Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) demmer123


demmer123
őstag

Raijintek Triton kompakt vízhűtésre melyik a jobb ventilátor?

Néztem akasa apache black + akasa viper 120mm ventilátorokat.

Melyik lenne a jobb?

Akasa apache halkabb jóval de viszont nem olyan erős a légszállítása.Akasa vipert ha pl 800fordulaton hajtanám akkor is erősebb lenne és halkabb mint az akasa apache jóval több fordulaton?Vagy jó lesz az akasa apache is?

És egy ilyenre rátudom kötni a 2 ventilátort és fogom tudni 4pines csatlakozóról szabályozni a 2-őt egyszerre ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17252) Grózi válasza Darkness (#17250) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Scythe-l ilyen gondod nem lesz,jó kis vezérlő.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17253) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Négy házventi van a gépben, de az alaplapon ugye csak csatlakozó három hely. Két verziót látok:

1. Az egyik alaplapi csatlakozót megipszilonozom, így két venti lesz rákötve.

2. Az egyik ventit közvetlenül 12V-ra dugom, vagyis szabályozatlan lesz. Ebben az esetben melyiket érdemes szabályozatlanná tenni?
a) Első - befelé
b) Felső - kifelé
c) Oldalsó - befelé
d) Hátsó - kifelé

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#17254) zsoltnyiri válasza Hegyirabló (#17253) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Oldalso befelet en nem ajanlanam, sokszor inkabb rontja a vga huteset mint segiti. Ha nagyon akarsz esetleg kifele legyen.

(#17255) #67688960 válasza Darkness (#17248) üzenetére


#67688960
törölt tag

talán a Scythe Kaze Master Pro 3,5" vagy 5,25"

[ Szerkesztve ]

(#17256) #67688960 válasza Darkness (#17248) üzenetére


#67688960
törölt tag

(#17257) Grózi válasza Hegyirabló (#17253) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem mániám a szabályzás,én maradnék az Y kábelnél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17258) #67688960 válasza Hegyirabló (#17253) üzenetére


#67688960
törölt tag

a hátsó kifélére szavazok
vagy
alaplapi csati korlátozott terhelést bír, a manualban biztos írják mennyit, ha belefér talán de akkor az egyiknek csak a tápját tenném rá, azt ami a halkabb

(#17259) Grózi válasza #67688960 (#17258) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1 A-t mindegyik elbír,átlagban 0,2-0,25A egy venti(120mm).Nekem egy aljzaton 3-s elosztó van,2 aljzaton meg 1-1db Y.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17260) Hegyirabló válasza Grózi (#17259) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De ha ipszilonnal kötök rá kettőt, akkor azok csak egyszerre vezérelhetőek lesznek, jól sejtem?

Aquila non captat muscas.

(#17261) Grózi válasza Hegyirabló (#17260) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,csak egyforma legyen a 2-mert csak akkor tökéletes a vezérlés.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17262) Malamute válasza Hegyirabló (#17260) üzenetére


Malamute
tag

És ne vegyél ilyen kábelt. :DDD (tudom, hogy 5 részes és neked 2-es kell, de akkor se vegyél ilyent)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17263) Hegyirabló válasza Grózi (#17261) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké, köszi, végül is van két egyforma, akár rá is köthetem őket egy ipszilonra. Amúgy én inkább a rendszerhőt akarom még egy kicsit lejjebb vinni, pedig most sem sok, idle CPU (FX8320 húzva 4,2gHz-re) 29C, alaplap 26C.

(#17262) Malamute

Ez aztán a kábel! :D

Aquila non captat muscas.

(#17264) Grózi válasza Malamute (#17262) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Tody-féle(pcvizhutes.hu) 3-s elosztó is tökéletes nálam,harisnyázott és csak 1400.Pedig sokat gondolkodtam én is a Conradoson-most már nem bánom hogy nem vettem.. :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17265) Malamute válasza Grózi (#17264) üzenetére


Malamute
tag

Le kellett tesztelni valakinek. :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17266) Grózi válasza Malamute (#17265) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legalább most már nem ajánljuk!
Azért a kíváncsiság kedvéért szívesen szétkapnám-tesztelném.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17267) Hegyirabló válasza Grózi (#17261) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Most látom, hogy az ipszilonom egyik ága csak három tüskés, három drótos. Ez mit jelent?

Aquila non captat muscas.

