Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) szenesember válasza Parci (#32699) üzenetére


szenesember
aktív tag

Legalább neked kapóra jött a dolog XD

(#32702) DonRazzino válasza s4tch (#32691) üzenetére


DonRazzino
senior tag

És sajna ezt sem hozhatom el holnap, mert július közepére ígérik...

@Parci: legyen inkább D4. Brutkó az a 16-os szenzor :DDD Tök mindegy mennyire lősz mellé mindent vissza lehet cibálni vele. Dolgoztam fel kollégának sötét völgyben készült futóversenyes képeit, hát elég durva. És már egész jó áron van. Az S az nagyon drága,

(#32703) s4tch válasza DonRazzino (#32702) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor amazon:
https://www.amazon.de/dp/B088B732V9/

EU-s adószámmal áfa nélkül számláznak:

[ Szerkesztve ]

(#32704) madgie válasza s4tch (#32703) üzenetére


madgie
titán

"EU-s adószámmal áfa nélkül számláznak"

És akkor itthon ugyanúgy be kell fizetned a 27% áfát...

(#32705) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni: XF 34mm f/1.4-nek szerintetek mennyi garancia nélkül a reális használt ára?

Találtam egy frontlencse hibásat, amire max 80k-s javítást (front lencse csere) mondott a márkaszerviz, nyilván így alkudnék az árból. :)

www.brczart.hu

(#32706) s4tch válasza madgie (#32704) üzenetére


s4tch
veterán

...és egyúttal levonásba is helyezed, ha jogosult vagy rá.

(#32707) madgie válasza deathtania (#32705) üzenetére


madgie
titán

Akkor egy huszas :D

(#32708) Matska válasza deathtania (#32705) üzenetére


Matska
senior tag

"Frontlencse hibás" :DDD
Annak azért elég mélyen ül a frontlencséje, odatette magát az ember, ha "hibás" lett. 80-ért az gazdasági totálkár. Engedd el.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32709) randras_83 válasza Matska (#32708) üzenetére


randras_83
addikt

Jaja inkább vegyél kintről valamit.

https://www.flickr.com/randras83/

(#32710) deathtania válasza madgie (#32707) üzenetére


deathtania
senior tag

(#32707) madgie Valahogy ekkörül gondolkoztam én is, amit a 65 helyett ajánlanék neki, plusz elmegyek érte személyesen Szombathelyre (igaz az más tészta, hogy épp arra van dolgom). Egyelőre nem sos a vétel, random találtam csak, nézegetem a hirdetéseket, hátha belefutok valami jó vételbe, de ennél az obinál tényleg nagyon lutri a dolog. :DDD Mellette hirdet a gyerek még egy X-T2-t is, meg egy XF 16mm f1.4-et, szóval talán nem full amatőr, és tényleg, minimális a probléma, és használható az obi, ahogy állítja.

(#32708) Matska Elvileg valami "homály" van rajta a leírás alapján. A képeket átküldtem a paradicsomba, az alapján írták, hogy valószínű valamilyen folyadékkal akarták tisztítani, ami befolyt a lencse alá, és rászáradt, ebben az esetben a tisztítás kb. 15-20k lenne. Ha nagyobb a baj, és megmarta a lencsét, akkor br. 70-80 a javítás, és a csere.

(#32709) randras_83 Én is gondolkoztam rajta, hogy minimálisan több lenne pl. az a Viltrox, amit fent linkelt (#32703) s4tch, még áfásan is €349, ami kb. 120e ft, itthon, a Nikánál meg 136 a bolti ára, de legalább arra van garancia.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32711) madgie válasza deathtania (#32710) üzenetére


madgie
titán

16/1.4-et én is hirdetek most, a többi nem stimmel :D

(#32712) taranis válasza madgie (#32711) üzenetére


taranis
addikt

Már majdnem megkérdeztem hogy mi visz rá valakit hogy eladja azt az obit, aztán eszembe jutott, hogy már 56-ost is árultál :)

colorizer.net

(#32713) madgie válasza taranis (#32712) üzenetére


madgie
titán

Nem használom. Videóhoz egyáltalán nem, fotóra szerintem háromszor volt a gépre tekerve az utóbbi két évben.

(#32714) mikrofon válasza madgie (#32713) üzenetére


mikrofon
addikt

mit használsz helyette fotóra ebben a tartományban?

(#32715) Parci válasza DonRazzino (#32702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

emlékeim szerint a d3s szenzora tök hasonló 12 mp-en (hatalmas ugrás volt a d3-hoz képest)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32716) madgie válasza mikrofon (#32714) üzenetére


madgie
titán

10-24.

