Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) Muerte válasza sp3rhead (#1850) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem éri meg hidd el.Azt nem mondom hogy 1-2 benchmark erejéig nem lehet meghúzni a cuccost,de tartósan játékra tuti hogy nem éri meg.Ami számítana az a min.FPS növekedés lenne,de az lesz a legkevesebb még akár 20%-kos OC-vel is.Hiába fog mutatni a Fraps vagy AB sokkal több max. FPS-t ha ugyan úgy beesik mint OC nélkül nagyobb effekteknél.3-5 min.FPS növekedésért semmi értelme.
A proci húzásnak már inkább volna,mert a mai és régebbi f.s konzolportok nagyon meghálálják az 1-2 szálon használt magas órajelet.(sajnos)

(#1852) sp3rhead válasza Muerte (#1851) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

és gondolom arra semmi esély h a procit megpiszkáljam, igaz? :/

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1853) dawee94


dawee94
csendes tag

Hello!

Lenne egy olyan problémám a HP DV6-os laptopommal, hogy nemrég feltettem rá a Win 8.1-et és a legújabb catalyst szoftvert.
Az a gond, hogy amikor játszani akarok, nem tudom beállítani a váltható grafikai tulajdonságokat. Amikor rákattintok a váltható graf. rendszerrre akkor csak amd hírdetések jönnek ki, illetve a catalyst vezérlőpulton a power opcikóknál sincs váltható graf rendszer lehetőség. Próbáltam régebbi illesztőt is, azzal meg az a baj hogy kiírja:Jelenleg nem lehet konfigurálni.
A BIOS-ban a grafika dinamikuson van, nem fixen.
Ha valaki tud eseleg megoldást azt megköszönném.

(#1854) Muerte válasza sp3rhead (#1852) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AW-kben lehet a BCLK-val variálni,de BIOS függő is a dolog,nézz rá, hátha... [link]

(#1855) Kasya válasza dawee94 (#1853) üzenetére


Kasya
nagyúr

Felraktad az integraltnak is a driveret?

(#1856) dawee94 válasza Kasya (#1855) üzenetére


dawee94
csendes tag

Igen, fennt van: Intel Graphics 3000

(#1857) sp3rhead válasza Muerte (#1854) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

Talaltam vmi setfsb nevu progit, ami hasznalhato, de fizetos..

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1858) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok,
ezt a notebookot néztem ki magamnak: Toshiba Satellite L50-A-19N
Mi a véleményetek róla?

(#1859) kreten67 válasza timelord1987 (#1858) üzenetére


kreten67
senior tag

Én nem venném meg a helyedben,de 244ezer ft -ot ami a bolti ára biztos hogy nem ér!

(#1860) timelord1987 válasza kreten67 (#1859) üzenetére


timelord1987
őstag

Mik az előnyei és hátrányai ennek a gépnek?

(#1861) kreten67 válasza timelord1987 (#1860) üzenetére


kreten67
senior tag

[link]

Ez a config egyszerűen messze nem éri az árát.

(#1862) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Tudtok abnan segíteni mekem egy alienware x17r3on hogy kell egy GTX580m nvidia kàrtyàt telepíten? Olvastam valami 3 dolgot àt kène írni aki màr esetleg megcsinàlta legyen szìves segìtsen nekem részletesen.Mert idàig mindig hibàt dob fel vagy nem talàlja az eszközt.És win 8.1 el szeretném hasznàlni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1863) kreten67 válasza Angel2014 (#1862) üzenetére


kreten67
senior tag

Nekem semmi gondom sem volt anno az R3 telepítésével ,pedig nekem is gtx580 volt benne!

(#1864) Angel2014 válasza kreten67 (#1863) üzenetére


Angel2014
addikt

win 8 ra win 8.1 re?

Amúgy itt egy videó nézd! ugyan az a probléma van benne mint nekem. [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1865) Muerte válasza Angel2014 (#1864) üzenetére


Muerte
Topikgazda

(#1866) Angel2014 válasza Muerte (#1865) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Ezt azért küldted nekem,hogy a dev és a subsys keresőbe üssem be hardverazonosítót?

Az Nvidia honlapján is fent vannak a legfrissebb driverek Win7 win 8 és win 8.1 hez is de nem települnek.

Csak és kimondottan amit a Dell kiadott egy régebbi win 7 64 bites driverrel megy fel.

kreten67: Amúgy te próbáltad leszedni a legfrissebb Nvidia drivert az nvidia honlapról és az települ neked?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1867) Muerte válasza Angel2014 (#1866) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez egy modded driver oldal.win8-ra mókolni kell vagy a .inf file-t vagy registry-ben átírni a kódokat,lásd pár hsz.-el fentebb conqver linkjén a 780M driver+win8 leírást.