(#17268) Malamute válasza Hegyirabló (#17267) üzenetére


Malamute
tag

Elvileg annak olyannak is kell lennie. Különben az alaplap megőrülne, nem tudná, hogy honnan szedje a fordulatot, vagy mit vezérlejen, vagy valami ilyesmi. Majd a jobban hozzáértők pontosítják. :)

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17269) Hegyirabló válasza Malamute (#17268) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akkor viszont hogyan lehet vezérelni a kettőt egyszerre? Vagy akkor az egyik ágon a ventiről a lap felé menő info nincs meg, de visszafelé, tehát lap felől ventik felé teljes a vezérlés?

Aquila non captat muscas.

(#17270) #67688960 válasza Hegyirabló (#17269) üzenetére


#67688960
törölt tag

feszültség csökkentéses vezérléshez elég két láb
azonos fesszel azonos típusú ventilátorok azonos fordulaton mennek(elvileg)
a harmadikon a venti a fordulatszám infót adja a lapnak ez alapján írja ki neked a fordulatszámot, a negyedik a fordulatszám vezérlésé de ahhoz olyan venti kell(na és persze olyan lap)
szóval a kábeled jó
gondolom csak az egyik venti fordulatszámát fogja látni a lapod, ha egyformát teszel rá akkor úgy is egyformán fognak menni

[ Szerkesztve ]

(#17271) Henk válasza Hegyirabló (#17269) üzenetére


Henk
veterán

Az rpm szál hiányzik az egyik ágból, de így is kell lennie mert a lap nem tudná értelmezni ha mind a 2 ventitől menne neki fordulat jel. Főleg ha különböző ventik vannak az elosztóra kötve. De a pwm vezérlés is jól működik vele, mindkét ágán egyformán.

(#17272) Grózi válasza #67688960 (#17270) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17273) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Akkor rádugom, köszönöm mindenkinek! :R

Aquila non captat muscas.

(#17274) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Most jön a legjobb kérdésem!

Egyenként nem lehet vezérelni ezeket az alaplai kimeneteket (illetve az azon lévő ventiket)?

Mert amit most használok, ANUS saját szoftver csak csomagban tudja, együtt vezérelni a három kimenetet.

Aquila non captat muscas.

(#17275) Grózi válasza Hegyirabló (#17274) üzenetére


Grózi
Topikgazda

AiSuite 3-t töltsd le és tudod egyesével vezérelni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17276) Hegyirabló válasza Grózi (#17275) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Aha! Mert hogy ez csak a kettes. Akkor ezért nem megy!?! Köszönöm!

Szerk: Hmm, az én lapom támogatásánál csak AI II-t ajánl fel letöltésre.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#17277) Grózi válasza Hegyirabló (#17276) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azzal is mennie kéne-valamit te rontasz el.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17278) Hegyirabló válasza Grózi (#17277) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Benyomom a FanXpertet, ennyi lehetőség van benne.

[/L]

Aquila non captat muscas.

(#17279) Grózi válasza Hegyirabló (#17278) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hopp,akkor az AS2 nálad az összes Cha fan-t csak egyben hajlandó vezérelni.Próbáld meg leszedni az AS3-t,az már tudja külön.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17280) Hegyirabló válasza Grózi (#17279) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Próbálom-próbálom, de az AS3-at nem ajánlja fel a lapom támogatási oldalán letöltésnek, ott a legmagasabb verzió az AS2.

Aquila non captat muscas.

(#17281) Hegyirabló válasza Grózi (#17279) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Közben utánanéztem, az AS3 Inteles lapokhoz van. Biztos jó ötlet ezt letölteni az AMD-s lapomhoz?

Szerk: The model does not support this application.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#17282) Malamute válasza Malamute (#17265) üzenetére


Malamute
tag

Ahogy olvasom amazonon, másnak is van ilyen problémája a kábellel, hogy osztani szétosztja, de vezérelni nem vezérli. :) (Csak akkor minek gyártják, elvileg ez lenne a lényege...)

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#17283) kisza25 válasza Hegyirabló (#17267) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a 4 vezetékes a venti fordulatszáma alapján fogja vezérelni mindkettőt, ha nem egyformák akkor én a lassabbat raknám a 4 pinesre
én is pont ilyen kábelt használok 2db-ot, még cooling swif2-hőz adták :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17284) Hegyirabló válasza kisza25 (#17283) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Egyformák. Egyébként mi alapján "dönti" el a lap, hogy melyik ventit mekkora számon forgatja? Mert a két egyformának - ha más-más alaplapi csatlakozóra vannak kötve - tök eltérő a fordulatszáma.

