Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Grózi válasza DroiDMester (#28299) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
És akkor ennek nincs motorhangja ebben a videóban? ;]
1.30-tól hallgasd.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28302) Compika válasza marklorincz (#28284) üzenetére


Compika
aktív tag

Ez lényegesen olcsóbb csak várni kell rá

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28303) core i7 válasza Grózi (#28294) üzenetére


core i7
addikt

okozhatta esetleg az ,hogy beakadt egyszer ujjam ventibe és megállt? esetleg ennek hatására belül valami sérülést? amikor megállítom abbahagyja majd utánna megint cripel recseg vagy nem tudom milyen szoval nevezzem ezt a zörejt

[ Szerkesztve ]

(#28304) Gtaati válasza Grózi (#28293) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm! A lap egy Asrock Z170 Gaming K6 lenne:

Tehát van: CPU Fan1 és Fan2(4pin), illetve 4db 1-4-ig CHA Fan(4pin)

Azt sem tudom, ár/hatékonyság szempontjából hogyan járnék jobban, 6db 120-as ventivel(3 előre, 2 fölülre, 1 hátra) vagy 4db 140-es és 1db 120 (2 előre 2 fölülre és 1 hátra) Véleményed szerint a légnyomás vagy a szállított mennyiség lenne jelen esetben a mérvadó?

Árat nem igazán tudok mondani, ár-érték arányt figyelembe véve amennyire lehet egy költséghatékony megoldás lenne jó, mivel most cserélek házat is és jön a másik kártya is így eléggé megcsappantam....

Köszönöm a segítséget! :R :R

(#28305) piero86 válasza DroiDMester (#28299) üzenetére


piero86
aktív tag

Én jelenleg a radin (H105) a gyári Corsair ventiket használom és szerintem nem is cserélem. Mivel fülessel játszom mindig nem érdekel a hangja. Fix fordulaton megy minden venti játék alatt és Windowsban is (két kattintás a váltás) Annyi biztos hogy nagyon tolja a levegőt, a radin és a ház szűrőjén keresztül 1800-as fordulatnál (játék alatt) másfél méteres magasságban is érzem.

(#28306) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok.

Az mitől lehet hogy nem tudom a PWM-es alpenföhn ventilátorom sebességét BIOSban szabályozni rendesen? az egyiket szépen tudom állítgatni a másiknál meg nem engedi az istenért sem hogy 100% alá menjek.

Eddig semmi gond nem volt vele...

Lehet a BIOS update rontott el valamit?

[ Szerkesztve ]

(#28307) DroiDMester válasza Grózi (#28301) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De természetesen hallani a motort de ugye 1:30.nál már 1300.RPM felett megy ott már minden ventinek van motor hangja, de engem nem is ezt érdekel mert 1000.RPM felett már a szélzaj elnyomja egy jobb venti motor hangját. engem az ilyen fajta motor hang ami itt van 0:20-0:27 között tud a sírba kergetni mikor ilyen kerepelő hangja van alacsony fordulaton(nálam az eLoop is ilyen csak nem ennyire hallhatóan)
A Corsair ML szériának meg egy egészséges szolid motor hangja van, az elviselhető de ez a berregő-kattogó motor hang nagyon idegesít, főleg éjjel hallani nagyon mikor már nincs más környezeti hang ami elnyomja. Nálam ha nincs nagy terhelés le vannak szabályozva a ventik ilyen 5-600.RPM re és ott baromi idegesítő tud lenni ez a berregő motor hang.
Az eLoop al sincs gond, ahogy írtam 1000.RPM körül már a szélzaj elnyomja a motor hangot és nem zavaró, de mikor csak netezés van nem kell 1000.RPM en tekernie.

Remélem már érted az én nyűgömet :B

(#28308) Zebu válasza Zebu (#28306) üzenetére


Zebu
addikt

Valami asus maximus sziftver hülyeség lehet. AI SUITE-ből tudom szabályozni, biosból nwm.

(#28309) RazoR válasza Grózi (#28291) üzenetére


RazoR
veterán

Azt nem tudod véletlenül, hogy a V21-hez gyárilag az van-e? Ugye adnak hozzá egy 20-as előre beépítve!

