Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Grózi válasza mihione (#17600) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Radin keresztül??? :Y + bezavar az egész légáramlásnak.Fordítsd meg hogy kifele fújjon a radin át és figyeld meg jó pár fokot nyersz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17602) r4z válasza mihione (#17600) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha pedig mindenképpen a fenti ventikkel akarod kihúzni a hátulról érkező levegőt, a radiátort és a ventit cseréld meg, hogy ne szívja róla a levegőt, hanem fújja át rajta. De inkább mindegyik venti kifelé fújjon, ahogy Grózi kolléga írta.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17603) Grózi válasza r4z (#17602) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az is egy megoldás,de akkor továbbra is megtörik az elölről be-hátulról(felülről) ki légáramlás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17604) mihione


mihione
őstag

Kipróbáltam a kifújósat,sokkal jobban melegszik úgy, nem fér a radi mögé a venti úgy hogy normálisan feltudjam csavarozni,marad úgy ahogy volt, eddig tökéletesen szerepelt.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#17605) Grózi válasza mihione (#17604) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A radit hagyd a házon,csak a ventit fordítsd meg!Nem létezik,hogy rosszabb lesz a hatásfok.Mondjuk az az Ac venti radira nem a legjobb választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17606) Melorin válasza Melorin (#17590) üzenetére


Melorin
addikt

Szóval nincs? :)

(#17607) mihione válasza Grózi (#17605) üzenetére


mihione
őstag

Ugy csinaltam,de rosszabb lett.bar nem passzol a lyukra a radi hatul eleg kicsi van.felul volt regebben ott jol elfert.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#17608) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Adatlapom lévő házamba tettem alulra és felülre is ventit. Az alsó valamiért rezonál (ha hozzáérek elhallgat). Van valami jó ötletetek, hogyan szüntessem meg a zörgést? Gumilábakra, vagy hasonlóra gondolok.

Köszi!

(#17609) Grózi válasza Melorin (#17606) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence,Aerocool DS 3 pinből-Lepa Bol.Quiet 4 pinből
johnny82
Kezdésnek próbáld meg a gumibakot,mondjuk a házad se túl "acélos"..
Milyen venti?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17610) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ház ventilátorokat szeretnék venni.
Szükségem van 2db ventire: egy 12 és egy 8 centisre.

Mindkettőnek halknak kell lennie, de értékelhető légszállítással.
- A 8cm-es csak két winyót fog hűteni, így abból olyanra lenne szükségem, ami vagy stabilan indul 5V-ról, vagy 12V-tal is szinte néma. Kis légszállításra van csak szükség.
- A 12cm-es egy VGA-hoz fog szállítani levegőt, de nem egyedül, így itt alacsony-közepes légszállítás és halk működés a cél (1000rpm alattira gondoltam, de csak hasraütésre).

Mindkettő esetében örülnék, ha LED-es lenne, de nem feltétel.
Mindkettőnél az ár/érték arány számít. max 1500-at szeretnék rájuk költeni, de ha lehet ennél kevesebbet.

Mik a javasolt típusok ilyen feltételekkel?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17611) Melorin válasza Grózi (#17609) üzenetére


Melorin
addikt

Nanoxiából az 1000 vagy az 1300-at ajánlod?

(#17612) Grózi válasza Bici (#17610) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1500-ért sok minden nincs,kompromisszumokkal a Xilence Red Wing sorozat 80 és 120-a amit keresel.
Melorin
Ha szabályzod akkor az 1300,ha fullon tudod csak járatni akkor az 1000-s.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17613) johnny82 válasza Grózi (#17609) üzenetére


johnny82
őstag

12-es, 4 pines arctic cooling. Pontos típust most nem tudok, mert alulra van beszerelve.

