Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) lordjancso válasza Grózi (#17800) üzenetére


lordjancso
senior tag

Rendben, köszönöm szépen! :R
Ha hazaértem, megvizsgálom a lehetőségeket és megrendelem az új ventillátort.
Ha nem elég hosszú a ventillátor vezetéke, lehet hozzá hosszabbítót venni, vagy ezeket úgy adják, hogy tutira elég hosszú legyen?
Mennyit ventillátort tudnék rákötni erre az alaplapra? Ez a kis könyvjében benne van?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17802) Buli77 válasza Grózi (#17795) üzenetére


Buli77
csendes tag

Köszönöm Grózi! :R

Szabályzóra valami ötleted, véleményed?

Üdv : Béla

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ te ki vagy!"

(#17803) Grózi válasza lordjancso (#17801) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hosszabbítókat tudsz venni.Egyszer derítsd ki hogy 4 vagy 3 pin-s a cha fan aljzat+milyen hosszú kábel kéne(nagyjából).Akkor kiválasztjuk a ventit és megmondom hogy milyen hosszú a kábele-ennek függvényében kell hosszabbító.Az aljzatra max. 3 ventit kötnék elosztókábellel,ezt is tudok javasolni ha kiderül milyen(3 vs. 4 pin) kell.
Buli77
Ne haragudj,a vezérlő felett átsiklottam.Néztem aprót is,ott hirdetnek Scytche Kaze Q 3.5" Fan Controller-t használtan 4k-ért.Tény hogy garival van,de újonnan is 4500FT [link].
Szóval szerintem vagy vedd meg újonnan,vagy próbálj meg egyezkedni az eladóval(3-3,5K reális szerintem)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17804) RolEnD_ válasza Grózi (#17800) üzenetére


RolEnD_
tag

Köszi, akkor lesz a Viper. :R

(#17805) lordjancso válasza Grózi (#17803) üzenetére


lordjancso
senior tag

Oké, köszönöm! Este megírom!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17806) Buli77 válasza Grózi (#17803) üzenetére


Buli77
csendes tag

Köszi a választ!

Teszek egy próbát! :)

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ te ki vagy!"

(#17807) Sage83


Sage83
aktív tag

Hi!

A kettő közül melyik az ajánlottabb?

1 Bitfenix Spectre PRO 14cm LPRO-14025R-RP

vagy

2 Be Quiet! Shadow Wings T14025-MR-PWM 14 cm

Válaszokat előre is köszönöm! :R :R

Üdv
Sage83

(#17808) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

szerk. törölhető, nem ide akartam!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17809) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy olyan speciális helyzetbe kerültem, hogy a Freezer Xtreme Rev.2 hűtőmön meghalt a venti. Fel sem tűnt csak az, hogy miért 97°C-os full terhelés alatt, alap használat mellett simán vitte passzívan a gépet...

Ugye ezen speciális venti van amit nem kapni.

Mit tudtok ajánlani helyette, valami 4 pines PWM szabályzós darab kéne ahogy olvastam 120x25mm-es. A sűrű bordázat miatt valami épkézláb nyomást produkáló darab kellene.

Látom hirdet valaki itt PH-n Noctua NF-P12 de azért az még így is nagyon drága.
Milyen alternatívákat javasolnátok?

(#17810) Grózi válasza Sage83 (#17807) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Be Quiet! Shadow Wings nagyságrendekkel jobb mindenben!!
BaLee
Akasa Apache/Viper tökéletes választás bordára. Előbbi halkabb,utóbbi erősebb(amennyivel több az rpm,annyival hangosabb és erősebb-tehát szabályozva a Viper is halk).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17811) Sage83 válasza Grózi (#17810) üzenetére


Sage83
aktív tag

Értem,köszi a gyors választ!! :) akkor meg is rendelem...

(#17812) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valaki társulna Merlines rendeléshez?
Bp-en 3. kerületben lakom.

