Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) #16820480 válasza t.imi (#32949) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az a Pro3-on van, de amúgy is elég passzentos a bajonett, szorul nagyon állítólag. Én olyantól hallottam, aki nem Pro3-on próbálta.
Azt tegyük azért hozzá, hogy ez klasszikus portré objektív, amit nem 60 centiről szokás használni :N Szerintem amúgy pontos az közelre is, csak ha nagyon a közelpont közelében egyensúlyozol, akkor könnyű belecsúszni oda, ahol már nem talál fókuszt.

Amúgy meg olyan obit vegyél, amit szeretsz használni. Mert akkor lehet az évi 4-600 képből lesz 1-2000 vagy több. Ha meg olyat veszel, ami kényelmetlen, vagy nem az igazi, akkor meg lesz belőle 100-200, és úgy az olcsóbb sem érné meg.

[ Szerkesztve ]

(#32952) Alabástrom válasza #16820480 (#32948) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"Van rá egy workaround, hogy átrakod a gépet CH-ra, és 20 fps-sel tolod a sorozatot, miközben lassan húzod a fókuszt"

Ez jópofa. Be tudnád linkelni? Vagy minden hókuszpókusz nélkül gondolod?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32953) #16820480 válasza Alabástrom (#32952) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez most jutott eszembe, hogy miért ne, ha már ennyire gyors sorozat van a vázakban. Sportfotósok csinálják, hogy húzzák a sorozatokat, aztán csak lesz egy jó közte :) Portréra elég overkill mondjuk, de működhet.

(#32954) Alabástrom válasza #16820480 (#32953) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Közben ezt találtam:
MItakon 35mm 0.95 mark II vs Fuji 35mm 1.4 - Bokeh Battle (sharpness, contrast, built comparison)
Persze csalóka, mert csak a kép közepén nézi az IQ-t és csak lágy, szórt fényekviszonyok mellett, matt felületeken. De akkor is meglepően jó a Mitakon...
Bocs, ha már lerágott csont, nekem új.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32955) Tua válasza Alabástrom (#32947) üzenetére


Tua
tag

Nem vagy vele egyedül. Nálam a harmadik példány van, az első egész jó éles volt, szerettem. hiányzott vettem egy másikat, az jóval lágyabb volt, de még mindig nem rossz, viszont ez zavart így rendeltem egy újat :D Ez a harmadik példány pedig valami eszméletlen jól karcol.

(#32956) Tua válasza t.imi (#32949) üzenetére


Tua
tag

Próbáld ki, hogy mennyire jön be ez a 85-90mm gyújtáv, szerintem ahhoz elég kezdésnek egy Viltrox. Még az is lehet, hogy nem akarsz majd utána Fujit, mivel azért sokan szeretik a Viltroxot is. Ha nagyon bejön, ráfizetéssel még mindig vehetsz utána egy 90-es Fujit. Szerintem én is így fogok tenni jövőre ;]

[ Szerkesztve ]

(#32957) mikrofon válasza Alabástrom (#32939) üzenetére


mikrofon
addikt

"sajnos bokeh-buzi vagyok"
Nah most ez kérdés mit jelent. Azt hogy ezt gondolod magadról vagy már tényleg próbáltad tartósan FF F/1.4 világot.

Saját tapasztalatom az volt, hogy az elején bejött ez a buké őrület. Használtam Sony FF-en Sigma 50/1.4-et Sigma 85/1.4-et és GM 85/1.4-et GM135/1.8. Igen jó volt mindegyik. Nagyon tetszett a legnagyobb blendéken a buké aztán egy idő után rájöttem, hogy azt a "néhány" portrét leszámítva nem nagyon használom legtágabb blendén, csak zavaró a nagyon keskeny élességi sík még portréknál is... Persze annak a "néhány" képnek igen jól áll.
Szerintem ezt mérlegeld.
Mert igen nagyok drágák és nehezek ezek a jó buké szörnyek......
Aztán könnyen előfordul, hogy feleslegesen költöttél feleslegesen hurcolászod, mert az esetek többségében úgy is rekeszelsz egyet-kettőt....
Buké érdekében lehet még tovább trükközni ha közel tudsz menni ;) , pl: Sony FE 85mm f/1.4 GM + Kenko Achromat No.3: F/16 vagy F/2.5

De hogy a kérdésedre is legyen válasz:

Ha a Fuji 16-55 és a Sigma Art 24-70f2.8 -et is a saját környezetében használod szerintem össze sem hasonlítható. Volt Fuji 16-55/2.8-am és Sigma art sorozatból is 4db 1.4-es objektívem bár ugye Sony-n. De míg a Fuji 16-55 egy nagyon jó objektív, addig a Sigma/ art sorozat, hogy is mondjam egy olyan átlagos "semmilyen", steril képi világú (pl a Sigma 85/1.4 és a GM85/1.4 össze sem hasonlítható....) .....
Szerintem nem egy liga a két objektív..... A fuji 16-55 nekem bejött, szerettem. A sigma Art sorozaton gyorsan túl adtam mert nem voltam elégedett a képekkel.