(#28310) Grózi válasza core i7 (#28303) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akár,bár nem valószínű.Milyen ventiről is van szó?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28311) Grózi válasza Gtaati (#28304) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre leszögezem,hogy abban a házban egy 1080 sli+I7 tuti kazán lesz.Az összes aljzatod hybrid,tehát 3 és 4 pin-s ventit is tudsz szabályozni.Ha előre befér 3 db 120-s akkor én így csinálnám:
Előre tennék 3 db Lepa Bol.Quiet-t(tapasztalat,hogy az oldalt nyitott előlap esetén ez veszi legjobban a levegőt-a H440-ben is így volt),hátra a borda mögéugyanezt vagy Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem) vagy Akasa Apache+felülre a hátsó helyre tennék egy 140 mm-s Nanoxia Deep Silence 1400 rpm-t vagy 140-s WB2 Plus-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28312) Grózi válasza Zebu (#28306) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha AiSuite-ból megy akkor jó,valószínüleg a bios update bug-ja lesz hogy biosból nem tudod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28313) Grózi válasza DroiDMester (#28307) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az eLoop-nak pedig nem szabad olyan motorhangjának lennie mint a videón szereplő Enermaxnak.Ha jársz felém(Nagykanizsa-Ludwigshafen) akkor nyugodtan meghallgathatod a gépemben lévő B12 és B14 PS-t és B12-2 +B14-2 is van nálam-mindegyiken nulla motorhang van.Az ML-nek meg a videóban azért igen durva hangja van,na.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28314) Gtaati válasza Grózi (#28311) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Akkor előre jobban járok 3db 120-al, hátulra akkor egy darab 140-es, ha jól olvastam a felső rész az kimaradt, tehát a ház tetejébe milyet és mekkorákat tudnál ajánlani?

Bocsánat, közben láttam, hogy a felülre valókat is írtad! Elnézést!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28315) Grózi válasza RazoR (#28309) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt sajna nem tudom,de a képeket elnézve nagyon hasonló.Sok gyártó csinálja,hogy nagyon hasonló ventiket épít be a házaiba mint a külön megvásárolható darabok,mégsem ugyanaz.De ez csak találgatás,a biztos ha a gyári venti hátulján megnézed a típusszámot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28316) Grózi válasza Gtaati (#28314) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na akkor még egyszer...
Előre kifejezetten csak a Bol.Quiet-t ajánlottam 120-s méretben.Hátúlra akkor a borda mögé elfér 140-s méretű venti?Mert ha igen akkor azok közül válassz amit felülre ajánlottam-én ez esetben hátra és felülre(közvetlen a borda fölé) 140-s Alpenföhn Wing Boost 2 Plus (csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t tennék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28317) Gtaati válasza Grózi (#28316) üzenetére


Gtaati
őstag

Rendben, köszönöm! Utána láttam, hogy írtad fentieket is! Köszönöm a segítségedet! :R :R

(#28318) fogtunder válasza Gtaati (#28317) üzenetére


fogtunder
nagyúr

amúgy a ház már megvan? mert tényleg nem a legjobb választás 1080 SLI-hez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28319) Gtaati válasza fogtunder (#28318) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Meg van rendelve, konkrétat akkor tudok és látok ha már a kezemben van. Nem egyszerű a helyzet mert a hely miatt nem rakhatok be a helyére akármekkora házat. Felfelé van helyem, de oldalra és mélységre korlátozva vagyok, Mielőtt valaki félre értené nem zárt helyre valami asztalba szándékozom a gépet elsuvasztani.... Ez a ház mélységre és szélességre pont jó, 8 pcie bővítőhelyes ami nekem a kártyák miatt és a hűtés miatt nagyon fontos volt, a táp elé pont befér 3 db hdd, sok más házba csak kettő. szóval rengeteg szempontból sok mindennek meg kell felelnie és bizonyos dolgokban kompromisszumot kell kötnöm. Rengeteget kerestem, több 100 házat megnéztem és nem igazán találtam jobbat ami minden szempontnak megfelelt volna és még valahogy ki is néz.....