Aquila non captat muscas.

(#17285) Archanon


Archanon
őstag

Betáraztam 3 bequiet! Pure Wings 2 ventilátort, 1 ment a procibordára, 1-1 pedig be, illetve kifújja a levegőt. Alaplapon a fokozatot level 7-re tettem (max az 9), a korábbi felálláshoz hasonlóan. Tapasztalatok:

Hangos. Valamit én csinálok rosszul, vagy olyan szinten megmozgatják ezek a ventik a levegőt, hogy ihajj, ám mégsem kapok jobb hőfokokat, bár ez lehet a háznak is a gondja. Igazából nem hinném, hogy a ventit hallom, sokkal inkább a szélzajt. Klímaberendezés... Ez normális? Csendes ventiket akartam, de egyelőre úgy érzem 9ezret fizettem azért, hogy az egyik venti ne legyen törött, a másik meg ne kerregjen.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17286) scope2007


scope2007
addikt

látom a thermaltake is lépett, és lekopizta a színes gyűrűs megoldást :)

Thermaltake Riing

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17287) kisza25 válasza Hegyirabló (#17284) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a biosban lehet beállítani, egyébként hőmérséklettől szokott függni, 2 csatlakozó esetén az egyik a CPU a másik az alaplap hőmérsékletét szokta figyelembe venni és ugye a CPU melegebb szokott lenni, így értelem szerűen arra kötve ugyanolyan venti gyorsabban fog forogni
pl. nálam lvl1-re van állítva akkor a CPU a gyorsabb, mert az melegebb, de nálam hómérsékletet is lehet hozzárendelni, hogy mikortól kezdje emelni a fordulatot

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17288) Grózi válasza Archanon (#17285) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A procibordára a PW2 nem a legjobb választás.Ahogy írod,kb. 80%-n hajtod a ventiket-persze hogy van hangja.elárulnád minek járatod alapon ilyen magas fordulaton?Szabályozd hőfok függvényében és csend lesz.
Ahogy írod szépen megmozgatják a levegőt,tehát azzal gond nincs.Milyenek a hőfokok hogy ennyire csökkenteni akarod?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17289) #67688960 válasza Malamute (#17282) üzenetére


#67688960
törölt tag

ránézésre gyártási hibás a kábel
a venti csatiján a középső(ha 3lábas) vagy a kivágott oldallal szembe nézve a balról a 2. a citromsárga(12V), és a kivágott oldallal szembe nézve a jobb szélső a mínusz
a tápcsatin jól van rakva
ami a ventire megy az hány lábas 4 vagy 3?
az alaplapi csatlakozón a belső az csak egy ventire kellene hogy rá legyen kötve és a szélső minden venti csati 4. a kivágott résszel szembe a bal szélsőre kellene hogy legyen kötve
szerintem az lesz a gond, hogy a táp sárga 12V vezetéke nincs bekötve a venti csatikon

itt jó látszik: [link]
fekete minusz - tápra belső
sárga plusz 12V - tápra a külső
zöld fordulatszám infó - lapra a belső(de jobb lenne ha csak egy vebticsatira menne)
kék fordulatszám vezérlés - lapra a szélső

[ Szerkesztve ]

(#17290) kisza25 válasza #67688960 (#17289) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem akarok okoskodni (nem értek hozzá ennyire, mint te), de nekem pont ugyanilyen Y kábelem van 2DB és 4pin csatlakozik a laphoz és tudom vezérelni a ventiket, ugyanígy vannak rajta a vezetékek (itt tartom a kezemben az egyiket)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17291) #67688960 válasza kisza25 (#17290) üzenetére


#67688960
törölt tag

lehet hogy nem úgy működik mint ahogy gondolom
pc-nél egészen pontosan nem tudom hogy csinálják a pwm ventillátor vezérlést(impulzusszélesség moduláció)
máshol régóta van már ilyen vagy hasonló

[ Szerkesztve ]

(#17292) Grózi válasza #67688960 (#17291) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó az a kábel,ne paráztasd-annak úgy kell lennie.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17293) Archanon válasza Grózi (#17288) üzenetére


Archanon
őstag

Én a zajt akartam leginkább csökkenteni, hőfokkal elvoltam, csak azt hittem abban is lesz valami változás. Átlag minden olyan 35-40 fok így alapon, és nincs nyári hőség...

"A procibordára a PW2 nem a legjobb választás" - akkor mi a legjobb választás? Fentebb azt írták jó lesz.

