Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) sten1990 válasza demmer123 (#17050) üzenetére


sten1990
tag

Nekem 2db vegas van,de megvagyok velük elégedve.Amire érdemes figyelni,hogy a hozzá adott gumibakokkal rögzítse az ember,mert én menetes fémcsavarral rögzítettem őket,és eléggé berezonáltak. Maxon járatva már hangosak,de a lepa bol quit is eléggé hangos számomra maxon járatva,vagy legalábbis a szélzaj hangja eléggé megnő.

(#17052) joe979 válasza sten1990 (#17051) üzenetére


joe979
aktív tag

Így van, nekem is volt anno Tb Vegasom ... de sajnos a látvány, a teljesítmény rovására megy .
Csak akkor volt elfogadható számomra, ha leszabályoztam teljesen, ez azt jelenti, hogy a led világításnál, csak a pettyezés látszott! De akkor meg kb olyan volt számomra, mint a gyári, fapados corsair ventik. Szebb volt, de jobb nem lett.

Szissz

(#17053) Grózi válasza joe979 (#17052) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1
Dizájnra jó,de amúgy felejtős.
sten1990
Full-on minden 1200 rpm feletti ventinek van hangja-a Lepaba az a poén hogy 1600-n halkabb mint más ventik 1200-n és ehhez kellő légszállítás társul.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17054) celf


celf
őstag

szaisztok, itt is megkérdezem, van egy 12 centis ház ventim, és ráraktam egy videókártyára hűtésként, de az alaplapról kapja az áramot. 860RPM körül forog, de szeretném legalább a duplájával pörgetni.

alaplapról nem fog tudni több szuflát kapni? hogy tudnám növelni a sebességet?

speedfan-ban 100%-ot mutat és nem enged a fölé menni, és BIOS-ból nem tudok hozzányúlni a voltage-hez.

köszönöm a tippeket, segítséget :R

(#17055) Grózi válasza celf (#17054) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A venti pontos típusa?Bár ha a bios szerint 100% akkor az annyit tud.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17056) celf válasza Grózi (#17055) üzenetére


celf
őstag

sikerült befotóznom a VGA alá...
Scythe S-Flex SFF21D
és akkor, ahogy elnézem ez tényleg ennyit tud :( Annak idején amikor megvettem, nem foglalkoztam vele.

Nincs valamilyen lehetőség, hogy odalépjen kicsit a gázra?

(#17057) sten1990


sten1990
tag

Hát nem tudom nekem tényleg hangosabbnak tűnik a lepa mint a vegas,bár az igaz,hogy a lepanak nincs motorhangja,a vegasnak viszont van. De majd csinálok egy videót róluk :)

(#17058) Henk válasza celf (#17056) üzenetére


Henk
veterán

Hát mivel az pont a 800 rpm-es verzió így nem fog ennél többet menni. Ezt csak lefele tudod szabályozni.

(#17059) celf válasza Henk (#17058) üzenetére


celf
őstag

értem, köszi a segítséget, all! :R

(#17060) sten1990


sten1990
tag

itt a videó a két ventiről:

[link]

(#17061) Grózi válasza sten1990 (#17060) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Laptopról vagyok(nem nagy szám a hang),de arányosítva a légszállításhoz és az rpm-hez-még mindig a Lepa tűnik jobbnak.Párszor már leírtam,néma nagy teljesítményű venti nincs.
Próbáld ki hogy a Vegas-t 1200rpm-re rakod és a Lepa-t is.Ott a Vegas lesz hangosabb és a Lepa fog több levegőt mozgatni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17062) sten1990


sten1990
tag

Rendben megpróbálom,bár nem igazán tudom hogyan,mert sajna a venti szabályzón nincs rpm kijelző,az alaplapon meg csak 1db 4pines csati van :/