(#28320) Gtaati válasza Grózi (#28316) üzenetére


Gtaati
őstag

Ha ház a kezemben lesz átmérek mindent, de akkor az elméleti terv az lenne, hogy előre menne a 3db 120-as Lepa Bol.Quiet, Hátulra elméletileg 1db 140-es felülre meg elméletileg 2db 140-es befér, akkor ide jönne összesen 3db Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus Pure. Tehát akkor ez a felállás lenne a legoptimálisabb?

Köszönöm! :R

(#28321) Gtaati válasza Grózi (#28316) üzenetére


Gtaati
őstag

Még egy kérdés, ahogy nézegetem az Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140mm-t erre 109m3/h-t írnak, míg a Nanoxia Deep Silence 140mm-re 129,9m3/h-t így ezt figyelembe véve nem járnék jobban a Nanoxia-val?

Köszönöm! :R

(#28322) core i7 válasza Grózi (#28310) üzenetére


core i7
addikt

ts13x ventije vízhűtőjé

[ Szerkesztve ]

(#28323) piero86 válasza Grózi (#28195) üzenetére


piero86
aktív tag

Megjött az Enermax Apollish 180.
Egy kérdésem lenne még! Van rajt egy kapcsoló 600/900/1200, ami a max fordulatot jelenti. Ezt hagyhatom nyugodtan az 1200-ason? Attól még feszültség alapján lehet szabályozni?

(#28324) Grózi válasza Gtaati (#28320) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jöjjön meg a ház és az a biztos.Felülre elég egy 140-s,ahogy írtam is-a hátsó helyre.Igena Ds egy hangyányival jobb légszállítással bír(minimális a különbség),viszont 1400 rpm-n forog és így hangosabb is.Bőven elég a WB2 is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28325) Grózi válasza core i7 (#28322) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért nem kár,cseréld egy normálisabb darabra-Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem),Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros),Akasa Apache.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28326) Grózi válasza piero86 (#28323) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,hagyd 1200-n és a lap majd szépen szabályozza.A két alsó állás azoknak hasznos akik nem tudják szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28327) Gtaati válasza Grózi (#28324) üzenetére


Gtaati
őstag

Oké, értem és köszönöm! :R

(#28328) zserrbo


zserrbo
aktív tag

12cm-es PWM-es fehér lapátos ventiből van ajánlott? Arctic F12-t úgy láttam nem ajánljátok. A
Fractal Design Dynamic GP-12 120 nem PWM-es. A Cooltek CT-Silent-et kihagynám. Más?
Az Alpenföhn wing boost 2 snow white jó előre 140mm-esben, de hátra csak 120-as férne és azt elkapkodták. (Tudom az nem fehér lapátos).

Amúgy egy Zalman Z9 Neo házba lesz. Az egyik fenti gyári led-es ventit egyelőre bent hagynám, de az a terv, hogy WB2 csatijával 7V-ra leszabályozva megnézem milyen. Max kikötöm.
Jelent az gondot, ha elölről többet szív be, mint hátul és fent kifúj?

(#28329) koko1238640 válasza Grózi (#28292) üzenetére


koko1238640
tag

A User Manual ezt írja:

-2 x 4-pin CPU fan connectors
-3 x 4-pin system fan connectors

Tehát ha minden igaz 2 db 4 pines CPU hűtő csatlakozó van és 3 db 4 pines rendszer hűtő csatlakozó :D

[ Szerkesztve ]

(#28330) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Arctic Liquid Freezer 240-re leghatékonyabb venti? Akasa Apache Black? Vagy Viper? Vagy ezen kívül valami?

Előre is köszi!

