Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) vihartigris válasza Clemi (#31500) üzenetére


vihartigris
őstag

"a súlya meg megkönnyebbülés a 16-50 után."
Gondolom, hogy a 16-55-öt akartad írni, mert a 16-50 elég könnyű.

bármi reciproka a semmi

(#31502) Clemi válasza vihartigris (#31501) üzenetére


Clemi
veterán

Igeeen :) Ezt folyton keverem ... 16-55/2,8 akart lenni :DD

(#31503) Neon


Neon
csendes tag

Uraim.

Van itt esetleg valakinek Viltrox 85/1,8-as obija? Ma jött meg a sajátom, és szeretnék egy két dolgot megkérdezni privátban. Ha valakinek van vagy volt, kérem írjon rám privátban. Nagyon szépen köszönöm ha tudtok segíteni.

(#31504) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Most ajánlották a figyelmembe a Neewer 35 mm-es f1.2-es obiját.
Van erről tapasztalata vkinek? Jó minőség, vagy meg se közelíti a natív obikat képre?
Illetve extrém fényerős obit szeretnék XT3-hoz, videóra és fényképre. Van olyan jó az AF ezeken is, mint az egy stoppal gyengébb testvéreiken?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31505) FLx válasza Teasüti (#31504) üzenetére


FLx
addikt

A legjobb AF az uj obikban van, 23,35,50 F2. Az 1.4-es verziok kozel sem olyan gyorsak, van amelyik kimondottan gyenge szerintem.

(#31506) Teasüti válasza FLx (#31505) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mire számítsak AF-ben*, ha nekem kifejezetten low light obi kell? 1 stop előnyért nem vennék prime-ot, de azért az a 2 stop már elgondolkodtat. :K
*18-55, 50-140 és 10-24 van nekem most, ezeken én nem találtam semmi gyengeséget AF teljesítményben. Mindegyik jól használható minden helyzetben.
Ezeknél lassúbbak a fényerős prime-ok?

(#31507) Clemi válasza Teasüti (#31506) üzenetére


Clemi
veterán

Azért lassabb az AF a régi konstrukciójú obikban, mert más a motor, ami lassabb. Ennyi semmi több. Azok nem videóra vannak, voltak kitalálva így hangosabbak, és ha a váz mikrofonját használod, behallatszik a videóba. Ezek inkább fotóra valók és szvsz egész más a velük készült kép.

[ Szerkesztve ]

(#31508) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mi a helyzet azzal a Neewer obival? Low cost manuál oldalról nagyon csábító.
De ha gagyi a képe, akkor még az a "kevés" pénz is kidobás lenne.

(#31509) Tua


Tua
tag

Sziasztok,

Hátha járt már valaki hasonló cipőben..

X-H1 + 18-55, 23/2, 35/1.4, 56/1.2 szettem van. A 23-ason kívül nincsen igazán "harapós" fókuszú hosszabb obim (a másik két fix se lassú, de azért más kategória). Jövőre szeretnék egy 50mm körüli, gyorsabb objektívet is beszerzni, mivel a gyerek szép lassan cseperedik, egyre nehezebb követni, illetve alkalmi videóhoz se ártana néha.

Úgy látom két opcióm van: veszek egy 50/2-t vagy pedig lecserélem a 18-55-öt 16-55-re. Ha utóbbi nyújt annyi pluszt, akkor igazából nem érdekel a nagyobb méret, a stabi pedig a váz miatt adott. Szerintetek mivel járnék jobban?

(#31510) Ébri válasza Tua (#31509) üzenetére


Ébri
senior tag

Én eseményeknél, gyereknél a zoomokat jobbnak gondolom, egyszerűen néha nincs idő és lehetőség távolabb vagy közelebb menni. De ha a fenti fixeket is jól tudod gyerekre használni, akkor ez nem érv :). (Én a nagylátószög növelése miatt is a 16-55-t választanám, jó az néha. Bár ahogy nézem a szetted, lehet hogy neked nem 20 mm. körül és alatt készül képeid jelentős része.)

