Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Grózi válasza kisza25 (#17200) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek csak gyártói adatok-ha igazak is lennének,akkor jó is lenne.Az Arctic hangosabb és idővel még jobban az lesz.Ha nekem nem is hiszel keress rá Shellkreator tesztjére.
A Xilence se egy főnyeremény,de az árához képest nagyon jó.
Az 1800Ft-s árával érveltél,az tény hogy az adott árkategóriában nincs nagy választék viszont 3 K körül már nagyon jó ventik vannak.Én részemről inkább adok 3K-t egy nagyon jó ventiért mint 1,8K-t egy átlagon aluliért-de nem vagyunk egyformák.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17202) zsoltnyiri válasza kisza25 (#17200) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Gyári adatok alapján semmit nem hasonlitunk :)

(#17203) kisza25 válasza Grózi (#17201) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a sima F-es Arctic ventik valóban elégé átmentek gagyiba, a korábbi Arctic Cooling márkanév alattihoz képest, de ezek a CO-k tényleg hangtalanok, és a légszállításuk is rendben van, 3k-ért milyen ventiket ajánlanál amik hangtalanok, kellene 2db 80mm-es és egy 92mm-es:R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17204) Grózi válasza kisza25 (#17203) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Félre ne érts,az Arctic jó márka volt 4-5 éve csak sajnos megragadtak azon a szinten,míg a többiek elég nagyot fejlődtek.
3 vagy 4 pin (pwm) kellene?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17205) kisza25 válasza Grózi (#17204) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igazából pont az a baj az Arcticcal, hogy nem ragadt meg azon a szinten, hanem sokkal rosszabb minőséget gyárt, korábban minden ventije harisnyázott volt, teljesen más műanyagokat használt, olyan dolgokat csinált amit más gyártók nem (TC, PWM, PST), de a legutóbbi házam építésénél szembesültem vele, hogy mennyire gagyi lett le is szeretném cserélni mindhármat, fekete fehér színvilágot szerettem volna, de ilyen áron nem, most 500-at sem pörögnek így ok, de akkor is szereték valami jobb minőséget helyettük.
Lehetőleg 4pines kellene

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17206) Grózi válasza kisza25 (#17205) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a baj hogy 4pin 80 és 92 mm-ben fekete-fehérben nem sok minden van.Ha szóba jöhetne a 3 pin akkor a BeQuiet Pure Wings2 van mindkét méretben,vagy Noiseblocker BlackSilent-mindkettő nagyon jó.
4 pinben a Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400rpm is nagyon jó,de zöld-fekete.Mindkét méretből van a Xilence Red Wing is,de az piros-fekete és csak a 120-ssal van tapasztalatom(bár a 92mm-st is dícsérte hozzáértő).Szóval nem egyszerű.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17207) kisza25 válasza Grózi (#17206) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor ezeket ajánlanád:
Noiseblocker BlackSilent Pro ITR-PE-P 92mm
Noiseblocker BlackSilent Pro ITR-P-P 80mm? mondjuk ezekből 3db az már annyi, mint a házam volt :Y
ezt néztem még: Noiseblocker Multiframe S ITR-M8-P 80mm, de ilyet nem találtam 92mm-esben
vagy te a simákról beszélsz: mint pl ez

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17208) Grózi válasza kisza25 (#17207) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Multiframe nagyon jó,de azt azért nem mondtam mert húzós árban.Viszont ha már 3 pin és ez az árkategória akkor a BQ tényleg hulla halk.Noiseblockerből ha a halkság a lényeg akkor BlackSilentFan XC1,ha a teljesítmény a fontos akkor az X2.[link]
Ha én választanék akkor vagy vennék egy normális házat amiben 120-s ventik vannak( :DDD ) vagy a Pure Wing2-bő vennék 80-s és 92-s méretben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17209) siryeti


siryeti
tag

Sziasztok

Egy kérdésem lenne, miszerint van egy Raidmax O2 házam nagy oldalsó ventilátorral, amiből a második darab úgy nézem most akarja megadni magát, igaz jópár évig bírta, így semmi harag :N
Milyen tipust ajánlanátok bele cserének?
Visszaolvasgatva Bitfenix típusok vannak ilyen 23cm-es méretben,(legalábbis úgy néztem ez a méret van benne), de olvastam róluk hideget meleget is:
Tudtok valami bevált darabot esetleg nem túl drágán?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Szép napot nektek!