Üdv.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#28331) Grózi válasza koko1238640 (#28329) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fuss neki még egyszer,hogy mit írtam..Tehát letöltöd a gyártói oldalról a User Manual-t,megkeresed az Internal Connectors fejezetet és az ott szereplő képet a ventialjzatok lábkiosztásáról feltöltöd. Jó páran megtették,ilyesmi képet keress:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28332) Grózi válasza dav<3 (#28330) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én az Apache Black-t szeretem kompaktra,Viperrel vagy Piranha-val nyerhetsz még pár fokot de felül azoknak már lesz hangja azért.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28333) dav<3 válasza Grózi (#28332) üzenetére


dav<3
tag

A ház elejében lesz a 240 radiátor. De akkor az Apacheok a legjobb választások?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#28334) Grózi válasza dav<3 (#28333) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem tudom milyen ház(pedig jó lenne),de akkor gondolom átfújatni akarod a radit nem?(tehát elöl a venti és utána a radi+befelé fúj)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28335) dav<3 válasza Grózi (#28334) üzenetére


dav<3
tag

NZXT S340 elite ház, így van, elölről nyomná be a venti a friss levegőt keresztül a bordán be a házba, venti mögött a borda.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#28336) Grózi válasza dav<3 (#28335) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha csak nincs forrófejű vga-d akkor nem lesz gond.Jó az Apache,de vehetsz Piranha-Viper-t is,maximum nem járatod full speed-n.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28337) dav<3 válasza Grózi (#28336) üzenetére


dav<3
tag

Referencia 1080 Ti van.

Ha te magadnak vennéd akkor mit vennél? 2 Apache Blacket? Vagy inkább 2 Piranhat vagy Vipert és BIOS-ba csinálnál nekik egy saját fordulat-hőfok profilt?

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#28338) Grózi válasza dav<3 (#28337) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem fog fázni az biztos.Maradj a Vipernél,marad benne tartalék legfeljebb.A ventiprofil meg alap hogy olyat csinálok ami nekem tetszik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28339) Gtaati válasza Grózi (#28324) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Megjött a ház és igen hátra elfér 1db 120/140-es, előre 3db 120-as vagy 1db 120-as és két darab 140, felülre meg 2db 140-es vagy két darab 120. Ami még fontos lehet, hogy a ház előlapja alul szinte teljesen nyitott és két oldalt is ritka rácsozva van végig és nyitott, a ventiket úgy lehet beszerelni, hogy a gépház belső felére lehet rögzíteni, tehát nem az előlap alatt van közvetlen és nem oldalrol kell szívniuk, hanem a gép elején van egy légüres tér amit maga az előlap ad a fentebb leírt nyitottsággal és ebből a légtérből szívnák be a levegőt az előlapi ventik.

Nem tudom ennek függvényében változik-e a korábbi ajánlásod?

Köszi! :R :R

(#28340) Grózi válasza Gtaati (#28339) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez esetben én előre tennék 2 db 140-s ventit+1 db 120-st és hátra+felülre(a hátsó helyre csak) 1-1 db 140-s ventit-tehát összesen 4 db 140-s és egy 120-st.Elöl úgy helyezném el a ventiket,hogy a 2 140-s legyen felül.Akár minden méretben vehetsz WB2 Plus-t,de 120-ban maradhatsz a Lepa Bol.Quiet-nél is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28341) Gtaati válasza Grózi (#28340) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Rendben koszonom ismet a segitseget!! :R

(#28342) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok, egy NZXT elite 340-es házat vettem, hátul és felül van benne gyári 120-as venti, elöl viszont nincs benne semmi.

így oda vennék 1 vagy 2db be quiet! ventit, mert most nincs semmi ami befújná a levegőt. Elfér két 140-es is, de nem tudom a silent wings 3 megéri-e a felárat a pure wings 2-vel illetve a shadow wings-el szemben.

(a fenti 120-as ventit is lehet le kéne cserélnem 140-esre mert ott elfér nagyobb, hátul a 120 a max)

PWM-es azt jelenti h az alaplap tudja szabályozni a sebességét? Alaplapom tudja, akkor érdemes lenne ilyat vennem igaz?

[ Szerkesztve ]

(#28343) koko1238640 válasza Grózi (#28331) üzenetére


koko1238640
tag

A képet nem nyitja már meg amit linkeltél, itt van a kép ami a venti aljzatokról szól.

(#28344) dqdb válasza koko1238640 (#28343) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPUFANx: PWM-es ventilátor kell
SYSFANx: 3 pines ventilátor kell

Szóval 3 pines ventilátor kell neked, előre kettő 140 mm-es, hátulra egy 120 mm-es. Felülre valószínűleg nem kell (és ahogyan nézem, oda épkézláb darab nem is szerelhető méretkorlát miatt), oldalra legfeljebb akkor, ha a VGA hőmérsékletét sokallod, de az legyen egy második beszerzési kör inkább.

