Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) dqdb válasza Parci (#31099) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak legyen új X-E ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31102) total90


total90
veterán

Lenne egy kérdésem, mert tegnap volt egy kis baleset :W
Voltam egy bulit fotózni és valami cukros löttyöt kapott az X-T3. Működik minden továbbra is, csak ragad a gombok alatt. A Menu/OK és a körlütte lévő gombok meg pláne. Szinte kattan ha megnyomom.

A kérdés, mivel lehet ezt kitisztítatni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31103) taranis válasza total90 (#31102) üzenetére


taranis
addikt

Sportórák esetén ilyen gondnál fél órás szappanos vízben áztatást szoktak javasolni. Az X-T3 ezt nem biztos, hogy szeretné :) Lehet, hogy szétszedés nélkül ez nem fog menni.

colorizer.net

(#31104) bigsee válasza total90 (#31102) üzenetére


bigsee
addikt

Fogselyem! Legjobb a mentolos, de a sima is megteszi. Már amelyik alá alá lehet nyúlni...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#31105) gorgo válasza Gercsa (#31100) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, az első kiadásban az van. De én hobbi szinten nyomom, azért durva lenne "csak úgy" KF géppel rohangálni. Nomeg persze bérből és fizetésből élek...
Egyébként kéne ajándékba :U!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31106) gorgo válasza total90 (#31102) üzenetére


gorgo
őstag

Javaslom a szervizt!
Eddig csak rossz tapasztalatom van cukros lével leöntött egér és billentyűzettel... Egyik sem élte túl a tisztítást.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31107) Gercsa válasza gorgo (#31105) üzenetére


Gercsa
senior tag

Szerintem az összes gfx bayeres.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31108) total90 válasza taranis (#31103) üzenetére


total90
veterán

A szappanos vizet inkább kiahagyom :DD Mondjuk szétszedni nem nagyon akarnám, nem azért, mert nincs érzékem hozzá, hanem a gari miatt.

(#31104) bigsee

Nem tudom becsúsztatni a gombok alá sajnos.

(#31106) gorgo

Rákérdezek, hogy mennyibe fájna az nekem.

Neten találtam olyat, hogy hajszárítóval melegíteni, hogy langyos legyen és enyhén nedves ruhával törölgetni. Nem jön ki teljesen, de elvileg sokkal jobb lesz. Hm... lehet megér egy próbát.
Minden esetre ma egy párt fogok fotózni egy tónál, hátha beleesik és akkor ki lesz mosva :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31109) Clemi


Clemi
veterán

Fuji jpeg kérdés.
A kép páron amit láttok, a bal oldali az sooc jpeg (Astia, DRAuto, NR -2, HTone -1, STone -1, Color -1, Sharp +1) a jobb oldali pedig a Camera RAW kimenet (Highlights -20, Shadows -20, Vibrance +40, Sharpening 40, 1,3, 80, 20, Noise Reduction Luminance 20, Color 50, a többi mind alapértelmezett értéken).

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem jelen esetben az sooc jpeg-nél valami nagyon nem stimmel. A -1 color ellenére sokkal színesebb, sőt a vörös erősen domináló a képen, a részleteket alaposan elmosta, pedig -2 a NR beállítás és ott van még a +1 Sharp, ami meg szerintem még így is túl sok, olyan mintha a clarity meg a sharpening radiust tekergetné a váz jpeg motorja. Miért lett ez ennyire túl szaturált, elmosott részletek mellett meg mikro kontraszt szinten túl élesített vajon? Szerintetek merre vigyem el a vázon a beállításokat?

