Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Laptop vásárlás előtt állok. Sajnos a munkám miatt nem gondolkodhatom asztali gépben. Ha lehetséges tudnátok 1-2 tipust ajánalani amibe gondolkozhatom?
A gépet kamionban használnám hétvégeken kb nap 10 óra játék is lenne rajta. Tehát igénybe lesz véve:(
Maximum 330.000 körül szánnék rá. Sajnos 3-4 napig leszek itthon uttánna lépnem kell és most gép nélkül vagyok. Remélem tudtok nekem segiteni. Előre is köszönöm.

(#1652) Muerte válasza Dinasti (#1651) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Alienware vagy Asus a hűtésük miatt,ha azt mondod keményen fogja kapni az ívet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1653) NTonee válasza Muerte (#1652) üzenetére


NTonee
veterán

na ja, de ufót csak használtan kapni ennyiért, vagy még úgy sem. 320ért láttam egyet itt a hardveraprón i7-el 12gb ram és 6990m-el. Ez elég jó ajánlatnak tűnik.
Asusból újonnan G56JR, de a hűtése mintha nem az eddig szokásos megoldás lenne.

(#1654) Muerte válasza NTonee (#1653) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen csak használtan de nem látom kritériumnak írva hogy mindenképpen új gépről legyen szó.
Ha rajtam múlna inkább vennék egy használt Asus-t vagy AW-t mondjuk 680M-mel,mint egy új gépet 760M-mel -50%-kos grafikai teljesítménnyel.

(#1655) NTonee válasza Muerte (#1654) üzenetére


NTonee
veterán

ebben teljesen egyetértünk :K és igaz, hogy nem volt kritérium az új gép.

[ Szerkesztve ]

(#1656) Dinasti válasza NTonee (#1655) üzenetére


Dinasti
senior tag

Igazatok van azt nem irtam oda:) Nem zárkózom el a használt géptől teljesen csak tartok tőle picit. És igazából csak 1 játék van amivel kockulok 1 éve (a legujabb csodák nem igazán érdekelnek) az pedig a World of Tanks. Kb annyi lenne az elvárásom hogy erős közepes esetleg magas beállítások mellet menjen megbizhatóan. Eddig Asus K52dr gépem volt 4 giga rammal és ati mobility radeon hd 5470el. Minden a minimumon volt vele. És az az igazság hogy 330.000 körül van a max, de boldog lennék ha 250-270 től nem lenne többe:)

(#1657) NTonee válasza Dinasti (#1656) üzenetére


NTonee
veterán

szintén csak wot (+gta sorozat). Nekem egy Asus G53SX gépem van. i5 (sb), 16gb, gtx560m, wot ssd-n. Fhd, alacsony-közepes grafikai beállításon 30-35fps. Viszont minden frissítés után érzem, hogy hamarosan gondban leszek.
Lenne még új gépből asus N550JK, de egyrészt még nem nagyon kapni, másrészt nem tudom, mire képes az a gtx850m. Notebookcheck szerint lényegesen jobb a gtx760-nál.

[ Szerkesztve ]

(#1658) Muerte válasza Dinasti (#1656) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van itt fent az aprón Asus 670MX-el is és 770M-mel is amibe beleférnél,vagy van AW M17xR3 is 580M-mel.
Annyit érdemes azért tudni,ha használt gépet veszel,ha újat hogy az Asusokban nuku upgrade erősebb vga-ra a későbbiekben,míg AW-be pl. most is mehet akár a 780M is,szóval a későbbiekben mikor kevés a kraft egy vga cserével nagyjából megint új gépet varázsolhatsz a régiből.

(#1659) solyom76 válasza Muerte (#1658) üzenetére


solyom76
senior tag

Igen az aw 580m -el..jo vàlasztàs lenne..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1660) NTonee válasza Muerte (#1658) üzenetére


NTonee
veterán

az az AW, amit én írtam, már nincs fent, valaki boldog most. :) Amit te említettél, az is nagyon jól hangzik. :K Ha lenne most ennyim, azonnal meghirdetném én is az enyémet, hogy lecseréljem a G53at.

solyom76: :DDD jó gép :C

[ Szerkesztve ]

(#1661) solyom76 válasza NTonee (#1660) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszi...nem is adnàm el de a nyàri terv egy autó csere...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1662) Muerte válasza solyom76 (#1659) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mutasd a fukkot! :DDD minden szentnek maga felé hajlik a keze ;] :DDD

(#1663) solyom76 válasza Muerte (#1662) üzenetére


solyom76
senior tag

Hàt igen bàr messze vagyok a szent-től..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1664) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék venni egy Aw 17" notebookot,szintén wot alá lenne.Amit viszont nem tudok h melyik vga-val járnék jobban 860m v 880m,az árban nagy különbség nem lenne.de én nem igazán értek ehhez.

