Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) Ereshkigal válasza #10186752 (#32899) üzenetére


Ereshkigal
őstag

EU-ból jön, nem Kínából.
Én 2,5 éve csak eglobálról rendelek, semmi nem ment még tönkre. Egyébként van 1 év visszaküldős gari tudtommal.

(#32902) mikrofon válasza Ereshkigal (#32901) üzenetére


mikrofon
addikt

Most éppen 24 hónap.
Az viszont kérdés, hogy mennyi időt vesz igénybe és mennyire működik.
Ezért én úgy gondolok rá, mintha egy használtat vennék, csak mégis új....
Mindig jobb a pozitív csalódás mint a negatív... ;]

[ Szerkesztve ]

(#32903) mikrofon válasza Mr.Csizmás (#32897) üzenetére


mikrofon
addikt

Pontosan ez a bajom.
Azért jelentősen olcsóbb mint a 23/2.....
Csakhát mégis 35 a 23 helyett.....
Mindegy amíg megjön a kitt addig ki tudom találni.....

(#32904) #10186752 válasza kovsol (#32900) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ez így van.

Csak valahogy olyan még sosem volt, hogy egy kereskedő ha tartósan a piaci ár alatt árul valamit, abban ne legyen semmi stikli.

(#32905) #16820480 válasza mikrofon (#32902) üzenetére


#16820480
törölt tag

A boltban vásárolttal gondolod, hogy azonnal megoldják a problémát? Megnézi a magyar szerviz, ha kb ilyen otthon is elvégezhető javítás, akkor megcsinálják, ha komolyabb, akkor elküldik az angol szervizbe, ahonnan majd hetek-hónapok múlva visszakapod.

(#32906) kovsol válasza mikrofon (#32896) üzenetére


kovsol
titán

E3 -t rendelted végül?

May the Force be with you!

(#32907) Mercutio_ válasza lugosi (#32891) üzenetére


Mercutio_
félisten

NA, vettél végül Fujit? :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32908) Mercutio_ válasza #10186752 (#32904) üzenetére


Mercutio_
félisten

Feltehetően ÁFA-trükköznek, szürkén kerül EU-ba is a cucc, hogy a vám-olást elkerüljék, de ez téged csak annyiban érint, hogy néha az írtnál később érkezik meg a termék.
És persze itthon nincs rá garancia, de problémától függően lehet velük egyeztetni, hogy elfogadják-e egy hazai szerviz árajánlatát, vagy vissza kell nekik postázni.

Ahogy előttem írták a legtöbben úgy kezelik, mintha gari nélküli használt cuccot vennének, csak ezek újak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32909) Gercsa válasza kovsol (#32889) üzenetére


Gercsa
senior tag

A tech-spec dolgokon túl, azért fogj a kezedbe mindkettőből egy-egy példányt.

Az én ízlésemnek a T100-T200 széria sokkal inkább műanyag gyengébb minőségű cuccnak tűnt mint az E3.
Értem ezt elsősorban anyaghasználatra, ami nem csak a szemnek hanem a kéznek is érződik.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32910) G.Guido válasza Mercutio_ (#32888) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Az X-T200-at meg másképp sikerült "elrontaniuk". Na nem képminőség terén, hanem kezelhetőségben/használhatóságban. EVF-LCD közötti váltás pár mp...Csak 1 példát említve.

(#32911) G3kko


G3kko
tag

Sziasztok!

Befutott házzám egy e-globis E3, ez az első fuji vázam, pár katt alapján eddig nagyon bejön :)

Viszont esélyes, hogy kifogtam egy fault-os töltőt vagy aksit? Erre van tippetek esetleg?
aku töltőbe -> világít a zöld led, majd kialszik (elvileg feltöltve) -> a vázban viszont már azt jelzi vissza, hogy az csak félig töltött állapotban van.

Most éppen a vázban usb-ről töltöm, eddig úgy tűnik hatásosan..

Köszi,
Gekko

[ Szerkesztve ]