(#31511) El Joe válasza FLx (#31505) üzenetére


El Joe
tag

Bár én már rájöttem, hogy ha értékelhetőt akarok képelni,az csak fix, a 35/1.4-et nem adnám senkinek a veséjéért sem.... :))

(#31512) Teasüti válasza Clemi (#31507) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt most találtam. Ha ez ilyen, akkor ez nem is kérdéses többé. Ezzel simán tudok élni, akár low light esemény fotózásnál is. :K
Ennél nem jobbak a zoom obijaim sem.
A hang sem igazán zavar, mert többnyire zenés videókat készítek csak.

[ Szerkesztve ]

(#31513) FLx válasza Teasüti (#31512) üzenetére


FLx
addikt

Fotora nagyon jo obi ez, de mondjuk videonal C mode-ban hasznalhatatlan.

(#31514) Teasüti válasza FLx (#31513) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem áll úgy rá, mint a videóban?
Fotónál is nagyrészt C módban vagyok eseményeknél.
Ritka, amikor S módban fényképezek. Általában csak akkor, amikor nem kell követni és gyorsabb point&shoot fókuszt venni.

Tudja vki szemléltetni ezt? Nem találok konkrétan erről videót.
Érdekelne a videó/C-AF teljesítménye a 35 1.4-nek konkrétan XT3-on.

[ Szerkesztve ]

(#31515) Clemi válasza Tua (#31509) üzenetére


Clemi
veterán

A kérdésedre a válasz 16-80/f4 :)

Új Válasz 2019-12-08 21:12:16 (#31512) Teasüti Igen ez ilyen és a 23/1,4 is :)

[ Szerkesztve ]

(#31516) Tua válasza Clemi (#31515) üzenetére


Tua
tag

Fókuszban jobb, mint a 16-55?

(#31517) FLx válasza Teasüti (#31514) üzenetére


FLx
addikt

En ezzel tuti nem videoznek, igazabol pont ezert is adtam el. Meg studio korulmenyek kozott sem talalta a fokuszt sokszor, pedig minden tokeletesen volt bevilagitva. A gyari 18-55 ezerszer jobb. Az uj 16-80 elvileg meg a legjobb AF szinten. Nyilvan sokkal jobbakat tudnak gyartani AF motorbol mint X eve.

[ Szerkesztve ]

(#31518) Teasüti válasza FLx (#31517) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arról mesélj akkor kérlek, hogy hogyan viselkedik C módban! :R
Mit csinál tracking közben? Hunt-ol előre-hátra?
Illetve milyen gépre tetted fel? Nekem úgy tűnik az XT3 új életet lehelt ebbe a régi üvegbe.

A helyzet az, hogy nekem munkához mindenképp kellene egy low light normál obi.
Manuálozni nem szeretnék, főleg nem mondjuk esküvő fotózásnál.
Illetve hát manuálozni ezzel is tudok...
Még ha S módban is lehet csak használni, erre a felhasználásra egyszerűen nincs más opció. :(

[ Szerkesztve ]

(#31519) FLx válasza Teasüti (#31518) üzenetére


FLx
addikt

Osszevissza huntol es qrvara hangos is, ahogy kerreg. :) XT2 es XT3. Volt nekem F2-es sorbol is tobb obim, azok tokeletesek videora.

[ Szerkesztve ]

(#31520) sasNAXO válasza Teasüti (#31512) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nekem ezzel a videóval egy nagy bajom van, nem tudom ki mit gondol róla, de ISO 1600-on, 1/100-as záridővel, úgy, hogy alig esik -1 alá az expo...az szerintem nem low light.
Most a szobámban kíváncsiságból teszteltem, nincs sötét, de éppen nem világít minden lámpa, X-T10, ISO 3200, 1/100 és -2 körül vagyok, 50mm F2-vel. Ha jól számolom, akkor F1.4 esetén lennék -1 körül, és azt még mindig dupla ISO értékkel, mint ami a videón szerepel. Nem hiszem, hogy kétszer érzékenyebb lenne az X-T3 szenzora, inkább az a szoba lesz világosabb.
Ezt leszámítva a videó jó, tehát látszik, hogy nem teljesen ideális megvilágítás alatt is nagyon szép gyorsan fókuszál, de szerintem ez nem low light. :B Aztán lehet csak én gondolom rosszul... :))

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#31521) Teasüti válasza sasNAXO (#31520) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Low light az ISO-tól független dolog. Ahogy az AF teljesítmény is ISO-tól független. Kizárólag a szenzorra eső fény mennyiségétől függ. XT3 -3EV-ig van specifikálva az AF, vagyis alap ISO-n mérve -3 EV-ig még könnyedén talál fókuszt (ami egyébként nagyon jónak számít tudtommal).
Teljesen mindegy mennyire erősíted a képet, az az AF-en már nem segít.

