Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) i400 válasza jlaudio (#31150) üzenetére


i400
senior tag

Köszönöm, ránézek!! :)

(#31152) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!
Várható szerintetek valamilyen akció a közeljövőben ( Black Friday stb.) Eglobalon vagy Einfinityn? Visszaolvasva az előző években nem nagyon találtam ilyesmire utalást. A Fujifilm Magyarország hirdetett akciót nemrég, de sajnos én XF 35 1.4-et szeretnék venni, amire nem vonatkozik.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#31153) FLx válasza adnoctum18 (#31152) üzenetére


FLx
addikt

Azert a szurke importos arakra mar nem szokas nagyon akciozni. Neha lehet fogni 10%-ot meg ezekbol az arakbol, de nagyon ritka.

(#31154) madgie válasza FLx (#31153) üzenetére


madgie
titán

Kínai oldalakon azé' vannak fura ünnepek, mint például a szinglik napja, november 11-én :D Olyankor ki lehet fogni akciós árakat.

(#31155) MC Pite válasza Gercsa (#31131) üzenetére


MC Pite
veterán

Annyiért baráti, gondoltam lövök egyet; de pár másodperc után megint arra jutottam: minek nekem? 56/60nál hosszabb, pff, vagy 7 éve nincs, csak egy manuál Obi. Vagy béna vagyok, vagy nincs olyam téma amit fotózok és jó lenne (állatkertbe már vittem telét, de sose nézem azokat vissza).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31156) adnoctum18 válasza madgie (#31154) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszönöm, megvárom az idei szinglik napját a vásárlással! :D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#31157) MC Pite


MC Pite
veterán

Skacok, nem tudják javítani a TT350-es vakumat.
HSS... hm, sok egyéb szempont nincs, a korrekt áron túl. Mit érdemes számbavenni még? Nagytesón is gondolkodom (neccesen fér be a táskába, viszont nap ellenében hasznosabb és a segédfénye is használható, szemben a 350esével, legalábbis emlékeim szerint ezek a fő különbségek, meg 25 helyett 30k nagyjából az ára kintről).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31158) gorgo válasza MC Pite (#31157) üzenetére


gorgo
őstag

Meg kell kicsit erőszakolni azt a táskát...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31159) kovsol válasza adnoctum18 (#31152) üzenetére


kovsol
titán

Eglobal néha küld e-mailben -5% kupont.

May the Force be with you!

(#31160) taranis válasza kovsol (#31159) üzenetére


taranis
addikt

Mondjuk olyan van mindig fixen nem? Én rég nem vásároltam onnan, de ezek vannak felírva nálam:
JUSTA599
BUYBE4LEAVE
BUY599
Valamelyik csak jó.

colorizer.net

(#31161) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Segítség kellene.
A lényeg, hogy szeretnék egy újabb gépet (eddig kizárólag fuji vonalon mozogtam, más gépem nem is volt, most is 3 adja ki a palettát).
Viszont. Akartam ismerkedni a sony alpha gépekkel is kicsit. Édesapámnak szeretnék karácsonyra egy gépet és arra gondoltam, a sony jó is lenne ha nem jön be nekem, ha igen akkor pedig a fuji x100ast adnám neki.
A6000ről, a6000 kitre fejlődött az igény a sony fórumban okoskodva erről a dologról. Aztán most ott tart a dolog hogy a6500 135-ös kit obival.
Ekkor merült fel bennem az x-t30 mert épp egy tesztet olvastam róla. Nekem jobb lenne ugye a fuji vonal miatt maradni is itt, de nem tudom eldönteni mit is akarok és így + infókat kértem a sony fórumon és kérek most tőletek is.
Amire ő használná a gépét az az utazásai során a fotózások, havas / tengeri /táj témák / városi barangolások / épület belső terek / emberek.
Erre (levetkőzve a fuji iránti elfogultságot némileg) az a6500 lenne jobb vagy pl az x-t30?
Ha a fuji, akkor milyen obival a kitben kaphatón felül?

Ami nekem megkapó a fujiban, a kezelőszervek és tárcsák sokasága, de pl a sony váz jobban tetszik a modern formavilág miatt, míg a kereső már a fujin jön be jobban, az időjárás állóság pedig megint sony.

köszi szépen!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31162) FLx válasza Masooo (#31161) üzenetére


FLx
addikt

Azert ez a ket gep kozel sem egy arkategoria. Szoval en tuti megvennem neki a T30-at aztan meg lehet venni a kulonbozetbol obikat, ami neked is jo meg neki is.

