Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Ébri válasza szenesember (#31448) üzenetére


Ébri
senior tag

35/1,4-el fényképeztem gyereket, számomra egész vállalható volt (vázon is, obin is legújabb fw-vel). Kettes obim nem volt, de egyértelműen gyorsabbnak tűnnek a 35/1,4-nél. Viszont a képeket nézve nem cserélném le az 1,4-em :).

(Hozzáteszem, hogy ha rohangálás volt, akkor a csináljunk sok képet gyorsan, egy csak jó lesz stratégiát követtem. S nekem a 35 is szűkös volt látószögben néha, beltérben egyszerűen nem tudsz néha elég messzire menni. De azt hiszem, én általában is szeretem a nagyobb látószöget, szóval nem biztos, hogy másnak is mérvadó.)

(#31452) szenesember válasza Ébri (#31451) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm a választ! Ez bíztatóan hangzik. És melyik vázon volt az 1.4-es?
Nekem is jobban megfelelne a 35mm, mivel szeretném beltérben is használni, és szeretem az ekv. 50mm-es látószöget. (+ az 1FÉ előny, és az obi képe sem elhanyagolható, ha már az előnyöknél tartunk)

(#31453) Ébri válasza szenesember (#31452) üzenetére


Ébri
senior tag

X-T20. Még hozzáteszem, hogy én a 60/2,4-et is szeretem, ami sokak szerint a használhatatlanul lassú kategória, szóval ebben igénytelen vagyok :) .

(#31454) FLx


FLx
addikt

Akinek mar van 16-80, mennyire gaz 16mm-en a kepminoseg es az AF? Eleg sok a panasz ahogy olvasgatok.

(#31455) voriae válasza szenesember (#31448) üzenetére


voriae
tag

Nekem mindkét említett obi van, és XT20 is. Nagyságrendi a különbség az AF sebességében az 50-es javára...
Sötétben a teljesítmény obifüggő, az f2-es fixek elég gyorsak, ahogy pl. az 50-140 és a 18-55 is. Félre nem nagyon megy, inkább csak belassul :)

(#31456) madgie


madgie
titán

A 35/1.4 szerintem annyira azért nem lassú objektív. Hangosnak hangos, de elég rendesen szedi a fogaskerekeit :)

(#31457) Gercsa


Gercsa
senior tag

Valamelyik Youtubernek volt összehasonlító videója, és emlékszem meg is lepett hogy az újabb F2 objektívek közül a 23 és az 50/56 esetében is valami 80% volt a fókuszsebesség javulás az újabb verziók javára, míg az új 35-ös csak valami 30%-kal volt gyorsabb a régi 1.4-nél.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31458) szenesember válasza Ébri (#31453) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm Érbi, voirae és madgie!
Valószínűleg érdemes lesz majd személyesen kipróbálni őket.
Még egy kérdés felmerült:
Nagy hátránya van az elektronikus zárnak a mechanikussal szemben (mind AF sebesség, mind képminőség tekintetében)?

[ Szerkesztve ]

(#31459) Clemi válasza FLx (#31454) üzenetére


Clemi
veterán

Részemről semmi olyat nem tapasztaltam még a 16-80-nál ami bármilyen panaszra adna okot. :C

(#31460) FLx válasza Clemi (#31459) üzenetére


FLx
addikt

Akkor megint az lehet, hogy az elso szeriaban nem sikerult a quality control. Mert 16mm-en olyan borzaszto tesztkepeket lattam, hogy csak na.