Minden esetre a lényeg,hogy mind két ventivel meg vagyok elégedve,amint az elején is mondtad ha leszabályzom őket akkor a lepa is és a vegas is halk,és annyi levegőt megmozgat mindkettő,hogy a meleg levegő ne ragadjon bent a házban :)

Bár a videóban is csak úgy arányos a hang,ha pl ha a fülhallgatón keresztül hallgatom max hangerővel. (nagyjából a valóságban is annyira hangos,a szoba másik végébe is simán hallani ami kb 3-4 méter között lehet) De maxon úgy se használom őket,esetleg majd kánikulában :)

[ Szerkesztve ]

(#17063) Grózi válasza sten1990 (#17062) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Arányosíts a szabályzóval 70-75% környékén.Felesleges még nyáron is max.-n járatni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17064) sten1990


sten1990
tag

Hát valóban nem értem el vele sokat most néztem direkt a dragon age inquisition alatt. minimum és max fordulaton alig 3-4 fok különbség volt csak. Ami sokat dobott a videókarin az volt,hogy kivettem a wifi kártyát,és az alsó pci express foglaltba raktam,meg az összes kábelt amit csak bírtam kivezettem a ház hátsó részébe. Így kb 68-72 ről 60-62-re esett vissza a hőfok. A vinyó is szépen lehűlt 35-40 ről 25-30 ra :)

(#17065) Grózi válasza sten1990 (#17064) üzenetére


Grózi
Topikgazda

75% fölé felesleges tekerni,ott már maximum 1-2 fok a különbség.
Úgy a wifi kártya tényleg rengeteget ront ha közvetlen alatta van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17066) asturel válasza Grózi (#17025) üzenetére


asturel
őstag

Lecseréltem a 2db Fractal R2 140-et 4db Pure Wings 2 140-re, tényleg durván halkabb, a Fractal már 7V-on is eléggé süvített míg a PW2 full csöndes. Viszont 12V-on talán a Fractal csendesebb volt.
Még jó, hogy a Fractal Define R4-nél azt írja a gyártó, hogy 2db 120/140 ventilátor megy előre, de azt nem gondoltam volna, hogy a 4-4 db furat közül csak 2-2 helyen tudom becsavarozni a ventilátorokat, persze a PW2 kör alakú kialakítása miatt bepattintani se lehetett..

(#17067) Grózi válasza asturel (#17066) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fúrj +2-2 lyukat rá és kész.A Fractal házaknál néha vannak érdekes megoldások(pár nekem is volt),viszont jó kis házakat gyárt.Neked is mondom,felesleges 100%-n járatni a ventiket-elég ha max. 75% környékére teszed.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17068) Xesxow


Xesxow
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Thermalright HR-02 Macho Rev.A. BW procihűtőm. Ezen a gyári TY-147 ventilátor van, ami szépen zörög. Ha kézzel megpörgetem, akkor hallani, hogy a csapágyazás súrlódik, és működés közben ez a hang felerősödik és kihallatszik a gépházból. Rázkódni elvileg nem rázkódik ettől, de maga a hang eléggé zavaró, főleg annak tekintetében, hogy 1 éves a cucc. Érdemes, illetve van értelme ilyet garanciáztatni?

(#17069) Grózi válasza Xesxow (#17068) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,ha még garanciális mivel általában 1 év gari van a Ty-147-re.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17070) Xesxow válasza Grózi (#17069) üzenetére


Xesxow
csendes tag

Na közben megnéztem még 4 hónap múlva lesz 1 éves. Olyan a hangja, mintha egy hajszálnyit elérne egy kábelt és azt darálná. Akkor el is kezdem a levelezést a céggel, aztán intéztetem. Köszönöm a megerősítést a dologban! :)

(#17071) Grózi válasza Xesxow (#17070) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit,ez egyértelműen garanciális csere.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17072) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Thermaltake Commander MS-I Snow Edition házam, csak a gyári ventilátor van benne, szeretnék javítani a hűtésén, főleg az lenne a cél, hogy a CPU legyen hűvösebb, hova és milyen ventilátorokat lenne érdemes beszerelni?(jó lenne minél olcsóbban, Arctic F12 ventilátor egész jónak tűnik, és árban is megfelelne, jelenleg 2 ventilátort szeretnék venni)

