Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) fogtunder válasza prokxy (#28550) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem ott a szűk keresztmetszet inkább a P400 előlapja lesz. próbáld ki leszedett előlappal, hogy akkor mit csinál, de ez a konfig már nagyon feszegeti a ház határait.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28552) hackeeeee válasza hackeeeee (#28537) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, leadtam a plexis tetőt, plusz a korábbi sablonomat, elvileg a hét végére meglesz a vágott plexis tető. Lézerrel vágják. Nem tudom mennyi lesz.. Majd kiderül. :)

Véleményem szubjektív...

(#28553) prokxy válasza fogtunder (#28551) üzenetére


prokxy
veterán

Elvileg szépen húzza befelé a levegőt a két Akasa, csak még nem tudtam azt kitapasztalni, hogy az a kevés, amit behúz vagy az, amit kitol a másik 3! :D Venti fordulatot növeltem már, meg csökkentettem, hááát, nem lettem tőle okosabb.

De most kértem kölcsön 2db 14-es ventit, a hétvégéig letesztelem és megírom ide az eredményeket.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#28554) martin66 válasza mgabi (#28548) üzenetére


martin66
senior tag

köszi
(#28548) mgabi
(#28549) hegegabi80

(#28555) Brian87


Brian87
csendes tag

Sziasztok!

Milyen ventilátort ajánlanátok egy ENERMAX Liqmax II 120 vízhűtésre?
Fontos a csendes, de hatékony működés.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
B.

(#28556) gerleimarci válasza juliensorel (#28546) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én a táp paneljére forrasztottam szabvány venti csatit. A gyárinak megegyezett a raszter távolsága a 3pinessel, csak ki kellett belőle húzna a harmadik(tach) pint.

A szélzaj ügyben nem tudok nyilatkozni. Nekem TT Core X1-nél nincs, bár elég ritka a szűrő. Én talán annyit megpróbálnék, hogy valahogy növelni a táp és a szűrő közötti távot.

(#28557) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

Asrock B250M-HDV alaplap
Intel Pentium G4560
Kingston 8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury (1*8GB)
FSP 400W HEXA+ tápegység
Kingston 240GB Hyperx Fury
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
DeepCool Wave V2 számítógép ház

Ház adatai:
Optional: Front: 1×120mm fan
Side: 1×120mm
Rear: 1×80/90mm

Az alaplap adatai: 2 x Chassis Fan Connectors (4-pin), manualbol idevago rész (kimentve itt)

Gondolom előre lenne érdemes venni egy 120-ast, de a másik hátra vagy oldalra kerüljön? Tudtok ajánlani két belépő szintű ventit, ami passzol a laphoz?

(#28558) juliensorel válasza gerleimarci (#28556) üzenetére


juliensorel
senior tag

Aha, ilyesmit mar nem vallalok :D
De igazabol ez a resze nem is fontos. Igen, valahogy tavolabb kene vinnem a porszurotol, vagy ha masnem megforditom, hogy a hazbol szivjon, abba se halt meg bele egy táp se szerintem :N

(#28559) gerleimarci válasza juliensorel (#28558) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha van egy multimétered, amivel tudsz hőmérsékletet mérni, akkor a helyedben én a következőt csinálnám:
A szekunder oldalon, ahol a dupladiódák vannak a bordára felfogatva, melléjük valahogy odarögzíteném a multi hőelemét(pl. kötegelővel). Azt az egy szál vékony vezetéket ki tudod hozni a többi mellett. Így tudod nézni a táp hőmérsékletét és az alapján álítani a ventit. 70-80°C-ig elmegy felette már azért romlik a hatásfok és szárítja is a kondikat.
Így már nyugodt lehetsz, hogy nem ölöd meg a tápod :)

[ Szerkesztve ]

(#28560) varek


varek
csendes tag

Van egy ColerMaster Masterchase pro 5 házamam és egy Asus x370 prime pro alaplapom.
Az alaplapon 2 db 4 pines CHA , továbbá 2-1 db W_ pump, és AIO_ pump csarlakozó is van.
A házban viszont 3 db 3 pines ventilátor van.. Kérdésem a harmadik ventilátor ráköthető-e a W. illetve AIO_ pump csatlakozóra.
A CPU hűtése Noctua D15.-tel. valósul meg.

