Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) Melorin válasza Norbika88 (#27550) üzenetére


Melorin
addikt

Te most a GPU-t hajtod meg az AIDA-val miközben a CPU-hoz akarod belőni a ventilátorokat? :F
Amúgy ha jól látom a VRM és a North Bridge hőfokai ugrálnak, nem a CPU-é.

(#27552) Norbika88 válasza Melorin (#27551) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nem ment a stressz teszt. Csak ki volt pipálva.
Igen látom, hogy cpu hőfokaia nem ugrálnak. És a venti fordulat is 100% ban a cput figyeli. Mégg is felugranak.
Ha biosban bekapcsolom a Q-fan controlt és az előre beálított silent vagy standard választom, akkor nincsenek ilyen random felbőgések.

[ Szerkesztve ]

(#27553) Grózi válasza senki66 (#27549) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a ház eléggé megérett a cserére..
A sys_fan 1-re 3 pines vnti mehet,mig a sys_fan 2 és 3-ra pwm-s,azaz 4 pines venti.Mennyit szánsz a 3 db ventire?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27554) Grózi válasza Norbika88 (#27552) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valami gond lehet a lapod szenzoraival vagy szimplán bug-s az Aisuite.Az előlapi vezérlő csak 3 pines venti esetén jó,az Akasa-k kifejezetten kényesek a feszültségalapú vezérlésre.
Próbáld még meg a Speedfan-t.Ha azzal is gondok vannak,akkor marad a biosban belőtt profil.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27555) chopin42 válasza Grózi (#27545) üzenetére


chopin42
őstag

Egyelőre hirdetem a kapott enermaxokat, aztán ha minden jól megy, vagy msi b350 carbonom, vagy asus prime x370 prom lesz :) . Ha minden igaz, mind kettőn van dc/pwm alapú szabályzás ( a prime pl a cpu/cpu opt, illteve a chfan 1,2 nél auto detect dc/pwm-es, összesen 4, a carbonban meg biosban állítható, alapból 2 pwm 4 dc).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27556) Grózi válasza chopin42 (#27555) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor tudod a 3 pines gyári ventiket is vezérelni.A legújabb Aisuite nagyon jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27557) chopin42 válasza Grózi (#27556) üzenetére


chopin42
őstag

Szuper!
köszben találtam ezt: [link]A 2 akasha vehető? Jobbak , mint az alpehnföhn?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27558) senki66 válasza Grózi (#27553) üzenetére


senki66
senior tag

A sysfan1-re miért is mehet csak 3 pin. minden alaplapi csati négy pines :F

(#27559) dqdb válasza senki66 (#27558) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lásd téma-összefoglaló.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27560) catalano


catalano
tag

Sziasztok!

Egy Zalman FX70-re keresnék hűtőventilátort! Átépítésre kerül a gépem egy Thermaltake Core P3 házba. Most az MSI 1060 vga közvetlenül rá nyomja a meleget. A proci egy i5-6500.

Lehetőleg minél halkabb legyen, és piros-fekete, vagy csak fekete színű legyen.

Köszönöm!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#27561) senki66 válasza dqdb (#27559) üzenetére


senki66
senior tag

Jó ez nekem magas, ha nem tudtok értelmes javaslatot tenni,felajánlottátok, hogy csak linkeljem be a képet - megtörtént, még ha segítséggel is, akkor most mi a f*
ck van?

[ Szerkesztve ]

(#27562) senki66 válasza Grózi (#27553) üzenetére


senki66
senior tag

Nem szertném cserélni, mert ez egy "retro" ház. szeretném némi kompromisszummal tovább használni.

[ Szerkesztve ]

(#27563) Norbika88 válasza Grózi (#27554) üzenetére


Norbika88
senior tag

SpeedFan-nal tőkéletes, nincsenek random felpörgések. Pedig itt is a CPU-t állítottam be szenzornak.

