Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) abridabri válasza Grózi (#28499) üzenetére


abridabri
veterán

Nyilvan nem 4-600 rpmre gondoltam , hanem amikor fel is porog terheles alatt. A DS fel se tud igazan porogni ( 1200 max rpm ) Az erdekel inkabb eleg- e egy kompaktra. Nem talalok rola sehol statikus nyomas adatot , csak gyari speckot .

Lepa 1200 on 0,8 at tud : CoolingTechnique ennel tovabb meg ugyse engednem.

[ Szerkesztve ]

(#28502) anddroid8205 válasza dqdb (#28387) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Bocsi, csak most lett időm válaszolni.
Az alaplapon a SYS_FAN csatlakozó a következő kiosztású: 1. GND, 2. Speed Control, 3. Sense, 4. +5V, erre kötném a 3 ventit.
A ház egyébként egy Raijintek Metis, aminek a tetejét kivágtam, és odamenne a 2 plusz ventilátor, és még 1 gyárilag van a házban.

Az összefoglalót átolvastam, olyan 2-3 ezer ft lenne ventilátorra, lehet 2 slim ventibe ruházok be, spórolok a hellyel.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28503) anddroid8205 válasza anddroid8205 (#28502) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Ja, egy i5-4590, Cooler Master 212 EVO és egy Gigabyte GTX 1060 Mini van a házban.

[ Szerkesztve ]

(#28504) Grózi válasza abridabri (#28501) üzenetére


Grózi
Topikgazda

27 mm-s radira elég,a Lepaval maximum 1-3 fokot nyernél hozzá képest.Természetesen a DS-nek is van hangja 1000 rpm-től,de maximum fordulaton jóval halkabb mint a Bol.Quiet(evidens-1600 vs. 1200 rpm).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28505) RazoR


RazoR
veterán

Grózi: ha jól gondolom akkor teljesítmény szempontjából tökmindegy, hogy a Vipert veszem vagy a Viper R-t? :B

(#28506) Grózi válasza anddroid8205 (#28502) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az feszültségalapon szabályoz,tehát 3 pines ventikre lesz szükséged.Venned kell egy 3-s elosztókábelt(1000-1200FT).
Venti ügyben két tanácsom lenne:felejtsd el a slim ventiket ha csak más nem fér be(hangosak és kevés légszállítással bírnak)és amiket javaslok neked az a Nanoxia Deep Silence 1300 rpm [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28507) Grózi válasza RazoR (#28505) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A sima Viper egy hangyányit erősebb és minimálisan nagyobb a statikus nyomása,viszont a Viper R 4-5 decibellel halkabb a méréseim szerint.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28508) nubreed


nubreed
veterán

Az összefoglalóban szereplő ajánlott ventiknél a 120 mm -eseknél a Xilence Redwing PWM, az konkrétan ez a darab: [link]?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28509) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ugyan egy hónapja kérdeztem hasonlót, de ismétlek... bocsi. :B
Szóval ha 3pin-en, 7V-ra leszabályozva használnék egy 120mm-es slim ventit, akkor Ti melyiket ajánlanátok az alábbiak közül?
Az AKASA slim-et, vagy valamelyik Scythe modellt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28510) Grózi válasza nubreed (#28508) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28511) Grózi válasza AxBattler (#28509) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Akasa kiesik mert pwm-s.Vegyél egy SY1212SL12SL -t és nem kell szabályoznod se.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28512) RazoR válasza Grózi (#28507) üzenetére


RazoR
veterán

Gondolom a halkság a full rpm-re vonatkozik, nem?

(#28513) Grózi válasza RazoR (#28512) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem csak full rpm-n,méréseim szerint 1100 rpm-től felfelé a maximális fordulatig konstans hangosabb kicsivel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28514) AxBattler válasza Grózi (#28511) üzenetére


AxBattler
félisten

Attól még lehet 3pin-re dugni, csak alapból 12V-on maxon fog tekerni - ezért írtam a 7V-ot.
Köszi a választ!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28515) Grózi válasza AxBattler (#28514) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen lehet,de hosszútávon sosem ajánlott pwm-s ventit feszültségalapon szabályozni és pont az Akasa ventik kényesek erre nagyon.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28516) AxBattler válasza Grózi (#28515) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem.
Egyébként fix fordulaton menne, nem szeretném szabályozni alaplapról.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28517) dqdb válasza AxBattler (#28516) üzenetére


dqdb
nagyúr

A szintén PWM-es Akasa Apache-nak csúnya motorhangja van, ha feszültséggel szabályozzák, míg teljesen néma, ha PWM-mel. A fix 7 volton járatás is szabályozásnak minősül, hiszen a PWM-es ventilátor nem az elvárt 12 voltot kapja meg tápfeszültségként, így máris nem tud úgy működni, ahogyan tervezték.

