Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Grózi válasza demmer123 (#17550) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Cooltekből led nélkülim volt,elég csendes de a légszállítása is kevés.Az Aerocool Lightning volt,azt nagyon felejtsd el-szörnyű motor hangja van.Nzxt-ből halk ventit még nem láttam.. :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17552) bel19ve


bel19ve
tag

Sziasztok

Cooler Master N300-s házba szeretnék venni 2db 12centis ventit aminek 4tűs alaplapi csatlakozója van. Melyiket ajánljátok?

Amúgy a PWR csati az miben különbözik a többitől? Mármint az én lapomon (asrock h94m-pro4) van egy cha1 (4tűs) egy cha2 (3tűs) és egy pwr csati. A 3tűs-re most 2 venti van kötve a másik 4tűsre is ez a terv. Vagy szerintetek, hogy kellene megoldani?

Köszi előre is :)

(#17553) Grózi válasza bel19ve (#17552) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A pwr az power fan(tápventi)-nem tudod szabályozni.Egy Y kábellel a 4 tűs aljzatra teszel két ventit.Amit ajánlok:
Thermalright Ty 147A (120-s furattáv,de 140*152 mm méret-ha elfér)
Lepa.Bol Quiet
Nanoxia Deep Silence pwm
Akasa Apache

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17554) demmer123 válasza Grózi (#17553) üzenetére


demmer123
őstag

Egy Akasa Piranha 800-900 fordulaton több levegőt mozgat meg mint egy Akasa apacha black?

Raijintek Triton gyári hűtő helyett kéne valamelyik amelyik jobb.

(#17555) Grózi válasza demmer123 (#17554) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Passz,Piranha-ról továbbra sincs tapasztalatom.A gyári ventiknél viszont bármelyik sokkal jobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17556) XaraX


XaraX
addikt

Sziasztok!
THERMALRIGHT Macho Zero-t néztem ki a cpu-ra, erre keresnék ultra halk, mindemellett nagy légszállítású ventit.
NOISEBLOCKER BlackSilentPRO PK-3( ebben lenne tartalék felcsavarva), de akár PK-1, PK-2
NOISEBLOCKER BlackSilentFan XK1
esetleg Akasa Viper R vagy AEROCOOL Dead Silence Black Edition 14
Ezeket néztem, de ha van jobb, megköszönném, ha ajánlanátok. :R

[ Szerkesztve ]

(#17557) Grózi válasza XaraX (#17556) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a Noiseblockerről lebeszélnélek,Akasa Apache vagy Vipert(AK-FN073) ajánlom-ezzel a Viperrel használtam én is a Macho-t(8-900 rpm-ig halk és iszonyat levegőt mozgat meg felette).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17558) XaraX válasza Grózi (#17557) üzenetére


XaraX
addikt

Thx. :R :R
AEROCOOL Dead Silence Black Edition 14, ez esetleg?
Leírása szerint ez is szimpatikus számomra, de hogy mennyire lehet hinni a specifikációnak, nem tudom.

(#17559) Glaz-dozfhut válasza XaraX (#17558) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Félő, hogy ezt az AEROCOOL-t nem tudnád a gyári rögzítéssel felfogatni a Zero-ra, mert az 120-nak megfelelő távolságú, kör alakú 14-es ventinek van kialakítva. De ezt tudtad is..
Esetleg Cryorig XF140 76 CFM-el?

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#17560) Lordc0re


Lordc0re
csendes tag

Sziasztok!

Platformvaltas van most folyamatban a gepnel, egyedul a kucko maradna.
Mennyire jo otlet egy Chieftec Bravo BH01 hazikoba ezek a hutok:
Hatra kerulne egy LEPA BOL.Quiet PWM Red 120mm, a HDD reszre 2 db Xilence Red Wing PWM 92mm illetve a CPU-ra LEPA LV12 Black.

Erdemes-e a haz oldallapjara is felraknom 2 db 92-es ventit vagy felesleges?