XT3 esetén ez annyiból érdekes, hogy a rekeszt nem nyitja ki C-AF módban fókusz méréshez.
Lehet ezért működik jól a videón a 35 1.4, mert S-AF módban nyitja a rekeszt.
Ebben könnyen lehet igazuk a többieknek, hogy C-AF módban akkor használhatatlan. :(

[ Szerkesztve ]

(#31522) Teasüti


Teasüti
nagyúr

MEglestem a Fuji roadmap-et és mit ad Isten, jövőre van kiírva egy új super-fast prime: XF 33 f/1 WR. :))
Remélem első félévben jön!

Ahh, dobták a fejlesztést. :W

[ Szerkesztve ]

(#31523) Teasüti válasza FLx (#31519) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Találtam egy releváns videót. Ezen nem tűnik akkora katasztrófának. Huntolni nem látom egyáltalán. Inkább csak nehezen áll rá a célra, de amint bemérte onnantól nem annyira rossz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31524) Clemi válasza Tua (#31516) üzenetére


Clemi
veterán

Szvsz Igen. Súlyban és méretben jóval alatta van de csak f4 ami beltérben lehet esetleg kevés.

[ Szerkesztve ]

(#31525) soldier2 válasza Teasüti (#31522) üzenetére


soldier2
őstag

Jön helyette az 50mm f/1.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31526) Parci válasza soldier2 (#31525) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az 56/1,2 mellé az kell nagyon

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31527) taranis válasza Parci (#31526) üzenetére


taranis
addikt

+1, nem sok értelmét látom.

colorizer.net

(#31528) madgie válasza Parci (#31526) üzenetére


madgie
titán

A 33/1.0 is pont ilyen értelmetlen lett volna :D

(#31529) Parci válasza madgie (#31528) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31530) Teasüti válasza madgie (#31528) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, ha videóra is használható AF-et kapott volna.
Jelenleg nincs a Fujinak fényerős normál üvege, ha a 35 1.4 alkalmatlan a feladatra.
Vagy kihozhatnák az MK 2--t.
Bár szerintem ebből úgyis az lesz, h magamnak kell kiderítenem jó-e nekem vagy sem.
Az utolsó videó alapján nem olyan vészes az C-AF módban sem XT3-ra felpattintva. Legalábbis nem annyival, mondjuk a kit obihoz hasonlítva.
Sztem karácsonyi ajándék lesz magamnak. :))

[ Szerkesztve ]

(#31531) taranis válasza Teasüti (#31530) üzenetére


taranis
addikt

Vagy manuálozz, a Mitakon 35 0.95 elég fasza, én szeretem :)

colorizer.net

(#31532) Teasüti válasza taranis (#31531) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akartam kérdezni tőled, hogy nincs 35 1.4-ed véletlenül? :))

Manuálozni ezzel az öreg Fuji üveggel is lehet, és még mindig van rajta AF ami S módban nem is rossz. Esküvőn vagy rendezvényeken szerintem egy fotós se használ MF-et, bár nem ismerek minden fotóst. :D Csak feltételezem, hogy senki sem b.szakodik MF-el, amikor candid fényképeket kell lőni és van rá fél másodperced.
Ahhoz meg azért drága hobbi ez, hogy csak egyetlen egy feladatra vegyek üveget és nagyrészt a vitrinben álljon. Még azt a Neewer obit sincs kedvem megvenni bagóért, mert nem hozza IQ-ban a szintet és hát ugye a lassú AF még mindig jobb, mint a no AF.