Kössz: Bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17813) BaLee válasza Grózi (#17810) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szuper köszönöm!

(#17814) Grózi válasza Bici (#17812) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt off-ba tettem ha nem haragszol.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17815) lordjancso válasza Grózi (#17803) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szia!
Megnéztem és 3 pin-es a cha fan aljzat az alaplapomon.
A ház elejében lévő 12 cm-es ventillátornak (ami gyárilag járt a házzal) 30 cm-es 3 pin-es csatlakozója van. Ez most át van alakítva molex-re és így kapja a tápot, mivel nem ér el az alaplapi csatlakozóig. Légvonalban kellene még kb 30 cm, de ha szépen el szeretném vezetni a kábelt, akkor szerintem még 45 cm is kellene.
A hátsó ventillátorhely, ahova szeretnék ventillátort nagyon közel van az alaplapi csatlakozóhoz, szóval belülről nézve a képzeletbeli 12 cm-es ventillátor jobb alsó felétől kb 5-7 cm-re van a csatlakozó, szóval ezt szerintem majd nem kell hosszabbítani.
Mekkora ventillátort javasolsz a ház hátuljába? És akkor pontosan milyen legyen? Milyen és mekkora hosszabbítót vegyek?
Jó lenne ezeket egy üzletből kinézni (mondjuk Ipon), hogy egy kalap alatt meg tudjak rendelni mindent.
Ezer hála és köszönet a segítségért! :R

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17816) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A frissen vásárolt Enermax Liqmax II 120S vizemre szeretnek ventit vásárolni de nem tudok dönteni.

Akasa Viper 120 mm or valamelyik 120 mm-es Noiseblocker? :F

Ház: SilverStone SG13 (mini-ITX)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17817) Sage83 válasza Grózi (#17810) üzenetére


Sage83
aktív tag

Helló!

Mielőtt megrendelném a Shadow Wingset még kérdeznék egy utolsót!! :)

Shadow Wings vagy Akasa Viper AK-FN063??

Válaszodat előre is köszönöm!! :R :R

Üdv
Sage83

(#17818) Grózi válasza lordjancso (#17815) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor Be Quiet Pure Wings 2 vagy Nanoxia Deep Silence lesz a befutó 120mm-s méretben.Iponba csak 1600-ért( :Y ) van Zalman 720mm-s hosszabító,viszont ha hátra akarsz csak ventit akkor nem is kell-feltéve ha az elsőt molex-n hagyod.
sati Akasa Viper vagy Piranha.
Sage83 Mire kellene?Borda,radi vagy házhűtés?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17819) Sage83 válasza Grózi (#17818) üzenetére


Sage83
aktív tag

Házhűtés! :) Corsair Carbide 300r-hez kell előre a gyári helyett...

(#17820) Archttila válasza Grózi (#17818) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A Piranha-bol jol latom csak 14mm-es van? Azon gondolkoztam, hogy a Viperbol nem vennek bele csak egyet a gyari ketto helyere... szerintetek eleg lenne?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17821) Grózi válasza Sage83 (#17819) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor a BQ,a Viper ilyen célra overkill.Még ajánlom figyelmedbe a Lepa Bol.Quiet-t,a Nanoxia DS Pwm-t és ha elfér(120-s furat,de 140*152mm méret) a TY-147A-t.
sati
Piranha-ból van 120 is.Igazából jobb lenne a 2,de 1 Viper is hozza szerintem a 2 gyári venti szintjét.Ha az 1 db-nél maradsz akkor mindenképp átfújósra tedd.(radi a házhoz és a radira belülről a venti úgy hogy kifelé fújjon)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17822) Sage83 válasza Grózi (#17821) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ok,köszi a gyors választ! :) :R