Szerk.: kreten67 nem win8-ra gondolt...

[ Szerkesztve ]

(#1868) Angel2014 válasza Muerte (#1867) üzenetére


Angel2014
addikt

Ez nem op rendszer fügvénye lessz.

Hiszen ha fent van a win7 64 biten és leszedem az nvidia honlapjáról a drivert hozzá azzal sem megy fel.

Csak kimondottan avval amit anno a dell adott hozzá.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1869) Muerte válasza Angel2014 (#1868) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha win7 64-bit rendszerre és gyári dell-es 580M-re nem megy fel a hivatalos driver akkor az user error lesz,mivel az R3-at hivatalosan 580M-el adták ki ahoz semmiféle mókolás nem kell,viszont win8-hoz igen.
...AW-knél a friss rendszerre való telepítéskor a sorrend nagyon fontos,lehet hogy ott kéne keresgélni az okot.

[ Szerkesztve ]

(#1870) Angel2014 válasza Muerte (#1869) üzenetére


Angel2014
addikt

igen a sorrend nagyon fontos olvastam róla.

Vezető vagy alkalmazás neve Kategória Mit csinál
1.. Dell System Software Rendszereszközök Biztosítja a kritikus frissítések és javítások az operációs rendszer.
2.. Chipset Driver Chipset Segít a Windows rendszer fedélzeti alkatrészek és vezérlők, mint például az USB port és a többi belső alkatrészt.
3.. PCMCIA és / vagy Smartcard illesztőprogramok Biztonság Lehetővé teszi a PCMCIA és SmartCard nyílás képesség.
4.. Intel Matrix Storage Manager Serial ATA Az Intel Storage Driver csak akkor alkalmazható, Intel chipset számítógépek.
5.. Audio driver Hang- Lehetővé teszi, és növeli az audio vezérlő.
6.. Video Driver Videó Fokozza a videó teljesítményt.
7.. Hálózati kártya vagy Ethernet Drivers Hálózat Javítja a hálózati vezérlő internetes vagy hálózati hozzáférést.
8.. ControlPoint System Manager, ControlPoint Security Manager, és ControlPoint Connection Manager Megjegyzés: Ez a meghajtó csak akkor szükséges, néhány Latitude laptopok, és attól függően, hogy a rendszer konfigurációját, lehet, hogy nem kell telepíteni minden három részből áll.

Hangjegy Control Point A Dell ControlPoint (DCP) szabályozza az energiagazdálkodási néhány Dell Latitude laptopok. ControlPoint System Manager vezérli energiagazdálkodás és a környezeti fényérzékelő beállítások ControlPoint Security Manager vezérli biztonsági funkciók, és a ControlPoint Connection Manager ellenőrzés nélküli kapcsolati profilok.
9.. QuickSet Alkalmazás Controls energiagazdálkodás és a környezeti fényérzékelő.
10.. Vezeték nélküli hálózati meghajtók Hálózat Lehetővé teszi, és növeli a vezeték nélküli hálózati vezérlő.
11.. Bluetooth-illesztőprogramok

Megjegyzés: Ha a meghajtó nem áll rendelkezésre, akkor a számítógép nem rendelkezik Bluetooth képességgel. Folytassa a következő vezető a listán. Hálózat Lehetővé teszi és szabályozza a Bluetooth-kapcsolat.
12.. Egér, billentyűzet, touchpad és a beviteli eszköz illesztőprogramok Egér, billentyűzet és beviteli eszközök Javítja mutatóeszköz funkciókat.
13.. Intel vPro és AMT (ha van) Chipset Fokozza a rendszerfelügyelet.
14.. Dell vezeték nélküli mobil szélessávú kártya meghajtók (ha van ilyen) Hálózat Lehetővé teszi a vezeték nélküli szélessávú kapcsolat.
15.. Modem meghajtók (ha van ilyen) Modem / Kommunikáció Lehetővé teszi a dial-up képesség.
16.. Dell Digitech érintőképernyő meghajtó (ha van) Egér, billentyűzet és beviteli eszközök Lehetővé teszi érintőképernyős beviteli a kiválasztott Dell laptopok.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1871) Muerte válasza Angel2014 (#1870) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezmiez :F :DDD a fele baromság...

Így csináld és lesz egy normális rendszered:

Először is UEFI boot felejtős...tehát:
1.Legacy boot,AHCI-ban,(RAID felejtős)
2.Win telepítés
3.Chipset driver HM67
4.Intel Management Engine
5.Realtek Card Reader
6.NEC USB 3 controller
7.LAN driver
8.WLAN driver
9.Összes win update feltelepítés, 4.5 .NET keretrendszer letöltése/telepítése,dxwebsetup
10.IDT Audio
11.OSD driver
12.Command center
13.Touchpad driver
14.Intel HD graphics
15. FN+F7 (vagy amin látod a GFX jelölést)
16.Ha átváltott dedikált vga-ra a restart után és szabványos grafikus adapterként látja a rendszer (800x600-as felbontás) akkor jöhet legvégül az nV driver!
Én személy szerint az intel HD-t sosem rakom fel és a Rapid Storage f.szságot sem,mert felesleges az utóbbi is az és csak fogja a gépet induláskor tök feleslegesen mert érdemi haszna nincs...