A választ előre is köszönöm!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#1665) NTonee válasza ako001 (#1664) üzenetére


NTonee
veterán

ha belefér a keretbe 880m-el is, akkor mindenképpen azt!
A 860m-es az ha jól sejtem, akkor sli, viszont wot-hoz az meg pont nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1666) ako001 válasza NTonee (#1665) üzenetére


ako001
aktív tag

A 880m 390 euróval drágább a 860m el szereltnél,mindkettő 17" nincs sli.
ezekről lenne szó:
http://www.dell.com/at/p/alienware-17/pd.aspx#overrides=n00aw713:760~17FN3D

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#1667) Muerte válasza ako001 (#1664) üzenetére


Muerte
Topikgazda

+80%-kal erősebb a 880M a 860M-től szóval ha teheted mindenképpen azzal vedd meg.Mondjuk azt írtad nincs sok különbség árban :) de hát azért cirka 400 euro csak van ;] Azért a 880M hátrányára mondanám még hogy nem valami stabil AW-kben egyelőre :(

NTonee: 17-be csak egy kártya megy,utoljára az M17xR2 fogadott két kártyát,de az is csak ATI-t,az SLI-t nem támogatta a lap.

[ Szerkesztve ]

(#1668) NTonee válasza ako001 (#1666) üzenetére


NTonee
veterán

akkor mindenképp a 880m-es verziót vedd, ha belefér, elég nagy a teljesítménybeli különbség a 880m javára.

Muerte75: tegnap olvastam épp egy külföldi oldalon egy hszban, hogy az egyik srác 860m sli (2x2gb), meg a 880m között őrlődik egy AW 17 géppel kapcsolatban. Lehet, csak benézte akkor, konkrét gépet nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1669) ako001 válasza Muerte (#1667) üzenetére


ako001
aktív tag

Az mit jelent hogy nem stabil??
Mi a véleményed a hozzá adott procirol,mert azt sajna nem lehet választani.
Azcsak a fizum 1/5 ;]

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#1670) Muerte válasza ako001 (#1669) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt jelenti mint a 780M esetében is hogy pl.gyári vbios-szal bencmarkok alatt throttlingol a kártya,de érdekes módon unlocked vbios-szal meg betonstabil,sőt alulfeszelve meg még stabilabb.Azt hogy játékok közben mi a helyzet a 880-al azt nem tudom,lehet hogy ott semmi gond.Minden esetre a 8GB vram miatt nem lesz hűvös az 100%,kissé túllőttek már a célon és túlságosan a határát feszegetik annak a chipnek,dehát ezért van a gari ha valami esetleg nem lesz fasza :DDD

A prociról nem láttam különösebben tesztet,47W TDP Haswell,so-so az sem lesz a hűvös kategóriába sorolható full load állapotban.A turbo 3,5GHz-re emel,arról szó sincs hogy ne tudná kihajtani fullra akármelyik mobil vga-t,de magasabb órajel jobb lenne a mai átlag fos konzolportokhoz amik csupán 1-2 magot használnak viszont csak magas órajelen fut velük rendesen a játék.Kb. 4GHz+ amitől látványos javulás szokott bekövetkezni.

[ Szerkesztve ]

(#1671) etern válasza Muerte (#1670) üzenetére


etern
tag

780M esetében jelenthetem hogy nálam nincsen throtlingnak nyoma se :D
a Proci viszont valóban nem hűvös, az tud melegedni, de a teljesítmény az baba!

(#1672) Muerte válasza etern (#1671) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálam volt és még másoknak is,conqver-nek is, 1 kártyával is és SLI-ben is.Lehet hogy a tiéden már javított vagy frissebb vbios volt eleve. Tolnál majd egy 3DMark 11-et a kedvemért? :R Csak a link kéne majd az eredményről :R

(#1673) ako001 válasza Muerte (#1670) üzenetére


ako001
aktív tag

Köszi a választ,akkor szerinted ezt nyugodtan megvehetem?Fölég csak wot lenne,ami ugye csak 1 magot használ,és ez még jó darabig állítólag így is marad,meg a fiamnak pár,játék gta,cod.Ha nagyon melegszik akkor majd fúrok az aljára lukakat 10es fúróval :DDD ,mint ahogy a C90s en csináltam,ott is gondok voltak a hűtéssel.az megoldotta.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#1674) Muerte válasza ako001 (#1673) üzenetére


