Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) TayRol válasza Mr.Csizmás (#31198) üzenetére


TayRol
veterán

vegyél kintről. szerintem én is onnét húzok be egy 90-est, mert használtban ritkán bukkan elő.

(#31202) taranis válasza Parci (#31199) üzenetére


taranis
addikt

Zseniális az aláírás, honnan vetted?

colorizer.net

(#31203) total90 válasza soldier2 (#31191) üzenetére


total90
veterán

Na azért nem olyan rossz az... De tény, nem egy villám

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31204) Parci válasza taranis (#31202) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vmelyik idióta hifi fórumról, már nem emlékszem, csak az intenzív fájdalomra, amikor szembejött. azonnal tudtam, hogy ez lesz az aláírásom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31205) tacto


tacto
aktív tag

Vettem egy utángyártott akksit (ez esetben nem Patonát, hanem Rusty Bob névre hallgatót, my bad :DDD ) Np-W126, "1600mAh", na peeersze, Amazonról.
Szóval egyből töltés, de egy idő után a töltő állandó zöldje elkezdett villogni.
Gyanú, ki/be, ez után viszont órákig "tölt" állandó zöldön, gyanús, kivettem.
Közben egyebek mellett, találtam ezt:
[link] és ezt [link] és még több hasonlót.
Eddig semmi gond nem volt... Vajon Rozsdás Bobby veszélyforrás, vagy az amúgy eddig tökéletes gyári töltő bolondult meg? Tipp. tapasztalat esetleg?
Még nem mertem betenni a vázak egyikébe sem... amik régiek, azaz elvileg mindegyiket megeszik, nem kell beléjük "s".

(#31206) Gercsa


Gercsa
senior tag

Valaki használt már adapterezett manual objektíveket fuji telekonverterrel?

Nagyon elvetemült ötlet?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31207) Elektrosokk válasza tacto (#31205) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én biztosan nem tenném a vázba! nekem egy sárgán villogó utángyártott sony akku "nyírta" ki az egyik vázamat. (A7RII)

(#31206) Gercsa dehogy is elvetemült... sőt! :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31208) Clemi válasza tacto (#31205) üzenetére


Clemi
veterán

Ilyen villogást nekem is csinált Patona akkuval. Akku ki/be megpiszkáltam és átváltott folyamatos zöldre, majd jóóóó sokáig töltötte. Szerintem kontakt hiba volt.

(#31209) pethob válasza Masooo (#31186) üzenetére


pethob
aktív tag

Igen, mindegyik általad említett Fuji vázban van eye detector, és olyan üzemmód ami a gép szemhez emelésekor vált a kereső és az LCD között.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#31210) pethob válasza excalibur36 (#31187) üzenetére


pethob
aktív tag

Ahogy mikrofon megírta, el kell engedni a szem/arc fókuszt, és akkor bőven jó az 50-140 sportra. Én T2-vel+50-140-el röpiseket fotózom, jó sz*r fények közt, teljesen kielégítő találati aránnyal. Általában én vagyok a béna, nem a technika kevés. T3-al ez csak jobb lehet...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#31211) tacto válasza Clemi (#31208) üzenetére


tacto
aktív tag

Soul, Clemi, köszönöm, azt hiszem, nem kockáztatok, nekem ez a az első eset, sem a gyárikkal, sem a Patonákkal nem történt még meg.
(Ráadásul szintén most jót meg két Newer NP-F550, nos azok közül is vagy az egyik akku vagy a töltő rossz...)

(#31212) Clemi válasza tacto (#31211) üzenetére


Clemi
veterán

Ha most beteszed a töltőbe azt az akkut, akkor megint villog? Ha igen, akkor igazad van, én se kockáztatnék. Én most betettem minden akkum megint a töltőbe és egyiknél se kezdett el villogni, úgyhogy nálam tuti csak kontakt hiba lehetett.

