Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) Muerte válasza Casanova* (#1150) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én sosem vennék új gépet,szóval ebben teljesen egyetértünk ;) Első tulajtól, megbízható helyről már annál inkább.A hőfokora azért majd egy 580M upgrade-nél visszatérhetünk,de készülj fel hogy 80 alatt nem sokat fogod látni :DDD persze attól még bírhatja akár évekig is.

(#1152) Casanova* válasza Muerte (#1151) üzenetére


Casanova*
veterán

GTX580M-et nem igen ajánlják ebbe a gépbe. inkább GTX570M vagy GTX575MX. ezek már nem melegednek annyira,ugye?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1153) jam1991 válasza Casanova* (#1150) üzenetére


jam1991
tag

én is imádnám :D de akkor alapból 770m vagy 780m-el ;] de azt az életbe nem fizetem ki.. digiprimetól meg nem igen rendelném meg

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1154) jam1991 válasza Muerte (#1151) üzenetére


jam1991
tag

miért baj az ha új? az ára miatt?

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1155) Muerte válasza Casanova* (#1152) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát persze hogy nem ajánlják,pont a hő miatt :) Az 570M-mel még biztos megbírkózna viszont.

Jam1991: egyértelműen az ár miatt,az új szériák mindig túl vannak árazva.Egy 1-1,5 éves gépet viszont már reális árban meg lehet venni és amit az áron megspórolsz azt rá tudod költeni vga,proci,ram,ssd upgrade-re vagy bármi másra.

(#1156) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát ennyit a GTX880M "hűvösségéről" :U
100W-os disszipációjú hűtő alatt van.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1157) Ursache válasza KillHates (#1156) üzenetére


Ursache
senior tag

nem látok belőle semmit :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1158) vis.p válasza KillHates (#1156) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem is olyan rossz, ahoz képest, hogy furmark és prime95 ment egyszerre.
Teszteld a Jh-t ugyan így, és a hőmérsékletek azonosak lesznek ezzel.
Ez még nem magyarázza meg a hőmegfutást.
Mert mi van akkor ha a proci adja át a hőt a gpu-nak?
Egy extém proci tum ám melegedni.
Mi van ha rossz minőségű pasztát használtak?

(#1159) KillHates válasza Ursache (#1157) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kitiltottak a notebookcheck-ről? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1160) KillHates válasza vis.p (#1158) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Mert mi van akkor ha a proci adja át a hőt a gpu-nak?"

Arra kíváncsi leszek, hogy melyik gyártó lesz olyan bátor (vagy inkább akkora barom) hogy egy heatpipe-ra rakja a GTX880-ast a CPU-val? :D :R

"Mi van ha rossz minőségű pasztát használtak?"

Schrenker-ben? Még ha MSI vagy ÁNUSZ lenne, megérteném, de ezt a friccek szerelik össze (igaz Clotyó alkatrészekből :U) de így tuti valami nagyon májer pasztát túrtak alá. Főleg egy "sajtós" gépnek, amin mindenki fehér-izzásig fogja a FurMark-Prime kombót futtatni! :Y :DDD

"Teszteld a Jh-t ugyan így, és a hőmérsékletek azonosak lesznek ezzel."

FurMark-kal toltam 10 percig aztán megfájdult a fejem az ultrahangtól amit a táp csinált :B
71 fokra ment fel, aztán nagyon megjött a hangja a ventinek :K és beállt 71-en...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1161) Ursache válasza KillHates (#1159) üzenetére


Ursache
senior tag

Nem tudok rákatitntani a képre :Y Vagyis rá tudok, de nem történik semmi :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1162) Kasya válasza Ursache (#1161) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csak neked ;) (amugy jobb klikk es open in new tab :P )

1
2

(#1163) Ursache válasza Kasya (#1162) üzenetére


Ursache
senior tag

Ja, hogy csak a prohardver méretezi át, amikor ide be van szúrva, de az origi kép méret megmaradt. Oké... :D Nem gondoltam volna, hogy új fülön nyitom, akkor látni is fogok valamit. Köszönöm!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1164) KillHates válasza Ursache (#1163) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azon a hatalmas hólapáton nem látod? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1165) Ursache válasza KillHates (#1164) üzenetére


Ursache
senior tag

Ezeket az értékeket nem is szívesen :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1166) vis.p válasza KillHates (#1160) üzenetére


vis.p
aktív tag

Tudnád linkelni az egész oldalt?
Valami nem stimmel....
PS munák vélek felfedezni....
Bár tőled ezt már megszoktam...
71 fok, na ne viccelj.

