Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) faki_ válasza Mr.Csizmás (#31600) üzenetére


faki_
senior tag

Ja-ja, meg ilyenek: X-E3 - 166, X-E3+18-55 - 256, X-T20 - 180, X-T20+15-45 251, XF16-80 266...

(#31602) lugosi válasza faki_ (#31601) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó árak vannak tényleg.

(#31603) vihartigris válasza faki_ (#31601) üzenetére


vihartigris
őstag

Engem az XT-3 16-80 kombó akar elcsábítani

bármi reciproka a semmi

(#31604) lugosi válasza vihartigris (#31603) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 341 ezres x100F se rossz.

(#31605) madgie válasza lugosi (#31604) üzenetére


madgie
titán

Ma 190-ért volt egy használt X100F az aprón, addig töketlenkedtem, míg elvitte más :DDD

(#31606) lugosi válasza madgie (#31605) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na az erős. Jóhogy elvitték.

[ Szerkesztve ]

(#31607) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Nincs köztetek valaki aki osztana meg velem raw és sooc fájlokat, amiket megrángathatok egy kicsit magamnak, hogy mit bírnak utómunka során? Közben hajtom a guglit is hátha találok valami jó forrást. Ha mégis lenne valaki annak előre is köszi.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#31608) Gercsa


Gercsa
senior tag

Na jó, idén már nem nézek többet sehol árakat, de azért na,
Globalon 380 euró az E3, 350 euró az 1.4-es 35mm, és 530 euró a 90mm...

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31609) Matska


Matska
senior tag

Ha maradt valakinek PayPal-on elverni való zseton, Eglobal-on elég durva árak vannak az objektíveknél:Y
Az 530-as 90/2-nél összeszorult a gyomrom.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#31610) soldier2 válasza Matska (#31609) üzenetére


soldier2
őstag

Az enyém is. Főleg, hogy egy hónapja vettem egyet tőlük, és még mindig csak az van, hogy "sajnáljuk a késést, igyekszünk küldeni amint lehet". Lehet veszek még egyet, hátha refound lesz ennek a vége :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31611) soldier2


soldier2
őstag

Már 600 € (580 £). Valami elírás lehetett.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31612) Matska válasza soldier2 (#31611) üzenetére


Matska
senior tag

Előfordulnak ilyen fél-, egy napos villámakciók. Így vettem pár éve 560 euróért 23 1.4-et meg 340-ért 35 1.4-et. Csak legyen cash csőretöltve.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#31613) MC Pite


MC Pite
veterán

15-én rendeltem eglobalról, tegnap rákérdeztem hogy mi a rendelésem státusza (beeing processed), és baxnak válaszolni... :U Ez átlagos, vagy azért ennyire nem szoktak elhavazódni és valami gebasz lehet?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31614) FLx válasza MC Pite (#31613) üzenetére


FLx
addikt

Teljesen normalis naluk. Negy nap alatt nekem meg soha nem tortent semmi.

[ Szerkesztve ]

(#31615) flyer12 válasza MC Pite (#31613) üzenetére


flyer12
tag

Én dec.05-én rendeltem tőlük és még nem jött meg.. sőt a DPD csomagkövetője még csak itt tart : "A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé." - tehát még fel sem adták :( Úgyhogy én már csak jövőre számítok rá hogy megjön...

flyer

(#31616) FLx válasza flyer12 (#31615) üzenetére


FLx
addikt

Azert all itt sokaig a kovetes, mert elobb Hong-Kong-bol elviszik a cuccot Angliaba es onnan adjak at a DPD-nek. Adocsalas level9000. :)

(#31617) MC Pite


MC Pite
veterán

Szerk: Jött a válasz nemrég, kifogytak -ebből a szép színből?- várjak türelemmel.

Ok, akkor ez normál folyamat, köszi :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31618) madgie válasza MC Pite (#31613) üzenetére


madgie
titán

Ilyen tekintetben az e-infi sokkal vevőbarátabb, ha valami azonos áron van, inkább tőlük rendelem.

(#31619) soldier2 válasza FLx (#31616) üzenetére


soldier2
őstag

Az eu-ba érkezéskor kifizetnek vámot áfát mindent, így adócsalásról nem lehet beszélni. Pusztán a fujifilm szerviz és eladói hátterét kerülik ki úgy, hogy ott veszik meg ahol a legolcsóbb (és nyilván eu-n belül oda érkezik, ahol szintén a legolcsóbb.

MC Pite: a "processing" többnyire egy hétig változatlanul van, majd amint elindul a termék Hongkongból kapsz tracking number-t, de az még egy héten át csak tologatás. Aztán átadják a gls-nek és 3 napon belül megérkezik. Az e Global trackinget csak naponta 1x frissítik, éjfél után, utána kár változásban reménykedni egy napig. A Black fridayos 90 mm-em sem jött meg, hétfőig tartotta az tempót, azóta csak bocsánatkérés jön a frissítések helyett.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31620) madgie válasza soldier2 (#31619) üzenetére


madgie
titán

"Az eu-ba érkezéskor kifizetnek vámot áfát mindent, így adócsalásról nem lehet beszélni."

