Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) Zsolt!! válasza pendre54 (#17900) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

hát az oldalán lévő kis résen az ajtó mellett vagy talán az ajtón magan? ha ránagyítasz a képre akkor látszik.

(#17902) pendre54 válasza Zsolt!! (#17901) üzenetére


pendre54
addikt

Én az ajtót teljesen zárt, símának látom, az ajtó mellett tényleg látszik valami rés, de hát onnan szívni a levegőt, nekem furcsa.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17903) Grózi válasza pendre54 (#17900) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oldalról szívja a levegőt,mint minden zárt elejű háznál:[link]
Ez természetesen kevésbé hatékony,de a hang se szűrődik ki annyira.Házhűtésre(főleg ennél a háznál) elég a BQ,de az Apache-l véleményem szerint 1-2 fokot nyerhetsz.Van az alaplapodon elég 4 pin-s csati?Mondjuk 1 is elég ha Y kábelt használsz.
Mondjuk ennyi pénzért már jobb házat is választhatsz véleményem szerint,de erre is megvan a megfelelő topic

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17904) pendre54 válasza Grózi (#17903) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, alig 11e Ft-ért mit tudsz ajánlani helyette, még ha a másik topikba is tartozik.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17905) Grózi válasza pendre54 (#17904) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor valamit én néztem be,Ipon-n 28K volt az utolsó ára-annyiért nem rossz vétel!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17906) pendre54 válasza Grózi (#17905) üzenetére


pendre54
addikt

Nem néztél be semmit, a hazai PC-s áruházakban valóban majd harminc körül vannak, viszont ez a srác majd harmad áron árul vadi új házakat, garival.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17907) Grózi válasza pendre54 (#17906) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor tényleg jó!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17908) Laja333


Laja333
őstag

Hello!

Ház befúvó ventik elé milyen porszűrőt használtok? Egy ideje keresem már, de nem találtam megfelelőt. Egy linket is megköszönnék, ahol beszerezhető. Univerzálisra gondolok, nem méretre vágottat.

Köszi

(#17909) Grózi válasza Laja333 (#17908) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17910) Laja333 válasza Grózi (#17909) üzenetére


Laja333
őstag

Ez az ami nem jó. Ebből találni neten rengeteget. :) Nekem a vágható szivacs "tábla" kellene. A gép elejébe kb egy 15x30-as, ~3 mm vastag darab kellene.

(#17911) Grózi válasza Laja333 (#17910) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor neked hangszigetelő szivacs kell,nem porszűrő..[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17912) Laja333 válasza Grózi (#17911) üzenetére


Laja333
őstag

Nem nem, ilyesmi anyagra gondoltam, csak nem találok beszerzési helyet. Ez volt a gyári szűrője a Core3000-nek, csak nem raktak belőle mindenhova. Kellene még. Az se baj ha sűrűbb. :)

(#17913) Archttila válasza Laja333 (#17912) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En ezt akartam megrendelni, de szállítási költséggel együtt most sok...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17914) abridabri


abridabri
veterán

melyik 140mm es kek LED es venti ajanlott haz elejebe ? (lehet 3 pines is ,nem kell feltetlem pwm )

[ Szerkesztve ]

(#17915) Grózi válasza abridabri (#17914) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aerocool Dead Silence 140.3 pin és ultra halk.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17916) abridabri válasza Grózi (#17915) üzenetére


abridabri
veterán

koszi jonak tunik ,csak brutalisan draga . Inkabb maradok akkor 2db 12 es mellett :
LEPA BOL.Quiet PWM Blue 3500 /db . 14 esbol meg valami led nelkuli olcsobb fajta lesz . pl :
be quiet! Pure Wings 2 ?
Konkretan ebbe a hazba lennenek cserelve a gyari ventik NZXT Phantom big tower (gondolom a gyariak nem valami szuperek )

Szerinted a tetejebe eleg 1db 20 as gyari venti , vagy jo lenne +1 20 as ?
Es az oldalso 2db 12 esnek van e egyaltalan ertelme ? Vagy eleg elol 14cm befele - hatul 12 kifele - fent 20cm kifele.

