Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Grózi válasza BUZZLGHTYR (#17950) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,mivel bent reked a levegő.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17952) dqdb válasza Grózi (#17926) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kösz :R Akasa kerül majd a CPU-ra és két BQ a házba. Közben szétszedtem a gépet, és kiderült, hogy nem az említett AC-k váltak zajossá, hanem elfeledkeztem egy, a házhoz kapott Antec ventilátorról :B

Adott egy gagyi papírház, elöl-hátul 8 cm-es ventilátorhellyel. Jelenleg a 45 W-os TDP-jű AMD X2 CPU-n gyári hűtő van, VGA nincsen, elöl semmi, hátul egy 8 cm-es AC dolgozik, a táp egy dupla ventilátoros (8 cm + 9 cm) Enermax. Melegedési probléma nyáron sem akad, bár az én fülemnek már kicsit hangos a rendszer. Hamarosan cserélve lesz a belseje 54 W-os SDP-jű i3-ra. VGA nem lesz, CPU igényes dolgok sem igazán fognak futni, így jó lenne a gyári hűtőt megtartani. Milyen ventilátort (vagy ventilátorokat, ha előre is jó lenne tenni) érdemes venni bele?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17953) Grózi válasza dqdb (#17952) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tudod lapról vagy vezérlőről szabályozni akkor a Be Quiet Pure Wings 2 80mm-t ajánlom,ha nem tudod szabályozni és van 4 pin-s szabad aljzatod a Coolink Swif2 80P-t.
Viszont abban a gépben szerintem a leghangosabb az X2 gyári ventije.Mikor terhelés nélkül megy a gép állítsd meg a cpu hűtő ventijét(nyugi egyhamar nem forr meg) és hallgatóz közelről és a géptől 2 méterre.
Ha igazam van akkor furcsán csendes lesz.Ha nincs akkor játszd el ugyanezt az Ac-val.Evidens ha mindkettőt megállítod és még mindig hangos,hogy a táp lesz a ludas.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17954) gg72 válasza Grózi (#17953) üzenetére


gg72
veterán

Sziasztok! Pár hete vettem egy miniITX-es rendszerhez egy Jonsbo V6S házat, minden szuper vele, de szeretnék a frontra is egy ventit tenni (hátul van egy 14-es). Sajnos ott csak 3db 6cm-es ventiknek van hely, de azokat a nagyobb zajuk inkább kerülném (ráadásul azok alul vannak, míg a vinyók a ház tetejében, egymás mellett). A ház olyan kialakítású, hogy elvileg előre lehet beépíteni az ATX tápot, de mivel nálam külső DC-s táp van, így az a hely elől üres. Szerintetek be lehetne oda építeni egy 12-es ventit? Így néz ki:

(#17955) Grózi válasza gg72 (#17954) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem simán,csak legfeljebb kell pár kábelkötegelő! :DDD
De ha 3 csavarral tudod rögzíteni,akkor egy jobb venti már nem fog rezonálni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17956) gg72 válasza Grózi (#17955) üzenetére


gg72
veterán

OK, akkor megpróbálkozom egy [Coolink Swif2]-vel, vagy van ennél mostanában ajánlottabb halk, de még elfogadható teljesítményű venti?

(#17957) Grózi válasza gg72 (#17956) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak 3 pin jöhet szóba?Szabályzod valamiről?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17958) gg72 válasza Grózi (#17957) üzenetére


gg72
veterán

Igen, az alaplapon van még egy 3pin-es csatlakozó, ami igaz a CPU hűtőé, de mivel a procin alapból passzív hűtés van, gondoltam akkor arra ráteszek egy házventit.

(#17959) Grózi válasza gg72 (#17958) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tudod az aljzatról szabályozni a ventit(tehát nem full-on teker folyamatosan) akkor a Nanoxia Deep Silence 1300 rpm-t vagy a Be Quiet Pure Wings 2-t ajánlom.Ha nem tudod szabályozni akkor a Coolink a maga 800 rpm-jével nem rossz választás,vagy az 1000 rpm-s Nanoxia-t ajánlom:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17960) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok!

Elég hangos a gépem. 2 db 8 cm-es (CPU, merevlemez), 1 db 4 cm-es (északi híd), és 1 db 12 cm-es (tápegység) ventilátor van benne. Nem valami minőségi ventilátorok lehetnek benne, a tápegység is noname. Jobb minőségű, márkás ventilátorokkal mennyire lehetne csökkenteni a zajt, mennyit jelent? Köszi.

(#17961) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Sziasztok!

Milyen ventit ajánlanátok a gépembe? PCX játszik csak, 2500 max ár.