[ Szerkesztve ]

(#28561) RazoR válasza varek (#28560) üzenetére


RazoR
veterán

A strix lapomon is van egy W_Pump csatlakozó, de valamiért a rákötött venti folyamatosan fullon ment és a biosból sem lehetett szabályozni! Fan expert-el még nem próbáltam. Szóval szerintem inkább használj egy elosztót.

(#28562) CSB29


CSB29
aktív tag

Halihó!

Most építek gépet, már csak a házam hiányzik. Eddig csak az asztalon feküdt az konfig, most már tényleg veszek házat, Fractal Design Meshify C lesz majd.

Előre szeretnék tenni 3x120-as ledest, hátulra meg 1x120-as ledest, a két beépítettet meg később felhasználnám, vagy eladnám. Vízhűtés nem érdekel. Alaplapom MSI x370 SLI plus. Van rajt 1x cpu, 1x pump, meg 4x chassis fan hub. Tehát adott, hogy kihasználom a cput meg az összes chassist, pump szabadon marad.

Kérdéseim tehát:
1, Ezen a lapon érdemes 4 pines ventiket használni igaz, tudja a bios szabályozni?
2, A pump fan header ugyanúgy simán használható és szabályozható sima ventivel? Hogy is van ez?
3, Főleg FEHÉR színű, (esetleg zöld v. kék) ledes, SZABÁLYOZHATÓ és HALK/LASSÚ ventiket keresek. Teljesítmény nem számít annyira, csak ne visítozzanak. Tehát, miket nézegessek?
4, Ha rgb felé mennék, milyen opcióim lennének ugyanebben a felállásban? Egyáltalán nem foglalkoztam még vele, de ha érdekelne, mennyi plsuz költség lenne és mivel kéne számolnom?

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/enermax/t-b-vegas-uctvs12p-p216073230/?gclid=Cj0KCQjw8vnMBRDgARIsACm_BhJsolYEaJw8BmkRw3m8ENie6E8pGMS65AXNvrDSltiJ6unzoaSLpygaAog5EALw_wcB#

Ilyesmiket is nézegettem, csak itt maga a venti is fehér, ami nem túl szép full fekete buildben.

Ötletek?

Üdvözletem :)

(#28563) CSB29 válasza CSB29 (#28562) üzenetére


CSB29
aktív tag

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/aerocool/dead-silence-ds-12-en515-p223023754/?gclid=Cj0KCQjw8vnMBRDgARIsACm_BhIdgmeyYacFDcNXZvt3pS00acPb3QOjX8i092O6rs6KFHUT7QA95i8aAmwuEALw_wcB#termek-leiras

Ez is ott volt az ajánlottak között. Ha jól értem, tudnám szabályozni a feszültséget és ezzel a sebességet igaz?

(#28564) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy mit lehet tenni ,ha a Giga AB350 Gaming lapom VRM hőmérséklete magas.. alap órejelen van a proci adia teszt 70 fok 4 perc után..és ez menne feljebb is.. A proci 1600X.. húzva pedig 100 fokot is eléri a Vrm.. ez lap hiba ?

Ilyen a házban az elrendezés, Zalman Neo 1.-s :) felül nincs hely ventilátornak..

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#28565) Grózi válasza prokxy (#28553) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Általában a vga hőfokain szokott segíteni a plusz két venti.Ha jelenleg jók a vga+ cpu hőfokai akkor felesleges.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28566) Grózi válasza tboy93 (#28557) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek hybrid aljzatok,szóval vehetsz 3 és 4 pines ventit is.Előre tegyél egy 120-st és hátra egy 92 mm-st,oldalra felesleges.Ezeket ajánlom:
92 mm
Coolink SWiF2-92P
Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400

Coolink SWiF2-920 vagy 921
Nanoxia Deep Silence 92 - 1400
BE QUIET! Pure Wings 2 92mm
120mm
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28567) Grózi válasza varek (#28560) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kellene a lapod aljzatainak lábkiosztása.
Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28568) Grózi válasza CSB29 (#28562) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Neked is a lábkiosztás kéne(lásd eggyel feljebb),hogy el tudjunk indulni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28569) Grózi válasza tomaszka88 (#28564) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amd probléma mostanában.Egy szellősebb házzal és/vagy jobb ventikkel sokat segíthetsz rajta+ még a cpu hűtő topflow-ra cserélése is sokat segíthet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28570) tboy93 válasza Grózi (#28566) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#28571) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Szükségem volna egy 120 mm-es ház ventire, a ház hátsó részébe, a cpu hűtő mögé. Ha jól emlékszem ez kifújt. (Sajnos szó szerint is, szóval megadta magát.) :)
Méretekre fejből nem emlékszem, de van a ház tetején egy nagyobb ami kifúj, oldalán egy még nagyobb méretű ami beszív. CPU ventilátora pedig a dvd író felé néz.
Ház elülső részében nincs, de oda nem is nagyon szeretnék.
Légáramlás szempontjából így megfelelő?
Másik kérdésem hogy milyen 120mm-es ventit ajánlanátok a házra ami nagyon olcsó és csendes, szóval a légáramlás zaján kívül mást ne lehessen hallani? Magát a fordulatát egyébként tudom szabályozni majd a bios-ból.

