Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) etern válasza Muerte (#1589) üzenetére


etern
tag

Van benne valami! A notebookcheckre kíváncsi leszek, főleg mert ott alá is néznek a gépnek. Érdekel mit alkottak hűtés terén.

(#1602) Muerte válasza etern (#1601) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Alá se kell nézni.A fizika törvényeit nem tudják meghazudtolni ők sem. A 870M 100W,a 4720HQ 37W TDP-vel bír,ilyen vékony házban képtelenség kordában tartani mert egyszerűen még nem tart ott a technikai fejlődés...(bárcsak ott tartana már) A tesztelő maga is írta hogy fél óra játék után borzasztó forró volt a gép alja,(a második fél óra után már a billentyűzet is forró lesz ez is 100%) ráadásul nem derül ki normálisan hogy akksiról játszott-e vagy hálózatról,mert ha akksiról tolta akkor még rosszabb a helyzet,ugyanis visszavette közben az órajeleket a gép ugyebár.

"but after just a half an hour the bottom of the chassis got seriously hot. That happens with gaming laptops, but it's a lot hotter than last year's Blade. And battery life while gaming drops pretty quickly. We got only around 92 minutes of battery life when playing games on medium graphics settings"

Ha ezt a gépet olyan veszi meg akinek van napi 4-5 órája játszani nem sokáig fogja élvezni ;] Az 1 éves kort kizárt dolog hogy megéri meghibásodás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1603) etern válasza Muerte (#1602) üzenetére


etern
tag

Ez tény! Azért bíztam benne ha már ennyire trendik akkor valami újjal sikerült előrukkolniuk hűtés terén de hát akkor csak a designról van szó ha jól látom. Az asus haonlóan sováy gépében is csak 760m-met mertek tenni.

(#1604) Muerte válasza etern (#1603) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát persze hogy azt,nem véletlenül,ők gondolkodnak is :DDD Láttad mekkora hűtéseket,mekkora radiátorokkal tesznek az AW-kbe,meg az Asus-okba 100W-os vga-nak és milyen gépvastagság párosul mellé.Az a szükséges méret,nincs mese,most még itt tart a technika.A vízhűtés is csak még egy szép álom egyelőre,de talán majd egyszer azt is megérjük :))

(#1605) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Asus G56jr-ről véleményetek ? Nekem kicsit gyengének tűnik a gtx760m. Nekem watch dog-hoz kellene egy vas, de félek az optimalizálatlansága miatti magas gépigénytől. Jó lenne már ha végre itthon is kihoznák a gtx860m gépeket. Asus g56jr kéne csak 860m-el :))

(#1606) he7edik. válasza XuChi (#1605) üzenetére


he7edik.
addikt

Szerintem felejtős a G56 pláne a Watch Dogs-hoz.
A Facebook-on rákérdeztem az ASUS-nál hogy jön-e a G750-ből JS(870m) vagy JM(860m) de még nem válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#1607) XuChi válasza he7edik. (#1606) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor hanyagolom :R Köszönöm. Várom a g750-et 870m-el :)). Remélem lesz idehaza. És hogy nem csak a radium-nál. Ipon miért nem forgalmazza a g750 szériát ????

(#1608) jam1991 válasza XuChi (#1607) üzenetére


jam1991
tag

az asus oldala szerint elég sok helyen forgalmazzák.. csak gondolom nincs készleten és rendelni kell

[ Szerkesztve ]

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#1609) he7edik. válasza jam1991 (#1608) üzenetére


he7edik.
addikt

Én még nem láttam magyar honlapon JS-t vagy JM-et.

Égő szöveg a flém vázon

(#1610) whited válasza whited (#1596) üzenetére


whited
addikt

valaki?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1611) Muerte válasza whited (#1610) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Abból a szempontból nem túl jó választás hogy alaplapra integrált vga-val szerelik őket,míg egy M15x első gen-es I7-tel megy akár 780M-el is,az más kérdés hogy rendesen tuningolni kell a hűtésén.Nálam volt M14xR2 és azt kell mondjam anyagminőségben sem volt bajnok,legalábbis az M15,M17,M18-akhoz képest gyengébbnek hatott az összkép.

(#1612) whited válasza Muerte (#1611) üzenetére


whited
addikt

megmondom az őszintét, a terv h ez nem elsősorban játszani kell, jó arra is de döntő többségében az akkuidő miatt tetszik ez, mert főként játszani rakok össze 1 pc-t ezt viszont cipelném, és a suli miatt kéne a hosszú akku idő

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1613) he7edik. válasza XuChi (#1607) üzenetére


he7edik.
addikt

Válaszolt az Asus. Sajnos csak a JZ-t fogják itthon forgalmazni.