(#32717) s4tch válasza deathtania (#32710) üzenetére


s4tch
veterán

A posztod nyomán rákérdeztem tegnap az amazonon a garanciára:

Már csak azt kell kideríteni, hová kell visszaküldeni a szajrét vész esetén.

(#32718) deathtania válasza s4tch (#32717) üzenetére


deathtania
senior tag

Persze, nem is volt kérdés a garancia, én a használt-sérült obi felújítva 100-110 vs. új Viltrox 120-136 1 év garival relációban gondolkoztam a garancián a hasonló obiknál. EU-n belül legalább 1 évet kell vállalnia az eladónak, így az az alap. Az más dolog, hogy nyilván itthon egyszerűbb intézni a garit, mint egy külföldi webshopnak küldözgetni a cuccot vissza, ha gáz lenne. :)

www.brczart.hu

(#32719) s4tch válasza deathtania (#32718) üzenetére


s4tch
veterán

Amazon.de-vel, mint eladóval volt már visszaküldős és garis ügyem is. Kaptam egy címkét, amit rá kellett ragasztani a dobozra, és egy DHL átviteli pontba (tehát a postára) leadni a csomagot. Egy fillért nem kellett fizetnem. A garanciális ügyben a cseredarabot pár nap múlva hozta a futár.

Az a baj, hogy az amazon tele van 3rd party eladókkal, velük cinkes lehet a garis ügyintézés, főleg, ha kínai a szervizközpont.

(#32720) #16820480 válasza deathtania (#32718) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért erre ne vegyél mérget. Az Amazon általában elég jól fel van szerelve ilyen tekintetben, és gyakran sokkal hatékonyabban intéznek dolgokat, mint mondjuk egy itthoni kis cég, aki valahogy megbízást kapott az adott márkától, de kompetencia nem mindig van megfelelő szinten, így ők is csak nagyobb szerviznek tudják tovább postázni, ami megtoldja pár héttel az ügyintézést.

(#32721) s4tch válasza s4tch (#32717) üzenetére


s4tch
veterán


Na ezt is tudjuk: van egy "houseware" :U :D Angliában, amazonos vásárlás esetén oda kell visszaküldeni a Viltrox obit vész esetén.

(#32722) mikrofon válasza s4tch (#32721) üzenetére


mikrofon
addikt

Amúgy pedig pont azért amit már írtál teljesen mindegy mi a végcél. Hiszen indítod online az ügyet, kapod a címkét, nyomtatod ragasztod a csomagra és feladod. Valójában mindegy is.
Nekem volt már ilyen ügyem, akkor egy németországi cím szerepelt a címzettnél.
Ahogy írod, küldtem, átvették, néhány napon belül küldték is a csereterméket.
Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy mivel nem budapesti vagyok nekem egyszerűbbek az ilyen jellegű külföldi, megbízható boltok garanciális és visszaküldési megoldásai.... és nem csak a garancia, hanem a szervizelés is....

(#32723) madgie válasza mikrofon (#32722) üzenetére


madgie
titán

"Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy mivel nem budapesti vagyok nekem egyszerűbbek az ilyen jellegű külföldi, megbízható boltok garanciális és visszaküldési megoldásai.... és nem csak a garancia, hanem a szervizelés is...."

Bazinagy +1.

(#32724) s4tch válasza mikrofon (#32722) üzenetére


s4tch
veterán

Olyan szempontból nem mindegy, hogy ha Kínába kell postázni, és az amazon nem állja a 3rd party eladóknál a szállítási költséget, akkor bele lehet szaladni egy kellemetlen ügybe: odafelé fizetős (és lassú) a postázás, visszafelé meg szintén nem gyors, és egy esetleges magyarázkodás a vámhatóságnak tovább lassíthatja az ügymenetet.

A második bekezdéssel teljesen egyetértek. Én is vidéki kisvárosban lakom, nekem is körülményesebb és drágább egy pesti szerviz, mint egy ingyen szállítással megtámogatott német vagy angol raktár.