(#1167) KillHates válasza vis.p (#1166) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Tudnád linkelni az egész oldalt?"
Természetesen: NotebookCheck.de: Test Schenker XMG P704 (Clevo P177SM-A) Notebook

"PS munák vélek felfedezni...."
az mi?

"Bár tőled ezt már megszoktam..."
Köszönöm, a megtisztelő hozzáállásod :R
Ezzel nagy mértékben emelted a szakmai reputációdat :C

"71 fok, na ne viccelj."
Én mindig vicces kedvemben vagyok :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1168) KillHates válasza Ursache (#1165) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amennyire mellényúltunk a múltkor a pasztázással, majdnem összejött az a 80 fok Nálad is! :K :D
Sikerült azóta nagyobb kockát szerezni a szörnyetegbe?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1169) Ursache válasza KillHates (#1168) üzenetére


Ursache
senior tag

Hát most bőven jobb :D Ez a GC Extreme sokat hozott rajta. Most everestet belövöm cpu full stress-szel és 71 fok körül megáll, és alig megy a cpu ventije :D

Áhh... múltkor voltak itt laptopok 2920xm-szel meg 2960xm-szel, de egyik kolléga sem óhajtott cserélni, és/vagy bontani :D tehát sajnos nem! De akinek sandys extreme proija van eladó, azt keressen meg :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1170) VaJman


VaJman
csendes tag

Sziasztok,
Egy ideje a háttérből követem az eseményeket, figyelem a topicot és meg kell mondjam szimpatikus, hogy itt nem „melyik a jobb” vitákról szól a történet, hanem még ha közel Highend is a kategória, de tanácsokkal segítetek a másiknak. Bocsi az OFF-ért.
Van 1000 EUR keretem és szeretnék olyan laptopot, ami pár évig kiszolgál (i7 Haswell proci, kb 1 tb winch., 8gb Ram, 15-17” képernyő, video kérdéses). Nem megszállottan, de játékra is kellene. És ha most nem jön össze, akkor elverni a pénzt nem szeretném, hogy egyből cserélni kelljen valamit jobbra…
Néztem pár típust, amiket ajánlotok. És felmerült pár kérdésem
1. Asus, AW, MSI, Clevo, Sager márkákat tárgyaltok gyakran. Bocsi, ha megsértek valakit: a Lenovo Y510p SLI az a botrányos hűtése miatt esik ki a körötökből? Árban szolidabb, de a hűtés miatt rosszabb a teljesítménye is?
2. Van most szerintetek használtban ilyen árban (sajnos többért nem) elfogadható gép a piacon, amin érdemes elgondolkozni, mert nem zsákbamacska?
3. Külföldi vásárlás is szóba jöhet Németországban. Sajnos a keret az limit. Ismertek olyan boltot ahol érdemes lehet megnézni valamelyik típust? vaktában kereshetek… Az hogy most dizájnos, vagy világítós itt-ott valamije a gépnek, nekem nem tényező.
4. A Schenkereket látom 1000 EUR környékén, de nem SLI-vel. A clevo alap azt jelenti, hogy fejleszthető később, vagy inkább az adott típust kell mindig vizslatni (pl. Schenker XMG A723 Advanced van 1050EUR-ért).? Vagy a Clevo alap a hűtésnél lehet valami támpont, hogy talán nem tojást sütök a billentyűzeten…

Köszönöm a segítségeteket.
Üdv.,
VaJman

(#1171) vis.p válasza KillHates (#1167) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem akarok vitatkozni...
Egy clevo-ból még nem lehet következtetést levonni....
Clevo 780m-el ugyan olyan rossz eredményeket produkál.
Befejezném mert nincs értelme a vitának, majd ha lesz normális teszt a JZ-ről, mindenki eldönti, hogy jó vagy nem jó. Nincs értelme vészmadárkodni, hogy biztos sz@r lesz.

(#1172) KillHates válasza vis.p (#1171) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szó sincs vitáról! :R
Ezek tények.

"Clevo 780m-el ugyan olyan rossz eredményeket produkál."
Sőt, rosszabb eredményeket!
Izgatottan várom én is a JZ-t.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1173) SBMke


SBMke
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek mire lenne érdemes lecserélni egy ASUS G53SX et ? ( GTX 560M ) van benne.

Olyan 350-400 at tudok rászánni, a kérdés hogy van-e olyan amire egyáltalán megérné váltani!?

Szeretnék maradni a 15,6" nál.