Azt nem tudom, hogy az Akasa Slim hasonlóan reagál-e a feszültséggel szabályozásra, én mindenesetre az igenre tennék nagyobb tétet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28518) DroiDMester válasza dqdb (#28517) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

amúgy honnét szeditek ezt az infót?

nálam 2,5.éve tökéletesen megy fesz alapú szabályzással az Akasa Piranha és a másik gépemben az Akasa Viper is 0 motorhang, 600.rpm en is csendbe vannak!

És a tápegységemben is egy NB-BlackSilent Pro 140mm PWM venti van 4.éve hibátlanul megy szintén fesz alapú szabályzással! az is 650-700.RPM en szokott pörögni és semmi motorhang!

(#28519) dqdb válasza DroiDMester (#28518) üzenetére


dqdb
nagyúr

Apache esetében én innen, és előtte többen panaszkodtak rá, ennek hatására próbáltam ki, ha már úgyis szét volt akkor szedve a gép. PWM-es BQ-ra is panaszkodtak már a topikban.

A BlackSilentPRO PK-PS esetében az adatlap megad feszültségtartományt, így a gyártó eleve támogatja a PWM-es és feszültségalapú szabályozást is. Ha legközelebb erre mondjuk, hogy ne szabályozza feszültséggel, akkor jogosan jöhet a beszólás.

Az Akasa esetében minden PWM-es ventilátorra fix 12 voltot írnak, azaz csak PWM-es szabályozásra vannak felkészülve, így a feszültséggel szabályozás nem rendeltetésszerű használat, amit az Apache többünk által is igazolva nem szeret.

Lehet, hogy megy, és sosem lesz belőle problémád, lehet, hogy a 12 VDC-re optimalizált motor + szabályozás hanggal díjazza, hogy nem az céltartományában üzemel, és az is lehet, hogy felpörgéskor annyira építettek a fix 12 voltos tápfeszültségre, hogy a 7-10 volton felpörgés erőlködéssel és fokozatosan károsodó motorral jár. Ha már felpörgött, akkor ez nem probléma, ha olyan az alaplap, hogy bekapcsoláskor minden ventilátort maximumra pörget, akkor sem probléma, de ezt a nem dokumentált alaplapi viselkedést távolból nem látjuk/tudjuk, valamint nem ismerjük az összes PWM-es ventilátor viselkedését DC szabályozás mellett, ezért a biztonságra törekedve sosem fogunk PWM-es ventilátort ajánlani olyan esetben, amikor feszültséggel tud csak az illető szabályozni. Mert ha így tennénk, és probléma van belőle, akkor jogosan jönne vissza reklamálni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28520) nubreed


nubreed
veterán

Az előző témákhoz kapcsolódva, érdemes volna vennem úgy Xilence Red Wing 12 centis ház ventit, hogy már nincs szabad 4pin venti csatlakozó az alaplapomon? Viszont kellene még 1 vagy 2 venti, de akkor ezt már csak molex átalakítóval tudnám megoldani. Ha erre így nem jó a Xilence esetleg, akkor milyen venti az ajánlott, ami hasonlóan halk és hatékony, jól szívja a levegőt?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28521) Grózi válasza nubreed (#28520) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát fix 12V-n hajtanád vagy ellenállással leszabályozva?Házhűtésre vagy bordára/radira?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28522) nubreed válasza Grózi (#28521) üzenetére


