Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) bunygyi válasza Glaz-dozfhut (#17640) üzenetére


bunygyi
tag

Most értem haza, ez nagyon jó,
Köszönöm az ötletet.

(#17652) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Nyárra szeretném kicsit jobb szellőzéssel ellátni a Zalman Z11 házamat.

Kezdésnek 2db Akasa viper 14cm ventit rendeltem. A ház tetejébe képzeltem el őket, befelé szívni.

Elöl van hely még egy db 14cm-nek, meg alul is egy db 14cm ventinek. Hátulra 12cm fér.

ezekhez tudnátok nekem ajánlani jóféle ventiket? KB 5000 ft/db áron?

Előre is köszi

:R

(#17653) Grózi válasza SoulReaver (#17652) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A ház tetejébe ne befele szívóra,hanem kifele fújóra szereld.A Viper házhűtőnek kicsit overkill,de akkor inkább előre tedd hogy tolja befele a levegőt.
Akasa Apache,Thermalright TY-147A,Nanoxia Deep Silence 140 Pwm,Lepa Bol.Quiet mind jó választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17654) SoulReaver válasza Grózi (#17653) üzenetére


SoulReaver
veterán

Overkill? :D Túl sok? Lehet akkor őket rakom előre meg alulra, így akkor szívnak be elég levegőt.

Felülre meg bemegy ami elől volt. Ezek Valamilyen ledes zalman ventik. Nem néztem még meg, hogy mit tudnak.

Egyformán erős szívó és fújó beállítás kell?

Köszi a választékot!

(#17655) Grózi válasza SoulReaver (#17654) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is ezt írtam,rakd őket elöl-alul befúvóra.Leszabályozva nem hangosak és már 600 rpm körül is kegyetlen mennyiségű levegőt mozgatnak meg.Felülre jó lesz a Zalman,feltéve ha nem zörög-hangos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17656) SoulReaver válasza Grózi (#17655) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem zajosak, csak nem tudom, hogy elég levegőt tudnak-e kitolni...

(#17657) Glaz-dozfhut válasza SoulReaver (#17654) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Úgy tudom, hogy nagyobb légszállítás kell kifele, mint befele. Elkerülendő, hogy túlnyomás legyen a házon belül, mert az a bejövő levegő ellen "dolgozik". Nem tudom elmagyarázni, javaslok egy gondolatkísérletet. Utánanéztem, több mint egy éve volt téma. Az illető srácnak 5 be, 1 ki volt az elrendezés, majd átrendezte és jobb lett [link] (ha nem haragszik, hogy vele példálózok)ˇ[link]

- Glaz-doz-fhut -

(#17658) SoulReaver válasza Glaz-dozfhut (#17657) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi a tippet, erre is kíváncsi voltam! :) :R

(#17659) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#17657) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez ház függő is és nála az volt a gond hogy a radin fordítva volt a venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17660) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#17659) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Háztól független azért csak van valamiféle fizikai törvényszerűség.

- Glaz-doz-fhut -

(#17661) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Kellene vennem egy halk 120-as, PWM-es ventit, lehetőleg olcsóbb áron. Igen meghangosodott a Macho 120 gyári ventije, és jelenleg ez nyomja el mindennek a zaját. (Minimális fordulaton is nagyon hangos.)
Mit javasoltok, milyet vegyek?

(#17662) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#17660) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Láttam már jó pár példát ami ellentmondott ennek,hiába a logika és a fizika.
norbert1998
Javaslom a HR-02 gyári ventijét,a Ty-147A-t.Felmegy régi Macho-ra is,hiszen 120-s a lyukkiosztása.Halk,olcsó és bőven elegendő légszállítással bír.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17663) norbert1998 válasza Grózi (#17662) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi, megsasolom :R

(#17664) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Két jól szabályozható, nagy teljesítményű 140 mm-es ventit keresek a házamba. Yate Loon D14SH-12 és a D14BH-12 között vacillálok. Előbbi tudtommal már 1.5 V-on is elindul, a 2. pedig jóval olcsóbb, de gondolom egyébként ugyan olyan jól szabályozható, valamint 'ball type', ha ez számít bármit is. Horizontálisan szerelném be mind a kettőt.