[ Szerkesztve ]

(#32958) t.imi válasza #16820480 (#32951) üzenetére


t.imi
addikt

Na, köszi :R Nem kell keresni :) Max vásárlás előtt rápróbálom, ha nehezen megy fel, meg sem veszem. Itt izzik a gombon az ujjam, 307 pénz az új 90/2....hazai viszonylatban komoly ár.
Szeretni jó lenne, kicsit most megállva, megpróbálva reálisan is gondolkodni + súlyt számolva már gombóc torokban on. 530+100+540/630g
Futva egy kört, ez is kellemesnek tűnik, sajnos manuális: Lensbaby Velvet 56mm f/1.6

#32950) Mr.Csizmás két napja volt egy Viltrox 85 90-ért, aztán meggondolt magát a tulaj. Értékcsökkenés nehéz dolog, éppen milyen hangulata van az embereknek. Én 70-ért adtam el az oly 60 2.8-at, alig volt érdeklődő, két hónappal később 80-90 körül mentek el.

(#32956) Tua Samyangban volt manuál 85 1.5-öm m43 rendszeren. Hát, @szott @vajó üveg. Ekv 170mm nem okozott gondot, legalább nem fordult el állandóan a gyerek :DDD

(#32954) Alabástrom régi üvegek között nem néztél még körül? Ha már manuál.

(#32959) #16820480 válasza t.imi (#32958) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, ha használtan veszed, akkor nyilván működik a felpróba :K Amúgy nem akarom (nagyon) magamat reklámozni, de annak az árnak közel a feléért is szerezhetsz éppen most 90-est, bár nem zsír új, de kipróbálni tökéletes :B

(#32960) Mr.Csizmás válasza t.imi (#32958) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

értékcsökkenés vö. 16-ban talán? 130-ért vettem okosba dobozos új 35 1.4R-t, elment 120-ért akkor de azóta is stabilan 105-125 között megy a használt, attól függ mennyire van hóvége az eladó személynek, hiába rohadt el a csodás árfolyam.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32961) s4tch válasza t.imi (#32958) üzenetére


s4tch
veterán

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=154887096&t=9219213

Hátha ismerős a nick... ;]

(#32962) sasNAXO válasza s4tch (#32961) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Az ott egy jó obi, ha lenne rá annyim, akkor nem lenne már eladó. :K

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#32963) t.imi válasza Mr.Csizmás (#32960) üzenetére


t.imi
addikt

(#32960) Mr.Csizmás okosba annyit röhögve. Itthon ~190 jelenleg - mindig a hazai árakat nézem-, olcsóbb kb biztos hogy nem lesz, 30-40% értékcsökkenés prémium lencsénél. Mondjuk nem befektetési célból vásárolja az ember :)
Kifogni lehet jó cuccokat, pana 35-100 ii féláron sikerült megvenni 22 hó garral. Hasonló évente 1x ha van.
Lényeg, lehet bukni bőven egy hibás választással, én meg ha bekattanok, nincs megállás :(

(#32959) sheratan Ó, azt már kinéztem az oldalból :DDD A karcok miatt álltam meg, illetve kp-ra most semmit. Váz, + három obi bőven elég volt így nyaralás előtt.

(#32961) s4tch láttam már valahol :DDD

(#32964) #16820480 válasza t.imi (#32963) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, az a helyzet a karcokkal, hogy tökre semmit nem befolyásolnak a gyakorlatban, kipróbáltam direkt. Ha homogén fehér felületet fotózol vele, akkor f10 táján kezd derengeni a képen, f11-től látszik meg, de valóságban egyrészt soha nem tekertem el f11-ig a blendét, másrészt meg másfél év alatt nem is tudom már hány koncertet fotóztam ezzel, és soha senki nem panaszkodott a képminőségre (sőt) :N

(#32965) t.imi


t.imi
addikt

(#32964) sheratan nem is kétlem amit írsz. F11... szerintem próbából tekertem fel 1-2 üveget addig, élesben ez életben nem használtam.
Kp-t nem akarok rá áldozni. Max hitel jöhet perpill.