(#31163) soldier2 válasza Masooo (#31161) üzenetére


soldier2
őstag

Ha már X T30 akkor nézd meg a H1-et is. Profibb váz, Ibis, cserében lassúbb az autofocus, és egyel régebbi a szenzor, és nem kicsit nehezebb . Rá egy 18-135mm-es obit, a többi majd kialakul idővel.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31164) Masooo válasza FLx (#31162) üzenetére


Masooo
aktív tag

Az ár nem mindig tükrözi a tudást és a legfontosabbat, a képminőséget. Ezért gondolkoztam ezekben, amúgy a sonyiért kb 70.000rel kellene többet adnom ahogy látom a 135el kitben mint a fujiért 55ös kitben.
Igazából ez az a pont amire kiváncsi is vagyok, a tudás, hogy az x-t30 mit tud pl a sonyhoz mérve.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31165) FLx válasza Masooo (#31164) üzenetére


FLx
addikt

Nem tudom milyen orszagban nezed az arakat, de itthon 170 ezer az a kulonbseg. Szerintem te itt kevered a T30-at a T3-al. Eleve az utobbi van egy ligaban a 6500-al, nem a 30-as. BTW most jon a 6600-as...

[ Szerkesztve ]

(#31166) Masooo válasza FLx (#31165) üzenetére


Masooo
aktív tag

e-infin a forrás.
sony 1139 kitben
x-t3 1259 kitben
t30 939 kitben.
a 2 fuji 18-55el a sony a 135ös obival.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31167) FLx válasza Masooo (#31166) üzenetére


FLx
addikt

Hat, ennyiert nem gondolom, hogy sok kerdes van. Ahogy irtam, a 30-asnak nem sok koze van a 6500-as Sony-hoz, inkabb a T3 erhet oda. A fo kerdes, hogy mennyire kell videos vagy fotos gep. Es kell-e neked IBIS.

[ Szerkesztve ]

(#31168) madgie válasza FLx (#31167) üzenetére


madgie
titán

Miért, az A6500-nak dual slotja van? Vagy 3.69 megapixeles EVF-e?

Soroljam még? Az A6500 sokkal közelebb van az X-T30-hoz, mint a T2-höz.

(#31169) Masooo válasza FLx (#31167) üzenetére


Masooo
aktív tag

Video ritka, megesik de tényleg elenyésző, egy egy túrán 3-5000 kép is elmegy 3 hét alatt, de videóból 2-3 és 5 perc alatt erősen.
stabiról nem tudok mit mondani, csak most lett olyan gépem amiben van és még nem sok időm volt ismerkedni vele. Sokan szeretik, vannak akik annyira nem, de a saját tapasztalat lesz a döntő. Apumnak sem volt még stabis gépe.

viszont olvastam kicsit utána amit mondtál, hogy megjött a 6600, nos ez okozhat némi áresést 6500 vonalon, így ha képben marad az, akkor lehet várni érdemes egy keveset.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31170) soldier2 válasza Masooo (#31169) üzenetére


soldier2
őstag

Fujiból a T30 szintjére esett az X H1 ára (fél éve még kb annyiért adták mint most a T3-at). Tényleg ne zárd ki kapásból. Nálam is a T30/T3 közt ment a vívódás (meg Sony FF), még ismerkedünk, de nagyon elégedett vagyok vele (ami persze semmit nem jelent, a T30-al is az lennék :)), de egy kis utánajárást megér.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31171) Masooo válasza soldier2 (#31170) üzenetére


Masooo
aktív tag

olvasgatom épp az angol leírást teszteket róla, már az x-H1ről. Amúgy tetszetős amit eddig láttam, most hatalmas a káosz a fejemben.
Jómagam azt hittem az xt3 jobb a xh1nél, és vannak tényezők amiben talán igen, de ez egy igen komoly darab. A kis képernyő a jobb "vállán" mondjuk nem a szívem csücske :(

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31172) soldier2 válasza Masooo (#31171) üzenetére


soldier2
őstag

Nem kell nézni, ha nem akarod, de nagyon gyorsan rááll az ember szeme. A "H" sorozat egyértelműen a "T" fölé lett belőve, csak a T3 már újabb generáció. A T30 áráért viszont nagyon megéri, ha nem fontos a kicsi méret. Van kisebb dslr a H1-nél, cserében a fogása is nagyon jó.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31173) mikrofon válasza Masooo (#31169) üzenetére


mikrofon
addikt

Érdekesen hangzik 3-5000 kép 3 hét alatt.
Ez mennyi kép egy évben? Hiányszor ennyi?
Mi lesz a sorsa akár annak a 3-5.000 képnek vagy akár a többszörösének ha a 3 heti periódus rendszeresen ismétlődik?