(#28572) tomaszka88 válasza Grózi (#28569) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm a válaszod. :)

(#28573) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a következő konfighoz:
Asus Rampage V Extreme
Intel i7-5820k
Thermalright Macho Rev.B+Akasa Viper R
Corsair LPX 16GB
Gigabyte GTX980 G1
2db Samsung 850 EVO
WD Black
WD Raptor
Seasonic X650

Ez van most egy Phanteks Enthoo Primo házba, milyen és mennyi ventilátort érdemes bele venni és hova rakjam őket hogy a legjobb hőfokot érjem el?

(#28574) dqdb válasza Zaied (#28573) üzenetére


dqdb
nagyúr

lőre kettő, hátulra egy, felülre a CPU hűtő fölé egy és a Raptor miatt a HDD-khez is tennék egyet, és ahová 140 mm-es mehet, oda 140 mm-es menjen. Úgy nézem, hogy a HDD cage két részből áll, csak az egyiket kellene bennhagyni, hogy akadály nélkül jusson be a levegő egy része (ez a rész a kézikönyvben a robbantott ábrán eléggé zavaros nekem).

Az alaplapod tele van hibrid csatlakozóval, szóval 3 és 4 pines ventilátor is mehet rá, csak a BIOS-ban be kell állítani majd, hogy mit használsz. Árkeretet nem adtál, pár ajánlott darab a fenti téma-összefoglalóból:

140mm 3 pin
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Thermaltake Riing 14 (ledes,3 válaszható szín,elsősorban radiátorra)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3

140 mm 4 pin pwm
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Noiseblocker eLoop B14-PS(bordára/radira,nagy teljesítmény+rendkívül halk)
Be Quiet Shadow Wings 140 Pwm

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28575) dqdb válasza Corsair90 (#28571) üzenetére


dqdb
nagyúr

Méretekre fejből nem emlékszem, de van a ház tetején egy nagyobb ami kifúj, oldalán egy még nagyobb méretű ami beszív. CPU ventilátora pedig a dvd író felé néz.

Másik kérdésem hogy milyen 120mm-es ventit ajánlanátok a házra ami nagyon olcsó és csendes, szóval a légáramlás zaján kívül mást ne lehessen hallani? Magát a fordulatát egyébként tudom szabályozni majd a bios-ból.
Így eléggé nehéz ajánlani, kellene a méret és legalább a csatlakozó típusa (3 vagy 4 pines). Sőt, mivel a hűtés nem független ventilátorok halmaza, hanem rendszer, alaplap típusa, CPU típusa, VGA típusa és ház típusa sem ártana ahhoz, hogy megalapozottan lehessen bármit is mondani.

Ház elülső részében nincs, de oda nem is nagyon szeretnék.
Miért nem?

Légáramlás szempontjából így megfelelő?
Az oldalról beszívás nagyon nem jó, a levegő nem szeret kanyarodni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28576) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Asus B150 PRO alaplapon a következő ventilátor csatlakozók vannak.

Jelenleg a "C" csatlakozóra 1db Arctic F12 PWM PST 120mm ventilátor, míg a "B" jelűre 2db Arctic F14 PWM PST 140mm ventilátor van kötve.
UEFI-ben próbálkozom a vezérlésükkel, de azonos beállítás mellett a "PWM" állásban magasabbak a fordulatszámok, és így a zaj is erősebb, míg a "DC" állásban alacsonyabb fordulaton halkabban működnek, de ahogy olvasom, hosszú távon nem tesz jót a pwm-es ventiknek ez a vezérlés.

