Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) szacsee válasza Grózi (#17731) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alakul :K , a PWM-es Xilence Red-et kivenném, kerepel mint traktor a szántáson alacsony fordulaton.
Valszeg dobok rá egy molex csatit 5V-ra kötve és egy venti csatlakozót rpm kijelzésre és bedobom egyik ház elejébe hdd hűtőnek.
TY-147-nél (nem A-s) 3-ból 2 jó volt, a harmadik viszont kerepelt alacsony fordulaton, bár ez lehet hogy csak amiatt van mert ott akartam használni. Procihűtőn jó szolgálatot tesz új gazdájánál és nem panaszkodik. :D
Noctua ventiket és a Silverstone AP szériát hiányolom az összefoglalóból, bár gondolom ez saját tapasztalat alapján válogatott lista.
Enermax T.B.SILENCE viszont bejött. Igaz csak kis levegőt mozgat meg, de azt nagyon halkan teszi. :K
Max fordulaton már van szélzaja is egy kevés, de ennyi pénzért szerintem nem rossz.

(#17752) Grózi válasza szacsee (#17751) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Red Wing a legolcsóbb ajánlható venti,nálam járt 8-10 db és egyik se kerepelt-valószínűleg kifogtál egy hibás példányt(ebben az árkategóriában nem ritka).147-ből még több volt nálam és abból 1 nálam is kerepelt alacsony fordulaton-még jó hogy 3 év gari van rá,szó nélkül cserélték.
A Silverstone AP szériáról nincs tapasztalatom,ha neked van akkor nyugodtan oszd meg velünk!!!
A Noctua-t direkt kihagytam,mivel az összes modelljére kijelenthető hogy túlárazott-kevesebbért kapsz jobbat is!Persze természetesen jó minőségűek és elég csendes ventik(zömmel).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17753) szacsee válasza Grózi (#17752) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet tényleg kifogtam egy cinkes darabot, de kicsit emelt fordulaton épp jó házhűtőnek és nem kerepel már zavaróan. AP181-et a vízhűtéses topikban láttam MORA 3-ra aggatva, gondolom aki 4db 7K-s ventire "kidobja" a pénzt az nem véletlenül ezt válassza, mellesleg a Raven, TJ 11 és TJ8E házakban is ez a venti van és dicsérik... csak ua. mint a Noctua (drága bár ha a 120-as silent wings 2 ~7000Ft, ez is annyi, akkor nem is annyira drága egy 180mm-esért) 182-es már más tészta az 10 ezer ft körül mozog.
Héten ha lesz időm meglesem a ventiket a csatlakozókon mit mutatnak külön-külön. :K

(#17754) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Van 5 darab Corsair AF120 LED ventilátorom (hagyományos 3 pines csatlakozású mindegyik), szeretném beépíteni őket, ezen kívül nincsen több (kivétel persze ami a videokártyán és a processzor hűtőn van).

A kérdés az, hogy vennék egy BITFENIX Recon előlapi panelt, ami 5 darab hűtőt képes kezelni, akkor simán ebbe dugjam majd bele az 5 ventilátor csatlakozását, a panelt a tábpa és az alaplapi usb-be és működni is fog?

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#17755) Grózi válasza szacsee (#17753) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Erre azt mondom neked,nézd meg hogy veszik a Corsair Sp ventiket!Pedig egy kalap ....+drága,de jól néz ki és látják a különböző épített(értsd:Korszar által pénzelt) gépeknél-hát azt kell venni.
Mondjuk mondhatnám a magam példáját is a Riing-l,de mondjuk le is írtam hogy csak a kinézet és amiatt tartom meg,mert nem akad el benne a H440 oldala.Harmad annyiba kerülő TY-147 szintjén van,csak jól néz ki-de az legalább használható.Az Sp-knek olyan motorhangja van hogy csak na.
B4ndiBuild3r
Igen,csak rádugod őket a vezérlőre+molex.Választhattál volna mondjuk jobb ventiket is,nem túl csendesek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17756) nalassuk


nalassuk
csendes tag

Tisztelt Fórum,

lakásfelújítás közben találtam egy ilyet:

Érhet ez valami pénzt, vagy kukázzam ki, vagy ingyen illik adni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#17757) Grózi válasza nalassuk (#17756) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáld ki,ha nem zörög akkor ingyen add-ha zörög,kerepel stb. akkor kuka.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17758) othyem


othyem
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani 80*80*20-as ventilátort? Fontos, hogy 20 mm magas legyen, mert egy Zyxel NAS-ban akarom cserélni a ventilátort.
Egyedül a Coolink 80L-t találtam, de azt meg nem nagyon forgalmazzák már itthon.

