Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Korábban volt már itt pár hozzászólásom, amikkel kapcsolatban segítséget is kaptam! :R
A legutóbbi kérdésemnél képet kértetek, hogy látszódjon mi a helyzet pontosan.

Leírva annyi, hogy vettem 2 arctic f12 ventilátort. (tudom, semmirevalók, de ez van)
Integráltam a gépbe. Egy a ház elején, egy pedig a hátulján, elöl beszív, hátul kifúj.
Viszont arra lettem figyelmes, hogy a táp fújja ki a meleget, meg gondolom a többi levegőt a házból, alatta az általam elhelyezett ventilátor meg kb semmit, hűvöset. Ezért gondoltam arra, és ez lenne a kérdés, hogy a hátsó ventit áttegyem e oldalra és az is szívja be a levegőt, vagy sokat nem segítene, és jól van ez így?

Mutatom a képeket:

Ez a ház, lekapott oldallal. Látszik a két venti, job alul, bal felül.

Ez pedig a ház oldala, ahol meg is van a hely a ventinek, alul.

Igazából ennyi, szerintem minden infó adott, szívesen fogadom a tanácsokat, előre is köszöntem. :) :R

Értem a csíziót.

(#27852) TheObi94 válasza Grózi (#27850) üzenetére


TheObi94
újonc

Köszönöm!

(#27853) Zebu válasza Nuada herceg (#27851) üzenetére


Zebu
addikt

Én hagynám szîvónak hátul. Enélkül radiátorod lesz. Csak az első kevés magában hogy meglegyen a folyamatos áramlásod.

Szerintem...

Szerk: nem tűnik egy jól szellőző háznak. De lehet tévedek

[ Szerkesztve ]

(#27854) Zebu


Zebu
addikt

Szerintetek a Define R5-ből érdemes lenne kiszednem az alsó hdd tároló racket? Csak egy 3.5-ös hdd van benne. Arra gondoltam hogy szerzek egy 5.25/3.5 adaptert és felrakom inkább a DVD alá. Lenne értelme?

Amúgy nem lehet valahogy a vinyót a hátlap fele aplikálni? Define S-ben jól kitalálták. Itt nem látok ilyen lehetőséget. Csak ssd-nek.

(#27855) Grózi válasza Zebu (#27854) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A vga több levegőt kapna-én is csináltam ilyet más háznál.Mondjuk a hdd-t sok alternatív helyre lehet rögzíteni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27856) Zebu válasza Grózi (#27855) üzenetére


Zebu
addikt

Eddig az 5.25/ 3.5 átalakító tűnik a legkönnyebb megoldásnak. ha van egyéb tipped Define R5-höz azt nagyon szivesen fogadom :)

(#27857) hegegabi80 válasza Nuada herceg (#27851) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos én a helyedben nem tenném át oldalra. Ha jól látom, akkor nincs ODD a gépben. Akkor oda felülre szépen kábelkötegelővel beapplikálsz még egy arctic ventit, amit pl elosztóval teszel egy csatira az alsóval (vagy pst-s típust veszel) és már is több levegő jut be.
Nekem is így van most, sőt melóba találtam olyan régi odd takarót, ami lyukacsos és az van berakva, tehát mindenképp neked is valami szellős előlapszerű kell oda.

Máskülönben nem tudom milyen táp, de azért az se tévesszen meg, hogy melegszik ám az is ha meg van terhelve meg olyan féle is.
Korábban nekem is volt npower táp, de lecseréltem és már is hűvősebb levegőt fúj.

[ Szerkesztve ]

(#27858) Grózi válasza Zebu (#27856) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én az alsó ventirács perforációjához rögzíteném és a lemez+hdd közé beraknék egy 3-5 mm-s távtartót és/vagy gumialátéteket.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27859) Zebu válasza Grózi (#27858) üzenetére


Zebu
addikt

Az ötlet hibátlan. Megnézem. Kérdés a porszűrőt akkor a csavar fejtől fel tudom-e még tenni.

