Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Mercutio_ válasza Ébri (#32250) üzenetére


Mercutio_
félisten

A teló egy növekedési pályán lévő termék, míg a tabletek már saccra 5 éve a leszálló ágban vannak (6"-os telók vs. 7,9" tabletek:DDD) így gondolom se innováció, se támogatás terén nincs elegendő forrás utóbbira.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32252) b.vr válasza Mercutio_ (#32251) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, de az a helyzet (aztán tényleg nem csépelem tovább a tableteket) hogy itt igazából a legtöbb problémához nem innoválni kell hanem egyszerűen csak oprendszer oldalról levenni a mesterséges fékeket. Amiket írtam tavaly őszi "újdonságok" az iPadOS-sel (külső hdd kezelése, perifériák kezelése, fájlkezelés, multitasking, stb), azokat aztán visszamenőlegesen sok generációra megkapták az iphoneok és ipadek (most direkt megnéztem, akár 6 éve (!!) debütált modellek is. Ez még ugye kaizennek is durva)

Ez gyártói hozzáállás kérdése, nyilván aggódnak hogy ha túlságosan eleresztik a képességeket akkor nagyon beleharap a laptop-értékesítésbe, másrészt meg ha mesterségesen korlátozzák kb játékszer szintre akkor az meg jól beszűkíti a piacot akik hajlandóak lesznek a drága telefonjuk meg a drága laptopjuk mellé/közé még egy drága (és mivel képességben korlátozott így nehezen indokolható) tabletet is venni. El kellene fogadni a gyártóknak hogy bizony, ha ki lehetne hozni belőle szoftver oldalról a potenciált akkor ezt sokan laptop helyett veszik majd.
Ha meg ezt nem vállalják be akkor meg természetes hogy baj lesz az eladási számokkal.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32253) wms válasza khron78 (#32249) üzenetére


wms
senior tag

Ez egy igazán jó hír, gratula! :C

(#32254) Gercsa válasza Mercutio_ (#32243) üzenetére


Gercsa
senior tag

Teljes windows 8.1 van rajta, nem tudom win 10 upgrade van-e hozzá.

Ez ugye teljes értékű rendszer, rendes intel procival, mindent visz, bika cucc mint egy laptop vagy asztali gép, nem olyan mint a tabletek nagyrésze.

Az RT nevű gépek azok a surface cuccok közül amik ARM-es hardvert kaptak, és esetleg lehetnek kompatibilitási gondok, de a pro az rendes x86 architektúra.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32255) b.vr


b.vr
őstag

Hoppá, ezt a bejelentést most olvastam Thom Hogannél így rákerestem a hírre:

Tokina announces a swathe of new lenses for mirrorless Sony and Fujifilm cameras

"Come summer we can expect three new primes for Sony E-mount cameras: an atx-m 23mm f/1.4, atx-m 33mm f/1.4, and atx-m 56mm f/1.4. This same trio of primes are scheduled for release in Fujifilm X-mount-fit in the autumn."

Szóval ha a Sigma triója nem is jött Fujira (egyelőre?), ezzel viszont lesz alternatíva.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32256) nord_ válasza b.vr (#32255) üzenetére


nord_
veterán

Egyrészt elég olcsónak kéne lenni, hogy ezt válassza az ember a Fuji megfelelője helyett; másrészt nem tudom, hogy a képek mennyire mérethelyesek, de elég nagy böszme daraboknak néznek ki...

(#32257) b.vr válasza nord_ (#32256) üzenetére


b.vr
őstag

Természetesen, ez akkor érdekes ha árban kedvező (miközben tisztességes képminőség és AF teljesítmény)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32258) madgie válasza nord_ (#32256) üzenetére


madgie
titán

Ezek a már bejelentett Viltroxok, csak pepitában, gondolom a Tokina gyártja nekik is, pont ezért késhetnek fél éve, mert pénz ugyan van, de termék még nincs :DDD

(#32259) madgie válasza madgie (#32258) üzenetére


madgie
titán

Ja, nem az árazástól, vagy AF motortól tartanék elsősorban, inkább az optikai hibák "kommunikációja" a vázzal az, ami szerintem magas lesz mind a Tokinának, mind a Viltroxnak. Márpedig én nem akarok pl. bajusztorzítást.

