Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Követitek az x100V pletykákat? Elvileg február 4 környéki bejelentés, a régi akkut fogja használni, és kompatibilis maradt a wide és telekonverterrel ami idáig volt.
Ugye ha jól vettem ki, akkor ekv. 35mm marad, a fényerőről nem olvastam semmit.

(#31902) madgie válasza lugosi (#31901) üzenetére


madgie
titán

A fényerő is marad szerintem, ha az előtétek felmennek, "csak" az objektív felépítése és az AF motor változhat. Mondjuk én sajnálnám, ha nagyon steril képe lenne, nekem nagyon bejön a régi X100-féle 23/2 karaktere.

(#31903) lugosi válasza madgie (#31902) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Arról olvastam cikkeket, hogy sokak szerint valamit frissíteni kell az obin optikailag is, hogy ki tudja szolgálni az új és az elkövetkező generációk szenzorait. Na ez az amihez nem tudok hozzászólni, mert nincs semmilyen generációs x100-asom, így nem tudom hogy a mostani felbontásban mennyire szolgálja ki a mostani szenzort.

Folyamatosan kerülgetem ezt az x100 témát, sajnos rettentő körülményes tudok lenni vásárláskor (de ezt pont itt nem kell bemutatni :DDD), de ha valami jelentős pozitív változás lenne az objektívben, akkor szerintem jelentősen nagyobb számban váltanának x100F-ről mint a korábbi generációknál mondjuk, és akkor a magamfajták lecsaphatnának egy lepattanó F-re :D.

(#31904) Gondwana válasza lugosi (#31903) üzenetére


Gondwana
addikt

Eddig is az volt a sìràs tàrgya, hogy a 80cm-re rakott tesztàbràròl làgy képet készìtettek az X100-ak. Ez az üveg f/2-n végtelen fòkusztàvra lett optimizàlva.
Ha most àtfaragjàk belső fòkuszàlàsùra, azon sìrnak majd a chart-huszàrok, hogy a fòkusztàvval pumpàl a làtòszög. Közben meg a F 2m tàvolsàgban tovàbbra is tudja, amit első naptól. Nekem, köszi, elég lesz.
(szerk.: a frontlencse görbülete biztosan csökken, de arra nem szàmìtok, hogy konkàv lesz - bàr ki tudja...)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31905) Mercutio_ válasza lugosi (#31901) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez és a Pana Lx100 II ami nálam is időnként képbe kerül, de mindig oda jutok, hogy a bővíthetőség hiánya gond lenne, akkor meg kell egy másik váz, és további obik :O aztán lehet az X-T200 hozza el a megváltást, egy 23/2-vel zsebrevágós streetre tökéletes :U

Ami a depipreview leírásában nem volt nekem tiszta X-T200-nál: a keresőre azt írták átlagos, ez is a Panákhoz hasonló color tearing-es tüneteket produkálja, vagy annál jobb?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31906) lugosi válasza Gondwana (#31904) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Ez az üveg f/2-n végtelen fòkusztàvra lett optimizàlva.”
Ha ez így vak akkor nem gondolták át túlzottan, nem? Én legalábbis teljesen nyitott rekesszel rendszerint nem tájképet csinálok, hanem olyan dolgokat fotózok így amik jellemzően közel(ebb) vannak.

(#31907) lugosi válasza Mercutio_ (#31905) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is hasonlóan vagyok vele. Nekem most az általános gép, amit zsebre is tudok tenni, a Panasonic gx80 a 20/1.7-essel. Alig használok másik obit de néha kell.
Viszont újabban arra gondolok hogy ez a TCL és WCL lehet hogy teljesen elég lenne pluszban. A Panasonichoz van ekvivalens 300mm-esem, de alig használom, amire meg igazán telét használnék (madarak) arra meg az esetek 2/3-ában ez se elég nagy. De nem igazán szándékozok nagyobb obit venni, annyit nekem nem érnek a madaraim hogy miattuk tartsak egy ekv. 800mm-es leica obit, úgyis inkább távcsövezni szeretem őket mint fotózni. Szóval lehet hogy a végén jó választás lenne egy x100.

[ Szerkesztve ]

(#31908) madgie válasza lugosi (#31906) üzenetére


madgie
titán

Közelre lágy, nagyon közelre. Nyitva. Közelre meg általában nem nyitva lő az ember, mert miért is tenné azt, ha mélységélességet akar a képen? Nem f2-n makrózol, kivéve, ha nagyon hangulatképelni akarsz valamit, akkor meg fenejó, hogy itt álomszerű képet kapsz.

