Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) cousin333 válasza madgie (#31350) üzenetére


cousin333
addikt

Nos, akkor egy csónakban evezünk. Remélem jut belőle mindkettőnknek... :P

Gondoltam, hogy nem lesz meg gyorsan, de az 1-4 nap már letelt. A memóriakártya már ma megérkezett, a pót(ona) akkuk még úton vannak (persze mindegyik máshonnan jön)...

A X-H1-nek az X-T3 mellett amúgy is vége lenne. Mondjuk az meglep, hogy az utódra ennyit kell várni.

"We spared no expense"

(#31352) TayRol válasza madgie (#31350) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem 4 hét volt a Media Marktból, a Fuji Magyarországnak nem volt. Szóval ezt csak megerősíteni tudom.

(#31351) cousin333 : 1-4 nap, ha a beszállítónál van. de nincs.

[ Szerkesztve ]

(#31353) Mercutio_ válasza madgie (#31350) üzenetére


Mercutio_
félisten

de az időzítése sajnos az A7 III mellett kataszrófális volt

Miért A7III-at mostani akciós X-H1 árban lehet kapni, vagy amennyiért az X-H1 versenyképes lenne a Fujinak ráfizetéses gyártani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31354) pepeSTAAR19 válasza cousin333 (#31351) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

Szintén veletek evezek. 16-án rendeltem meg a X-t20 szettet. Semmi érdemi információ miért várok lassan a 10.napja :(( Gondolom ebből is várják a szállítmányt. :U

Mate 20 Pro

(#31355) madgie válasza Mercutio_ (#31353) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, szerintem ez már a meglévő darabok kiszórása, a T3 fogy, mint a franc, a GFX-et is viszik, a H1-ben meg tényleg "sok a vas", hogy T30 ár alatt gyártsák tovább.

(#31356) TayRol válasza madgie (#31355) üzenetére


TayRol
veterán

pedig banyek a fix 90-es egy álom vele (illetve a stabijával).
na meg ez után a 18-55 kicsit el van maradva a szememben, megy is eladásra, jön helyette valamelyik fix 23-as (amelyiket hamarabb találok jó áron).

(#31357) Mercutio_ válasza TayRol (#31356) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ráérős vidéki élet, van idő túrni a netet jó ajánlatokért?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31358) Mercutio_ válasza madgie (#31355) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szóval az utóbbi. Már kezdtem örülni, hogy pár parciért A7III-at adnak :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31359) TayRol válasza Mercutio_ (#31357) üzenetére


TayRol
veterán

Azt hittem hogy pont van a mondatod végén, nem kérdőjel. :D

(#31360) t.imi válasza cousin333 (#31349) üzenetére


t.imi
addikt

Ezt megnézem, köszönöm!

(#31361) pepeSTAAR19 válasza madgie (#31350) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én már kicsit kezdek türelmetlen lenni, és csak azért nem mondom vissza a rendelést, mert piszok jó áron volt a szett. 10. napja várom a terméket semmilyen jelzés nélkül.. alapból is 1-4 munkanapot írtak a beszerezésre is. :(((

Mate 20 Pro

(#31362) TayRol válasza pepeSTAAR19 (#31361) üzenetére


TayRol
veterán

akkor már csak 3 hét... hajrá, légy türelmes, megjön az.
az 1-4 napot meg írtam, ha van raktáron a beszállítónál, egyéb esetben az idő változik.

(#31363) madgie válasza pepeSTAAR19 (#31361) üzenetére


madgie
titán

Miért nem írtál rájuk? :) Én megtettem, beszéltem is velük (meg a Fujival is), maga a magyarországi Fujifilm az, ami várja a szállítmányt, nem jött még meg, azért nem tudnak kiszolgálni minket.

TayRol múltkor 4 hetet várt a MM-os X-H1 szettre, gondolom annál is ugyanez volt a helyzet.

Természetesen visszamondhatod, szerintem akár emailben is.

(#31364) i400 válasza pepeSTAAR19 (#31361) üzenetére


i400
senior tag

Én anno 5 hetet vártam a nemfuji szettemre, de akkor épp a természet letarolta fél japánt és mindegyik gyártó küzdött a gyártással. Épp vissza akartam mondani, aztán másnap csörögtek, hogy megjött.