(#32912) lugosi válasza Mercutio_ (#32907) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerinted? Ha vettem volna nem írnám be? Lehet még egy hsz kiemelést is kérnék rá :DDD
De hát mi az az 5-6 év, amióta ekörül járkálok? :W Már egy vagy kettő ide vagy oda, nem számít. :)
Nagy barom vagyok amúgy, mert pár hete volt egy Fuji X-T3 akció kitobival nagyon jó áron és annyira nehezen döntő típus vagyok hogy elment az akció, és most bánom. (Közben vettem FF gépet, az meg impulzusvásárlás volt - megláttam és megvettem --- komolyan nem vagyok normális, vagy évekig tökölök valamin, vagy 3 perc alatt megveszem. Aztán nem vált be, úgyhogy most ez annyira jó volt, hogy letisztult bennem hogy mit szeretnék. Nagyjából látom, hogy a FF irány nem nekem való, feleslegesen nagy, nehéz, és számomra nincsenek valós előnyei. Bármennyire is szerelem első látásra az x100 széria, az szintén kiesett a rostán, mert rájöttem arra, hogy szükségem van arra, hogy szűkebb látószöggel tudjak fényképet csinálni, és nem tudom hogy arra az ekv. 50mm-es előtét mennyire lenne elég. Furcsa, de ami miatt úgy gondolom, hogy fujit szeretnék majd, annak a képminőséghez van a legkevesebb köze, ami nem túl pro hozzáállás biztos, de rájöttem hogy nagyon fontos nekem a kezelhetőség, hogy fizikai tárcsával tudjak záridőt, és fizikai gyűrűvel rekeszt állítani, és ha ehhez hozzájön ugyanet ISO-ban akkor az nagyon tetszik. Így kb. a T széria az amit becéloztam, és mivel sóher vagyok ezért az előző generáció. Bár, ahogy magamat ismerem, lehet hogy mire vásárolok, már a T4 lesz az előző generáció. Nézegettem Sonykat is, de a vázak kezelhetősége nem tetszett, és objektívek terén sem éreztem azt, amit a fujinon felhozatalban. Szóval jelenleg így állok, szokás szerint várok a Nagy Akcióra, ami épp most múlt el...)

(#32913) Mercutio_ válasza lugosi (#32912) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, hát gondoltam lemaradtam valamiről :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32914) El Joe


El Joe
tag

Tavaly gariztattam az Eglobal-al a T2-őt. 4 hét alatt visszakaptam. Örülnék, ha a hazai szervizek csak közelítenék ezt időben (a folyamatos kommunikációt már nem is említem).

(#32915) gorgo válasza lugosi (#32912) üzenetére


gorgo
őstag

Egy szóval: baaaaakkkeeer!!! :N

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32916) lugosi válasza Mercutio_ (#32913) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szólok majd! :D

gorgo: jaja, ez van. :B

(#32917) mikrofon válasza kovsol (#32906) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen azt. Ha Fujifilm akkor számomra csak x-trans. Ha ez nem lenne fontos hanem bayer sensor jönne be akkor vissza mentem volna szerintem sony aps-c - re
Egyébként te hogy hogy nem sony aps-c - t nézed?

(#32918) kovsol válasza mikrofon (#32917) üzenetére


kovsol
titán

Izgatja a fantáziámat a Fuji. Lehet vadászok játszósnak valami használt cuccot olcsón, hogy kielégítsem ezt a belső hangot.
Egyébként volt már nekem A6300, és a logikus lépés az lenne, hogy szerzek egy A6400 -t, mert halomban áll a rárakható FF objektívem. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32919) mikrofon válasza kovsol (#32918) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont ezért gondoltam.
Bár ha már aps-c Akkor legalább egy méterben hozzá illő obi sem ártana a sok ff mellé.

Ha meg a kíváncsiságod hajt, akkor egy rendes vázzal próbálkozz különben csalódni fogsz. Azért te a jóhoz vagy szokva. ;]

Az a baj hogy nem tudom melyik Fujifilm váz van ellátva kihajtható LCD - vel hogy szelfizős gépnek el tud adni otthon.

[ Szerkesztve ]

(#32920) sasNAXO válasza mikrofon (#32919) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Az X-T4 kihajtható kijelzős, azzal tuti lehet szelfizni. ;]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#32921) mikrofon válasza sasNAXO (#32920) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez igaz :DD

(#32922) Gercsa


Gercsa
senior tag

Idén első alkalmam volt kicsit csillagozni.
Tesztelgettem a Trackert, meg pár obira ránéztem mit lehetne kihozni.

Ezt most csak így itthagyom, egy 20 ezer forintos objektív is miket tudhat manapság:
(1kép, nem stackelt, és ennyi pénzért baromira nem is zavar a széleken mit kavar)

7artisans 25mm

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32923) wms válasza Gercsa (#32922) üzenetére


wms
senior tag

:C

(#32924) s4tch válasza Gercsa (#32922) üzenetére


s4tch
veterán

:Y :C

Milyen trackert használsz?

[ Szerkesztve ]

(#32925) mikrofon


mikrofon
addikt

van itt valaki aki próbált már Fringer EF-FX Pro II + Sigma 18-35/1.8 kombinációt valamelyik fuji vázon?
Vagy akár a nagytesóját a Sigma 50-100mm/F1.8-at?