(#31213) tacto válasza Clemi (#31212) üzenetére


tacto
aktív tag

Amint megjött, betettem. Elkezdett tölteni, folyamatos zöld. Kis idő multán ránéztem, akkor már villogott. Kivettem. Ez után írtam ide.
Ezt követően, a javaslatodra, újra feltettem, szépen zölden indult, majd elvileg, elég hosszan, de feltöltötte.
Most még egy utolsó próba, feltettem (ugye, egy éjszakát állt töltve), és optimistán várom, hogy egyszer csak elaludjon. Akkor esetleg megkockáztatom a tesztjét, használatát...

szerk: elaludt másfél perc után, elvileg jó?

(#31214) Matska válasza Mr.Csizmás (#31198) üzenetére


Matska
senior tag

Szerintem nem érdemes várni, mire észreveszed már viszik is.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#31215) Clemi válasza tacto (#31213) üzenetére


Clemi
veterán

Nos szerintem jó lesz az. Ha tényleg rossz lenne az akku, akkor most is villogott volna.

(#31216) tacto válasza Clemi (#31215) üzenetére


tacto
aktív tag

:R

(#31217) excalibur36 válasza pethob (#31210) üzenetére


excalibur36
senior tag

Szia!
Köszönöm a segítséget és az infókat!
Meg is rendeltem az 50-140 et a 220 volt tól.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#31218) Mr.Csizmás válasza Matska (#31214) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ehh, akkor irány a marketplace kiszórni a dolgokat :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31219) FLx válasza excalibur36 (#31217) üzenetére


FLx
addikt

Atyaeg, meg igy is hiperdraga naluk akcioban.

[ Szerkesztve ]

(#31220) excalibur36 válasza FLx (#31219) üzenetére


excalibur36
senior tag

Mint minden idehaza...
E-infinityn valamivel olvsóbb de ennyi pénzt nem szeretnék előreutalni nekik, illetve a garancia sem utolsó, bár sajnos nálunk a suerviz és az ügyintézés olyan amilyen...

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#31221) FLx válasza excalibur36 (#31220) üzenetére


FLx
addikt

Mondjuk a valamivel az majd 150 ropi. :)

(#31222) Clemi válasza excalibur36 (#31220) üzenetére


Clemi
veterán

Előre utalni??? PayPal fiokon keresztül fizetsz és gyakorlatilag teljes védelmed van. Azért az a majdnem 150e egy objektív ára. A garanciális ügyintézés macerás lehet, de nekem még nem volt Fuji cuccal bajom, kivéve a gumi borítás leválást, amit a T10-en gariban cseréltek. Mondjuk valószínű eddig mázlim volt :D

[ Szerkesztve ]

(#31223) mikrofon válasza FLx (#31221) üzenetére


mikrofon
addikt

abból simán megvan egy 1.4TC vagy 2.0TC hozzá.

(#31224) excalibur36 válasza mikrofon (#31223) üzenetére


excalibur36
senior tag

Most vettem meg... némi kedvezménnyel 470 volt...
Hétvégén le is tesztelem😁

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#31225) mikrofon válasza excalibur36 (#31224) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

(#31226) sasa134


sasa134
addikt

Urak, NY-ba mit vinnétek? 14 f2.8 vagy 10-24 ? vagy Zeiss 12mm?

14-esem van, meg 35 f1.4, szeretném megoldani a legrugalmasabban. Félek a 14 és a 35 folyamatosan cserélgetése megőrjítene - pedig imádom őket. Arra gondoltam, a 14-est eladom (átmenetileg...) és jönne helyette egy 10-24, plusz mellé a 35-ös. :U

Jah, a váz egy X-T20..szóval a 10-24 nem igazán azon mutat jól, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#31227) vihartigris válasza sasa134 (#31226) üzenetére


vihartigris
őstag

10-24 (akár jól mutat a X-T20-on akár nem :D )

bármi reciproka a semmi

(#31228) madgie válasza sasa134 (#31226) üzenetére


madgie
titán

NYC? X100F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31229) sasa134 válasza madgie (#31228) üzenetére


sasa134
addikt

Igen NYC, sorry.
Meh nem vagyok én olyan jó és kreatív, hogy megoldjam a családi utazást egy szem 23assal. Persze stílusos lenne az biztos.

@vihartigris
Köszi, barátkozom a gondolattal...