[ Szerkesztve ]

(#17917) Grózi válasza abridabri (#17916) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát igen,elég drágák.A legjobb led-s venti az biztos,hogy a Bol.Quiet-csak 140-t mondtál.140-ben jó a PW2.
Volt ilyen házam,sajna nem épp halkak a gyári ventik.Az oldalsók teljesen feleslegesek.
Én előre egy combosabb 140-st tennék,hátul 120 és felül elég egy 200mm-s(a gyárit tuti leszabályoznám).
Miről fogod őket szabályozni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17918) abridabri válasza Grózi (#17917) üzenetére


abridabri
veterán

akkor elol egy Apache
hatul egy Lepa BOL Quiet LED
A tetejen meg marad a gyari 20 as leszabalyozva , van a hazban beepitett venti szabalyzo panel.
Csak attol felek nem csinal eleg nagy huzatot az db befele fujo venti egy ilyen nagy hazban ?!

[ Szerkesztve ]

(#17919) Grózi válasza abridabri (#17918) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez így tökéletes,elég lesz elöl az Apache.A 200-s a gyári vezérlőn 7V-n elég csendes még(7-9-12V a három állás).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17920) abridabri válasza Grózi (#17919) üzenetére


abridabri
veterán

okes koszi :R

(#17921) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv !

Létezik ,hogy a Nanoxia Deep Silence 140 - 1400 csak 16,2 dBA üzemel???
Ha igen vágom is ki az 1000 BitFenix Spectre-et.

(#17922) Grózi válasza XenHai (#17921) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,nagyon halk-a Spectre-nél sokkal halkabb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17923) szzoo


szzoo
tag

Sziasztok!
Van egy nemrég vásárolt Mini ITX konfigom, a gépház egy ANTEC ISK300-as.
Képek a gépházról: kép 1, kép 2

Ennek a gyári házhűtő-ventilátorát fogom lecserélni, mert bármilyen fordulaton cincogó alapzaja van, így a gép hangos. A házba két 8 cm-es ventilátor szerelhető, ha már veszek, kettőt veszek, hogy minél alacsonyabb fordulaton tudjam őket járatni.

1, Ezeket a típusokat néztem:
Blacknoise NB-BlackSilent Pro 600-2500rpm ház hűtő 8 cm /PC-P/
Be Quiet! Shadow Wings T8025-MR-PWM 8 cm hűtő ventilátor (BL024)

Szerintem ezek kb. ugyanolyan hangosak azonos fordulaton, de a specifikáció alapján Be Quiet!-nek nagyobb a légszállítása, így az áll nyerésre. Van olyan amit ezeknél jobban ajánlanátok? Kiválasztásnál csak a legalacsonyabb zajszintet kerestem, mást nem néztem.

2, A gépház álló helyzetben van használva. A gyári cooler felfelé/kifelé fújja a levegőt. Szerintem, ha fordítva építeném be, akkor a két cooler közvetlen légárama ebben a keskeny házban nagyobb hatással működne, bár abban is van logika, hogy most a meleg levegőt felfele szívja ki. Ti hogy gondoljátok jobbnak?
Köszönöm a segítséget!

(#17924) Grózi válasza szzoo (#17923) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Shadow Wings csendesebb.Én nem fordítanám meg a ventiket,így kifele szívják a meleget.Gondolom ezen 2 ventin kívül befele semmi nem juttatja a levegőt,igaz?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17925) dqdb


dqdb
nagyúr

Adott egy Antec P183 ház a maga két kamrás kialakításával.

Jelenleg az alsó részben egy 12 cm-es AC tolja a levegőt a merevlemezekre, és a táp is ebből a levegőből dolgozik, ez a felállás bevált. A felső részben egy 45W-os TDP-jű őskövület X2 van, ezt egy Ninja 2 hűti passzívan, a szellőzést egyetlen hátulra szerelt 12 cm-es PWM-es AC ventilátor oldja meg (videokártya nincsen, IGP-vel használom).

A mostani konfigurációt egy 84W-os SDP-jű közepes i5 váltja (szintén külön videokártya nélkül, csak IGP lesz), amelynél az alaplap a CPU hűtőt PWM-mel, a rendszerhűtőket feszültséggel tudja szabályozni (MSI Z87-G55-ről van szó, még nincsen a kezemben, így a pontos feszültségintervallumot nem tudom). Semmilyen bővítőkártya nem kerül bele, a felső részben az alaplap önmagában fog "lötyögni".