(#31110) madgie válasza Clemi (#31109) üzenetére


madgie
titán

Nem értem az egészet, de komolyan. Ha sokallod az élesítést a Fuji JPG-en, miért vetted, veszed pluszra? Hagyd nullán. Ha sokallod a vörös/pink szaturációt egy portrén, miért Astiát használsz? Az a filmszim mód konkrétan erről szól. Tekerj Pro NEG Hi-ra, ha natúrabb színeket akarsz. Portrén soha nem használok -1 HL Tone-t, behúzza csúcsfényeket szürkébe és csúnya lesz. Pluszt se használok, mert akkor meg kiégeti (hozzáteszem még így is szebb az OOC csúcsfényed az arcon, mint az Adobe sárgába áthajlóé).
De az Adobe beállítás többi részét sem értem, minek tolsz rá egy vagon élesítést, ha utána még még rárakod pluszban a lumi NR-t? A color NR-t miért húzod 50-re? ISO 25600, vagy mi?

(#31111) Clemi válasza madgie (#31110) üzenetére


Clemi
veterán

Az Adobe-ban csak azért toltam ilyen irányba az értékeket, hogy megpróbáljam utánozni a váz jpeg motort, de nagyon nem sikerült. Tudom, hogy az Astia színes, nagyon színes, de a -1 color ellenére mégis sokkal színesebb, mint a CR-ben a +40 vibrance mellett.
A jpeg motor értékeket amúgy puskáztam valahonnan és bár a LR-ban hívom elő a RAW fájlokat, jpeg+RAW-ban exponálok, csak most feltűnt, hogy miért lett ennyire erősen színes az Astia filmszim a -1 color ellenére, ezért jött a kérdés.
A color NR értékek nálam az Adobe alap beállításai egyébként, csak a Lumi NR értéket szoktam változtatni.

(#31112) mikrofon válasza Clemi (#31111) üzenetére


mikrofon
addikt

Pedig a hiba ott van amit @madgie írt. Mégpedig a választott film szimuláció pont ilyen direkt. Emiatt lehet vele szép képeket készíteni. Én nagyon szeretem. De igen nem ideális minden helyzetben archoz.
Legegyszerűbb hogy lösz pár raw-ot, majd a Fuji saját RAW szerkesztőjében vagy C1-ben próbálgatod mit is jelentenek a szimulációk. Egy idő után érezni fogod hogy melyik szituációban melyiket kellene választani.

[ Szerkesztve ]

(#31113) mikrofon


mikrofon
addikt

Ha már c1 akkor érdekesség kedvéért megemliteném hogy valami nagyra készülnek mert most lehet előrendelni a Capture One Pro 20-at pedig jelenleg 12-nél tartunk...

[ Szerkesztve ]

(#31114) s4tch válasza Clemi (#31111) üzenetére


s4tch
veterán

Lightroomban is megvan az összes Fuji film szimuláció. Én mindig "natúr" raw-t lövök, és utólag választok hozzá presetet, ha egyáltalán szükségét érzem.

(#31115) Mirman válasza mikrofon (#31113) üzenetére


Mirman
őstag

Vagy csak a 2020-as évre választották ezt ? :DD

(#31116) Clemi válasza s4tch (#31114) üzenetére


Clemi
veterán

Nem figyeltél :)) A vázban lőtt Astia filmszimuláció és a CR-ben (LR-ban) ugyancsak Astia filmszimuláció van beállítva a két képen. Ami zavar, hogy a vázban (az én ízlésem szerint) nagyon vöröses lett az arc a -1 color ellenére, míg a CR-ben a +40 vibrance ellenére is még messze van a két kép színvilága egymástól, vagyis a vázban nagyon máshogy működik a filmszimuláció, mint az Adobe cuccban.
Aztán jött a meglepetés. Az ACDSee valamiért túlszaturálja a váz jpeg képet és nem jövök rá miért, hisz engedélyezve van a szín menedzsment amiben a monitor kalibrációnál kapott icm fájlt használja, amit maga a rendszer is. Ugyanaz a kép az XnView-ban egész máshogy néz ki, kevésbé harsányak a vörösek de a poén, hogy az XnView is ugyanazt az icm fájlt tölti be. Ezek szerint valamelyik program hazudik :( De melyik vajon?

