Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) mikrofon válasza mikrofon (#31250) üzenetére


mikrofon
addikt

Meg is van a firmware változás:
X1TF
V05
2018/01/10
X1 Transmitter for FUJIFILM
To add the Fn-12 C.Fn custom setting so that the customer can set RF ID value.

Van Vakus topik is: Vaku topic
Szerintem írd be oda is a HSz-edet.
Illetve ott vannak nagy godox-osok, lehet ha ott kérdezel legközelebb ha elakadsz akkor választ kapsz, vagy ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#31252) Mercutio_ válasza Masooo (#31244) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia!

Nem bántásból, de ha ennyire nem vagy képben a fotózás alapjaival sem (portréra jó-e az f2.8, milyen átfogás hol alkalmazható, egyáltalán mekkorák a rendszerben megtalálható objektívek) először a helyedben vennék valami kezdők számára javasolt fotóskönyvet, valamint a Fuji objektívek bemutató oldalát nézném meg ott a méretek, súlyok és a javasolt felhasználási terület is fel van tüntetve :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31253) mikrofon válasza Clemi (#31248) üzenetére


mikrofon
addikt

Tennék egy kis kiegészítést, mert lehet van ennél jobb persze nem ezen az áron, de erről eddig nem volt szó:

Használva a te pontjaidat:
- Portré: 56/1.2 + 50-140/2.8
- Családi dzsembori : Tehát beltéri esemény:16-55/2.8 + 23/1.4
- Családi dzsembori : Tehát kültéri esemény, kirándulás: az új 16-80/4
- Épület, utca, tájkép, villámlás + kirándulás: 8-16/2.8
- Csillagos égboltra : előző pontnak is megfelelő 8-16/2.8
- Makro: vagy a makró lencse, ha igazán jót akarsz, vagy az előbbi felsorolásból több üveggel is jól használható egy jó minőségű Acromat előtét lencse.

Ja és ne hagy ki a már előttem is említett megfelelő oktatóanyagot. Sokkal több múlik ezen, mint gondolná az ember.
Ráadásul a világítás is nagyon fontos lehet. így pl kezdésnek:
Godox X2T-F + v1-f + AK-r1 + ad200 + fényformáló szett + 2 vakuállvány

Jönnek még az állványok és a megfelelő hord táska szett is....

(#31254) soldier2 válasza mikrofon (#31253) üzenetére


soldier2
őstag

Pedig szegény csak a családot szerette vol a lefotózni :)
Portréra mindketten kihagytátok a 90mm f/2-t, van ennek valami oka? Majd az új 50mm f/1 ha tényleg megjelenik jövőre.
Oktató anyagra írnátok címet/linket?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31255) Mercutio_ válasza mikrofon (#31253) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még a rendszert, fotózás alapjait se ismeri, ne csesszél már ki vele, hogy a nyakába varrsz egy vaku-rendszert is mint további paraméterhalmazt/hibaforrást :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31256) nord_ válasza soldier2 (#31254) üzenetére


nord_
veterán

John Freeman: a fotózás kézikönyve
Tudom, ez ódivatú offline kiadvány, de rengeteg fotós tematikájú könyv elolvasása után egyértelműen ez az, ami kezdőknek igazán hasznos.

(#31257) mikrofon válasza soldier2 (#31254) üzenetére


mikrofon
addikt

Mikor felsorolta a fotóstémákat, akkor nem fukarkodott a meghatározással, így én se a lencseajánlással ;) (#31255) Mercutio_: vakut is emiatt írtam ;]

Jogos a 90/2.
Valóban a 90/2 nálam mindig kimarad. Valahogy mindig el siklok mellette, pedig nagyon jó lencserendszer... De úgy vagyok vele, hogy "csak" egy FE-vel jobb mint a 50-140/2.8 és valahogy ez most nálam nagyon bejött. (Annak idején az MFT-n is az oly 40-150/2.8 volt a kedvencem. Mondjuk itt is jól jönne még alul-fölül az a 10mm de mindegy is)

50/1 objektívvel meg nem akartam riogatni, mert lehet, hogy az már nem ad annyit, mint amennyibe kerülni fog meg amekkora lesz. Meghát kitudja, mikor lesz belőle valami....