(#17759) B4ndiBuild3r válasza Grózi (#17755) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Tudom, de már megvettem őket, relatívan olcsón hozzájutottam az 5 darab vásárlásával.

Találtam egy másikat is, ami hasonló árban melyik legyen a befutó?

BitFenix Recon

vagy

NZTX Sentry 3

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#17760) Grózi válasza B4ndiBuild3r (#17759) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyikkel sincs tapasztalatom,leírás alapján az Nzxt-t választanám mert kikapcsolhatók a ventik és a háttérvilágítás is.A Reconnál ezt sehol sem írják.(vagy nem találtam)
othyem
Ezt találtam:[link]
Vagy ez,igaz ez 15 mm:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17761) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,
A 3 db gyárilag beépített Be Quiet Pure Wings 2-t cserélném, kissé hangosnak találom őket. Első körben Be Quiet Silent Wings 2-ket néztem.
Van esetleg más ajánlott típus, ami hasonlóan halk, esetleg jobb a hatékonysága?

[ Szerkesztve ]

(#17762) Grózi válasza Assdak (#17761) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
Ha szabályzod akkor választhatod az 1300 rpm-st is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17763) Assdak válasza Grózi (#17762) üzenetére


Assdak
őstag

És ezek garantáltan jobbak?

(#17764) Grózi válasza Assdak (#17763) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Most erre mit mondjak?
Másnak a PW2 is tökéletes,a hang szubjektív-mindenkinek máshol van az ingerküszöbe.Az 1000 rpm-s jóval halkabb mint a PW2 vagy a Silent Wings.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17765) Assdak válasza Grózi (#17764) üzenetére


Assdak
őstag

Elnézést, tényleg kissé hülye volt a kérdés, csak meglepődtem, hogy ezek árban harmad annyiba kerülnek. Teszek velük egy próbát, köszönöm =)

(#17766) Melorin válasza Assdak (#17765) üzenetére


Melorin
addikt

Benéztem...

[ Szerkesztve ]

(#17767) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
HDD hűtéséről lenne szó.
Cooler-Master-haf-xb ház-ba,[link] hátulról leszerelném a panelt [link]
és beszerelnék egy 90 ventilátort hogy szívja a levegőt!
A tápra egy hő tükröt raknák fel.
Mi a véleményetek?
Vagy oldalról hogy fújja? Ezt nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#17768) Grózi válasza #63761920 (#17767) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elég gyenge hatásfoka lesz szerintem,1-2 fokot nyerhetsz a hdd-n.Most nagyon melegszik?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17769) #63761920 válasza Grózi (#17768) üzenetére


#63761920
törölt tag

Még csak a fórum hozzászólások és a ház teszt alapján tudom
azt is hogy nagyon rossz a hdd hűtése!
Várom a ram-okat!

(#17770) Grózi válasza #63761920 (#17769) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A mostani Sata3-s hdd-k nem melegszenek annyira mint a régiek-várd meg hány fokon fog üzemelni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17771) zsola0518


zsola0518
tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit csendesebbé tenni a házamat :) Előre tudnátok ajánlani egy 12cm ventit, hátra meg egy 8cm -et? Köszi előre is midenkinek :C

FSP HEXA 400W, Asrock FM2A75M-DGS, AMD A8-5500, Kingmax 2x2Gb 1600, Sapphire 7770

(#17772) Grózi válasza zsola0518 (#17771) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17773) zsola0518 válasza Grózi (#17772) üzenetére


zsola0518
tag

Ja bocsi :) A 120-as az 4 pines a 80-as meg 3.

FSP HEXA 400W, Asrock FM2A75M-DGS, AMD A8-5500, Kingmax 2x2Gb 1600, Sapphire 7770

(#17774) Grózi válasza zsola0518 (#17773) üzenetére


Grózi
Topikgazda

120mm 4 pin: Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm,Lepa Bol.Quiet,esetleg Akasa Apache
80mm 3 pin: Be Quiet Pure Wings 2 80mm,Nanoxia Deep Silence 80mm 1200 rpm
Ezeket mind megtalálod az összefoglalóban! ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17775) zsola0518 válasza Grózi (#17774) üzenetére


zsola0518
tag

Oké, bocsánat :) azt hittem az már régi és csak átfutottam nem láttam, hogy nemrég frissült :R
Abban esetleg tudnál még segíteni, hogy a ventit a biosban ,hogy lehet beállítani h ne fullon menjen? Ahogy néztem ilyenek vannak. hogy: Level1, Level2,...stb

[ Szerkesztve ]

FSP HEXA 400W, Asrock FM2A75M-DGS, AMD A8-5500, Kingmax 2x2Gb 1600, Sapphire 7770

(#17776) Grózi válasza zsola0518 (#17775) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Leszeded a gyártói honlapról az ASRock Extreme Tuning Utility ver:0.1.310-t és sokkal pontosabban be tudod állítani a Fantuning-al mint biosban!Természetesen hőfok függvényében.Ha ragaszkodsz a bios-hoz,akkor ott ki kell tapasztalnod hogy melyik szint(level) mennyin járatja a ventit.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17777) Imike20


Imike20
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék hogy a tápegység alatti 120mm Venti hogy a jobb ha kifelé húzza a levegőt vagy a gépházba szívja befele ?