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#31230) FLx válasza sasa134 (#31226) üzenetére


FLx
addikt

Epuletekhez csakis 10-24.

(#31231) Parci válasza sasa134 (#31226) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmit, ott venném meg ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31232) FLx válasza Parci (#31231) üzenetére


FLx
addikt

Eglobal mar olcsobb mint az USA. :)

(#31233) gorgo válasza Parci (#31231) üzenetére


gorgo
őstag

+1 bár azért ha nem jön össze a vásárlás (elég sok oka lehet) akkor legyen B és C terv, másképp oltári cumi!
Épületekhez 10-24 streetre meg 23f2 és vagy 35f1.4.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31234) kovsol válasza sasa134 (#31226) üzenetére


kovsol
titán

Voltam NY-ban már, és szerintem a 10-24 és mellé egy hosszabb objektív jó kombináció lesz legtöbb helyzetre.
Pár hónap és megyek vissza megint.

May the Force be with you!

(#31235) sasa134 válasza Parci (#31231) üzenetére


sasa134
addikt

Én annyira nem találtam megérősnek a műszaki dolgokat, bár kimondottan objektíveknek nem néztem utána. De az fix, hogy a féleségem kettéharapna ha az értékes időnket fotós boltokban ütném el :DDD (azért a B&H Photo ott a listán :B )

@FLx, gorgo

Én is így gondolkodtam, egyelőre 10-24 a vázon + 35 1.4 az övtasiban tűnik a legjobbnak. Nem fotózni megyek, de nyilván szeretnék a telefonos képeken túl is emlékeket.

@Kovsol
Igen, ez a következő dilemma. Tudom hogy nagyon jól jönne (néha) az 50-230...De nem akartam 3 üveget vinni :U

Avanti Roma

(#31236) t72killer válasza sasa134 (#31226) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amikor utoljára jártam arrafelé, egy Tokina 3,5/17-esem volt, nikon FE10-es gépen. Ja, a fuji is jelen volt az akciónál, 24kockás superia tekercsek formájában:))

Az ott szokásos viskókhoz nem árt a nagylátó. Egy kistele is jól jöhet, olyanom nem volt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31237) mikrofon válasza sasa134 (#31235) üzenetére


mikrofon
addikt

Óriási használt piac van... Én is ott vennék használtat, de ha nagyon nincs akkor valamelyik nagy online fotós kereskedésbe...

[ Szerkesztve ]

(#31238) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék, megint a tapasztalataitokra támaszkodnék.

Bővíteném a fuji aps-c obikat, de most úgy, hogy az alapoktól. Van pár üveg már, de igazából nem is értek hozzá annyira és ebből kifolyólag olyan tapasztalatom, amit úgy tudnék értékelni, hogy valós értéket kapjak, is elég elenyésző.

Leírnám, mire keresek obikat és ha valakinek arra jó javaslata van, akkor azt szívesen venném és köszönöm is! Van amelyik több annál, hogy 1-3 szóban pontosan leírjam ott mire gondoltam de most nem fejtem ki, a ráillő legközelebbi általánosságot vetem képernyőre.

fuji x (objektív márka kb mindegy és a legszuperebb sem kell, amolyan felső közép is elég)

makró
portré
családi "dzsembori" (kültér - beltér és számos rokon (karácsonykor a szám 30 körüli )
épület belső tere (szoba méret-terem méret)
épület belső tere (katedrális méret)
utcák épületekkel
utcák nagyon magas épületekkel
tájképek (hegyes)
tájképek (sziget-óceán)
tájképek (barlang)
tájképek (erdő)
Éjjeli csillagos égbolt
villámlás

Nem tudom mi az ami megoldható átfedéssel, csak tippjeim lennének, ezért is értékelem nagyra és köszönöm a tapasztalaitokat!

:R

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31239) FLx válasza Masooo (#31238) üzenetére


FLx
addikt

Ezzel most kb. a fotos temak 90%-at leirtad. Ergo vagy veszel egy 18-135-ot es az kb. mindenre is jo, vagy kitalalod, hogy melyik tema fontos neked es arra veszel fixeket.

