Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Mr.Csizmás válasza t.imi (#32800) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

úgytudom az XC35 az első ilyen "átcsomagolt" dolog. teszt | árukereső

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32802) s4tch válasza t.imi (#32800) üzenetére


s4tch
veterán

Az optika és a fókuszmotor elvileg valóban ugyanaz, de az XF 35 f2 WR azért apróságokban többet ad. Én az XF-et vettem, az alábbiakért:
- van dedikált rekeszgyűrű; az XC-n nincs
- fém ház vs műanyag; előbbi tartósabb
- időjárásálló; remélem, sosem lesz rá szükség, mindenesetre megnyugtató, hogy ha elkap egy kisebb zápor, akkor sem kell félteni az üveget

Az XC előnye a kisebb tömeg (40 grammal könnyebb) és az alacsonyabb ár.

Ez az egyetlen XC fix, az XC zoomoknak nincs XF párja.

(#32803) #16820480 válasza s4tch (#32802) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt tegyük hozzá, hogy az időjárásállóság az csak olyan vázzal működik igazán, ami szintén időjárásálló (Tx, H és Pro vázak).

(#32804) s4tch válasza #16820480 (#32803) üzenetére


s4tch
veterán

Jaja. Nálam XT2 van, ezzel éppen van értelme. XE/XA/XM vázak mellé lehet, hogy az XC jobban passzol, már csak a tömeg miatt is.

(#32805) t.imi


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm :R
Ez kb elég város, ember fotóra, többi majd elválik.
"Mást" úgy értettem, hogy pl kb egyforma az xf55-200(?) és az xc 50-230, de ért már múltkor megválaszoltátok :(

(#32806) #16820480 válasza t.imi (#32805) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem egyforma, de szerintem annyira nem éri meg a felárat az 55-200, elég drágán mérik, és az 50-230 is egy elég korrekt képű obi. Mondjuk én nagyon keveset használok teleobit, szóval arra biztosan nem éri meg drágábbat venni, aki sokat használja, annak esetleg.

(#32807) Muerte68 válasza t.imi (#32805) üzenetére


Muerte68
addikt

az 50-230-egy nagyon jó tele főleg ilyen árban egy gyengéje van a fényerő.ha az nem olyan fontos akkor nagyon megéri.
Én közeli képekhez is használtam virág ,bogár stb,, mert jó háttérmosása van,sőt még utcai fotózásra is :D legalább nem látták hogy fotózom őket :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32808) t.imi válasza t.imi (#32805) üzenetére


t.imi
addikt

- ért = ezt :( = :) - ennyit a telefonról :DDD
Képminőségben közel egyforma. Photographyblogon 3.5 kapott képminőségre, ennél sokkal ótvarabb képminőségű obik / feltöltött képekkel 4-4.5-öt kapnak ott. Mindenesetre elég meggyőző szerintem ilyen árban, főleg használtan.
Fényerő most hogy 5.6 - 6.3...jobban mutasson f8-ig meg kell húzni, úgy meg mindegy :)

(#32809) s4tch


s4tch
veterán

Ismerősöm megy jövő hónapban Izlandra, venne egy X-E3-at, eglobal a bizonytalan kézbesítési idő miatt necc, használtan meg persze ilyenkor nincs eladó...

(#32810) Mr.Csizmás válasza s4tch (#32809) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32811) t.imi válasza s4tch (#32809) üzenetére


t.imi
addikt

Ment pü

(#32812) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali fujisok!
Egy tippet kérnék tőletek amolyan tartalék stabis nagylátónak ( templomba nagy ritkán túrázásra) gondoltam beszerzek egy xc 15-15 vagy egy 16-50-et , 95%-ban ( vagy mégtöbb :) ) az XF 23 f/2 és 35 f/2 teljesítenek szolgálatot a vázon, csak nagyon ritkán használnám, ezért gondolkodom csak egy használt kitobin.
A kérdésem az lenne hogy a fent említett két kitzoom közül melyik ad nagylatón és a legvégén jobb képet? 16-50-em régen volt már de a 15-45-öt nem ismerem.....
A köztes tartományuk nem érdekel hisz oda van két XF fix.
Előre is köszi!

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#32813) Mr.Csizmás válasza vakablak93 (#32812) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

16-50 széles vége perfekt, főleg f5.6-8-on, másik vége meg háátt...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32814) t.imi


t.imi
addikt

Urak, x-t3 vázat lehet downgradelni? 3.21 helyett 3.2 kellene.
Állítólag azzal működik a viltrox ef-fx1 adapterrel rendesen az AF.