Szerintetek ezzel a D14BH-12-vel jól járnék ~2500 Ft-ért? Tudtok valami jobb alternatívát ajánlani, amely legalább 800-2000 RPM között működik? :R

What is your ikigai?

(#17665) Grózi válasza aAron_ (#17664) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Még az Akasa Viper 140-t ajánlanám figyelmedbe-de ugye nem simán házhűtésre akarod ezeket a ventiket?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17666) aAron_ válasza Grózi (#17665) üzenetére


aAron_
őstag

Igen, azt is néztem. Ár/értéket tekintve ez, Viper meg hang/teljesítményben tűnik jobbnak. Lehet ezt még átgondolom.

Egyébként de, simán házhűtésre használnám. :DDD Tudom, hogy maximumon nagyon hangos lenne, de az esetek 99%-ában nem is menne úgy.

What is your ikigai?

(#17667) Grózi válasza aAron_ (#17666) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Viper már 5-600 rpm-n is irgalmatlan mennyiségű levegőt mozgat meg hulla csendben-hála a lapátkialakításának.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17668) norbert1998 válasza Grózi (#17662) üzenetére


norbert1998
veterán

Biztosan felmegy rá? Ez 140-es venti, és sehol sem írja, hogy 120-as a lyukkiosztás.
(Amúgy F12 PWM-et néztem először, meg XILENCE és hasonlót, de persze ti tudjátok, mi a jó :K)

(#17669) Grózi válasza norbert1998 (#17668) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudod hány fordult meg a kezemben? :P
De ha nekem nem is hiszel,a gyártói oldalon fel van tüntetve a 120-s lyukkiosztás:[link]
Support fül/FAQ 1-ben megtalálod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17670) norbert1998 válasza Grózi (#17669) üzenetére


norbert1998
veterán

Vakhangya! :W
Köszi :R

Nem, nem tudom hány fordult meg a kezedben :)
Ja igen, ha ez vastagabb, mint a Macho-é (és vastagabb is) akkor nem fér el a ram alatta. A Macho-é éppenhogycsak elfér, de ha nem túl szépen rakom be, még el is éri.

(#17671) Grózi válasza norbert1998 (#17670) üzenetére


Grózi
Topikgazda

26,5mm,a gyári 25mm-ennyit 99% hogy el tudsz csalni,de te tudod van több alternatíva is.A Xilence Red Wing ár/érték arányban jó,de csodát ne várj azért tőle.Az Arctic-t viszont nagyon nem ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17672) norbert1998 válasza Grózi (#17671) üzenetére


norbert1998
veterán

Az a baj, hogy a gyári is fölé lóg a ramnak. Ugye a ventilátor forgásának tengelyes az kb egy Z tengely a RAM sínek irányára, ami pedig mintegy X tengelyként képzelendő el. Tehát, mivel a gyári is a RAM felett van, így a nagyobb átmérőjű ventilátor nem fér oda egyáltalán.

A Red Wing-et is mintha néztem volna. Nagy hűtési teljesítmény nem kell, procilimitem nincs, renderelni meg nem szokásom, szóval a proci alig van használva, és a ház is jól szellőzik. Szóval csak halk legyen.

Esetleg ha nagyon 140-est akarok, az AeolusAlpha beférhet, mert vékony profilú (13 m)

[ Szerkesztve ]

(#17673) aAron_


aAron_
őstag

Jól gondolom, hogy a hangerő, légszállítás egyenesen arányos a fordulatszám-változással (egy ideig)? Előbbiben nem vagyok olyan biztos.