(#31240) Masooo válasza FLx (#31239) üzenetére


Masooo
aktív tag

mi a 10%? lehet, hogy csak feledékenységből hagytam ki :)

köszönöm, olcsó és jó megoldás lenne, de melyiket, már mint gyártóra gondolok.

nomeg ha mondjuk kellene zoom akkor mennyi az elérhető nem horror súlyú üvegek mellett?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31241) TayRol válasza Masooo (#31240) üzenetére


TayRol
veterán

sport, verseny, ilyenek. ez mondjuk a maradék 10%.

(#31242) Masooo válasza TayRol (#31241) üzenetére


Masooo
aktív tag

köszönöm :)

nem, ez okkal maradt ki akkor.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31243) soldier2 válasza Masooo (#31240) üzenetére


soldier2
őstag

A fuji zárt rendszer, 1-2 manuális üvegen kívül talán csak 1v2 Zeiss van rá autofocussal, így elég a Fuji objektívek között nézelődnöd. Ha számít a súly/méret akkor 18-55 v 16-80 vagy a már említett 18-135 (én imádom a 16-55mm f/2.8-at, és zárt térben jól is jön az extra fényerő ha mozog a téma, de nem kicsi darab). Makróra a 60mm f/2.4 vagy a 80mm (de ez már nem kicsi). Csillagos égboltra és ultraszéles látószögre meg olcsó alternatíva lehet a Samyang 12mm f/2.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31244) Masooo válasza soldier2 (#31243) üzenetére


Masooo
aktív tag

Köszönöm szépen!

picit visszakérdezek:

"Ha számít a súly/méret akkor 18-55 v 16-80 vagy a már említett 18-135 " --ezek amolyan mindenre jók picit lencsék? vagy van amelyik specifikus kicsit?

16-55 f/2,8 akkor belső térben szuper, és akkor gondolom portrézni is lehet vele.

Samyang 12mm f/2. -ez mire jó még? és kell hozzá kiegészítő adapter?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31245) s4tch


s4tch
veterán

Enyhe off tapasztalat, de hátha jól jön valakinek.

Vettem amazonról egy Godox TT350f vakut, és hozzá egy X1T-F vezérlőt használtan. Kb. egy hete jött meg a vezérlő, azóta akárhogy próbálkoztam, nem sikerült összelőni a két eszközt: variáltam a bekapcsolás sorrendjét, az akksikat/elemeket, kikapcsoltam a wifit, kivittem az eszközöket a mezőre :D, messzebb tettem egymástól a két eszközt, mindkettő eszközön frissítettem firmware-t, végigpróbáltam az összes csatorna/csoport kombinációt (igen...), elolvastam kb. ezerszer a kézikönyvet és kipróbáltam a relevánsnak hitt beállításokat, megnéztem tucatnyi angol nyelvű youtube videót, és SEMMI nem működött. Pedig elvileg egyszerű működésre bírni ezeket: mindkettőn ugyanaz a csatorna, ugyanaz az üzemmód és ugyanaz a csoport legyen beállítva. Gondoltam, a vaku lehet rossz, mert az egyébként megbízható, rutinos eladó állítása szerint nála tökéletesen működött a vezérlő, azzal biztos nem lehet a hiba. Az biztos, hogy alsó hangon 10-12 órát elbasztam a megoldás keresésével.

Aztán tegnap este jött az áttörés: https://youtu.be/sjDfA-txpBA

Fogalmam sincs, miért néztem meg ezt a videót, mert egy rohadt szót nem értek belőle :D Mindenesetre 55 másodperc körül volt számomra a lényeg: a channel és power gombbal lehet resetelni a vezérlőt. Ezt követően egyből működött minden. Hiába a firmware frissítés, ami elvileg lenullázza a beállításokat, az sem segített. Így meg egy másodperc alatt alapállapotba lehet hozni a kütyüt.

A legszebb az egészben, hogy a hivatalos kézikönyvben (http://www.godox.com/EN/InstructionManual/Godox_X1TF_20190121.pdf ) nem találtam erről semmit.

