Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Parci válasza szenesember (#32746) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nahát, azt hittem, minden fuji obi (de az xf-ek tutira) japánban készül

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32752) madgie válasza szenesember (#32746) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ez olyan probléma, mint nálam az, hogy évente szervizben van valami: egyedi "pech". Sose olvastam arról, hogy tömegesen gondok lennének a 18-55-tel, sőt, a legtöbb ember baromira elégedett vele. (az enyém is filippínó és teljesen jó a képe, a japán 10-24-em jobban taknyol a sarkokban, mint ez)

(#32753) Ébri válasza Matska (#32749) üzenetére


Ébri
senior tag

Illetve a gyártásnak is van egy finomhangolása, azaz indulás utáni hónapokban, rosszabb esetben években nagyobb a "selejtarány". S Fuji nem olyan régen mozgatta ki a termelését.

(Viszont a nem tökéletes obiknak nem kéne átmenni a minőségellenőrzésen, ha azt normálisan csinálják.)

(#32754) t.imi válasza #16820480 (#32750) üzenetére


t.imi
addikt

Gyors nem olyan fontos, a pontos már inkább.
M6 mark ii ef-s 18-135-el 2x5 kép közelre, mind életlen...
Egyiken kb 5, másikon sacc 1 cm-el odébb a fókusz sík.
Itt borult a bili és kezdtem másfelé nézelődni.
Na, ennél jobbra lenne szükségem :)

Panán is használtam adaptert ugyanezekre az obikra, ott nem volt gond a pontossággal.

Most nézem, van a kis beugró 15-45 lencse, vázhoz adják.
Kenrockwell és néhány user szerint fantasztikusan pontos, éles, jó "makró" képességekkel.

18-135 lenne ideális, az kirándulni tökéletes.
Canon testvéréhez képest képminőségben nem tudom mit tud.

(#32755) Alabástrom válasza t.imi (#32742) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Szerintem a Fuji rendszerének pont az objektívpark az egyik legnagyobb előnye. Relative kicsi, könnyű, szép rajzú obik teljesen korrekt áron. Én nem adapterezgetnék rá Canon üvegeket.
Illetve nem tudok róla, hogy létezne a 18-55-nél jobb kitobi (amúgy szvsz a dpreview nem szereti a Fuji-t, bántja ahol csak tudja. Nem kell túl komolyan venni.).

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32756) Ébri válasza Alabástrom (#32755) üzenetére


Ébri
senior tag

18-55 szeretete szerintem attól is függ, hogy a 18-35 vagy inkább a 35-55 között használja-e vki inkább. Utóbbi jóval mosottabb, igaz még mindig vállalható.

(#32757) #16820480 válasza t.imi (#32754) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem pontossággal nem volt még gondom Fujin (meg előtte Olympuson sem). Én amúgy azt csinálnám, hogy megpróbálni ezt a rendszert, és ha jobban bejön, akkor erre építkezni, a másikat meg leépíteni. Hosszú távon szerintem két rendszer sem nagyon éri meg, és adapterezés sem annyira.

A 15-45 amúgy kb az egyik leggyengébb lencséje a Fujinak, szóval ha az is ilyen jó kritikát kapott, akkor a többivel sem lehet nagy gond (és amiket próbáltam, azokkal nem is volt). Nekem amúgy nem szimpi az elektronikus zoom, bár csak boltban próbáltam, de túlságosan emlékeztet a régi kompaktos meg bridge-es nyekergésre :) De ne tántorítson ez el, ha neked amúgy bejön.
18-135 szerintem óriási, relatív drága és nehéz, szóval én nem kimondottan szívesen vinném kirándulni :N Ott van amúgy a 16-80 is, ami jó átfogású, de az sem túl kicsi.

(#32758) t.imi válasza Alabástrom (#32755) üzenetére


t.imi
addikt

Természetesen. Akár a m43-nak. Abból az alacsony kihasználtság - évi 2-3000 expo- és fölöslegesen benne álló pénztömeg miatt szálltam ki.
Natív lencsékkel megint csak ott tartanék mint az Pana rendszerrel, akkor fölösleges volt eladnom. :)
Kompromisszumot kell kötnöm, ami a legnehezebb. Szívesen kattogtatnék 16-80, 90 makro, 100-400-al, újra 1 mil fölött járnék. Ami totál hobbistaként eszement összeg szerintem.

Canon milc kimondottan nem rossz, még hiányzik 1-2 ficsör, amit jó eséllyel nem fog megkapni, max a következő vázzal megvásárolható.
Fuji ellenben szépen dobálja a frissítéseket. Egyik oldal szerint T30 király, M6 nem is rossz, másik szerint M6 végre megmutatta, T30 elmegy.
Tiszta katyvasz az egész.
Mivel adapterezni kell mindkét vázat és kb egy árban is vannak, a több szolgáltatást nyújtó felé billenek.