Égő szöveg a flém vázon

(#1614) he7edik.


he7edik.
addikt

Radiumnál megkérdeztem és azt írták hogy lesz náluk JM és JS csak kicsit később. MSI-ből van náluk GE60 és GS60 860M-el.

Égő szöveg a flém vázon

(#1615) Muerte


Muerte
Topikgazda

A hűvösre való tekintettel,meg hogy rohadtul ráértem sajnos :((( :DDD csináltam pár benchmarkot:

780M SLI +120/300MHz,3920XM 4,5GHz:3DMark Vantage: P42309

3DMark 2013: P9578

(#1616) Helmoras válasza Muerte (#1615) üzenetére


Helmoras
őstag

Milyen gépben van 780m SLI fogadjon örökbe please akinek ilyen van ^^ :R ótejóég már látom hogy ez egy UFO :D

[ Szerkesztve ]

(#1617) Muerte válasza Helmoras (#1616) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Velem lehet rosszul járnál ha én fogadnálak örökbe ;] :DDD ,de van itt még a PH-n egyébként másnak is 780M SLI ;)

(#1618) Helmoras válasza Muerte (#1617) üzenetére


Helmoras
őstag

Gratula hozzá, nem rég kezdtem el olvasni a topicot szép kis masinék gyűltek itt össze, egyszer majd nekem is lesz egy ufóm... idővel :) nagy szerelmem ^^

(#1619) Muerte válasza Helmoras (#1618) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Várjuk kedves uram szeretettel :K :R

Nekem csak annyi bajom van vele jelenleg hogy nem tudom rendesen a "szemét kinyomni" mert elfogy ez a rohadt táp SLI tuningban :((( :D duál táppal 11,5k-t tudna 3DMark 2013-ban és17k felett 3DMark 11-ben,így meg mindig azon kell sakkoznom hogy most a procitól vegyek vissza kakaót vagy a vga-któl...persze alapon és közepes tuningnál nincs gond csak az extrémnél kevés a kraft.

(#1620) Helmoras válasza Muerte (#1619) üzenetére


Helmoras
őstag

Kicsit ilyen "white people problem"-nek hangzik :P Én legjobb estben is csak használt géppel tudnék beszálni de szerintem a nyár végi 250-es keretem kevés lesz erre, valszeg egy y50-es lenovo vagy egy g56-os asus lesz "csak"

[ Szerkesztve ]

(#1621) Kasya válasza Muerte (#1619) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az a dual tap mit jelentene pontosan es hogyan?

(#1622) Muerte válasza Helmoras (#1620) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Persze jól látod ez már kicsit "nyűg" kategória,de én szerettem mindig letesztelni hogy hol van egy hardvernek a "vége",játékokban sosem tuningoltam pl.vga-t mert értelmetlen.
... lenovo-tól inkább kíméld meg magad ha rám hallgatsz ;) de ha szereted a sok problémát,vagy mazochista vagy ;]

(#1623) Muerte válasza Kasya (#1621) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az öreg róka (Mr.Fox) leírása és teszt amiről írtam hogy tuningban lópikula a gyári 330W-os:

Mod

Fogyasztás demonstráció

(#1624) Helmoras válasza Muerte (#1622) üzenetére


Helmoras
őstag

Elég sok tesztet elolvasgattam már meg az y510p volt a kezeim közt is, számomra rendben volt, meg egy ilyen monstrum azért annyira nem opció, elég sokat cipelném is majd(lévén mégiscsak egy laptopról van szó) :)

De hát ez még képlékeny az adott példányok amik érdekelnek még meg sem jelentek...

az a táp kompozíció csodásan fest, hogy-hogynem asztalin tolod bár gondolom ezt a kérdést már megkaptad párszor...

(#1625) Muerte válasza Helmoras (#1624) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Minden nap reggel 5-től este 5-ig a melóhelyemen vagyok,kb. a lakásunktól 200m-re és sajnos sokszor van "üres" időszak napközben amikor ráérek pl.játszani,itthonra akkor meg már minek egy asztali gép alapon döntöttem úgy hogy laptop helyettesít mindent.Játék nekem nem megy sajnos hosszú időn keresztül 60FPS alatt mert szétszakad a fejem tőle,rohadt érzékeny vagyok erre,ezért áldozni kellett rá,de hát ez van.Minden hobbi baromi sokba van,ha azt az ember komolyan űzi.