(#27564) Grózi válasza chopin42 (#27557) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jóval hangosabbak,mivel brutális légszállíásuk van.Ne érts félre,nagyon jó ventik de bordára/radira,házhűtésre overkill.Persze van aki arra használja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27565) Grózi válasza catalano (#27560) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Akasa Apache

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27566) Grózi válasza senki66 (#27561) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Húzzuk ki be kicsit a kéziféket!!Nem véletlen írta amit,csak segíteni akar.Ha csak belenéztél volna az Összefoglalóba,akkor nem kérdezted volna azt amit....
Ahogy írtam,az adott aljzat hiába 4 pines,mivel feszültségalapon szabályoz így 3 pines venti kell rá.
Szóval árkeret?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27567) Grózi válasza Norbika88 (#27563) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor az AiSuite a bugos.A lényeg hogy megoldódott!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27568) chopin42 válasza Grózi (#27564) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm, akkor az általad ajánlott Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 14cm ventiből veszek 2 darabot, az megy előre, a gyári phanteks 20 cm megy felülre, hátulra meg a gyári 14 cm, és remélhetőleg hűvös lesz odabent :)
Amugy a Wing Boost pure változattal mi a baj? Illetve Nanoxia Deep Silence 140 is jó, ha találok? Perpill nincs sehol :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27569) Grózi válasza chopin42 (#27568) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Pure változatnak más a motorja és jóval hangosabb.A Nanoxia DS is nagyon jó,de a WB2 jobb vétel-ezt egyedül Merlin forgalmazza.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27570) chopin42 válasza Grózi (#27569) üzenetére


chopin42
őstag

Értem, köszi. És mi a helyzet a be quiet pure wings 140 pwm-el? Bestmarktnál van 3500ért. Miért csak a shadow wings van az ajánlóban? Nincs köztük nagy különbség, viszont a fent említett boltban már 5k fölött van...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27571) senki66 válasza Grózi (#27566) üzenetére


senki66
senior tag

Nem gondoltam, hogy ez ennyire bonyolult kérdés, én csak valami javaslatot kértem, ár szempontból azt hiszem írtam, hogy " nem drágán" ha lehet, erre kértél kiegészítést, amit én , illetve egy fórumtárs megtett, most akkor mit vegyek vissza, a kérdésemet?

(#27572) dqdb válasza senki66 (#27561) üzenetére


dqdb
nagyúr

A sysfan1-re miért is mehet csak 3 pin. minden alaplapi csati négy pines :F

Téma-összefoglaló lenyit, ott virít a közepén a kérdésedre a válasz félkövéren és aláhúzva:

"Attól,hogy 4 pin-s aljzat van,még nem biztos hogy pwm-s!!!"

Nem gondoltam, hogy ez ennyire bonyolult kérdés, én csak valami javaslatot kértem, ár szempontból azt hiszem írtam, hogy " nem drágán" ha lehet, erre kértél kiegészítést, amit én , illetve egy fórumtárs megtett, most akkor mit vegyek vissza, a kérdésemet?
Ahhoz, hogy ventilátort lehessen ajánlani, a következő adatokra van szükség:
1. milyen célra lesz (házhűtésre, ezt megadtad)
2. méret (ez a ház miatt adott)
3. milyen szabályozást tud az alaplapod (erre válaszolt Grózi, hogy melyik csatlakozóra milyen ventilátor kell)
4. árkeret

A nem drágán az nem árkeret, hanem egy teljesen szubjektív szám. Szerintem 4-5000 forint számít nem drágának egy házhűtésre szánt 120 mm-es ventilátorért, mert szeretem a csendet, más már a 2000 forintot is sokallja, és elég neki, hogy kicsit jobban hűtsön, mint az előző.