(#31117) MC Pite válasza Clemi (#31116) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez nekem még sose tűnt fel; legalábbis srgbvel még nem (Adobe szintérről meg már letettem).
Tedd fel a fujihoz adott progit, az melyikhez áll közelebb? Olyan mintha az acd használná a gamma korrekciót is a másik meg nem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31118) Clemi válasza MC Pite (#31117) üzenetére


Clemi
veterán

Hááát csak ezért nem fogom feltenni, főleg hogy amúgy is LR ben dolgozom fel a RAW fájlokat. Az SOOC jpeg fájlokat csak nagyon ritkán használom, mivel ígyis úgyis a legtöbb képet, még a családi képeket is vágom, kicsit igazítok a fényeken ha kell, úgyhogy a LR-on mindenképp átfut, ha meg már LR akkor nem a jpeget nyúzom, hanem a RAW fájlt babrálom :)

Ide tartozik, csak más. A kép amit láttok, amúgy csak egy tesztkép (egy 5MK2 tulaj próbálta a fujit a nején) ami a 16-80-al készült 53mm-en f4 belendével. Csak hogy mennyire éles :)

(#31119) i400


i400
senior tag

Sziasztok, rendszert váltanék m4/3-ról Fujira (ajánlások alapján, Sony helyett). A mostani gépemet egy utazózoommal használom és annak az átfogása nekem elég (14-150). X-T30-at néztem tetszik a gép a lapát kezemben sem túl kicsi viszont a milyen objektívet kérdésnél elvérzek. A váz 950 euro lenne, szettben kapható 15-45tel (1000 eur), ehhez még a 50-230-cal (1200 eur) 18-55-tel (1300 eur) meg ez utóbbihoz még az 55-200 (1900 eur). Nem igazán szeretnék nagy objektívparkot fenntartani a 18-135-t (7-800 eur) néztem mindenesre, viszont akkor a vázat és az obit külön kéne megvenni ami árban már jelentősebb összeg lenne. Használtakban azért sem gondolkodok, mert eddig valahogy mindig sikerült megszívnom, bármennyire is körültekintően vásároltam bármit :DDD Hja és hogy mire használnám: főleg autókat motorokat repülőket fényképezek, néha éjszaka, ritkán portré. Sajnos a munkám mellett kevés idő jut rá, tavaly télen pl 3x sikerült csak elővennem a gépet. Vagy gondolkodjak X-T20/X-T100 vonalon? Hosszú időre terveznék a géppel.
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok! Köszönöm! :R

(#31120) Clemi


Clemi
veterán

Szvsz a 18-55 55-200 a legjobb combo ebben a felsorolásban, de ha ár érzékeny vagy, akkor a 15-45 50-230 se rossz csapat, csak kicsivel több fény fog kelleni, mikor fotózol.
A 18-135 jó objektív, de mindennapokban a 135 vége rövid, a 18 eleje szűk lesz és autó motor repülő képeléshez fog kelleni egy tele objektív mellé, úgyhogy vissza is értünk az első párosításhoz.
Ha meg nem vagy ár érzékeny, akkor a 16-50/2,8 + 50-140/2,8+1,4x konverter az igazán combos csapat.
Amúgy meg most jött be a képbe a 16-80/f4 és az mellé az 55-200 szintén jó választás, bár a 16-80-at szintén külön kellene megvenned, mert még tuti nincs kitben sehol.

(#31121) i400 válasza Clemi (#31120) üzenetére


i400
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Kitben csak azok vannak amiket írtam (plusz vannak még ezeknek alváltozatai táskával meg plusz akkuval de azt most nem vettem ide). Ésszel akarok szettet venni nem pedig szórni a pénzt olyan dolgokra amiket nem használok ki. Gondolkodtam azon h 18-55 lenne jó az 50-230-al mert az utóbbi úgyis ritkábban kell de ilyen kombót meg nem lehet választani max külön megveszem. Bár ez az 16-80 f4 is elég jónak tűnik ahogy nézem. Pesten hol van hivatalos Fuji márkakereskedés ahol meg lehetne tapogatni ki lehetne próbálni őket? Mert eddig az osztrák Saturnban néztem csak a kiállított darabokat kérdezni meg nem igazán sikerült hozzáértőt.