Muerte
Topikgazda

WoT-ra több lesz mint elég :DDD sőt arra elég egy 870M is bőven,de ha péz nem csinál zárórát akkor... :DDD
... vsynch-et használj majd minden játékban (fix 60FPS),mert tehermentesíti a vga-t és sokkal hűvösebb lesz a cucc.A procira ha nagyon izzadni fog érdemes IC diamond24 vagy liquid ultra folyékony fém pasztát tenni mert akár 10°C-t is jelenthet minuszban a gyári szar pasztához képest,ezenkívül a gép ventik oldali végét érdemes megemelni 2-3 cm-rel (pl.üdítőskupak) hogy jobban tudjon friss levegőt szívni,azzal is lehet 5-7°C-t nyerni.Várunk vissza a tesztekkel ha meglesz a vas :R

(#1675) havast válasza Muerte (#1670) üzenetére


havast
aktív tag

Ha mar itt tartunk, AW 18-hoz tudsz/tud valaki esetleg unlocked vBIOS-t, leirassal, meg install guide-al?
Y510P-nel mar raktam fel unlocked BIOSt, de az regen volt:)
Sajna a 770M-jeim is throttlingolnak, ez vilagosan latszik, pedig a hofokok nem mennek feljebb 70-72 foknal.

Koszi elore is a segitseget..

(#1676) etern válasza Muerte (#1672) üzenetére


etern
tag

Persze! Este ha hazaértem tolok egye benchmarkot. Egyébként az első biossal még volt. a 8astól fölfele már kevésbé hajlamos a throtlingra. Nekem most a 10es bios van fennt. Álítólag a ventiket jobban szabályozza de eddig nem tapasztaltam ilyet.... Majd fülelek meg lesem a hőmérsékletet:D

(#1677) ako001 válasza Muerte (#1674) üzenetére


ako001
aktív tag

Mindenképpen!Amúgy te merre rendelsz ha esetleg pasztázni kéne,mert én totál analfabéta vagyok az ilyenekhez.Meg gondoltam még pár giga ramot bele+ssd,persze csak akkor ha ez nem jár garanciavesztéssel.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#1678) Muerte válasza havast (#1675) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Persze,segítek szivesen a flash-ben csak keress 770-hez unlocked vbios-t.A 3DMark 11 első graphics tesztjében lehet legjobban látni egyébként a throttlingot,5-6 mp-ig megy faszán aztán legalább a felére droppol ha gebasz van,aztán megint fel és le...
Erről beszélek egyébként : Ápr.10.-i teszt AW 18 880M SLI : [link] Graphics score 14502 :((( A 780M SLI alapon 16k graphics score :DDD

AW M17xR4, GTX 880M: Graphics score 1875 :DDD [link] "kicsit" sem throttlingolt... :F

(#1679) vis.p válasza havast (#1675) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nálam semmi throttling. AW 18 alap konfig.
Húzva 880m felé lehet vinni 66fok a max.
Unlock vbios-al 11k-12k graphics score 3d mark 11-ben 69-70fok max.
Próbál feltenni a legújabb bios-t.
És próbál ki a legújabb audio driver-t is, mégjobb lett a mély. ;)

(#1680) etern válasza Muerte (#1678) üzenetére


etern
tag

Na az kemény..... Ha már vbios akkor lehet én is beszálnnék. 78Nekem eddig a 3D miatt nem tudtam hogy feltegyem e ezt a fajta biost, A 120 Hz az megmaradna azt tudom de szerinted a 3D is ha felteszem azt a biost? Mert ha igen akkor lehet kérnék egy kis segítséget a pimpelésben!

(#1681) havast válasza vis.p (#1679) üzenetére


havast
aktív tag

Azert az igazsaghoz hozzatartozik, hogy az alaporajeleken nem throttlingol ;]

Viszont OC-zni igy nem tudom rednesen. P10300 pont korul mennek Dmark11-ben. Viszont tudna tobbet..

Azzal van a baj, hogy nem talalok 770M unlocked BIOS-t.. Pedig menne ez jobban is. Legfrissebb BIOS meg driverek OFC megvannak :) Visszaszivom. Latom 5-en megjelent az A07.

[ Szerkesztve ]

(#1682) havast válasza havast (#1681) üzenetére


havast
aktív tag

A Throttlingon nem javitott..