Amennyiben igen, a Viper (AK-FN063) adott sebesség, zajszint mellett ~27%-kal hatékonyabb, mint a Yate Loon 140-esek. Utóbbiak ~2200 RPM-nél érik el a Viper 1600-as teljesítményét (110,61 CFM). Ha számít a hangerő is, ~60%-os felárat valószínűleg megéri a legtöbb esetben. Szerintem ez nálam is eldöntötte, hogy mit fogok venni. Sajnos nem lesz 2800 RPM-es szörnyem. :(

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#17674) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok. 2 venti között variálok, de nemtudom melyiket válasszam. A Be Quiet jobban tetszik kinézetre is és árban is kedvezőbb lenne. Sokkal rosszabb mint a Corsair ? Előre köszi a válaszokat :)

Corsair
Be Quiet

(#17675) Dzsozi56 válasza Grózi (#17597) üzenetére


Dzsozi56
tag

Scythe Ashura Shadow hűtőm ventilátor cseréjéhez ajánlottad a Thermalright Ty-147A-t és az Akasa Apache 140-es kavarókat, de a 120mm-es drótos felfogatás csak előbbinél lehetséges, így ennél maradtunk. Bár van időm a gép összeszerelésére előbbi sajnos jelenleg nem kapható (várom az értesítést a Merlintől!)
Az Akasa-tól láttam viszont egy nagyobb fordulatszám tartományban működő ventilátort, ami kapható pl. a PCX-nél és mintha ez is 120-as felfogatású lenne, szemben az Apache-csal.

[link]

A Thermalright Ty-147A-val hasonló fordulaton (max. 1300 fordulat/perc) milyen zajt produkál. Lehet-e esetleg alternatíva a Ty-147A mellett?
Fontos megjegyeznem, hogy a gép közel sem nem lesz csúcson járatva! Szerintem az 1300-as fordulatot sem fogja igényelni az i5 4690k-s proci a közeljövőben.

Köszi a választ előre is: Dzsozi56

[ Szerkesztve ]

(#17676) Grózi válasza norbert1998 (#17672) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor kiesik a Ty-147.A slim ventik viszont jóval hangosabbak mint a hagyományos társaik és kevesebb levegőt is szállítanak-ezt azért tud.
aAron_
Jól gondolod,ráadásul egy bizonyos fordulat felett(1500-1600) a hang hatványozottan emelkedik a lég szállítás viszont már csak kis mértékben-ezért is kérdeztem hogy miért akarsz házhűtőnek 2500 rpm-s ventit.
A Viperrel jobban jársz.
Ditoo0225
A BeQuiet légszállítás és hang terén is sokkal jobb mint a Korszar-az útobbinak csak a kínézete jó,amúgy egy elég silány venti.
Dzsozi56
Én azt a Vipert használtam a Macho-n,korábban írtam is és igen 120-s felfogatású.A különbség a Ty-hoz képest annyi hogy:kétszer annyiba kerül viszont márt 6-7000 rpm-n tudja közel azt amit a Ty maxon.800 rpm-ig halk,viszont felette már hangosodik,de irgalmatlan levegőt mozgat meg.Ha tuningolsz és szánsz rá ennyit akkor nyugodtan ajánlom,viszont ha alapon használod a procit akkor bőven elég a Ty is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17677) Grózi


Grózi
Topikgazda

Már nem tudom szerkeszteni,a Vipernél természetesen 6-700 rpm-t akartam írni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17678) Dzsozi56 válasza Grózi (#17677) üzenetére


Dzsozi56
tag

Köszönöm a választ! Elírás pedig előfordul, helyesen kell értelmezni és kész! :K

(#17679) norbert1998 válasza Grózi (#17676) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor maradhat a xilence? Az elég halk?