(#31174) pethob válasza Masooo (#31161) üzenetére


pethob
aktív tag

Nem fogsz egyértelmű választ kapni arra, hogy melyik a jobb kamera, mert ilyen válasz egyszerűen nincs. A Sony is, Fujifilm is kielégítően jó fényképezőgépeket gyárt, amivel tök jól lehet dolgozni. Szóval vedd azt, ami szerelem!

De! Ha te vagy faterod maradnátok a Fuji vonalon, akkor nem vennék más rendszert. Gondolj bele, tudnál kölcsön kérni/adni optikát, nem kéne mindent 2x megvenni!

Arra sem látok okot, hogy kéne neked a valami-135 zoom optika. A felsorolt témákból sem következik, hogy kéne a zoom, de ha a B terv egy x100-as ajándékozása, akkor már végképp nem értem. Utazáshoz kis, könnyű gép kell, és a 18-135 optika minden, csak nem könnyű. A Sony változatot nem ismerem, de a fizikát igen. Szóval az sem lehet könnyű. Hidd el, az összes gyártó alapzoomjai közül is kiemelkedő a Fuji 18-55. Én nem néznék helyette mást. Inkább mellé egy jó fixet. (T30-ra a F2 sorból választanék, T3-ra az F1.4-ből.)

Időjárás-állóságon sem rugoznék addig, amíg legalább az egyik összehasonlítandó nem full vízálló, amit 1-1-be vághatsz be a tengerbe. Itt bármelyik felsorolt időjárásálló annyira, hogy értelmes körülmények között minimálisan vigyázva rá tök jó eséllyel nem lesz baja.

A H1-et felejteném utazáshoz. Ha van jó áron T2/Pro2, esetleg T20 az is bőven elég lehet.

IBIS nincs a (H1-et kivéve) Fujiban. Nem fog hiányozni. De ha mégis, az alapzoom (is) stabilizált. Videóhoz jó, ha a fixek is stabilizáltak, de fotónál 50mm alatt szerintem teljesen értelmetlen, a teleobjektívek meg általában stabisak. (Kivéve a fix 90)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#31175) Masooo válasza pethob (#31174) üzenetére


Masooo
aktív tag

Szia

Ezért jó a fórum :) Mindig változik a szemléletem, mert bele tudok emelni olyan elemeket, amiket a ti nézőpontotok miatt kapok mint impulzus. Köszönöm szépen!

Ebben amit írtál annyi megszívlelendő dolog van, hogy máris megyek újra teszteket keresgélni és átnézni az ajánlott vázakat. Azt már tudom, hogy marad a fuji vonal, már csak azért is mert valóban, az optikák cserélgethetőek lesznek.
Izgalmasan indul a nap :)
Meg kellene találni egy boltot ahol ezek a fuji gépek mint ott is vannak és meg lehet őket tapogatni, hisz a kézre állóság is egy fontos szempont.

Esetleg az x-t2ről véleményed is van? Akár pro-kontra.