[ Szerkesztve ]

(#31258) soldier2 válasza mikrofon (#31257) üzenetére


soldier2
őstag

Az 50 f/1 vicc volt, csak lemaradt a végéről az emoji.

Nord_ lehet, hogy velem (velünk) van a baj, de igazán tájékozódni nyomtatott könyvben tudok.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31259) nord_ válasza soldier2 (#31258) üzenetére


nord_
veterán

Akkor jó, mert ez hagyományos könyv. :)

(#31260) Masooo válasza Mercutio_ (#31255) üzenetére


Masooo
aktív tag

Teljesen jogos :) Magam is beismertem korábban. Mentségemre szóljon, bár végülis nem kell mentegetőzni, hogy szeretnék megtanulni fotózni. Sok képet lövök, nem auto módot használok, de nem ismerem az alapokat még, így bár nekem tetszenek a képek, azt nem tudom egy hozzáértő mit szólna hozzá. Persze netes környezetben szoktam zömmel használni némelyiket és így azért az elvárás sem akkora.
Az oktató anyagot köszönöm, holnap felhívom a könyvtárat és megkérdezem tartják e. Ha nem, akkor kerítek egyet.
Az obik ajánlást is köszönöm mindenkinek, függetlenül mindentől, nekem hasznos a lista, mert tudom, merre kell majd elindulni. Persze ha átolvastam az általam és általatok választott anyagokat, biztosan magam is tudni fogok már ilyesmiket, ez tanulható készség, de akkor sem fogom tudni, hogy a piacon fellelhető objektívek közül melyik az ami bevált minőség. Most viszont már igen!
Köszönöm mindenkinek :)

Azért maradnék a fórumon mert beszélgettek sokszor "szakmai" témákról is, amik egész érdekesek és jól is jönnek amikor az ember tanulni vágyik. :R

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31261) El Joe válasza Masooo (#31260) üzenetére


El Joe
tag

Dr. Sevcsik Jenő: Gyakorlati fényképezés
kezdésnek. (antikvárium)

(#31262) Matska válasza Masooo (#31260) üzenetére


Matska
senior tag

- David Prakel összes fotóskönyve.
- ha lenyitod felül a topik összefoglalót, az is elég sok infót tartalmaz objektívek, vázak tekintetében.
- Érdemes amúgy megemlíteni megemlíteni a Viltrox autófokuszos objektívjeit, eddig van a 85 1.8, de most jön a 23 1.4, 33 1.4, 56 1.2
Meglehetősen csúnyák külsőleg, de nem tűnnek rossznak.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#31263) lugosi válasza Masooo (#31240) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Természetfotó, madarak stb sincs benne.

(#31264) Masooo válasza Matska (#31262) üzenetére


Masooo
aktív tag

Matska és El Joe:

köszönöm, ezeket is felírtam, a korábbi ajánlást már be tudtam szerezni (John Freeman 3 könyvét). Olvasni is elkezdtem, már de csak lassan, mert nem végig érni most a cél.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31265) mikrofon válasza Masooo (#31264) üzenetére


mikrofon
addikt

Én pl Michael Freeman És Bryan Peterson könyveket olvastam többet is. Szerintem jók és a benne lévő képek is szépek....

[ Szerkesztve ]

(#31266) Masooo válasza mikrofon (#31265) üzenetére


Masooo
aktív tag

Ezeket is kikeresgetem, nekem biztosan sok kell.
Amúgy neked hogy működött a dolog, vagy akár nektek?
Olvasgattátok a könyveket, és közben megtanultátok, lestetek a képek beállításaiból, próbálgattátok és ragadt a tudás? Kicsit tartok tőle, sokat tanulok könyvekből, de a fotózás elsőre fura érzést kelt bennem.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#31267) mikrofon válasza Masooo (#31266) üzenetére


mikrofon
addikt

Kb ahogy írod . Fotózol, olvasol, fotózol, megtanulod használni a gépedet és eszközeidet, fotózol, YouTube videót nézel, fotózol, értékeled a képeidet, fotózol, a jónak talált képeidet megmutatod másnak, fotózol...