(#32725) mikrofon válasza s4tch (#32724) üzenetére


mikrofon
addikt

valóban nem fogalmaztam pontosan, bocsi. :R
"ha Kínába kell postázni",
arra figyelek amennyire lehet, hogy Európába kelljen, lehessen visszaküldeni.
teljesen mindegy mi a végcél -ezt valójában úgy gondoltam, hogy EU-n belül.
Nagymértékű cuccot én nem veszek EU-n kívülről, mert ha ki kell fizetni az ÁFA értéket, a 27%-ot akkor még kisebb összegnél is idegesít, hogy ugyan már mire fel adományozok az államnak...arról ne is, beszéljünk, hogy még vámkezelési költség egy jelentős részét is az államnak kell fizetni, mert "kiadják az árut a vámkezelőből, és a futárnak utólag kifizeted átvételkor az ÁFA-t" címszóval....
Az amazon-ról meg azért szeretem a 3rd eladókat, mert ők nem számolnak áfa különbözetet..... Persze, jól megválasztva hogy mikor Amazon és mikor 3rd EU-ból....

[ Szerkesztve ]

(#32726) lugosi válasza madgie (#32723) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

+ sokszor besokall az ember a szemtelen magyar kereskedőtől. Sokszor már meg sem próbálom itthon megvenni az adott dolgokat. Ha olyan elektronikai termék vagy műszaki cikk amiről nem kell áfás számla, az elsősorban amazonos rendelés nálam.

(#32727) DonRazzino válasza s4tch (#32703) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Akkor ez nekem nem jó, mert nekem T4-re lesz, az meg nincs felsorolva a kompatibilis vázak között. :P :))

(#32728) MC Pite válasza MC Pite (#31440) üzenetére


MC Pite
veterán

Megont le...patott a T30, véletlen sensor+LCD-re nyomtam a view gombot, és nem volt rövid visszanézés expó után. Egy órája keresem :DDD
Ez bug vagy feature? Gondolom utóbbi, de nem könnyű rájönni - főleg aki nem nézegeti a kijelzőt :D.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32729) s4tch


s4tch
veterán

https://www.opticallimits.com/fuji_x

Mérések a Viltrox fixekről (is).

(#32730) DonRazzino válasza s4tch (#32729) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi a linket ez csak megerősít a döntésemben. XF35 1.4 marad, a 23-as megy.

(#32731) sarotibi


sarotibi
csendes tag

Vennék egy Fringer Ef-FX Pro2 adaptert. Bocs, ha hülyeséget kérdezek, mert én is annak érzem, de minden demoban és a Fringer oldalon is X Transzos gépeken mutatják, ajánlják. Ugye semmi köze nincs a használatban egy adapternek a szenzorhoz, mert én Bayer szűrőshöz venném?

(#32732) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Az X-T3 tud úgy geotagelni bluetooth-on keresztül, hogy az elkészült jpg-k egyből geotageltek, vagy utólag kell alkalmazással összefésülni a geoadatokat a képekkel?

(#32733) G.Guido válasza sarotibi (#32731) üzenetére


G.Guido
csendes tag

De, sajnos csak az X-Trans szenzoros gépekkel működik igazán jól. Nem mondom,hogy Bayeres-el egyáltalán nem használható, de mindenképp kompromisszumos.

(#32734) sarotibi válasza G.Guido (#32733) üzenetére


sarotibi
csendes tag

Köszönöm.

(#32735) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Jajj, végre van összefoglaló! :DD :C
Viszont az én kérdésemre sajna nincs benne a válasz: hogy áll ez az expószám kiolvasós dolog Fujiéknál? X-T2 és X-H1 érdekelne, ki lehet már olvasni ezekből valahogy?

Illetve ha már itt tartunk - nincs egetrengetően nagy árkülönbség a használtpiacon a fenti két váz között. Miben rosszabb az X-H1? OK, hogy nagyobb, nehezebb, nincs dedikált expókorrekció tárcsa illetve az expógomb érzékeny. Ezeken kívül valami? Csak fotózásra. A szoftvere stabil már?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#32736) Gondwana válasza Alabástrom (#32735) üzenetére


Gondwana
addikt

gphoto2 ki tudja olvasni exifből az expòszàmot

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32737) #16820480 válasza Gondwana (#32736) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudtommal nincs olyan, ami megbízhatóan olvassa ki. Persze, ad egy számot, aztán hogy ez hogy viszonyul a valóságból, az más kérdés.

(#32738) Gondwana válasza #16820480 (#32737) üzenetére


Gondwana
addikt

Az e-shuttert nem vonja ki belőle, viszont a videókkal nem tudom, hogy mi a helyzet, hogyan számolja bele. (X100s óta a zármozgásszámláló az ki/bekapcsolásnál is számol egyet, de az pont minden zármozgást számol)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32739) #16820480 válasza Gondwana (#32738) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én pont azt hallottam, hogy jóval alacsonyabb értéket mutatnak a valósnál az ilyen fájlból kiolvasós módszerek Fujin.