mikrofon: Általában 2-3 ilyen terjedelmű út van egy évben és mellé pár 2-5 napos. A cél a kikapcsolódás lenne, így ez is generál sok képet, viszont mindig befigyel a munka is, így a legtöbb kép azért készül, hogy esetlegesen később felhasználható legyen (marketing anyagok / esetleges értékesítés weboldalak öltöztetése). A másik oka pedig a tanulás. Szeretek fotózni, de be kell vallanom magamnak, hogy nem tudok profin fotózni. Viszont szeretnék. Nekem 1 téma is elég sok képet jelent, mert sokszor 10-20 képet is készítek róla és később kiértékelem őket, megnézem a beállításaimat amit alkalmaztam 1-1 esetben, majd igyekszem eldönteni melyik tetszik nekem a legjobban. A következő nap ha találok hasonló napszakban kb olyan vagy UA a témát akkor ezzel a beállítással megint lencsevégre kapom és igyekszem finomítgatni a beállításokat tovább. Ebből következik az is, hogy a fenti szám egy tetemes része selejt formájában képződik. Nekem fontos az önképzés, de persze néha örülnék egy táblázatnak, ahol 1-1 váz+optika esetén írva vannak az ajánlott beállítások témára kategorizálva. Az jó kiindulási alap lenne, viszont ilyen mankót meg ki adna közre, szóval marad a kísérletezés.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31176) mikrofon válasza Masooo (#31175) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak azért kérdeztem, mert ilyen szintű képkezelésnél, ha nem csak archívumba megy, akkor az ezekkel kapcsolatos tevékenységekhez (felvételkori tárolás, mentés, feldolgozás, kész képek és nyers formátumot biztonságos, hosszútávú tárolása) szükséges eszközök költségét is célszerű bele venni a felhasználható keretbe.

(#31177) Masooo válasza mikrofon (#31176) üzenetére


Masooo
aktív tag

Ezek már rendelkezésre állnak, így igazából egy gép a cél és az is inkább azért, hogy ajándékként adhassak egyet. Nem feltétlen dicséretes dolog, hogy ezt úgy teszem, hogy mondjuk magam is jól járjak, de a másik gép is elég friss így nem karcos lehasznált ajándékról van szó, csak talán kiigazítok egy lehetséges tévedést. :B Mindegy, rossz vagyok.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31178) Masooo


Masooo
aktív tag

Kinéztem a fuji oldalon egy boltot (fókuszfotó - bocskai út BP), remélem ott van készlet és megtapogathatóak is a vázak. xh1 / tx30 /xt2
Viszont ha van jobb ajánlat (boltra), akkor természetesen fogékony vagyok és megyek oda.

Olyasmi kérdésem lenne, hogy felötlött bennem a pixelösszevonás és a telefonok fotó részének működése. Ekkor olvastam egy fotós szenzorról amit a sony alkotott és már ezt a technológiát használja.
Érdemes lehet erre várni, megeshet, hogy jövőre berobban és tarolja a piacot amivel a most megvett gép elavult lenne, vagy ettől azért korai félni, mert már olvastátok, láttátok és tudtok is róla többet mint én 1 cikk alapján.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31179) FLx válasza Masooo (#31178) üzenetére


FLx
addikt

Hivd fel oket, mert a boltok 99%-a nem tart keszleten bemutato darabot es kibontani meg nem szeretnek. Fotoplus-ban szokott lenni minden Fuji a vitrinben, ha jol remlik.

(#31180) Mirman válasza FLx (#31179) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem is fotoplus , vagy 220volt bemutatóterem . Én 220voltban voltam nem régen tapogatni és kérdés nélkül bontották ki a vázat amit szerettem volna .

(#31181) wms válasza Masooo (#31178) üzenetére


wms
senior tag

+1 a Fotoplus-ra. :K

(#31182) Masooo válasza wms (#31181) üzenetére


Masooo
aktív tag

meggyőztetek, azt tettem az itinerembe :) köszönöm!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31183) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni Samyang objektívhez!
X-T20 - hoz vennék egy 85mm Samyang objektívet. Csak látom hogy van 1.4 és 1.8-as verzió! Az világos hogy a 1.4-es ff -re az 1.8-as APS-C-re van tervezve meg súlyban kb fele annyi az 1.8-as. De vajon képalkotásban van-e különbség? Ilyen összehasonlító tesztet még nem találtam.. Árban szinte nincs különbség, számomra a tömeg is lényegtelen, egyszerűen csak a jobbat/használhatóbbat szeretném megvenni :) Köszönöm ha valaki tud segíteni!