[ Szerkesztve ]

(#31268) jlaudio válasza Masooo (#31266) üzenetére


jlaudio
tag

Figyelmedbe ajánlom Michael Freeman: Fotósszemmel cimű könyvét ebből sokat lehet tanulni kezdőként, mert egy képnek sok féle változatát bemutatja és elmagyarázza, hogy melyik a legjobb, amolyan képkompozició útmutató.
Szerintem neked egy zoom objektivre van szükséged, pl 16-80 ami a legújabb és később majd ráérzel, hogy milyen obira lenne még szükséged, egy zoom objektiv amolyan svájci bicska ami mindenre jó, majdnem mindent meg lehet oldani vele (de semmire sem tökéletes).

(#31269) Muerte68 válasza Masooo (#31266) üzenetére


Muerte68
addikt

Van még filmes oktató sorozat is,pld a fotósuli vagy a fotóz mint egy profi, nem mai darabok de jó dolgok vannak benne és általában elég könnyen beszerezhető.
Amúgy Freeman könyvei nagyon jók azokat érdemes elolvasni, és sokat fotózni, gyakorolni és pár év alatt kialakul :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#31270) berobi78 válasza Masooo (#31266) üzenetére


berobi78
tag

Illetve ezt a fórumot is érdemes lenne olvasgatni (később még posztolni is bele), a kritikákból is sokat lehet tanulni:
[link]

(#31271) El Joe


El Joe
tag

Szükségem lenne egy kis bölcs iránymutatásra....
Ami most van az egy 16/1.4 ; 35/1.4 ; 55-200. Tervben volt még idén a klasszik 56/1.2 , de az erős túlzással wildlife fotóimhoz rövidnek bizonyult a nagy tele. A prekoncepcióim:
A.) 50-140 + 1.4 TC ( valahol megvan a fifty is, és a tc-vel már egész jó a távolság)
B.) 100-400 (drága, azért elég limitált az én felhasználási gyakoriságom + kell majd az 56/1.2)
C.) Tamron 150-600 ráhegesztve (bazi nagy tele, de az 56-ost nem úszom meg)
Nyilván nekem kell(ene) döntenem, tehát inkább a gyakorlati felhasználásból eredő tapasztalataitokra lennék ki+váncsi.

(#31272) mikrofon válasza El Joe (#31271) üzenetére


mikrofon
addikt

50-140+tc2.0

(#31273) pethob válasza Masooo (#31266) üzenetére


pethob
aktív tag

Egy, max mégegy könyv azért szerintem elég lesz, mindegyikbe ugyanaz lesz írva. Youtube-on is órákat el lehet nézelődni, főleg ha megy az angol. Ha tényleg érdekel a fotózás, iratkozz be egy tanfolyamra. Arra amelyik közel van. Nem is az az érdekes, hogy mit tanítanak, hanem az, hogy ott adnak feladatot. Minél többet gyakorolni kell, és azt könnyebb, ha van külső elvárás és/vagy társaság aki értékeli amit csinálsz.

Szerintem ne vegyél zoom-ot! Vegyél egy fixet (23-at, vagy 35-öt ajánlom, mindegy hogy F2 vagy F1.4, majd a pénztárcád eldönti) és tanulj meg azzal fotózni! Ha elvagy vele egy fél évet, és sokat használod, akkor abból többet tanulsz, mintha ide-oda zoomolgatsz és összevissza kattintgatsz. A korlátok ez esetben segítenek a tapasztalatok rendszerezésében.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#31274) taranis


taranis
addikt

Én értem ezeket, de hol a Classic Negative, hmm?

colorizer.net

(#31275) madgie válasza taranis (#31274) üzenetére


madgie
titán

A multiexpó, a HDR? :D Kifuttatják előbb kicsit a Pro3-at, gondolom.