(#31365) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok, az x100F obija nyitott rekesznél, közelre tényleg ennyire lágy? Vagy ennek a srácnak a példánya nem volt okés? youtube

(#31366) FLx válasza madgie (#31363) üzenetére


FLx
addikt

MM-ben nekem mar volt olyan is, hogy par het utan siman irtak egy mail-t, hogy na akkor ezt most ok nem tudjak szallitani es kesz. :)

(#31367) g_g_g válasza FLx (#31366) üzenetére


g_g_g
őstag

Sajnos MM-ben nekem is volt ilyen.
Visszaigazolták, aztán pár nap múlva nagyon sajnálták, de nem tudják leszállítani

(#31368) TayRol válasza FLx (#31366) üzenetére


TayRol
veterán

engem a rendelés másnapján az MM-es srác felhívott, hogy beszélt a Fuji Magyaro.-val, ekkorra és ekkorra tudják a csomagot biztosítani, kell-e. nagyon korrektek voltak.

(#31369) vrbst válasza lugosi (#31365) üzenetére


vrbst
tag

Nyitva közelre lágy. Azt hiszem a Fuji is azt ajánlja, hogy közelre minimum F4-re kell rekeszelni. Ott már magára talál... Szerintem bőven együtt lehet ezzel élni, mivel marha pici a DOF F2-n közelre...

[ Szerkesztve ]

(#31370) lugosi válasza vrbst (#31369) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kb hány centiig lágy? Egy teljes arcos portré már kívül van azon a távolságon hogy lágy legyen?
Köszi előre is.

(#31371) madgie válasza lugosi (#31370) üzenetére


madgie
titán

Csak kilenc éve téma ez, de sebaj, itt is kábé huszonnégyezerszer lett kibeszélve :D

Arcnál, telibe simán lágyabb nyitva, mint F4-en, mint amúgy az XF 23/2 is.

(#31372) lugosi válasza madgie (#31371) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs, hogy kérdeztem egy objektívről, és megszakítottam a “szállitás és logisztika” threadet. :((
Azért köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#31373) Mirman válasza lugosi (#31370) üzenetére


Mirman
őstag

Sokkal nagyobb probléma lesz a pofon amit azután kapsz hogy megmutatod az alanynak a 23mm f2-vel készül portrét az ököl méretű orrával . :DDD :R

(#31374) madgie válasza lugosi (#31372) üzenetére


madgie
titán

Hát évek óta olvasod te is ezt a csoportot, nincs olyan hónap, hogy ez ne kerülne elő. Szokatlan volt régi arc esetén ez a kérdés, ennyi :R

(#31375) Tua válasza lugosi (#31365) üzenetére


Tua
tag

Ha nem nagyon közelre fotózol (értsd, 10-20 cm) akkor az én példányom már nem olyan lágy. Igazából minél távolabb fotózom vele, annál élesebb. Nem véletlen street fotós/dokus obi alapból. A gyerkőcöt fotóztam vele nagyon sokat, normális távolságból nincs vele semmi baj.

(#31376) pepeSTAAR19 válasza pepeSTAAR19 (#31361) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

Most hívtak a Digitcam-től, hogy beérkezett a termék holnap hozza a futár! :DD :C
Már nagyon várom, biztosan a Ti rendeléseitek is mennek akkor. :K

Mate 20 Pro

(#31377) madgie válasza pepeSTAAR19 (#31376) üzenetére


madgie
titán

Aha, holnap jön :)

(#31378) cousin333 válasza pepeSTAAR19 (#31376) üzenetére


cousin333
addikt

Engem is most hívtak :K

"We spared no expense"

(#31379) TayRol


TayRol
veterán

X-H1 szőnyegbombázás. :)

Btw nekem nagyon bevált.

(#31380) mikrofon


mikrofon
addikt

:C
akkor most lesz öröm.

Kíváncsi leszek madgie milyen érzés lesz a t3-hoz képest

[ Szerkesztve ]

(#31381) madgie válasza mikrofon (#31380) üzenetére


madgie
titán

Nekem már volt H1-em, a T3 mellett is, nem lesz újdonság :)

(#31382) mikrofon válasza madgie (#31381) üzenetére


mikrofon
addikt

és milyen?