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#17778) Grózi válasza Imike20 (#17777) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tisztázzuk:a táp saját ventijéről van szó vagy másról?Alsó vagy felsőtápos ház?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17779) Imike20 válasza Grózi (#17778) üzenetére


Imike20
senior tag

Felső tápos ház! És egy külön 120mm hűtő van most a hátulján csak nem tom merre fele dolgozzon hogy lenne jobb?

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#17780) Grózi válasza Imike20 (#17779) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kifelé fújja a levegőt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17781) mekker


mekker
őstag

Van egy 120-as Wing boostom (pwm), arra ha rádugok egy 3 pines 120-ast, akkor miért forog maxon?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17782) Grózi válasza mekker (#17781) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mi van? :F
A ventire dugsz egy másik ventit? Ennek ugorj neki még egyszer hogy mit mire dugsz! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17783) aAron_


aAron_
őstag

Hátha érdekel valakit majd a jövőben, neten ez az információ nem található meg: The AK-FN063 fan's rated current is 0.31A (+/- 15%)

What is your ikigai?

(#17784) mekker válasza Grózi (#17782) üzenetére


mekker
őstag

Y-ba rákötöttem egy 3 pines ventit a PWM-esre. Fogja szabályozni azt is, vagy fix fordulaton fog pörögni?
(Már egy potis szabályzón van egyébként, csak kíváncsi vagyok.)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17785) Grózi válasza mekker (#17784) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az úgy csak maximum fordulaton fog forogni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17786) mekker válasza Grózi (#17785) üzenetére


mekker
őstag

Nem értem azokat, akik még mindig ragaszkodnak a non-PWM ventikhez, nem túl rugalmasak szvsz. Legfeljebb akkor vennék ilyet, hogyha valamiért 8-10 ventit bele akarnék zsúfolni a házba és nem tudnám máshogy megoldani.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17787) Grózi válasza mekker (#17786) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Komolyabb lapok tudnak feszültségalapon is szabályozni-tehát használhatsz 3 pin-t is.Illetve ventivezélőröl is szabályozhatod őket kényed-kedved szerint hőfoktól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17788) patomi válasza mekker (#17784) üzenetére


patomi
őstag

Csak PWM ventit fog szabályozni.

(#17782) Grózi Ilyen az Alpenföhn venti csatija. [link] Nyilván nem mindegyik.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#17789) Grózi válasza patomi (#17788) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tisztában vagyok vele,ezért is írtam hogy csak maxon fog pörögni a 3 pin-s venti.Viszont elsőre nem eset le,hogy erre gondol.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17790) patomi válasza Grózi (#17789) üzenetére


patomi
őstag

:R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#17791) mekker válasza Grózi (#17787) üzenetére


mekker
őstag

Ez mondjjuk igaz (már jobb lapoknál), viszont ha üresjáratban le akarom állítani, vagy minimális fordulatszámon akarom járatni, akkor azt már nem biztos, hogy tudja mindegyik vezérlő.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17792) Grózi válasza mekker (#17791) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lappal megoldható(az enyém is kikapcsolja),némelyik vezérlőnél is kikapcsolhatók-viszont ott csak manuálisan tudod állítani,hőfok függvényében nem.Kinek mi a szimpatikusabb-kényelmesebb,mondjuk egy ideje már én is csak pwm-s ventiket használok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17793) Buli77


Buli77
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy BitFenix Ghost házat. Ebben gyárilag van 2db 12cm-es ventilátor 3pines, és van még 1db Coolink SWiF2 1201 és 1db Coolink SWiF2 1200. A kérdésem az lenne mivel adottak a ventilátorok, ti hogyan helyeznétek el a gépházban. Persze szeretnék még hozzá egy nem túl drága 4 csatornás ventilátor szabályzót. Tudnátok nekem javasolni valami jót? (Akár apróról is.)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Üdv : Béla

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ te ki vagy!"

