Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) gorgo válasza DonRazzino (#31541) üzenetére


gorgo
őstag

Mindig van baj. :O Mindig szar. :K Mindig az szar, ami van, és a más végeredménye jobb(nak tűnik). Nálam is mindig ez van!!4! Néha jó az iso3200 néha az iso800-tól is majd behányok. Tegnap is 222 képet másoltam fel, 2 ha tetszik, 20-30 amit még volna értelme megtartani, többi shift+del. :U Viszont többnyire én vagyok a leggyengébb láncszem, és hogy a pixelkukkolás bűn. És igazad van Razzino, egyet is értek veled, de Madgie által mondott igazság megelőzi. És ez mindig visszazökkent a kompromisszumok világába.
Amúgy nem irigyellek (benneteket), megrendelésre képelni a sok nagyonokos megrendelőnek, hát a legnehezebb lehet...

Más: Jó lesz már ha megnyit végre a Keleti Éva kiállítás, alig várom, hogy mehessek. Hátha kapok ihletet, vagy legalább lesz egy jó délutánom.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31552) szilu7 válasza dqdb (#31543) üzenetére


szilu7
senior tag

Nekem holnap jön. :)

(#31553) taranis válasza DonRazzino (#31550) üzenetére


taranis
addikt

Vagy csináld amit én, nem futókat fotózok, hanem nekiálltam futni :) Igaz, nem terepen, te csak terepfutókat fotózol ugye? Bocs ha olyat kérdezek amit illene tudni :D

colorizer.net

(#31554) Teasüti válasza DonRazzino (#31544) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De, engem is felb.sz. :DDD
6400 fölött már értékelhetetlen. Videónál 6400 még menthető, de 1600 felett már nem commercial minőség. Bár a temporal NR szépen letisztítja.
Pedig állítólag egy BMPCC 4K-val van pariban zaj tekintetében. Na mindegy...

Fényképnél LR zajszűrője szerintem nem olyan penge. Én raw képeknél sosem nagyítok bele, mert csalódás ér. :D
Még nem jutottam el arra a szintre, h grain-t akarjak hozzáadni. Az én szépérzékemnek valahogy nem adja a grain.
Annak ellenére, hogy mímelem rendesen a film look-ot, de a grain valahogy akkor sem fér be a képi világomba.

[ Szerkesztve ]

(#31555) madgie válasza Teasüti (#31554) üzenetére


madgie
titán

Kezdem rosszul érezni magam, hogy ISO 12800-as kisvideót adtam át múlt héten... bakker és még a megrendelőnek is tetszett :DDD

(#31556) Clemi válasza DonRazzino (#31544) üzenetére


Clemi
veterán

Mondod ezt te ... ahan persze! Asszem rinyáltam eleget én is a szétesett részlettelen képek miatt, főleg ha fél alaknál nagyobb az alak a képen és belenagyítok a szemébe :Y

(#31557) Teasüti válasza madgie (#31555) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na mutasd! :D Fel van töltve vhova?

(#31558) sasNAXO válasza madgie (#31555) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

:C :C :C

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#31559) madgie válasza Teasüti (#31557) üzenetére


madgie
titán

[link]

Kézből, 18-55-tel, mert nem volt hely gimbalozni, a fény indirekt fénykard LED, mert nem akartam agyoncsapni a "gyertyás" alaphangulatot. ISO 8000 és 12800 közöttiek.

[ Szerkesztve ]

(#31560) vihartigris válasza madgie (#31559) üzenetére


vihartigris
őstag

Metallica és a masszázs jól összeillenek. :K :C

bármi reciproka a semmi

(#31561) madgie


madgie
titán

Ő ragaszkodott a zenéhez, konkrétan azért is lett összeollózva, mert adott részeket benne szeretett volna látni (vagy inkább hallani :D)

(#31562) vihartigris válasza madgie (#31561) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem tetszik. :)

bármi reciproka a semmi

(#31563) total90 válasza DonRazzino (#31541) üzenetére


total90
veterán

Részben egyet értek veled, de csak részben... és az a rész, meg persze egy 2 hetes teszt időszak hozta meg bennem a döntést a váltásra.

Nekem van számomra értékelhető 12800-as ISO-val lőtt képem is, de van, hogy 400-on is előjön zavaróan.
Igazából szerintem a Fuji gépeket nagyon kell ismerni az adott helyzetben ha fotózni akar az ember. Aki csak videóra veszi, na annak nem sok kompromisszumot kell kötnie. Ott szerintem a T3 közel tökéletes.