(#17561) XaraX válasza Glaz-dozfhut (#17559) üzenetére


XaraX
addikt

Fenébe, erre nem gondoltam... :O
Pedig tényleg megnyerő a leírása.
Este ki kell szednem az SA-t, annak megegyező a felfogatása, és megnézem egy 14-es +normál+ ventivel, felrakható-e.

(#17562) r4z válasza Grózi (#17523) üzenetére


r4z
nagyúr

Jól látom, hogy ez a 140-es Akasa Apache egy procihűtőn is jól tenné a dolgát a nagy statikus nyomás miatt? Egy passzív Raijintek Erebosson vezetném át vele a levegőt minimum fordulaton, semmi extrém használat. Egyből 4-et vennék, egyet a procihűtő elé, egyet a mögötte lévő ventihelyre, kettőt pedig előre. A ház egy Phanteks Enthoo Evolv ITX. Vélemény?

Nnna, csak tovább kellett volna olvasnom :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17563) Grózi válasza Lordc0re (#17560) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oldalra nincs értelme és én annyit módosítanék,hogy a bordára is Bol.Quiet-t tennék+ a hdd 2db 92mm-s ventijét is ha lehetséges akkor kiváltanám 1 120/140mm-s ventire.(ha elfér,egy ty-147-t tudok adni a sata kábelek mellé jutányosan... :DDD )
XaraX
Igen,azért azt a Vipert ajánlottam mert 120mm-s furattávja van.
RazorGTR1
Nyugodtan ajánlom bordára is az Apache-t,csak mostanában kicsit nehézkes 140mm-sben szerezni... :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17564) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, egy ventillátor vezérlőben mi az amit néznikell? Mitől jobb egyik a másiknál? Esetleg tudnátok ajánlani olyat ami legalább 4 ventit tud vezérelni. v akár 5 öt?
lapom: Gigabyte g.1 sniper a88x
hűtőm: Deepcool neptwin v2

ezen a hűtőn ugye alapból 2db ventillátor van, plussz a házban van még 4 darab, de az alaplapon csak 3db 4pines és 1db 3 pines csatlakozó van. Egyenlőre megoldottam y elosztőkkal ,de ez nemaz igazi..
Előre is ksznm.

(#17565) Grózi válasza haiiro_o (#17564) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az érintő kijelzősről lebeszélnélek-nálam mind elhalálozott.
A legolcsóbb ami sok embernek bevált:[link]
Amivel én nagyon elégedett voltam:[link]

Az első 4 ventit kezel,a második 6-t.Mindkettő 5 és 12V között állítható-tehát kikapcsolni nem tudod a ventiket.A Phobya potméterei alatt 1-1 led található.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17566) #16729600


#16729600
törölt tag

Srácok egy ultra amatőr kérdés. :B Van a házamban pár ledes venti,szereztem ugyanolyan azonos típust még egyet,de ezen a vezetékek voltak csak meg, 4 pin/molex csatlakozók nélkül.3 db vezetéke van piros-fekete-sárga,bekötöttem sárga nélkül molexbe,de a tesóihoz képest alig vánszorog, forog. :D Kell a sárga is?Ha igen hová a molexbe?Köszönettel.

(#17567) demmer123


demmer123
őstag

Valakinek van tapasztalata erről a ventilátorról?

[link]

(#17568) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Egy mini-itx házba elég egy 12cm-es venti, ami kifele szívja a levegőt a házból?

(#17569) Grózi válasza #16729600 (#17566) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mert 5V-t adtál neki,ez alapján tudod kötni(5-7-12V):
demmer123
Volt már róla szó,keress vissza és már elmondtam hogy a kérdéseid fórumon tedd fel és ne privátban-így másnak is hasznos lehet,főleg ha hetente 3 ventit nézel ki...
Chesterfield
Attól függ milyen konfig van benne,de elölről is kéne neki hideg levegőt juttatni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17570) demmer123 válasza Grózi (#17569) üzenetére


demmer123
őstag

Azért nézek ki mindig mást mert azt akarom hogy egyforma ventik legyenek a házba ne össze vissza és lehetőleg 12-14cm-es legyen.És a led fontos számomra mivel plexis a gépház jól mutasson asztalon.