(#27860) Zebu válasza Grózi (#27858) üzenetére


Zebu
addikt

Olyat is lehet egyébként hogy a racket hátrébb rakom. csak azt nem értem, hogy akkor a táp kábeleket hogy a fenében húzom el... már nézegettem de elég merev a vezeték, nem értem hogy férne el.

Azt hiszem nézek pár build képet a netről :)

(#27861) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

S340 Elite házam van, amiben gyárilag van két darab NZXT FN V2 ventilátor, az egyik felfelé nyomja kifelé a meleget a házból, a másik pedig hátrafelé. Nemrégiben sikerült kompakt vízzel feldobni a rendszert, meg egy Ryzennel, és azóta nem az igazi a helyzet, az alaplapi VRM mocskosul melegszik. A vízhűtés topik lakóinak tanácsára a Liqmax II radiátorán lévő gyári ventilátorokat lecseréltem NoiseBlocker eLoop B12-PS-re, és nagyon jól tettem, mert halkabb lett a rendszer, és még a CPU hőfokok is csökkentek. Sajnos a VRM azonban továbbra is meleg, többnyire melegebb, mint a CPU, így a gyári NZXT hűtések lecserélése is gondolkodóba ejtett.

Egyrészről, jó-e az úgy, hogy fentre és hátra is kifelé fújja a meleget? Nem lenne értelme a fentit mondjuk fújatni befelé, hogy a kinti levegőt tolja a VRM-re?

Másfelől, van-e értelme a gyári NZXT ventiket cserélni eLoop-ra? Nagyobb zajt nem szeretnék, csak jobb hatásfokot. Mindenképpen a PS ajánlott ezekből, vagy jók a simák is? DC alapon is vezérelhető csatlakozók vannak az alaplapon, tehát ez nem lehet indok a PWM mellett történő kitartásra (vagy igen?).

Fentre egyébként beférne 14 centis változat is, így ott mindenképpen fontolóra veszem a cserét, de akkor akár már a hátlapit is kukázhatnám.

Köszi a válaszokat előre is! ;)

(#27862) fogtunder válasza Timer (#27861) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha ennyire melegszik a VRM, akkor gyárilag nem megfelelő a hűtés, ami rajta van, arra kellene valami megoldást találni hűtőborda cserével, szerintem egy sima venti csere nem fogja ezt megoldani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27863) Grózi válasza Timer (#27861) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legelőször is hol helyezkedik el a radi a házban-gondolom elöl.
A gyári FN V2-s ventik nem sok érők,gyenge a légszállításuk de legalább hangosak.Kicserélhetjük őket,csendesebb lesz a gép az biztos-viszont hatalmas különbséget ne várj VRM hőfok ügyben.Ez Ryzen+bizonyos lapok sajátossága.Egyébként mik azok az irtózatos hőfokok?
Ventiben nem csak az eLoop van és nem is muszáj mindenáron pwm-st venni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27864) Timer válasza Grózi (#27863) üzenetére


Timer
veterán

Elől van a radiátor, kintről tolja át rajta a levegőt a két eLoop. Alap esetben a VRM 45 fok körül van, de mondjuk egy 30 perces AIDA stressz tesztnél simán eléri a 74 fokot, miközben a CPU a víz alatt 72 fokkal elvan (ráadásul ez offset érték, mivel R1600X-ről van szó, ez elvileg csak 52 fok, állítólag...)

[ Szerkesztve ]

(#27865) Weareus


Weareus
addikt

Egyszer már kaptam segítséget itt a kb. legcsendesebbre leszabályozható ventikkel kapcsolatban.
A mostani kérdésem a másik végletre irányul és csak a 18-as venti(k)re vonatkozna:
Melyik ventikről lehet tudni, hogy feltekerve brutális fordulatszámra és légszállításra képesek?
Morát kéne átfújni, tehát erős is legyen (statikus nyomás v. mi :F ).

Jelenlegi Sylverstone ventijeim kábelezése kalap k@k@ sajnos, potis csatit rádugva vagy működik vagy nem, szóval, eh, gáz... :(

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27866) abridabri válasza Weareus (#27865) üzenetére


abridabri
veterán

18as radiventiben csakis Silverstone Air Penetrator szeria; ha teljesitmeny kell.