(#1683) Muerte


Muerte
Topikgazda

Egyébként szerintem baromi egyszerű a dolog,mert pl. etern is azt mondja hogy az új bios-ok,nem a vbios-ok!!! oldották meg a kérdést,ami mit jelenthet? : csak annyit jelenthet hogy a ventivezérlést módosíthatták az újabb bios-okban(vga-hoz köze sem lehetett a módosításoknak),ergó túlmelegedés tényállása forog fent :DDD Igen ám,de mivel vis.p is meg adokveszekBP is mondta hogy olyan mint maga a mag az nem melegszik túl mert a ~70°C az semmi :N ebből derül ki hogy igenis a vrm melegszik túl(nem a memóriasorok!).Az tuti hogy ott nincs normálisan megoldva a gap padozás illetve ha meg is van,mert én pl.megcsináltam magamnak faszán,mégis el tud melegedni mert ott azokon a pontokon nem elégséges a hűtés.A drop egyébként lehet a boos-tól is,az is be tud kavarni,amit az unlocked vbios kapásból kiiktat :)) A gyári fesz 1,012V volt a 780M-en ha jól emlékszem és érdekes módon az unlocked vbios-szal ami 1.00V azonnal megszünt tesztben a throttling,de 0,912V-on még stabilabb és több pontot kapok mint 1.00V-on,ez is érdekes azért...Ezt is taglalják már az amcsi fórumon mint lehetséges hibaforrást,mivel régen tök ugyanez a jelenség megfigyelhető volt az 580M esetében.

Konkrétan erre gondolok: Ez egy 580M,persze szenzor már miért is lenne rajtuk :W Az 5870M-en volt vagy 5-6 szenzor még,de kiment a divatból úgy látszik...

(#1684) Muerte válasza etern (#1680) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Semmi köze a 3D-hez :N már rég fel kellett volna tenned és 0,912V-on hajtani szépen csendben ;]

adokveszekBP: A tápod is elfogyhat ám ezt ne felejtsd el,de lehet hogy az van amit pont az előbb írtam: vrm.

[ Szerkesztve ]

(#1685) havast válasza Muerte (#1683) üzenetére


havast
aktív tag

Most egy hete pasztaztuk ujra a karikat meg a CPU-t a szervizben. (Laptopszalonban vagyok uzletvezeto). Nekem ennyi volt a gap pad ossz-vissz:

Hozattam uj padokat (certifikalt Dell szerviz vagyunk ugyebar), de az eredetiek is jonak tuntek. Eszembe se jutott oda is tenni, ahol alapbol nem volt. Na legkozelebb. Ugysem vezeti az aramot :D

Muerte75: szerintem eleg a tap, ha abbol indulok ki, hogy a 780 SLI+X CPU-s konfigok is 330Wattos tapokat kapnak.

[ Szerkesztve ]

(#1686) havast válasza vis.p (#1679) üzenetére


havast
aktív tag

Azt tudtad amugy, hogy a 18-ban levo S-PLS panel vigan megy 100 Hz-en ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1687) Muerte válasza havast (#1685) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Pont ott nincsenek ahol a bajt gondolom :DDD

Az igaz hogy a 770M sli az 2x75W,de tuningban pillanatok alatt felmehet 150W-ra is ;) A 780M-eknek biztonsággal +130MHz-et adhatok tesztre,de már akkor is van olyan rész hogy kevés a kraft,vagy éppen necces.Az utolsó kombined tesztnél ahol hajtja fullon vga-t+procit ott már régen kevés a táp mindig.
A másik dolog ha úgy tuningolsz hogy nincs fent unlocked vbios eleve felejtős,mert a gyári vbios a TDP-t 75W-ban korlátozta,szóval miánt átléped a Power Target-et azonnal visszaveszi az órajelet ;) Nem véletlen lehet játszadozni Inspectorban a fogyasztással:

Egyébként baromi egyszerűen le tudod tesztelni hogy a táp kevés-e tuningban :) Azon az órajelen amin már SLI-ben kezd throttlingolni,futtass egy kártyával tesztet,sőt adhatsz még neki +20-30MHz-et is és ha single vga-val nem droppol egy dekát sem akkor táp.Ezt is ajánlom figyelmedbe: [link]

(#1688) havast válasza Muerte (#1687) üzenetére


havast
aktív tag

Jah, ebben biztos vagyok, hogy elso korben a TDP limitnek kellene a vegere jarnom.. Aztan johetne a tobbi. Most is valami unlocked BIOSt keresek epp :DDD

Ezt a vidit lattam. Valami brutalis :DD

A meret ugyanaz, nem? Szerintem beleh lehet hackelni, azt viszlat. Ha kompatibilis (marpedig eselyes), akkor lehet ,hogy egy display failure utan te is ilyen panelt kapnal mar garban..