Az AC-k már 6 évesek, hangosabbak kissé, mint újonnan voltak, így repülnek. Javaslatot szeretnék kérni:
1. egy 12 cm-es, PWM-es ventilátorra, ami a Ninja 2-re kerülne
2. egy 12 cm-es ventilátorra, ami az alsó kamrába kerülne a HDD-k elé
3. egy 12 cm-es ventilátorra, ami hátulra kerülne

A cél a minél halkabb működés, tuning nem lesz, dedikált VGA sem. Első ventilátorral egyelőre nem tervezek (igazából nem tudom eldönteni, kell-e majd vagy sem).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17926) Grózi válasza dqdb (#17925) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.Akasa Apache,Lepa Bol.Quiet,Alpenfoehn Wing Boost2
2.-3. Nanoxia Deep silence,BQ Pure wings2

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17927) eventus


eventus
veterán

Be quiet! Silent Wings 3 [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17928) Grózi válasza eventus (#17927) üzenetére


Grózi
Topikgazda

21-23 Euro,akkor nálunk minimum 8000Ft lesz... :O

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17929) eventus válasza Grózi (#17928) üzenetére


eventus
veterán

Épp csökkentik az áfát... Ja, nem itthon :DD :DD

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17930) ZeroX92P válasza eventus (#17927) üzenetére


ZeroX92P
tag

ezekre vártam, remélem minél hamarabb kapható is lesz

(#17931) eventus válasza ZeroX92P (#17930) üzenetére


eventus
veterán

Dark Rock 3 hűtőmön lévő is majdnem SW3, mert ez is 6 pólusú és nulla motor zaja van teljes fordulaton is, szélzaj is alig. Ezeket adták ki házhűtőnek, helyes :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17932) ZeroX92P válasza eventus (#17931) üzenetére


ZeroX92P
tag

bizony nálam is dark rock 3 dolgozik, sw2 vel szemeztem de aztán láttam hogy valamelyik tápban már sw3 dolgozik na mondom akkor azt megvárom míg kiadják önállóan is

(#17933) Grózi válasza eventus (#17929) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17934) eventus válasza ZeroX92P (#17932) üzenetére


eventus
veterán

Grózi nem néz ide :D

Gyári venti valóban jó, de egy Corsair SP120 solgozik rajta. Vitrines a ház, kell a látvány :) De teljesen jó rá, nem romlott a teljesítmény és elvan 700 fordulaton is. Sajnos a gyári nagyon "lemászik" róla, nincs összhangban a bordával

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17935) lacus83


lacus83
senior tag

Üdv Urak.

Igen elolvastam az összefoglalót ,értem is.Meg is néztem a ventiket de nem tudok dönteni.
Vannak itt okosabbak is nálam.
Az aláírásomban szereplő gép kerül ebbe ház
Lehet nem volt a legjobb döntés de majd kiderül.
140mm venti vs 120mm venti.

Előre szeretnék 140mm eseket,de azokból elég gyér a választék.
Jó lehet a 120mm is?Vagy abból a 2-3 normális 140mm esekből válasszak?

Kérdés melyikből melyiket?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#17936) Grózi válasza eventus (#17934) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:U :C
lacus83
Én előre 2db 140-st tennék,Nanoxia DS Pwm ha a hang a fontos vagy Akasa Apache.De jó a 120-s is akkor a Lepa Bol.Quiet-t ajánlom figyelmedbe,jól szív be levegőt oldalirányból(nekem is ez van a H440 elejében).
Hátra és felülre 1-1 TY-147A-t tennék,ahogy nézem elfér.1-1 Y kábelre tenném a két elsőt és a hátsó-felsőt,így 2db 4 pin-s aljzatról szépen tudod őket szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17937) lacus83 válasza Grózi (#17936) üzenetére


lacus83
senior tag

:R Köszönöm

3 db 4 pines foglalat van az alaplapon + 1 ugye a cpu hűtőnek.A 3 az csak nem 4.Így akkor tényleg logikusabb a Y elosztó.