(#27867) Weareus válasza abridabri (#27866) üzenetére


Weareus
addikt

És ezek potikkal szabályozhatók?
Amúgy az a max 1200 rpm kevéskének tűnik...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27868) abridabri válasza Weareus (#27867) üzenetére


abridabri
veterán

AP 181 max 1200 , AP 182 max 2000rpm .
Hidd el az 1200 sem keves , lefujja a nyakadrol a fejed kb olyan eros . itt egy jo video (3db AP181 venti a haz aljaban) ,lathato mennyire erosek.
Van gyarilag rajtuk amugy egy low/high (700/1200) kapcsolo .De sima 3pines csatija van; alaplapra is lehet kotni es akkor ugy vezerled ahogy akarod (nalam pl idle 500 rpm , jatek kozben elengedem 1000ig )

[ Szerkesztve ]

(#27869) Weareus válasza abridabri (#27868) üzenetére


Weareus
addikt

Az AP 182 érdekesnek hangzik. Lesek egy árat. Köszike.

Szerk.:
11k és ebből kellene 4 db. :Y
Ócóbb nincs?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27870) piero86


piero86
aktív tag

Üdv!
A házam elején van egy 20cm-es Aerocool Silent Master ventit. Ezt érdemes lenne lecserélni az összefoglalóban említett Enermax TB Apollish 180 ventire? Több lenne a házba érkező levegő?

(#27871) Grózi válasza Timer (#27864) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen jó hőfok véleményem szerint,majd ha 90 fok feletti értékeket látsz akkor kezdj el aggódni.Viszont ha csendesíteni akarod a konfigot akkor célszerű a ventiket cserélni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27872) Grózi válasza Weareus (#27869) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mi a t@k@mnek kell egy Morára orkán erejű venti?Egy komplett bányászgépet akarsz levizezni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27873) Grózi válasza piero86 (#27870) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,az az Aerocool venti csak épphogy mozgatja a levegőt.A Thermaltake Pure 20-t ajánlanám még figyelmedbe,véleményem szerint még jobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27874) Nuada herceg válasza Zebu (#27853) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszönöm szépen a választ és a segítséget! :)
Akkor marad így, illetve előre veszek mégegy hasonló ventit.
A ház egyébként szerintem egész jól szellőzik, csak a képen tűnik kicsit káosznak a kábelezés.

Értem a csíziót.

(#27875) piero86 válasza Grózi (#27873) üzenetére


piero86
aktív tag

Köszi!
De azért írtam az Enermaxot mivel csak 20mm széles ventit lehet előre tenni. Gondolom feszültség alapon lehet azt is szabályozni.
Akkor cserélném, hogy több levegő jusson a gépházba.

(#27876) Timer válasza Grózi (#27871) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm! És a befúvás iránya szerinted jó így, vagy valamit variálni kellene azon is? Nekem magasnak tűnik ez a hőfok, bár az is igsz, hogy eddig nem érdekelt, de ez a Ryzen inkább Rezsó lett, így kénytelen vagyok ezzel foglalkozni.

(#27877) zolee0307 válasza Weareus (#27869) üzenetére


zolee0307
őstag

Ha mindenképpen kell, akkor szerintem bőven elég az ap181 is. 1000 rpm körül azért már annak is van hangja. Egyébként nem sokban marad el a 182-től és azért olcsóbb.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#27878) .Unforgiven.


.Unforgiven.
csendes újonc

Üdv!

Az alaplapomon csak 1db 4 pin-es ház venti csati van.
Egy Zalman Z9 plus házba rakom át a cuccost és az a kérdésem hogy azokban a gyári venti az gondolom molex csatis ugye? Valamint vennék még bele plusz 2 ventit de azok 4pin-esek tehát ha jól gondolom akkor kéne hozzájuk 2db 4pin--->molex átakakító? Vagy vegyek abból is molexeset (abból alig van kínálat ) ?

