Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) t72killer válasza TayRol (#31276) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz a Fuji legjobb váza:R. Nagy kár, hogy nem abba tolták az x-t3 fejlettebb AF-rendszerét és videós dolgait.

Az IBIS-is jól kipofozták FW-frissítésekkel, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31302) madgie válasza t72killer (#31301) üzenetére


madgie
titán

[link]

Bezony jó az a stabi :) Persze én anno pont a frissítés előtt adtam el az enyémet :DDD

Na sebaj, majd most :))

(#31303) t72killer válasza madgie (#31302) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztos visszaveheted a vázat kicsit drágábban :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31304) TayRol válasza t72killer (#31301) üzenetére


TayRol
veterán

na tényleg, meg sem néztem, milyen fw van rajta....

(#31305) madgie válasza t72killer (#31303) üzenetére


madgie
titán

Ne is mondd :DDD

(#31306) faki_ válasza FLx (#31292) üzenetére


faki_
senior tag

(#31307) Parci válasza TayRol (#31304) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31308) total90


total90
veterán

Skacok, a Nikon Z6/7 egy hét teszt után és fél millió teszt átolvasása, megnézése után elcsábított :B

Jövő héten rendelem a Z6-om és így minden Fuji cuccom eladom. Ha valakit érdekel, keressen meg privátban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31309) gorgo válasza faki_ (#31285) üzenetére


gorgo
őstag

Ma reggel nézvé elkoptak a százalékok. Egy kellemes 10-20% akcióvá redukálódott. Na mindegy. Amúgy így fotós szemszögből tavasszal kéne akció, most faszán megveszi az ember a szezon után, fél évet áll, vagy csak nagynéha kerül elő...
A fotósok fényes tavaszi akciót akarnak!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31310) TayRol válasza gorgo (#31309) üzenetére


TayRol
veterán

én amatőr hobbista vagyok, de ha van gépem akkor ha nem is napi, de heti szinten használom. szerintem simán vehető most is. :)

(#31311) Mercutio_ válasza gorgo (#31309) üzenetére


Mercutio_
félisten

De a kereskedő éves bonusz feltételét nem tavasszal nézik :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31312) Ébri válasza Mercutio_ (#31311) üzenetére


Ébri
senior tag

Meg tavasszal teljes áron is veszik...

(#31313) pepeSTAAR19 válasza gorgo (#31309) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

Én kifejezetten most vettem a fényképezőt, vártam a black friday akciókat és Digitcam-nál sikerült kifogni az X-T20 +18+55 kit-et 269 ezerért. Dupla akció volt rajta. :)

Mate 20 Pro

(#31314) pethob válasza Ébri (#31312) üzenetére


pethob
aktív tag

Olcsón kell adni egész évben, és akkor nincs vita. ;)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#31315) jlaudio


jlaudio
tag

Ma érkezett meg a Godox V350 vakum és azt szeretném kérdezni, hogy nincs e valakinek magyar nyelvű kezelési utasitása PDF-ben?

(#31316) mikrofon válasza jlaudio (#31315) üzenetére


mikrofon
addikt

(#31317) gorgo válasza pepeSTAAR19 (#31313) üzenetére


gorgo
őstag

Persze, simán meg kell venni ha kell akkor nincs jobb alkalom.
(csak van egy-két "ráérős" mint én, spec. igényekkel, aki vár, hátha jön valami tavaszig, amire már szívesebben költ. Mert tavasztól főszezon van, az bizti). Most télen legfeljebb a vakuzást/világítást lehet (kell) gyakorolni, használni, már ha van ingerenciája az embernek.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31318) i400 válasza gorgo (#31317) üzenetére


i400
senior tag

Én várok a január-februári visszaesésre, kíváncsi vagyok akkor milyen áron fognak menni. Spec igények itt is vannak (antracit váz stb) de már megszoktam, hogy mindenben ilyen körülményes vagyok :DDD

(#31319) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok, fix 5600K színhőmérséklettel fényképeztem 3 fényforrást, raptherapee, acd see pro és lr 5.3 van a gépemen; valamelyikkel 'be tudom mérni' hány kelvines adott fény? :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31320) jmakk válasza MC Pite (#31319) üzenetére


jmakk
őstag

A fényforrást fotózva nem hiszem hogy ez lehetséges. Ha az általuk megvilágított szürke kártyára vagy fehér lapra rámérsz pipettával, az úgy működik.