(#31461) taranis válasza FLx (#31460) üzenetére


taranis
addikt

A zoom közbeni fókusz dolgot kapták fel, ami annyira nem érdekes, a legtöbb videós nem zoomol felvétel közben, én sem szoktam, ez még a 80-as években volt menő. A shutter shock problémáról viszont a mai napig vannak bejegyzések, engem csak ez az egy aggaszt.

colorizer.net

(#31462) TayRol válasza madgie (#31456) üzenetére


TayRol
veterán

én öregszem, ezért bevállaltam a féyerősebb 23-ast, nem rohanok már sehova. de az 1.4 kell. :)

(#31463) voriae válasza szenesember (#31458) üzenetére


voriae
tag

Ilyen hátrányát én nem tapasztaltam, de nem is hallottam, hogy kéne. Oké, a dinamika talán papíron kicsit kisebb e-shutterrel, de én nem látom a difit, úgyhogy nekem mindegy :D . Én csak akkor fotózom mechanikus zárral, ha rolling shutter vagy csíkos műfény miatt már csak azzal lehet.

(#31464) szenesember válasza voriae (#31463) üzenetére


szenesember
aktív tag

Értem! Ez jó hír! Igazából az Imaging resource tesztjében olvastam, h kissé visszaveti az AF sebességét. (Bár azóta gondolom már jópár firmware-en túl van a masina, és a Fujinál azok nem csak dísznek vannak :D )

(#31465) simes válasza Tua (#31445) üzenetére


simes
csendes tag

most neztem meg...november 7 en rendeltem...17 e ota ez jon minden nap:

"We apologise for the delay, we are following up your order to get it delivered to you as soon as possible."

irtam nekik, ez a valasz:

"Dear Customer,

Thank you for your message.

With regard to your inquiry. Please be kindly informed, that our logistic department will contact the courier company for your order delivery issue.

We will inform you once we got any updates from the courier.

Should you have any further inquiries, please feel free to contact us."

(#31466) MC Pite válasza szenesember (#31452) üzenetére


MC Pite
veterán

Beltéren a mozgó gyerekre elmegy, kültéren már jó. T30al gyorsabb valamivel.
Én most gondolkozok hogy a 16-50 illetve 35 1.4 mellé hogy mi lenne jó beltérre, picúrhoz... Papíron 23 f/2 lenne a jó, de idáig sose vonzott...
Az is felmerült hogy a T20at a kitobival együtt adom el és 18-55öt veszek mellé, de nem hiszem hogy sokat nyerek vele (isoban, kevés fénynél af sebességben). Passz...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31467) Tua válasza MC Pite (#31466) üzenetére


Tua
tag

Picúrhoz én erre a célra 23/2-t vettem. Tökéletes.

(#31468) szenesember válasza MC Pite (#31466) üzenetére


szenesember
aktív tag

Szerintem már az "elmegy" is jó beltérben az X30 után :D (23/2-n nem gondolkodom, mert széles látószögűt nem akarok, a 35mm a minimum.) Ami a 18-55-öst illeti, egy fényértéket nyersz vele a 16-50-hez képest, tehát rosszabbul nem járnál vele szvsz.

(#31469) madgie válasza MC Pite (#31466) üzenetére


madgie
titán

35/1.4, 23/2, más nem is kell egy kisgyerekhez kb :)

(#31470) MC Pite válasza szenesember (#31468) üzenetére


MC Pite
veterán

Volt korábban 18-55-öm; az oké hogy nem 8-10000-es isoval lesz a kép, hanem csak 4-5000, viszont bukom a 16mm nagylátót, amit külön nem akarok már venni mellé (15-45-ön is gondolkoztam, de csak a nagylátó miatt megvenni 18-55 mellé; ehh, az sem az igazi).

Emlékeim szerint beltéren szinte ugyanúgy fókuszál a két kitobi, csak egy fé-t nyerek, meg ha ezzel beérném, akkor a zoomot cserélném, nem lenne több obim (fullon a fotóstáskám).
De gyorsabb/szemnek kellemesebb lenne az f/2-es 23mm, gyors, kicsi; sport keresővel (gyorsgombra) 43mm ekv képet kapok egyből... csak bő 100 guriga, és nem fér be a tatyóba.
Ja, meg ott van a 35 1.4-esem, ami viszont nem annyira gyors (mikor felém kezd mászni, kapkodja a fejét, stb) és picit talán szűk (ágyon, vagy a szőnyegen ahol játszunk).