[link]

[link]

Ezeket néztem ki ház hűtésére azt írtad pár napja hogy volt led nélkülid és csendes és a légszállítása is valamennyire jó.

Akkor szerinted ez a cooltek jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#17571) Grózi válasza demmer123 (#17570) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mint írtam,a led nélküli csendes,de a légszállítása nem eget verő.A led-s lehet ugyanaz,lehet hogy nem-nincs tapasztalatom.És hogy a privátban feltett kérdésedre is válaszoljak:az Apache black házhűtőként is jól funkcionál(pedig elsődlegesen radira/bordára tervezték),hiszen csendes és 800 rpm-n több levegőt mozgat meg mint pl. ez a Cooltek maxon járatva.
Szerintem ha jó led-st akarsz akkor Aerocool DS vagy veszel külön ledszalagot 2000FT-ért.De ezt már korábban mind elmondtam..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17572) demmer123 válasza Grózi (#17571) üzenetére


demmer123
őstag

Van benne ledszalag de első 20cm ventitől nem tudom lejjebb vezetni alulra mert nem fér el tőle.

És így elég hülyén nézz ki szerintem hogy alul nem világítsa be.

Alulra is tehetnék led szalagot de ezen van fényerő szabályzó stb..

Így néz ki jelenleg.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17573) Grózi válasza demmer123 (#17572) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem ez már így is túl "búcsús",de ízlések és pofonok..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17574) r4z válasza Grózi (#17563) üzenetére


r4z
nagyúr

Na igen, Merlin is 2-3 hetet ír rá. Valami szintén full fekete alternatíva? Enermax TB.Silence 14cm PWM? Szinte pontosan ugyanaz, mint a mostani 12cm-es Lepa BOL.Quiet Tri-Speedjeim, amikkel maximálisan elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17575) Grózi válasza r4z (#17574) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajna a Bol.Quiet szintjét nem éri el.Volt akinek bejött,de többen panaszkodtak csapágy hangra.
Az az igazság,hogy el vagy kényeztetve a Bol.Quiet-el :DDD -full feketében ami csendes,de van kellő teljesítménye talán még a Wing Boost pwm [link]
A Ty-147A-t ajánlanám még nyugodt szívvel,de az fekete-fehér.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17576) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

LEPA BOL.Quiet Tri-Speed 120
ezt manuálisan lehet szabályozni?

(#17577) Grózi válasza Chesterfield (#17576) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,adnak hozzá egy 7 és gy 5V-s adaptert plusszba.De ha van szabad 4 pin-s aljzatod akkor a Bol.Quiet pwm-t ajánlom-kényelmesen hőfok függvényében tudod állítani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17578) demmer123 válasza Grózi (#17577) üzenetére


demmer123
őstag

Nah megrendeltem a 3db akasa apacha blacket+ 1 4pines kábelt amire 2 ventit tudok kötni.Remélem télleg jobb lesz mint a gyári raijintek ventik.800-900 fordulaton még halk nagyon?Merlintől rendeltem postapont átvétellel remélem befog férni a csomagba nem akarok 2k fizetni a futár miatt 4nap mire megkapják mert nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#17579) r4z válasza Grózi (#17575) üzenetére


r4z
nagyúr

Fffffuuuu, hogy az Alpenföhn nem tudta sima 14-es kerettel gyártani... Így nem tudom a procihűtőre rakni, aminek sima szögletes felfogatója van :( Lehet mégis marad az Enermax, talán lassan hajtva nem lesz zajos... :) A TY-147A lett volna a nyilvánvaló választás, de ha már minden fekete a gépházban, nem akarom elszúrni a trendet egy fehér ventivel.

...vagy kicsit engedek a színfétisemből, és az enyhén sötétbarna LEPA Vortex 14 lesz...