nubreed
veterán

Fix 12v, házhűtésre. Köszönöm!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28523) Grózi válasza nubreed (#28522) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor két utad van,vagy hangos lesz vagy kompromisszumot kötsz légszállítás terén.Szabályzás nélkül maximum 800 rpm-s ventit tennék gépbe és idle-ben egy halk szobában még az is zavaró tud lenni.És ilyen célra ne válassz pwm-s ventit.Ha van egy cseppet elektronikában jártas ismerősöd,akkor pikk-pakk beiktat neked egy 7V-s ellenállást vagy van olyan molex elosztó ami alapba 7V-t ad a ventinek.És akkor veszel sima(nem pwm-s) Xilence Red Wing-t és olcsón megúsztad.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28524) nubreed válasza Grózi (#28523) üzenetére


nubreed
veterán

Rendben, köszönöm! :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28525) csibuka85 válasza RazoR (#28482) üzenetére


csibuka85
senior tag

Hat ez marha jo akkor melyik lap pwm es ? Mondjuk a Z270 bol mondjuk mostansag nem veszek lapot. Majd akkor lesz uj konfigom mikor megjon az I7 8700K 6 mag 12 szallal 😀 Akkor igy maradjon a Cougar ?

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#28526) Grózi válasza csibuka85 (#28525) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mielőtt lapot veszel,megnézed a gyártó oldalán a User Manualban-nem nagy cucc.Az Aerocool DS-l mi a bajod,amit javasoltam?Ledes,jó légszállítású és még halk is...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28527) csibuka85


csibuka85
senior tag

Aerocool Shark Blue Edition 140 mm es 1500 as rpm 96 cfm 29 decibel. Egy a bajom a DS el hogy a legdragabb ventillator es sokallom erte az 5300 ft ot. Arahoz kepest nem tudom kinal e olyan jo teljesitmenyt (kiemelkedo teljesitmenyt).

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#28528) Grózi válasza csibuka85 (#28527) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ezért ajánlott.Viszont kérnék valamit,vagy elfogadod vagy veszel amit gondolsz,de attól hogy naponta találsz egy ventit aminek feltöltöd a gyártói adatait(ami semmit se ér) nem leszünk előrébb...
És 4 db bőven elég.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28529) csibuka85 válasza Grózi (#28528) üzenetére


csibuka85
senior tag

Értem , de megnézem előtte külföldi teszteket meg userek véleményét és azután kérdezem meg itt.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#28530) mgabi válasza csibuka85 (#28529) üzenetére


mgabi
senior tag

:) olcsón jót? Csak a mesében. Amikor én vettem az F14 Silentseket akkor papíron, tesztek alapján egész jónak tűnt, de a való életben a nyakamat teszem rá hogy nincs akkora légszállítása, mint ígérték, viszont tényleg csendes. A tesztek meg soxor nem függetlenek. Mondjuk a 2 venti összesen 3600 huf volt.

Ha olcsó és nagy teljesítményű akkor hangos lesz sajna. Kínai "vacak" nem tetszik 3-5 ezerért, akkor ott a b14-ps v b14-3. Menő német. 30 ezres házba lazán beledobsz még 32 ezret és 62 ezer lesz a beker ktg. Annyiért már kapsz jobb házat azért, amiben nem kell ventiket cserélni.

(#28531) Grózi válasza mgabi (#28530) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez így nem teljesen igaz,van relatív olcsó jó portéka is+olyan házzal még nem nagyon találkoztam amibe a gyári venti egy 3K-s ajánlott venti szintjét hozta volna.
Meg ugye vannak az igények(led),ami leszűkíti a kört.A nagy többségnek egy 3K-s Nanoxia Deep Silence 1100 140 bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28532) nubreed


nubreed
veterán

Lehet, hogy nem itt kéne feltenni a kérdést, de arról nincs valami infója bárkinek is, hogy egy amúgy nem mai darab Xigmatek Midgard 2 háznak a gyárilag beszerelt 2 120 mm -es ház venti milyen légszállítási értékellel rendelkezik? Csak úgy kiváncsiságképpen. Kerestem a neten, nem találtam erre infót.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28533) vidra1221


vidra1221
tag

Sziasztok!
Adott egy Sapphire R7 260x 2GB DDR5 OC kártya. Növekvő terhelésnél a ventilátor egyre erősebb ciripelő, már-már kerregő hangot ad ki. És hát egy idő után elég idegesítő. Jó eséllyel csapágyas. Gyári venti nincs rá nagyon, már néztem rávalót ali-n, ebay-en is de bizonytalan a kompatibilitás, vagy horror áron megy. Tudnátok -e ajánlani valami általános vga hűtőt amit feltudnék rakni, legyen az passzív vagy aktív? Vagy érdemes vele vesződni egyáltalán, mert ez a megoldás nem ér annyit? Bár kétségtelenül olcsóbb lehet mint egy új ennél már erősebb vga-t (pl 1050ti) venni.
Ilyen venti problémával eladható értelmes áron egyáltalán egy R7 260x?