(#31321) gorgo válasza MC Pite (#31319) üzenetére


gorgo
őstag

Szürkekártyát lefenykepezed mindegyik fenyforrás esetén (mindegy milyen beállítás mellett) majd LR pipettával katt. Ahová beáll a wb autóra, kiírja mennyi kelvin, sztem az a fényforrás színhőmérsékletével egyezik meg.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31322) MC Pite


MC Pite
veterán

Szürke felületre világítottam természetesen :) [link]
LR developban nem írja nekem (nem annyira ismerem), rawtherapee igen, de kb 1500 kelvinnel fölé mondja. Kb 3200, 5700 és 6200K körül lehetnek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31323) madgie válasza gorgo (#31321) üzenetére


madgie
titán

Fingjuk nincs a rawkonvertereknek a pontos WB-ről, kivéve a gyári konvertereket.

(#31324) El Joe


El Joe
tag

Valakinek érdekes lehet, az EG-n a Godox 860 és a V1 jóárasítva van.

(#31325) gorgo válasza madgie (#31323) üzenetére


gorgo
őstag

Kiegészítve azzal, (amit amúgy végtelenül utálok, persze lehet, hogy későbbi verziókban már javítottak ezen) hogy mindez 1 pixell alapján... Legalább 2-3 lépésben állítható méretű terület átlagát kellene alapul vegyen...
Amúgy közelítőnek sztem megteszi! "Egyebet nem tudok. Kérem kapcsolja ki." :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31326) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hölgyekurak!

halpplz. egy 35 vagy szélesebb obit szeretnék kölcsönkérni dec 5-8 között - prágába megyek adventezni. sajnos sanszos, hogy addig nem fog ideérni az eglobalos 35/1.4-em :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31327) sonikon


sonikon
csendes tag

Mit gondoltok, egy ilyen eGlobal-os tracking alapján aggódnom kellene?
Annyi történt, hogy 15-én írtam nekik, hogy mi történt és mikor kapom már meg a megrendelt árut. Amire azt az érdemi választ kaptam, hogy amint lesz új infójuk, értesíteni fognak.
Mivel nem történt változás néhány nappal később sem, újra írtam nekik, hogy indítsak refundot, vagy most már tényleg szállítanak. Erre már választ sem kaptam a mai napig.
Aggódom, mert egy XF10-24-es obi a tét.

(#31328) FLx válasza sonikon (#31327) üzenetére


FLx
addikt

Latszolag elveszett a csomag es gondolom megy a cirkusz, hogy ki hagyta el es hol.

[ Szerkesztve ]

(#31329) Clemi válasza sonikon (#31327) üzenetére


Clemi
veterán

Ha nem lesz meg a csomag a refundot megkapod, meg némi kupont is, de hogy elkavarták a csomagot az biztos, és nem a futár cég, hanem náluk van a kavarodás.

(#31330) sonikon válasza Clemi (#31329) üzenetére


sonikon
csendes tag

Jobban szeretném, ha mégis küldenék a csomagot, csak kérdés, hogy meddig várjak.

(#31331) soldier2 válasza sonikon (#31330) üzenetére


soldier2
őstag

Vagy már megint eladtak valamit ami nem is volt raktáron. A várt szállítmány meg késik. Telefonos fórumon szoktak panaszkodni hasonlóra.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31332) sonikon válasza soldier2 (#31331) üzenetére


sonikon
csendes tag

A megrendeléskor a státusza "in stock" volt, de lehet, hogy ez nem jelent semmit... :(((

(#31333) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Kissé komplikált leszek :)
Jelenleg GX9-el nyomom, asszony átállt Canon FF-re.
Szeretnénk valamennyire összefésülni a rendszereket.
6M mark ii-t nézem, de elég vegyesek a vélemények róla.

Fuji is megeszik minden manuált, -abból akad bőven- illetve pl Viltrox adapterrel gondolom canon obik is felmennének rá, AF, rekesz, exif, stb átvitellel.
Canon 1/4000 záridő, nem acélos.
Vad, gyerek fotózás, tájkép, portré, stb.
Szeretnék egy alap obit hozzá XF18+-55, 18-135 a mindennapokra.
Ezen felül a leg leg egy 150-600 lenne, ami elég hosszúra jönne ki APSC-n.
Használva lenne szintén kánonból 10-18, fix 20, 105 makro.

3k összegig X-T20-on kívűl van alternatíva? T30 csupaszon még beleférne egy adapterrel, de tud produkálni olyan képminőséget mint egy Fuji objektív?

(#31334) jlaudio válasza mikrofon (#31316) üzenetére


jlaudio
tag

Köszönöm, egy gyors kérdés mivel soha nem volt még vakum, ugye jól gondolom, hogy vakuval csak a mekhanikus zárszerkezet használható?