Fotózni... sokat tanultam az évek alatt, hogy mikor milyen beállítást használjak, mit szeret és mit nem szeret a gép. A másik nagyon fontos dolog szerintem, az a képek kidologozása. Sajnos pl. a Lr egyszerűen még mindig elég rosszul kezeli a RAW-okat.

Alapjában véve szerintem egy jó rendszer a Fuji, de bizonyos területekre nem ajánlanám.
A sok apróság miatt végül váltottam... az új rendszer már úton van és utána eladok mindent Fuji cuccom.

(#31554) Teasüti

Helyzetfüggő és a kidolgozástól is függ. Ha jól meggyúrod a képeket, akkor az ISO6400-at egész emészthetőre ki lehet korrigálni.

(#31559) madgie

Tökéletes példa, hogy magas ISO-n is simán jó a minősége ha a fényekkel jól bánik az ember.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31564) lugosi válasza DonRazzino (#31541) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokszor irigylem a hivatásos fotósokat, de sokszor nem és ez az utóbbi eset. Én olyan boldogan elvagyok a nyomi kis m4/3 vázammal és annyira nem érdekel, ha zajos egy kép, hogy az nem igaz. Annyi technikailag jó, de egyébként hitvány képet látok nap mint nap, hogy totál kezdem elveszteni az érdeklődésem arra, hogy mennyi a zaj, mennyire éles az obi rajza, meg milyen kontrasztos.

(#31565) Teasüti válasza madgie (#31559) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez sokkal jobb, mint vártam.
A videós topikban ezt a produkciós minőséget mi csak távolról ugatjuk. Nem akarsz átjönni oda kicsit? :)

Hogy lett ilyen stabil a handheld? Én azt mondanám gimbal vagy esetleg monopod fluid head-del. De kézi az egész? :Y
Ráadásul IBIS nélkül. (Ezzel nem lennél népszerű a IBIS hívők közt, akik szerint enélkül nincs élet. :D )

[ Szerkesztve ]

(#31566) Teasüti válasza total90 (#31563) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Erről tudnál mesélni kicsit?
Én nem látok még összefüggést a téma és az iso (zaj) között.
Mármint azon túlmenően, hogy nyilván a feketék zajosodnak, míg a világos területek nem annyira.
De elképzelésem sincs mit lehet ebből tanulni. Ez nekem törvényszerűnek tűnik, elkerülhetetlennek.

[ Szerkesztve ]

(#31567) madgie válasza Teasüti (#31565) üzenetére


madgie
titán

Köszi :)

Röhögni fogsz, épp megrendeltem ekkor az X-H1-et, de késett a szállítás, így muszáj volt a T3-mal megoldani, ezért vagy felcuccoltam volna a gimbalt, de akkor kevésbé tudok helyezkedni (sokszor felettük vagyok), vagy maradok egy OIS objektívnél, akik amúgy francos jók a Fujinál. Ez utóbbi lett, maga a mozgás kérdése meg gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, csak két éve a finom mozgást tanulom gimballal és nélküle és még most sem vagyok amúgy elégedett azzal, ahogy mozgom :D

Persze néhol van rajta szoftveres stabilizálás, el ki is szúrható, de semmi különleges tracking plugin nincs, csak alap stabi. Egy jó (drága) tracking pluginnal csodákat is lehet amúgy tenni, stabi nélküli cuccnál is.

(#31568) simes válasza total90 (#31563) üzenetére


simes
csendes tag

Gondolom az uj rendszer ff lesz.

(#31569) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Fujirumors x100V: 2020. február és 1500 dollár [link]

(#31570) TayRol válasza simes (#31568) üzenetére


TayRol
veterán

Z6, vagymi.

(#31571) Mercutio_ válasza TayRol (#31570) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az nem t72? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31572) lacee888


lacee888
csendes tag

Sziasztok!

X-T20-hoz keresek magyar nyelvű kezelési-használati útmutatót

(#31573) Teasüti válasza madgie (#31567) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Direkt figyeltem a stabilizálást, de sehol se nyilvánvaló. Warping is ha van, akkor alig-alig észrevehető. Motion blur anomáliákat se láttam (amikor bemozdul az egész kép, de a stabi megfogja és így egy pillanatra homály lesz az eredmény). Shutter rule-t betartottad, vagy ahogy sikerült? Illetve te magad grade-elted, vagy vmelyik színprofilban lőtted?