Keresgélek én , de csak PWM-es ventiket találok 4 pines csatlakozóval. Tudnátok ajánlani olyan légkeverőket amikhez ki van találva az a két csatlakozó, vagy vegyek 3 pines csatlakozóval szerelteket?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#28577) abridabri


abridabri
veterán

Lenne egy hulye kerdesem, lesz nekem 5db 3pines ventim . Namost van itthon egy ilyen Akasa 4pin Molex -> 5x 4pin PWM elosztom . Jol gondolom ,hogy ezzel,attol fuggetlenul ;hogy 4pines batran rakothetem a ventiket a lapomra ?

(#28578) dqdb válasza abridabri (#28577) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha azt szeretnéd, hogy maximális fordulatszámon pörögjenek, akkor nyugodtan ;] Az ilyen külső tápos elosztók csak PWM-es ventilátorral működnek (egy ilyen elosztó egyszerűen a SATA/Molex felől érkező 12 voltot adja tovább a második lábon).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28579) abridabri válasza dqdb (#28578) üzenetére


abridabri
veterán

Na ezt jo tudni koszi :R Akkor marad a 2 kabeles megoldas ( 3+2 venti egy-egy kabelen ). Vannak 3pines elosztoim is tap nelkul . Csak jobb lett volna 1 kabellel megoldani.

(#28580) Zaied válasza dqdb (#28574) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Köszi a segítséget!

A hdd fiókokat ki lehet szedni egyesével alsót is fölsőt is, amelyiket szeretné az ember. Alsót vagy fölsőt szedjem inkább ki?

4pinest vennék mindenképpen.
A Noiseblocker eLoop B14-PS mennyivel jobb mint a Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140?
Mert úgy árba annyi pénzem lenne még rá hogy az elejébe veszek 2db Noiseblocker és akkor a többi Alpenföhn lenne. Vagy máshova is rakhatom a Noiseblockert, ha más helyre érdemesebb...

(#28581) tomaszka88 válasza abridabri (#28577) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Üdv!

Nekem is van ilyen, de rácsesztem vele a règi gépen.Max.fordulat számon pörgette a ventiket,mivel tápra kellet rákötni,és pwms ventik is maxon mentek.

[ Szerkesztve ]

(#28582) dqdb válasza tomaszka88 (#28581) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az abridabri által linkelt elosztónak két bemenete van: egy molex és egy 4 pines.

Ha csak a molex csatlakozót kötöd be, akkor maximumon fognak pörögni. Ha mindkettőt bekötöd, de 3 pines ventilátorokat teszel rá, akkor a maximumon fognak pörögni. Ha PWM-es ventilátorokat teszel rá, azonban az alaplapodon csak fizikailag 4 pines a csatlakozó, vagyis feszültségalapú szabályozásra képes, akkor a maximumon fognak pörögni. Ha PWM-es ventilátorokat teszel rá, az alaplapon hibrid a csatlakozó, azonban a BIOS-ban nem állítod át PWM Mode-ra a szabályozást, akkor maximumon fog pörögni.

Ha PWM-es ventiltorokat teszel rá, és az alaplapodon PWM-es csatlakozó vagy hibrid PWM-re állítva, akkor szépen fogja azokat szabályozni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28583) dqdb válasza abdulka1 (#28576) üzenetére


dqdb
nagyúr

UEFI-ben próbálkozom a vezérlésükkel, de azonos beállítás mellett a "PWM" állásban magasabbak a fordulatszámok, és így a zaj is erősebb, míg a "DC" állásban alacsonyabb fordulaton halkabban működnek, de ahogy olvasom, hosszú távon nem tesz jót a pwm-es ventiknek ez a vezérlés.
DC szabályozásnál az x% azt jelenti, hogy a 12 volt hány százalékát kapja meg a ventilátor (a feszültség-fordulatszám görbe általában nem lineáris), PWM esetében azt, hogy hány %-os kitöltöttségű PWM-es jelet kap (a kitöltöttség-fordulatszám görbe általában nem lineáris), a kettő között egyáltalán nincsen 1:1 összefüggés, mert teljesen más a szabályozás módja. Ráadásul PWM esetében a ventilátor felül tudja bírálni a kapott jelet, ha azt túl alacsonynak ítéli meg, mert a minimális működési tartomány alá menne. DC esetében nem tud mit tenni, ha túl alacsonyra megy a feszültség akkor erőlködik és leáll, vagy erőlködik és leég.

Azoknál a ventilátoroknál, amelyek PWM-es szabályozásra vannak felkészítve, a gyártó honlapján* fel van tüntetve, hogy milyen minimum és maximum RPM között képesek működni. Ha sokallod, akkor keress olyan ventilátort, ahol alacsonyabb ez az érték. De a fordulatszám csak egy adat, sokkal többet számít a konkrét számnál a hang és a légszállítás.

