Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1951) oneal1 válasza Ursache (#1950) üzenetére


oneal1
senior tag

köszi!

intézzük!:)

(#1952) Ursache válasza oneal1 (#1951) üzenetére


Ursache
senior tag

De hogy biztos legyel benne, azert nezd meg hwinfo-val a hofokokat. Nehogy valami virus legyen. De 99%, ha csak jatek kozben, es nem csak egynel. :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1953) oneal1 válasza Ursache (#1952) üzenetére


oneal1
senior tag

vírus kizárva most tettük újra a rendszert,

rendben megnézem azzal a progival!

köszi!

(#1954) Angel2014 válasza Muerte (#1944) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! csináltam az allienwarémnak a biosáról egy videót részletesen , megköszönném ha megmutatnád hol lehet beállítani a legayi módot.

[link]

A másik,ha esetleg találsz amit módosítani kell megköszönném ha jeleznéd nekem :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1955) Muerte válasza Angel2014 (#1954) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Megnéztem.Ezek szerint R3-ban még nem volt UEFI felület...R4-ben már biztos van arra emlékszem.Egyébként az utolsó BOOT menüpont alatt kéne lennie a választási lehetőségnek,de mivel nincs így eleve csak Legacy mod van.A performance options-t nem nyitottad ki,esetleg még ott lehetne állítani turbo power time-ot a procinak,de nem lényeges.

(#1956) Angel2014 válasza Muerte (#1955) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm! Majd csinálok videót arról is, mert próbáltam állítgatni a performancét de be sem kapcsolt a gép utána :o ,elem ki ..segített csak, idő beállítás és ahci visszaállítása.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1957) Muerte válasza Angel2014 (#1956) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szorzót,FSB-t nem lehet emelni annál a procinál :N

(#1958) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

15" környéki régebbi gamer notebook-ot keresek. 170-180k a keret. A legszimpatikusabb egy az Alienware m15x (régi emlékek fűznek a gyártóhoz egy m17 r1 képében), esetleg clevo/sager vonal.
Hol érdemes Alienware m15x-öt keresni? ebay-es vásárlás mennyire rizikós? értem ezalatt, mennyire sanszos egy rommá húzott, kínozott példányt kifogni?
Ti mit ajánlanátok? Előre is köszi a tippeket. :R

(#1959) elephantx


elephantx
csendes tag

Sziasztok! :))

Tudtok ajánlani egy olyan laptopot/notebookot amin a CS:GO ; Battlefield 4 szaggatás nélkül menne?
Nem muszáj hogy extrém brutális ultrán menjen a játék rajta.
Illetve 4 óránál tovább bírja, magyar billentyűs legyen. Nem 14" és ne 500.000 Ft
Max 150.000 Ft-ért szeretnék venni egyet.

Válaszokat előre is köszönöm! :R
Üdv, ElephantX

(#1960) Muerte válasza elephantx (#1959) üzenetére


Muerte
Topikgazda

150k-ért a maximum amit vehetsz egy használt Asus G75, gtx660M-mel.Azon full low-on már elfut a BF4 multi 30-40 FPS között [link] gondolom új gépről nem is álmodoztál ebben az ársávban...

(#1961) elephantx válasza Muerte (#1960) üzenetére


elephantx
csendes tag

De a CS:GO nem akkor játék mint a Battlefield 4.
Azért köszönöm a választ! :)

(#1962) Muerte válasza elephantx (#1961) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Már nem azért,de a cs.go-nak ehez most mi köze van? az egy őskövület 10 éves gépen is jól fut... a TE kritériumod volt a BF4 nem az ujjamból szoptam ki...

(#1963) parkasz


parkasz
senior tag

Amúgy istentől elrugaszkodott gondolat 170k körül találni jó állapotú m15x-et?
Járékok közül talán a Skyrim és a Diablo 3 ami a leghúzósabb, alapvetően rpg és starégia fogyasztó vagyok. Hál istennek egyik sem az az igazán vga zabáló kategória ;)

(#1964) elephantx válasza Muerte (#1962) üzenetére


elephantx
csendes tag

Oda írtam hogy " CS:GO ; Battlefield 4" én sem az ujjamból szoptam ki :).
Mindegy. Köszi a választ azért.