[ Szerkesztve ]

(#32926) t.imi


t.imi
addikt

Urak, Viltrox 85 1.8 és Fuji 90 2 között vacillalok. Tesztekben jobb a Fuji, AF, képminőséget figyelembe véve megéri a dupla árat?
A frissítés után mennyit javult a kínai azt nem tudom.
Abszolút hobbista vagyok, saját felhasználásra fotózok.

(#32927) soldier2 válasza t.imi (#32926) üzenetére


soldier2
őstag

A Viltroxot nem ismerem, de a 90/2 az egy rendkívül jól sikerült darab. Egyik kedvencem, nagyon nem bántam meg.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32928) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

eglobal fájás again :U :( ez mi lehet? (le tudom fordítani, a valóság érdekelne)

2020-07-21Shipment further connected.
2020-07-20Your parcel will arrive shortly at the courier depot.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32929) kovsol válasza Mr.Csizmás (#32928) üzenetére


kovsol
titán

Nekem ennyi volt az eglobal rendelésem nyomkövetése. (lásd lejjebb)
Miután a GTS link megjelent onnantól, az ő oldalukon volt az update merre jár a szajré.
Szerintem a tied konkrétan még csak úton van a futárszolgálat depojába.

#
Date
Parcel Status
5
2019-04-30
Your parcel has arrived at GTS, please follow this link for further information: <itt volt a GTS traking link, meg a szám>
4
2019-04-29
Shipment will arrive at courier depot for sorting shortly.
3
2019-04-28
Shipment is en-route to courier depot.
2
2019-04-27
In transit.
1
2019-04-26
The parcel has been picked by the courier; The parcel has left the courier's warehouse.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32930) Gercsa válasza s4tch (#32924) üzenetére


Gercsa
senior tag

Sky Adventurer

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32931) Tua válasza t.imi (#32926) üzenetére


Tua
tag

Ha hosszútávra veszed, szerintem megéri a felárat. A Viltrox mögött egyelőre nincs normális szerviz hálózat (legalábbis én nem tudok ilyenről), csupán gari alatt cserélik ha itthon veszed. A Fujinak viszont bármi baja lesz, lesz hova vinni. De nyugodtan javítsatok ki ha tévedek :)

(#32932) Tua válasza Mr.Csizmás (#32928) üzenetére


Tua
tag

Én eGlobalról 06.16-án rendeltem az XE3-at, és 06.25-én már hozta is a DPD.

(#32933) Mr.Csizmás válasza Tua (#32932) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

06.29-i, illene már hoznia :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32934) #16820480 válasza Tua (#32931) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én olyanokat (is) olvastam emberektől, akik használták a 85-öt, hogy néha nem ismeri fel a váz, vagy hogy annyira szorul a bajonett, hogy félnek tőle, hogy lecsiszolja a vázat (tele megy a belseje fémreszelékkel).
Meg hát azért a 90-es az egyik etalon a Fuji rendszerben AF sebesség és pontosság terén (a 16-55 mellett), illetve képminőségre is kiemelkedően jó.

(#32935) Mercutio_ válasza Gercsa (#32922) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyi utómunka van ebben a képben?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32936) Gercsa válasza Mercutio_ (#32935) üzenetére


Gercsa
senior tag

kb. 1 perc

Egy előtte-utána kép lehet többet mond:

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32937) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Használt X-H1 vásárlásásának fontolagtása zajlik. Mire kell odafigyelni ezeknél? Tipushibák? Gyenge pontok? Van valami, amibe bele lehet tenyerelni?

Más:
Nem túl friss, de ha jól látom, nem volt még itt: 1500 USD körül várható az 50f1 kezdő listaára. (Az 56 f1.2 kezdőára 1000USD volt usankában, úgyhogy ha lesz WR meg jobb AF meg eseteg tág blendén még minőségben is jobb az 56-nál, akkor remek obi lesz. Kérdés, hogy a Fuji-tábornak mennyire van erre szüksége... (Lehet úgy jár majd az 56-os mellett, mint ahogy a 16-55 járt a 18-55 mellett.))

Megint más: nem találok semmi értelmes összehasonlítást Fuji 16-55 vs Sigma Art 24-70f2.8 téren. Vannak tapasztalatok? Árban nincs túl nagy különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32938) #16820480 válasza Alabástrom (#32937) üzenetére


#16820480
törölt tag

16-55 időjárásálló, villám AF, és 16mm-ről indul, nem 24-ről. Ha meg egy normális adapter árát is beleveszed, úgy nem is sokkal drágább a Sigmánál.