Ha úgy érzed, ez téged zavar, ne vegyél X100F-et... vagy ha mégis, ne tedd itt szóvá légyszi, mert baromi fárasztó kilenc év után is azt olvasni, miért lágy f2-n az X100-am, ha a billentyűzetem "megtesztfotózom"? Rekeszelj f4-re, problem solved.

Azt elhiszem, ha valakit zavar, hogy relatív lassú az a régi konstrukció: hiába ott ajó AF rendszer mögötte, az X100F érezhetően lassabban fog élesre állítani, mint egy X-T2 a 23/2-vel. De amúgy ugyanez az XF 23/2 is lágy nagyon közelre nyitva, csak azon valahogy nem ugrál a fél internet.

(#31909) vrbst válasza madgie (#31908) üzenetére


vrbst
tag

Madgie jól mondja, közelre valóban lágy, de kit érdekel ha rekeszelve viszont borotva? :)

100% crop, simán lehet vele makrózni is akár... :)

[ Szerkesztve ]

(#31910) lugosi válasza madgie (#31908) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy félreérthetően írtam, nekem semmi bajom nem lenne a képével, csak illogikusnak tartottam, hogy nyitott rekeszt gyártói szinten végtelenre optimalizálnak.

Nem akarok valami nagy tapasztalt embernek tűnni, mert hótt láma vagyok a fotózásban, csak időben akarom távlatba helyezni, gyerekkoromban olyan "objektívekkel" fényképeztem, amik annyira lágyak voltak adott esetben, hogy el se hittem volna, hogy ilyen obik valaha lesznek, mint pl. az x100 széria obija. (Messzire vezet de kb. innen eredeztetően nem szokott zavarni a mai gépek magas iso-s zaja, mert mindig az jut eszembe, hogy életemben talán 1 tekercset fotóztam iso 3200-as fekete-fehér filmre, akinek a mai gépek iso-ja zajos, próbáljon ki egy olyat.)

(#31911) madgie válasza lugosi (#31910) üzenetére


madgie
titán

Fene tudja, engem mindig a fordítottja zavart, ha végtelenben kezd el valami taknyolni, akkor az apró részleteket keni össze. Ezért nem szerettem például a Zuiko 45/1.8-at, mert az pont ilyen, egész alakos portrénál f1.8-on egyszerűen nem éles vele semmi. És nem az arc apró részei kenődnek el, hanem maga a portréalany, meg a környezete.

Közelképnél viszont eleve rekeszelned kell, ha normális DoF-ot akarsz, ha meg mégse, portrénál tök jól néz sokszor ki, ha nem annyira kontrasztos az éles-életlen határvonal és maga a kép karaktere, hanem olyan, mint egy DuTo objektív képe. Szerintem ez nagyon jó az X100-fél 23/2-ben, ha most a V-nél agyonkorrigálják, tuti az olcsó F-re fogok én is idővel lecsapni.

(#31912) gorgo


gorgo
őstag

X-t200 képek. ezek a b*zik leméretezett, fotosoppolt képeket tesznek ki mintának :W .
Kerestem volna rawokat, még nem találtam...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31913) Parci válasza gorgo (#31912) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mire számítasz? van egyáltalán 24 mp-es szenzor, ami nem atomdurván jó?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31914) gorgo válasza Parci (#31913) üzenetére


gorgo
őstag

Nem aggódom a minőség miatt, más miatt kerestem.
Ami gáz, hogy minta képnek nem fotosoppal megigazított képeket kéne kitenni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31915) |AP| válasza gorgo (#31914) üzenetére


|AP|
veterán

egy jó kis erdős, növényes, sziklás képre lennék kíváncsi :)

(#31916) Parci válasza |AP| (#31915) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pont olyan lenne, mint a 24 mp-es, bayer-szűrős lapkákon lenni szokott. komolyan, ti láttok raw-ban olyan különbségeket, amit érdemes vizsgálni? főleg, hogy kb. a canont leszámítva mindenki ugyanazt a sony szenzort használja :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31917) madgie válasza Parci (#31916) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, igazából tiszta börleszk néha ez a topik, most se lenne nehéz kikövetkeztetni, hogy áhá, X-T200, Bayer? Vajon mi az, ami Bayer volt a közelmúltban, igazából az EVF kivételével ugyanez és a dpreview-n komplett galéria van a képeiből, letölthető RAW-okkal, akár lombos, apró részletes zölddel? X-A7? Naugye.

[ Szerkesztve ]

(#31918) Gercsa válasza madgie (#31917) üzenetére


Gercsa
senior tag

A7-nél még akár lehet jobb is hangyányit.
X-A szériában mintha 12-bit RAF lenne csak.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31919) mikrofon


mikrofon
addikt

Milyen objektív a 18-135?
Milyen a képi minőség és az AF?
X-T3 - on használva...