(#1965) parkasz válasza elephantx (#1964) üzenetére


parkasz
senior tag

Szerintem Muerte75 kolléga arra reagált, hogy a két említett játék közül a bf4 a komolyabb gépigényű, így ha azzal is szeretnél játszani ahhoz kell gépet választani, hiszen a másik simán fut rajta.

(#1966) Muerte válasza parkasz (#1963) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem egy ilyen pl.simán vállalható: [link] de a GTX280-as szériából már biztos nem vennék a helyedben.

elephantx: nem értelek komolyan...melyik része nem volt világos annak amit írtam :U ne akard már a két játék gépigényét összehasonlítani ! :W

[ Szerkesztve ]

(#1967) elephantx válasza parkasz (#1965) üzenetére


elephantx
csendes tag

Értem. Azt hittem nem látta, csak olyan jó a reagálása. :)
Akkor tudtok olyat ajánlani olcsón amin simán futna a cs:go ? :)

(#1968) Kasya válasza parkasz (#1963) üzenetére


Kasya
nagyúr

D3 erdekes kategoria, mert ha jol tudom, meg mindig nincs teljesen a 2-nel tobb magra optimalizalva es a vid.karitol fuggetlenul ugy betud laggolni nehany helyen, hogy a HC karit azonnal el is felejtheti az ember :D
Skyrim pedig szvsz csunya igyis-ugyis (ezzel lehet egyedul vagyok). En min es max graf kozt nem nagyon vettem eszre sok helyen kulonbseget. Viszont ram, vram nagyon kell, ha jol tudom...

Ugyopgy nem elvetemult otlet :) Apron nem tudom van-e jo ajanlat most.

(#1967) elephantx: 150 ezerert barmely gep, amiben legalabb egy i3 proci van (hd 4000-el).

[ Szerkesztve ]

(#1969) parkasz válasza Kasya (#1968) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi neked is és Muerte75-nek is a választ!
Az igazság az, hogy egy játékban inkább az élményt keresem mint a szépséget. Hiába, nem vagyok már 20 éves. Inkább fontos, hogy a gép megbízható legyen, szükség szerint fejleszthető és cserélhető alkatrészekkel (máramennyire egy notebooknál lehet).
Így kötöttem ki az m15x-nél, de a clevo w860cu-ról és a sager hasonló készülékéről is jókat olvastam.
Alien-es tapasztalatom már van, azért néznék azt első körben. :R

(#1970) Muerte válasza Kasya (#1968) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"(#1967) elephantx: 150 ezerert barmely gep, amiben legalabb egy i3 proci van (hd 4000-el)."
Ennyi :D ,de a BF4 akkor felejtős :DDD

parkasz: 680M-ig bővíthető az M15x ;)

[ Szerkesztve ]

(#1971) elephantx


elephantx
csendes tag

[link]
Ez jó lenne? :)

(#1972) Muerte válasza elephantx (#1971) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A CS.GO-ra nem kell "gamer" gépet venned.A többi paraméterei legyenek a döntőek inkább,pl.amit linkeltél 15-ös és 1366x768-as felbontás,ha olyan kell vedd azt vagy keress FHD panellel,vagy több garival,vagy több akksidővel,vagy ami fontos számodra.150e-ért ÚJ "gamer" gép nincs,ezért ajánlottam már az elején a használt Asust.

[ Szerkesztve ]

(#1973) parkasz válasza Muerte (#1970) üzenetére


parkasz
senior tag

Na a gtx 680m már bőven sok is nekem. :)
Először akkor egy jó gépet kell keresnem.

(#1974) kreten67 válasza elephantx (#1971) üzenetére


kreten67
senior tag

Ha valaki egy problémás és rövid-életű gépre vágyik annak ez az Asus pont megfelel.
Beforrasztott bga proci és egy integrált nv710 kombo meglepne ha kihúzná a gari végéig napi használat mellett!

