Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) #16820480 válasza Gercsa (#32550) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sőt, lehet firmware-rel vízállóra is frissíteni :P

(#32552) vihartigris válasza Gercsa (#32550) üzenetére


vihartigris
őstag

"13mm 1.4 jobban izgat" ilyen obiról még nem hallottam

"a 85mm-est fujin is lehet firmware-el f/1.6-ra frissíteni?" mi is lenne a kérdés?

bármi reciproka a semmi

(#32553) #16820480 válasza vihartigris (#32552) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#32554) vihartigris válasza #16820480 (#32551) üzenetére


vihartigris
őstag

:C

bármi reciproka a semmi

(#32555) Gercsa válasza #16820480 (#32551) üzenetére


Gercsa
senior tag

Láttad a sonys videókat erről?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32556) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nincs esetleg Szeged környéki köztetek?

Egy olyan jutott eszembe, hogy csinálhatnánk-e egy olyat, hogy közösen lefényképezünk (ugyanott, ugyanakkor, ugyanolyan iso-n, záridőn és rekeszen) valamit kültéren, pl tájkép, és kicseréljük a fileokat (oké főleg én vagyok rá kíváncsi :) ), össze szeretném hasonlítani egy bármely APS-C fuji dinamikus átfogását az m43 gépem dinamikájával.

(#32557) Mercutio_ válasza lugosi (#32556) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kültéren esélyes, hogy nem lesz ugyanolyan a kép hiába manuálban azonos értékeket adsz meg és ekv látószőgű obikat használsz (fénymennyiség, felhők mozgása, az egyes gépek gyári vs. valós iso értéke, stb.)
De ettől még mint mini fotós tali és tapasztalatcsere hasznos persze :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32558) PuMbA válasza lugosi (#32556) üzenetére


PuMbA
titán

[link] :) és [link] Hátha segít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#32559) hp1950


hp1950
tag

Sziasztok!
Hétvégén használtam volna az X-T3 vázhoz a portré markolatot, és azt tapasztaltam, hogy a Boost kapcsolón kívül nem reagáll semmire a váz. Nem exponál , korrekciós tátcsák , AE-L, AF-L gombok nem aktívak. Lock üzemmód nincs bekapcsolva! Utoljára kb. fél éve hazsnáltam, akkor minden ok. volt.
Tipp esetleg? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#32560) lugosi válasza PuMbA (#32558) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi az első sokat segített. Nem tudom, hol lehet a hiba, ez alapján nem szabadna, hogy gond legyen. Lehet, hogy a rawkonverterem nem jó, kipróbálom a napokban mással. Az nem tudom mennyit számíthat. Kombinálva esetleg személyes bénasággal.

Mercutio: igen több változós a dolog annál mint amit leírtam igazad van.

(#32561) MC Pite válasza deathtania (#32532) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy evf-es mft gép, ha egy hónap alatt nem unja meg, akkor egy palacsinta fixet még hozzá.

Igen nagy az esélye az általad felsoroltakkal hogy érdektelenek lesznek. Beleférnek a keretbe kitobival meg akár manuál fixel együtt is (kollégám épp múlt héten kérte segítsek beárazni az övét).
Vagy X-E1.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32562) DonRazzino válasza hp1950 (#32559) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Volt nekem is gond vele, hirtelen eldobta a kapcsolatot és azt jelezte, hogy mindkét markolatban lévő akksi fullra le van merülve és persze nem ment más sem. Egyszer haverom megpuccantotta 96%+ alkohollal a gépem és a markolat érintkezőit, azóta egyszer sem jött elő a hiba.

Más: Van esetleg fővárosi vagy Buda közeli topictárs, akitől kölcsön tudnék kérni egy XF 1.4x TC WR-t? Most tervezek venni (úgyhogy, ha valaki épp megszabadulni tőle, akkor ne kíméljen privátban írni), előtte szívesen kipróbálnám. Cserébe szívesen ott hagyok valamilyen obit. Ugyanitt szívesen fogadok tapasztalatokat is a cuccosról. XF50-140-nel és XF100-400-al használnám.

(#32563) Gercsa válasza DonRazzino (#32562) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én kb. egy évben ha egyszer veszem elő 50-140-el, háát nagyon véleményes.

Lehet én vagyok az aki nem foglalkozik vele eléggé behatóan, de az én szememnek a 24Mpixeles vázakon nagyon sokat nem hoz az utólagos crop-hoz képest.

Ha nagyon messzire kell látni akkor a 140 f/2.8-on vagy a 196 f/4-en annyira nem nagy különbség, és ha amúgy is sok a fény akkor még lehet az 50-230 vége is kényelmesebb.