Ha így lenne, tudnának rendes számlát adni a vásárláskor, nem?

(#31621) soldier2 válasza madgie (#31620) üzenetére


soldier2
őstag

Nem tudom a részleteket, de eléggé kicsi az eséllye, hogy ilyen mennyiségben be tudnák csempészni. Vámot szerintem kúfizetik, az áfával meg trükköznek valamit.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31622) FLx válasza soldier2 (#31621) üzenetére


FLx
addikt

Nem akarok kiabranditani senkit, de az eglobal arai EU-ban sokszor olcsobbak, mint a Hong Kong-i uzletek arai. Ahol ugye 0 a sales tax. De persze, mindent is befizetnek. :DDD

ps. Amugy nem nagy tortenet am ez, azt kell mondani az EU-ba erkezeskor, hogy a cuccok amugy nem EU-s orszagban lesznek ertekesitve es kesz. Kicsit utaztatjak oket papiron aztan ennyi.

(#31623) Gercsa válasza soldier2 (#31621) üzenetére


Gercsa
senior tag

A vám nálunk is valami 1-2%, az áfa a nagy tétel.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31624) lugosi válasza soldier2 (#31619) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem úgy van, hogy értékesítéskor kel megfizetni az ÁFA-t és a vámot?

(#31625) s4tch válasza lugosi (#31624) üzenetére


s4tch
veterán

Termékimport és termék közösségen belüli behozatala is áfa köteles.

(#31626) Mr.Csizmás válasza lugosi (#31624) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adott gazdasági közösségen belül.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31627) soldier2 válasza lugosi (#31624) üzenetére


soldier2
őstag

Nem vagyok külkereskedelmi szakember, de nem valószínű, hogy vámmentesen be tudnák hozni, és amint írtátok nem is ez a nagy tétel. Az áfával trükközhetnek, illetve a kereskedelmi hálózat fenntartását kerülik ki. Bolt és szervíz hálózat kiépítése-fenntartása eszement összegeket emészt fel.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31628) Mr.Csizmás válasza soldier2 (#31627) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amúgy az eglobalra és társaira sztem az a magyarázat, hogy nem egészen az van feltüntetve, mint ami van a konténerben. amcsi autó behozatalnál is van 3 autó + alkatrészek papíron, aztán befigyel pár új tartalék trafótorony, rugó, stb. a vámosoknak sose lesz kapacitása átnézni minden egyes konténert 100%-ra szemmel-kézzel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31629) nord_ válasza Mr.Csizmás (#31628) üzenetére


nord_
veterán

És a + alkatrészekből érdekes módon össze lehet rakni még egy autót. :D

(#31630) Teasüti


Teasüti
nagyúr

35 1.4-et lecsavarhatom a vázról a fókusz- és rekeszgyűrüknél fogva (végálláson)?
Nem nagyon van rajta fogáspont és elég feszes a bajonett. Vagy esetleg a napellenzőnél fogva?
Lehet baja ettől?

(#31631) wms válasza Teasüti (#31630) üzenetére


wms
senior tag

A napellenzőnél fogva szerintem ne próbáld. :N

(#31632) Teasüti válasza wms (#31631) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Két gyűrű közti vékony perem hál' istennek csúszós sima felület, és még alá is van vágva átmérőben a gyűrűkhöz képest. Mintha direkt ilyen szopatósra tervezték volna. Meg áll az eszem, hogy nincs fogás ezen az obin.

(#31633) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#31632) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Tedd ra a lencsesapkat, es mintha egy polip ulne ra, ugy fogd meg az ujjaiddal.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31634) madgie válasza Teasüti (#31632) üzenetére


madgie
titán

Jesszum, akkor egy pancake-et hogy vennél le? Fogd meg kb bárhol, csak a napellenzőnél ne, meet külső élességállításos így kinyírod a motort benne, ha ott macerálod.

(#31635) Royo85


Royo85
tag

Fujifilm X-E3 magyar nyelvű használati utasítást honnal lehet letölteni?

(#31636) Teasüti válasza madgie (#31634) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csőfogóval. :DDD
De komolyan, lehet erőt kifejteni a gyűrűkön végállásra tekerve? Vagy az se jó ötlet?

(#31637) madgie válasza Teasüti (#31636) üzenetére


madgie
titán

Őszintén, erre mit lehet válaszolni? Neeem, a gyártó nem gondolt arra, hogy megfogd valahol, mikor leszeded :DDD

(#31638) Teasüti válasza madgie (#31637) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom. Nem láttam még objektívet szétszedve. Nem tudom hogy van kialakítva, milyen végállás ütköztetés van benne és az mennyire bírja az igénybevételt. Nekem ez teljesen ésszerű kérdésnek tűnik, mielőtt elkezdek csavargatni egy cirka £350-os műszert. Elnézést ha ez másoknak hülyeségnek tűnik. Szerintem mindenki tett fel hasonló kérdéseket a pályafutása során. Feltételezem senki sem fényképezőgéppel a kezében született.