Tudom, minden abba az irányba mutat hogy 16-55-öt vegyek ;].

szerk: Igen, közel vannak egymáshoz, de szerintem rápróbálok. Most valahogy semelyik kombó nem tűnik az igazinak.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31471) madgie válasza MC Pite (#31470) üzenetére


madgie
titán

89-ért van most a FB Fuji adok/veszekben egy 23/2, alkudd le picit :)

(#31472) Mr.Csizmás válasza madgie (#31471) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

még jó hogy nincs pénzem, mert ha lenne, nem lenne már :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31473) szenesember válasza MC Pite (#31470) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ja, mert a 16-55 meg befér a tatyóba! ;]
Megvan a megoldás! Add el (pl nekem) a 35/1.4-et, és akkor befér a 23/2 is :DDD

Viccet félretéve, a "sport keresővel (gyorsgombra)" részét nem értem.

(#31474) madgie válasza szenesember (#31473) üzenetére


madgie
titán

X-T3-ban van olyan mód, hogy körberajzol egy 1.25x vágott részt a kijelzőben és csak az azon belüli részt fogja rögzíteni a képen.

[kép]

Nagyon jó amúgy, az X-H1-en is kerestem, de hát ott nincs ilyen :DDD

(#31475) szenesember válasza madgie (#31474) üzenetére


szenesember
aktív tag

Aha! Tehát ez nem X-T20 funkció. Akkor félreértettem :R

(#31476) grigo


grigo
őstag

Halihó. Mikrofon megpiszkálta bennem a már ezerszer elnyomott wanabe fujistát. Akinek van nyilvános flickr vagy bármilyen profilja nem osztaná meg velem? Pixelkukkolnék egy kicsit, lesnék magas iso-kat, dinamikát ilyesmik. Elkezdtem a használt piacot is végig kutatni. Remélem elhal ismét bennem a vágy, de ha nem akkor jó lenne tisztában lenni az árakkal. :B
Remélem nem offoltam sokat :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#31477) mikrofon válasza grigo (#31476) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor várjál még azzal a C1 Sony pro vásárlással, mert nemsokára a Fuji-t fogod keresni ;)
egyébként meg nézz szét a szürkevilágban. itt a Fuji-sok között az is elég népszerű....

(#31478) grigo válasza mikrofon (#31477) üzenetére


grigo
őstag

Azért olyan gyorsan nem őrölnek ezek a malmok. Elég nagy pszichés gát eldobni egy rendszert. Nehezen jöttünk össze a sonyval. De egyre macerásabb dolgozgatni a családi képeken amióta kisbaba is van. Már pedig képek termelődnek. És tényleg mindig volt bennem egy fuji iránti rajongás 🙈

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#31479) mikrofon válasza grigo (#31478) üzenetére


mikrofon
addikt

"gyorsan nem őrölnek ezek a malmok"

Ez addig igaz amíg itt elméletben beszélünk róla.
Próbáld ki és egyből gyors lesz az az
örlés főleg ha nincs időd. ;]

Próbáld ki.
Szerz egy pénztárcádnak megfelelő szettet próbára.
Válassz egy filmszimulációs módot.
Ízlésednek megfelelően finomhangold.
Lőd a képeket.
WiFi hálózatodon lődd be a Fuji autosave alkalmazást.
Amíg töltöd a vázat usb c csatlakozzon addig fel is mentődnek a fényképek a gépedre és már használatra kész.
Szelektálod, kicsit korrigálod a vágást és az expot ha kell.
A felszabadult idődet meg a családoddal töltöd.

Ha X-T3-at választasz f2-es fix-ekkel vagy 16-55/2.8vel akkor a mozgó gyerek fókuszálásával se lesz nagy problémád....

Szerintem az ISO is elfogadható még az FF-hez képest is....

