Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) Kasya válasza adhee (#1050) üzenetére


Kasya
nagyúr

Valoszinuleg a WiFi driver-rel egyutt jart. Nekem legalabbis a Dell honlapjan fellelheto N-2230 WiFi driver van csak fent, de az egyben felrakta a BT drivert is. Kulon a BT drivert fel se raktam... es mukodik rendesen (bar nagyon ritkan hasznalom, csak ha a mobilomrol akarok valami zenet hallgatni)

[ Szerkesztve ]

(#1052) Kasya válasza Kasya (#1051) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerk: Tevedtem...reinstall utan meg nem hasznaltam a BT-t. Kellett neki az N-2230 BT driver kulon, hogy csatlakozzon. A nelkul csak latni latja az eszkozt, de tartosan nem csatlakozik.

(#1053) Muerte válasza adhee (#1050) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudtam akkor még mikor telepítettem az OS-t hogy nincs benne az adapter,egyébként nem értem teljesen hogy akkor miért települt fel.Van egy ilyen hogy Intel Centrino Wireless-N 2230 driver és egy Intel Centrino Wireless Bluetooth,ebben a sorrendben raktam fel emlékszem rá.

(#1054) solyom76


solyom76
senior tag

Kicsit ráértem..megdolgoztattam az R3-at..
Nem nagy eredmények,de egyenlőre elegek /nekem/
És egész jók a hőfokok is...

Majd ha lesz jó áron m18x jó konfigban akkor majd...jobb eredményeim lesznek..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1055) freaghill


freaghill
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Lenovo Y460

Egyik ismerősöm megkeresett, hogy kéne neki hűtőborda. Találtam is egy ilyen bontódó lapost itt hardverapron, csak nem tudom milyen hűtőborda lehet kuka. Szerintetek?

Ezt a leírást adta az ismerős:
Szóval már régebben is csinálta ezt, hogy játék közben (3-4 óra játszás után) mondhatni fekete halált produkált, kikapcsolt, és nem kapcsolt vissza. ezt még meg lehetett szokni, bár idegesítő volt, de egyszer eljutott arra a szintre, hogy már csak 5-10 perceket bírt, akkor megpróbáltam frissíteni a driver-t, aminek az lett az eredménye, hogy a gép bekapcsolni sem tudott. akkor felküldtük garanciálisan a lenovonak, visszaküldték, újrahúzták a windows-t, meg beletettek egy új hűtőbordát. akkor egy darabig megint jó volt, most már nem is nagyon kapcsolt ki, csak ha nagyon meg volt terhelve, pölö egy heroes vi alatt bekapcsolva maradt az opera, stb., de egyébként minden oké volt, aztán egyik nap megint elkezdte, hogy 5 perc után se kép se hang. utánaolvastam egy-két dolognak, azt írták, hogy a BIOS frissítése segíthet a dolgon, de azt nem tudtam megejteni, mert rossz az akksim. megpróbáltam megint egy driver-frissítést (többet nem fogok, ígérem :D), és onnantól már megint teljes káosz lett úrrá a gépen. bevittem a szervízbe, azt mondták, a hűtőborda tönkrement, sehonnan nem tudnak szerezni, még a lenovotól sem (valszeg azért, mert kifutó széria), meg hogy a HDD is bad sectoros

Szerk.: Egyben van a CPU+GPU hűtőborda? Az kéne?

[ Szerkesztve ]

(#1056) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Üdv!

Már más topikokban jártam a kérdéssel, de ide is felteszem hátha kapok valami hasznos infót. Gamer laptopot akarok venni és ebben kérnék segítséget. 300-400 között keresek gépet, de nem bánom egyáltalán ha közelebb van a 300-hoz mint a 400-hoz.

Lenovo y510p
Asus G75 VX és társai
MSI GT 60 Dominator 424 és az MSI GT 70-et

A Lenovo kapcsán olvastam melegedési gondokról, MSI-t csak szürkén lehet behozni.

Van még olyan lehetőség ami belefér a keretembe esetleg? Vélemény az általam felsoroltakról?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1057) freaghill válasza freaghill (#1055) üzenetére


freaghill
őstag

Kép a hűtbordáról.

(#1058) solyom76 válasza freaghill (#1055) üzenetére


solyom76
senior tag

Szerintem hardveres dolog lesz,nem valami féle driver vagy bios...
integrált vga van benne, és nem egy több órás játékra tervezett hűtéssel rendelkezik a masina.
az alaplapra integrált vga fogja megadni magát..bemelegszik és elválik az alaplaptól.
Tipp: keress egy reballos kollégát..talán megoldja..
ez csak az én véleményem..lehet ,hogy baromság ,de én már jártam így...
Meg mi az hogy tönkremegy egy hűtőborda?

