Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) havast válasza Muerte (#1699) üzenetére


havast
aktív tag

Es tenyleg, inspector enged feszt allitani:D De nem nyertem vele, nem tudom alulfeszelni, hogy fogyasztast "nyerjek" :( Instabilla valik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#1702) Muerte válasza havast (#1698) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Lehet ott feszt adni neki,csak ki kell várni azt a 20 mp-et :D :

Viszont mivel a vrm-jeiden nuku gap pad,óvatosan ;]

Szerk.:Ha tuningolni akarsz ahoz nem fog passzolni az undervolt :DDD Alapon egyből instabil ha lentebb veszed?
Azt nézted hogy a gyári fesz helyett most mennyi lett az alap? Lehet eleve alul van már feszelve mint a 780M-nél.

[ Szerkesztve ]

(#1703) KillHates válasza Muerte (#1702) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Viszont mivel a vrm-jeiden nuku gap pad,óvatosan ;]" :K

Ahogy mondod!! Ha csökkented a feszültséget, akkor meg fog ugrani az áramfelvétel, mert a VRM-nek mindenképp ki kell köhögnie magából a megfelelő teljesítményt. Lehet, hogy a GPU hűvösebb lesz, de pont a VRM komponenseit fogja megterhelni az undervoltage.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1704) etern válasza Muerte (#1702) üzenetére


etern
tag

Hali!
Itt a 3d mark 11 teszt.
De amúgy volt hogy 100 ponttal kevesebbet is adott. Annál az eredménynél a procit nem dolgoztatta meg annyira.

(#1705) havast válasza Muerte (#1702) üzenetére


havast
aktív tag

Jah, viszont abbol indultam ki, hogy ha mar a tfp limithez nem nyulhatok, ha alulfeszelem, kevesebbet eszik/kesobb lep a kepbe a power limit.

Nem lesz egybol instabil amugy, egy lepcsot enged lejjebb, ugy meg stabil a rendszer.

(#1706) Muerte válasza etern (#1704) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudok az a baj win8-hoz viszonyítani mert még sosem duráltam neki magam hogy kipróbáljam :DDD
Lehetséges hogy az miatt kevesebb picit és nincs drop.Win7-en 8-8100 között kell kapnia az biztos.

(#1707) etern válasza Muerte (#1706) üzenetére


etern
tag

Na majd ha bővíteni akarok akkor csak feldobok egy winfos 7et, videókari helyett :D Lehet kipróbálom win 7tel is majd hétvégén.
Azt gyorsan fel lehetne dobni rá, csak utána a win8.1 vissza a sok idő.... mert ugye elősször win8 aztán lehet upgradelni 8.1re.. :W nem ám hogy 8.1 dvd-t adnának

(#1708) Muerte válasza etern (#1707) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem is rá kéne már szánnom magam egy win8 próbára,de elmarad mindig :D

Tegnap raktam fel a 337.81-es beta drivert,egy vga-ra 8080 pontot kapott graphics-ban a 780M. [link]

(#1709) etern válasza Muerte (#1708) üzenetére


etern
tag

Akkor te vbiossal küldöd ugye? a Cora clock az magasabb ha jól látom. Mondjuk a proci is tuti dob a tieden. Azért az enyém kicsit lejjebb van ahoz képest:D

(#1710) Muerte válasza etern (#1709) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Teljesen alapon volt teszt alatt,850/1250MHz,persze az unlocked vbios van rajta.Azt nemtom nálad miért ír csak 771MHz-et a teszt eredménynél,de fel kellett elvileg boostolnia közben 850MHz-re.A procinak a graphics score-hoz semmi köze,max. a ramok miatt lehet minimális eltérés.
Így néz ki alapon a mod vbios:

[ Szerkesztve ]

(#1711) etern válasza Muerte (#1710) üzenetére


etern
tag

Na akkor ha hazamegyek feldobom az inspectort, és beállítok egy két dolgot!

(#1712) Kasya válasza etern (#1707) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem rosszabb... Win7 upgrade Win8-ra, aztan upgrade 8,1-re. Thx MS :(((

7970m alatt teljesitmenyben nem volt rosszabb a win8, csak driveresen halodott. Kevesbe birta a mod vbiost es hajlamos volt ujraindulni, csikosodni egyes esetekben.
Talan most mar 780-al mas lenne a helyzet... na majd valamelyik hetvegen.

Muerte: koszi a tapasztalatot az SLI-rol. Jovoben most mar pozitivabban fogok hozzaalni.

[ Szerkesztve ]

(#1713) Kasya


Kasya
nagyúr

Felraktam a 337.81 Beta Driver-t, mert 334 ota nem frissitettem. Most is csak a D3 remenyeben kerult fel, de felek, hogy az marad olyan fo*, amilyen most. Majd futtatok par tesztet vele...