(#32260) b.vr válasza madgie (#32258) üzenetére


b.vr
őstag

Hah, jogos, az lehet, csak azt a tavalyi viltrox bejelentést el is felejtettem már :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32261) #31733248 válasza nord_ (#32256) üzenetére


#31733248
törölt tag

Valószínű, hogy nagyok lesznek, a 85mm f.18 is 645 grammos - szemben a Sony 375 grammjával - miközben a Sonyhoz ugyanezen az áron CPL filtert is akcióztak. Sonyn nem is látom a létjogosultságukat (kivéve a 23-asét), nagyon jó áron kellene menniük ahhoz, hogy kiváltsák a Sigma jól sikerült f1.4-es sorát. Fujin lehet bennük fantázia.

[ Szerkesztve ]

(#32262) madgie válasza #31733248 (#32261) üzenetére


madgie
titán

A Sonynak én se látom a létjogosultságát ;]

(#32263) axod


axod
tag

Sziasztok! Próbáltam utánaolvasni fórumokon, de elég vegyes véleményeket olvastam. eglobalcentral.eu rendelés mennyire ajánlott? Láttam, hogy van Paypal fizetési lehetőség. Egy 50-230 objektíven gondolkodok, de gyanúsan olcsó még a használt árakhoz képest is (kb. 45e-re jön most ki)... Nyilván nincs ingyen ebéd, és inkább úgy tekintek rá, mintha nem lenne garancia, csak kapjam meg :))

(#32264) sony309 válasza axod (#32263) üzenetére


sony309
őstag

Én onnan vettem 50-230-t.
Nekem is tetszett az ára.
Semmi gond nincs vele és a szállítással sem volt.

S3x, hifi & rock and roll

(#32265) Gercsa válasza axod (#32263) üzenetére


Gercsa
senior tag

Biztosított szállítással kérd és akkor teljesen rendben van.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32266) axod válasza Gercsa (#32265) üzenetére


axod
tag

Köszi és sony309-nek is! :)

(#32267) soldier2


soldier2
őstag

Macro közgyűrűre van valakinek bevált típusa. A gyári elég horror áron méri a precíziós lyukat.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32268) #54625216


#54625216
törölt tag

Ha valaki használta már a gphoto2-t, akkor jó hír, hogy már működik x-t3-al (legújabb fuji firmware + legújabb gphoto2 2.5.23 és libgphoto2 2.5.24 build). A régebbi buildek is működhetnek, de némelyikük bugos.
Jelenleg az egyetlen megkötés, hogy a gép raw only módban legyen, azaz semmiképpen se kreáljon jpg+raw képeket egyszerre, mert a gphoto2 nem tudja rendesen lekezelni, ha egy exponálásra több fájl keletkezik.

Ha még nem ismernéd a gphoto2-t: ez egy open source kamera vezérlő szoftver és library, első sorban olyan automatizált felvétel készítéshez jó (timelapse, stb.), amihez szükség van némi programozásra. Gyakorlatilag egy olcsó raspberry pi-vel és gphoto2-vel egyszerű python programokból (vagy parancssorból) vezérelhető a kamera majdnem minden funkciója, beleértve az exponálást és a kép automatikus letöltését is.

(#32269) taranis válasza #54625216 (#32268) üzenetére


taranis
addikt

Ez jó hír, köszi!

colorizer.net

(#32270) Gercsa válasza soldier2 (#32267) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nekem azt hiszem meike van.
Nem lötyög, AF működik.