(#32757) sheratan 15-45 meghallgatok és elhiszek mindent, nekem teljesen új a Fuji rendszer. 3 napja kezdem beleásni magam.
16-80 használtan nincs, 3k az új. Ami elég fájdalmas szám :)

[ Szerkesztve ]

(#32759) madgie válasza #16820480 (#32757) üzenetére


madgie
titán

"18-135 szerintem óriási, relatív drága és nehéz"

Engem a legjobban az zavart benne, hogy talán még az 50-230-nál is jobban pumpálja a levegőt, ahogy tekered. Egy mindenesnél nem szívesen koszolom az érzékelőt, mondjuk nekem a videó miatt is cumi, ott "kicsit" nehezebb a piszkot leszedni a képről.

(#32760) s4tch válasza t.imi (#32758) üzenetére


s4tch
veterán

https://www.opticallimits.com/fuji_x

Itt nézhetsz méréseket. A 18-135 ez alapján nem váltja meg a világot, a felhasználói visszajelzések alapján ennyire nem gáz, utazó zoomnak sokan használják elégedetten. Ha van fb-d, lépj be ebbe a csoportba, és olvasgass, ill. nézz képeket: https://www.facebook.com/groups/1767107096916109/search/?q=18-135
Egyébként ez sem egy olcsó üveg, a 16-85 és a 18-135 között az e-infinen nincs 100 euró sem.

(#32761) #16820480 válasza t.imi (#32758) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hogy te magyar árakat nézel? :D E-infinity olyan 600€-ért adja a 16-80-at. Persze úgy sem kimondottan olcsó, de azért megfizethetőbb. Fujin a 150-600 lenne problémás, arra nincs jelenleg igazán semmi alternatíva (hacsak nem egy 100-400+TC2.0).
Szerintem érdemes használt obikat nézegetni, meg e-infin és eglobal árakat, úgy jobban kijössz anyagilag.

(#32762) t.imi válasza s4tch (#32760) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm! Esti olvasmány meg is lesz :)
Jó nekem a canon utazó zoomja is, bár egy natív rohangálni nem hátrány.

sheratan én mindig a hazai árakat nézem :)
Azt mondjátok ezek megbízható áruházak, ott is körülnézek ha fixre támad kedvem.

Egyelőre rendeltem egy vázat és egy viltrox adaptert. Azzal a G2 kb biztos nem fog működni, de a többi obi igen.

(#32763) #16820480 válasza t.imi (#32762) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én itthonról nem is rendeltem semmit soha, vagy használtan, vagy ezekből a boltokból. Soha nem volt vele gondom. T3 kitem innen van például.

(#32764) nord_ válasza #16820480 (#32757) üzenetére


nord_
veterán

A 15-45 nagy gyengéje az építési minőség, motoros zoom és a lassú AF. Nagy előnye a képe és főleg a 15 mm. :)

(#32765) #16820480 válasza nord_ (#32764) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor végül is négyből egy dolgot csak jól csinál az az obi :D

(#32766) nord_ válasza #16820480 (#32765) üzenetére


nord_
veterán

Az obi pontosan annyit ér, amennyit kitben, akciósan kérnek érte... De azért azt tegyük hozzá, hogy 45-ből bármikor croppolok 55-re, viszont 18-ból 15-re már problémásabb. :D
Városnézős, kirándulós obinak kiváló, az óváros és a tengerpart nem szalad el és a képen nem látszik a lassú AF. Nekem speciel ezerszer fontosabb volt egy olcsó 15mm, mint a 18-ról induló zoom.

Amúgy meg minden másra ott a fényerős fix a táskában. :K

[ Szerkesztve ]

(#32767) #16820480 válasza nord_ (#32766) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a 15 induló fókusztáv tényleg király dolog, de nekem az kevesebbet ér mint a rendes tekerős zoom, ha már zoom van rajta :N Mondjuk n bírnék egy 15-35mm 2.8-4.0 obit, de szerintem már így is elég sok alap zoomjuk van, hogy ne ezen dolgozzanak.
Utazni mondjuk elvagyok a 18-55-tel is, a legutóbbi japán utat azzal fotóztam végig szinte, csak azért került fel a 12-es meg a 35-ös fix a vázra, hogy ha már ott van nálam, akkor használjam kicsit.

De amúgy ott van az új 16-os, az is egész olcsó, kicsi és könnyű is, ha nem kell a zoom, akkor én inkább azt választanám. Vagy a régi 16-50-et, az még olcsó is.