Grózi: szerintem jó lenne betenni az összefoglalóba az Internal Connectors fejezettel kapcsolatos kérést, és mellé egy képet is egy tetszőleges alaplap kézikönyvéből, hogy körülbelül mit keressen a kérdező, mert az utóbbi pár hét tapasztalata alapján sokan nem értik, mire vagyunk kíváncsiak. Emellett lehet, hogy érdemes lenne összedobni más ajánlós topikokban létező hogyan kérdezzek blokkot.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27574) fogtunder válasza senki66 (#27573) üzenetére


fogtunder
nagyúr

le lett írva, hogy az alaplapod milyen ventiket kezel. ott vannak az ajánlott típusok az összefoglalóban. létezik egy google nevű csodálatos platform, ami megmutatja neked a nevük alapján, hogy melyik mennyibe kerül, te pedig eldöntöd, hogy neked mi fér bele, ha már ennyire nem vagy képes keretet írni rá, komolyan nem tudom ép ésszel felérni, mi ebben a bonyolult.

fogalmam sincs, mivel szedted össze a több, mint 1000 szakmai hsz-edet, ha ennyire magas, hogyan működik a fórum. először olvasunk, utána írunk, és akkor mindenkinek könnyebb dolga van. nem megsértődni kellene, hanem megnyomni a lap tetején egy gombot és értő olvasással feldolgozni az információt amit ott találsz. vagy ha már erre lusta vagy, mert a betű kiégeti a retinádat, akkor legalább válaszolni arra, amit a megfelelő segítségért cserébe kérnek a topiklakók, de ez továbbra sem sikerült.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27575) Grózi válasza chopin42 (#27570) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mert mostanában akadt gond bőven a PW2-sekkel,ezért hagytam ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27576) Grózi válasza dqdb (#27572) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen mindegy,hogy beteszem vagy sem-lásd az élő példát,bele se néznek,de ha felhívod rá a figyelmet akkor hőbörögnek.. :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27578) chopin42 válasza Grózi (#27575) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm, azt hiszem mindent tudok. :R Én belenéztem az ajánlóba, azért is érdeklődtem, remélem nem rám gondoltál egyesek alatt :( Akkor hanyagolom a Pure wingset, a többi bq meg aránytalanul drága nekem...Most már csak el kell adnom a 3 enermaxot :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27589) catalano válasza Grózi (#27565) üzenetére


catalano
tag

köszi!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#27591) Grózi válasza chopin42 (#27578) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Természetesen nem rád gondoltam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27592) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek? MSI Core Frozr L
( lehet hogy rossz topikban járok)

(#27593) Grózi válasza wassabi11 (#27592) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt segítenek: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27594) wassabi11 válasza Grózi (#27593) üzenetére


wassabi11
aktív tag

köszönöm! :R

(#27595) misi021


misi021
tag

Sziasztok.
Lenne nekem egy Cooler Master MasterLiquid Pro 280-as vízhűtésem, annak a ventilátora terhelésnél hangos. Tudnátok nekem mondani olyan ventilázort ami halkan üzemel olyan 18dBa kötnyékén és jó légszállítással rendelkezik. Radiátorra lesz!

(#27596) Grózi válasza misi021 (#27595) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 14cm(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Akasa Apache 140
Noiseblocker eLoop B14-PS

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27597) misi021 válasza Grózi (#27596) üzenetére


misi021
tag

Köszi, Akasa meggyőző értékeket mutat, szóval abból veszek 2x12cm-es ventit :)
De ha tudtok jobbat akkor írjátok le, hűtőradiátorra lesz.

(#27598) senki66 válasza Grózi (#27553) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
Szombaton kicsit rossz napom volt és elnézést, ha túlreagáltan egy kritikát. Az összefoglalót elolvastam, értem is miért mehet a SYS1-re 3 pines, SYS2/3-re 4 pines venti, de érdemes keverni őket, mármint a PWM/feszültség alapú szabályozást? Hová lenne érdemes a 120-ast és a 2x80 mm-es ventiket kötni. Az ár - szeretném 10 körül letudni , ha belefér esetleg még egy 80-as venti jó lenne oldalra is, hogy fújja a procihűtőt, de akkor már y elosztó is kellene - szerinted érdemes, vagy elég az elöl - hátul megoldás?

(#27599) piero86 válasza misi021 (#27597) üzenetére


piero86
aktív tag

Mármint 14-esre gondoltál. 280-as radira az való.

(#27600) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hali!
Ajanlott 40-60mm kozotti ventikre lennek kivancsi 2000ft alatt.
Koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.