Elvetemültek mint én akár af-es makró közgyűrű mögé is felcsavarhatják elvileg nem kompatibilis obikhoz is makrózni, mondjuk nálam az is max évente 1 alkalom próbaképp.

A 100-400-nál több értelmét látom talán, bár olyanom meg nincs, de gyanítom hogy ott praktikusabb, mert azt nem sokan használják a 100mm-es állásban, viszont az az 560-as vég meg mindenkinék kéne. Ha van fény, akkor ott lehet haszna.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32564) Matska


Matska
senior tag

Érdeklődnék mi a vélemény a 27-es palacsintáról?
Újra és újra felmerül a gondolat, hogy kellene venni egy kipróbálás erejéig, de aztán alábbhagy a lelkesedés. A 23/2 mellé(helyett?) lenne. Utóbbi látószögétől, karakterétől, méretétől nem vagyok hanyatt esve.
Egy 12/2 és 56/1.2 van még a háznál, akikkel együtt lakna :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32565) MC Pite válasza Matska (#32564) üzenetére


MC Pite
veterán

Kicsi, kicsit sótlan.Éles, de sem a 23/2 mellé, sem helyett nem venném. Ez se a kedvencem, de túrázni(egy obival) vagy a pici mellé jobb mint a 27es (beltéren meg főleg).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32566) hp1950 válasza DonRazzino (#32562) üzenetére


hp1950
tag

Köszönöm a választ!
Az akuk állapotát mutatja. Csak a gombokra nem reagál. Mondjuk nem eredeti aksik.

(#32567) Matska válasza MC Pite (#32565) üzenetére


Matska
senior tag

Még átgondolom ezek alapján. Pici nincs, a nappali tágas :)
Összességében - látószögben, karakterben, méretben - a 35 1.4 volt eddig a kedvenc, de az orrtologatós fókusz miatt féltem, hogy baja lesz, amikor pl csak úgy hátizsákban kallódik ásványvíz meg állvány mellett. Megvárom azt frissítik-e, addig marad talán a mostani felállás.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32568) DonRazzino válasza Gercsa (#32563) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi, hogy írtál. Én főleg a 100-400-on használnám, az 50-140 munkagép és ott kell a kettőnyóc mint egy falat kenyér. Nem is tudom mi a bánatnak írtam oda az utolsó mondatot :D Mondjuk azért, mert ha valaki XF80-on használja azzal a tapasztalattal nem tudok mit kezdeni, mert olyanom nincs.

(#32569) MC Pite válasza Matska (#32567) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem a hely, a fény miatt nem annyira jött be nálam bentre. Rendes világításnál még ok, utána a 2,8 is 2,8, isoban és lépked fel a váz, de kevesebb fénynél meg huntol is az obi, mert a pici kis üvegen nem megy be sok fény.
Ja a 35/1.4 az más tészta, az első X fixem, és egyben az utolsó is ez lesz. Nem hibátlan, de ha összesen 1 obim lehetne, ezt tartanám meg.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32570) s4tch válasza Matska (#32564) üzenetére


s4tch
veterán

Én elsőként a 27 pancake-et vettem az XT2-re, annál az egyszerű oknál fogva, hogy ebből volt épp eladó, és valamit muszáj volt gyorsan vennem egy utazás előtt. A képminősége szerintem kiváló, és az átfogást is meg lehet szokni. (Nikon APS-C-ről jöttem, azon gyakorlatilag csak a 35mm f1.8 volt évek óta.) A mérete is tökéletes, még a manuális rekeszgyűrű hiánya sem volt nekem zavaró.

Viszont lassú és hangos a fókusz, illetve az én objektívem tönkre ment, elvileg nem is gazdaságos javítani. Itt a hiba leírása, ami nálam is jelentkezett:
https://www.fuji-x-forum.com/topic/6412-xf-27mm-error/
Szóval én gari nélkül még egyszer nem venném ezt az üveget, és ha egy garis pancake, illetve egy XC 35mm közül kellene választani, akkor a fejlettebb fókusz miatt valószínűleg a műanyag 35mm mellett döntenék.

(#32571) #16820480 válasza Matska (#32567) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 27-es is amúgy orrtologatós fókuszú, szóval sokkal előrébb nem lennél :N

(#32572) Matska válasza #16820480 (#32571) üzenetére


Matska
senior tag

Pont azt néztem ma reggel :(

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32573) Ébri válasza Matska (#32567) üzenetére


Ébri
senior tag

Én egy olcsó övre is fűzhető "lense case"-ben hordom, ha nem fotós hátizsákban, azt elég vastagnak érzem, hogy normál hátizsákba is dobható legyen. Bár én az IF-es obikat se hordanám csak magukban.