[ Szerkesztve ]

(#32768) Alabástrom válasza t.imi (#32762) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Én elég sok cuccot vettem e-infin-ről és eglobal-ról (2 vázat, illetve meg nem tudnám mondani, hány lencsét). Csak jó tapasztalataim vannak. Volt egy garanciális esetem is, azt is példásan intézték.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32769) madgie válasza #16820480 (#32767) üzenetére


madgie
titán

Jó, hát rendes tekerős zoom vs motoros, amivel a gimbal támogatásnak hála akár dolly zoomolni is tudsz, mindenféle más segédeszköz nélkül? Nem rossz az, én elfogadnám :) (rengeteget videózom amúgy a 10-24, 18-55 párossal)

(#32770) #16820480 válasza madgie (#32769) üzenetére


#16820480
törölt tag

Videó? Milyen videó? :D

Amúgy arról az obiról beszélünk, ami ahányszor megnyomod a visszanézés gombot először be kell húzódjon teljesen, vagy vissza dettó. Illetve Nem jegyzi meg hogy visszanézés előtt milyen állásban volt a zoomod, mindig egy adott pozícióba tér vissza :) Fun.

(#32771) madgie válasza #16820480 (#32770) üzenetére


madgie
titán

Izé, a fókusz (is) ilyen az összes többin, attól is idegbajt kaptam egy időben :D Beállítom, lövök, visszanézem az anyagot, hallom, hogy tekeri el magát :DDD Szerencsére utána visszaáll, de minek ehhez egy kört menni?

(#32772) szenesember válasza Matska (#32749) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ez igaz! Ha működik valami, arról nem írkálnak :D

madgie (#32752): én sem gondolnám, hogy tömegesen lenne gond velük, kb több, mint egy tucat esetről olvastam. Viszont sokan írták, hogy a képe sem teljesen olyan, mint a japánnak. Erről nem tudok mit mondani, nincs összehasonlítási alapom. (garanciáztatni meg még egyelőre nincs lehetőségem).

(#32773) Muerte68 válasza szenesember (#32746) üzenetére


Muerte68
addikt

Minden objektív szériánál előfordulhat ilyesmi főleg nagy szériánál de ezért általánosítani elég meredek.
Én most halottam ezt először,de persze ha az ember rágugliz a hibára akkor azt fogja mutatni.
Sajnálom hogy pont egy rosz darabot fogtál ki de szerintem nem ez az általános.
Fórumokon hogy miket írkálnak az alapján kb semmit nem szabad venni, általában ott általában mindenki a hibákat keresi ha valakinek működik az nem írkál.
Nekem van ilyen obim nincs bajom vele és eddig akivel beszéltem annak sem volt és általában keresik főleg hogy fényerős zoom hoz képest olcsó és jó.
Mondjuk az enyém japán :D

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32774) szenesember válasza Muerte68 (#32773) üzenetére


szenesember
aktív tag

Valószínűleg igazatok van! Egyébként így, decenteresen is jobb a képe, mint az általában a kitobjektívetől megszokott. :D

(#32775) Muerte68 válasza szenesember (#32774) üzenetére


Muerte68
addikt

Igazából a műanyag kit obinak is jobb az átlagosnál.Volt az is csak nekem sokszor kellett a plusz fényerő

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32776) El Joe


El Joe
tag

Rendelt mostanában (április, május) valaki a két preferált külföldi áruházból? Mennyire tolódtak ki a szállítási idők?

[ Szerkesztve ]

(#32777) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Nagyon-nagyon olcsón hozzájutottam egy 7artisans 7.5mm F/2.8 fisheye-hoz. Használ valaki itt ilyet? Esetleg valami jótanács vele kapcsolatban, hogy a használat során mire érdemes figyelni?

www.brczart.hu

(#32778) simes válasza El Joe (#32776) üzenetére


simes
csendes tag

rendeltem egy xf10 et, semmi gond nem volt, idobe erkezett.

(#32779) t.imi válasza #16820480 (#32763) üzenetére


t.imi
addikt

Én nem vagyok ennyire bátor :)
Első wish vásárlás 2 hete volt, azon is izzadtam. Pindur pandúrok plüss, mert itthon nincs olyan :DDD
Fázok a kifizetek előre x százezret és várom a zsákbamacskát.

Alabástrom megnéztem. Csöppet más árakat látni mint itthon.