(#17680) Ditoo0225 válasza Grózi (#17676) üzenetére


Ditoo0225
aktív tag

Vízhűtésre is ajánlanád ezt a ventit ? Vagy arra mást tegyek inkább ? :)

(#17681) Grózi válasza norbert1998 (#17679) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az árához képest igen,de vedd figyelembe hogy ez a venti a belépőszint alja+a halkság relatív-egy BQ vagy Nanoxia DS jóval halkabb,de 2* annyiba is kerül.
Ditoo0225
Játékvíz(kompakt) vagy valami rendes,vastagabb radi?A teljesítmény vagy a halkság a fontosabb?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17682) norbert1998 válasza Grózi (#17681) üzenetére


norbert1998
veterán

Vinyom van rendszerlemeznek, szóval az is hangos, ha a prociventi pl nem megy, meg egy raider 550 tapom. Ezek melle kell.

(#17683) Grózi válasza norbert1998 (#17682) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor szerintem jó lesz! :K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17684) norbert1998 válasza Grózi (#17683) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi :):R

(#17685) mekker


mekker
őstag

Helló!
Tudom, hogy furcsa összehasonlítani egy 120-ast egy 140-essel, de erről szólna a kérdésem.
Alpenföhn Wing-Boost 2 Blood Red Plus 120 és Alpenföhn Wing-Boost 140 Red Clover Edition
Hasonló árban lennének, csak nem tudom hogy 120+140, vagy 2x140-eset vegyek inkább.
Hangban, légszállításban melyik milyen? Ha netán processzorra raknám, ér valamit a széleken lelógó 140-es?
(Egyébként van már egy 120-as WB-m (kék), nem rossz.)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17686) Grózi válasza mekker (#17685) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"A leghalkabb 120-s venti a 140-s."
Ha ragaszkodsz a márkához,akkor a 140-st vedd-halkabb,alacsonyabb rpm-n nagyobb légszállítása van.
Viszont az áráért már van jobb alternatíva is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17687) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

2 ventilátort akarok felszerelni a házamra(alulra és az oldalára), mindkettő befelé fújná a levegőt, szerintetek érdemes porszűrőt venni rájuk? Ha igen akkor milyet?(120-as ventilátorokról van szó)

(#17688) Grózi válasza Fehercsoki (#17687) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az oldalsóról lebeszélnélek,ha csak nem melegszik túlzottan(80 C+) a vga-d,akkor totál felesleges.
Alulra célszerű a porszűrő,ilyet használtam már és bevált:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17689) Fehercsoki válasza Grózi (#17688) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Mi a baj az oldalsó ventivel? Néztem pár tesztet, és elég jól hűtött.

[ Szerkesztve ]

(#17690) Grózi válasza Fehercsoki (#17689) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak bekavar a légáramlásnak és jó esetben nyersz 2-4 fokot a vga-n(vagy annyit se ha amúgy jól szellőző házról beszélünk).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17691) mekker válasza Grózi (#17686) üzenetére


mekker
őstag

Értem, amúgy használtan lesz, azért pont ez a kettő.
És mi a tapasztalat a 14 centis ventikkel CPU-bordán? Sosem értettem, hogy miért van már gyárilag is ilyen lelógó venti egyes hűtőkön (Pl. Ereboss, ahol slim venti van, ráadásul a fele lelóg minden irányban [link][link])
Egy passzív bordánál gondolom annyira nem számít, de az én Brockenem azért viszonylag sűrűn van lamellázva, kell neki a légnyomás. Szerintem házventinek fogom használni mindkettőt, de azért érdekelne a véleményetek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17692) Grózi válasza mekker (#17691) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 140-nek nagyobb a statikus nyomása is,ez jól jön bordán+nem baj ha alul a hőcsövet is fújja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17693) Fehercsoki válasza Grózi (#17690) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Ez is megfelelne? Sajnos a SilverStonet egyik helyi bolt sem árulja, szállítással pedig már drága.