[ Szerkesztve ]

(#28534) DroiDMester válasza vidra1221 (#28533) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

lehet rá fabrikálni ventit is a gyári bordára!

de vehetsz rá pl egy Alpenföhn Klara -t is!

De keress meg PÜ.ben és mondok jobb megoldást is!

(#28535) hackeeeee válasza Grózi (#28484) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, jól emlékszel. Volt is egy béta teszt, csak az nem sikerült túl jól. Most már muszáj lesz. :) Elvileg helyet is tudok hozzá, csak majd fel kell mérni az árakat.

Valszeg elviszem majd az egész tetőt, hogy akkor ide kellene, plusz a ventit, hogy ezt kellene rá tenni középre. :)

Véleményem szubjektív...

(#28536) Grózi válasza hackeeeee (#28535) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Maximum 3-4K-ért megoldják a perforált tetőt-én itt Kanizsán nagyméretű perforált oldallemezt csináltattam és még feketére is szinterezték 4K-ért.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28537) hackeeeee válasza Grózi (#28536) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van pár hely, szerdán itthon leszek, szerintem felkarolom a tetőt, és a ventit, plusz a féligmeddig kivágott pleximet, és kérek pár helyen ajánlatot.

Igaz, elég lenne csak a rácsot vinni, de azért is vinném a tetőt, hogy lássák, hogy pontosan mihez is kell, és hová. Plusz, hogy hol is kellene kivágni

Én 5k körüli árra saccolok, de majd meglátjuk.

Véleményem szubjektív...

(#28538) abridabri


abridabri
veterán

Talaltam egy erdekes videot , Akasa Apache csunyan leszerepelt radiatoron : [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#28539) juliensorel válasza abridabri (#28538) üzenetére


juliensorel
senior tag

Azon tul, hogy egy szot nem erteni a halandzsabol :D vajon azonos rpm-en mennek ezek a ventik a teszt alatt? Azert ez tenyleg nagyon durva latvany amit az apache produkal...kicsit irrealisnak tunik, mintha kb 400rpm-en menne a tobbi meg kb 1600-on

(#28540) abridabri válasza juliensorel (#28539) üzenetére


abridabri
veterán

A vege fele mikor mind a 4 venti ra van rakva a radira tisztan latszodnak a kabelek , mindegyik venti a tapra van kotve molexel (tehat 12V azaz max fordulat ).

(#28541) juliensorel


juliensorel
senior tag

Évek óta zsörtölődök azon, hogy legyen az bármilyen ultra halk venti vagy alacsony rpm, ha beszívó állásban van, akkor a rács/porszűrő közelsége miatt egy rendkívül idegesítő szálzaj keletkezik.
Most, hogy a táppal együtt már csak 5db 12centis venti van a jelenlegi házamban próbáltam ezen finomítani. Az előlapon megfordítottam a radi/venti állást, így most a radi van rögtön az S340 porszűrője mögött, és a két lepa befele szív, ezzel valóban megszűnt az a bizonyos szélzaj, hőfokra nem tudom mennyire lesz ez hatással, hiszen mégse közvetlen friss levegőt kap így a radi, de még nem volt időm tesztelgetni.
Viszont amivel nem tudok mit kezdeni továbbra se, az a táp :N Jelenleg azt hallom csak tulajdonképpen amikor nincs terhelés. Az mindenképp rácson át szív, ráadásul van maga a táp és plusz még a házon a porszűrő ugyebár. Egy FSP raider 550w-om van, a gyári ventije már egy ideje hangos kezdett lenni, egyelőre lecseréltem egy Arctic F12-re amit a vga hűtéshez adtak, fix 50%-on járatom alaplapról, de zavaró a szélzaj. Tudom, hogy pl. Grózi te se csíped az Arcticot, de szerintem közepes fordulatokon kifújónak tök oke, de ha szívni kell akkor hangos persze. Emiatt nem akarok új tápot venni, nevetséges lenne, jó öreg cimbora ez az FSP.
Lehet egyáltalán olyan típusú, jónak számító ventit kapni ami pici tápba való csatlakozású? Ha igen, milyet érdemes?