[ Szerkesztve ]

(#31639) voriae válasza madgie (#31637) üzenetére


voriae
tag

Mondjuk néha tényleg úgy tűnk, hogy ez nem szempont, van pár elég nehezen megfogható objektív... szerintem teljesen valid a kolléga kérdése. Én azért nem fejtenék ki különösebb erőt a gyűrűkre, meg kell próbálni valahol fogást találni a tubuson.
Laowa9 ebből a szempontból (is :D) a kedvencem.

(#31640) szenesember


szenesember
aktív tag

Végre! Megérkezett a hőn áhított X-T20-asom, 18-55- ös üveggel! :D
Mivel nagyon hosszú a topic, ezért nem olvasnám végig. Ha lesz kérdésem, azt az összefoglaló, és a felhasználói kézikönyv elolvasása után teszem fel.

Kezdenék is egy ilyen kérdéssel:
Szabad e tölteni a gép akkuját gépen belül másik (pl mobiltelefon) töltővel, illetve power bankkal?

(#31641) Clemi válasza szenesember (#31640) üzenetére


Clemi
veterán

Szabad. Különben miért lenne benne ez a lehetőség?

(#31642) szenesember válasza Clemi (#31641) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm a választ! :)

(#31643) madgie válasza Teasüti (#31638) üzenetére


madgie
titán

Nem akarlak megbántani, de én meg mindig azt feltételezem, hogy az ember elolvassa az adott termék használati utasítását.

Legelső pont, ebből asszem elég jól kikövetkeztethető, mennyire sérülékeny az eleje.

[ Szerkesztve ]

(#31644) PuMbA válasza Teasüti (#31638) üzenetére


PuMbA
titán

Én az első cserélhető obis gépem vétele előtt vagy 20-30 órányi YT videót néztem, hiszen úgy álltam neki, hogy nem auto-ban akarok fotózgatni (arra egy kompakt gép vagy telefon is elég - azt se tudtam, mi az a blende meg hasonlók) és simán belém ivódott közben az objektív + gépváz kezelés, mert láttam, hogy hogy cserélik ki :) Mikor megjött a gép, már nem volt kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#31645) Teasüti válasza madgie (#31643) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó hát megint rójuk a köröket, de a kérdésemre még nem kaptam választ (gyűrűk). :)


(#31644) PuMbA
Szóval volna releváns (technikai) válaszod a kérdésemre, de végül nem osztod meg velem?

[ Szerkesztve ]

(#31646) Teasüti válasza PuMbA (#31644) üzenetére


Teasüti
nagyúr

YT-ot amúgy fenntartással kezelném, mert a fotós iparban nagyon nagy nevektől is láttam már olyan megmozdulásokat, amitől égnek állt a hajam. Jason Lanier-t sztem senkinek nem kell bemutatni itt, aztán mégis úgy bánik az objektívekkel a videóiban, hogy oda se merek nézni néha. :U

(#31647) cousin333 válasza Teasüti (#31645) üzenetére


cousin333
addikt

Én nem erőltetném a gyűrűket. Szerintem két ujjal (hüvelyk- és mutatóujj) kell megszorítani a rekesz- és a fókuszgyűrű közötti területen. Nyilván az ujjaim mindkettőre rálógnak, de egyiket sem terhelem túlzottan. Nekem így nincs gond a levételével, igaz, hogy nem megy "vakon", kicsit figyelni kell rá. Amint madgie írta, a 27-es sokkal trükkösebb... Ott jórészt a fókuszgyűrűn van az ujjam, de leginkább a tövénél szorítom meg.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#31648) Teasüti válasza cousin333 (#31647) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pont kikaptam egy olyan darabot, ami lehet mérethatáron van. Sokkal feszesebb a rajta a zár, mint a többi Fujinon üvegemen (amiket két ujjal leveszek, felrakok). Feltenni se megy olyan simán, a levételhez meg tényleg erőt kell kifejteni. Kicsit megijedtem, hogy kárt okozhatok benne. Ezért bátorkodtam kérdezni előtte. :B

[ Szerkesztve ]

(#31649) madgie válasza Teasüti (#31645) üzenetére


madgie
titán

A múltkori AF-C-s ámokfutásod után igazából válaszolnom sem kellett volna, én kérek elnézést, visszamentem inkább a FB Fujis csoportokba.

(#31650) Teasüti válasza madgie (#31649) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát neki kellett futnom párszor különböző megközelítésekből mire kezdték kapiskálni mire is akarok kilyukadni pontosan.
Nem ugyanazt a nyelvet beszéljük szerintem, ez lesz a baj.

De mint mindig, most se volt azért eredménytelen próbálkozás. :)
Voltak használható gondolatok most is.
Nem kell távoznod, szerintem mindenki jobban jár ha békén hagyom a magyar fotós brigádot. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.