(#32815) madgie válasza t.imi (#32814) üzenetére


madgie
titán

Nem lehet.

(#32816) t.imi válasza madgie (#32815) üzenetére


t.imi
addikt

A fenébe. Köszönöm :R

(#32817) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

eglobal téma: küldenek tn-t egyáltalán? vagy el van dugva valahol? nem hiszem, hogy 2 hétig delivery soon, dispatched kezdetű semmitmondó email az egyetlen infó :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32818) Matska válasza Mr.Csizmás (#32817) üzenetére


Matska
senior tag

Nálam csak aznap reggel frissült a státusz, amikor már a konkrét kézbesítőnél volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32819) soldier2 válasza Mr.Csizmás (#32817) üzenetére


soldier2
őstag

"nem hiszem, hogy 2 hétig...." - pedig ez gyakran előfordul (nálam 3-ból 2x). Akkor fog érdemben beindulni, ha megérkezett a Holland raktárba, onnan kezdve naponta 1x frissül (jellemzően éjszaka). Ha még itt tart a dolog akkor jövő péntek előtt nem valószínű, hogy megjönne.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32820) Mr.Csizmás válasza soldier2 (#32819) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

e, de hát ez az hogy tn-t se küldött sehol az eglobalos support tibor :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32821) El Joe válasza Mr.Csizmás (#32817) üzenetére


El Joe
tag

Kedden rendeltem tőlük, tegnap küldtek előszőr TN-t.

(#32822) soldier2 válasza Mr.Csizmás (#32820) üzenetére


soldier2
őstag

Fogsz kapni amint Európában van a cucc. Addig meg türelem. Olcsó húsnak híg a leve stb

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32823) madgie válasza soldier2 (#32822) üzenetére


madgie
titán

Az eglobi az ilyen, ja, érdekes, hogy az e-infi sokkal jobb ügyféltájékoztatásban.

(#32824) t.imi


t.imi
addikt

Használ valaki Fringer EF-FX Pro II adaptert? Vagy ismer olyat aki látott már valakit aki használja? Nagyon dicsérik külföldi fórumokon, szívesen beneveznék egyre.
Tegnap megérkezett a 35 f2, kis cuki. Akkora dobozban adják, beleférne a 100-400 :)
Egyedül a hátsó sapka helyett sima műanyag rátolós kupak ami kiábrándító, de ez a műanyag bajonett miatt lehet.
AF számomra megfelelően gyors, kivétel ha a ~1m végtelenre vagy fordítva kell élesíteni. Ez legyen a legnagyobb gond vele.

Más. Van százalékos akku kijelzés, csak jól láttam :)
[kép]

(#32826) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék valami nagylátót X-E3-ra, 18mm alatt, 7,5mm fisheye felett.

Néztem, hogy Fujiban van XF10-24, de használtan sehol sem találok (jófogás, hardverapró, Marketplace, Fujifilm/Fujinon adok-veszek, F.A.V., index fuji adok-veszek fórum).
Új ára egyelőre nekem horror (600 EUR külföldön/250ezer itthon).

Nem fuji gyártósat nem találtam, hogy lenne FX kompatibilis. Vagy csak én vagyok a béna, és nem találtam?

Esetleg ilyenkor érdemes valami Canon/Nikon átalakítóval lőni valamit, vagy az nem a legjobb megoldás?

Van esetleg ötlet, hogy hol érdemes nézegetni, hol tudok találni esetleg ekkora látószöggel obit? Vagy tudtok valamit ajánlani?

Köszi a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32827) #16820480 válasza deathtania (#32826) üzenetére


#16820480
törölt tag

Viszonylag ritkán lehet aprón látni, és akkor is inkább a szürkeimport ár környékén, mert nem sokan szabadulnak tőle.

Attól függően, hogy milyen látószög kell, ott van Fujiban a 14/2.8, 16/1.4 és 16/2.8 is, illetve a Zeiss 12/2.8. Illetve ha nem kell AF, akkor van Samyang/Rokinin 12/2, meg talán még egyéb gyártóktól is hasonló, mint a Meike és társai. Illetve ha nem kell fényerő annyira és elvagy az elektromos zoommal, akkor a 15-45 is még elég nagy látószög azért.

(#32828) s4tch válasza deathtania (#32826) üzenetére


s4tch
veterán

Mindenképp zoomot szeretnél? Mert ebben az esetben a 10-24mm az egyetlen megoldás, ezen kívül csak a még drágább 8-16mm érhető el.