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1059) solyom76 válasza egyedülülő (#1056) üzenetére


solyom76
senior tag

Szia van itt fent R3 3d...jó konfigban 300k ért..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1060) freaghill válasza solyom76 (#1058) üzenetére


freaghill
őstag

Na, gép indul, kipróbáltattam vele, windows próbálja tölteni.
Akkor tuti HDD?
Reball-t ajánlani fogom.
Hűtőbordát miért mondták neki?

Szerk.:
hogy rendesen induljon a windows, ne javítsa magát, akkor megpróbálja a lemezellenőrzős-checkdisket futtatni, ha azt is skippeni akarom, akkor kékhalál és automatikus újraindulás
ha kísérletet kérek a javításra, az természetesen nem megy neki, mert nem tudja visszaállítani magát

[ Szerkesztve ]

(#1061) freaghill válasza freaghill (#1060) üzenetére


freaghill
őstag

Próbálta újrahúzni, mert elvileg olyan, hogy megnyom egy gombot és újra tudja húzni. Meg system recovery-s vagy mi.
Úgy próbálta elindítani, hogy nyomja.
Már be se kapcsol, mindenesetre a gép brutálisan fújtatott

(#1062) solyom76 válasza freaghill (#1060) üzenetére


solyom76
senior tag

Egyszer újra kéne rakni a wint..,hogy normálisan induljon a gép...és haladni előre..a problémák kiszűrésével..ha kékhalál is van akkor talán a hdd cseréjével kellene kezdeni. /főleg ha sok a badsector /.lehet ,hogy az a halott..és az miatt kapcsolgat ki a gép..utána ellenőrizni a gépet terhelés alatt...hőfokok stb..lehet ,hogy tulmelegszik a proci-vga és automatikusan kikapcsol..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1063) freaghill válasza solyom76 (#1062) üzenetére


freaghill
őstag

Átadom! :R

"A túlmelegedés az biztos, illetve elvileg azért kell frissíteni a biost, mert abban van egy 90°-os blokk, ha efőlé megy a belső hőmérséklet, automatikusan kikapcsol, de ezt elvileg az új biosban már feljebb vitték"

(#1064) solyom76 válasza freaghill (#1063) üzenetére


solyom76
senior tag

90 fok..nem is mernék vele játszani..akkor itt a hiba...nem birja ennyi..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1065) adhee


adhee
csendes tag

Üdv.

Alienware M18x R2 -höz keresnék doboz-t megvételre...

Aki tud segítsen... please :R :R

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#1066) Kasya válasza adhee (#1065) üzenetére


Kasya
nagyúr

Wow...nem mindennapi keres :D
Milyen celbol, ha kerdezhetem?

(#1067) adhee válasza Kasya (#1066) üzenetére


adhee
csendes tag

Lehet, hogy eladnám a gépezetet a későbbiekben és igencsak hitelesebb lenne az adás-vétel, főleg, ha külföldre menne a Noti... :))

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#1068) jam1991


jam1991
tag

ahoy

computerimperium.hu -ról valakinek vélemény/tapasztalat?

még mindig azon vergődöm hogy honnan vegyek gépet és erre nem is emlékszem hogy valaki említette volna..
ez is olyasmi mint a digiprime meg radium vagy talán ez megbízhatóbb?

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1069) KillHates válasza jam1991 (#1068) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :D
Arról a bandáról a mostani kollégám hosszan tudna mesélni! Egy kalap a rádium-digiprime szürkeimportos bandával...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1070) wanted5 válasza jam1991 (#1068) üzenetére


wanted5
őstag

én tőlük vettem pár éve 2 laptopot is, egy dell xps 17-et, amit a mai napig használok, sose volt semmi baja
és egyik barátomnak egy inpiron n5010-et, neki azt hiszem talán a gpu besült, de azért mert nyáron 40 fokban is játszott vele egész nap, és takarítva se volt, meg egy valamire való hűtő se, de garanciában ingyen javították neki, mindkét gépen hivatalos dell garancia volt
meg pár kiegészítőt vásároltam tőlük a gépekhez, azokkal is minden rendben volt