(#1626) Helmoras válasza Muerte (#1625) üzenetére


Helmoras
őstag

Világos :) :R bár én is 200 méterre laknék majd a munkahelyemtől :Y

[ Szerkesztve ]

(#1627) Kasya válasza Muerte (#1623) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem semmi. Azert a "travel friendly" irasanal felnevettem :D
En sajnos felek az SLI-tol. De talan majd egyszer a jovoben megfordul a velemenyem.

(#1628) Muerte válasza Kasya (#1627) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ja,tényleg utazóbarát egy méret...

...Mi a félelem oka :U még ha CFX-ről volna szó meg is értenélek :DDD

(#1629) KillHates válasza Muerte (#1623) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúj, azt az összegányolt mindenségit. "Csokit" meg gebót én inkább villanyóra szekrényben, meg sorolódobozban szeretek használni, nem laptop javításkor :D :DDD.

Egyébként ha ekkora ocsmány nagy furkó táp kell az AW-nak, akkor inkább építenék (átalakítanék) valami jófajta normál PC-s tápot...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1630) Muerte válasza KillHates (#1629) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem olyan nagy ám ez :N ,lemértem,kerek 1,5 kg a 330W :DDD

(#1631) al4ever


al4ever
csendes tag

Hello evribádi!

Milyen gamer laptopot tudnék venni 180 körül? Nyilván játékra kéne leginkább, szóval a teljesítmény a legfőbb szempont.
(tudom van másik topik erre, de ott rá se bagóznak az emberre, hátha ti tudtok/akartok valamit mondani rá)

(#1632) havast válasza al4ever (#1631) üzenetére


havast
aktív tag

Használt Lenovo Y580 a legjobb valasztas ebben az arban szvsz.

(#1633) al4ever válasza havast (#1632) üzenetére


al4ever
csendes tag

Nem írtam, de nem szívesen vennék használtat. Nem zárkózok el előle, de tényleg nem szívesen tenném.

A másik hogy gyors googlizás után nem találtam eladót.
Maga a masina azért látom hogy bivaly.

Btw nézegetem én pl a laptopszalon.hu-t (bár nem vagyok meggyőződve hogy ez a legjobb), de nem is igazán tudom hogy milyen konfig mit takar, rég nem informálódtam már ilyesmiről

[ Szerkesztve ]

(#1634) egyedülülő válasza al4ever (#1633) üzenetére


egyedülülő
őstag

Ha komolyan játszani szeretnél laptopon és 180 pénzed van rá, ráadásul új gépet is szeretnél, csalódni fogsz. A gamer laposok, használtan is 300 körül vannak és akkor az még nem a csúcskategória.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1635) Kasya válasza al4ever (#1633) üzenetére


Kasya
nagyúr

MIt szeretnel rajta jatszani? Lehet hogy az igenyeidnek lehet talalni valamit...bar nem valoszinu, ahogy azt feljebb is irtak.

(#1636) Kasya válasza Muerte (#1628) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehet csak CFX-nel, nem tudom, de forumokon azt lattam, hogy a legtobb jatek/program nem tamogatja elegsegesen a dualt. Van, hogy kihasznalatlan, van, hogy el se indul, vagy gondokkal kuszkod a jatek.

Szerk: mehetett volna egybe a hsz :((

[ Szerkesztve ]

(#1637) solyom76


solyom76
senior tag

180k-ért azért nehéz lesz.. :K

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#1638) Muerte válasza Kasya (#1636) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szó sincs ilyesmiről.Eddig egyedül a wot-ot halottam ami nem támogatja a kétkártyás rendszereket,de azzal meg nem játszok.Azt nem mondom hogy cfx-el nem voltak problémák (sőt...),de az is csak driver miatt volt amit nem képesek soha normálisan megírni.Sli-vel semmi gondom sincs,a legtöbb esetben lefixálom 60 fps-re a játékokat és van olyan game ahol csak 18-20%-kon teker mindkét vga mert csak annyi kell a fix 60 fps-hez (pl.most ilyen volt az Outlast) és sima mint a vaj,semmiféle drop vagy stutternek még a nyoma sincs,még ilyen alacsony kihasználtságon sem,arról nem beszélve hogy a ventik be sem kapcsoltak.

(#1639) havast válasza al4ever (#1633) üzenetére


havast
aktív tag

Nos, ha ujat szeretnel, akkor van a szalonnal Dell 3537 ulv-s i7-el meg 8870-el 200 pengoert. az a legjobb, amit kihozhatsz ebben az arban, bar nem neveznem gamernek, de el lehet vele lenni.