(#31920) nord_ válasza gorgo (#31912) üzenetére


nord_
veterán

A linkelt képek közt van egy, ami a 90 F2-vel készült - ne aggódj a T200 képminősége miatt, az előd is valami elképesztően tökéletes képet csinált ugyanilyen obival. ;)

(#31921) Mirman válasza nord_ (#31920) üzenetére


Mirman
őstag

A legjobb hogy az objektívek közül, amikkel a mintaképek készültek , a 90mm F2 volt a legolcsóbb. :DD

(#31922) sasNAXO válasza Mirman (#31921) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez totál reális felhasználásnak tűnik innentől kezdve. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#31923) madgie


madgie
titán

Kint is van a T3 főnver, az egyik gépre felpattintottam, majd meglátjuk :)

(#31924) gorgo válasza madgie (#31917) üzenetére


gorgo
őstag

Jó-jó, igazad van, (kösz az XA-7 tippet, látod én pl. rá se bagóztam, mivel szóba se jöhet, pedig hamar rájöhettem volna) easy! ;)
Hadd aggódjak már kicsit, meg akarok venni egy belépő szintű vázát, ami azért jár kompromisszumokkal na.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31925) mikrofon válasza madgie (#31923) üzenetére


mikrofon
addikt

Benne van az új filmszimulációs mód?

(#31926) Parci válasza gorgo (#31924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de pont nem a szenzorban, máshol keresd, inkább az interfészben szvsz (beleértve a keresőt stb.).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31927) nord_ válasza gorgo (#31924) üzenetére


nord_
veterán

Képminőséggel nem lesz gond, az előd is bőven jó ebből a szempontból. Inkább a kezelhetőség terén kell majd kompromisszumokat kötnöd (főleg, ha az X100, T1-3 vázakat vesszük etalonnak).

(#31928) gorgo válasza Parci (#31926) üzenetére


gorgo
őstag

Noha belépő szint, de ennek ellenére nekem előrelépés, mivel régi vasat nyúzok.
Ergonómia kérdéses, de sztem megfelelő lesz. Interfész? oké, usb-c, powerbankról megy, zsír. Forgatható tapicska LCD: szeressük. Kereső: jobb lesz mint a mostanié.
Egyedüli szívfájdalmam a kiherélt filmmódok. Ezért akartam a rawokat, hogy a mazsi féle hexeditoros hekkeléssel meg tudom-e csinálni hogy legalább utómunkában elérhetővé tegyem. MEG FOGOM CSINÁLNI! ;]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31929) Parci válasza gorgo (#31928) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

interfész alatt én a teljes kezelhetőséget értettem, keresőstül, tárcsák-gombok-fogás, minden. szerintem a szenzor ma (ma? vagy öt éve...) már teljesen mindegy, ha nem eladni akarod a képeidet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31930) madgie válasza mikrofon (#31925) üzenetére


madgie
titán

Dehogyis, nem fogyott még elég X-Pro3.

Most így a T4 bejelentésének a küszöbén arra tippelnék, hogy vagy csak hónapok múlva kapja meg, vagy sose. De ne legyen igazam.

(#31931) taranis válasza madgie (#31930) üzenetére


taranis
addikt

Mindegy, úgyis veszünk X-T4-et, te is fogsz, ide a rozsdás bökőt.

Más: tud valaki mutatni egy összehasonlítást, ahol látszik, hogy az LR/C1 filmszimje valamilyen tekintetben alulmarad a vázban készülttel szemben? Érdekelne, hogy pontosan mi a gond.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#31932) madgie válasza taranis (#31931) üzenetére


madgie
titán

Kéznél nincs, mert már töröltem a rawokat, de koncertnél tisztán látszik, hogy a refik vörösénél például elbukik a C1/LR filmszimje, ami JPG-en még király, az ott már átfordul narancsba, csúnyán kiég.

(#31933) taranis válasza madgie (#31932) üzenetére


taranis
addikt

Értem, tehát akkor extrém gamut esetén jön ez elő úgy, hogy elcsavarodik a szín. Az ilyesmi mindig a vörösnél a leglátványosabb. Az a fura, hogy a váz viselkedését simán le lehetne utánozni LR/C1-ben, mármint a mérnököknek. Alkalomadtán a mélyére ások ennek, a videós konverzióimnál is releváns a kérdés.

colorizer.net

(#31934) madgie válasza taranis (#31933) üzenetére


madgie
titán

Jaja, jól fogalmaztad meg :)
Na meg például a -1 shadow tone beállítást se tudják szimulálni, az nem ugyanaz, mintha LR-ben a shadows csúszkát húznánk, sokkal inkább a curves-szel játszik finoman, de közben (CC-nél legalábbis) a színeken is variál kicsit a mélyebb tónusokban.