(#32939) Alabástrom válasza #16820480 (#32938) üzenetére


Alabástrom
senior tag

FF-re gondoltam tenni a Sigmát. Persze úgy meg a másik végén jóval kevesebb. :D (Imádom a Fuji-t, de sajnos bokeh-buzi vagyok, és most éppen radikálisan lecsökkentem a szettem méretét, olyannyira, hogy akár egy rendszerváltás is túlélhető lenne most. Gyakorlatikag 2 obit akarok megtartani, egy ekv 50mm fényerőset portrézni és egy ekv 24-70-et mindenesnek).

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32940) Alabástrom válasza Gercsa (#32936) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hát látszik, hogy a retusálásra nem sok időt fordítottál, tele van pöttyökkel... :DDD ;]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32941) #16820480 válasza Alabástrom (#32939) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hogy úgy. Hát az más kérdés akkor :) Bokehra amúgy ott vannak ezek a 0.95-ös Mitakon obik :K

(#32942) Ereshkigal válasza Alabástrom (#32940) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ezért kell Sony-t venni, az bezzeg eltünteti őket. :DDD

(#32943) Gercsa válasza Alabástrom (#32940) üzenetére


Gercsa
senior tag

Azt majd a snapchat megoldja :D

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32944) #10186752 válasza Gercsa (#32922) üzenetére


#10186752
törölt tag

De kurva jól néz ki!

(#32945) Mr.Csizmás válasza Alabástrom (#32939) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1.4R sor rád vár, ha AF+boke kell. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32946) Alabástrom válasza #16820480 (#32941) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Sosem portréztam még manuállal, kissé fosok tőle. Sokszor még a sima AF is kevés és egy jó eye-focus hiányzik... (Nem szeretek a technikával foglalkozni amikor belemerülök egy portrézásba, de papír DoF-nál nagyon észnél kell lenni.)
De lehet majd kicsit jobban utánanézek ezeknek a Mitakonoknak és ha sikerül levadászni használtan, akkor belelugrok a manuál világba. Aztán talán pár év múlva mégis lesz 33f1 és addigra a jó eye-focusok Fuji vázak is elérhetőek lesznek számomra. :U

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32947) Alabástrom válasza Mr.Csizmás (#32945) üzenetére


Alabástrom
senior tag

volt teljes 1.4 sorom, épp most adtam el mindet a 35f1.4 kivételével. (Az a leggyakrabban használt obim, plusz olyan olcsó, hogy egyszerűen nem érdemes eladni. De néha kevés a DoF 1.4-en is, plusz a sajátságos bokeh-ja nem mindíg jön be, és hát az AF-a sem a legacélosabb. De ennyi pénzért már-már csodaszámba megy a képe. Ez az az obi, ,amit valszleg soha nem fogok eladni, még ha tényleg lesz valaha 33f1, akkor sem.)

szerk: a 35 tömjénezésemhez hozzátartozik, hogy valószínűleg kifogtam egy darabot a gyártási szórás tetejéről. Tesztekben, fórumokon olvasottak alapján jobb tapasztalataim vannak a képminőségével, mint másoknak.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32948) #16820480 válasza Alabástrom (#32946) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van rá egy workaround, hogy átrakod a gépet CH-ra, és 20 fps-sel tolod a sorozatot, miközben lassan húzod a fókuszt, az egyik csak betalál :D

Amúgy én sem vagyok annyira manuál párti, főleg nem akkor, ha 1-2 mm elmozdulás már befolyásolja az élesség síkját :N

(#32949) t.imi válasza Tua (#32931) üzenetére


t.imi
addikt

Közben egy két telefon. Stúdió Line forgalmazza, gar időn belüli meghibásodás esetén ők intézik a szervizt, garancia idő után is. Hogy pontosan mit takar...cserét, külföldi javítást mint Olympus esetében, nem tudom.

Újabb teszteket nézve hihetetlen a Fuji.
Nekem kellene eldönteni hogy évi 4-600 képre megér-e ekkora befektetést. Szívem szerint Fuji, pénztárcát nézve Viltrox.

sheratan ha jól emlékszem az objektív kioldógombjában akad, ér hozzá egyes Fuji vázakon az obi.
AF gondokról olvastam, ez mennyit javult utolsó 1.03 javítás óta, passz.
Fuji a közeli témáknál ~60cm téveszt, gondolom ezt azóta orvosolták.

(#32950) Mr.Csizmás válasza t.imi (#32949) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

90/2 vote, csakazértis mert értékállóbb(nak gondolom)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.