[ Szerkesztve ]

(#31480) lugosi válasza mikrofon (#31479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Válassz egy filmszimulációs módot."

Pl ezt nagyon irigylem a Fuji vázakból. Az elmúlt 2 hétben több-kevesebb időt azzal töltöttem, hogy próbáljak a Gx80-amon egy Astiához hasonló ff beállítást összehozni, de még mindig csak próbálkozok.

(#31481) TayRol


TayRol
veterán

Nah, jó lesz ez a 23/1.4 a H1-esen. Rosszabbra emlékeztem, mondjuk utoljára XE2n használtam.

(#31482) grigo válasza mikrofon (#31479) üzenetére


grigo
őstag

Tönkreteszel :D
Valahonnan bérelni fogok szerintem egy gépet, de azt olyan ellenfényes napnyugtás teszttel küldöm, meg hogy tutira elvérezzen, semmi multi expo meg ilyenek. Az a baj, hogy ha úgyis jó lesz akkor viszont megszívtam.
Kifejezetten utálom, ahogy a technikáról beszélsz. Ez veszélyes!!! :DDD De amúgy köszi az infókat, valahogy be kell puhítanom az asszonyt tavaszra, hogy ha marad keret a felújításból.... :) Első lépésnek kerestem egy fuji adok veszek csoportot és felnézek az eglobalra, bár elég rossz most is a forint.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#31483) Matska válasza grigo (#31482) üzenetére


Matska
senior tag

Mostanában vannak a Pro3 kapcsán bemutató napok, ahol a teljes portékát ki lehet próbálni. Semmiképp sem javaslom, hogy egy ilyenre elmenj. Szörnyű. :(
Ott van minden kipakolva, először félve kérdezősködsz, hogy az új 16-80-at kézbe lehet-e venni, fél óra múlva meg habzó szájjal rohangálsz, hogy mi az, amit még nem próbáltál ki. Amikor meg túl vagy a fixeken meg a 8-16, 16-55, 50-140, 100-400 soron, akkor jönnek a vázak. Borzasztó. Amikor minden megvolt és teljesen kiégtél, akkor jön az aranylövés, a Gfx, amit mindenki szendén kerülget, te meg az 50S-re felpattintod a 110/2-t és mész egy kört :Y
Majd gyorsan kiszámolod, hogy meg is van az ára, ha eladod az autót. Kétszer.

[kép]
[kép]

Amit próbáltam: 16-80, 8-16, 16-55, 50-140, 100-400, 10-24, 90/2, 35/2, laowa 9mm f2.8, T3, T30, Pro3, E3, H1, X100F, Gfx50S a 110/2-vel.

Sokminden letisztult, hogy merre tovább :)

(Aláírásomban Flickr album.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#31484) lugosi válasza Matska (#31483) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó fejek, hogy a kissrácnak is engedik próbálgatni a cuccokat.

(#31485) Mercutio_ válasza lugosi (#31484) üzenetére


Mercutio_
félisten

Anya arcán látszik, hogy nem lesz olcsó az idei karácsony ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31486) TayRol válasza Mercutio_ (#31485) üzenetére


TayRol
veterán

ne is mondd, elhatároztam, hogy kell egy normális gép, most meg itt vagyok XH1, 23/1.4, 18-55, 90/2 szettel, számolni meg nem akarok. :D
dehát ilyen ez a popszakma...

[ Szerkesztve ]

(#31487) Ébri válasza TayRol (#31486) üzenetére


Ébri
senior tag

Még jó hogy nekem már túl nehéz az XH1, majdnem elcsábultam én is :).

(#31488) vihartigris válasza TayRol (#31486) üzenetére


vihartigris
őstag

Az elhatározásod teljesült, a normális gép megvan :D

bármi reciproka a semmi

(#31489) sasa134 válasza Matska (#31483) üzenetére


sasa134
addikt

A 16-80-ról írnál pár szót? Milyennek találtad? Elsősorban nyitva, 16mm-en.