(#17614) Grózi válasza johnny82 (#17613) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáld meg a ventirögzítő gumibakkal felrakni kezdésnek-de az a venti ha több mint 1 éves akkor valószínű csere(Arctic betegség).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17615) johnny82 válasza Grózi (#17614) üzenetére


johnny82
őstag

Kimondottan ventihez való gumibakjaim nincsenek, de nem is tudom miről van szó. Egy linket dobhatsz, ha tudsz, köszi! Már biztosan több, mint egy éves, majd akkor nézek helyette valamit.

(#17616) Grózi válasza johnny82 (#17615) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pl:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17617) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok :)

Ezekről mik a személyes véleményeitek ? Olyan házat néztem, amiben ezek vannak gyárilag és nem tudom, hogy cseréljem e őket vagy teljesen jók ezek a ventik is ?

be quiet! Pure Wing 2, 140mm 1,000rpm
be quiet! Pure Wings 2, 120mm 1,500 RPM

Előre is köszi a segítséget :)

(#17618) abridabri


abridabri
veterán

Ez mennyire lehet jo gephaz oldalaba VGA hutes tamogatasara ?
NZXT
Vagy itt egy joval olcsobb 20centis
Aerocool

A masodik szar ?

Meg kellene meg a VGA bordara 2db 12 es venti a mostani AC PWM ek helyett ,mert nagyon gyengek.

[ Szerkesztve ]

(#17619) feldeci válasza Ditoo0225 (#17617) üzenetére


feldeci
tag

Én a saját házamban (NZXT) hátul pont Pure Wings-re cseréltem a gyári ventit és a 140mm-es amúgy is erősen ajánlott ebben a topikban, szóval azt ne cseréld - csöndes, jól hűt. A 120asról nem tudok nyilatkozni de sztem próbáld ki, ha nem hangos és tol elég levegőt ne költs feleslegesen pénzt.

A házam 35e ft volt és 15e ft volt a venticsere, 1 x Pure Wings 140 és 3 x Akasa Apache 120.. szóval azért szép tétel, 40%-a a ház árának.

(#17620) Grózi válasza Ditoo0225 (#17617) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindkettő erősen ajánlott kategória,az egyik legjobb házhűtő venti 3 pin-ben.
abridabri
Általában felesleges az oldalsó venti,1-2 fokot nyersz új típusú vga-knal(néha semmit).Mindkettőhöz volt szerencsém,az Nzxt hangos 70%-tól-az Aerocool csendesebb de légszállítása alig van.200mm-ben a Coolermaster Megaflow Silent bevált-viszont ledes,kék vagy piros.
feldeci
A minőségi ventiknek ára van,ami az én házamban van az 22K.Viszont csend van és jók a hőfokok.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17621) abridabri válasza Grózi (#17620) üzenetére


abridabri
veterán

most 12 es venti van az oldallapon , ezzel a VGA 80-85 fok , enelkul nyaldossa a 100 at .

(#17622) Grózi válasza abridabri (#17621) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sapphire 7950 3gb +Alpenfoehn Peter?
Mert akkor ott valami gáz van vagy szénné van húzva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17623) abridabri válasza Grózi (#17622) üzenetére


abridabri
veterán

Igen Peter el , Mx-4 pasztaval . 2db AC 12cm pwm ventivel . Alulfeszelve tuning nelkul .Haz aljaban 12es venti szivja a friss levegot a Peternek . Hatul 12 kifuj .
Huzasrol nem is almodtam ezzel a karival soha

[ Szerkesztve ]

(#17624) Grózi válasza abridabri (#17623) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a két Ac venti cseréjével kezdeném,mondjuk egy Viper vagy Bol.Quiet-re,szerintem az többet hoz mint az oldalsó venti. Biztos jól illeszkedik a Peter?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17625) abridabri válasza Grózi (#17624) üzenetére


abridabri
veterán

akkor milyen 12 es ventit ajanlanal helyettuk ? (lehetoleg ne 5000 ft os kategoriat )
Jol illeszkedik tutira :K mar nem mertem tovabb huzni a csavarokat rajta. De inkabb a VRM a forro nem is a gpu

(#17626) Grózi válasza abridabri (#17625) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tettél rá ramsüniket?(vrm)Mert ha nem akkor ott a gond.Én ilyen célra a Viper-t választanám,alapon csendes-játék közben meg jól hűt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17627) Melorin


Melorin
addikt

feldeci, Grózi: Milyen házatok van?