(#28542) gerleimarci válasza juliensorel (#28541) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nekem már 2 éve egy Pure Wings 2 4pines venti(még az első, halk szériából) van a Corsair TX650 tápomban, pedig valamikor még egy FX8320 4,7GHz-en és egy R9 290-et is hajtott néma csendben.
Nekem nem jött elő a 4pines ventikre jellemző morgás a táp feszültség alapú szabályozás miatt, bár ez lehet hogy inkább szerencse.
Ha kell, neked is forrasztok a tápodba szabvány venti csatit, hogy bármikor cserélhess benne ventit. Ha érdekel, keress meg.

(#28543) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

A Corsair H110i GT másik oldalára szerintetek érdemes ventit rakni, szívóra, hogy több levegő jusson be a házba? Mik a tapasztalatok?

Elől 2db Akasa Apache 140mm-es van a radin, fent 2db Corsair AF140, hátul pedig a Corsair AF120L.

BF1 alatt elég meleg a gépház, üveg is, igazi meleget fújnak ki a ventik, de úgy gondolom, hogy lehetne hűvösebb...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#28544) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,
A VGA-m sapphire hd 6870 6. 7. évét tapossa és a ventilátora kicsit kerregő hangot ad ki, ciklikusan. 1mp csendes 1mp kerregő, de nem az a nagyon hangos kerregés, de a halk gépemmel ez tisztán kihallható.
Mit tudok kezdeni a ventilátorral? Ráfujok VD40-et az jó. Szedjem szét van valami megoldás rá?
Köszi

(#28545) mgabi válasza martin66 (#28544) üzenetére


mgabi
senior tag

7 éves, max 10 ezres kártyán, én már nem cserélnék semmit. Vennék egy 1030 v 1050-et.

(#28546) juliensorel válasza gerleimarci (#28542) üzenetére


juliensorel
senior tag

Koszi!
Forrasszam ra egy 12es ventire azt a kis dugot ami a gyári venti vegzodese? (Alapszinten en is tudok forrasztgatni, ha csak ennyi)
Ez a beszivo szelzajt ugyanugy nem oldana meg egyebkent, ez csak olyan szempontobol jo, hogy a tap sajat hofokhoz szabalyozna ujra.

[ Szerkesztve ]

(#28547) martin66 válasza mgabi (#28545) üzenetére


martin66
senior tag

Értem, köszi a választ.

Nem tudom, nem játszom. Majd max 1-2 éven belül, amikor 4k-ra váltok (csak amiatt, hogy tudja kezelni a VGA veszek majd egyet) addig meg jó lenne, ha kussolna. Csak ezért kérdeztem :).

(#28548) mgabi válasza martin66 (#28547) üzenetére


mgabi
senior tag

Buherálni lehet csak, mert amúgy nem éri+. Gyári új hűtőt nincs vagy rohadt drága, vagy veszel egy donor kártyát, ami megint nem éri meg, illetve veszel egy nem gyári rávaló hűtőt, ami megint nem éri meg.

Szóval szétkapod és ellammentálsz azon, hogy egy 1-2 ezer forintos 8 vagy 9,2-es ventit, hogyan applikálsz rá maszekban, hogy kihúzza. 1030-as kari is viszi a 4K-t 2D-ben, sőt: 7680x4320@60 Hz [link]

Én a helyedben nem bolygatnám. Vagy vennék egy 1030-t, vagy hozzászoknék a hanghoz, és amikor tényleg kaki a venti akkor csere.

(#28549) hegegabi80 válasza martin66 (#28547) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor barkácsolj rá egy másik ventit és kész is.

(#28550) prokxy válasza prokxy (#28543) üzenetére


prokxy
veterán

Ezzel kapcsolatban senkinek nincs tapasztalata?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.