[ Szerkesztve ]

(#17073) Grózi válasza Fehercsoki (#17072) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha kicsit visszaolvasnál akkor látnád,hogy többször le lett írva az F12 nagyon nem ajánlott kategória.
Csodák nincsenek,a legolcsóbb ajánlható a Xilence Red Wing(kompromisszumokkal azért)-utána a BQ Pure Wings 2 és a Nanoxia Deep Silence ami tényleg jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17074) Fehercsoki válasza Grózi (#17073) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Kicsit visszaolvastam, de ilyet nem láttam, mindenesetre akkor veszek Xilence Red Winget, ha a CPU hűtése a cél, akkor hova lenne érdemes felszerelni?(jelenleg hátul van egy exhaust, ezért azt gondoltam, hogy felülre szerelném szintén exhaustnak)

(#17075) Grózi válasza Fehercsoki (#17074) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre 2 befúvóra,hátul és felül 1-1 kifúvóra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17076) asturel


asturel
őstag

Tápba lecseréltem a ventilátort Shadow Wings 2 high rpm-re, viszont kicsit mintha motorhangja lenne, lehet rosszul raktam a 'gumigyűrűket' ? Ventilátor (ez alapból gumis volt) -> rács -> (táp)ház -> gumigyűrű -> gumi'csavar'.

(#17077) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok!
A Xilence red wings ventit ajánlották, de sajnos a pc boltos ismerős nem tudja beszerezni.Hasonló árban 2000-2500 ft értékben tudtok valami hasonlót ajánlani, ha lehet pwm-et? Cooler master pl?

(#17078) Grózi válasza Lori82 (#17077) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence,Lepa Bol.Quiet-de ezek 2500-3200FT.Esetleg ha még elfér(120-s furat,de 140*152 mm méret) akkor a Ty-147.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17079) Lori82 válasza Grózi (#17078) üzenetére


Lori82
senior tag

Ezek a számítógép hátuljára is felszerelhetők?

(#17080) Lori82


Lori82
senior tag

Még egy olyan kérdésem lenne,hogy adott a gigabyte GA-B85M-HD3 alaplap.Nézem a specifikációit és azt látom,hogy 1X CPU Fan Header és 1X System Fan Header van rajta.A CPU-t ugye elfoglalja a proci hűtó,a másikat mivel egy Sharkoon Vaya házról beszélünk meg elfoglalja gondolom én(nem az én gépem) a ház elejében lévő venti.Szeretnének egy ventit hátulra is hogy a bemenő levegő kimenjen,de ha már a két említett csatlakozó foglalt akkor nem felesleges PWM-es ventit venni?Vagy hogy oldható meg hogy a hátra szerelt venti is PWM-ben működjön?

(#17081) Grózi válasza Lori82 (#17080) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze hátulra is rakhatod.A Vaya első ventije 3pin,így azt akár hajthatod molexről is vagy veszel egy 4pin Y kábelt és 1 aljzatra tehetsz vele 2 ventit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17082) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Lehet valami ilyesmit kapni Magyarországon? Annyi lenne a lényege, hogy egy 4 pin alaplapba, egy molex tápegységbe, így lenne 1 4 pin-es csatlakozóból 3, úgy, hogy a tápból szedi az áramot, de mégis az alaplap irányítja az RPM-et.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17083) Grózi válasza Malamute (#17082) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3-sban külön tápos nincs,csak 5-sben-ezt a Conrad árulja és cirka 4500 szállítással.Én ilyet használok és bevált:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17084) Malamute válasza Grózi (#17083) üzenetére