(#17628) Grózi válasza Melorin (#17627) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nzxt H440 mindkettőnknek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17629) johnny82 válasza Grózi (#17616) üzenetére


johnny82
őstag

:R

(#17630) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Megjöttek a gumis felfogatók ritka rossz konstrukcio ketött szét is szakitottam mire athuztam a lyukon de egy kis faragással igy is jók lettek:) Viszont megszünt a búgás nagyobb fordulaton csak szélzaj. :C

(#17631) abridabri válasza Grózi (#17626) üzenetére


abridabri
veterán

VRM re hogy raksz ramsuniket ? a vram ra lehet max , de arra raktam is .
A Kepen pirossal jelolt resz ami brutalisan melegszik, ez a VRM . Es itt nem tudtam cserelni a Peterhez adott bordara ,mert azon mashol van a 2 furat , szoval ez az eredeti kis lofing borda maradt rajta .
Ragasszak ennek a tetejere plssz suniket ? :Y

".Én ilyen célra a Viper-t választanám,alapon csendes-játék közben meg jól hűt" konkretan mi ennek a vipernek a neve /markaja ? egy linket megkoszonnek

[ Szerkesztve ]

(#17632) Zsolt!! válasza abridabri (#17631) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Akasa viper ha jol irom.

(#17633) Grózi válasza Zsolt!! (#17630) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem csak te jártál így,én is szabtam már el-lényeg hogy megszűnt a vibrálás!
abridabriAkasa Viper: [link]
Ajánlom figyelmedbe a 7950/7970 topic-ot,ott biztos jártas valaki az ilyen problémában!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17634) bunygyi


bunygyi
tag

Sziasztok!
Nem rég tudtam meg hogy, jobb ha egy típusuak a vantilátorok,
a vezérlés végett. Így az új információ alapján 80; 120, 140; 200∅;
vantilátorokból egy jó halk típust tudnátok ajánlani!
Hűtőből Noctua lett rendelve, ezek a ventilátor típusok mennyire halk
építésűek? Mert ahogy olvastam, adnak magukra, csak , mi a tapasztalat?

(#17635) Grózi válasza bunygyi (#17634) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem rosszak a Noctua-k,csak erősen túlárazottak+a színviláguk elég érdekes(szubjektív).
3 vagy 4 pin-s ventik kellenének?A halkság a fontosabb vagy a teljesítmény?Ha 3 pin vezérled valamiről(lap vagy vezérlő)?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17636) bunygyi válasza Grózi (#17635) üzenetére


bunygyi
tag

Ha már négy pines csatlakozó van a lapon, 4 pin!
És az alaplap doldozzon meg, a közel 10db ventilátorral!
Igaz Y elág kell, ahogy írták.

(#17637) Grózi válasza bunygyi (#17636) üzenetére


Grózi
Topikgazda

10 venti sok lesz az alaplapnak és figyelj hogy csatlakozónként ne lépd át az 1A.3-s elosztókábelből maximum 2 és egy Y-kábel(tehát 8 venti)-már ez is határeset.Viszont arra kell figyelni,hogy egyforma paraméterű ventiket tegyél az elosztókra-csak így lesz 100%-s a vezérlés.
Jó lenne tudni milyen házad és alaplapod van+ miért van szükséged 4 különböző méretű(80; 120, 140; 200∅;) ventire.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17638) bunygyi válasza Grózi (#17637) üzenetére


bunygyi
tag

Egy jól szellőző cooler master haf xb evo, a célom
gyárilag 6db, csak + hdd-ra 1db és a 2db torony hűtő.
habár szivesen raknék 3db-ot a noctua dupla toronyra!