(#31383) madgie válasza mikrofon (#31382) üzenetére


madgie
titán

Jó :D

Újat nem tudok mondani: az akkut sokkal jobban eszi, az EVF ugyanaz, az építési minősége és a zárszerkezet parádés, az AF nyilván nem T3, de nem rossz az.

(#31384) lugosi válasza madgie (#31374) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké igazad van ebben, a jelenséget tudtam, én a mértékére voltam kíváncsi, tehát nagyjából pontosan szeretném behatárolni, hogy ez most engem érintene-e vagy sem, és ha igen mennyire.
Azért kérdezgetek ilyen mélységben mert felénk esélyem sincs üzletben Fuji gépet látni (nem csak x100F-et, semmilyet), így szedegetem össze az infómorzsákat. Elállni meg nem fogok majd tudni, mert 1. ha kézben van a gép nem eresztem :D 2. cégként veszünk mindent ugye, akkor meg hunyi 14 nap.

Tua: igen, amit küldtél képet az teljesen jó, köszi, sokat segített.

[ Szerkesztve ]

(#31385) Gondwana válasza lugosi (#31384) üzenetére


Gondwana
addikt

X100s után két X100t-m is volt, az elsőt hirtelen felindulásból egy hasonlóan lágy kép ihlette impulzuseladás miatt búcsúztattam el. A második is ugyanolyan volt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31386) TayRol válasza Gondwana (#31385) üzenetére


TayRol
veterán

Az a fránya hirtelen felindulás... Mármit ami miatt a másodikat megvetted. :)

(#31387) Gondwana válasza TayRol (#31386) üzenetére


Gondwana
addikt

Hagyján, a WCL-X100-at még mindig megtartottam, várja az X100F-et, amivel viszont megvárom az X100V-t, hogy visszaessen a háromparcis árig.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31388) lugosi válasza Gondwana (#31387) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most 339 bruttó akcióban az x100F, az nem rossz.

(#31389) Mercutio_ válasza lugosi (#31388) üzenetére


Mercutio_
félisten

Először azt hittem €-ban, kezdtem megörülni :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31390) pepeSTAAR19


pepeSTAAR19
csendes tag

Végre ma megérkezett az első komolyabb fényképezőm, szóval hivatalosan is Fujis tag lettem. Ideje volt váltani a Mate 20 Pro-ról :C :C

Mate 20 Pro

(#31391) vihartigris válasza pepeSTAAR19 (#31390) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó-jó, de mivel fogsz telefonálni? ;]

bármi reciproka a semmi

(#31392) madgie válasza pepeSTAAR19 (#31390) üzenetére


madgie
titán

Gratula! Nekem is megérkezett, itt már közre is fogják a tesók :DDD

(#31393) vihartigris válasza madgie (#31392) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó kis család :C

bármi reciproka a semmi

(#31394) Elektrosokk válasza madgie (#31392) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jól festenek ? :DDD grat! :C :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31395) El Joe


El Joe
tag

infinity-ről mennyi idő alatt jönnek meg a dolgok (még csak EG-ről rendeltem, az 8 nap konstans)???

(#31396) pepeSTAAR19 válasza madgie (#31392) üzenetére


pepeSTAAR19
csendes tag

Láttam a Fujis FB csoportban, legalább most már tudom kibújik a madgie név mögött :DD :DD

Mate 20 Pro

(#31397) madgie válasza vihartigris (#31393) üzenetére


madgie
titán

A kép meg Mate 20 Pro-val készült :DDD

(#31398) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok !

Tud valaki esetleg portré raw-okat küldeni , hogy meg tudjam lesni mit tud a rendszer ? DPReviewrol töltöttem le képeket (X-T2 , X-T3 , X-T30) és szerintem az élességgel ott valami nem kerek az ott lévő képeken , nem igazán részletgazdagok. C1 Pro-t használok . A színek tetszettek , de a részletek eléggé hiányoztak a képekről.

(#31399) mikrofon válasza madgie (#31392) üzenetére


mikrofon
addikt

Kár hogy a középsőre nem jutott a piros pöttyből ;)

Az csak most, jobban megnézve esett le hogy kellene a sorba még egy negyedik a 90-es obival és tökéletes a sor. Soha sem kellene több és jobb....
Ez a négy objektív csere nélkül egy álom lenne....

[ Szerkesztve ]

(#31400) kovsol válasza mikrofon (#31399) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk négy gépet vinni se egyszerű :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.