Elnézést kérek, ha már volt.
Van itt jóság is. Viltrox 85 1.8 tulajdonképpen 1.6, de lehet hogy 1.4-es üveg.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32966) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Kis érdekesség:
majdnem vettem ma egy új, bontatlan X-H1-et VPB-XH1-el együtt 715 EUR-ért a német Amazonon. Külsős eladó (asszem ezt hívják Amazon Marketplace-nek), de több éve van regisztrálva Amazonon és sok száz vevői értékelése van, ráadásul nem is annyira nagyon jók, hogy gyanús legyen. "Újszerű"-ként szerepel, ezért írtam nekik, hogy pontosan milyen állapot, milyen tartozékok, stb... Válaszoltak, hogy valójában új, bontatlan, de ők nem tudnak rá garanciát vállalni, ezért használtként árulják. De számla és így gyártói garancia van. Mondom OK, megveszem. Erre írják, hogy jó, indítják is a vásárlást az Amazonon. Kaptam is egy tök hivatalosnak kinéző visszaigazloló emailt és számlát a hivatalos Amazon emailcímről.
Persze baromi gyanús, hogy miért ők indították, és pláne hogy átutalással kell fizetnem közvetlenül az eladó bankszámlájára. Na mondom ilyen az Amazonnál nincs. Írtam az Amazon vevőszolgálati chat-jén, hogy csekkolják már le az ügyet. Persze szélhámosok.
Nagyon vigyázzatok, hihetetlen, hogy még olyan iszonyat biztosított felületre is bejutnak, mint az Amazon, ráadásul valahogy behekkelik magukat mint évek óta működő, sokszáz visszajelzésse rendelkező shop!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32967) Mr.Csizmás válasza Alabástrom (#32966) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mar ott gyanus, hogy atutalassal kell fizetni, nem amazonon belul.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32968) s4tch válasza Alabástrom (#32966) üzenetére


s4tch
veterán

Fogadjunk, egy e-mail cím van megadva a kapcsolattartáshoz. Az összes ilyen kamu: feltörnek egy régi, jól működő boltot, és telepakolják jónak tűnő vételekkel.

(#32969) Alabástrom válasza s4tch (#32968) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"feltörnek egy régi, jól működő boltot"
Tényleg, így nem is olyan nehéz dolog. Csak meg kell szerezniük a bolt loginját valahogy. Aztán lehet az Amazonnak akármilen világelső védelmi rendzsere, ha meg van a login, akkor garázdálkodhatnak kedvükre.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32970) #10186752 válasza Alabástrom (#32966) üzenetére


#10186752
törölt tag

Mindenkinek be kell áraznia ezt a kockázatot, aki marketplace-en vásárol.

(#32971) lugosi válasza Alabástrom (#32966) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos nem olyan ritka az amazonon ez. Két változata van: egyik, hogy lesz termék, de jelenleg nincs. Beszerzik, elküldik stb. (miután fizettél az amazonon keresztül), kvázi ennek az az értelme hogy ők intézik a szürkeimportot. A másik, hogy nem lesz termék és nincs is. Te ebbe az utóbbiba futottál bele, szerencsére elég óvatos voltál.
Nekem az a tapasztalatom az amazonnal, hogy ha amazonos fizetés, akkor nincs gond a külső partnerrel, ha nem amazonos fizetés, akkor pedig rá kell hagyni de nagyon (így ahogy te is csináltad).
Ez utóbbinál általában nagyon csábító árak vannak kitéve, sőt inkább irreálisak. És simán bepróbálkoznak 0 eladásos eladók is, nem kell hozzá igazán feltört fiók, "just launched" eladó is van ilyennel.

(#32972) Alabástrom válasza lugosi (#32971) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ami külön szomorú (és kibrándító), hogy mondtam az Amazonnak, hogy nézzenek utána, mert láttam más eladókat is hasonló termékkel. Ehhez képest most per pillanat nem csak hogy ugyanaz az eladó ugyanazzal az ajánlattal még mindíg aktív, de lett mellette még egy pár, ami szemmel láthatóan egy kaptafára megy, tehát valószínűleg ugyanazok a szélhámosok állnak mögötte. Nem tudja ezeket kizárni az amazon??? Tudják, hogy mi van, és úgy tűnik, hogy jogilag ennyire tehetetlenek az ilyesmi ellen. Persze az, hogy továbbítottam nekik a hamis emailt ami hamis emailcímről jött, az sajnos tényleg nem bizonyít semmit...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32973) #16820480 válasza t.imi (#32965) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, érthető :R

(#32974) t.imi


t.imi
addikt

Tegnap frissítettem a 18-55-öt. Szépen el is mászott a fókuszsík. Van erre valami varázslat ,hogy kalibrálja magát az optika?