én nem tudok rosszat mondani rájuk

(#1071) jam1991 válasza KillHates (#1069) üzenetére


jam1991
tag

az isten megba***a már ezeket :DD nem hiszem el

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1072) jam1991 válasza wanted5 (#1070) üzenetére


jam1991
tag

na megint 2 full eltérő vélemény :S

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1073) jam1991 válasza KillHates (#1069) üzenetére


jam1991
tag

de ha asus notit veszek az elvileg le van ragasztva biztonsági matricával

vagy ezzel is tudnak buherálni? megkérdezhetnéd a kollégádat ! nagyon megköszönném :R

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1074) wanted5 válasza jam1991 (#1071) üzenetére


wanted5
őstag

én úgy csinálnám, hogy felhívnám őket, és megbeszélném velük, hogy a terméket megtekintem ott az üzletben és, ha valami nincs rendben (akár ez a szitázott billentyűzet), akkor nem kérem..

túl sok lehetőséged nincs, mert nem nagyon árulnak normális boltokban ilyen gépeket, az asus rog szériát is pl..

meg azért még1x, én futárral rendeltem tőlük, de tényleg semmi kifogásolható nem volt (a billentyűzet is eredeti, magyar)

(#1075) wanted5 válasza jam1991 (#1073) üzenetére


wanted5
őstag

miket szoktak "buherálni"? :D
(hamarosan én is le akarom cserélni a gépemet, valószínűleg egy asus-ra, szeretnék minél tájékozottabb lenni)

(#1076) KillHates válasza jam1991 (#1072) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem állítottam, hogy rossz gépet árulnának az Imperium-osok, csak ott is könnyű ráfutni nem magyar billentyűzetes gépre

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1077) KillHates válasza wanted5 (#1075) üzenetére


KillHates
nagyúr

Előfordulhat olyan, hogy egy gépben a billentyűzet alatti ramok nem a gyáriak. Számomra is érthetetlen, hogy miért nyúlnak azokhoz, de már találkoztam ilyennel. Nem örülnek neki az Asus szervizben. :U

A minap adtam el egy Lenovo-t, az az Expert Kft-ből volt, de a Radium értékesítette, mint viszonteladó. Mikor levettem a burkolatot akkor megdöbbenve tapasztaltam, hogy a processzor hűtése felett átívelő műanyag valami miatt egyszerűen ki volt vágva :Y Pedig a gyári proci volt a gépben. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1078) jam1991 válasza KillHates (#1077) üzenetére


jam1991
tag

és semmi matrica nincs a dobozon amit el kell tépni ha kinyitod? mert a g75vw-n még volt

elvileg a viszonteladónak nem kellene nyúlkálni a dobozban

+ most néztem az asus.hu-n hogy pl a jx kaphato az extreme digitalnál meg a laptop.hu-n is csak gondolom elő kell rendelni telefonon .. mert az oldalukon nem találtam semmi rog gépet

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1079) jam1991 válasza jam1991 (#1078) üzenetére


jam1991
tag

mármint az mindenkinek világos hogy nem kell bele nyúlkálni csak a matricával próbálom összekötni a dolgot, hogy ha fel van tépve akkor már nem viszem el mert abba belebuheráltak :)) az angol billentyűzetet talán túlélem ha már ilyen occó a gép de a többi már nem gyere be

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1080) Kasya válasza jam1991 (#1079) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerintem nincs rajta matrica...
AW-ken sincs. De mar az olcso Dell-en se latok.
Bar AW eseten ha jol emlkeszem, a garancia enegelyezi a szakszeru bovitest es hw cseret...vagyis bonthato. Egyedul az egyedi gravirozast nem engedte, ha gyarilag nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1081) jam1991 válasza Kasya (#1080) üzenetére


jam1991
tag

1:28 :) ott van rajta

ezt az őrült állatot nézegettem én is régebben :D még ős mondja hogy el fog élvezni :DD

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1082) jam1991


jam1991
tag

kis fekete csík ahol ki kell húzni a fület a dobozból

el is vágja

[ Szerkesztve ]

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1083) Kasya válasza jam1991 (#1081) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ah faradt vagyok mar....a doboz alatt hazat ertettem ;)
A dobozon szvsz meg nem sokat jelent, mert sok indok mellett kiniythatja az elado, amit az emberek altalaban elfogadnak.