(#31574) g_g_g válasza lacee888 (#31572) üzenetére


g_g_g
őstag

Letöltés X-T20

[ Szerkesztve ]

(#31575) madgie válasza Teasüti (#31573) üzenetére


madgie
titán

Mivel 1080p/100p lassított az egész, így muszáj volt 1/100-on maradnom záridőben. 1/200 jobb lett volna, de nem volt mibű' :DDD

Grade nem vészes, eleve Eterna, DR400 az egész, az alapból nagyon jól tud kinézni, arra szoktam kicsit rátolni egy Red Camera lutot, alacsony opacity-vel (tök ingyenes, az mLut része).

Itt egy másik kisvideó, ez a szokásos történet, amikor Gyurival dolgozom, ő repül a Mavic 2 Pro-val, én meg lent az X-T3-mal, gimballal szórakozom. Kicsit szellősebbre vágnám már ezt mai szemmel, de ez már így maradt :))

(#31576) lacee888 válasza g_g_g (#31574) üzenetére


lacee888
csendes tag

Köszönöm :))

[ Szerkesztve ]

(#31577) vihartigris


vihartigris
őstag

Srácok!
[Fuji bemutatónapon] milyen kedvezményeket szoktak adni?

bármi reciproka a semmi

(#31578) FLx válasza vihartigris (#31577) üzenetére


FLx
addikt

Semmi ertelmeset.

(#31579) vihartigris válasza FLx (#31578) üzenetére


vihartigris
őstag

Az nem sok, akkor nem megyek :N

bármi reciproka a semmi

(#31580) DonRazzino válasza gorgo (#31551) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nem vészesek egyébként a megrendelők. Szerencsére még nem volt olyan, hogy ne lettek volna elégedettek. Én bszom csak fel magam :D Nagyrészt feleslegesen.

@Taranis: 3000 km+ beleszalad a lábaimba egy évben, úgyhogy benne vagyok én is. Mindenféle sportot fotózok. Jellemző a terepfutás, de sok síkfutó versenyen is vagyok (pl. Ultrabalaton célt mi csináljuk 3 éve), karate stb.

@Teasüti Én most, hogy leszek szabin, elkezdtem kicsit jobban RAW-ozni és C1-et tanulgani. Meglátom, kihozok egy valami pluszt a képekből. Vagy bezárom a picsába és marad a CC jpeg. :DDD

@Clemi: Itt nincs olyan hogy igazad van, vagy nincs. Ha neked (vagy nekem) ez a nyers erő nem elég, akkor váltani kell. :)

@total90: na igen, a videó. Ez megnehezíti ám a váltást. A legszimpibb cucca a Canonnak van, akinek jelenleg csak hobbi FF MILC-e van a piacon 1.7x croppal 4k30-al. Ezt a T3 körberöhögi. Elég komoly downgrade lenne...

@lugosi: Fiatal vagyok még, és relatív nem rég óta vagyok a szakmában :-) Még fészkelődök, de egyszer majd megnyugszom és belátom, hogy amilyen szinten a T3 meg a Fujinon lencsék színvonala van, régesrég én vagyok a gyenge láncszem nem a szett. Ezt persze most is tudom már. :B

(#31581) taranis válasza DonRazzino (#31580) üzenetére


taranis
addikt

Ja jónak mondom akkor, te többet futsz mint én :)

colorizer.net

(#31582) dbala


dbala
tag

Kis infó annak aki szeretne eglobal-ról vásárolni.Vásárlás előtt én is kerestem véleményeket a boltról, hogy merjek-e. Nekem pozitív tapasztalatom van velük.
1 hét alatt megjött a rendelt objektív. GLS szállította ki.

(#31583) soldier2 válasza dbala (#31582) üzenetére


soldier2
őstag

Egy hét alatt még soha semmi nem jött meg onnan nekem. 12 nap a rekord. Az új rendelés ennél több de az ünnep miatt nézzük el nekik, hogy már 2 hete úton van a másik rendelésem.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31584) dbala válasza soldier2 (#31583) üzenetére


dbala
tag

8 nap volt. Csütörtökön este rendeltem/fizettem, másnap feladták és következő hét pénteken hozta a futár. Nem volt nagy csomag, csak egy kis 27-es jött.