Köszönöm

(#17962) gg72 válasza Grózi (#17959) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a tippeket! BIOS-ból tudom szabályozni a 3pin-es ventiket, akkor jobb lenne egy nagyobb rpm-es venti? [Noisblocker PL-2]-es ventiről mi a véleményed? Vagy a PL-1-esről (de az csak 900 rpm-es). Ezeket gyorsabban és olcsóbban be tudnám szerezni, mint a Nanoxia-kat, valamint nagyon sok kiegészítő van hozzájuk (és 6 év gari). Illetve a be quiet! Pure Wings 2 is jó lenne, árban és beszerezhetőség szempontjából is.

(#17963) Grózi válasza brsdnl92 (#17960) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kb. ég és föld-viszont ne 1500-ért akarj ventit venni.
JegesEmber20
Méret?3 pin vagy pwm?---->összefoglaló
gg72
Akkor maradj a BQ-nél,jobban jársz vele mint a Noiseblocker-al.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17964) gg72 válasza Grózi (#17963) üzenetére


gg72
veterán

Jobb a légszállítása a BQ-nak? 1000rpm-nél nem nagyon akarnám jobban pörgetni őket, lévén a gép 24/7-ben működik, éjszaka is, fontos a halk működés.

(#17965) Grózi válasza gg72 (#17964) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,jobb+ leszabályozva csendesebb is-amit kinéztél NB,annak elég rendes motorhangja van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17966) gg72 válasza Grózi (#17965) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen.
Igaz ez amúgy a 14 cm-es verziókra (BQ Pure Wings 2 vs. Noiseblocker BlackSilentPro) is? Mert gondoltam a hátsó gyári ventit is lecserélem, mivel kicsit kattogó hangja van.

(#17967) Grózi válasza gg72 (#17966) üzenetére


Grózi
Topikgazda

140 mm 3 pin-ben a Nanoxia Deep Silence olcsóbb és jobb mint a BQ.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17968) gg72 válasza Grózi (#17967) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. ;)

(#17969) JegesEmber20 válasza Grózi (#17963) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

12cm, 1db kell csak, az alaplapom leírása azt mondja hogy a sys_fan-ok 4 pinesek, így gondolom 4 pines kell, bár van ventiszabályzó programja a gigának, így szerintem a 3 pin se lesz probléma. (System Information Viewer) PCX,iPon,Aqua,Hardverker jöhetnek szóba.

[ Szerkesztve ]

(#17970) Grózi válasza JegesEmber20 (#17969) üzenetére


Grózi
Topikgazda

BQ PW2,Coolink Swif2 120P-ezek vannak Pcx-nél az adott árban.Kicsit drágábban Akasa Apache illetve ha Varázsló is szóba jöhet akkor Nanoxia Deep Silence és a kedvenc Lepa Bol.Quiet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17971) gg72 válasza Grózi (#17967) üzenetére


gg72
veterán

Bocs, még egy kérdés: a Coolink Swif2-1201 milyen a BQ-hoz hasonlítva 900-1000 rpm körül hajtva őket?

(#17972) JegesEmber20 válasza Grózi (#17970) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

BQ PW2-t nem találtam meg pcx-en de a Coolinket igen. Egyébként a venti (ez a 2 közül) majd felülre kerülne, mert a házamba van 2 alapból beépített, elől hideg jön be, hátul meleg megy ki. Az új venti hideget hozzon, vagy meleget vigyen?

(#17973) Grózi válasza gg72 (#17971) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tapasztalataim szerint a légszállításukban minimális különbség van,viszont a PW2 csendesebb kicsivel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17974) gg72 válasza Grózi (#17973) üzenetére


gg72
veterán

Akkor maradok annál. Remélem sikerül beszerelnem majd valahogy.

(#17975) Grózi válasza gg72 (#17974) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amennyire a képen ki tudom venni,szerintem 3 csavarral össze tudod hozni.Ha nem megy akkor vagy fúrsz plusz lyukat vagy végső megoldás a kábelkötegelő.Esetleg ha van esztergályos ismerős,akkor lehet készíteni hozzá egy tartókonzolt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17976) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#17972) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Mi a különbség a Coolink Swif2-1201 és a Coolink SWIF2120P között?

[ Szerkesztve ]

(#17977) Grózi válasza JegesEmber20 (#17976) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kifele fújjon felül.Ha ragaszkodsz a pcx-hez akkor a Coolink marad-kifogytak a BQ-ból.
1201 3pin-s(sok helyen tévesen 4 pinesként jelölik),a 120P 4 pin.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17978) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, de hangszigetelt házba előre érdemes olyan ventit nézni esetleg, aminek a statikai nyomása is magas?

www.smart-bus.hu

(#17979) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Hali!
120mm-es ventilátort szeretnék vásárolni, 3 pines kéne, hogy maxon pörögjön mindig, mit tudtok ajánlani?
Minél olcsóbb, annál jobb! (lehetőleg fekete legyen, vagy fehér)
Köszönöm szépen a segitségeteket előre is!