(#31122) s4tch válasza i400 (#31119) üzenetére


s4tch
veterán

A te felhasználásodat nézve T2/T3 és a kistesók (T20/T30) között elsősorban videózásban van komoly különbség. Cimborával összehasonlítottuk a T2 és a T3 képminőségét, abban nincs szabad szemmel jól látható különbség, ami indokolná a T3 felárát. A követő AF ugyanakkor nagyot fejlődött a T3/T30 vázakban, úgyhogy ha az fontos, akkor felejtsd el a korábbi verziókat.

Nem tudom, hol nézted az árakat; az amazonon ki lehet fogni jó akciókat. Pl. most van egy 100 eurós kedvezmény az XT20-ra: https://www.amazon.de/dp/B07CWPB3ZC/ Két XC obival 1100: https://www.amazon.de/dp/B01N24HVT8/?th=1 Váz 570€: https://www.amazon.de/dp/B01MYADYZQ/?th=1
Bontott dobozos XT30 828€: https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07NLT36Q8/ stb...

(#31123) Clemi válasza i400 (#31121) üzenetére


Clemi
veterán

Nos az utolsó kérdésedre nem tudom sajna a választ. Anno nekem a 220-ban kinyitottak egy szettet és cérnakesztyűben kézbe vehettem a gépet, de bekapcsolni nem lehetett. A Fuji MO-nak biztos van valami irodája, ahol ki is próbálhatod, hisz kijárnak a készlettel rendezvényekre. Keresd meg őket emailben vagy a FB-on.
A 16-80 amúgy tényleg nagyon jó cucc. Nekem főleg a 16-os induló és a 80-as vége ami dominált na és persze az időjárás állóság, ha már egyszer a váz is az, ne jöjjek már zavarba, ha eláznék vele. Árban meg szerintem kb ott van, ahol a 18-135, csak ez élesebb.

(#31124) i400 válasza s4tch (#31122) üzenetére


i400
senior tag

Ausztria Hartlaueres árak. Amazonon is szoktam nézegetni csak az egyszerűbb árösszehasonlítás miatt másoltam onnan.
Ez meg a másik amit nem írtam bele hogy sok eladó X-T2 van az új árához képest 60-100 ezer Ft-tal olcsóbban.

(#31125) i400 válasza Clemi (#31123) üzenetére


i400
senior tag

Köszönöm a tippet! Igen árban minimális a különbség. Ahogy nézem a tesztekben sem írnak róla rosszat.
Az előző szettem vásárlásakor a Hartlauerben a kislány a kezembe nyomta a gépet objektívvel hogy akkor menjek nyugodtan próbáljam ki. Nézek rá hülyén, majd mondta h nyugodtan sétálgassak vele kint az utcán próbálgassam ami nekem tetszik, majd szóljak ha kell segítség :Y azt hittem szórakozik de komolyan gondolta. Ezért lenne jó ha a termékeket ismerő helyre tudnék bemenni és vásárlás előtt megnézni hogy az a szett az jó lesz e nekem.

(#31126) Gercsa válasza i400 (#31125) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ha én a helyedben lennék mint leendő vásárló, és birtokolnám az eddigi fuji-s tapasztalataimat, akkor azt csinálnám, hogy vennék újonnan egy vázat magában olyan hivatalos (nem szürkeimportos)boltból ami nekem ár/garancia stb. szempontjából a legmegfelelőbb.
Csak egy vázat magában.

Majd megvenném eglobalról az 50-230-at, (de akár még a 27-es palacsintát is) mert kb magában olcsóbb mint kitben a felár, és amúgy bitang jó objektív bárki bármit mond.

