, lefelé néz a venti).
Mindegy neki, hogy 10%-on, vagy 100%-on pörög.. 10%-on kerreg, mint egy traktor, 100% legalább a szélzaj elnyomja.
Telefonnal méregettem a hangját:
Gépház tetejére, a ventik mellé (nem fölé) helyezve a mikrofont, leállított ventilátoroknál átlag 24dB-t mértem.
Forgó ventilátoroknál (~30% fordulat) ez felkószott 33dB-re, mindez csak a kerregéséből adódóan.
Összehasonlítottam a Deepcool Kendomen házhoz kapott ledes darabokkal is (szintén 2 db, de elől, és a mikrofont közvetlenül a ventilátor elé raktam), amik csak fesz. szabályozhatóak. 7V-on (ahogy általában használom őket) átlag 11dB-t mértem, míg 12V-nál ez megszaladt átlag 38dB-re. Ez szélzaj és kis motorhang.
Csinaáltam még egy mérést az előlapon, aminél ki-be kapcsoltam a felső két WB2-est. A különbség nasgyjából 5-7 dB.

Most a kerregés azért van, mert lefelé néznek a ventilátorok, eltávolodnak a csapágy ideális pozíciójától (gravitáció + ahogy tolja el a lapát magát a váztól) és ezáltal előjön ez a kerregés, vagy kifogtam 2 rossz darabot ?
Álló helyzetben (ugye beszerelés előtt kipróbáltam) nem volt ilyen gondom velük, ezért is pattintottam be rögvest. Ha ott normális(abb)an működne, akkor szereznék egy házat, ahol be tudom építeni vertikálisan a bordát.
Alacsony erőforrásigényű feladatoknál, ahol nem pörög szinte semmi (VGA hűtés leáll, PSU hűtés leáll, Pumpa keringés visszavesz, vinyó megáll) - böngészés, olvasás, tanulás, stb - rettenetesen idegesítő, hogy nonstop traktorhangja van, plusz a pwm miatt ide-oda állítgatja magát, hol felpörög, hol visszahalkul...

Vagy lehet, hogy szimplán csak túl érzékeny a fülem ? :Y :F Magamat nagyothallónak titulálom egyébként..

-

(#27436) AxBattler válasza zs198 (#27415) üzenetére


AxBattler
félisten

Rendben, köszi!

(#27420) Grózi
Okés, akkor megnyugodtam.
3.6k HUF-os NF-B9 Redux helyett tudnál valami mást is ajánlani? Nanoxia?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27437) Melorin válasza laskr99 (#27433) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy a CPU ventilátor nem a neki szánt csatlakozón van (csak a próba kedvéért?). Amúgy a biosban beállítottad a Chassis Fan 1 Setting-et valamire?

(#27438) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Az alaplapom Giga B250-HD3P, a házam hűtése úgy van megoldva, hogy elől egy Arctic F12 van az alaplapi 4 pines csatlakozóba dugva, és ahhz pedig a házhoz adott Enerflo 3 pines venti, ezek szívják a levegőt. Felül kettő F12 van beszerelve, ebből egy az alaplapi 4 pinesbe van dugva és erre van felfűzve a másik felülre szerelt F12 és a hátra fújó 3 pines Enerflo. A Giga saját programjával próbálom szabályozgatni a ventik fordulatát, de nem sok sikerrel, mert mindössze 900-as fordulatig lehet levinni és akkor még nagyon zajos az öt rendszerhűtő venti. Vagy a maxig lehet feltolni, ami 1200 körül van. A legjobb számomra az lenne, ha ki lehetne kapcsolni a ventiket, mert netezés, filmnézés, azaz kis terhelés alatt semmi nem indokolja, hogy menjenek. Van rá valami program, amivel le lehet lőni a ventiket?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#27439) Grózi válasza GoldhandRent (#27435) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott szabályzás gond lesz,mert nem szabad fel-fel prörögnie+10%-n a büdös életben nem tud pörögni egy venti sem. Vizszintes pozícióban sem kerreghet.
2 variáció van,vagy hibás darabok vagy feszültségalapon szabályozza az aljzat és ráadásul jó szarul.Megnézted az adott aljzat lábkiosztását?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27440) Grózi válasza laskr99 (#27433) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott akkor beállítás gond van,töltsd le a gyári fan vezérlő progit és állítsd be azzal winfos alól,ha a biossal nem boldogulsz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27441) Grózi válasza AxBattler (#27436) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
Csendes és hatékony-tudja ugyanazt mint a Redux,de olcsóbb.Ami még halkabb a Reduxnál az a Shadow és Silent Wings-de jóval drágább is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27442) Grózi válasza petymeg (#27438) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyártói oldalon fenn van a Smart Fan 5-ezel tudod állítani azt amit.De ezerszer leírtuk,hogy egy aljzatra csak teljesen egyforma ventiket kötünk-így felemás ventikkel sose lesz 100-s a szabályzás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27443) petymeg válasza Grózi (#27442) üzenetére


petymeg
addikt

Szervusz.

Köszi a választ és elnézést a figyelmetlenségemért!

Üdv.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#27444) GoldhandRent válasza Grózi (#27439) üzenetére


GoldhandRent
őstag

fel-felpörög: 10%-ról 20%-ra mert ingadozó a cpu TMP.. nagyjából 35 környékén válr magasabb görbére.
Ilyen, minden mást normálisan szabályoz.
2 hibásat is kifogni ? :F

[ Szerkesztve ]

-

(#27445) laskr99 válasza Melorin (#27437) üzenetére


laskr99
addikt

Volt egy reset azóta a fan 2 vissza rakta magát cpu-ra. A csati jó helyen van(mellette ott a cpu fan 2 ami 3 pines.) A cpu fan 1200mhz a fan 1 meg most már csak 900.

(#27446) laskr99 válasza Grózi (#27440) üzenetére


laskr99
addikt

Rendben megnézem. Szerdán jön a H97 fatality killer lap. Azon majd megnézem.

(#27447) AxBattler válasza Grózi (#27441) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, rendelési költséggel ugyanannyira jön ki, mint a Redux... lehet, hogy rendelek mást is mellette, úgy megéri.

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27448) Grózi válasza GoldhandRent (#27444) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És a biosban ellenőrizted,hogy pwm módon van-e a hybrid aljzat?
Azon kívül ne is várd,hogy 35% alatt stabilan menjen-sőt tönkre is teheted vele a ventit.1500 rpm-s venti és 500 rpm a minimum fordulata!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27449) Grózi válasza AxBattler (#27447) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon szívesen!!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27450) abridabri


abridabri
veterán

Jovo heten koltozok egy Silverstone Fortress FT05 hazba .
Alol 2db 18cm intake venti gyarilag , azon filozok fentre milyen 12cm ventit rakjak ,ha egyaltalan erdemes ?!
Gyarto szerint nem feltetlen : "Even without rear 120mm fan, exhausted CPU heat will still get expelled through the rear vents. Adding a rear 120mm fan will disrupt the airflow balance. The bottom CPU side of airflow will become greater, which would result in slightly lower CPU temperature, but at much greater expense in loss of graphics card cooling performance. Because RV05 is optimized for intake airflow, CPU cooler can work effectively without help of exhaust fan. "
Ezen video alapjan mondjuk ugy latom durvan atfujja az a 2db 18as a hazat .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.