(#1975) Muerte válasza kreten67 (#1974) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"Nem érted" Te eztet mer' az új ! ;]
...lehet hogy egy G75 még akkor is menni fog mikor ezek a 150k-s új gépek már rég atomjaira hullottak,mivel annak a hűtése pont arra lett méretezve hogy bírja az igénybevételt.

(#1976) Kasya


Kasya
nagyúr

Hatha valakit erdekelne:

Alienware 17 upgrade /basics/

(#1977) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok. Laptop vásárlás előtt állok. Van egy kiszemeltem http://m.ebay.co.uk/itm/131258095683?nav=SEARCH bocsánat mobilról nem tudok rendesen linkelni. Érdekelne a véleményetek. Játékra lenne es kikapcsolódásra. Pl. Wow... És néha kiprobalni egy egy újabb játékot. 800 fontnal (kb. 310.000ft) nem szeretnék többet költeni. Esetleg ha tudtok jobbat megneznem de fontos lenne hogy angliai legyen hogy ne kelljen vammal szórakozni (Londonban élek) tehát erdekelne a véleményetek a gépről esetleg pro kontra érvek. Nem nagyon ismerem ezt a "cube" márkát. Köszönöm előre a segítséget :) (egy az egybe másoltam a milyen notebookot vegyek topikbol. Lusta voltam atirni telefonon :) itt is kíváncsi lennék a véleményetekre)

(#1978) Angel2014 válasza Muerte (#1975) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia!
Elküldted nekem az allien telepítési sorrendjét [link]

uefi és a legacy modon volt a vita . mivel mi win 8.1 egy szerettünk volna de a videókártya drivere nem ment fel az allienware 17 r3 -ra ezért a win 7 et tettem fel , na most gondolom itt a bios legacyba van és mivel win 7 et raktam az nekem tökéletes igaz? azt ne tegyem uefibe akkor sem ha a biosban lehetne állítani uefire.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1979) Muerte válasza Angel2014 (#1978) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem lehet R3-ban váltogatni,csak legacy van,én emlékeztem rosszul mert csak R4-től van uefi váltásra lehetőség.

(#1980) Angel2014 válasza Muerte (#1979) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerinted mi történne ha felraknám az r4 biosát?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1981) Muerte válasza Angel2014 (#1980) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kapnál egy Nobel díjat :DDD

(#1982) Angel2014 válasza Muerte (#1981) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt mire érted?

Nem lehet felrakni mert nem menne fel?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1983) Muerte válasza Angel2014 (#1982) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Természetesen nem...hacsak nem vagy képes csodákra.

(#1984) jeklib


jeklib
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, leginkább programozáshoz, irodai munkákhoz kellene. Minenképp erős hardvert akarok, hogy egy jó darabig még csak eszembe se jusson lecserélni. 200 felett találtam kb ilyesmi notikat, De lehet akkor még ráköltenék kicsit többet, hogy játékra is alkalmas legyen és akkor a és4 vásárlást elhalasztom 1-2 évvel. Jelenleg a Lenovo y50, y510p és az asus g550jk között vacilálok. Valakinek tapasztalatok valamelyik géppel? Melyiket ajánlanátok? Az asus talán minőségibb és a kijelzője mindenképp jobb, viszont a videókártya gyengébb. y510p-nél pedig az SLi technológia aggaszt(nem minden játék támogatja, bugos stb.) és a melegedés. y50-nek pedig a kijelzőjét szidják. De ha tudtok hasonló árban jobb vételt, azokat is szivesen meghallgatom.

Esetleg még az i5ös, sima HD kijelzős, egy videókártyás y510p-n gondolkozok. Azt írják, hogy mivel nem full hd, így az egy videókártya is szépen viszi a játékokat. Az y50-ből, ha i5öset vennék, mennyire venném észre a gyengébb teljesítményt? Ki lehet használni egyáltalán az i7et?

(#1985) Muerte válasza jeklib (#1984) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mennyi a keret?
Mindenképpen újat akarsz venni?
Melyik játékokhoz kell?