Aztán lőnék egy 18-55-öt használtan, mert egyrészt 80 körül megy most is itthon, és szerintem egy objektív kevésbé rizikós, ha kipróbálod, működik mindene és nincs optikai baja sem akkor az általában úgy is marad, másrészt szerintem most esni is fog majd az ára ha váltanak majd az emberek 16-80-ra.

Vagy legrosszab esetben vennék én is 16-80-at, mert kijönnek majd a tesztek meg az új firmware és minden faszának néz majd ki, és hát ez az obi úgysem lesz elvileg T30 kitben tehát amúgy is külön kellene megvennem.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31127) FLx válasza i400 (#31121) üzenetére


FLx
addikt

Fotoplus-ban van mindenfele a vitrinben, ugy remlik ott lehet tapogatni. Nekem eddig a 18-55, 55-200 kombo jott be a legjobban es nem is annyira dragak meg egyutt sem.

[ Szerkesztve ]

(#31128) i400 válasza FLx (#31127) üzenetére


i400
senior tag

Ránéztem az oldalukra, ott aztán vannak előre összeállított csomagok elég vegyes objektívparkkal!

Gercsa: köszönöm ez a gondolatmenet sem rossz bár a képletből az eglobalt szívesen kihagynám, mert ahogy látom nem mindenki maradéktalanul elégedett velük.

(#31129) soldier2 válasza i400 (#31128) üzenetére


soldier2
őstag

Ha 3-4 eglobalos (infinitys) obiból bebuksz egyet (elhajtanak a garival és ki kell dobnod) még mindig jobban jársz anyagilag mint az itthoni hivatalos árral. Undorító tudom, de amíg legális addig szvsz élhet vele a hobbifotós. Én ugyanazt csináltam amit Gercsa javasolt neked. Lőttem amazonról gyári garival egy gépet + eglibalról obit (infinity-vel több a + tapasztalat, de globalék akcióztak). Egyelőre minden fasza, és mivel nem lövök naponta 1000+ képet, remélem így is marad.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31130) FLx válasza soldier2 (#31129) üzenetére


FLx
addikt

En is mar csak kulfoldon vagy eglobal-on vasarolok jo ideje. Regen volt itthonrol tobb Fuji gepem is, semmi ertelme az egesznek amilyen szinten megy a gariztatas. Nem er meg extra 10 forintot se, nem a 30-40%-ot, amennyivel minden dragabb.

[ Szerkesztve ]

(#31131) Gercsa válasza i400 (#31128) üzenetére


Gercsa
senior tag

Az 50-230 egyébként ebayen is fel szokott bukkanni rendes bolt tipusú eladóktól 150 euró környékén, sőt kicsivel alatta is.
Ha esetleg abban jobban bíznál.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31132) i400 válasza soldier2 (#31129) üzenetére


i400
senior tag

Mondjuk ez is igaz.

FLx: külföldi vásárlás nálam is alap mivel kint élek, és van hogy alapból is olcsóbb, de ha néha beesik egy akció akkor meg jóval a magyarországi ár alatt lehet venni.

Gercsa: igen, meg az aprós oldalakat is szoktam nézni meg fb marketplace :)

(#31133) madgie válasza Gercsa (#31131) üzenetére


madgie
titán

Most gondolkodom azon, hogy eladjam az 50-230-at (meg talán a 18-55-öt is), na de ha ennyire olcsó "kint", mire árazzam be? 35 ezerre? :D

(#31134) s4tch válasza madgie (#31133) üzenetére


s4tch
veterán

Eladva, küldj egy számlaszámot :P

(#31135) TayRol válasza madgie (#31133) üzenetére


TayRol
veterán

a 18-55-öt én elviszem. ;)
szerk: normál áron.

[ Szerkesztve ]

(#31136) madgie


madgie
titán

Ohó, hadd próbáljam már ki azért a 18-135-öt :D Még nem tudtam vele dolgozni.