[ Szerkesztve ]

(#31533) madgie válasza Teasüti (#31530) üzenetére


madgie
titán

A használható AF és az f1.0 kevésszer férnek el egy mondatban :D

A 35/1.4-gyel az égegyadta világon semmi baj nincs, azért szokták videóra alkalmatlannak nyilvánítani, mert úgy kerreg fókusz közben, hogy a két méterrel odébb lévő mikroport is összeszedi azt a hangot :D

Maga a fókuszsebesség és megbízhatóság inkább beállítás kérdése, nem véletlenül lehet videóban is testre szabni az AF-C-t, pl ha túl lassúra rakod a sebsséget, akkor gyorsabb mozgásnál lemarad, ha túl gyorsra, akkor lassú mozgásnál bele-bele fog huntolni. Ki kell ismerni a szerszámot, be kell állítani az adott feladathoz, oszt ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#31534) taranis válasza Teasüti (#31532) üzenetére


taranis
addikt

Nincs sajnos, amikor vettem a 35-ös Mitakont, csak a karakter/képminőség volt a fontos, aztán a net összes összehasonlító videójának/blog postjának megnézése után végül a Mitakon felé húztam. Azóta van két gyerek, akiket gyakorlatilag lehetetlen ezzel fotózni, legalábbis tágra nyitva, kivéve ha alszanak, ilyenkor elgondolkodok a 35 1.4-en, de több indok kéne, hogy meg is vegyem, gyerekekre van más AF-es obi is.

colorizer.net

(#31535) Teasüti válasza taranis (#31534) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!
A te beszámolód volt az utolsó lökés, hogy ne akarjak manuálozni hogy megrendeljem az 35 1.4-et. :DD
Karakterből szerintem itt sincs hiány. Legalábbis ami képeket láttam, azok mind nagyon tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#31536) MC Pite válasza Teasüti (#31535) üzenetére


MC Pite
veterán

A két kitobi között af-ben sztem nincs (érdemi) különbség.

A fényerős obiknál (rendszertől függetlenül ezt tapasztaltam) amiben sok nehéz üveg van, az nem gyors. Gyors az az obi, amin azért már jut át némi fény (f/2-f/2,8 jellemzően) de még könnyű lencsetagok vannak benne.

Múlt héten készítettem kb 1800-2000 képet (X-T30 és XF23 f/2 jött a házhoz és azokat próbálgattam T20 és 35 1.4-hez képest). XT IV-vel gyorsabb, pontosabb (kevesebbet huntol) az 35ös, de van olyan téma (gyerkőc, beltéren) amihez már inkább lassú. Jobb a helyzet a 23assal, más kérdés hogy beltéri fénynél nem nevezném tűpontosnak szem af-el (használható, de afc és 1/60 melletti 2000-2500as isonyi fénynél már ritkán tűéles). Ha nem az örökmozgóra használnám, rég tökéletes lenne (a 35ös is).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31537) Mirman válasza MC Pite (#31536) üzenetére


Mirman
őstag

De erre nem magyarázat hogy FF-en egy 50mm 1.8 miért tud gyors lenni , a Fuji fényerős fixekre meg sebesség terén miért csak a panasz van . Ugyanannyi súly mozog mindkét esetben , itt szimplan elavult a fókusz motor .

(#31538) vihartigris válasza MC Pite (#31536) üzenetére


vihartigris
őstag

"de afc és 1/60 melletti 2000-2500as isonyi fénynél már ritkán tűéles"
Itt már a záridő (1/60) is okozhat életlenséget, bemozdulást.

bármi reciproka a semmi

(#31539) MC Pite válasza Mirman (#31537) üzenetére


MC Pite
veterán

1.8/2.0 mindkét rendszeren gyors.
Az 1.4/1.2-es obik mindkét rendszeren lassabbak. Amit én idáig tapasztaltam.

vihartigris: Igen, próbáltam 1/125el is (a kitobival az már bukó), valamivel jobb a helyzet, de elve a szem környékén kevesebb a fény, kicsit árnyékban van; és picur esetén ez kicsi felületet is jelent, főleg a 23assal. (Igyekszem közel maradni, de nem könnyű, ez is már mediumról 8mp-re vágott kép pl.)