Avanti Roma

(#31490) TayRol válasza vihartigris (#31488) üzenetére


TayRol
veterán

végül is erről az oldalról is meg lehet közelíteni a dolgokat. :D

(#31491) Mercutio_ válasza TayRol (#31486) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cél teljesült ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31492) Matska válasza sasa134 (#31489) üzenetére


Matska
senior tag

Mélységében nem vizsgáltam, de nem sokkal marad el a 16-55-től, de azért sarkokban nem olyan mint középen. A fixektől elmarad. Összességében a fényerő és átfogásbeli különbség ellenére szerintem vetélytársa a 16-55-nek. Igazán egyik sem mossa a hátteret, képminőség mindkettőn oké, viszont a méret és a súly ég és föld a kettő között és nagyon jó az OIS.

A zoomokkal nem barátkoztam meg, igazán egyik sem fogott meg annyira, hogy pénzt adjak érte. Egyikkel sincs baj egyébként, de 5 éve csak fényerős fixeim vannak, azokhoz szoktam(volt egy futó kaland 50-230-al, de meg is bántam). A 8-16-tal és 100-400-al el tudnék játszani, de játéknak drágák.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#31493) sasa134 válasza Matska (#31492) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi! Használtan lehet teszek vele egy próbát, bár nehezen szánom rá magam hogy pl a 14 2.8-at feladjam érte, de jó lenne ha nem kéne sokat cserélgetni a fixeket. Meglátjuk.

Avanti Roma

(#31494) lugosi válasza Mercutio_ (#31485) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez mondjuk találó. :D

De majd örül neki, hogy a srácnak ilyen hobbija van, sokkal jobb mintha valami haszontalan dologgal töltené az idejét.
Viszont a kissrác arca komoly, vizsgálódó, olyan hozzáértő típus, nem a gyerekes rajongás látszik rajta, hanem a komoly figyelem.

(#31495) vihartigris válasza lugosi (#31494) üzenetére


vihartigris
őstag

Inkább fényképezőt kérjen a srác mint barby babát :DDD

bármi reciproka a semmi

(#31496) Gercsa


Gercsa
senior tag

A Leitz-Hungáriánál leakciózták a samyang obikat, ha valaki szeretne impulzusvásárolni.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31497) lugosi válasza Gercsa (#31496) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szétnéztem azon az oldalon, bár ne tettem volna... Tök depressziós lettem, hogy nekem sose lesz olyan cuccom, mint amiket ott látok.

Pl. [link] ezzel menőznék, hogy rekeszteltem 1.2-re. Vagy 1-re... :DDD

Szerintetek ebből pl adtak már el itthon?

(#31498) FLx válasza lugosi (#31497) üzenetére


FLx
addikt

Tuti adtak mar el belole, mindenre van kereslet. Tobbszor voltam mar ugy fotosboltban, hogy elottem vittek el 3-4 millas objektiveket kerdes nelkul.

(#31499) FLx válasza lugosi (#31497) üzenetére


FLx
addikt

Egyebkent kar, hogy pont a 100mm-es makro nincs nekik, akcioban azt lehet megneztem volna.

(#31500) Clemi válasza sasa134 (#31489) üzenetére


Clemi
veterán

16-80? Királyság :C Nálam egy alapszabály van. Ha mászkálás szórakozás, kirándulás, akkor csakis a 16-80!!! (Ha beeshet a képbe, hogy kellhet a tele, akkor mellé az 55-200) Ha meló, vagyis fogalmazzak úgy, hogy tudatos téma fotózás, (modell, család, gyerek, tehát ráérős nem kapkodós, alkotós) akkor a 23/1,4 35/1,4 56/1,2 90/2 a táskában.
A 16-80 nekem nyitva is pöpec, de mondjuk úgy mindegy, hogy f5,6 vagy f4 és a stabija nagyon jó, a WR nagy királyság a H1 mellett, a súlya meg megkönnyebbülés a 16-50 után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.