(#32740) laskr99 válasza #16820480 (#32739) üzenetére


laskr99
addikt

Pedig nem, kb valós, 2 ugyan olyan kép egymás után, egyel növeli a számot, kb 5 kép volt mechaniussal, maradék elektronikus, 784 kép eddig.

(#32741) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

visszatértem :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32742) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Némi információra lenne szükségem.
M43 után jelenleg egy M6 mark ii-vel barátkozok több, kevesebb sikerrel.
Nagyon tömören ennyi az előzetes.

X-T30-at szívesen kipróbálnám.
Család, város, tájkép, makró, vadvilág fotózásra lenne használva.

Canon obik vannak, 20 2.8, 50 1.8, 85 1.8, 18-135 stm, 70-300 is usm I, a sor végén egy 150-600 g2 Tamron. Melyik adaptert érdemes beszerezni a vázhoz?
A viltrox csak a G1-el kompatibilis a gyártó leírása szerint.
Fringer támogatja, itthon nem találtam boltban.
Egyelőre eddig jutottam az adapterekkel.

Másik. Új váz + új obi vs. új váz + használt obi? Gyári üveg hasznos darab adaptált lencsék mellett?
A közkedvelt 18-55 2.8-4 pl dpreviewen kap hideget, meleget. Másik a 18-135 ami tetszik. Arról sokat nem tudok.
UHS II kártyát kezeli a váz?
Köszönöm szépen a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#32743) #16820480 válasza t.imi (#32742) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 150-600 kivételével van natív megfelelője ezeknek (illetve 70-300 az csak jönni fog valamikor a következő bő fél évben), ha esetleg később ilyesmi elképzeléseid lennének. Hosszabb távon érdemes lehet, mert elég jók a Fuji üvegek, és megspórolhatod az extra súlyt és méretet.

Én elég sok használt obit vettem már, szerintem nem probléma, csak meg kell nézni a vételkor lehetőség szerint, hogy meghirdetettnek megfelelő állapotban van-e.
18-55 szerintem jó obi, kitobik közül talán a legjobb (bármilyen rendszert nézve).

(#32744) Muerte68 válasza t.imi (#32742) üzenetére


Muerte68
addikt

És mi bajuk volt a 18-55-el?
Én 90%-ban azt használom szerintem nagyon jó univerzális obi,sőt a műanyag kit obi is jó darab.
Általában jobb minőségűek az obik mint az átlag még a pancake is jobb mint általában a motoros zoom obik

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32745) t.imi válasza #16820480 (#32743) üzenetére


t.imi
addikt

Az az igazság, nem szeretnék egy komplett új rendszert felépíteni. 1-2 fix jönne, egy általános célra, többit Canonból oldanám meg.

Muerte68 sajnos a váz típusa nem derül ki, Sigma 17-50 2.8-al van összehasonlítva.
Eddig etalon szinten hallottam csak a Fuji lencsékről...

(#32746) szenesember válasza Muerte68 (#32744) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nagyon is sok probléma van a 18-55-ös obikkal, mióta japán helyett a fülöp-szigeteken gyártják. Az enyém decenteres, és fókusz problémái is vannak. Volt olyan az egyik fórumon, aki negyedszerre kapott hibátlan darabot gariztatás útján... Én inkább vennék egy használt, de japánban gyártott darabot.

(#32747) lugosi válasza szenesember (#32746) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az szép :((

(#32748) Mercutio_ válasza lugosi (#32747) üzenetére


Mercutio_
félisten

A végén Sony-t veszel :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32749) Matska válasza szenesember (#32746) üzenetére


Matska
senior tag

Azért általában nem ez a jellemző, hogy hulladékot gyártanak ipari mennyiségben, csak nagyobb nyilvánosságot kap 1-1 ilyen eset.
Akinek minden rendben az objektívvel, az nem fogja szétkürtölni a neten, hogy az enyém is tök f@sza, meg az enyém is, meg az enyém is... Ők csendben fotózgatnak.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32750) #16820480 válasza t.imi (#32745) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha nem kell a gyors és pontos AF, akkor ez működő megoldás, de azért az adapterezett cuccok nem olyan jók általában. Mondjuk ezt egy XF90/2-höz nem is lehet hasonlítani, az annyival gyorsabb. De ha ráér az ember fókuszálgatni, akkor működik ez is persze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.