(#31276) TayRol


TayRol
veterán

Gyerekek, piszok jó ez az X-H1. Főleg a stabi. Ebben az esős, szürke időben is simán lehet alacsony iso-s képeket lőni a fix 90-essel beltérben. Tetszik.

(#31277) soldier2 válasza TayRol (#31276) üzenetére


soldier2
őstag

Tegnap este "céges vacsorán" a 16-55-el is jól vizsgázott, pedig az egy fé-vel lassúbb. Amire nekem kelleni fog biztosan elég lesz, még sok is :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31278) madgie válasza soldier2 (#31277) üzenetére


madgie
titán

Sarkos vélemény' ez a két obi X-H1-re való, semmi másra :) Oda viszont nagyon-nagyon :)

(#31279) TayRol válasza madgie (#31278) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, és imádom a dedikált iso tárcsát (és nagyon jól használható), a státusz kijelzőre ellenben még nem kattantam rá. De még csak ismerkedem vele.

18-55 tele végen f4-nél is hibátlan beltérben, jó lesz ez... :)

(#31280) soldier2 válasza madgie (#31278) üzenetére


soldier2
őstag

Ezt most nem értem. A stabi hiánya és a mérsékelt fényerő miatt, vagy az obik mérete miatt? Esetleg más ok? (már csak azért mert vagy a 80 v a 90mm lenne a következő, ha másról meg nem győztök)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31281) madgie válasza soldier2 (#31280) üzenetére


madgie
titán

De, pont érted :)

(#31282) pepeSTAAR19


pepeSTAAR19
csendes tag

Sziasztok!

Kihagyhatatlan ajánlatot találtam a kiszemelt X-T20 szettre. (mondhatna majdnem eglobal ár!!!) Érdeklődnék kinek milyen tapasztalata vagy véleménye van az adott céggel kapcsolatban. (Digitcam) :F

[link]

Mate 20 Pro

(#31283) FLx válasza pepeSTAAR19 (#31282) üzenetére


FLx
addikt

Digitcam az egyik legnagyobb nev az itthoni piacon.

(#31284) mikrofon válasza madgie (#31278) üzenetére


mikrofon
addikt

Nálam jól használható X-T3 - on is a 16-55/2.8 :B

[ Szerkesztve ]

(#31285) faki_


faki_
senior tag

Van pár eglobalos ár a mai napra: BLACK FRIDAY 2019 - DigitCam.

(#31286) madgie válasza faki_ (#31285) üzenetére


madgie
titán

269 bruttóért azé' az X-H1 váz nem sz@r :C

(#31287) Parci válasza madgie (#31286) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

röhej, hogy az x-t2, meg x-t30 jóval drágább nála :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31288) madgie válasza Parci (#31287) üzenetére


madgie
titán

Egy X-T30-on agyaltam, mert volt mostanában pár interjús melóm, ahol három váz kellene (meg hát amilyen csigalassú a garis ügyintézés, melóra kell egy pót-pótváz, bármilyen röhejesen hangzik is ez), de ennyiért a H1, újonnan... nem rossz!

Csak baromira sajnálok ennyit kiadni egy harmadik vázért, akármennyire pénzkereső eszköz :D

(#31289) dqdb válasza madgie (#31286) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az X-E3 váz sem rossz 166e forintért és XF18-55-tel kitben 256e forintért. Egy pillanatra megremegtem, de végül kitartok, marad az E2 és T1 (így is eggyel több vázam van, mint kellene ...), megvárom a következő generációt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31290) Ébri válasza madgie (#31286) üzenetére


Ébri
senior tag

X-T20-on hiányzott már párszor az ISO tárcsa, s gondoltam megnézem mennyiért adnak T2-t,, erősen gondolkodóba ejtett, de a súlya az ingerküszöböm feletti. H1 RAW-kat a 6-os lightroom már nem kezeli, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#31291) madgie válasza Ébri (#31290) üzenetére


madgie
titán

Azt nem tudom, mindig a legfrissebb CC van a gépen (de minek, mikor egyre bugosabb vacak? :D)

(#31292) FLx válasza madgie (#31286) üzenetére


FLx
addikt

Eleg jo ar ez, csak valahonnan meg kellene olcson egy grip is, mert nelkule eleg problemas a H1.