[ Szerkesztve ]

(#17639) Grózi válasza bunygyi (#17638) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a lapod szabályoz feszültség alapon is,akkor 3 pinben szóba jöhet a szokásos BeQuiet Pure Wings 2(80-120-140) vagy Nanoxia Deep Silence(80-120-140).
4 pinben:
80 mm Coolink Swif2-80P,Xilence Red Wing,be quiet! Shadow Wings SW1 LS
120mm Xilence Red Wing,Nanoxia Deep Silence Pwm,Lepa Bol.Quiet,Akasa Apache,Thermalright TY-147A(120-s furat,de 152*140mm)
140mm Nanoxia Deep Silence PWM 140,Akasa Apache 140mm

200mm-ben amit ajánlani merek az 3 pin-s,Coolermaster Megaflow Silent
Viszont ennyi fajta ventihez én tuti vennék egy ventiszabályzót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17640) Glaz-dozfhut válasza bunygyi (#17638) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem sikerült hajlítanom ventirögzítő drótot arra a hűtőre: [link] plusz [link] rugóacélból. Nem egyszerű, de megoldható.
Aztán rá is próbáltam, de ezt már mutattam itt valaha [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#17641) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#17640) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Leleményes!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17642) bunygyi válasza Grózi (#17639) üzenetére


bunygyi
tag

Ventilátor szabályzót azért nem erőltetném, mert az alaplapi szabályzóra szeretnék hagyatkozni.
Mert hát csak jobban érti a dolgát! Vagy jobb a ventilátor szabályzós megoldás? Mondjuk ez:[link] teszik!

(#17643) Grózi válasza bunygyi (#17642) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lapról ennyi fajta és méretű ventit tökéletesen nem tudsz szabályozni elosztókábelekkel.Inkább vegyél minden méretből 3 pin-st és szabályozd egy vezérlővel pontosan.Nem rossz az a Scythe,de én olyat választanék amivel ki is lehet kapcsolni a ventiket.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17644) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#17641) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt nem akartam "reklámozni", hogy 1,5 évig ilyen drótmunkát csináltam megváltozott munkaképességűekkel. Egy fogó, meg a legegyszerűbb sablonok voltak a munkaeszközeink. Végre megtaláltam ezt a francia oldalt. A fényképeken ami van az összes drótmunka; csillár, kalitka, léghajó, összes lámpa, csigalépcső, a hajó stb. mind Magyarországon készültek, ami mellett páváskodik az a két nemistudommineknevezzem. Na ez kulimunka volt.
Tudom nem tartozik a témához, ezért tripla OFF.

- Glaz-doz-fhut -

(#17645) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#17644) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én személy szerint sokkal többre becsülöm a saját kézzel készült dolgokat mint a vetteket.Elnézve az oldalon látott drótmunkákat le a kalappal és sajnálatos hogy más aratja le érte a dicsőséget.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17646) bunygyi válasza Grózi (#17643) üzenetére


bunygyi
tag

Tudnál példét mondani ha megkérlek!
Ilyen sok ventilátór vezérlőset.

(#17647) XaraX válasza bunygyi (#17646) üzenetére


XaraX
addikt

Az általad linkelt pont olyan:
"A potméter teljesen balra tekert állapotában a ventilátor kikapcsolódik"

[ Szerkesztve ]

(#17648) Grózi válasza XaraX (#17647) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igazad van,én benéztem-csak az 5V-12V feliratot vettem észre! :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17649) XaraX válasza Grózi (#17648) üzenetére


XaraX
addikt

Használtam ilyet egy jó ideig, csak a 6-os verziót, onnan tudom.
Szerettem, jó cucc volt. :K

(#17650) Grózi válasza XaraX (#17649) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott volt a link-en a leírásban is,csak nem vettem észre.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.