Egyelőre a rekesz "A" módot találjam meg a vázon, boldog leszek :DDD

(#32780) sasNAXO válasza El Joe (#32776) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Most rendeltem eglobaltól június közepén; 10. nap került DPD-hez, 13. nap hozzám.
Nekem konkrétan eddig ez volt a leggyorsabb szállításuk. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#32781) Gondwana válasza deathtania (#32777) üzenetére


Gondwana
addikt

A cipőd orràra érdemes figyelni - hogy ne lògjon bele a képbe :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32782) deathtania válasza Gondwana (#32781) üzenetére


deathtania
senior tag

jah, a kezem még belelógott pár helyen... meg kell szokni... :DDD

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32783) Mr.Csizmás válasza El Joe (#32776) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hétfő reggeli rendelés processing, egy xe3 :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32784) gorgo válasza Mr.Csizmás (#32783) üzenetére


gorgo
őstag

:C

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32785) #16820480 válasza t.imi (#32779) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak olyan helyről rendelek így, ahol lehet Paypal fizetést választani, ha nem jön meg, akkor visszakapom az árát. Ráadásul nem adok meg bankkártya adatokat mindenféle oldalakon a neten, mert még ha amúgy a bolt megbízható is, nem jelenti azt, hogy ne tudnák feltörni az adatbázisukat.
Persze benne van a pakliban, hogy ha dispute-ra kerül a sor, akkor az eltarthat pár napig-hétig, de ez őszintén szólva itthon is előfordulhat.

(#32786) lugosi válasza #16820480 (#32785) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itthon inkább években mérhető néha.

(#32787) El Joe


El Joe
tag

Köszönöm mindenkinek, akkor most már csak túszul kell ejtenem a malacperselyt és lenyomni az entert :D

(#32788) Mr.Csizmás válasza gorgo (#32784) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bicegős T10 for sale lesz :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32789) t.imi válasza #16820480 (#32785) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi a kimerítőt. Pay van, azzal megpróbálom alkalom adtán. Elnézve a használt árakat, alig kerül többe az új.

(#32790) t.imi


t.imi
addikt

Első pár kép elkészült Viltrox-al. Elég érdekesen működik, ha működik :DDD
Nem is ez a lényeg.
Akku százalék tegnap meg volt, mára eltűnt. Szerintem az volt az akku ikon mellett. Beállítom élességet +1-re, következő menüben turkálásnál alapon minden. AF menüben - Elő AF és hasonló turkálások miatt eltűnhet az IQ-ból képbeállítás?

(#32791) sasNAXO válasza t.imi (#32790) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nem a presetet ("custom setting", C1, C2, stb.) nyomtad el? Q menü bal felső sarok alapból. Ha ott akárcsak véletlenül is görgetsz, akkor minden megy arrébb. :)
Illetve akku százalék tudtommal nincs, vagy legalábbis első 3 generációban nem láttam még.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#32792) t.imi válasza sasNAXO (#32791) üzenetére


t.imi
addikt

Q menüben nem nagyon jártam, base C1-et ír.
Már feltöltöttem, előfordulhat hogy töltés közben kapcsoltam be és akkor láttam az aktuális töltöttségi szintet. :B

(#32793) ftc


ftc
nagyúr

Lehet ezerszer át volt már rágva.... milyen pótaksit vennétek X-T20-hoz? Eredeti Fuji kicsit borsos...

PL ez tuti nem az ajánlott... [link]

(#32794) s4tch válasza ftc (#32793) üzenetére


s4tch
veterán

Patona sokak által ajánlott.

Nekem Batmax van, olcsó, de sokkal kevesebb a kapacitása, mint a gyári akksinak.

(#32795) Ébri


Ébri
senior tag

60/2,4-em első eleme nagyrészt szépen levált az obi többi részéről (egy ponton stabil, a többit tudom mozgatni, bár miután megtapasztaltam, nem merem), elektronikailag se tűnik jónak (hibaüzenetet írt ki, de mielőtt elolvastam volna, minden elfeketedett...). Szervízként Fotó Paradicsom jöhet szóba, vagy van más alternatíva? Nem igazán volt velük bajom, csak marha lassúak voltak mikor legutóbb náluk jártam (az még garis volt).

(#32796) t.imi


t.imi
addikt

Árulnak egy 35 f2-t. Mennyire karcol szépen, nem tudjátok?
Nézegettem a 16-80-at is néhány tesztben flickr-en...nem fitymálni akarom, de az ottani képek egy alap Canon kit obi szintjén vannak szerintem. Ezzel az obival teljes méretben nézhető képeket hol találok?

(#32797) Mr.Csizmás válasza t.imi (#32796) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wr?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32798) t.imi válasza Mr.Csizmás (#32797) üzenetére


t.imi
addikt

Nem írtam oda. :..XF 35 f2 WR, Igen.

(#32799) Mr.Csizmás válasza t.imi (#32798) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és kell is a wr? mert az xc35 ugyanaz belül, csak budget héja van. (nem árulok, csak fekete bárány lefelé az átlagárakban a 70k-s áfás árral)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32800) t.imi válasza Mr.Csizmás (#32799) üzenetére


t.imi
addikt

Ezt nem tudtam, köszi! Más XC objektívekre is igaz ez?
Tökéletesen megfelel a budget is, legalább új, dobálni meg nem szoktam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.