(#32975) gorgo válasza t.imi (#32974) üzenetére


gorgo
őstag

Mihez képest mászott el? nem hallottam még ilyet milc-nél. Az optika kalibrálja magát? Még ilyet sem hallottam...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32976) t.imi válasza gorgo (#32975) üzenetére


t.imi
addikt

Egy őszibarackhoz képest :)
Hét elején lőttem rá kettőt, f4-5.6-on szép szőrös. Most kb 2-3cm-el mögé fokuszált hasonló távolságból, szintén 4-5.6-on, középső fókuszponttal.
Gyerek szintén életlen. Mögé vagy fél méterrel ~ekv 35mm környékén. Ezt még csekkolom, ha találok olyan progit, ami jelzi melyik fókuszpont volt aktív.

Viltroxnál firmware frissítés után "kell" ilyet csinálni. Akku ki/be, f4, egy expo ide, egy oda. Kb ennyi maradt meg bennem a folyamatról :B

(#32977) laskr99 válasza t.imi (#32974) üzenetére


laskr99
addikt

Hogy lehet frissíteni? :))

(#32978) deathtania válasza t.imi (#32976) üzenetére


deathtania
senior tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de pont nyaralás előtt frissítettem a 18-55-öt, és nekem úgy tűnt, mintha az AF nehézkesebben működött volna végig, de legalábbis szenvedősebbnek tűnt végig a fotózás, mint korábban.

Én arra fogtam, hogy béna vagyok, és még gyakorolnom kell sokat, meg hogy a fények sem voltak a leg ideálisabbak, de lehet, hogy az fw lesz az oka? :F

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32979) Mr.Csizmás válasza laskr99 (#32977) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szereted a kihívásokat, vagy b,) writeonly vagy :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32980) lugosi válasza t.imi (#32976) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez durva. Eddig azt hittem, hogy a milc-ek egyik előnye a dslr-ekkel szemben, hogy mivel itt a szenzoron méri a rendszer a fókuszt, elő sem fordulhat front- vagy backfókusz. Nagyon csalódott vagyok, ha mégis.

(#32981) kovsol válasza lugosi (#32980) üzenetére


kovsol
titán

Sony esetében volt akinek az objektív nem jól kezelte a kamerától kapott jeleket. Aztán szervizben állítottak rajta, és utána okés lett. De ilyenkor ugye akármilyen vázra rakod rá az objektív nem jól viselkedik. DSLR esetében simán lehet, hogy egyik gépen jó, másikon szar.
Ez a jelenség nem azonos a DSLR-en megszokott front/back fókusszal, mégha az eredmény hasonló.

May the Force be with you!

(#32982) lugosi válasza kovsol (#32981) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi.

(#32983) t.imi


t.imi
addikt

Nekem 3.22 volt, azzal is vettem. 2.8 és 4-nél volt lágyabb a képe, ami 3.5/5-5.6 körül teljesen megszűnt.
Most 30 képből 8-10 lett olyan, mintha hamarabb jelezné hogy fókuszon van - pitty, zöld négyzet- aztán közel sincs hozzá. Firmware gond jó eséllyel, mivel minden más érintetlen.

[Így kell frissíteni. Nem ördöngős.]

Tekertem bármilyen lencsét milc-re, lényegtelen merre fokuszált.
Canon 70-300 - pana milceken így is volt.
Amit kocsik írt, én sem tudtam :B

(#32984) #10186752


#10186752
törölt tag

Ma érkezik meg az X-T30-am. Már nagyon várom. :))

(#32985) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#32933) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezért megérte tényleg a fizetős biztosított szállítás :W ha megjön, paypalon kapnak egy caset, hogy a postaköltséget visszakérem :U

2020-07-23Due to unforseen circumstances there is a delay in your shipment. We will update here once we have news.
2020-07-22Processing delay, your parcel will be out for delivery shortly.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32986) mikrofon válasza kovsol (#32981) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen, a Sonynál tényleg volt ilyen. Meg ugye a Zeiss Batis 40 CF nél volt az probléma, hogy valami rossz volt a firmware-ben aztán nem állt rendesen élesre. Ráadásul a megjelenés után hónapokat kellett várni, hogy megjelenjen az új firmware és frissíteni lehessen a Sony vázakon keresztül... Itt ugye pont az volt, hogy szemfókusz és közeli fókuszálás esetén valójában a téma elé vagy mögé ( mar nem emlékszem) fókuszált de következetesen.
De ahogy írod a DSLR és a MiLc esetén ez nagyon különböző. DSLR esetén váz hiba. alapvetően az AF érzékelő, a képérzékelő eltérő síkban van a gyártási tolerancia miatt.
Míg MiLC esetén, ez inkább obi váz közti kommunikációs probléma és az objektív hibája...