(#27879) Grózi válasza piero86 (#27875) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor csak az jöhet szóba és igen,lehet feszültségalapon szabályozni hiszen 3 pines.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27880) Grózi válasza Timer (#27876) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az irány jó,azzal nincs gond.Szerintem nem vészes a vrm hőfok,de érdeklődj Ryzen topicban-10 éve nem volt amd-s gépem.Viszont Intel fronton pár X99 sockettel rendelkező ölne ha annyin megállna a vrm hőfok mint nálad.Sokan különböző megoldásokkal rögzítettek ventiket amik direktbe fújják a kényes részt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27881) Grózi válasza .Unforgiven. (#27878) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A molex-ről hajtás a legutolsó megoldás.Annak a bizonyos aljzatnak kéne tudni a lábkiosztását és akkor tudok segíteni-megfelelő elosztókábellel akár 5 ventit is szabályozhatsz hőfok függvényében 1 aljzatról.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27882) Cseneles válasza Timer (#27864) üzenetére


Cseneles
őstag

Ha jo a kontaktod a CPU blokk es a cpu kozott akkor nyugodtan szamolhatsz atlag a vizhofoknal 10-12c vel tobbet a CPU-ra😊 Ezt tobbnyire igaz bar blokk fuggo. Nalam 40c vizzel 52c max a CPU. A vizhofokbol kovetkeztethetsz s tenyleges cpu hofokra

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#27883) Cseneles válasza Timer (#27861) üzenetére


Cseneles
őstag

A VRM hofokod a gyari cpu huto csere miatt ment felhebb mivel az tolta arra is szepen a lefegot, a kompakt vized meg rlszallitja a hot de nem hit a cpun kivul semmit. Bocs az elobbi irasert csak most latom h jatekvized van, amugy ne csuggedj azok kozul az egyik legjobb amid van😊 Ha sokallod a hofokot egy 6cm-es ventivel fujasd a vrmet

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#27884) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

A ventilátor külső keretét el tudom választani a motortól és a lapátoktól úgy, hogy utána egyszerűen vissza is tudjam szerelni?

Szeretném lefújni más színűre. Az elsőt megcsináltam úgy, hogy leragasztottam a lapátokat, de egyszerűbbnek tűnik a szerelés, ha lehetséges.

Amúgy Lepa bol quiet ventikről van szó

:R

(#27885) Grózi válasza Nojbee (#27884) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Lepa esetén jobb ha maszkolsz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27886) Weareus válasza Grózi (#27872) üzenetére


Weareus
addikt

Áh, 5 ghz-nél járok a procival. Nagyon érzékeny itt már minden millivoltra, minden fokra! Amúgy tegnap átköltöztem a kisszobába, mert ott van légkondi, a 19 fokos környezet jót tett, megugrotta az ötös számot, még ha komolyabb tesztek alatt nem is, cpu-z, játékok, böngészés megy.
Amúgy ebben a melegben este panel másodikon feltűrt nyakú pulcsiban, nah, tuti nem vagyok normális. :DD
Bocs az offért. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27887) hegegabi80


hegegabi80
addikt

20mm vastagságú pwm-es venti létezik? Én csak 3 pinesben találtam, bár egy van a Deepcool Gamer Strom GS 120 talán ami a cpu hűtőn is van, de most nem találom a pcx-en se, pedig ott volt.
Azért kérdem, mert a ház tetejébe lehet csak ilyen fog beférni.

Máshol még kapható.

[ Szerkesztve ]

(#27888) Grózi válasza hegegabi80 (#27887) üzenetére


Grózi
Topikgazda

120 mm?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27889) hegegabi80 válasza Grózi (#27888) üzenetére


hegegabi80
addikt

120x120x20 mm.

4 pinesben csak a Deepcool Gamer Strom GS 120 találtam, 3 pinesben meg 1350rpm Yate Loon a varázslóéknál.