(#31585) G.Guido válasza dbala (#31582) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Szintén 7 nap. Ilyen hamar még nem érkezett az Eglobaltól egyik rendelésem sem.

(#31586) dqdb válasza G.Guido (#31585) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha gyorsan feladja, akkor ez a szállítócégen/postán múlik igazán, és nem a feladón. A hónap elején 8 nap alatt ért hozzám két kerülettel arrébbról egy csomag, míg ugyanezen időszakban a feladástól számított 49 órán belül kezemben volt a vámkezelésen is átesett csomag Ausztráliából (és azért nem hamarabb még ennél is 6-7 órával, mert a futár az aznapi körének végén ért ide hozzám).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31587) szenesember


szenesember
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire jó ötlet innen rendelni: digiexpert
Van esetleg velük tapasztalata valakinek?

(#31588) lugosi válasza szenesember (#31587) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is nézegettem, főleg nem tudom, hogy milyen áfás számlát küldenek, úgy látom csehországi cég.
Tapasztalat engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#31589) Mercutio_


Mercutio_
félisten

XC 50-230 obi 127€ eglobalon :Y kérdés ideér-e vagy visszautalják januárban az árát ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31590) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#31589) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

7artisan-okat nézegetem :U :P ne csábíts

apropó, vettél már szusit?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31591) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#31590) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már meg is ettem :D

:N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31592) tacto válasza Mercutio_ (#31589) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszönet az infoert, nekem 112 lett a vegösszeg, me kerdezzetek, miert.
Egy pronat meger, söt, remele,, többet is. Amennyiben bevalik, meglesz a szerepe, ha au elessege elfogadhato 100-150 között, akar reprozasra.

:R

(#31593) Gercsa válasza Mercutio_ (#31589) üzenetére


Gercsa
senior tag

120 volt pénteken.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31594) #93677568


#93677568
törölt tag

Elérhető a 3.10-es verziószámú frissítés a Fujifilm X-T3-hoz.

(#31595) Teasüti válasza #93677568 (#31594) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt már lehet tudni mely gimbalok támogatottak és milyen szinten?
Faszé nem tudták ezt odalinkelni az fw lapjára...

"FUJIFILM is in communication with Shenzhen Gudsen Technology Co., Ltd.*, SZ DJI Technology Col, Ltd.** and ZHIYUN*** (listed in the alphabetical order) about their plan to release compatible products."
Szóval meg kell várni a gimbal gyártókat is egy fw frissítéssel? Akkor csak hónapok kérdése lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#31596) madgie válasza Teasüti (#31595) üzenetére


madgie
titán

Miért, mi nem működik most? Elindítani el lehet a felvételt most is kb bármiről, a tárcsákat meg elérem a gimbalról is két felvétel között, ha kell. Felvétel közben biztos nem állítgatok, azt normálisan csak Vari ND-vel lehetne (minden más "darabosan" változó eredményt ad), oda meg megint más hardver kell.

(#31597) Teasüti válasza madgie (#31596) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mondjuk egy focus-by-wire funkcióért ölni tudnék. Elhagyható lenne a follow focus motor natív obinál. Nekem Weebill Lab-om van, ott semmilyen támogatás nincs usb-n. Még felvételt indítani se lehet. Bár ilyen alfa verziós funkcionalitás van, mert képet ad (alulexpózott vmit) és a tárcsával lehet állítani ISO-t/zársebességet.
Ha megoldanák a mókolás nélküli felvétel indítást és az elektronikus fókuszt akkor már boldog lennék. Ha még képet is adna normálisan - ami kell az extra gimbal funkciókhoz és lehetne telefont használni monitornak (plusz az app-pal menne a távvezérlés) -, akkor kiugranék a bőrömből. App-ból lenne elvileg tracking funkció is megfelelő képátvitel esetén, ami úgy működik mint a drónoknál az automata követés. Az azért nem kis dolog, bár produkciós haszna nem sok van. Vloghoz mondjuk szuper.

[ Szerkesztve ]

(#31598) faki_


faki_
senior tag

Lehet megint Digitcamnak pénzt pumpálni eGlobal helyett... ;]

(#31599) s4tch válasza faki_ (#31598) üzenetére


s4tch
veterán

Láttál valami kihagyhatatlant?

(#31600) Mr.Csizmás válasza s4tch (#31599) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

H1 = 270k

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.