[ Szerkesztve ]

(#32987) mikrofon válasza #10186752 (#32984) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

(#32988) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#32985) üzenetére


mikrofon
addikt

Most akkor azért lesz géped ugye!? Mármint, hogy megkapod?!
Én is rendeltem tőlük, szomorú lennék ha most dőlnének be.....

(#32989) Mr.Csizmás válasza mikrofon (#32988) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van még az XT10 persze, csak egy hónap alatt egy csöves aliexpress kábel is megjön általában.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32990) lugosi válasza Mr.Csizmás (#32985) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem egyszerűen nincs nekik gép amit rendeltél, és nem tudják beszerezni.

(#32991) sasNAXO válasza Mr.Csizmás (#32989) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Az eglobal oldalon van valami contact support opció (talán jobb alsó sarokban?), ott rájuk írtál már? Én egyszer két hét várakozás után írtam rájuk, vissza nem írtak, de talán másnap vagy harmadnap lett DPD tracking és át is lett adva. :U

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#32992) Mr.Csizmás válasza lugosi (#32990) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem kéne, mert pipa leszek :U most is mindhárom színből in stock lenne/van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32993) #10186752 válasza #10186752 (#32984) üzenetére


#10186752
törölt tag

Egy hálózati töltőt igazán tehettek volna a csomagba a nyomorultak.. :F

(#32994) s4tch válasza #10186752 (#32993) üzenetére


s4tch
veterán

https://fujifilm-x.com/global/products/cameras/x-t30/specifications/

Accessories included
Li-ion battery NP-W126S
AC power adapter
Plug Adapter
USB cable
Shoulder strap
Body cap
Strap clip
Protective cover
Clip attaching tool
Owner's manual

Kell, hogy legyen töltő a gyári csomagban.

(#32995) vihartigris válasza #10186752 (#32993) üzenetére


vihartigris
őstag

Az ma már nem divat.
Mondjuk az X-T20 hoz még adtak. Azt is leginkább USB-ről töltöm, egyszerűbb mint aksi ki-tölt-visszarak.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#32996) #10186752 válasza s4tch (#32994) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nincs különálló töltője. Csak olyan, amit a kamerába dugsz a hálózatról, és úgy tölti. De az aksit nem tudod kivenni a gépből, és úgy tölteni.

Elvetemült megoldás, rém kényelmetlen...

(#32997) kovsol válasza #10186752 (#32996) üzenetére


kovsol
titán

A 1,5 milliós sony hoz se adnak külső töltőt, csak egy adaptert, és töltsd a vázon át.
Ha nem akarod így, már pedig ugye nem akarja szerintem senki így hosszú távon, akkor venni kell egy külső aksi töltőt extrában.

May the Force be with you!

(#32998) #10186752 válasza kovsol (#32997) üzenetére


#10186752
törölt tag

Filléres, kicsinyes spórolás ez a gyártó(k) részéről. Ki a szar akarja vázon át tölteni? :F

(#32999) laskr99 válasza #10186752 (#32998) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem mondjuk jól jön, 1db akksim van, mindenre elég, powerbank rádug és mehet a móka.

[ Szerkesztve ]

(#33000) s4tch válasza laskr99 (#32999) üzenetére


s4tch
veterán

Két külön dologról beszélünk. Néha nekem is jól jön, hogy pl. autóban, szivargyújtóról lehetséges tölteni az X-T2-t, és hiányzik, hogy az X-M1-et nem lehet így életre kelteni vész esetén sem. Viszont hogy CSAK vázról lehessen tölteni az akksit, és ne adjanak külön töltőt, az valóban elég fura. A gyári töltő rohadt drága, a gyártó szempontjából érthető, hogy ki akarják hagyni a csomagból, de nekem is nagyon hiányozna, ha nem lenne.

Itt a megoldás: https://www.amazon.de/dp/B071NVMBW2/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.