(#17823) lordjancso válasza Grózi (#17818) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igazad van, akkor az elsőt hagyom molex-en.
Ha jól látom, a Nanoxia csak 4 pin-esben van, szóval a Be Quiet-et kell vennem. Ipon-ban sajnos nincs 12 cm-es. Tudsz esetleg ajánlani üzletet Budapesten?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17824) Grózi válasza lordjancso (#17823) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia van 3 pin-ben is,de Merlinnél.Hardverker-nél nincs készleten PW2,itt a legolcsóbb ahol van és pesti:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17825) lordjancso válasza Grózi (#17824) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szuper, köszönöm szépen a segítséget! :R

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17826) Grózi válasza lordjancso (#17825) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit és itt aprón találtam 3 pin Y elosztót(jó toldásra is) 500FT-ért-ha lapra kötnéd az első ventit:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17827) Archttila válasza Grózi (#17821) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

10K-t direkt elkulonitettem ventire, szoval ez most nem gond. Viszont ha mind a kettot megrendelm akkor szeretnem oket normalisan beipeteni, es igy elso korben mar el is akdtam. :)

Ha befele szivna mind a ketto venti, akkor az elolaphoz kozelebbibol eleg lenne egy kevesebb levegot szallito darab jol gondolom?

Oszintenszolva most bekavarodtam :D fogalmam sincsen mi lenne az optimalis felhelyezes egy ilyen pici hazba...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17828) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahogy elnezem a legtobb SG13 tulaj csak 1 db befele fujo ventit rak a radi ele. :) Lehet egyelore eleg lenne csak egyet rendelnem?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17829) XaraX válasza Grózi (#17818) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Én ilyet vettem innen, tökéletesen használható.

(#17830) Grózi válasza Archttila (#17827) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a két egyforma ventit javaslom(Y-kábel,egyformán szabályozva) és kifele fújjanak mint ezen:[link]
Nem fog sok hely maradni és elég meleg lesz abban a kis házban,az tuti-főleg valami combosabb vga-val.
XaraX
Igen,csak kollega Iponba kérdezte-a röhej hogy ugyanez a kábel 1600 az Iponban:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17831) Archttila válasza Grózi (#17830) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

De igy nem a langyos/meleg levegot kuldom majd at a radiatoron? Az a gaz, hogy ahany tulaj annyi fele kialakitas, mar ami hutest illeti.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17832) Grózi válasza Archttila (#17831) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De,de szerintem még mindig jobb mint a radi meleg levegőjét nyomni be a vga-nak.Milyen cpu,vga van benne?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17833) Archttila válasza Grózi (#17832) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

CPU: i5-4690K
VGA: Egyelore meg kerdeses, bar valoszinuleg egy mini GTX970 lesz belole. Normal hosszusagubol pedig egy ref hutosben gondolkodom. (oldalt sziv hatul fuj)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17834) Grózi válasza Archttila (#17833) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor tartom amit mondtam.Alapon nem lehet gond a 4690K-val és szerintem kis oc is belefér+ a 970 nem termel túl nagy hőt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17835) XaraX válasza Grózi (#17830) üzenetére


XaraX
addikt

Az elég durva, nem néztem, hogy Iponban is ugyanez van. :Y

(#17836) szacsee válasza Grózi (#17830) üzenetére


szacsee
nagyúr

Aki gépeket bütyköl, annak érdemesebb beruházni egy ilyenre.
Ha nem kell a másik fele akkor kötegelővel elkötöd, de még így is olcsóbb mint ha megrendeled valahonnan és hozzávágják a futár díjat és lesz tartalékba 9db, csak van hogy 1 hónap alatt ér ide. :DDD

Tényleg PWM Y vagy 3-4-es elosztónál nem csak 1 rpm szál van bekötve az egyik ventihez?
Van itthon egy Arctic Cooling PWM-es elosztóm annál az első venti fordulatszám érzékelője van bekötve és van egy Phobya 4 ventis PWM-es elosztóm ott mind be van kötve... melyik megoldás a helyes?