(#1986) jeklib válasza Muerte (#1985) üzenetére


jeklib
csendes tag

300 körül van a keret, újat szeretnék, mert részletre tudom csak megvenni most. Leginkább FPS játékokkal szoktam játszani, tehát jó lenne, ha az új CoD és BF elfutna rajta.

De ha tudsz jó áron, viszonylag erős gépet, ami elég jó pár évig programozáshoz, photoshophoz stb, azt is szivesen fogadom. Akkor nem feltétlen kell, hogy fussanak az új játékok, csak férjen még bele a keretbe a ps4 :D

[ Szerkesztve ]

(#1987) Muerte válasza jeklib (#1986) üzenetére


Muerte
Topikgazda

300e Ft-ért nem nagyon van olyan ÚJ gép amin jól futna a BF3-4 multi.Használtban már lenne,de azt meg kizártad.Lenovo-t nem javaslom,hacsak nincsenek mazochista hajlamaid :DDD Az i5-ös proci is kevés már BF-ekhez.Ha procit akarsz választani akkor nézz róla tesztet,3DMark11-ben ha fiziksz-re kap legalább 7-8000 pontot akkor az már alkalmas a mai multi FPS-ekre és a hitvány konzolportok normális futtatására.
Az Asus G550 a 850M-el FHD játékra elégtelen,talán 1366x768-ban lenne még vállalható kategória a mai játékokhoz.

(#1988) whited válasza Muerte (#1987) üzenetére


whited
addikt

És az 56JR? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1989) illes0102 válasza whited (#1988) üzenetére


illes0102
aktív tag

Az meg ugy tudon gyengébb mint a g550. Én is g550re gondoltam első sorban meg erre http://www.saveonlaptops.co.uk/CB-CP70-833QW-Cube-Chameleon-CP-7860_1619308.html bocsánat a link miatt telefonon nem tudok... De a cuberol semmit de semmit nem találok... Velemenyek stb. Es mi lenne hasznaltan 300k körül ami izmos lenne? Én is akorul nezelodok.

[ Szerkesztve ]

(#1990) illes0102 válasza illes0102 (#1989) üzenetére


illes0102
aktív tag

Illetve az asus g750 860M es gpuval mert nincs túl nagy arkulombseg ez es a g550 között plusz nagyobb :D
Muerte te mit ajánlanál használtan?

[ Szerkesztve ]

(#1991) jeklib válasza Muerte (#1987) üzenetére


jeklib
csendes tag

Pedig ahogy nézegettem youtube videokat szépen fut a bf a 860-al. De ha 300 ezerért még nem kapok normális gamer notit akkor marad szerintem egy erősebb gép gyenge videókarival plusz a ps4. Lehet akkor az i5ös, sima 755ös y510p-t rendelem meg.

(#1992) Medocsabi válasza Muerte (#1987) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezzel tisztelettel vitába szállnék!mindkét gép elég a bf 4 multihoz,sőt...
Nekem volt egy medion erazer laposom egy gyengébb i7-tel,és egy gtx460m-el,és SIMÁN ment a bf4 multi medium-high beállításon full hd felbontásban!....
Egészen biztos h ezeken a gépeken hiba nélkül futna...
Emlékszem amikor itt megkérdeztem h a fenti gép jó e játékra,kis híján meglincseltek,de van egy hírem!NEM csak a 400ezres aliennel lehet játszani jó minőségben! :)

(#1993) Muerte válasza jeklib (#1991) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amit linkeltél Asus az 850M-el volt,a 860M az +20% teljesítményben,de még az is kb. 30%-kal gyengébb mint egy 680M amire már azt mondom hogy életképes egy BF3-4 multiban de az sem full kimaxolva.Persze tudom vannak youtube-os videók amiken szépen mutat hogy hogy viszi a játékokat,de a valóságban amikor leül az ember egy ilyen hardveres géppel játszani amire ráköltötte a nehezen összespórolt pénzét akkor a vége mindig csalódás,keserű szájíz lesz sajnos.
A 860M pl.ezt tudja BF4 single playerben:

medium: 1366x768 ~106 FPS
high : 1366x768 ~74 FPS
Ultra : 1920x1080 ~29 FPS

Namost ez a single teszt ami gyakorlatilag annyit jelent hogy multiban minmum -20 FPS-el kell számolni.
1366x768-ban játszható,de nem fog közel sem akkora élményt okozni mint amit elvárna az ember a pénzéért :((( COD Ghost szintén ilyesmi gépigény.Multiban 30 FPS-el max. bohóckodni lehet,de értelmesen játszani nem :(