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17580) Grózi válasza r4z (#17579) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát ami van nekik simában az meg nem fekete.. :U
Vortexből 120-som volt,jól hűt de van hangja rendesen 800 rpm-től.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17581) r4z válasza Grózi (#17580) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezt írták a DVTestsen is a 12cm-esről (mármint hogy megjön a hangja nagyobb fordulaton), a 14cm-esnél jobb volt a helyzet. Maximumon is csak szélzaj volt.

Gondolom a keret hátsó része miatt kisebb felületen tudott csak szökni a levegő a 12cm-es verziónál, és a csapágy extra terhelése miatt hangosodott fel.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17582) Grózi válasza r4z (#17581) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mondom,csak 120-ban van tapasztalatom,de ott nem a csapágy adott hangot hanem ahogy a Vortex kereten megtört a levegő.8 és 900 rpm között volt a legrosszabb,felette megszűnt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17583) bunygyi


bunygyi
tag

Sziasztok!
Nagyon halk ventilátorokat szeretnék venni,
80∅; 120∅; 200∅; átmérőben.
Tudnátok ajánlani jó minőségben?

(#17584) Grózi válasza bunygyi (#17583) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17585) bunygyi válasza Grózi (#17584) üzenetére


bunygyi
tag

Szia!
Z97 GAMING 7 AZ ALAPLAP.

(#17586) Grózi válasza bunygyi (#17585) üzenetére


Grózi
Topikgazda

80mm Be Quiet Pure Wings2 3 pin
120mm Be Quiet Pure Wings2/Nanoxia Deep Silence 3 pinben 4pinben Lepa Bol.Quiet/Akasa Apache vagy Thermalright Ty-147A ha elfér(120mm furat,de 140*152 mm méret)
200mm Coolermaster Megaflow Silent 3 pin
A lapod elméletben szabályozza a 3pin-s ventiket is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17587) bunygyi válasza Grózi (#17586) üzenetére


bunygyi
tag

Köszönöm!

(#17588) lotTóni


lotTóni
tag

Üdv!

Static pressure ventik érdekelnének,amik kis hazánkban megbízható boltból elérhetőek.
Kritériumok:

- 120mm;
- Piros fekete design;
- Elviselhető hang (40cm-re van a gép);
- 3pin;
- led nélkül.

A corsair SP széria bejönne,de ahogy látom 4pin a csatija.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R :R

....two beer or not to be....

(#17589) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Hali.

Zalman z9u3 házam van, benne a három gyári ventivel, amiből ugye az első és a fenti kék ledes.
Vennék még ezek mellé egyet előre és felülre is. Tudnátok ajánlani olyat ami viszonylag halk, és természetesen kék ledes(ha van, több opciót is szívesen fogadok)?

köszi

(#17590) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

7/24 HTPC-be szeretnék venni egy 3pin 12cm-es csendes ventillátort.
Eddig kettőt találtam, van ezeken kívül még jó választás?

- BE QUIET! Pure Wing 2
- XILENCE COO-XPF120.R

(#17591) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Tisztelt Fórumtagok!

Az infó kérésem nem tartozik szorosan a "ház ventilátorok" kérdéskörhöz - a léghűtés topikban is feltettem -, de talán az itt levelezők is rendelkeznek a témában hasznosítható tapasztalattal.

A kérdés részemről csupán elméleti, mivel az új gép alkatrészeinek folyamatos beszerzésénél tartok, tehát semmilyen tapasztalatra nem hivatkozhatom! A processzor hűtő azonban már a polcomon pihen, ami egy Scythe Ashura Shadows, 1 db ventilátorral. Visszaolvasva, mintha láttam volna javaslatot légkavarójának cseréjére, de bennem is megfogalmazódott - kizárólag az adatlapja alapján -, hogy esetleg magasabb fordulaton már lehet átlagot meghaladó erősségű hangja. Van-e valamelyikőtöknek ezzel kapcsolatos tapasztalata, illetve, ha javasolt a csere, akkor milyen 140 mm PWM-es ventilátor helyettesíthetné? (kívánalom: hasonló légszállítás adott fordulaton, de érezhetően halkabban, illetve megfelelő rögzíthetőség a csomagban mellékelt felfogókkal).