(#31137) soldier2 válasza madgie (#31133) üzenetére


soldier2
őstag

Használtként gyakra annyiért mennek el obik mint az eglobalos ár. Múltkor majdnem lecsaptam egy 55-200-ra, erre fillérre annyi volt mint kint. Ennek ellenére elkelt 1 nap alatt. Az új Fuji obik ha nincs elszállva az áruk nagyon, akkor simán elmennek pár nap alatt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31138) gorgo válasza madgie (#31136) üzenetére


gorgo
őstag

kíváncsi leszek a véleményedre...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31139) madgie válasza soldier2 (#31137) üzenetére


madgie
titán

Az 50-230-am messze nemúj, nagyon rég ebay-eztem :) A 18-55 más tészta, az itthoni X-T3-mal vettem kitben, még talán garis is.

De Svájcig nem adok még el semmit, nem tudni, mi fér bele a csomagomba.

(#31140) i400 válasza madgie (#31136) üzenetére


i400
senior tag

Ez érdekes lesz nekem is :D

(#31141) madgie válasza gorgo (#31138) üzenetére


madgie
titán

Az az igazság, hogy téglafal-fotózós pixel-peep véleményem biztos nem lesz, egyszerűen nem érdekel már, mennyire karcol a sarokban, legyen a kép egésze egyben oszjóvan.

De a rövid tapasztalatom annyi, hogy egyrészt fenenagy és nehéz, amit utálok (és a 18-55 sokkal élhetőbb méret), másrészt nagyon jó a közelpontja 135 millin (simán jó akár gyűrűs képekre is eskin), másrészt eszméletlen jó a stabija, nagylátón fél másodperceket simán kitartok vele, 135-ön meg kb 1/25-öt.

Gimbalon nem egy egyszerű méret, lehet vele ugyan dolgozni, de a 18-55 ott is jó, kicsi méretű Jolly Joker a 10-24 mellé (mindnél jó az OIS).

Szóval majd megrágom, mi maradjon :)

(#31142) Parci válasza madgie (#31136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te vitted el előlem a fáccsés 110 ezrest? :Y :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31143) madgie válasza Parci (#31142) üzenetére


madgie
titán

Naná! :DDD Ha nem jön be, 120-ért átveszed ;]

(#31144) TayRol válasza madgie (#31143) üzenetére


TayRol
veterán

ó, a régi szép idők. 2.5 parciért eladó. :D

(#31145) Parci válasza madgie (#31143) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most, hogy lehasználtad? :N ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31146) madgie válasza Parci (#31145) üzenetére


madgie
titán

Ezért sorban állnak, bakker, a Face-en már rám írtak azóta, hogy ha nem kell, vinnék :D

(#31147) Parci válasza madgie (#31146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig úgy vagyok vele, mint te: jó-jó, de összességében a fene tudja. mondjuk megvettem volna, de 4 tizedmásodperccel hamarabb küldted neki az msg-t

amúgy ez a 15-45-öt ki fogom hajítani, ha nincs olyan, hogy mutatja nekem a váz, hogy épp hány mm-en van zoomolás közben

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31148) taranis


taranis
addikt

Elkészült a Fuji LUT-jaim DR400-as változata: [link]
Aki korábban megvette a packot az megkapja ingyen az új verziót, még a héten kiküldöm a letöltő linkeket.

colorizer.net

(#31149) Mercutio_ válasza Parci (#31147) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felém dobd ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31150) jlaudio válasza i400 (#31128) üzenetére


jlaudio
tag

Nekem a tegnap jött meg az e-ifinről a 23mm f2 objektiv, a rendelés feladása után másnap küldték a fotót a dobozról rá egy napra jött a kép a kész csomagról a nyomkövetési rangszámmal. 5 nap múlva jött is a DHL futár a csomaggal, vadonat új, minden gyári tartozékkal és papirral, a doboza is hibátlan, az obi is működik rendesen.
Hogy vásárolnék e még tőlük? Naná, amennyiért vettem az kb a hasznaltpiaci ára ez meg ugye csak egy új :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.