(#1640) NTonee


NTonee
veterán

Üdv!
Nekem is vásárlós kérdésem lenne, ha szabad.
300-350 között kellene valami értelmesebb (mindenképpen új) gép kollégámnak. Eddig Asus G56JR és Asus N550JK merült fel, mint lehetőség az ár alapján, bár egyiktől sem estünk hanyatt. Körbe gugliztuk már a témát és jobbnak tűnik az N550JK. Y510p-t eddig kizártuk a WOT miatt. Méret max 15,6", de fhd. Van ötletetek, hogy melyik legyen, vagy esetleg valami jobb?

(#1641) al4ever válasza Kasya (#1635) üzenetére


al4ever
csendes tag

Tudom hogy 180-200 körül nem fogok paks 2őt kapni, kb ekkora keret van rá. :(
Igazából nem foglal le a letgött új játék, leginkább dotázok, vagy 1.6ozok ha olyan van, viszont nagyon szerettem az operation flashpointot régebben, és szívesen tolnám az arma 2-vel (netalántán a 3al is).
Kb ez lenne a max szint amire használnám, de ha épp az arma 3 nem megy, nem dől össze a zsidó templom (ahogy nagyapám szokta mondani).

Azért kérem a segítséget, mert nagyon nem vagyok otthon, hogy milyen periféria mit jelent, milyen erős, miben jó / jobb a másiknál. Hiába nézegetek benchmarkokat, azért a kismillió cucc közül nehéz találni valamit. Na meg nem tudom mennyire számít a márka (dell, asus, lenovo, stb stb).

szal lényeg a lényeg 200 tényleg plafon, ezért kéne a lehető legjobb dolog

btw nagyon sok laptopban láttam a GeForce GT 750M vagy 740M et, ez tényleg jó is, és olcsó hogy ezt rakják mindenbe (ebben az árkategóriában), vagy ez ilyen ebből sok jött ki a gyárból, és ezért van mindenben?

(#1642) NTonee válasza al4ever (#1641) üzenetére


NTonee
veterán

Dell 5737
Dell 5537 (i5)
Dell 5537 (i7)
A keretből szerintem ez a maximum.

(#1643) uzerto válasza NTonee (#1640) üzenetére


uzerto
tag

Ha a kollégád nem siet a vásárlással akkor a lenovo y50 is alternatíva lehet. A gtx 860m már elég korrekt játékra, csak a hűtés szempontjából érdemes pár tesztet várni.

(#1644) NTonee válasza uzerto (#1643) üzenetére


NTonee
veterán

Van egy hónapjuk gurítani valamit. :) Igazából mivel az asztali gépe pont most térdelt le, így sürgősebbé vált a dolog.
Olvastam már korábban, hogy lesz y50, csak specifikációt nem láttam még. Őszintén szólva erős kétségeim vannak a lengyel jabil szervizeléssel kapcsolatban, de persze nem szervizelni venné a gépet.

(#1645) havast válasza NTonee (#1644) üzenetére


havast
aktív tag

A magyar TMX szervizeli.

(#1646) NTonee válasza havast (#1645) üzenetére


NTonee
veterán

És tényleg, februári hír volt. :R Egy fokkal jobb, de róluk is igen sok panaszt lehet olvasni.

(#1647) al4ever válasza NTonee (#1642) üzenetére


al4ever
csendes tag

köszi mindenkinek! :*

(#1648) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Egyik leendő vásárlóm fel szeretné tuningolni a Dell M6600-amat, jelenleg M8900-as firepro van benne, ami ugyan erős, de nem támogatja a kapcsolható grafikát. Kérdésem az volna, hogy mire érdemes lecserélni szerintetek, hogy kb. ilyen vagy kicsit erősebb legyen, de lehessen váltani intel és dedikált közt? Driverezés nem probléma ilyenkor? Vagy kell valami egyéb modot végrehajtani? Márkaváltásnál asszem a hátlapi X-rögzítőt kell cserélni a kártyán kívül.

Egyéb észrevétel, ajánlás?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1649) Muerte válasza somasz (#1648) üzenetére


Muerte
Topikgazda

7970M,680M,780M-ig mehet a móka.Az x-bracketre valóban figyelni kell,ha kell tudok adni egyébként bármelyikhez újat.680M,780M-nél,driver felrakásakor be kell másolni egy mod.inf fájlt a telepítőbe,nem nagy valami.Ami fontosabb hogy lehetséges nem fog kellően rászorulni a hűtő a magra ezért az x-bracket lábaiból lehetséges hogy le kell köszörülni 1-2mm között,ki kell mérni.

(#1650) Szepi1979 válasza somasz (#1648) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Én elvégeztem a cserét az M6600-ban, egy 680m került bele. Muerte mindent pontosan leírt hogy mire kell odafigyelni. Megy az igp is.

“ nem kell mindig nyerni “

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.