Illes0102: Használtan 300k környékén:Asus,AW,Sager,Clevo amikben 680M/ 7970M van már és I7 sandy/ivy.

Medocsabi: Ne viccelj már... [link] [link] Attól hogy képes volt 20-30 FPS-el futtatni a BF3-mat rommá húzva és agyon konfigolt cfg-vel, attól az már játszható vagy élvezhető szint szerinted?

(#1994) Medocsabi válasza Muerte (#1993) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nézd,lehet h nekem nincsenek nagy igényeim,de 20-30 fps bőven elégnek tűnt 15,6 zoll-on.nem mondom,680mel nyilván ezerszer jobb lenne,de valamit valamiért.ha van pénzem veszek egy izmos gamer lapost,ha nincs marad a 20 fps :)

(#1995) Muerte válasza Medocsabi (#1994) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez az egyéni véleményed és tiszteletben is tartom,csak ne vezesd félre az embereket ezzel mert valótlan! :

"Nekem volt egy medion erazer laposom egy gyengébb i7-tel,és egy gtx460m-el,és SIMÁN ment a bf4 multi medium-high beállításon full hd felbontásban!...."

A 20 FPS és a "SIMA" multi FPS játék között éppen csak még +100 FPS a difi... 120 Hz-en a fix 120 FPS nevezhető etalon simának,az alatt már jönnek a kompromisszumok.Nem kell itt arra gondolni hogy ez meg már túlzás mert ha utána nézel akkor belátod hogy így van.Persze ez a hardcore gamerek elvárásai nem az enyémek,nekem bőven elég fix 60 FPS,de az alatt már jelentősen csökken a játék élmény,a 20 FPS-ről meg ne beszéljünk már...az a játszhatatlan kategória zéró játékélménnyel.

(#1996) whited


whited
addikt

Sziasztok
Egy G56JR meddig lesz még alkalmas játékok futtatására FHD-ban?
Mert most elég nagy a dilemmám, hogy vegyek egy ilyet, vagy inkább egy olyan notit aminek magas az üzemideje, és játszani meg építsek PC-t :F
Eddig úgy gondoltam az előbbi a megoldás, de olvasva a hsz-ket kezdek elbizonytalanodni :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1997) Muerte válasza whited (#1996) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Milyen vga/proci van benne amit kinéztél?

(#1998) whited válasza Muerte (#1997) üzenetére


whited
addikt

procc: i7-4700hq
vga: GeForce GTX 850M (2GB DDR3)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1999) NTonee válasza whited (#1996) üzenetére


NTonee
veterán

2,5éves G53SX-em van, benne i5 és egy GTX560m. Az olyan hulladékok, mint a WatchDogs már kínlódik FHD-ban. Amit normálisan megírnak, azok most is 30fps-el mennek még, persze nyilván nem ultra és high beállításokkal, hanem mondjuk mediumban.

(#1998) whited: azt te kevered G550JK-val. A G56JR-ben GTX760m van.

[ Szerkesztve ]

(#2000) whited válasza NTonee (#1999) üzenetére


whited
addikt

igazából magam se tudom mit tegyek.
pókerre használnám a gépet 1 24"-es monitoron, és néha játszanék, WOT főleg, FIFA 15 majd, meg ha jön valami nagyon jó gamma akkor azzal mivel nálam a warez kilőve, hosszú történet de a lényeg h csak dobozossal játszom.
Tehát, vagy 1 G56/G550, vagy egy 7537es dell-re gondoltam a sok üzemidő miatt és egy pc építése :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.