Malamute
tag

Köszi! Négyes nincs? :DDD Egyébként ennyi ventit bír egy db 4 pines csatlakozó, nem terhelődik túl vagy valami?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17085) Grózi válasza Malamute (#17084) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 db a határ 140-sben(120-ban talán 4),afölött nem próbálkoznék(~1A).4-s elosztót még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17086) Malamute válasza Grózi (#17085) üzenetére


Malamute
tag

Bár lehet, hogy ha az 5-ös 4500Ft, akkor jobban megéri valami ventilátorszabályozót venni egy 5.25-ös helyre, az legalább jól néz ki. :)

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17087) Grózi válasza Malamute (#17086) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én 7-t is vezéreltem lapról, 1db hármas és 2db kettes elosztóval gond nélkül+kevés ventiszabályzó vezérel 4 pin-s ventit,emlékeim szerint jóval 10k feletti volt amit találtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17088) Malamute válasza Grózi (#17087) üzenetére


Malamute
tag

Végülis megrendeltem az 5-öst. :)

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17089) Grózi válasza Malamute (#17088) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legalább te leteszteled,majd írd meg milyen.Kíváncsi vagyok hogy szabályozza-e mind az 5 ventit rendesen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17090) Malamute válasza Grózi (#17089) üzenetére


Malamute
tag

Rendben.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17091) demmer123


demmer123
őstag

Ventilátorokat fölösleges 100%-on hajtani max fordulaton?

Néztem speedfan-ba ami alaplapra van venti kötve azt 65% hajtsa

(#17092) Grózi válasza demmer123 (#17091) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen felesleges maximumon hajtani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17093) demmer123 válasza Grózi (#17092) üzenetére


demmer123
őstag

65% elég?

(#17094) Grózi válasza demmer123 (#17093) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bőven,még meleg sincs.Én alapba 20%-n járatom a ventiket és csak ha emelkedik a hőfok akkor emeli a fordulatot.Éjszakára meg ki is kapcsolom őket,úgy van állítva hogy 45 C-s cpu-nál kapcsoljon be-nem kapcsolt be soha.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17095) Balu972


Balu972
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert load-ban nem tudom lehűteni a gépem. Nagyon gyorsan felmegy 85-90 fokra, így semmilyen olyan műveletet nem tudok csinálni, ami hajtja mind a négy magot. :W

Készítettem egy rajzot a hűtésről.

A ház egy cooler master 1000, proci i5 2500, scythe mugen II. cpu cooler,
kari eVGA 760 (accelero S3), táp XFX XTR 550.

Ventik:
1. SWiF2-1200
2. scythe s-Flex 800
3. SWiF2-1201
4. SWiF2-1201
5. scythe s-Flex 1200

A ventik légszállítása hamat gyenge vagy rosszul raktam be őket?

please help! :O

[ Szerkesztve ]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#17096) Grózi válasza Balu972 (#17095) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott nem a ventikkel lesz gond,95% hogy nem jól van rajta a cpu hűtő.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17097) sten1990 válasza Balu972 (#17095) üzenetére


sten1990
tag

Szerintem így kellene raknod a ventiket,ahogy nálam is van.

(#17098) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

megtudnátok mondani, hogy a külön kapható fém ventilátor rácsok milyen célt szolgálnak?

(#17099) sten1990 válasza Anubris (#17098) üzenetére


sten1990
tag

Hát logikusan gondolva,hogy ne darálja be a vezetéket ha olyan helyen van. De szerintem nem célszerű használni ha nem fontos,mert szerintem nagyobb szélzajt produkál a használata.

Viszont a házaknál a méhrács az engem is érdekelne,hogy mi célt szolgál. Elméletileg segít a levegőszállításban,de ez is ugyanúgy nagyobb szélzajt okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#17100) Grózi válasza sten1990 (#17099) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A rajz úgy jó ahogy csináltad,viszont ha egy venti sincs a házban akkor se lehetne 90 fokos a procija.A rács arra való amit írtál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.