(#17794) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Új videókártyát vásároltam és szeretném pár fokkal javítani a házban lévő hőmérsékletet. A ház orrában gyárilag van egy 12 cm-es ventillátor. Arra gondoltam, hogy a ház végébe is tennék egyet és akkor az orrban lévő beszívná, a hátul lévő pedig kifújná a levegőt.
Milyen ventillátort javasoltok?
Továbbá hogyan kell szakszerűen és szépen megoldani a plusz ventillátorok tápellátását? A gyárilag a házban lévőhöz még egy átalakítót is adtak, tehát tudom tápról molex csatlakozón keresztül, vagy a sima 3 pines (?) alaplapi csatlakozón keresztül is működtetni. Jelenleg molex-ről kapja.
Van az alaplapomon ennyi csatlakozó a ventillátorokhoz?
Ja és nem szeretnék túlságosan nagy kábeldzsungelt sem a házba. :) Szóval valami elegáns megoldást keresek. Akár képet is mutathattok! :R

Köszi szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17795) Grózi válasza Buli77 (#17793) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 2 gyári 120-s ventit(gyátói oldal szerint 1 elöl,1 hátul van) tedd előre egymás fölé,az 1201-t hátulra,az 1200-st pedig felülre-én így csinálnám.
lordjancso
Milyen házad van?Milyen konfig van benne?A halkság a lényegesebb vagy a teljesítmény?Árkeret?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17796) lordjancso válasza Grózi (#17795) üzenetére


lordjancso
senior tag

A nevem alatt látsz minden infót a konfigomról.
Nem szeretném, ha túl hangos lenne. Igazából egy ventillátorról beszélünk, nem hiszem, hogy annyira nagy költség lenne. Persze, tudom, lehet venni 20.000 forintért is, de ahogy írtam, nekem annyi a cél, hogy mondjuk 5-6 fokkal csökkenjen a hőmérséklet.
Legyen mondjuk 3000 forint. Persze, ha azt mondod, hogy "itt van ez a ventillátor, 5000 forint, de ez jobb, csendesebb bármelyiknél", akkor az lesz. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#17797) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy ilyen konfigom: Intel i5 3570 (3,4GHz) ; Asus P8H61-M LE/USB3 ; ASUS R9 290 4GB GDDR5+Raijintek Morpheus ; 6GB DDR3 ; FSP Raider 550W ; Corsair 200R [link]

A probléma a VRM hőfok a VGA-n. Rendszeresen veri a 90-95 fokot. 2db ilyen venti van a kártyán (valószínű ez a szűk keresztmetszet: [link]

A házban lévő ventik:

Elöl középen 1db gyári 12cm-es Corsair 5V-on
Elöl alatta 1db 12cm-es DeepCool GS 120 7V-on [link]
A ház aljában a másik gyári 12cm-es Corsair 5V-on
A ház tetejében egy 14cm-es Alpenföhn Wing Boost 7V-on

A procin egy Cooler Master HyperTX hűtő van.

A kérdés. Melyik ventiket és milyenre cseréljem, hogy jobb legyen a hőmérsékletem. Mindezt úgy, hogy halk maradjon a konfig, ez nagyon fontos.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#17798) abridabri válasza RolEnD_ (#17797) üzenetére


abridabri
veterán

Szia !
Nalam is a VRM volt a problema , de Grózi ajanlasara vettema a VGA ra 2db Akasa Vipert , az AC F12 esek helyett.
Nemcsak hogy halkabbak ezek a viperek , de meg jobban is hutenek.
GPU 78 helyett 70 fok , VRM 85 helyett 75-78. Mindezt 50% fordulat korul . Ha felterekem maxra akkor mar hangos ,de viszont brutalisan hut

(#17799) RolEnD_ válasza abridabri (#17798) üzenetére


RolEnD_
tag

Nem rossz, én az összefoglalóból még ezt néztem ki: Lepa Bol.Quiet

De majd a hozzáértők megmondják. :K

(#17800) Grózi válasza lordjancso (#17796) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor a 3 pin-s Be Quiet Pure Wings2 vagy Nanoxia Deep Silence párost ajánlom.Ha a cha-fan a lapon 4 pin-s(nem találtam normális képet róla) akkor a Lepa Bol.Quiet,Nanoxia DS pwm és ha elfér akkor Thermalright TY-147A-t ajánlom.Nagyjából mindegyik belefér a 3000-s keretbe.Mindenképp az alaplapi csatlakozóról hajtsd,ne molexről.
RolEnD_
Ahogy abridabri is írta,a Viper-t ajánlom.Leszabályozva halk,felül van hangja de hűt is rendesen.A Lepa csendesebb,de jóval kevesebb levegőt mozgat meg és nem tudja annyira átfújni a bordát amit rátettél.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.