[ Szerkesztve ]

(#32574) Matska válasza Ébri (#32573) üzenetére


Matska
senior tag

Nem csinálok belőle rendszert, de legutóbb sem szerveztem túl a pakolás, amikor hajnalban kiengedtem a macskát és azt látom, hogy tiszta az ég, fenn a Skorpió, menni kéne.
Általában ilyen worst case scenario, de időnként megesik.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32575) Gercsa válasza Matska (#32564) üzenetére


Gercsa
senior tag

A 27-esnek szerintem két esetben van nagy jelentőssége.
-Ha kicsi vázra teszed, (E3, vagy a kereső nélküli vázak)
-És ha 45 ezer forint újonnan.

Önmagában csak az objektívet vizsgálva nem egy nagy dobás.
A fennt említett környezeti tényezők esetén must have, hiszen kapsz egy kabátzsebben hordható kvázi kompaktgépet apsc szenzorral, és egy olcsó kínai manuál objektív árából van egy AF-es originál fujid ami még ráadásul éles is.

Egy x-e3+ jóáras 27mm például kb. fele áron megkapható mint az x100f, nyilván nem lesz ugyanolyan a 2 gép de ilyen áron értelmes alternatíva.

(Egyébként dupla közgyűrűvel majdem 1:1 makrót is tud ez a kis obi)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32576) Ébri válasza Matska (#32574) üzenetére


Ébri
senior tag

OK, de én ezekben tartom, tehát ha felkapom, már benne van. Ill. a maradék a kis fotós hátizsákomban (alja fotós, teteje hátizsák). Nem bízok magamban, hogy nem teszek kárt benne, ha szabadon, ill csak sapkákkal van. Pláne a 35/1,4 sapkája, ami néha kézben fogva, hozzá nem érve is leugrik.

(#32577) Matska válasza Ébri (#32576) üzenetére


Matska
senior tag

Általában ha több objektívet viszek, akkor egy a gépen a nyakamban, másik a hátizsák oldalsó zsebében, vászon tatyóban, vagy kabátzsebben, harmadik otthon a polcon :)

3 objektívet nem hordok magammal túrázásokhoz, csak ha pontosan tudom, hogy kelleni fog (nem szokott kelleni).

Otthon nem tartom tatyóban, mert úgy átláthatóbb számomra.

Gercsa: köszi, a 27-est elengedem végleg :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32578) hp1950 válasza DonRazzino (#32562) üzenetére


hp1950
tag

Ma vettem 96% alkoholt. Áttöröltem az érintkezőket a markolaton illetve a vázon.
Újra működik minden funkció. :C
Köszönöm a tippet és a választ! :R

(#32579) vihartigris


vihartigris
őstag

(#32580) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

udv a tagoknak, van esetleg valakinek itt Fuji EF-X 20 vakuja?
az lenne a kerdes hogy bekapcsolt allapotban, ha nincs a gepen (ez fontos) akkor kikapcsol e egy ido utan? igazabol mas gepen lenne hasznalva kozeperintkezoskent, ezert nagyon nem lenne jo hogy kikapcsolgasson (es persze nem is elesztene fel semmi). a kezikonyvben egy mukk nincs errol.
:R

A camera does not make art, the artist makes art.

(#32581) |AP|


|AP|
veterán

A Patona Platinum akksi vajon mennyire szereti a 30 fokos mosógép programot egy nadrágzsebben átvészelni? :U
Öröm az ürömben, hogy legalább nem a gyári volt... Pedig már villogott a piros jelzés ma az utolsó pár képnél, de szerencsére nem cseréltem

(#32582) sasNAXO válasza |AP| (#32581) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Írd majd meg ha esetleg tesztelted (akár csak egy fesz. mérővel), engem érdekel. :) Nekem volt pendrive-om ami két 40 fokos mosást is túlélt és másban halt meg. :DDD
Alapvetően az akksik nem szeretik ha rövidre vannak zárva, plusz a lítium cellásak sérülnek ha talán 3-5% kapacitás alá kerülnek, szintén kérdéses, hogy a benne lévő elektronika úszott-e és ha nem, akkor esetleg tudta-e védeni valahogy. A saját hasonló akksimat nézegetve akár talán még lehetséges is, hogy a belseje száraz maradjon.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#32583) vihartigris válasza |AP| (#32581) üzenetére


vihartigris
őstag

A 30 fokkal nem lehet baj, nyáron magasabb hőmérsékleten is működnek az aksik :DDD

bármi reciproka a semmi

(#32584) |AP| válasza sasNAXO (#32582) üzenetére


|AP|
veterán

kívülről semmi sem látszik (azon kívül hogy szép tiszta lett :DDD )
Most silica géles zacsik között pihen, később ránézek. Kérdés hogy belül mi történik.
vihartigris: én sem a 30 fokmiatt aggódom, a mosóprogramok miatt annál inkább:)