Egyébként normál körülmények között tök jó, és jelen körülmények között ez is jó, csak nem ehhez vagyok szokva, hanem a nyugton ülő/álló modellekhez :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31540) madgie válasza MC Pite (#31539) üzenetére


madgie
titán

1/100 - 1/200, szard le az ISO-t :D

(#31541) DonRazzino válasza madgie (#31540) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Szard le, mi? Minden egyes kibaszott low-light utómunkánál, ahol nem a XF16-55 + ISO400 + vaku mellett döntök, hanem az 1.4-es fixekkel bohóckodok 1600-12800 között, azon veszem észre magam, hogy nézegetem, hogy mennyi a Canon/Sony-ra váltás. Kurva jó, hogy haladunk visszafelé a low light ISO-val hátsó megvilágítású szenzor, hagyjatok már a kamu dumával. Ha nem lenne ekkora fos a T2/H1 AF a T3-hoz képest, akkor ezeket a storykat inkább azokkal lőném meg, azoknál egy fokkal még elfogadhatóbb a helyzet. A T3-nál már az 1600 is határeset. RAF, JPG, Lightroom vagy C1 tökmindegy. Az a baj, hogy imádom az üvegeimet. De nagyon. Különben már itt sem lennék.
Ja! És tudom. Ne pixel-peepeljek! Egyébként nem szoktam, csak már egy autó ára benne van a szettben, plusz sajnos túl jó a monitorom, úgyhogy nem kell 200%-on néznem ahhoz, hogy ne legyek elégedett.
És igen, szerinted ez a zaj nem bug, hanem fícsör és még adnál is hozzá graint. Irigyellek :D Engem felbasz.

(#31542) madgie válasza DonRazzino (#31541) üzenetére


madgie
titán

Tudod te már, mit válaszolok :D

De amúgy szerinted egy családi képen számít, hogy van rajta némi grain, vagy nincs? Csak a pillanat számít, semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#31543) dqdb válasza madgie (#31006) üzenetére


dqdb
nagyúr

És a hozzászólásod után bekövetkezett impulzusvásárlás eredménye meg is érkezett :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31544) DonRazzino válasza madgie (#31542) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Egyébként -rajtam kívül - még soha, senki nem volt elégedetlen a képekkel, úgyhogy értem mit mondasz és igazad van.

(#31545) madgie válasza dqdb (#31543) üzenetére


madgie
titán

Nekem még csak holnapután, de a 17 ezres áfa+kezelési költségnek azért nem örültem :D

(#31546) taranis válasza DonRazzino (#31544) üzenetére


taranis
addikt

Igaza van... nincs igaza... inkább mondd a lényeget, Sony lesz, vagy Canon? :D

colorizer.net

(#31547) madgie válasza taranis (#31546) üzenetére


madgie
titán

Már visszaadta az A9-et, tényleg volt nála, egy munka erejéig, de hát hiába köpködi az ember, a Fuji az Fuji :D

(#31548) taranis válasza madgie (#31547) üzenetére


taranis
addikt

Ja, nem úgy van az, hogy az ember csak vált a Fujiról. A lányom is rosszalkodik néha, őt se cserélem le (asszonyról nem is beszélve) :D

colorizer.net

(#31549) madgie válasza taranis (#31548) üzenetére


madgie
titán

Ismerős helyzet :D

(#31550) DonRazzino válasza taranis (#31546) üzenetére


DonRazzino
senior tag

A9II volt nálam legutóbb 70-200F2.8-al és azt nem fájt visszaadnom. Pedig két munkát is megcsináltam vele úgy, hogy közben ott volt rajtam a T3 50-140F2.8 szóval volt összehasonlítási alap a használatot és a végeredményt tekintve is. Canonnak egyelőre nincsen csak consumer váza úgyhogy még nem érett meg arra, hogy foglalkozzak vele. De azért szögezzük le, hogy a legjobb üvegek jelenleg náluk vannak (50 1.2, 28-70F2, 85F1.2). Valamikor szerzek egy EOS R-t és kipróbálom ezeket is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.