Előre is köszi,
Üdv
SBM

-- SBM --

(#1174) KillHates válasza SBMke (#1173) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ajánlanám a G55-öst (GTX660-as) , de nem sokkal erősebb mint a G53-as.
Sajnos a G56 (GTX760-al szerelt gép) viszont szakított az ASUS a ROG dizájnnal, úgy néz ki mint az N szériás gépeik, csupán fekete burkolatot kapott... :(
Szerintem várj egy kicsit talán lesz G57 Maxwell-el :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1175) SBMke válasza KillHates (#1174) üzenetére


SBMke
tag

Hali,

Köszi a tippet, én is erre gondoltam.
Alapvetően nem a design miatt érdekelne a dolog, hanem azért mert a hűtése elég jól el van találva...
G57 ről tudni valamit?! Vagy csak tippeltél egy nagyot!?

Köszi

SBM

-- SBM --

(#1176) KillHates válasza SBMke (#1175) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen. Csak tippeltem a G57-et illetően; gyanítom, hogy azon fognak majd valami faragni, mert a G56 elég csunyus lett.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1177) SBMke válasza KillHates (#1176) üzenetére


SBMke
tag

Hát még nézegettem egy kicsit a lehetőségeket, de csak nagyon drágáért van elég szar.
Meg ugye ez az asus eléggé magasra rakta a mércét, mert amugy totál meg vagyok vele elégedve, csak már öregszik a VGA.
Mivel nem találtam semmi értelmeset amire megérné, ezért marad ez .. 20% ért nem igazán éri meg kiadni ennyi pénzt.

Na majd még nézelődök, hátha akar valaki valamilyet venni :)
Üdv

-- SBM --

(#1178) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Jó döntéshez idő kell, meg némi szerencse természetesen.:)

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1179) jam1991 válasza egyedülülő (#1178) üzenetére


jam1991
tag

na de neked sikerült már?:D

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1180) Kasya válasza egyedülülő (#1178) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerencse nem kell ide, csak idő:)
Én masfel hónapig kerestem gépet. Ebbol egy hétig csak az Apple MBP-t néztem...sokszor a fórum nem eleg, hanem személyesen is megkell nézni a dolgokat, amennyire lehet ;)

(#1181) egyedülülő válasza jam1991 (#1179) üzenetére


egyedülülő
őstag

Sikerült igen. :))

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1182) etern válasza egyedülülő (#1181) üzenetére


etern
tag

Na és melyik és honnan lett végül? :D

(#1183) egyedülülő válasza etern (#1182) üzenetére


egyedülülő
őstag

Alienware 17 lett belőle (R5). Innen az oldalról szereztem be, és nagyon elégedett vagyok vele eddig. :C

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1184) etern válasza egyedülülő (#1183) üzenetére


etern
tag

Királyság! Gratula hozzá!!! Reméljük jól fog szolgálni! ;)

(#1185) Kasya válasza egyedülülő (#1183) üzenetére


Kasya
nagyúr

Udv a klubban :) Gyonyoru az a gaep :K

(#1186) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Köszönöm szépen. :R Azt hiszem eme elit társaságban határozottan jól fogom érezni magam.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1187) KillHates válasza egyedülülő (#1183) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért elég sz@r duma volt az privátban, hogy:
"Sajnos el kell halasztanunk a találkozót mert közbejött egy kis munkahelyi kavarodás. Elnézést a kellemetlenségért, de nem mondhattam nemet. Még fogok jelentkezni ha minden jól megy."
Nyugodtan írhattad volna; másképp döntöttem, bocsánat, hogy külön hazaküldtelek a gép dobozaiért és papírjaiért, remélem nem probléma, hogy le kellett mentened mindent a gépedről feleslegesen, mert a találkozónk előtt 2 órával derült ki, hogy mégsem kell a géped.
Egyébként üdv az elit klubban :P :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1188) egyedülülő válasza KillHates (#1187) üzenetére


egyedülülő
őstag

Akkor sajnos tényleg dolgom volt munka végett, ami egyébként mellékes mint az ábra is mutatja. Majd elküldöm a jelentést neked három példányban jó?. Értesítettelek is a helyzetről. Az hogy utána másképp alakult a dolog, nyilván én is a legjobb megoldást keresem magamnak a pénzemért. Jött egy jobb lehetőség ez van. Látod ilyen tróger vagyok én ugye, hogy beálltam rohamrendőrnek és hasonlók. Az, hogy parasztmód beszélsz másokról mondhatni a hátuk mögött meg a te problémád, de ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1189) egyedülülő válasza egyedülülő (#1188) üzenetére


egyedülülő
őstag

Még annyit, hogy azt mondtam elmegyek megnézni és ha tetszik és mindent rendben találok viszem is a helyszinen a gépet. Ez még nem garancia a vásárlásra még akkor sem ha el tudok menni hozzád. Remélem nem én törtem össze akaratlanul is, az emberekbe vetett feltétlen bizalmad elsőként. Részemről téma lezárva engedelmeddel.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1190) Ursache