(#17980) eventus válasza BUZZLGHTYR (#17979) üzenetére


eventus
veterán

3 pines is szabalyozhato :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17981) eventus válasza -Solt- (#17978) üzenetére


eventus
veterán

Ha zsufolt es kozvetlen a levego utjaban vannak komponensek, akkor celszeru. Akasa apache black 120/140 mm, amelyik befer.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17982) BUZZLGHTYR válasza eventus (#17980) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

és mégis hogyan? :D
SCYTHE Kaze Slip Stream 12cm 1200rpm fan (SY1225SL12M)
vélemények a ventiről?

[ Szerkesztve ]

(#17983) Grózi válasza BUZZLGHTYR (#17979) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha folyamatában max.-n akarod járatni akkor ha a hang is lényeges 800 vagy maximum 1000 rpm-s ventit válassz.A "Minél olcsóbb" az annál hangosabb..Tudod lapról is szabályozni,ha a lapod tudja-illetve 5-7-9V-s adapterrel is tudod csatlakoztatni.
-Solt-
Csatlakozom eventus-hoz,az Apache jó választás-esetleg ha 120mm akkor a Lepa Bol.Quiet(nekem is ilyen van a H440 elejében 3db)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17984) BUZZLGHTYR válasza Grózi (#17983) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

kicsit későn szerkesztettem a hsz.-em, SCYTHE Kaze Slip Stream 12cm 1200rpm fan (SY1225SL12M) ventilátoról mi a véleményed? :D
egyébként köszi a segitséget :)

(#17985) Grózi válasza BUZZLGHTYR (#17984) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az is egy megoldás,így a szabályzást le is tudod.Jó erős közepes venti,800 rpm-ig halk és felette se zavaróan hangos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17986) BUZZLGHTYR válasza Grózi (#17985) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

és zalman r1 házba lenne, szerinted, hogy érdemes belerakni?
előre 2 db, befele fújja!!!
felülre 2 db, kifele? esetleg 1-1?
hátulra 1 és az is kifele?
:DD

(#17987) -Solt- válasza eventus (#17981) üzenetére


-Solt-
veterán

Erre a típusra gondoltam én is, 2db 140-s megy most ház elejébe, 2db 120-s meg a H80-ra, aztán, ha meglesz az 550D és a H110 akkor a 2db 140-s megy a H110-re, a 2db 120-s meg váltja az 550D gyári ventijeit elől...

Kiváncsi vagyok, hogy a gyári Corsair ventiket el tudom-e majd adni! :)

Köszönöm Uraim!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#17988) eventus válasza -Solt- (#17987) üzenetére


eventus
veterán

Akkor Apache-bol mehet 120/140 is ahova kell. Gyari Corsair ventik senkinek nem kellenek.. 350D hazam van es tragedia, hogy milyen hulladekok amiket hozza adtak.

(#17982) sony7777: olvass vissza szabalyzas ugyeben vagy ott a forum osszefoglalo.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17989) btf


btf
aktív tag

Sziasztok

Mi a neve annak a kábelnek aminek az egyik vége Molex a másik pedig 1 12v/7v/5v kábelre lehet dugni a ventit?

Hol lehet Bp-en ilyet kapni?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#17990) Grózi válasza BUZZLGHTYR (#17986) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elöl 2 befele fújóra,hátul és felül 1-1 kifele fújóra.
-Solt-1000FT/db áron elmegy aprón,sokan csak a nevet nézik...
btf Hardverkernél láttam utoljára,a nevét ne kérdezd.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17991) Grózi válasza btf (#17989) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajna most nincs készleten,június 10-re írja:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17992) BUZZLGHTYR válasza Grózi (#17991) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

köszi, oldalra rakjak 1 befele fújót még?
sajnos az alaplapom miatt csinálom, mivel 66 fokos, ha játszok emg még melegebb :D