(#32585) mikrofon válasza |AP| (#32584) üzenetére


mikrofon
addikt

A centrifuga lehet még érdekes főleg 1600-as fordulaton :DDD

(#32586) |AP| válasza mikrofon (#32585) üzenetére


|AP|
veterán

jelentem az akksi életben van, de meg van púposodva kicsit. Bekapcsol vele a gép, utána viszont alig tudtam kiimádkozni belőle, szóval én még egyszer vissza nem teszem bele, az biztos.

(#32587) soldier2 válasza |AP| (#32586) üzenetére


soldier2
őstag

Jó döntés. Egy felpúposodó aksi nekem a telefon kijelzőjét repesztette el (igaz ott nem voltesélyem kivenni a telóból).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32588) madgie válasza |AP| (#32586) üzenetére


madgie
titán

Ne tedd, nekem csak a burkolata repedt meg egy eredetinek, azóta töltőre se tettem, nemhogy gépbe.

(#32589) mikrofon válasza |AP| (#32586) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem jó döntés...
én is inkább rendelnék új patona aksit....

(#32590) vihartigris válasza |AP| (#32586) üzenetére


vihartigris
őstag

Víz után érdemes még a tűzbedobással próbálkozni ;]

bármi reciproka a semmi

(#32591) Clemi válasza |AP| (#32586) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is felpúposodott kettő is, amiből az egyik már alaposan szorult a helyén. Mentek a gyűjtőhelyre és jött helyettük az új. Ha beledagad, csak a szervíz szedi ki. Az a kettő volt csak az évek alatt, és gyanítom, hogy nálam az akku mellé adott 2 fiókos töltő volt a bűnös. Azóta se használtam és nem is fogom erősen valószínű.

(#32592) |AP| válasza Clemi (#32591) üzenetére


|AP|
veterán

nem, nálam a mosógép és a rövid agyam halálos kombinációja volt a bűnös :DDD

(#32593) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ken nem szerette az X-T200-at: [link]

szerk.: viszont az X-T4-et a dpreview-n eléggé szerették: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32594) taranis válasza lugosi (#32593) üzenetére


taranis
addikt

Azt hittem a Ken nevet a topicban Ken Wheeler stoppolja :)

colorizer.net

(#32595) #16820480 válasza taranis (#32594) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is inkább neki adnám, ő az igazi Ken :D

(#32596) kovsol válasza |AP| (#32586) üzenetére


kovsol
titán

Bátor vagy. Gépem közelébe nem vinném.

May the Force be with you!

(#32597) |AP| válasza kovsol (#32596) üzenetére


|AP|
veterán

semmiképp nem használtam volna tovább. Csak kíváncsi voltam túlélte-e

(#32598) gorgo válasza lugosi (#32593) üzenetére


gorgo
őstag

:)) Ez a ken egy kőbaltás paraszt. Tipikus amerikai, a baj csak az, hogy van belőlük 300 millió :((. Egyszerűen nem lehet komolyan venni. Leírja, hogy egy belépő szintű kamera, majd hiánynak felsorolja az összes feature-t ami megvan a csúcs Fujikon 5x áron. Ken, noooooormális vagy??? (a weblap meg, hát bakker, szebbet hánytam 1997-ben, mikor először láttam netet, és még egyetemistaként szarakodtam hobbiból ilyennel).

Ha csak ennyi baja van, az X-T200-nak, ám legyen. Nekem is sokkal jobban tetszene ha pár dolog más lenne, azaz kompromisszumos, de pl. az XE-2-höz képes előrelépés.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32599) |AP| válasza gorgo (#32598) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem az egész topikban csak kettőnknek van Bayer szenzor fétise, de nekem sincs semmi bajom a géppel (főleg így ismeretlenül). Anyaghasználatban, kezelésben nyilván visszalépés lenne az X-E3 után, de én pl. szívesen megnéznék egy X-E4-et Bayer szűrővel :)

(#32600) Gercsa válasza |AP| (#32599) üzenetére


Gercsa
senior tag

Bayeres E4 -ben lenne ráció szerintem is.
Megkapgatná a 26mpx szenzort meg valami energiatakarékosra vett procit akár a régi akkuval, és egy villámgyors street kamera lenne.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.