GeFprce Experience game optimization er valamit? Atinal csak butitotta a settingset... Latom itt se er semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1714) Muerte válasza Kasya (#1713) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az Experience-ben egy dolog ér valamit,a Shadow play.

[ Szerkesztve ]

(#1715) alador


alador
csendes tag

Sziasztok, szeretnék venni magamnak a közel jövőben (vizsga időszak végén) egy gamer lapost. Ezt néztem ki magamnak és érdekelne, hogy valaki rendelt-e már a bolttól, valamint még egy dolog érdekelne, hogy a feltüntetet áron kívül kéne majd valamilyen pluszt fizetnem? Hirtelen csak ennyi jutott eszembe erről a gépről, de ha tudtok jobbat ajánlani max. 320K-ért szívesen megalgatok minden ajánlatot :D.

(#1716) Ursache válasza alador (#1715) üzenetére


Ursache
senior tag

Melyiket is?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1717) alador válasza Ursache (#1716) üzenetére


alador
csendes tag

Jah bocsi, erről lenne szó :DD

(#1718) Kasya válasza alador (#1717) üzenetére


Kasya
nagyúr

Postaköltség, vam, afa....
Na de Win7-el adjak ezt a szériát is? Azt hittem, mar Win8 -at adnak...

(#1719) NTonee válasza alador (#1717) üzenetére


NTonee
veterán

kétségtelenül olcsóbb, ha onnan rendeled, de ez bőven túl fog lőni a 320ezren mire megérkezik. A posta önmagában 28e + az áfát is helyből legombolják. Kivéve persze, ha valaki hazahozza neked kintről.

(#1720) alador válasza NTonee (#1719) üzenetére


alador
csendes tag

Köszi szépen, ez az amit nem akartam hallani, de ez van ezt kell szeretni. Esetleg tudtok valamilyen más alternatívát helyette? Az aprón lévő g75vx nagyon tetszik, szerintetek meddig szolgálni ki?

(#1721) solyom76 válasza alador (#1720) üzenetére


solyom76
senior tag

Addig amíg hű gazdája leszel...jó gép a vx volt anno nekem is..csak ugye a bővíthetőség korlátozott...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1722) etern válasza alador (#1720) üzenetére


etern
tag

Nyugodtan vedd tőlük a gépet. Én is ott vettem és tudnak segíteni neked az áfában csak szólj nekik. Viszont előtte kérd el a service taget és egy kinti dell szakival dumálj hogy erre a gépre mehet e a honosítás. Ha igen akkor vedd meg, jó vétel ha jó helyen váltasz 330k környékén kijöhetsz.

(#1723) havast


havast
aktív tag

Valaki, akinek van techinferno accountja, leszedne ezt nekem? Ezzel lehet majd allitani a power limitet, es nem lesz throttlingom ;] [link]

(#1724) Muerte válasza havast (#1723) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Legközelebb ne sajnálj tőlük 5$-t a munkájukért,mert annyit megérdemelnek ;) [link]

(#1725) havast válasza Muerte (#1724) üzenetére


havast
aktív tag

Kuldtem nekik (tavaly) 30-at egy neten talalt Olol nevu accountrol. Csak valami troll megvaltoztatta a jelszot :D

Nagyon szepen koszonom :)

[ Szerkesztve ]

(#1726) Muerte válasza havast (#1725) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha regisztrálsz nem ér ilyen "meglepetés".

(#1727) havast válasza Muerte (#1726) üzenetére


havast
aktív tag

Na, ez sem engedi allitani. Ejnye-bejnye. Irtam svl7-nek, hogy moddoljon nekem egyet, meg csatoltam neki a BIOS-om, meg nemi sorrevalot :)

(#1728) Muerte válasza havast (#1727) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem valami nálad nem kerek,nem lehetséges :U nV inspector friss?

Read me:

Dell GTX 770m VBIOS "OC edition" - rev02

- tweaked for better performance at higher clocks
- adjustable voltage
- adjustable power target
- higher software overclocking limits

[ Szerkesztve ]

(#1729) havast válasza Muerte (#1728) üzenetére


havast
aktív tag

A BIOS-al nem volt kerek, mar kesz a mod, lehet power limitet allitani. Hozzateszem, nem sokra mentem vele, a kartyak iszonyatosan elkezdtek melegedni.

Aztan lottem egy olyat, hogy 85 fok-nal throttlingoljon, de stabilitasteszt kozben elkezdett remegni a kep. Mintha valami gaz lett volna a vertikalis szinkronnal. Ez meg ujrainditas utan sem szunt meg. Rendesen kikapcsolva kellett hagynom kicsit. Nem is szorakozok vele, mig fel nem tuningolom a hutest.