(#17694) Grózi válasza Fehercsoki (#17693) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bár tapasztalatom ezzel nincs,de szerintem a Scythe biztos nem bóvlit árul.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17695) benvolio válasza Fehercsoki (#17693) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem a Silverstone volt oldalt és felül, nagyon jó, mert mágneses, kívülről volt csak oda téve csavar nélkül, a tisztítása is egyszerűen csak le-föl vissza. Ez a Scythe nekem nem szimpi, mert elég vastagnak néz ki és szerintem macerás feltenni és tisztítani, de ez csak személyes meglátásom. Itt egy kép például róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17696) #53047296


#53047296
törölt tag

Sziasztok!

Gép építés előtt vagyok kb. 1-2 héttel, és a hűtésben szeretnék tanácsot kérni.

Egy [Bitfenix Prodigy] házat fogok használni alapvetően játékra és kis munkára. Egy i5-4690 procival (tuning nélkül, CM 212 Evo-val) és egy GTX970-es kártyával.

A hűtést egy [DeepCool Rock Masterrel] akarom megoldani (kell az SD olvasó, és jó ötletnek tűnik kombózni a kettőt), ez 4 db 3-tűs kimenettel rendelkezik. Elvileg 3/4 venti helyem van, elöl 2x12/1x14/1x18/1x20/1x23 fér el, hátul 1x14 és felül 1x12 (a másikat kitakarja az ODD slotban lévő hűtéskontroll), és abban szeretnék tanácsot kérni, hogy ezekbe mit érdemes tenni? Szempont, hogy minél jobban szellőzzön a ház, de az is, hogy minél halkabb maradjon terhelés közben is. Szín személy szerint mindegy, fekete-kék vonalat preferálom, de ledet nem akarok. Árban nagyon rugalmas vagyok, legyen halk, hűtsön jól és legyen tartós.

Bónusz kérdés: CPU-hűtő ventijét érdemes alaplapi kontrollon hagyni, ugye?

A tanácsokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17697) Foreverpocok


Foreverpocok
csendes tag

Sziasztok
Gépvásárlás előtt álok alkatrészekben már tudom hogy mit rakok bele és egy kétt dolog már meg van. Vízhűtéses gépet rakok össze és a maga hűtő radiátorokat akarom hűteni és a levegőt akarom mozgatni ki-be házba csak abban szeretnék segítséget kérni milyen ventilátor márkákat ajánlotok? Melyik típusúak legerősebb (lég nyomásra értem)? Strapa bíró legyen !
le des nem kell.
darabja lehet 6-8000 Ft

Lenne egy olyan kérdésem még hogy azt hogy tudnám meg csinálni vagy majd be állítani hogy ha elérne a cpu pl 80 c-fokot akkor elkezdene jobban pörögni a radiátor ventik . 7 vagy 6 db ventit kéne így be szabályozni.(vennem kéne egy ventilátor szabályzót hozzá)? Nem csináltam még ilyet.
az alaplap asus maximus VII hero lenne
a ház nzxt Pantom 630-as
válaszokat előre köszönöm :R

(#17698) Grózi válasza #53047296 (#17696) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 120/140,Be Quiet Pure Wings 2 120/140.Elölre 2db 120,házul 1db 14,felül 120.A cpu hütőt vezérelheted alaplapról,de a vezérlőről is-ahogy tetszik.
Foreverpocok
Milyen vastagok a radik?
Elosztókábelről tudod az alaplapi progival(Fan Expert) szabályozni a ventiket hőfok függvényében-az összeset is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17699) Foreverpocok válasza Grózi (#17698) üzenetére


Foreverpocok
csendes tag

Köszönöm segitséget

A radiátor tipusok: -Alphacool NexXxos Xtreme III 360mm Rev.2 4,5cm felülre kerül a házba
- Alphacool NexXxoS UT60 Full Copper 240mm 6 cm alulra kerül

[ Szerkesztve ]

(#17700) Grózi válasza Foreverpocok (#17699) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én Akasa Vipert vagy Piranha-t használnék.A 240-sre 2db egy Y kábellel,a 360-sra meg a 3db-t meg egy 3-s elosztóval.Így Fan Expert-el hőfok függvényében tudod szabályozni és akár ki is kapcsolhatod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.