Utána járok a ventiknek :K

A LEPA BOL.Quiet PWM nagyon tetszik,abból 4 db túlzás?
Színben dizájnban szerintem menne a fekete ház és fekete színű - kék bordás laphoz.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#17938) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Addig vártam és szerencsétlenkedtem a venti vásárlással (vízhűtéses radiátorthoz), míg az Akasa Viper 120mm-es ventik teljesen eltűntek, vagy ha valahol vannak is 3ezer egynéhány forintról 4000 felé ment az áruk, mivel 12 db kellene belőle, így elég nagy lett a különbség. Nincs valami hasonló ~3 ezer körüli ajánlott 120mm-es venti? Néztem a külföldi webshopokban is ezt a típust, de ott is megnőtt az áruk, gondolom egész Európában vagy készlet hiány van, vagy egyszerűen Akasa-ék fogták magukat és emeltek az áron.

www.adatfalodesign.hu

(#17939) Grózi válasza lacus83 (#17937) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem túlzás a 4 Bol.Quiet-ha az tetszik akkor azzal se nyúlsz mellé.
adatfalo
Hát 3k körül nincs semmi olyan amit radira nyugodtan ajánlanék.Szerintem maradj a Viper-nél,de 12 db esetén ajánlom a megbízható Ph-s eladókat(Oranos,Sipi85,Lec)-ha csak 3-500 Ft-t tud hozni darabján,már az is szép pénz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17940) szzoo válasza Grózi (#17924) üzenetére


szzoo
tag

Köszi a választ!
Igen, csak egy oldalon van két ventilátor, a másik oldalt csak rács van. Akkor a ventilátorok továbbra is kifele szívják majd a meleget.

(#17941) adatfalo válasza Grózi (#17939) üzenetére


adatfalo
senior tag

Sajna senki nem tud szerezni közülük se... Egyedül a compmarket-es nagyker weboldalán láttam a keresési találatok között, de olyat meg nem ismerek aki onnan tudna vásárolni, valamint az árát se tudom ugye megnézni... :W

www.adatfalodesign.hu

(#17942) Grózi válasza adatfalo (#17941) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jelenleg itt a legolcsóbb:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17943) eventus


eventus
veterán

Cougar ventik a varázsló boltban!! VÉGRE!! :Y Többi pc bolt medig süllyedjen el szégyenében.. Lehetőséget sem adják meg a "rendelésre" való beszerzésre.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17944) Grózi válasza eventus (#17943) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát igen,Varázslónál azt is lehet amit sehol máshol! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17945) adatfalo válasza Grózi (#17944) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha már a varázsló boltja:

Cougar Vortex HDB V12H - 120mm vs Akasa Viper PWM 120mm ?

Elenyésző a különbség és lehet, hogy 12 venti helyett most csak 6-ot vennék, (így nem szendvicsben lennének a radiátorok, de az bővíthető a későbbiekben is.)

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#17946) Grózi válasza adatfalo (#17945) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Cougarról nincs tapasztalatom(még,rendelek azt hiszem belőle).Ha csak a gyári paramétereket veszem figyelembe(ami általában sántít :DDD ),akkor a Viper nagyobb légszállítással és nyomással bír.
A Cougar-nál megadott zaj az biztos kamu,de valószínűleg elég halk.Egy tipp:
Ha emlékezetem nem csal,egy ideig Savanya árult itt aprón ilyen ventiket-írj rá,hogy mit tapasztalt!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17947) adatfalo válasza Grózi (#17946) üzenetére


adatfalo
senior tag

Találtam egy videót, de véleményem szerint érdemesebb lett volna azonos fordulatszámon (leszabályozva) tesztelni, mert általánosságban úgy használja az ember.

www.adatfalodesign.hu

(#17948) Grózi válasza adatfalo (#17947) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+ az Akasa 1900 rpm,a Cougar 1500-hangban viszont nincs nagy különbség.Az Akasa a lapátkialakítás miatt alacsony fordulaton is sok levegőt mozgat meg+felül is erősebb szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17949) eventus válasza Grózi (#17946) üzenetére


eventus
veterán

Jok a kulfoldi velemenyek - itthoni ugye nincs :)). Teszteket/ webshoppokat neztem.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17950) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

ha az összes ventilátort a gép belseje felé állitom, úgy nem lesznek hűvösebbek a hardverek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.