[ Szerkesztve ]

(#31935) taranis válasza madgie (#31934) üzenetére


taranis
addikt

Jaja a shadow tone az tök más mint a shadows csúszka. Az előbbi leginkább egy gamma módosítás, amit curvessel lehetne utánozni, az utóbbi meg image adaptive, tehát a kép tartalmától függ, hogy mit csinál, ezért nem lehet pl. LUT-ba átültetni a tevékenységét.

colorizer.net

(#31936) |AP|


|AP|
veterán

innen tölthető le lens profile a Laowa 9/2.8-hoz. Letöltöttem, bemásoltam a megfelelő helyre, de nem jelenik meg a listában.
Ki tudná próbálni más is?

(#31937) |AP| válasza |AP| (#31936) üzenetére


|AP|
veterán

közben sikerült ez alapján: "You can try turning the profile into a raw-specific profile by simply editing the lip file in a text editor and setting the CameraRawProfile property to True. It might work."
Viszont többet árt, mint használ :) . A saját presetem többet ér.

(#31938) taranis válasza madgie (#31932) üzenetére


taranis
addikt

Hát egyelőre nem tudtam igazolni amit írtál. Fiam ledes játékával próbálkoztam amin nagyon szaturált piros van, meg a monitorra kitettem egy piros patchet és azzal, különböző expozíciókon. A váz és a C1 kb. azonos ponton fordul narancsba, csak a C1-en nagyobb a kontraszt/szaturáció és emiatt kicsit csúnyábbnak tűnik az átmenet. A Lightroom viszont valahogy próbálja menteni a menthetőt és ott kisebb mértékű a narancsba fordulás.

colorizer.net

(#31939) mikrofon válasza madgie (#31930) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah milyen az új fw?
Van észrevehető javulás AF terén?

(#31940) madgie válasza mikrofon (#31939) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, nem gyötörtem még meg olyan helyen, ahol előjött volna :D

taranis: vidd el egy koncertre :DDD

(#31941) taranis válasza madgie (#31940) üzenetére


taranis
addikt

Azok is csak fények, megvárom míg tudsz mutatni egy rawot :)

colorizer.net

(#31942) madgie válasza taranis (#31941) üzenetére


madgie
titán

Régieket nem tudom, találok-e RAW-ban, új meg nem tudom, mikor lesz :D

(#31943) taranis válasza madgie (#31942) üzenetére


taranis
addikt

Itt leszek, amikor lesz :)

colorizer.net

(#31944) Gercsa


Gercsa
senior tag

Godox V1 vakut próbálta valaki?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31945) mikrofon válasza Gercsa (#31944) üzenetére


mikrofon
addikt

Én nem csak próbáltam hanem használom is.

(#31946) Gercsa válasza mikrofon (#31945) üzenetére


Gercsa
senior tag

Minden oké vele, meg vagy elégedve, nincsenek bosszantó hülyeségei?
Mert papíron specifikáció alapján úgy néz ki, hogy megéri a pluszt a V350-hez képest.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31947) mikrofon válasza Gercsa (#31946) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem nagyon bejön. Egyetlen egy hibája van, hogy ha készenléti állapotba megy akkor az x2t rádiós jeladó nem ébreszti fel. Hanem oda neki menni hozzá és megnyomni egy gombot. Ha ezt nem teszed meg akkor nem villan.
Egyébként ez állítható 30 v. 60 perc de ki is kapcsolható.
De az is lehet hogy én nem jöttem még rá a megfelelő beállításra.

Jah es az ak-r1 kötelező kiegészítő hozzá, szerintem.

Az ad200-at jobban szeretem, de ez meg kisebb és nem mindig kell állvány hozzá, hanem nekem sokszor elég a kis talp amit adnak hozzá így az ak-r1 szettel igazán mobil.

[ Szerkesztve ]

(#31948) SidCorky


SidCorky
senior tag

Február 26. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31949) madgie válasza SidCorky (#31948) üzenetére


madgie
titán

A V viszont vagány lett, az ára is egész jó, többre saccoltam.

(#31950) SidCorky válasza madgie (#31949) üzenetére


SidCorky
senior tag

Szerintem is adja, jó kis utazós gép lett. Bár ezt a csak felcsavart szűrővel időjárásálló dolgot nem értem (csak megmagyarázták :D ), de ez legyen a legnagyobb baj vele.

Szerk: mondjuk így belegondolva biztos nagyobb lett volna, ha beépítik a szigetelést, inkább legyen kicsi és csak akkor legyen picit hosszabb az obi, amikor kell.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.