Köszönöm előre is a segítséget!
Dzsozi56

(#17592) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok!

3 db ventit tervezek venni a közeljövőben. Ami kritérium, hogy 12 centis és led nélküli és nagy levegő szállítással dolgozzon. Nem kötelező hangtalannak lennie, de azért ne szálljon fel tőle a gép.

Ezt néztem ki:
[Corsair AF120 Perform Edition]

Kb ennyi lenne a max ár amit darabjáért kiadnék. Tudtok hasonló teljesítményű, sintén jó terméket ami árban kedvezőbb lenne ? :) Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#17593) XaraX válasza Grózi (#17557) üzenetére


XaraX
addikt

Végük egy Viper került a Macho Zero-ra, 440-re leszabályozva, tökéletesen lehűti a húzott 2500K-t. :R

(#17594) Grózi válasza lotTóni (#17588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Corsair Sp van 3 pin-s is,de messzire kerüld el ha halkat akarsz.A legjobb neked(igaz fekete) az Akasa Apache,esetleg a Lepa Bol.Quiet(vörös led).
Ochocinco46 Lepa Bol.Quiet(kék) 4 pinben,vagy Aerocool Dead Silence 3 pin-ben.
Dzsozi56 Thermalright Ty-147(120-s furat),Akasa Apache 140mm(ha kapsz)
Ditoo0225 Akasa Apache-Viper esetleg Nanoxia Deep Silence vagy BQ Pure Wings2
XaraX Nekem is bevált anno a Macho-n!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17595) Dzsozi56 válasza Grózi (#17594) üzenetére


Dzsozi56
tag

Melyiket inkább a kettő küzül. Merlinnél mindkettő van külső raktáron. Nagyon fontos, hogy a rögzítés garantáltan probléma mentes legyen!

[link]
[link]

Egyébként egy Asus Z97-A alaplap és egy i5 4690k társaságában kellene pörögnie egy Scythe Ashura Shadow hűtőn.

Dzsozi56

(#17596) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Vízhűtéses radiátorhoz keresek fehér, narancs 120mm-es ventiket (lehet fekete-fehér, fekete-narancs is). Amiket néztem eddig:

Corsair Air Series SP120 High Performance Edition DuplaPakk
BITFENIX SPECTRE PRO 120MM WHITE
NZXT FZ-120 Airflow Fan Series Orange LED

Majd 12db fog kelleni belőle, így jó volna, ha nem a piac legdrágábbjára esne a választásom. :D

Van valami tippetek ezen kívül, hogy miket nézegessek, vagy a felsoroltak közül van-e olyan ami ár érték arányban elég jó! Nagy légszállítás (alacsony fordulaton), minél halkabb.

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#17597) Grózi válasza Dzsozi56 (#17595) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivel most nézem,hogy a gyári ventid rögzítése is 120mm-így a Ty-147A-t javaslom(ez is 120mm-s lyuktávú).
adatfalo
Ezek közül egyiket se ajánlom.Ha tényleg csendeset akarsz nagy légszállítással alacsony fordulaton és kellő statikus nyomással akkor annak ára lesz.Akasa Apache/Piranha/Viper jó választás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17598) mihione


mihione
őstag

Bekerültek az új ventik és egy kis rendrakás is volt,eddig házhűtés nélkül üzemelt...hát érezhető a különbség :) Köszi a segítséget!

Elötte:

Utána:

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#17599) Grózi válasza mihione (#17598) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A radin lévő ventit fordítsd meg,hogy kifele nyomja a levegőt!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17600) mihione válasza Grózi (#17599) üzenetére


mihione
őstag

Nem jobb ha kintről szívja a friss,hűvösebb levegőt mint a házból a langyost?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.