flyer

(#31184) pethob válasza Masooo (#31175) üzenetére


pethob
aktív tag

Szerintem amire Te használni szeretnéd a leendő géped, azt a T2 is tudja megfelelő minőségben. Sokkal jobb áron kapsz T2-t, mint T3-at. Én a T3 megjelenésekor nem is váltottam a 3-asra, mert elenyésző amikor a jobb fókusz rendszer elengedhetetlenül kéne, ugyanakkor az új hátsó megvilágítású szenzor képei (zajkezelése) nem tetszenek annyira.
Persze nem jelenti azt, hogy a T3-nak rossz képe lenne, de a zajkezelés szerintem nem javult, és akinek ráállt a szeme, az látja a különbséget. Akinek a videós képességek és/vagy a szuper fókuszrendszer miatt kell a T3, az persze azt vegye, ezeken a területeken sokat fejlődött a váz.
Bár pontosan nem ismerem a T30-at, de én azzal szemben is így látatlanban is inkább T2-t venném. Sokkal jobb ergonómia, alig több pénzért.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#31185) Parci válasza pethob (#31184) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg sokkal jobb kereső, amire ritkán hívják fel a userek figyelmét, pedig szerintem a milc-cel való fotózás egyik sarokpontja. nagyon sokat megér egy nagy, penge evf.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31186) Masooo válasza pethob (#31184) üzenetére


Masooo
aktív tag

Hát igen, nézegetem és emésztgetem és lassan meg is fogom őket, de igazából az xh1 a kitben adott obit hozzá külön megvéve mert ugye itt csak a váz van, kitet nem találtam, már 25 Eurral drágább mint az xt3. Ettől függetlenül a sok sok tesztkép amit megnéztem, akár kezelt akár kezeletlen volt, mindkettő esetén tetszett nekem. A különbséget is igyekeztek elmagyarázni a kettő között olyanok, akik mindkettőt napi szinten használják és meg is értettem a különbséget, így azt mondhatom, hogy nekem igazából ha ezekből kellene választani, mindkettő kb egyformán használható lenne. az xh1 talán cseppet jobban, mert bár a stabi nem igen kell, de sport téma sem sokat kerül lencsevégre nálam így a szuper xt3 erőssége sem annyira fontos nekem. Árban viszont kb egál a kettő. A sony a6500 árban itt van, de arról a vonalról most letettem mert obi szinten nulláról kellene építeni és a kites obik sem igen jók, legalábbis a teszteken nézett képek nem tetszettek nekem.
És itt lép be a t30 és az xt2 a képbe. Mert képben igazából a t30 megkapta ami a t3ban van így kb arra lehet számolni, a xt2-t viszont át kell néznem még és főleg a két gépet egymáshoz. Azt viszont látni, hogy ebből a kettőből választva végül, 100.000 felett marad ft-ban és mégis kielégülnek az igények. Az pedig máris mehet egy objektívbe. Azaz ár/érték/igény arányban ez lenne a helyes döntés.
az xt2 még felet lő nekem de holnap ránézek arra is.

Naív kérdésnek hathat de ezeknél a váznál is megvan az, hogy ha belenézek a keresőbe akkor lcd off?

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31187) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
A Fuji 50-140 f2.8 objektívvel kapcsolatban érdekel minden tapasztalaton alapuló információ.
XT-3 vázam van.
Az AF-a milyen gyors, főleg AFC-ben?
Sport fotózására mennyire használható?
Fuji 90mm f2-m volt, de sajnos nem igazán vált be ere a célra...(nem a fix mivolta miatt...)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#31188) Clemi válasza excalibur36 (#31187) üzenetére


Clemi
veterán

Tudomásom szerint a 90/f2 a leggyorsabb és legélesebb fix a sorozatban. Ha nem a fix mivolta miatt, akkor mi volt a gondod vele?

(#31189) Parci válasza excalibur36 (#31187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a 90-es af-je nem elég jó, akkor... nikon dslr :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31190) vihartigris válasza Parci (#31189) üzenetére


vihartigris
őstag

vagy Sony MILC

bármi reciproka a semmi

(#31191) soldier2 válasza excalibur36 (#31187) üzenetére


soldier2
őstag

Ha eladó lesz a 90mm, dobj egy pm-et. :)

Clemi: élességben a 80mm f/2 8 még rátett egy lapáttal, csak az af bűn lassú állítólag.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31192) Clemi válasza Parci (#31189) üzenetére


Clemi
veterán

vagy kicsit tanulmányozni a váz AF módjait és gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, :) vagy Canon 1DX Mark II +70-200 2,8 :D

(#31193) mikrofon válasza excalibur36 (#31187) üzenetére


mikrofon
addikt

90/2 nem volt. Viszont van 50-140/2.8 X-T3-on. Szaladó embereket tudok vele fotózni sőt még rohangáló gyerekeket is sport eseményen. Valóban a találati arány nem egyenlő a Sony a9-cel. Ezt megtapasztaltam. De ugye árban is a töredéke. Azonban még bőven a használható kategória felett van.