Fixek között van némi választék Fuji és nem-Fuji vonalon is. A 3rd party üvegek közül szerintem a Samyang 12mm és a Laowa 9mm is jónak tűnik, sajnos egyiket sem próbáltam, bármelyiket megvenném az elérhető infók alapján. Viszont mindkettő manuális üveg, nem lesz AF, és az exif is hiányos lesz. Szerencsére nagylátónál a nagy mélységélesség miatt az AF hiánya annyira nem hatalmas probléma.

[ Szerkesztve ]

(#32829) #16820480 válasza s4tch (#32828) üzenetére


#16820480
törölt tag

Be lehet állítani a vázban, hogy ha nincs EXIF, akkor milyen fókusztávot írjon a képekre. Ha csak egy manuális obid van, akkor még át sem kell írogatni a váltáskor. Bár persze rekeszt nem fogja tudni, az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#32830) Gercsa válasza deathtania (#32826) üzenetére


Gercsa
senior tag

Az ár/érték bajnok magasan a samyang 12mm.

Eglobalon vatta újan is 230 euróért dobálják, itthon a hazai forgalmazó számlával, garanciával 100-ért adja.

Volt aki kifogott belőe decenterest, úgyhogy lehet a gyártási minőségben valamennyi szórás, de használtan is elég gyakran felbukkan itthon, az olyanokat meg ki tudod próbálni.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32831) deathtania válasza #16820480 (#32827) üzenetére


deathtania
senior tag

(#32827) sheratan Igen, ettől féltem én is.
18-55/f2.8-4 megvan, azzal egész jól tudok operálni, ezért gondoltam, hogy a 10mm-ig le kellene menni a nagyobb látószög miatt. Hétvégén voltam streetfotós workshopon, és a 18mm-el (ami ugye FF 27mm) szenvedtem helyenként, az oktató srác meg FF 15mm-en (ami nekem 10 mm lenne) kb. csodákat lőtt pár helyen. Egyszer feldobtam a 7artisans 7,5mm-es fisheye obiját, és hát na, ég és föld, de azzal meg nem lehet dolgokat megoldani. :)

(#32828) s4tch A Laowa szimpatikus, de hát az ára annak is most horror. :D Ha manuál, engem annyira nem zavar, streethez amúgy is manuállal érdemes sokszor operálni, amikor várod a népeket elmenni, képbe kerülni, stb.

(#32830) Gercsa A Samyang 12/2 korrektnek tűnik, és nem tűnik vészesnek sem eglobalról rendelve. Körbe is nézek, hátha találok egyet.

Köszönöm szépen a tanácsot mindegyikőtöknek! Szerintem kezdésnek ezt a Samyangot belövöm magamnak. :R

www.brczart.hu

(#32832) #16820480 válasza deathtania (#32831) üzenetére


#16820480
törölt tag

UWA-val streetezni? Ott a "várod, hogy belesétáljanak a képbe" a kb a várod, hogy fél méterre tőled elsétáljon valaki? :P

(#32833) Mercutio_ válasza #16820480 (#32832) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, ezt én is néztem, hogy mióta uwa = street ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32834) s4tch


s4tch
veterán

Lőttem egy X-M1-et jáddzani. ;]

(#32835) vihartigris


vihartigris
őstag

(#32836) madgie válasza vihartigris (#32835) üzenetére


madgie
titán

túl kicsi rájuk az igény = nem éri meg a reverse engineering költségeit, a komp protokoll kifizetését meg pláne nem :D

Majd ha lesz időm, megsajnálom őket :DDD

(#32837) #10186752 válasza vihartigris (#32835) üzenetére


#10186752
törölt tag

Sigma se nagyon, ők is homályosan beszélnek róla.

Ha minden jól megy, hamarosan egy XT-30 gazdája leszek. :)

Az XC 15-45 kitobival valami tapasztalata valakinek? Tudom, hogy az elmegy kategória, de én inkább telézek, és azt a 100 ezer forint árkülönbséget inkább beleteszem egy méretes obiba, amivel többe kerülne az XF 18-55-ös kit.

(#32838) nord_ válasza #10186752 (#32837) üzenetére


nord_
veterán

Élesség, képminőség rendben; és a 15mm behozhatatlan előny a 18-cal szemben. :D
Az ár és a nagylátó miatt nem volt kérdés, hogy ezt választom a 18-55 ellenében.