[ Szerkesztve ]

(#1689) Muerte válasza havast (#1686) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha mást nem is,de azt a panelt az új 18-ból rohadtul irigylem :D :R de jó lenne valahogy bele hackelni egyet az enyémbe ;]

(#1690) Muerte válasza havast (#1688) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nehogy összetörd magad azért a keresésbe ;] Tessék: [link]
Flash: [link]
A parancs SLI esetén : nvflash -5 -6 xyz.rom ,( miután felmásoltad a stickre a romot,ott érdemes átnevezni,én dell.rom-ra szoktam mert egyszerűbb beírni) ha akadékoskodik akkor nvflash -f -5 -6 dell.rom a parancs ez ráküldi nem szarozik ;]

(#1691) havast válasza Muerte (#1690) üzenetére


havast
aktív tag

Feltettem, de power limitet sajna migy sem enged allitani. :(((

(#1692) NTonee


NTonee
veterán

uhh... jó kis téma. :)
Esetleg nem tudja valaki, hogy lehet e valamit vandálkodni gtx560m-el egy asus g53sx-ben? :B Bár inkább az eladáson töröm a fejem lassan.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Muerte válasza havast (#1691) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem rakták bele a vbiosba sajnos ezek szerint...780-nál megy.A feszt remélem tudod állítani,mert az inkább fontos lenne.Teszteljél sokat hogy mi az ábra,mi változott.

1677.HSZ. : ako001: Az AW-ket rommá moddolhatod,nem ugrik a gari,de értelemszerűen az original config system-re él a garancia,tehát ha kicseréled a vga-t mondjuk később újabbra akkor arra nuku gari,vagy bevállalod hogy visszakapsz egy újat abból ami eredetileg benne volt,de az is megbukhat...volt példa arra is hogy átcsúszott és arra is hogy bukta utca 24 :DDD Magyarul a saját upgrade-jeidre SSD,Ram stb.nem jár gari.

[ Szerkesztve ]

(#1694) Muerte válasza NTonee (#1692) üzenetére


Muerte
Topikgazda

MSI AB? ha nem enged emelni az órajeleken akkor próbáld az unofficial metóddal: [link] a hőfokokra figyelj nagyon mert nem igazán a hűvősségéről híres vga az 560M.Max egy-két teszt erejéig érdemes cibálni szerintem.
925/1850/915MHz-en hajtották benchekben biztonsággal. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1695) havast válasza Muerte (#1693) üzenetére


havast
aktív tag

feszt sem enged allitani. Pedig leiras szerint benne van a TDP es fesz allitas. Mindenesetre koszi azert :) :R

Azert Dmarkban +200 potty az uj BIOS. Az en gondolkodasomban ez mar nem meresi hibahatar ;]

Felugrik bizony :)

[ Szerkesztve ]

(#1696) Muerte válasza havast (#1695) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha gépet restartolsz,indításkor felugrik svl7,John logója?

(#1697) NTonee válasza Muerte (#1694) üzenetére


NTonee
veterán

igazából én is az extra fűtéstől félek, egyszer már letérdelt a vga (rework lett a vége). Bár a szervizes srác azt mondta, eleve szarul rakták össze gépet, hibás volt a hűtés, ő begyógyította.
Az MSI AB a core clock és memory clock frekvenciákat engedi piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#1698) havast válasza Muerte (#1696) üzenetére


havast
aktív tag

Illetve az OC limit is megvaltozott... Kicsit tagabb hatart szab, de a tdp limit miatt hiaba.

NTonee: ha volt rework is, nem eroltetnem annyira a dolgot. Esetleg brutal jo paszta/gap-pad kombo utan.

Inspectorban meg AB-ban is neztem. Throttling ugyan ugy megvan.

[ Szerkesztve ]

(#1699) Muerte válasza havast (#1698) üzenetére


Muerte
Topikgazda

nV inspectorban nézted? Attól hogy targetet nem tudsz kitolni lehet hogy jobban bírja az OC-t ezzel a vbios-szal,vagy ugyan úgy throttlingol?

Mikor elindítod az nV inspectort kb.20 sec-et várni kell mire ténylegesen OC-t lehet neki adni,legalábbis nálam így van,mert addig visszaugrál 0-ra az összes érték.Ha a leírásban benne van hogy feszt lehet állítani,akkor lehet is :K

[ Szerkesztve ]

(#1700) NTonee válasza havast (#1698) üzenetére


NTonee
veterán

újra is lett pasztázva természetesen, de ha jól emlékszem, nem valami extra cuccal. Gap-pad került mindenhova, ahova kell. Nem tudom pontosan, hogy mi volt a baj a hűtéssel, de most messze jobb és hűvösebb a gép, mint újkorában. Alapjáraton kb 8fokot nyertem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.