[ Szerkesztve ]

(#17210) kisza25 válasza Grózi (#17208) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért a ház elejében van egy 200mm-es is :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17211) Grózi válasza siryeti (#17209) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bitfenixet nem ajánlom,a 200mm-s Coolermaster Megaflow Silent jó-csak led-s.(kék vagy piros)
kisza25
Legalább 1 rendes venti van benne! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17212) siryeti válasza Grózi (#17211) üzenetére


siryeti
tag

Köszi :C

A felfogatási pontok stimmelnek, nem kell barkácsolni semmit?

Ezek után a többi ventilátor helyett mit ajánlanál? :F
Csak ne legyen hangos mert hálószobakellék. :R

Köszönöm

(#17213) Malamute


Malamute
tag

Nah, megjött ez a cucc. Egy kérdés: hogy a fenébe lehet állítani a ventilátorok fordulatszámát, mert most mindegyik 1500rpm-en megy, ami eléggé hangár szerű feelinget kölcsönöz a szobának. :DDD Néztem a biosban a q-fan controlt, de nagyon nem vágom, hogy mi a fenét jelentenek azok a cuccok....

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17214) #67688960 válasza Malamute (#17213) üzenetére


#67688960
törölt tag

ne fesz vezérlésre állítsd, ne auto-ra, hanem pwm-re

(#17215) Grózi válasza siryeti (#17212) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lökj egy gyártói linket a házról és utánanézek a felfogatásnak.Gondolom a többi venti 120-s.3 vagy 4pin(pwm)-t ajánljak?
Malamute
Ahogy a kollega írta,rakd pwm-re és legegyszerübben a gyári Asus Fan Expert-l(AiSuite része,letölthető) tudod szabályozni proci hőfok függvényében.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17216) Malamute válasza Grózi (#17215) üzenetére


Malamute
tag

Rendben, de hol? :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17217) Grózi válasza Malamute (#17216) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aha,szóval durván butított biosa van a lapodnak.Akkor marad az AISuite III,azon belül a fan tuning.
Gyártói oldalon fenn van Segédprogramok fül alatt:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17218) Malamute válasza Grózi (#17217) üzenetére


Malamute
tag

Oké, köszi.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17219) Malamute válasza Malamute (#17218) üzenetére


Malamute
tag

Amúgy nagyon jó, mert "Controllable Range: N/A" :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17220) Grózi válasza Malamute (#17219) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:F
Lefuttattad a Fan Tuningot?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17221) Malamute válasza Grózi (#17220) üzenetére


Malamute
tag

Igen, lement... Szar ez a lap ezek szerint

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17222) Grózi válasza Malamute (#17221) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáld ki,hogy az elosztó nélkül kötsz rá 1 ventit-ha úgy jó akkor a Conrados kábel szar!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17223) Malamute válasza Grózi (#17222) üzenetére


Malamute
tag

Na és itt jön a vicces dolog, hogy az a kábel nem csak azért kellett mert csak 1db venti csatlakozó van, hanem azért is mert nem ér el oda a ventilátor kábele. :DDD Na de meglesem akkor is.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17224) Malamute válasza Malamute (#17223) üzenetére


Malamute
tag

Szóval a kábel a rossz nagy valószínűséggel.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17225) Glaz-dozfhut válasza Malamute (#17221) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem rossz az a lap ventivezérlés szempontjából. A többi laphoz képest jónak is mondható. Ellenben a fan expertről olvastam rossz tapasztalatokat annak idején, úgyhogy nem is erőltettem használatát. (lehet a Manualjába bele kéne kukkantani, hogy milyen BIOS beállítás a program feltétele; az "standard" opció nem feltétlen jó pl.)
Akartam mondani, hogy a BIOS beállításokkal rendesen lehet szabályozni minden típusú ventit. A Q-fan kontroll aktív legyen és a profil "manual". A fan speed low limit a (teljesítmény) riasztás alsó határát állítja esetleges venti meghibásodásnál.
A "chassis fan upper temperature" a felső hőmérsékleti határ, amikortól a %-ban
beállított teljesítménnyel működik (alatta: chassis fan Max. Duty Cycle) A
"chassis fan lower temperature" az alsó hőmérsékleti tartomány, ami alatt a %-ban megadott minimális
teljesítménnyel üzemel (alatta: chassis fan Min. Duty Cycle)
Jobban nem tudtam megfogalmazni, de kb így működik.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#17226) #67688960 válasza Malamute (#17216) üzenetére


#67688960
törölt tag

tedd silent-re, vagy 600rpm-re, vagy a lapra nem csak a tápra kell dugni az új kábelt de előtte a tápcsatiját át kell dugni a belsőt a másik belsőre(fekete) és a külsőt(citromsárga) a másik szélre ami a piros helye, így majdnem fél sebességgel fog menni, ilyenkor többnyire mind halk lesz

(#17227) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

60x60x15-ös méretben milyen ventillátort ajánlanátok? Cél hogy minél halkabb legyen, egy Zyxel NSA-320 NAS-ba lenne, 3 pin-es csatlakozós lenne a legjobb, de ha nem, akkor azt megoldom :)

Köszi!