(#32839) Mr.Csizmás válasza #10186752 (#32837) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

anno volt 16-50-em, kb. 80%-ban a 16-os végén használtam, a +2mm a sima 18-hoz képest rengeteg kompozíciós lehetőséget adott.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32840) #10186752 válasza Mr.Csizmás (#32839) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem parázok tőle, de elsősorban én inkább telézni fogok a géppel. Jó lesz viszont a tarsolyban egy igazán széles látószögű üveg.

Amúgy vicc, hogy a váz az csak 30 ezer forinttal olcsóbb, mint a kit, de az obi külön maga egy 100-as lenne.

(#32841) Mercutio_ válasza #10186752 (#32840) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez minden márkánál így van. Az alap kitobi külön dobozos ára egy vicc, max arra jó, hogy valaki elmondhassa mennyit spórolt, mert kitben vette:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32842) s4tch


s4tch
veterán

Milyen csöpp:

Enyhén orrnehéz lesz a 35mm f2-től is... Muszáj lesz valahogy gatyába rázni a hibás 27mm pancake-et.

(#32843) Tua válasza s4tch (#32842) üzenetére


Tua
tag

Grip nélkül még az XE3 is képes előre billenni a 35/2-től :D

(#32844) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valaki tolja már viltrox 23 vagy 33-al? fb csoportban minap felbukkant itthoni beszerzéssel, 5 számjegyű összegért mindkettő darabja.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32845) El Joe


El Joe
tag

[link]

Ha valakit esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#32846) Gercsa válasza Mr.Csizmás (#32844) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem tudom, nem ismerem az illetőt és nem akarom megbántani sem, de az első posztjában még egy objektív gyártó hivatalos hazai disztribútornak tünteti fel magát, aztán két órával később már egy kit 18-55-öt szeretne kölcsönkérni a facecsoport tagoktól egy hétvégi videózáshoz, mert csütörtökön hirtelen rájött, hogy az 56mm 1.2 nem jó neki videózni.
Nekem ez így komolytalan benyomást kelt.

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32847) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#32846) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hm hát közben a kommentek alapján még 27% rájön, szóval hobbistaként nem engedhetem meg magamnak :D de amúgy jó árak lennének, kb. olcsóbb ebay szint, még a kétes garival is megérné.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32848) randras_83 válasza Gercsa (#32846) üzenetére


randras_83
addikt

Én ismerem személyesen a kollégát, nem volt vele rossz tapasztalatom. Azt nem gondolnám hogy kamuzna a kérdésben, voltam régen ifjú titán koromban pár workshopon nála illetve fotóztam privátban a stúdiójában, mindig az volt amit ígért. Hazudnék ha azt mondanám hogy nem gondolkodtam el valamelyik obin. Sőt azon is agyalok hogy megválok a Nikon szettemtől és építek Fujit - bár ez nagyon távoli gondolat.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#32849) Gercsa válasza randras_83 (#32848) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem is arra gondoltam feltétlen hogy kamuzna az objektívek rendelésével, de vannak azok a jelek amik számomra a komolytalanságot mutatáják, és ismerve Magyarországon az élet hány és hány területén futok bele amatőrökbe, azért óvatos vagyok.
Nekem ez így ránézésre az amatőr kereskedelem első szárnypróbálgatásainak tűnik, facebookon a személyes profillal árulni olyan képekkel, ahol még a termékeket bemutató táblázatban is el vannak csúszva a cellák, majd magánemberként egy kitobit kérni kölcsön két órával később ugyanazzal a profillal.


Mondjuk csak példaként a Samyang hasonlóan kínai márka, őket itthon hivatalosan a Leitz Hungária forgalmazza.
Nekik van normális webshopjuk, mintaboltjuk, és én még nem láttam hogy kerestek volna hétvégre kölcsön a fuji csoportokban 18-55-öt.
Egyébként is mennyi lehet egy kitobit bérelni, 3-4 ezer ft?

Szóval csak arra akartam utalni, minden bántás nélkül, hogy nekem ez a szint ugrik be egy hivatalos hazai forgalmazó kapcsán.
Persze valahol mindenkinek el kell indulni.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32850) madgie válasza Gercsa (#32849) üzenetére


madgie
titán

Hja, a Leitz Hungária csak lepattintott hivatalos Samyang viszonteladóként, hogy tulajdonképp' mit akarok a lengyelektől vett decenteres Samyangommal. Nem, nem ingyen akartam rendbe rakatni, rendesen kifizettem volna. Hónapokig hitegettek, hogy majd a gyártó válaszol a problémámra, azóta is a választ várom.

Szóval felőlem Kiss B Móriczka is árulhatja ezeket a kínai csodákat, mert ha ilyet veszek, gari, mint olyan, nem létezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.