[ Szerkesztve ]

(#27890) benboi


benboi
csendes tag

Üdv!
A Bios-ban érdemes a 'Smart Fan Mode'-ot használni a CPU és a ház ventilátorainak szabályozására? És ha igen milyen hőfok és RPM % kombinációkat érdemes megadni? Alap beállításokon eléggé melegszik a gépem, idle olyan 40 fokos az alaplap, és 45-50 fokos a processzorom, de egyes játékoknál az alaplap eléri az 50-55 fokot, a proci pedig a 77 fokot. (i5 7600k alap órajelen)

Viszont így, alap beállításokon egyáltalán nincsenek kihasználva a ventik.
Van 2 db 1500RPM-es ventim, de ezek alap beállításokkal csak 600-700RPM-en működnek. Valamint egy CM TX3 evo CPU hűtőm, ami alap beállításokkal csak ~1100RPM körül működik, holott 2200RPM lenne a max tudása.

Mekkora RPM-en lenne érdemes használni a ventiket az egyes hőfokok arányában, hogy javuljon a hűtés?

(#27891) Nojbee válasza Grózi (#27885) üzenetére


Nojbee
tag

Nagyjából sikerült. Majd eldől amikor bekötöm.

Amúgy, milyen lehetőségeim lennének fehér ventire ami jó radira pushban? Piros led, és led nélküli változat jöhetne szóba.
Csak a külső keretnek kell fehérnek lennie, a lapátnak nem

[ Szerkesztve ]

(#27892) Grózi válasza hegegabi80 (#27889) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát abból nincs nagy választék az tény.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27893) Grózi válasza Nojbee (#27891) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fehér lapátost még tudnék mondani(eLoop-a legjobb radira),de fehér kerettel nem sokat.Aminek részben fehér a kerete az az Aerocool Dead Silence,45mm-s radiig bevállalható.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27894) Grózi válasza benboi (#27890) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jobb ha magad konfigurálsz egy egyedi profilt az igényeid szerint.Kitapasztalod hogy mekkora fordulat kell az adott hőfok eléréséhez és hogy idle-ben meddig halk a gép.Kicsit foglalkozol vele és utána csak el kell menteni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27895) benboi válasza Grózi (#27894) üzenetére


benboi
csendes tag

Igen végül én is erre az álláspontra jutottam, hogy így lenne a legegyszerűbb..

Még az lenne a kérdésem, hogy max hány %-on érdemes pörgetni a ventiket, hogy ne nyírjam ki őket hosszútávon? Gondolom a 100% egyáltalán nem ajánlott, de mennyi még az egészséges maximum? Mondjuk ha olyan 60-65 fokon (ezt csak játék közben éri el a gép) 90%-on mennének az belefér?

(#27896) Grózi válasza benboi (#27895) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nyugodtan mehet 100%-n is ha szükség van rá-nem lesz bajuk hosszútávon se.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27897) benboi válasza Grózi (#27896) üzenetére


benboi
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

(#27898) .Unforgiven.


.Unforgiven.
csendes újonc

Üdv!

Átépítettem a gépemet az új Zalman Z9 Plus házba és vettem bele plusz 2 zalman ventit így most 6db 12cm-es venti csinálja a szelet. Alul 1, elől 1, oldalt 1 fújja be a hideget és felül 2, hátul 1 szívja ki a meleget DE! :

A CPU és GPU hőmérséklete kb semmit sem változott:
GPU alapjáraton 60 c a CPU pedig alapon 65 pedig frissen van pasztázva mindkettő !!!

Mi lehet a gond segítsetek PLS ! :R

(#27899) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Mik lehetnek az okai az alábbinak? Adva van NZXT tempest házam. Benne (többek között)elől egy bequiet venti a HDD-k hűtésére. A ventik vezérlését kis alap potis tekerős előlapi cuccal vezérelem. POntos típusát most nem tudom. A kérdéses venti viszont néha leáll. Ha a ház hot swapjából ki és visszapattintom újra elindul, illetve ha maxra tekerem a potit.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#27900) Grózi válasza .Unforgiven. (#27898) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Se a ház,se a ventik nem egy minőségi darab finoman szólva+ a ventik elhelyezése is sz@r.Viszont ha terhelés nélküli hőfokokat írtál,akkor ott nagy gond van vagy szenzor hiba.Mi van a gépházban?(cpu,vga stb.)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.