140 mm
Nanoxia Deep Silence 1100 vagy 1400 rpm
Aerocool Dead Silence 140 (ebből a fekete Black Edition)
Noiseblocker eLoop B14-2

120 mm
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Aerocool Dead Silence 120 (ebből a fekete Black Edition)
Noiseblocker E-Loop B12-2

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28345) dqdb válasza atenza (#28342) üzenetére


dqdb
nagyúr

PWM-es azt jelenti h az alaplap tudja szabályozni a sebességét? Alaplapom tudja, akkor érdemes lenne ilyat vennem igaz?
Olvasd végig a téma-összefoglalót, mert
1. nem csak PWM-es ventilátor sebességét lehet szabályozni
2. attól, hogy 4 pines csatlakozó van az alaplapodon, egyáltalán nem biztos, hogy az képes PWM-es ventilátor szabályozására (lásd előző hozzászólásomat és az előzményét)

Ha nem boldogulsz, akkor az árkeret meghatározása, a gép főbb komponenseinek felsorolása (a ház megvan, kell még a CPU, alaplap és VGA) mellett még ezt kellene tenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28346) atenza válasza dqdb (#28345) üzenetére


atenza
senior tag

1, Ezt nem értem miért írod, nem ez volt a kérdés.

2, Azért írtam hogy tudja az alaplapom mert megnéztem a kézikönyvében, nem hasraütés-szerűen mondtam korábban.

Nem írtam keretösszeget, mert nem ez a lényeg, hanem hogy megéri-e a 2× annyi felárat a silent wings 3 az olcsóbb pure wings vagy shadow wings-el szemben, mivel még nem volt ilyenem...

Nem kötekedni akarok, egyszerűen a kérdés, pénzkidobás vagy van értelme? Vagyis jóval halkabban tudja ugyanazt a hűtésteljesítményt avagy nem?

(#28347) chopin42 válasza atenza (#28346) üzenetére


chopin42
őstag

Engem a pure wings 140ről lebeszéltek. ha egyértelműen tudod, hogy az alaplapod képes pwm alapú szabályzásra, akkor: alpenföhn wing boost 2 plus 140, csak a színes belsejű, a sima fekete (pure) nem. Miért? Mert más a motorja (gagyibb, gőzöm nincs, hogy miért)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28348) dqdb válasza atenza (#28346) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bocsi, csak az előző hozzászólásodból nem az jött le, hogy elolvastad az összefoglalót, hanem az ellentéte (ilyen esetekben lehet sokszor hasonló felütésű PWM-es eszmefuttatást olvasni).

Azt nem árt tudni, hogy a Pure Wings 2-ből volt egy sorozat, amikor többen panaszkodtak motorhangra, hogy ez kifutott-e, sajnos nem tudom (nekem PW2 van a gépemben, még a problémás sorozat előttről). A Shadow Wings még talán megéri, ha nagyon nyomott áron hozzá tudsz jutni (majdnem ilyet tettem egy családi gépbe tényleg nyomott áron, de nem volt elegendő mennyiség belőle raktáron), de a Silent Wings 3 ár-érték aránya már nagyon gyenge, én nem adnám ki érte a felárát.

És ahogyan chopin42 is írta, nem csak a BQ tud jó ventilátort gyártani, a PW2 ár-érték arányban nagyon jó, ha problémamentes és kevesebbet szeretnél rászánni. Azonban a Shadow Wings árkategóriájában vannak már adott esetben jobban teljesítő ventilátorok is, ott érdemes az összefoglalóban szereplő konkurenciát is megfontolni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28349) atenza válasza dqdb (#28348) üzenetére


atenza
senior tag

Thx, erre voltam kíváncsi!

chopin42:
köszi neked is megfontolom!

(#28350) koko1238640 válasza dqdb (#28344) üzenetére


koko1238640
tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ, illetve hozzá a fogalom magyarázatokat! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.