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#17228) kisza25 válasza Grózi (#17208) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na megrendeltem 2db Noiseblocker BlackSilent Pro ITR-P-P 80mm és 1db Noiseblocker BlackSilent Pro ITR-PE-P 92mm, aztán halk legyen ám, mert lesz irgumburgum:D :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17229) Malamute


Malamute
tag

Értelemszerűen az alaplapra is rádugtam, de nagyon jó eséllyel egy 4pines csatalkozónak 4 érintkezője van igaz? Mert ennek nincs :DDD Hiába dugom rá az alaplapra ha csak 2 érintkező van nem?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17230) Henk válasza Malamute (#17229) üzenetére


Henk
veterán

Pedig ez lenne benne a lényeg, hogy a tápot megkapja a molex csatiról így nem terheli a lapot. A lapra csak a pwm jel és az rpm szál megy, ezért van 2 szál a 4 pines csatiban. Magyarul a molex csatiját a tápra kell kötni, a 4 pinest meg a lapra egy 4 pines csatira és így tudná a lap pwm-el vezérelni az összes rákötött ventit egyszerre.

(#17231) Malamute válasza Henk (#17230) üzenetére


Malamute
tag

De nem tudja, ez most olyan, mintha egy molex->5db 4pin kábel lenne, nem lehet vezérelni...

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17232) Malamute


Malamute
tag

Szóval.... tud valaki olyan 12cm-es ventit mondani, ami max. fordulatszámon is halk? :D (Tehát tápról mennének...)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17233) #67688960 válasza Malamute (#17232) üzenetére


#67688960
törölt tag

hogyne : :D , pl.: AEROCOOL Dead Silence bármilyen színű Edition 12cm

(#17234) Pardise


Pardise
senior tag

Hali srácok :)

Van egy CM Strom Stooper házam, amiben hátul van egy Lepa BOL, fent egy CM Megaflow, elöl meg a 2 piros ledes gyári venti. Azt lenne a kérdésem, hogy az utóbbi 2 ventit megéri lecserélni Lepa BOL-ra?

Your car, your life ;)

(#17235) Malamute válasza #67688960 (#17233) üzenetére


Malamute
tag

Köszi, de huhh, egy kicsit olcsóbban nincs? 2-3k-ért? :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17236) #67688960 válasza Malamute (#17235) üzenetére


#67688960
törölt tag

pl.: COOLERMASTER R4-L2R-20AC-GP de nem biztos mert a gyártó halknak írja de gyanúsan magas a fordulatszám, így nekem kissé hihetetlen
talán inkább a : COOLERMASTER R4-BCBR-12FB-R1

[ Szerkesztve ]

(#17237) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#17225) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az AiSuite3 fantuningja nagyon jó,nem hiába használom én is azt a bios helyett-pedig nálam a biosban is mindent tudsz állítani.
kisza25
Az Arcticnál biztos sokkal jobb lesz,de én továbbra is BQ-t választottam volna! :D
Pardise
Lödd le a Megaflow-t és a Lepa-t,tekerd fel külön a gyári ventiket és ha hangosnak találod akkor megéri cserélni.
Malamute
Ez is hulla halk,legalább is az 1000rpm-s:[link]
+ ha hangosnak találnád(nem hiszem) ott a 7V-s adapter.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17238) Malamute válasza Grózi (#17237) üzenetére


Malamute
tag

Ilyen adaptert amúgy külön lehet venni? Mert akkor nem is kell másik venti, csak ugye ne menjen a tápról a ventiknek teljes feszültség.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17239) kisza25 válasza Grózi (#17237) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az még drágább lett volna, ahonnan rendelni szoktam csak 14-es volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17240) #67688960 válasza Malamute (#17238) üzenetére


#67688960
törölt tag

ha a két vezetéket átteszed(amit már említettem) nulla kiadással megoldottad a problémádat
a fekete - , a cirtom +12V , a piros +5V
kis hornyok tartják az érintkezőt a helyén amit valami vékony dologgal be kell nyomni hogy kijöjjön, aztán mielőtt bedugod az új helyére majd hajtsd kijjebb

[ Szerkesztve ]

(#17241) Malamute


Malamute
tag

Nem lehet, hogy ha a kábelbe csak 2 db ventilátor van bedugva (azért vettem ezt a kábelt, mert alapból 4 venti van, de a 2 hátsó molexról megy mert a csávó adta hozzá az átalakítókat, és ezt nem tudtam előre) akkor az áramkör nem záródik a maradék 3 hely miatt, és ezért nem megy a vezérlés?