[ Szerkesztve ]

(#1872) kreten67 válasza Angel2014 (#1870) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen én win7 -.re gondoltam (a win8-at utálom),de annál az nvidia oldaláról letöltött legfrissebbet simán elfogadta ,majd mindig kereste magának a legfrissebbet.
Szerintem is gyalú és kezed előröl a Muerte által írt sorrendben.
Az igp nálam is le volt tiltva,én nem használtam a hétköznapokban netezésre csak játékra.

(#1873) Angel2014 válasza kreten67 (#1872) üzenetére


Angel2014
addikt

Kipróbálom köszönöm ha valami gáz lesz itt lesztek nekem :R :R :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1874) Szatesz. válasza havast (#1686) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Sorry nem ide!

[ Szerkesztve ]

(#1875) Angel2014 válasza Muerte (#1871) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszi leírtam :R

De nem értem miért nem rakod fel a hd drivert? ha svcich ba van a bios megkíméli az nvd át ha terhelést kap akkor bekapcsolja automatán

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1876) Muerte válasza Angel2014 (#1875) üzenetére


Muerte
Topikgazda

SLI-nél nem játszik az optimus...de még ha működne is,minek?
Terhelés nélkül így néznek ki a clock/hőfok értékek,szerinted ez terheli a vga-kat?,vagy netán többet fogyaszt mint a HD 4600? ,mert szerintem nem.

(#1877) kreten67 válasza Angel2014 (#1875) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért sincs sok értelme ,mert amikor az intel Hd-re vált a gép az nvidia nem kapcsol ki teljesen mivel a közben mért hőfoka kb annyi mintha alapon menne,és a vga nem elkopik hanem a hőnyírástól beadja a kulcsot,így nem rövidíti jelentősen az életét.
Az optimust a jelenleg használt gépemből is hanyagoltam mert csak a szart kavarta.
Az alienek egyik egyedülálló jó tulajdonsága hogy az igp-t ki lehet kapcsolni!

[ Szerkesztve ]

(#1878) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek nincs ötlete ,hogy installáljam a wifit drivert ,hogy működjön WIN 7 alatt is? Alienware 18 as notin.
Már vagy 4 drivert próbáltam de a wifi jel piros x-el át van húzva... Nem akar működni...
:R

(#1879) vis.p válasza Szatesz. (#1878) üzenetére


vis.p
aktív tag

Ment pm.

(#1880) Szatesz. válasza Szatesz. (#1878) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Valakinek még ötlet?

(#1881) Ursache válasza Szatesz. (#1880) üzenetére


Ursache
senior tag

Dell hivatalos honlap? Ott minden van , ami kell, es friss.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1882) Szatesz. válasza Ursache (#1881) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Leszedtem onnan is az összeset de nem megy velük :S

(#1883) Muerte válasza Szatesz. (#1878) üzenetére


Muerte
Topikgazda

FN+F2?

(#1884) Szatesz. válasza Muerte (#1883) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Természetesen már megvolt. :K

Az ssdt beraktam es ujra a rendszert azóta csinálja lehet hogy szétszedem
Megnézem véletlen nem e huztam szet valamit!?

(#1885) Muerte válasza Szatesz. (#1884) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A wifi kártyán két vagy három "pöcsöt" (antennák) kell bekötni a modul fajtájától függően,máshol ne keresgélj mert csak annyi felel a wifiért.

[ Szerkesztve ]

(#1886) Szatesz. válasza Muerte (#1885) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Rendben, holnap meglesem!

(#1887) Mark0707


Mark0707
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, játékra alkalmas laptopot szeretnék vásárolni a limit 150 000 ft körül mozog!
Acer laptopok között találtam eddig olyat amik jónak tűnnek, méghozzá a

http://www.pc-outlet.hu/images/Acer_Aspire_E1-570G_13819.jpg
vagy
http://www.pc-outlet.hu/images/Acer_Aspire_E1-572G_17107.jpg

ÁRban ugye eltérnek de a memória nagysága, a vga típusa mégis az 570g felé húz, de nem tudom.. ezért kérnék némi segítséget! :)

Játék szempontjából melyik lenne előnyösebb?

(#1888) Angel2014 válasza Muerte (#1871) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Na neki álltam és így csináltam. alienware mx17 r3

Clean windows 8.1 install.