Viszont mióta van 150 euró környékén 7artisans 60mm 1:1 makróobi, én már azt venném.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32271) soldier2 válasza Gercsa (#32270) üzenetére


soldier2
őstag

Kérdés, hog, optikailag mennyire ok. Ha már macro obi akkor ezt nézegettem [link] , de vsz annyit nem használnám hogy megérje.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32272) nord_ válasza soldier2 (#32271) üzenetére


nord_
veterán

Hehe, én is pont ezt akartam javasolni. :)

(#32273) Gercsa válasza soldier2 (#32271) üzenetére


Gercsa
senior tag

Vannak róla tesztek, szerintem okêbb több szempontból mint a közgyűrűzés.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32274) pepeSTAAR19


pepeSTAAR19
csendes tag

A mai copyright szöveg utan fogok irni nekik, hogy mi a pics@ van. :(((

Mate 20 Pro

(#32275) Ereshkigal válasza pepeSTAAR19 (#32274) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálam is hasonló. 27-én rendeltem, 4-ig semmi visszajelzés, majd áttették "csomagoljuk, hamarosan küldjük" státuszba. Tegnap írtam nekik, hogy mi a péló van már, választ nem kaptam, de érdekes módon kaptam utána egy dpd csomagszámot, viszont csomagot még nem adtak fel, csak az adataimat kapta meg a dpd... úgy látom, eltart még egy darabig. :O
A feleségem hamarosan szül (37. hetet kezdte meg tegnap). Még jó, hogy számítottam erre, és a jelenlegi vázat+1-2 obit megtartottam, amíg megjön a csomag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32276) soldier2 válasza pepeSTAAR19 (#32274) üzenetére


soldier2
őstag

Nincs semmi, csak olcsó húsnak híg a leve. Meg fog jönni, bár a járvánügyi gondok miatt könnyen lehet, hogy késik. Azt azért ne feledd, hogy a csomagod Hong Kong-ból jön Hollandiába, majd a Holland raktár adja át a GLS-nek. Na onnan számítva 3 nap és csenget a postás.

U.i. Végül megrendeltem a 7Artisans 60mm macro-t, kicsivel több mint itthon egy közgyűrűsor áráért. Remélem egyszer csak megérkezik, bár jó lenne 2 héten belül.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32277) El Joe válasza soldier2 (#32276) üzenetére


El Joe
tag

Hagy vitatkozzak egy kicsit veled. A cuccaik nagy része már az európai raktárból jön. 2 év alatt tízen valahány tételt rendeltem tőlük. Egy jött a tizedik napra, az összes többi nyolcon belül. A járványügyben sajnos igazad van, most kb. mindegy honnan rendeled , benne van a késés.

(#32278) soldier2 válasza El Joe (#32277) üzenetére


soldier2
őstag

Mázlista vagy (vagy én peches). 2 rendelésem volt csak tőlük, mindkettő 10+ nap alatt ért ide (16-55 f/2.8, 90 f/2). Kíváncsi vagyok a 7Artisans és a Godox amit tegnap rendeltem mikor jön meg. Jó lenne jövő héten péntekre, de ha nem az sem tragédia.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32279) Ereshkigal válasza soldier2 (#32278) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Szerintem mázlista. Hat rendelésből (2+ éve rendelek onnan) emlékeim szerint nekem egy sem ért ide 10 napon belül. A mostanira kaptam ma választ, elvileg feladták, így legjobb esetben 20 nap után megkapom végre...

(#32280) El Joe válasza soldier2 (#32278) üzenetére


El Joe
tag

Mázlim csak egyszer volt. A Godox 5 nap alatt jött meg :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#32281) nord_ válasza soldier2 (#32276) üzenetére


nord_
veterán

Hű, arra a makróra kíváncsi leszek! Amiket olvastam róla, azok alapján jól döntöttél. :K

(#32282) soldier2 válasza nord_ (#32281) üzenetére


soldier2
őstag

Nem azt vettem, hanem a 7Artisans 60mm 1:1-et. A cél a laova, de az most egy kicsit túl van a kereten. Arra számítok, hogy ha az Eglobalos ár alá megyek 5-10000 ft-al bármikor eladható. Nagyon pocséknak kell lennie hogy ne érjen meg 40000-et, és ha annyira gáz megy vissza másnap.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32283) #54625216


#54625216
törölt tag

X-T3-on újabban nem tudom lekapcsolni a manual fókuszt. Az "AF mode" szürke a menüben, a gyors menüben az MF-en nem lehet állítani, reset nem segít.
Tapasztalt már valaki hasonlót?