Illetve nem tudom, hogy ezen te mit akarnál átkötni, ha meg a táp csatlakozójára gondolsz, azt inkább nem piszkálom....

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17242) Grózi válasza Malamute (#17238) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Utoljára láttam valahol olcsó kivitelben-de most nem találom az istennek se... :W
Noctua-ban van,de drága.
kisza25
így már értem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17243) #67688960 válasza Malamute (#17241) üzenetére


#67688960
törölt tag

a tápcsatlakozón a piros az 5voltos a citromsárga a 12voltos ág, a fekete a minusz
a ventik alapból a 12voltost használják, ezért át kell helyezni az 5voltos -ra, a minuszt lehet hogy felesleges áthelyezni, csak hogy esztétikailag is tökéletes legyen én át szoktam

ha ez magas, és inkább nem szeretnél hozzányúlni akkor vegyél átalakítót
így megtalálod a google keresővel: INLINE 4PIN - 5V, 12V
(IMG:http://static.scan.co.uk/images/products/1837-a.jpg)(/IMG)

vagy folytó ellenállásos csatlakozót,
vagy fordulatszám szabályzót hozzá pl.: ZALMAN ZM-FM2

[ Szerkesztve ]

(#17244) siryeti válasza Grózi (#17215) üzenetére


siryeti
tag

Szia

Tehát Raidmax O2 : nincs , illetve én nem találtam gyártói linket hozzá, gondolom már ők is letagadják. :C
Találtam rövid leírást orosz oldalon hátha ez neked jelent valamit:

[link]

Ez talán több képpel , illetve adattal :

[link]

A tápom FSP Raider 550W
Alaplap Asrock H97 Fatality Performance

2db 120-as venti van még benne amire ugye javaslatot várok, kiszolgálták már az idejüket ők is.

Nagyon köszönöm ismét! :R

(#17245) Grózi válasza siryeti (#17244) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát oroszul csak részegen beszélek és most sajna józan vagyok... :D
Ahogy elnézem oldalra valahogy biztos tudod rögzíteni a Megaflow-t,azzal nem lesz gond.
Mivel a lapodon a cpu fan kivételével mind 3 pin-s aljzatok vannak így azt lenne célszerű-kivéve előre,mert a képek alapján elfér elöl a Thermalright TY-147A(120-s furat,de 140*152-s méret).
Én előre ezt tenném,hátra meg a szokott Nanoxia Deep silence vagy BeQuiet PureWings2.
Mivel a TY és a Nanoxia is csak varázslónál van-dobok linkeket.Kérheted postapontra a szállítást,úgy csak 990FT.
TY: [link]
Nanoxia: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17246) siryeti válasza Grózi (#17245) üzenetére


siryeti
tag

Nagyon szépen köszönöm az alapos és kimerítő választ, állok is neki a rendelésnek!
Egyébként az én oroszom is megkopott már, de jelenteni meg közölni hogy senki sem hiányzik az osztályból, tehát a legfontosabb dolgok még mindíg mennek! :C :W

Mégegyszer köszönöm az ügybe fektetett időt és segítséget! :R :R
Ha valamiben megkavarodnék majd még zaklatok itt! :B

Jó hétvégét

(#17247) Grózi válasza siryeti (#17246) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit,szívesen segítek ha kell még valami.Jó hétvégét! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17248) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

remélem jó helyre teszem fel kérdésemet, ami a következő:

keresek, olyan ventilátor szabályzót, ami min 4 ventit képes szabályozni, visszajelezve a fordulatszámot, de fixen tudom állítani (nem tekerő potis, mivel eddig azzal elég nehéz pontosan megadni) a kívánt fordulatszámot. azaz, ha azt állítom hogy 500, az 500 legyen, ha 960 akkor 960 legyen. külön előny, ha van hőmérséklet érzékelője.

remélem érthetően sikerült megfogalmazni, hogy milyen irányban keresgélek...

köszönöm...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#17249) Grózi válasza Darkness (#17248) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igaz,hogy potis(legalább nem megy tönkre mint az érintő) viszont precízen állítható és megbízható:
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17250) Darkness válasza Grózi (#17249) üzenetére


Darkness
aktív tag

igen, eleinte ilyenekkel szemeztem, most egy Lamptron FC5 van a gépbe, de nagyon zavar, hogy állandóan utána kell állítgatni a fordulatszámot, mikor bekapcsolom, a 3. 4. ventit, hogy szinkronba legyenek.
Ezért kérdeztem, hogy van olyan, ami automatikusan képes ezt vezérelni, ha bekapcsolom a 3. 4. ventit hozzá...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.