Keresgélek én , de csak PWM-es ventiket találok 4 pines csatlakozóval. Tudnátok ajánlani olyan légkeverőket amikhez ki van találva az a két csatlakozó, vagy vegyek 3 pines csatlakozóval szerelteket?
A PWM-es és 4 pines ventilátor szinonimái egymásnak. Az ajánlott ventilátorok listáját fent a téma-összefoglalóban tudod megnézni.

Érdemes feltenni az ASUS Fan Xpert alkalmazást, abban sokkal kényelmesebben és finomabban tudod szabályozni. A képen szereplő profilt és feleslegesen agresszívnak találom, ha halk gépet szeretnél, akkor sokkal tovább engedheted alacsonyabb fordulatszámmal a szabályozást.

* ez számszerűleg nincsen feltüntetve Arctic PWM PST esetében, a grafikonról azonban leolvasható, hogy 500-1400 rpm között képes PWM szabályozással működni. Ráadásul az oldala alapján a PWM-es ventilátorok között ritka módon a gyártó a DC szabályozást is támogatja hivatalosan, így nyugodtan szabályozhatod mindkét módon a ventilátort. Azonban mivel 6 voltnál pörögnek csak fel a ventilátorok, ezért
1. ha az alaplapod bekapcsoláskor nem pörgeti fel maximumra a ventilátorokat (ezt hallani), akkor 50% alá nem ajánlott engedni őket DC módban,
2. a sleep funkciót el kell felejteni, vagy 50% alá nem ajánlott engedni őket DC módban (sleep után nem szokták az alaplapok felpörgetni a ventilátorokat),
3. ha az alaplapod képes a ventilátor teljes leállítására, akkor ezt a funkciót vagy le kell tiltani, vagy 50% alá nem ajánlott engedni őket DC módban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28584) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Hali,

Adott egy zalman z11 plus ház és 3 db aerocool ds venti. Ebből 2db 12-es 1db 14-es.
Kérdésem az lenne, hogy hogy érdemes őket beállítani, hogy megfelelő legyen a szellőztetés, de azért még ne akarjon felszállni se.

Elől van a 14es 12v-on, hátul és felül a két kicsi DC módban szabályozva a lapról. Érdemes használni a 7v-os feszültség átalakítót bármelyiknél? Már csak azért is mert így max fordulatszámon azért van hangja a 14-es ventinek.. :U

"Let's agree to disagree!"

(#28585) 2thletme2day válasza Zaied (#28580) üzenetére


2thletme2day
őstag

Hali.

Csak egy ötlet. Én a Phanteks Enthoo Pro házambam most azt csináltam, hogy kivettem mindkettő HDD fiókot így most jóformán semmi akadály sincs az előről befújt levegő útjában . A HDD-khez vettem 900 ft-ért 5,25-ös beépítő keretet amit az optikai meghajtó helyére raktam be. Ahogy nézem a te házadba is lehet rakni ventit az 5,25-ös fiókok fölé így a Raptor hűtése is hatékonyabb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#28586) Zaied válasza 2thletme2day (#28585) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

megnézem azt is :R
Tudnál linket küldeni, vagy melyik fajta nem okoz gondot ennek a gyors rögzítőnek?
(van egy ventivezérlőm, azt pl nem bírom lerögzíteni emiatt...)

[ Szerkesztve ]

(#28587) Grózi válasza bivalyolo (#28584) üzenetére


Grózi
Topikgazda

12V-n persze,hogy van hangja a 140-s DS-nek.Szabályozd azt is lapról dc módban,felesleges fullon pörgetni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28588) bivalyolo válasza Grózi (#28587) üzenetére


bivalyolo
őstag

Nincs több hely a lapon. :(

Viszont jó ez a felállás? 1 elől be(14cm) 1 hátul ki(12cm), 1 felül ki(12cm).
Vagy tegyek egyet ezek közül alulra beszívónak (ott van még porszűrő)? A cpu hűtő felfelé fújja a meleget..csak így lehet felszerelni.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#28589) 2thletme2day válasza Zaied (#28586) üzenetére


2thletme2day
őstag

Pontosan azt amit én vettem már nem találom azon a webshopon. (google-be beírtam, hogy 5,25" to 3,5")

(#28590) Grózi válasza bivalyolo (#28588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A felső 120-st tedd be még előre+vegyél egy Y kábelt a két 120-hoz és akkor marad még egy szabad aljzat a 140-nek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28591) dqdb válasza Zaied (#28580) üzenetére


dqdb
nagyúr

A felsőt szedd ki. Ha fiókra váltasz (én első körben kihagynám, aztán a tapasztalatok alapján váltanék, ha szükséges), akkor a Raptor mindenképpen kapjon aktív hűtést, ott fent a ház elejében meg tud szorulni a levegő.