(#1084) jam1991 válasza Kasya (#1083) üzenetére


jam1991
tag

na hát akkor lehet bepróbálok egy ilyen történetet .. csak így is parás mert hát 500e ftnál ki akarna zsákbamacskázni

de ettől függetlenül még várom a tanácsokat hogy hol vásároljak :C

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1085) egyedülülő válasza jam1991 (#1084) üzenetére


egyedülülő
őstag

Imperium teljesen tendben van, mind gariztatás, mind vásárlás szempontjából.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1086) jam1991 válasza egyedülülő (#1085) üzenetére


jam1991
tag

hát eléggé megoszlanak a vélemények :S vásárlói véleményeket is nézegettem árgépen és ott is igen érdekesen alakulnak a dolgok.. van akinek fullos minden és van akinek 6 hónapja szervizben van a gépe.. ha még egyáltalán ott van..
volt aki használt cuccot kapott..

ha sehol máshol nem találok megfelelő árban jh-t, akkor megrendelem onnan és csak úgy veszem át, ha a matrica érintetlen, ha így se jön be akkor marad a jx megbízhatóbb helyről

de azért próbálom ezeket elkerülni :))

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1087) kreten67 válasza solyom76 (#1058) üzenetére


kreten67
senior tag

Meg mi az hogy tönkremegy egy hűtőborda?
Én a héten 2 olyan notit javítottam amiben a hűtőborda volt a hibás,bár az elmúlt 5 évben egyet sem.
A hőcső megrepedt és kipárolgott a benne lévő anyag,a rézcső ugyan átmelegedett,de nem húzta a hőt a hidegebb irányba.
Tünet: bekapcsolás után a intel i5 proci 70-80 fokos ,netezésnél 90-95 fokos youtube video 1 perc és vészleállás!
A procinál hőmérőzve a cső 72 fokos volt ,míg a cső végén a radiátornál 36 fokos és még langyosnak se mondanám a levegőt amit fújt a venti.
Tipus dell n5010, pasztáztam,igazgattam de végül a hűtő csere oldotta meg a problémát.
A másik gép egy acer gép volt és pontosan ugyanez volt a baja.

(#1088) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Honnan látszik ha át lett matricázva egy gép?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1089) solyom76 válasza kreten67 (#1087) üzenetére


solyom76
senior tag

az komoly én még nem találkoztam ilyen hibával..akkor megint tanultam valamit.. :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1090) egyedülülő válasza jam1991 (#1086) üzenetére


egyedülülő
őstag

Amúgy én is gondban vagyok, mit és honnan vegyek. Van 400+k forintom gépre és nem jutok dűlőre. Vegyek e egy használt AW 17-et vagy új Asus 750-et.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1091) Ursache válasza egyedülülő (#1090) üzenetére


Ursache
senior tag

alienware sli-vel

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1092) jam1991 válasza egyedülülő (#1090) üzenetére


jam1991
tag

szerintem inkább használt g750jh-t full felszereltséggel.. gtx 780m van benne 250gbos ssd stb stb pl Mikulásbá és KillHates is árul ilyet jó áron

ha új érdekel és hogy honnan, azt beszéld meg West nevű felhasználóval
apron megtalálod a hirdetését

nekem is csak azért kell új mert céges megoldás lesz ha minden jól megy :C

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1093) jam1991 válasza Ursache (#1091) üzenetére


jam1991
tag

ha az lenne 400k körül, szerintem mindenki azt vinné :))

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1094) egyedülülő válasza Ursache (#1091) üzenetére


egyedülülő
őstag

Itt hw-n még nem láttam élhető árban sli-s AW-t, főleg nem r5-öt. :)

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1095) egyedülülő válasza jam1991 (#1092) üzenetére


egyedülülő
őstag

Mikulásbá hirdetését megtaláltam, de a másik kollégáét nem sajnos.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1096) Ursache válasza jam1991 (#1093) üzenetére


Ursache
senior tag

400k+t említett. Plusz 25% és már ott is van!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1097) egyedülülő válasza Ursache (#1096) üzenetére


egyedülülő
őstag

Ha agyonrúgnak sem fogok 500 000-et elkölteni laptopra. Leginkább azért mert sos-be keresek valamit.:)

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1098) jam1991 válasza egyedülülő (#1095) üzenetére


jam1991
tag

elvileg egy "ideig" nem árulja.. de ha ráírsz hogy vinnéd lehet átgondolná :))

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1099) egyedülülő válasza jam1991 (#1098) üzenetére


egyedülülő
őstag

Látom te is bújod a topikokat rendesen. Kéne valami nagykeres aki baráti áron tudna hozni cuccot.:D

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1100) Ursache válasza egyedülülő (#1097) üzenetére


Ursache
senior tag

asus-t akkor sem javaslom, aw-ban cserélhető minden, abban a szutyokban meg semmi :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.