Ursache
senior tag

Csillapodjék az Urak! Egyazon klubban vagyunk!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#1191) KillHates válasza egyedülülő (#1188) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmi gond mint azt jeleztem is feléd. Csak rosszul esett, hogy így kellett megtudnom, hogy vettél gépet, mivel biztosítottál afelől, hogy jelzed a további szándékod. Amit aztán nem tettél meg... :U Természetesen megértelek, hogy a pénzedért a legjobbat akarod, ami sikerült is az R5-ös AW tekintetében. Használd egészséggel! Parasztmód beszélni meg bátorkodom megjegyezni neked sikerült ezzel jócskán leírva magad... :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1192) Kasya válasza KillHates (#1187) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mit keres itt privat uzenet?

(#1193) egyedülülő válasza KillHates (#1191) üzenetére


egyedülülő
őstag

Annyit megjegyeznék, hogy egy előző kommentedre reflektáltam ahol letrógereztél többek között engem is, amikor azt kérdezték mi van a géped eladásával. Lehet csak én nem éreztem a humort a dologban ugye.:P Ezek után, hogy ki járatja le magát szerinted, nem mérvadó számomra. Valamiért ez a kommented eltűnt, így már nem tudok rá válaszolni illő módon, csak ilyen tesséklássék stílusban.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1194) KillHates válasza egyedülülő (#1193) üzenetére


KillHates
nagyúr

Parancsolj: [link] megvolt rá a lehetőség, hogy válaszolj rá és ne szívd fel magad de egyszerűen ez van; mit írjak olyan emberekről akik nem tartják be a szavukat? Az meg a másik, hogy erre mondják; akinek nem inge ne vegye magára!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1195) KillHates válasza Kasya (#1192) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igyekeztem objektív lenni, nehogy az legyen, hogy kitalálom, meg nem így volt, meg nem úgy... :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1196) Kasya válasza KillHates (#1195) üzenetére


Kasya
nagyúr

De akkor is... lehet hogy valoban nem volt teljesen korrekt, de akkor annak ugy tudom van rendes topicja, ahol a vevot lehet "amortizalni". En nem szeretem a szemelyeskedeseket es azt kulon utalom, ha a privat uzenetet linkelgetik kozosseg elott. Mint korrekt elado add meg neki a privat jogokat. Ha pedig tenyleg ugy erzed, hogy lelki/anyagi/korrektsegi kar ert, azt meg a masik topicba...

(#1197) KillHates válasza Kasya (#1196) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen igazad van. De nem tartalmaz semmi privát vagy személyes információt a privát üzenet, azért gondoltam, hogy idézem. Természetesen semmi kár nem ért. Csak el vagyok keseredve, hogy itt tart az adott (mondhatni írott) szó vagy akár a becsület. Annak meg semmi értelmét nem látom, hogy a moderátoroknak mószeroljak bárkit a háta mögött. Különben is annyit és mint halottnak a meleg lábvíz...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1198) kreten67


kreten67
senior tag

A jó választásról annyit hogy az R5 talán mégsem olyan jó,részemről az m17x az R4-nél véget ért,bár többek szerint inkább az R2-nél.
Az r3 nem volt már az igazi,az r4-ben azért még van lehetőség és még a design is elfogadható,de az r5 nekem már kinézetre sem jön be(bár ez ízlés kérdése),de hardveresen is hagy némi kívánnivalót (gyenge minőségű lcd,és idegesítően limbozó hűtése különösen ha 780m van benne.
Sajnos az alien is leszállóágon van a minőséget illetően,hacsak nem áll be változás én már nem vásárolok többé saját használatra,inkább csak javítom ha néha betéved egy egy a szervizbe.
Na jöhet a sárdobálás!

(#1199) Kasya válasza KillHates (#1197) üzenetére


Kasya
nagyúr

A mai vilagban csak azt veheted biztosra, ami a kezedben van :s Meg PayPal-en is kepesek penzt visszahivni "ok nelkul". :(

(#1200) egyedülülő válasza kreten67 (#1198) üzenetére


egyedülülő
őstag

Mondd ezt olyannak akinek ez az első AW gépe. A régebbieket sosem fogtam kézbe, így nincs is viszonyítási alapom. Ezen tények tükrében, nekem már ez is olyan az ismert notikhoz képest, mintha fényéveket ugrottam volna előre az időben.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.