A ventilátoros kérdésedre inkább Grózi tud válaszolni, ha legközelebb erre jár. Az eLoop többet tud, de nem tudom megmondani, szükséged van-e erre a többletre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28592) bivalyolo válasza Grózi (#28590) üzenetére


bivalyolo
őstag

Tudom, hogy az lenne a legjobb ha elől 2 szívna be, de hogy szerelem fel oda? Alulra tudnám átrakni esetleg a felsőt, és oda tettek porszűrőt is alapból.

"Let's agree to disagree!"

(#28593) bivalyolo válasza bivalyolo (#28592) üzenetére


bivalyolo
őstag

Megoldottam. :DD
elől vannak kitörhető 5.25-ös takarólemezek, alul-felül hagytam egyet-egyet, és azokhoz rögzítettem a 12est a hozzá adott gumis rögzítőkkel. Ráadásul ilyen szivacsos anyag van elötte, gondolom az megfelel porszűrőnek.

"Let's agree to disagree!"

(#28594) dqdb válasza bivalyolo (#28593) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CPU hálás lesz érte. A házad nagy hátránya, hogy csak egyetlen ventilátorhely van elöl, így a befelé irány korlátozott, hiába lehetne bele 7 ventilátort szerelni, ebből kettő csak elrontja a légáramlást (lenti, felül a ház elejéhez közelebbi), kettőnek csak akkor van értelme, ha nagyon forrófejű a VGA, egyéb esetben simán ronthat (két oldalsó), és a maradék három az (elöl, hátul, felül a hátsó), amivel számolni érdemes.

De így két befelé irányú ventilátorral valószínűleg javul a helyzet. Ha ezen felül még el tudnád forgatni 90 fokkal a CPU hűtőt, hogy hátrafelé fújjon, akkor még nagyobb lenne a javulás (ha jól sejtem, akkor elkövetted azt a hibát, hogy nem alacsony profilú memóriát vettél).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28595) bivalyolo válasza dqdb (#28594) üzenetére


bivalyolo
őstag

be queit pure rock, nem lehet elforgatni. :(

"Let's agree to disagree!"

(#28596) dqdb válasza bivalyolo (#28595) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a memóriától elférne a ventilátor, akkor ez user error lesz. Bár más a lefogatása, mint az általam szerelt Shadow Rock Slimnek, de a kézikönyvben mind az Intel, mind az AMD ábrán hátrafelé fújó módon szerepel.

Ha a memóriától nem fér el, akkor legközelebb memóriavásárláskor jusson eszedbe, hogy mindenképpen low profile változatot vegyél. Hátránya nincsen, csak előnye.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28597) bivalyolo válasza dqdb (#28596) üzenetére


bivalyolo
őstag

Nem user error. A standard amd backplatehez kell rögzíteni ilyen kis kallantyúkkal. 2:00 perchez tekerj.

amúgy meg low profile a memóra is. :U

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#28598) dqdb válasza bivalyolo (#28597) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ó, tényleg ... eléggé idióta rögzítési konstrukció :(((

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28599) bivalyolo válasza dqdb (#28598) üzenetére


bivalyolo
őstag

Esetleg egy topflow hűtő esetén változna valamit a helyzet? Ennek is ilyen a felfogatása, de ez ugye felfelé nézne.

"Let's agree to disagree!"

(#28600) abdulka1 válasza dqdb (#28583) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Azt írod, hogy "A PWM-es és 4 pines ventilátor szinonimái egymásnak. Az ajánlott ventilátorok listáját fent a téma-összefoglalóban tudod megnézni."

Na most én pont ott olvastam, hogy nem minden 4 pines aljzat képes a PWM-re, illetve a PWM-es ventik nem szeretik ha ilyen csatlakozóról üzemeltetik őket. Nálam pont ez a helyzet mivel, csak a CPU_FAN aljzat PWM-es a másik kettő nem. Ez látható a képen is.

És ha van ilyen 4 pines csatlakozó, gondolom van ehhez megfelelő venti is, vagy tévedek?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.