Lvettem level 3-ra a ventiket, de alig érezhető a hangkülönbség, még mindig süvít, mint egy klímaberendezés. De úgy tűnik hozzá kell szoknom, hiú ábránd volt a csendes(ebb) gép. :U

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17294) Grózi válasza Archanon (#17293) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A PW2 házhűtésre lett ajánlva,nem bordára-nem mindegy.Nem tudom mivel vezérled,de 3/9-n annak hulla csendesnek kell lennie-vagy szar a vezérlő vagy nem tudom.Több 100 embernek lett ajánlva és mindenki szereti...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17295) benvolio válasza Archanon (#17293) üzenetére


benvolio
őstag

Nézd meg az "ASRock Extreme Tuning Utility" programmal, hogy mennyit pörögnek a ventik a procin és a házon, illetve játszani is tudsz vele ha állítgatod, hogy mikor melyiktől lesz halkabb ha lejjebb veszed a fordulatukat. VGA van? Mert általában az lehet a leghangosabb, ha minden más elméletileg csendes.

(#17296) LWhite válasza benvolio (#17295) üzenetére


LWhite
tag

Hú, én azt fel nem raknám még egyszer, mert 1x tettem, utána a biosban semmilyen frekvencia értéket nem tudtam többet módosítani, mert mindent visszaállított windows betöltésekor az alapértelmezettre (ami az AXTU telepítésekor be volt állítva). Nem is segített csak a win újratelepítés, mert eltávolítással (de még cmos resettel is) minden beállítás és szabályzás megmaradt. Pedig én is pont a ventik szabályzása, ellenőrzése miatt tettem fel.(

(#17297) Archanon válasza benvolio (#17295) üzenetére


Archanon
őstag

Persze, hogy van VGA, de annak különösképpen most, hogy passzív hűtése van, nulla hangja. A tápegység is roppant csendes. Ez a 3 házventi viszont semmivel sem jobb hangban, mint a korábbiak.

#Grózi: Alaplap, biosban lehet beállítani a fokozatokat... A hulla csendestől messze van sajnos.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17298) benvolio válasza LWhite (#17296) üzenetére


benvolio
őstag

Nálam semmi probléma nem volt vele. Én is a BIOS-ba állítottam be az értékeket, de előtte ezzel kísérletezgettem ki, hogy melyik mennyin legyen.

(#17297) Archanon: szerintem ha 7-800rpm-re van állítva mindhárom, nemigazán kéne hangosnak lenni. Ha süvít, lehet valamelyiknek a levegő útjába van valami vagy a ház nem valami jó kiképzésű.

(#17299) Archanon válasza benvolio (#17298) üzenetére


Archanon
őstag

Axtu-ban megnéztem mi újság van. Level 1-re állítva a proci, és a chassis fan2 lemegy 800-850 RPM-re, egész csendesek, minimális zaj van. Viszont a Chassis fan1 akármit csinálok, végig maxon pörög, lvl 1-re állítva is. Gondoltam hátha rossz csatlakozóra dugtam...

Az alaplapomon 5 csatlakozó van ventilátorokra. Egy 4 pines, és egy 3 pines CPU csati, ugyanennyi Chassis csati, illetve 1 power 3 pines. A ventilátorok 3 pinesek...

Egyiket rácsatlakoztattam a 3 pines CPU csatira, ez van a bordán. Másik a 3 pines chassis-n van, ez is csendesen végzi a dolgát. Maradt egy db. 3 pines, a power csati. Ha erre dugom, akkor is maxon teker. Ha a másik 2 4pinesre dugom, szintén. Átalakítóval vajon lehetne szabályozni?

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17300) benvolio válasza Archanon (#17299) üzenetére


benvolio
őstag

Na én pont ezért nem vettem/veszek 3pin-es ventiket, mert mikor próbálgattam én is akkor a 4pines csatlakozón ami az alaplapon van ott a 3pines venti maxon járt. Viszont fordított esetben a 4pines ventit tudtam a 3pines aljzaton állítani, persze ilyenkor ez csak fixen jár. Szóval azért hangos neked, mert max-on természetesen hallani ezeket is.
Még talán annyit lehet tenni, hogy a bios-ba át kell állítani a venti vezérlést feszültség alapúra és akkor a 4pines csatlakozón is állítható fixre a 3pines venti, de én ezt már nem próbáltam. Ha ez nem segít akkor kell egy elosztó a 3pines fan-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.