(#31293) madgie válasza FLx (#31292) üzenetére


madgie
titán

Annyira nem problémás az, nyilván kell egy pótakku a zsebbe, de ha kikapcsolod a vázat, ha nem kell, meg nem csüngsz mindig az LCD-n, egész jól bírja. Nyilván nem egy X-T3 fotózás közbeni fogyasztásban, az sokkal takarékosabb, most egy szalagavatót lenyomtam vele úgy, hogy 40% maradt benne (pedig vagy 1000 kép beleszaladt).

Szerk: volt olyan topiklakó, aki elég olcsón eladta a marcsát, asszem 40 körül.

[ Szerkesztve ]

(#31294) Mathiask válasza dqdb (#31289) üzenetére


Mathiask
senior tag

X-E3 vázon én is gondolkozom digitcamtől és hozzá obit eglobalról/e-infinről. Csak hát annyi jó obi van.
A 16 1.4-től mindig leesik az állam ha a neten látok képet vele.
A 23 1.4-nek olyan szépek a színei szerintem.
A 23 f2 meg olyan kicsi és olcsó mindenes.
A 35 1.4 -ről mindenki ódákat zeng és alig drágább mint az F2.0-ások.
Az 50 f2 meg mintha jó fekete-fehér képeket csinálna.
Vagy kéne egy 18-55 és kész.
Lehet egy X-E3 + 35 1.4 kéne kezdetben, csak az eléggé korlátos rendszer lenne. Aztán egy 16-os. Nem is tudom, hobbi célra, gyereket/kirándulást fotózni elég drága lesz így is. Meg kéne tudni állni éjfélig hogy ne vegyek. :)

(#31295) TayRol válasza FLx (#31292) üzenetére


TayRol
veterán

én a gripes szettet vettem, a grip megy, az akksik maradnak. de ez az ár nagyon durva.

(#31296) FLx válasza TayRol (#31295) üzenetére


FLx
addikt

Hat ja, ennyiert kb. ajandek. Az a gond van mar egy T3, de baromi kivancsi lennek a H1-re masodik vaznak. :D

(#31297) TayRol válasza FLx (#31296) üzenetére


TayRol
veterán

ha plusz két gyári akksival nézem, akkor kb ott vagyok, mint ez (355e, ebből 40e-ért megy el a markolat, a két akku meg boltból bántóan sok, 40e ft).
és úgy éreztem, hogy nagyon jó vásárt csináltam, de ki tudja.

(#31298) madgie válasza TayRol (#31297) üzenetére


madgie
titán

Szettben teljesen jó vásárt csináltál, az X-H1 már amúgy is háklis az akkura, egy "régi" utángyártottal annyira megbízhatatlanul mutatja vissza a töltést, hogy mindig a legrosszabbkor, hirtelen fog lemerülni :D

Gyári W126S kell neki (vagy esetleg Patona Premium, de én csak gyárit használok, vagy most hat darab :D)

(#31299) TayRol válasza madgie (#31298) üzenetére


TayRol
veterán

nem néztem, mennyit bír, de ma a Bozsik tornán Hévízen a fix 90-essel rommá kattogtattam magam, annyira beleszerettem abba az obiba (ezt használtam a meccs közben, szegény ember teleobija), és 350 kép biztosan volt. a másik két akku a táskában, ha ennyit tud darabja, boldog leszek. :)

(#31300) madgie válasza TayRol (#31299) üzenetére


madgie
titán

Mondom: ha sokat nézegeted "üresben", hamar merül, ha csak akkor kapcsolod be, amikor kell, akkor egész jól bírja. Sajnos még így a legzabagépebb X váz, de markolatos hármas-szettel szerintem egy egész napos esküvőt végig lehet vele tolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.