(#32284) s4tch válasza #54625216 (#32283) üzenetére


s4tch
veterán

Az objektív melletti kapcsolót S állásba kapcsolva mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#32285) bigsee válasza #54625216 (#32283) üzenetére


bigsee
addikt

Objektíven nincs kapcsoló? AF/MF?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#32286) wms válasza bigsee (#32285) üzenetére


wms
senior tag

Az objektív mellett, nem rajta. ;)

(#32287) #54625216 válasza s4tch (#32284) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ezt próbáltam elsőnek, de nem akkor működött.
Most hogy írtad átállítottam megint (vissza S-ről M-re, majd M-ről S-re) + teljes reset és így már rendbe jött a menü is. :F
Valószínűleg a tethering kísérletezéseim kavarták meg a firmware-t, de most legalább működik, köszi a tippet.

(#32288) lcdtv válasza pepeSTAAR19 (#32274) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Nekem 6. napja ilyen a státusz. Írtam nekik és ezt válaszolták.
Dear Customer,
Thank you for your message.
With regard to your inquiry. Please be kindly informed, that the tracking information will be updated within 48-72 hours from today
Should you have any further inquiries, please feel free to contact us.

(#32289) soldier2 válasza lcdtv (#32288) üzenetére


soldier2
őstag

Én az EMAG szervíztől majdnem két hónapig hallgattam ezt. Aztán egyszer csak elkészültek a javítással (szenzorhibás drón). Az Eglobalnak legalább van némi mentsége (azon kívül, hogy elég olcsó).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32290) FLx válasza soldier2 (#32282) üzenetére


FLx
addikt

En viszont rendeltem Laowa-t, jovo heten ideer szerintem. :)

(#32291) pepeSTAAR19 válasza lcdtv (#32288) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

6. napja van nekem is ugyan ez a szöveg. Írtam nekik reggel, hogy mi a pics@ van már, de még nem méltattak válaszra. :W

nekem ez bőven elég volt, hogy többször ne rendeljek tőlük. még szerencse, hogy csak egy 45 ezres 50-230-at rendeltem, és nem létfontosságú dolgot. :(((

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro

(#32292) El Joe


El Joe
tag

Ne haragudjatok, de nem értem ezt a picsogást. Cégek hetek óta várnak a gyártáshoz szükséges alapanyagokra, van ahol több hónapos csúszást ígérnek. Az országos készletek egyenlőtlen eloszlása miatt megnőtt a csomagküldés volumene, ezzel egyidőben a szélsőséges egészségügyi állapotok miatt drasztikusan csökkent az ezt ellátó munkaerő nagysága.
...és akkor itt picsogunk, hogy "vazze a fél, vagy harmad áron rendelt cuccom nem jött meg a reggeli kávém mellé.." :W :W :W
Bocs, de ez jött fel belőlem.

(#32293) FLx válasza El Joe (#32292) üzenetére


FLx
addikt

Foleg, hogy ezeknel a cegeknel eleve random volt a szallitas, nem a semmiert olcso. Most meg ott tartunk, hogy meg az Apple se tud ceges szinten se leszallitani konkretan semmit.

(#32294) lcdtv válasza El Joe (#32292) üzenetére


lcdtv
aktív tag

:R

(#32295) wms válasza El Joe (#32292) üzenetére


wms
senior tag

+1 :C

(#32296) soldier2 válasza El Joe (#32292) üzenetére


soldier2
őstag

:C :C :C

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32297) MrChris


MrChris
nagyúr

Bocs, ezt nem hagyhattam most ki, hisz a fórum témája is ez és 100%-ban fujifilm. :D

[ Szerkesztve ]

(#32298) madgie válasza MrChris (#32297) üzenetére


madgie
titán

Február végén lehetett erről a nemzetközi sajtóban olvasni, akkor azt igértem a Fuji FB csoportban, ha bejön az Avigan, feleségül veszem az egyik X-T3-am.

Asszem készíthetem a közgyűrűket :D

(#32299) hibavissza válasza MrChris (#32297) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem csak az origo hozta le, úgyhogy még igaz is lehet. :D

(#32300) madgie válasza hibavissza (#32299) üzenetére


madgie
titán

[link] Februári hír, azóta tesztelték, használták, gondolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.