Aktíváltam és egyből ráengedtem a windows updatét. Kettő kivételével " ACPI " mindent feltett az NVIDIÁT is gyönyörűen.

Utána rámentem a dell honlapjára és a mx 17 r4 windows 8.1 64 bites Alienware On Screen Display Alkalmazást letöltöttem . És minden hiányzó ismeretlen eszközt eltüntetett. ACPI stb...

Felraktam innen még az alienware vezérlő központot és kész. :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1889) egyedülülő válasza Mark0707 (#1887) üzenetére


egyedülülő
őstag

Milyen játékokat szeretnél játszani a gépen?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1890) Mark0707


Mark0707
csendes tag

Nincs meghatározva pontosan, lehetőleg újabb játékok is elfussanak rajta, persze nem full high grafikán , de azért ne diavetítés legyen a vége!

(#1891) NTonee válasza Mark0707 (#1890) üzenetére


NTonee
veterán

Kb ez a max, amit kihozhatsz belőle. Kéne még 40e és akkor ugyanez a gép 8850 vga-val értelmesebb darab lenne.
Vagy amiket linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#1892) NTonee válasza Mark0707 (#1890) üzenetére


NTonee
veterán

Az 570g-nél jobb a vga, a dellben a proci.

(#1893) egyedülülő válasza Mark0707 (#1890) üzenetére


egyedülülő
őstag

Csak azért mert az a játék ami kicsit is jobban kér enni nem fog túl jól futni ezeken a gèpeken. Ha laptopon akarsz játszani tűrhető minőségben arra több kell s akkor sem beszélünk még gamer laptopról.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1894) havast válasza Mark0707 (#1890) üzenetére


havast
aktív tag

[link]

ezt javaslom. ebben a kategoriaban legalabb ertelmesen ossze van rakva.

(#1895) Kasya válasza NTonee (#1891) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azt a gepet a haz miatt se ajanlanam jatekra...mar a masodikat gyurom.

(#1896) NTonee válasza Kasya (#1895) üzenetére


NTonee
veterán

Gyenge ház, gagyi kuka műanyag, zsanér, egyéb?
Sajnos túl sok választási lehetősége nincs 150ért. Egyébként adokveszekBP ajánlata tűnik a legjobbnak.

(#1897) Kasya válasza NTonee (#1896) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kb. telejsen le is irtad. Gagyi muanyag, ami a massziv melegtol hamar tud feszulni, pattanni. Sajnos, ez csak irodai gepnek jo, illetve multimedia fogyasztasara. A kijelzoje meg ... kulso monitort ajanlanek hozza, mert betekintesi szoge es szine is a 100k-s gepek szintjen van. Viszont az aksija szuper!

En a Wizard101-et boldogan jatszom rajta, de mast mar nem :)

A masik ajanlat tenyleg jobb!

(#1898) Ursache


Ursache
senior tag

11.416P @ 0.987V & 970MHz. Most már kell egy XM-es proci...
Bár 360W-ot így is berántotta magának.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1899) Muerte válasza Ursache (#1898) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szép :) A gond annyi az extrém procival hogy te is úgy járnál mint én,nem tudnád melyik ujjadba harapj mert elfogy a táp... nagyon meg kell találni az arany középutat hogy combined score-ben ne fogyjon ki a kraft.
Csináltam egy SLI OFF extrém benchmark-ot,jól látszik mire lenne képes a cucc elég kakaóval :D volna még benne 100-200 pont,mert az utolsó két nV driver nem éppen benchmark-ra való,de így is kemény ;]

GTX 780M: 1140/1500MHz,3920XM: 4x45x100,3MHz [link]

(#1900) Ursache válasza Muerte (#1899) üzenetére


Ursache
senior tag

Köszönöm! :R BTW: Vízjel :C

Igazad volt (nem mondtam, hogy nincs!), az a hulladék "paszta", ami a triple heatpipeos procihűtőn volt az nulla. Elég magasra felment (98°C) everest teszt alatt a proci, lehet throttlingolt is, így speedstepet kilőttem, legfeljebb 2.4GHz-re mehetett a proci, ne gyilkoljam. Játékok alatt észre sem vettem kb. Aztán tegnap gelid extremet megkapta: 25-27°C-ot hozott. 75°C-ra mászik fel everest full stress mellett :D

Miért nincs (már) dual tápod?

De ezt a dellnek nem jelentik, hogy hahó, túl brutális a gépetek, csak kevés a PSU?! Vagy nem foglalkoznak vele? :Y Legközelebbi szériát nem ártana (legalább) 500W-os tápokkal szállítani, pláne ha még kitalálnak egy MXM4-et is, ami 100W fölött is bír (névlegesen). De minimum egy külön rendelhető "gyári" (akkor már az lenne) tápot lehetne rendelni...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.