Két kulcs dolog van vele.
- Egyik a nagy blende nyílás, nem kell a legtágabb, de még tűzőnapon sem állítok szűkebbet mint f8. Amúgy inkább törekszem az f4-f5.6-ra. Ennek pedig ugye az az oka hogy af-c-ben nincs bendebeugrasztás. Ez egyébként Sony-n is így van.
- második pedig a választott fókusz mód, folyamatos követőt kell választani az arc és szem helyet. Ráadásul azt jól kell beparaméterezni. Nah ebben, mármint a szemkövetésben, jobb lehet a Sony. De ha elengeded a szem és / vagy arc követést és helyette követő módban a kis négyzettel célzod be a fejét, témát, akkor használható még az a9 után is. Egyébként jön X-T3 firmware frissítés a közeljövőben.

Ha nem Sony a9-ben és gyors, több motoros gm lencsékben gondolkozol, akkor javaslom próbáld ki a kiválasztott Sony szettet előtte. Mert elképzelhető, hogy abban is csalodsz és inkább a technikán kell változtatni vagy sokkal több pénzt beletolni...

Igen az a9 (fw5.0) + GM 135mm csodákra képes együtt és össze se hasonlítható az X-T3 - mal. Olyannyira, hogy aki azt mondja hogy a MiLC AF-jen nincs DSLR szinten még, az vagy nem mond igazat vagy nem próbálta még a Sony pro a9 alapú szettjét...

Tudom több topikban rendszeresen előjön hogy aki a legjobb fókuszt akarja az vegyen drága DSLR-t. Igen lehet ebbe a tévhitben ragadni, vagy ki lehet próbálni az a9-et fw5.0-val és jó gyors lencsékkel és lehet csodálkozni....

[ Szerkesztve ]

(#31194) Parci válasza mikrofon (#31193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos jó az a9, de azért a legtöbb usernél nincs benne az alaphalmazban. amúgy összelőtted egy d5-tel is (és kiismerted mindkettőt rendesen)? csak mert azt sem hiszem, hogy ebben a témában a dslr-rel szemben sok kifogást lehetne találni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31195) mikrofon válasza Parci (#31194) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezzel egyetértek. Részben. Ami biztos hogy mindkettő csodákra képes. Egyszóval sem akartam azt írni hogy a pro DSLR-ek rosszak! Nagyon is jók! De a fókusz tudás megvan az a9-ben emellett szerintem több dolog is van ami könnyebbé és jobbá teszi a használatát pont amiatt, hogy milc és nem dslr.

(#31196) TayRol válasza soldier2 (#31191) üzenetére


TayRol
veterán

eladó 90-es engem is érdekelne. :D

(#31197) mikrofon válasza mikrofon (#31193) üzenetére


mikrofon
addikt

A blendebeugrasztást rosszul írtam. Valójában kiugrasztás a jó szó. Azaz, hogy az AF-s módban AF idejére tág rekeszre ugrik ki a blende... Ezért is az AF-s pontosabb és gyorsabb mint az AF-c. Ez Sony-nál is így van ráadásul ott AF-s esetén pdaf után caf-fel is ráellenőriz. Emiatt pontosabb rossz fényviszonyok esetén az AF-s.

(#31198) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

érdemes várni használtpiacon 35-re, vagy vegyek eglobalról? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31199) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

van itt 15-45 használó, aki rutinos is már? meg lehet szokni a powerzoomságon felül, hogy fogalmam sincs, hogy épp milyen fókusztávolságon van az obi? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31200) Gercsa válasza Parci (#31199) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én mikor megvettem próbáltam összehasonlító "tesztképeket" lőni, hogy a 27-es palacsintához képest tudjam értékelni, és az őrületbe kergetett pont ez, hogy nem tudtam mikor van 27 millin, illetve mert minden visszanézésnél behúzta magát és elfelejtette az aktuális állását. (azóta persze már van firmware a behúzásra)

De ami a lényeg, hogy mikor ezt viszem magammal, és kirándulás van akkor ez egyáltalán nem számít.
Nagyrészt a két véget használom rajta, mikor meg nem, akkor meg úgyis a látvány segít a komponálásban és nincs szükségem a tudatra, hogy ez most hány milliméter.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.