(#17837) Archttila válasza Grózi (#17834) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Merlineknel van raktaron... rendelek is 2 darabot! :) Koszonom szepen a segit

Ez azert nem puha: :)

seget!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17838) lordjancso válasza Grózi (#17824) üzenetére


lordjancso
senior tag

Még azt szeretném kérdezni, hogy ha beszerelem a ház hátuljába is a ventillátort, akkor melyik szívjon és melyik fújjon?
Az elöl lévő szívjon a hátsú fújjon, vagy mindkettő fújjon?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17839) Grózi válasza XaraX (#17835) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ipon,ennyi... :U
szacsee
Van itthon annyi toldó,y kábel stb. hogy lassan már én is árulhatnám! :D Az Y kábeleknél-3-s elosztóknál egy szálról veszi az rpm-t általában.
sati Ha annak a görbének csak a fele igaz akkor is jó+ 3000 rpm biztos aranyos hangja van azért,de a Noctua-t ismerve vagy 10K az ára.
lordjancsoElöl befúj,hátul kifúj.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17840) Archttila válasza Grózi (#17839) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

8.680 Ft

Viszont most megint elbizonytalanodtam :F

Rendeljek 2 db Akasa Piranha-t, vagy eleg lenne 1 db Noctua NF-F12 industrialPPC-3000 PWM is.
Ez utobbi alacsony fordulaton menne, ha pedig kell a kraft akkor odatekerem. (jatek fulessel)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17841) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Melyik jobb ház hűtésére?

Corsair AF120 LED

NZTX FZ120 LED

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#17842) Grózi válasza Archttila (#17840) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én maradnék az Akasa-nal.
B4ndiBuild3r Egyik sem,ha led-s házhűtőt keresel akkor a Lepa Bol.Quiet nagyságrendekkel jobb mindkettőnél!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17843) B4ndiBuild3r válasza Grózi (#17842) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Ránézek, igen mindenképpen ledes kellene. Miben nyilvánul meg, hogy jobb ez, vagy amúgy egy hűtő?

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#17844) Grózi válasza B4ndiBuild3r (#17843) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sokkal csendesebb mint amiket kinéztél+légszállításban is jobb és pwm-s.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17845) Lordc0re


Lordc0re
csendes tag

Hali!
Szeretnek erdeklodni hogy haz hutesre milyet erdemes venni 200mm-es meretben?
Visszaolvasva csak a Cooler Master MegaFlow lett ajanlva, esetleg BitFenix Spectre sorozatbol erdemes nezelodni?

(#17846) Archttila válasza Grózi (#17842) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mivel a Piranharol alig kering barmifele tapasztalat a neten, igy megrendeltem a Viper-t amirol joforman mindenhol odakat zengenek. ;)

Csak sikerult vegul donteni :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17847) Grózi válasza Lordc0re (#17845) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Több ember panaszkodott(köztük én is :D ) a 200mm-s Spectre/pro-ra,zörög-morog.Az Nzxt Fs/Fz színtén zenész,az Aerocool-ok nagyon gyengék.Marad a Megaflow(volt nekem is,nyugodtan ajánlom) és a Phanteks PH F200SP.Útobbi valakinek bejött,de volt aki hangosnak találta-mondjuk szabályzás nélkül használta ő.
satiAzzal nem nyúlsz mellé,de a Piranha is ugyanazon kutya kölke! :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17848) Lordc0re válasza Grózi (#17847) üzenetére


Lordc0re
csendes tag

Oksa koszi. 1 menne felulre 1 pedig elolre a 2 db 120mm-es Spectre ventit lecserelve. Lehet Phanteks lesz a befuto az 5 ev gari + a strapabiro csapagy szerkezet miatt.

(#17849) Grózi válasza Lordc0re (#17848) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Személyes tapasztalatom arról nincs,de szerintem szabályozva biztos jó lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17850) Grózi


Grózi
Topikgazda

Ja és ha amellett döntesz(Phanteks) légyszíves oszd meg a tapasztalataidat itt a fórumon!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.