(#31335) Royo85 válasza jlaudio (#31334) üzenetére


Royo85
tag

Igen!

(#31336) faki_


faki_
senior tag

https://www.leitz-hungaria.hu/

Van pár Samyang Fuji véggel is az akciósak között szürkeimportosokhoz közeli árral.

(#31337) TayRol válasza faki_ (#31336) üzenetére


TayRol
veterán

És milyenek ezek a Samyang üvegek? Laikusként azt mondanám hogy ennyiért nem lehet jó. :D 35/1.2 100e.

szerk: ja hogy manuál, nincs benne af motor...

[ Szerkesztve ]

(#31339) Gercsa válasza El Joe (#31338) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ebayen 290 euró környékén indul postával.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31340) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#31339) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rendes garancia megér ennyi felárat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31341) Gercsa válasza Mr.Csizmás (#31340) üzenetére


Gercsa
senior tag

Tényleg nem tudom mi a helyzet azért kérdezem.

Egy ilyen xingying tényleg normálisabb garanciáztatást ad ha amazonon árulja a cuccát és nem ebayen?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31342) El Joe válasza Gercsa (#31339) üzenetére


El Joe
tag

Nem akarok flammelni, de 100 alatt ebayen se nagyon van - már rendesen értékelt eladótól - eu-ból. Ez csak egy lehetőség (volt, "Currently unavailable")

[ Szerkesztve ]

(#31343) Gercsa válasza El Joe (#31342) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ezzel mi a gond pl.?
[link]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31344) lugosi válasza Gercsa (#31343) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én pl. nem rendelnék tőle, olvasd el a negatív feedbackeket róla. Amúgy meglepne, ha tényleg Németországból küldené, a részletek alapján.

(#31345) Gercsa válasza lugosi (#31344) üzenetére


Gercsa
senior tag

Negatívja xingyingnek is volt az amazonon, aztán ott volt mellette hogy az amazon vállalta a felelősséget a dolgokért, és gondolom kárpótolta a vevőt, nem hiszem hogy érezhetően jobb lenne mint egy 99.1%-os pozitív ebayes.

Szóval szerintem ebben nincs nagy különbség, mert az ebayen is ott a paypal ha az eladó átverős.

Mindenki abban hisz ami neki szimpi, de engem az érdekel továbbra is, hogy mennnyivel többet ér gari szempontjából egy amazonos xingying mint egy ebayes, mert ha 8 hónap múlva beszarik valami, az kicsit más történet mint mikor nem jön meg a csomag 30 napon belül.

Amúgy Artikelstandort: Bremen, Deutschland,
Szóval ha nem onnan küldi és para van, már megy is a paypal felé a refund kérelem.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31346) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#31345) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amazon azért jobb esélyekkel indul mint a 2004-ben ragadt ebay/paypal páros, ha dispute lenne. visszaküldöd, pénzt visszakapod, amazon pichánveri az eladót. na paypalnál meg bizonyíccsá' be mindent, anyja nevét, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31347) lugosi válasza Gercsa (#31345) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Amúgy Artikelstandort: Bremen, Deutschland”
Erre én az ebayen a tapasztalataimból kiindulva nem sokat adok.

(#31348) Gercsa válasza Mr.Csizmás (#31346) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ez jól hangzik. Erre voltam kíváncsi, akkor amazonnál nem kell semmi különösebb bürokratikus akadályokon áthámozni magam ha vita van?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31349) cousin333 válasza t.imi (#31333) üzenetére


cousin333
addikt

"3k összegig X-T20-on kívűl van alternatíva?"

Esetleg X-H1. Gyakorlatilag mindenben többet tud, mint az X-T20 (de nagyobb a mérete) és van benne képstabilizátor, ami jól jöhet, ha az objektívben nincs. 1/8000 mechanikus záridő (1/32000 elektronikus zárral)... stb. LINK

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#31350) madgie válasza cousin333 (#31349) üzenetére


madgie
titán

Arra készüljetek azért, hogy kicsit nehezen jön meg, én 17-én rendeltem az akkori akciós áron, azóta is várom, hogy megérkezzen a DigitCamhez (még a magyar Fuji se kapott H1 szállítmányt).

A Fujirumors friss pletykája szerint befejezik a gyártását, ha így van, valószínűleg azért is futtatják ki ennyire kedvező áron. Kár érte, ha nem lehet majd többé kapni, de az időzítése sajnos az A7 III mellett kataszrófális volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.