(#31246) soldier2 válasza Masooo (#31244) üzenetére


soldier2
őstag

Majd válaszolnak a tapasztaltabbak is remélhetőleg, a 16-55mm f/2.8 nekem leginkább a fényerő miatt kellett (meg szeretem a nagy vasakat :) ). Portrézni egész jól lehet vele, de nem egy célszerszám. Inkább egy prémium svájcibicska. Elég távoli a közelpontja, makróra csak előtétlencse v közgyűrű használatával alkalmas, de még nem próbáltam.
Samyang: Fuji X bajonett, adapter nélkül használható, ultraszéles látószög mellett elég jó fényerő (nincs fényerősebb Fujira) és minden ami 2m-nél távolabb van végtelennek számít, így a fókusszal sem kell sokat variálni (ezt majd csak a Jézuska hozza, így a gyerekek elől dugva próbálgatom csak).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31247) Masooo válasza soldier2 (#31246) üzenetére


Masooo
aktív tag

köszönöm :)

remélem a többiek is bekapcsolódnak majd ,eleve jó lehet másnak is egy ilyen lista féleség, hogy melyik obi mire ajánlott a mostanában kapható kínálatból.

Azért kíváncsi leszek a tapasztalataidra majd vele, ha eszedbe jut, vagy megírod felindulásból pár használat után :K

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31248) Clemi válasza Masooo (#31238) üzenetére


Clemi
veterán

Azt azért nem írtad, mennyire akarod a pénztárcád leüríteni :D

- Makro+Portré a 85/2,8-as (vagy a régi 60/2,4 ami csak kompromisszumokkal jó mindkét cél esetén a lassú és bizonytalan fókusz miatt, cserébe olcsó a használt piacon, már ha van eladó, de nem nagyon találni :N
- Családi dzsembori meg úgy mindennapokra 23/f2 vagy a 35/2 attól függ milyen messze tudsz menni az eseménytől, illetve hány embert akarsz egyszerre a képeken látni, de ez mindkettő villámgyors és fényerős.
- Épület, utca, tájkép, villámlás 10-24/f4
- Csillagos égboltra nem kell AF így a Samyang 12/f2 mert oda kell a minél nagyobb látószög és fényerő és ennél fényerősebb ilyen látószöggel nem nagyon van, bár ezt is rekeszelni kell legalább 2,8-ra. Vannak persze még más UWA obik is a piacon, de csillagos égboltnál ha esetleg kellene a több képes égbolt panoráma, akkor nagyon nem mindegy, hogy a széleken milyen minőséget produkál egy adott objektív.

De egyébként meg a csillagos égbolt kivételével itt az új 16-80/f4 amivel makrózhatsz, csak kell rá egy előtét lencse (kb 20-22e) vagy egy közgyűrű sor, portrézhatsz, mert 80mm-en f4-nél kb annyira mossa a hátteret mint az 56/1,2 mondjuk f2,8-on, családi dzsenborin is jó lesz, hisz széles az átfogása, a 16mm-es induló látószög miatt jó lesz épületre is kívül belül (bár a hordó torzítása nem az igazi) és tájképre is jó lesz, ott csak a távoli témákhoz lehet kevés a 80mm, úgyhogy egy olcsó 55-230 mellé és az is megoldva.

Te és a pénztárcád dönt :)

[ Szerkesztve ]

(#31249) Masooo válasza Clemi (#31248) üzenetére


Masooo
aktív tag

Auuu :)

Köszönöm szépen, nagyon kerek lett, kiírogattam őket átfedésekkel és most nekiállok kikeresgetni őket és olvasgatni, tesztképeket nézegetni :)

izgalmas :) :R :R :R :R :K

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31250) mikrofon válasza s4tch (#31245) üzenetére


mikrofon
addikt

A hiba valószínű abban van hogy egy új firmware-vel elvileg belevittek egy plusz ID-t. Tehát nem csak a csatornának kell egyezni hanem ennek is ha be van kapcsolva. Elvileg a profi fotósok miatt volt rá szükség. Ha egy helyen sokan vannak sok vakuval akkor se kattintgassák egymásért. Szerintem a te esetedben ez történt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.