(#17993) Grózi válasza BUZZLGHTYR (#17992) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oldalra felesleges,de én az Aida64 értékeire nem vennék mérget.Nézd meg HwInfo-val is,bár az is bug-ol sokszor.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17994) adatfalo válasza Grózi (#17948) üzenetére


adatfalo
senior tag

Végül az Akasa mellett döntöttem, bedobtam az ismerős kártyát. Kint dolgozik Varsóban és minden hónapban hazarepül munkájából adódóan, így megkértem, hogy a 43 zlotyis (2900Ft) Akasa Viperből párat dobjon már be a kézipoggyászába. Két fordulással meg lesz mind a 12. :DD

www.adatfalodesign.hu

(#17995) Grózi válasza adatfalo (#17994) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor olcsón megszerezted és ezeknél a garancia se számít-legalább is én nem találkoztam sehol még csak említés szinten se hibás Akasa ventivel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17996) dqdb válasza Grózi (#17953) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megvolt a szerelés, az alsó kamrában elöl meglepetésemre nem AC-t, hanem egy Englide n.zero-t találtam, ezt Pure Wings 2-re cseréltem (~800 rpm feszültségszabályozással), a hang fülre nem változott (mert előtte sem igazán volt), cserébe 3-4 fokkal hűvösebbek a HDD-k (kézzel is érezni a légszállításbeli különbséget).

A felső kamrában kikötöttem a hangoskodó hátlapi Antecet, maradt az előlapi AC (~500 rpm PWM, de lehet, hogy ehelyett bekerül a második BQ), és a Ninja 2-re felkerült az Akasa (~650 rpm PWM, durva mennyiségű levegőt tol át magán).

A végeredmény többszörös teljesítmény mellett sokkal halkabb, és normál felhasználás mellett (a fenti fordulatszámok erre vonatkoznak) hűvösebb lett, mint az előző gépbelsővel volt. Maximumon hosszabb ideig terhelve már van szél- és némi motorzaj, de teljesítményre bőven elég a két ventilátor, végig 65-67 fok között volt a CPU 1 órányi Prime95 alatt. Az általános felhasználás nálam 5-60 másodperces impulzusszerű teljesítménylöketeket jelent (kód fordítása), ahhoz pedig tökéletes, de a kimaxolt magokkal 20+ percig futó full build sem vészes.

Cserébe most a leghangosabb elem a tápegység lett, az ~500 rpm ellenére csúnya motorzaj jön az irányából :(((

Viszont abban a gépben szerintem a leghangosabb az X2 gyári ventije.Mikor terhelés nélkül megy a gép állítsd meg a cpu hűtő ventijét(nyugi egyhamar nem forr meg) és hallgatóz közelről és a géptől 2 méterre.
Ez a gép a távolban van, emlékeim alapján a tápegység a zaj körülbelül harmadáért felel (kikapcsolás után egy ideig még pörgő Enermax Noisetakerről van szó), én is a CPU hűtőjére szavaznék látatlanban. Itt a helyzetet még átértékelem, mert közben leesett, hogy ez a táp esélytelen új alaplaphoz (nincsen rajta 8 tűs alaplapi csatlakozó), ebből tápcsere lesz, és akkor már lehet, hogy a ház is megy vele együtt.

Köszi az ajánlásokat :R

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17997) Grózi válasza dqdb (#17996) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ilyen a közel ideális rendszer(ha az AC-t még kikukázod+a gyári ventit akkor már az is).Örülök,hogy bejött.Nálam is azért lett Xfx Xtr650-s táp(hybrid,komolyabb terhelésig be se kapcsol a venti),mert alapon csak az amúgy minőségi táp ventije hallatszott ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17998) hyperst


hyperst
tag

Sziasztok
Véleményeteket kérném erröl a ventiröl Noiseblocker NB-eLoop B12-3.
Jo döntés lenne lepa 240 kompakt viz gyáriakat erre ilyenre cserélni?
+ház ventinek is jo lenne 14-esben?
Köszönöm..

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#17999) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok, valakinek esetleg van tapasztalata Enermax Twister Pressure ventivel? Mert tervezem most nyárra a processzor hűtőmön lecserélni az egy darab ventit két darab Enermaxra (sima torony hűtő, CM 212 evo). Árilag fontos lenne hogy max 9000Ft-ot szándékozok rákölteni, és papíron ez elég jónak tűnik.
Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#18000) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok,

Nem biztos, hogy jó helyre írok a kérdésemmel, de szeretném elhalkítani a számítógépemet.

Adott egy

CM N200 ház
i5 2320 intel
8GB Kingston Fury RAM
500W-os hexa + táp
Gainward gtx 960 Phantom GLH VGA
Asrock B75m r2.0

A házban 2 db gyári CM ventillátor van.
Procin gyári intel hűtő.

Meglátásom szerint a házhoz adott CM ventik pörögnek maximális fordulaton és ez adja a felesleges hangot.

Amennyiben az elérhető 4 venti helyre beszerelek 4 db PWM Arctic F12 Rev 2.0 ventillátort, akkor gondolom, megszűnhet a felesleges zaj és a szellőzés is jobb lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.