(#1730) Muerte válasza havast (#1729) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Látod csak fontos a vram-okra meg fet-ekre a thermal pad :D

(#1731) etern válasza Muerte (#1730) üzenetére


etern
tag

Kedves uraim! Tudtok ajánlani valami horozható hangszórót? A razer Feroxot néztem de természetesen hót vegyes dolgokat lehet olcasni a neten. Van valakinek ezzel tapasztalata, vagy hasonló kis hangszórókkal?

(#1732) havast válasza etern (#1731) üzenetére


havast
aktív tag

Jo tanacs: ha hangrol van szo, ne gamer, hanem audio markat valassz.

(#1733) baro32


baro32
aktív tag

Van új geforce 337.88 WHQL

[link]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1734) etern válasza havast (#1732) üzenetére


etern
tag

Nekem mind1 csak jól szóljon, és mi a tipped? :DDD

(#1735) Muerte válasza baro32 (#1733) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Köszi :R

(#1736) havast válasza etern (#1731) üzenetére


havast
aktív tag

JBL Flip pl. Ahogy nézem tesztek alapján is jó, és nem megfizethetetlen.

(#1737) Ursache válasza baro32 (#1733) üzenetére


Ursache
senior tag

valakinek esetleg .inf fileja? :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1738) Ursache válasza Ursache (#1737) üzenetére


Ursache
senior tag

lejárt a szerkidő...

inf

szerk: de viszont letöltöttem azt a drivert, és amikor megpróbálom kicsomagolni azt írja, hogy non 7z archive... más is járt így? mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1739) Ursache válasza Ursache (#1738) üzenetére


Ursache
senior tag

na szerkidő megint lejárt: máshonnan letöltöttem, ez már jó, pedig az elsőt az nvidia hivatalos honlapjáról bugáztam... érdekes.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1740) baro32 válasza Ursache (#1738) üzenetére


baro32
aktív tag

Miért van/volt rá szükséged csak nem települ fel így az Alienware-ra?
Mondjuk nekem meg az intel hd nem akar felmenni az asus g750jz-re a mostani 10.18.10.3621 WHQL.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1741) Ursache válasza baro32 (#1740) üzenetére


Ursache
senior tag

Nem telepul fel. De ezzel az inf filelal sem jo...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1742) conqver válasza Ursache (#1741) üzenetére


conqver
aktív tag

Próbáld a 113 Post szerint!!!

Shadow&Dust.....

(#1743) Ursache válasza conqver (#1742) üzenetére


Ursache
senior tag

Thx, ha otthon leszek, kiprobalom.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1744) Muerte válasza Ursache (#1743) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Láttam pár helyen hogy többeknek nem akar felmenni ez a driver,még asztali vga-k esetében is.
Nekem felment simán,de próbáld meg így: DDU
Indítsd a gépet csökkentett módban és gyalultass le vele mindent,az nV mappát is.
Restart után telepítheted a drivert. 337.88 .inf
Ez a verzió meg arra jó ha ki-be kapcsolgatod az SLI-t nem kell hozzá restart:337.88 .inf SLI on the fly
Egyébként nekem bench-ekben nem javított ez a driver sőt...,WD-ot meg még nem néztem hogy muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#1745) Ursache válasza Muerte (#1744) üzenetére


Ursache
senior tag

Koszonom. Nekem WD alatt szornyu a 680m sli. Kozepesen fut csak 35 fps korul. AA off, fhd. Tobbet vartam volna a geptol (jatektol). Eleg erdekes, eloszor azt hittem nincs hekapcsolva az SLI.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1746) Muerte válasza Ursache (#1745) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A procid a kevés alá sajnos...optimalizálatlan konzol port lett megint a PC-s változat.Na meg nem fér bele 2GB vram-ba...vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1747) Muerte


Muerte
Topikgazda

Mekkora átb..szás lett pedig megint a grafika...pont mint a Far Cry 3 esetében :W WD , FC3

[ Szerkesztve ]

(#1748) NTonee válasza Muerte (#1746) üzenetére


NTonee
veterán

Ursache, Muerte75: WD 30-36fps. Fhd, AA off, alacsony beállítások mellett. i5-2430m, sima gtx560m, 16gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#1749) Muerte válasza NTonee (#1748) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Este felrakom majd én is,ha nem alszom el addig :D kíváncsi vagyok a vram használatra,eddig csak egyszer láttam átlépni 2GB-ot,még amikor AC4-et toltam,de ott is csak egy helyen :D

(#1750) Ursache válasza Muerte (#1747) üzenetére


Ursache
senior tag

WD összehasonlítása, techdemo és realtime

klubban lemaradtak a füsteffektek, jó kis vonalintegrálok, rendesen megbaszná a gpu-t.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.