Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) sonikon válasza FLx (#32310) üzenetére


sonikon
csendes tag

Szia!
Visszafejtve az előzményeket, ugye erről az obiról van szó? Mert ez engem is érdekel.
https://www.venuslens.net/product/laowa-65mm-f-2-8-2x-ultra-macro-apo/
Honnan rendelted, mert EU-s forrást nem látok?
Ha a linkben szereplő Venuslens-től (vagy máshonnan) , akkor mennyi járulékos klts. jött még rá a 399USD-re? És hogy vagy vele megelégedve?
Köszönettel
János

(#32402) Kaji


Kaji
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Filmeket (negatív) szeretnék befotózni és ezt akarom megoldani a jelenlegi rendszerrel. X-E2 fényképezőgém van 23f2, 35f1.4 és a 18-55 kit objektívekkel. Van még egy minolta md adapterem is. Hogyan tudom a legegyszerűbben és legolcsóbban megoldani a makró fotózást? Érdemes egy Fuji közgyűrűt venni (11 v 16) vagy keresni vmi Minolta md makró obit? Esetleg vmi olcsó más makró objektív egy átalakítóval? Köszi előre is

(#32403) DonRazzino válasza gorgo (#32391) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Néha felülkerekedik a kíváncsiságom és kipróbálok más cuccokat. Nemrég egy háromnapos eventen teszteltem Nikon D5-öt a legújabb 70-200f/2.8E-vel, de ahogy várható volt, a használhatósággal, kezeléssel voltak gondjaim, szerintem örökre elvetettem, hogy valaha bármilyen DSLR-em legyen.
A Sony az gyakrabban előjön, amiről madgie beszél: a Sony szalontól szereztem A9II+ 70-200 F2.8 GM-et, de alaposan tesztelve (sőt még melóra is használva) egyáltalán nem éreztem, hogy ezért kéne mindent feladnom és a Fuji pénzemből max 3 db Sony üveggel átnyergelnem.
A téma pont aktuális mivel pont most jöttem haza sétából és a T3+56+35 mellett egy A73+Sony SEL FE 85 F1.8+ Sonnar FE 55mm F1.8 ZA van a táskámban pár hétig, de csodák itt sem történnek. A Sonyn határozottabb az AF (főleg az AF-C Eye-AF tracking), a nyers képminőség megfelelő monitoron nézve szembeötlő, a színek már egész elfogadhatóak, noha a WB még fixre állítva is elég inkozinsztensnek tűnik. A low light ISO tűrés az szerintem majdnem 2 STOP diffi, ott brutál előnye van ennek a szenzornak. Viszont a helyzet az, hogy itt ki is fújtak az előnyök. Az EVF bántóan rossz, a kijelző is (de azt még megbocsájtanám, az EVF-et nem) az én kezemnek kényelmetlen helyen van az expógomb, a sorozatnál (ami nekem igen nagy fontosságú) marha prominens a blackout, zavaró nagyon a T3-hoz képest. Olyan mintha egy X-T10-el lőném a sorozatot. A JPG-et felejtsd el, már minden videót végignyálaztam, minden tutorialt elolvastam, itt RAW-ozni kell. Ahhoz pedig, hogy számomra is elfogadhatóan szintet lépjek, egy pár A7R4-re és 1500 dollár feletti lencsékre lenne szükség, annyit pedig jelenleg nem keresek a rendszerrel, hogy ez szóba jöhessen. Ha érdekes, a jövőben jöhetek még tapasztalásokkal, de röviden: fel sem merül, hogy apróra menjen a Fuji. :N
A mostani hűtlenségemhez hozzátesz a (látatlanban :B ) elégedetlenkedésem a T4-gyel. Amikor a két T2-mből csak az egyiket cseréltem T3-ra, az volt a nem titkolt szándékom, hogy a másikkal majd megvárom a H2-t, azzal a vázfelépítéssel, csak valami baró új szenzorral, új akksikkal, urambocsá akár "beépített" vertical gripp-el. Nem hajt a tatár, majd kivárom.

Ja és amivel kezdenem kellett volna: annyira nevetésegesen first world problem az egész. Amit a meglévő üvegeimmel és egy T3-mal nem tudok lefotózni ekv. 15-600 mm-ig az soha nem a felszerelés hibája lesz, hanem az én balfaszságom. Ez már rég nem a kliensek igényeiről szól, akik instára meg FB-ra tolják a leméretezve megkapott képeiket. Ez csakis rólam, meg a mindig többet akarásról. Egyszer majd kigyógyulok belőle ... vagy nem.

(#32404) mikrofon válasza DonRazzino (#32403) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért ha már Sony és a drága de jó cuccok akkor egy a9 + gm24 + GM135 az alap vagy az a9 helyett a7riv. Szerintem....

(#32405) madgie válasza mikrofon (#32404) üzenetére


madgie
titán

Fun fact, hogy egy Sony-s ismerős eladta az A7III-at (meg a 24-70GM-et), maradt az A9 meg egy csomó más, de az eladott cuccból vett egy X-T3-at, 35/1.4-et, 90/2-t (és egy 23/1.4 is jön neki, és még így is marad pénze az eladott Sony cuccból) és baromi elégedett eddig a fudzsival... hozzáteszem már az X100F megfertőzte, pedig az nem egy villám gép.

(#32406) vihartigris válasza madgie (#32405) üzenetére


vihartigris
őstag

Jónak mondod :DDD

bármi reciproka a semmi

(#32407) gorgo válasza DonRazzino (#32403) üzenetére


gorgo
őstag

THX, Razzino!
Most kezd úgy nagyon tele lenni a faszom az egész karanténnal. Keblemre ölelnék már jópár fórumos arcot. Mazsira rég kíváncsi vagyok élőben, meg igazából mindenkire másra is, akivel már ittunk együtt. :)
Nagyon helyes hogy hűtlenkedsz, neked megvan a kellő motivációd, mi meg legalább (okos módjára) tanulunk más kontójára. :R (ez itt pozitív értelemben)! Nálam pl. elég magas a potenciálgát, amit le kéne küzdeni a hűtlenkédéshez.
Nekem pl. alkalom kéne ahhoz hogy fotózzak (most nem a vírushelyzetre gondolok, hanem az élethelyzetre), mivel tisztán hobbiból portrézni azért elég nehéz. Egyfelől modelleket fizetni csak ezért, hát az asszonynak lenne hozzá szava :DDD , vagy hogy nem szűklátókörűen nézve, férfi portrét is szívesen lőnék, nade ezt már végképp nehéz 'hobbi' szinten űzni. Természetfotózásra meg annyira nem begyere az X-trans, leszarom ki mit mond, nekem nem!
Meg az új melóhelyen most épp gépszíj van (hál' istennek, legalább bejárhatok sokat dolgozni, jobb, mint otthon csoffadni).
Amúgy most fel vagyok dova, lenyeltem egy sör után egy üveg bort is (azt gondolván, sertéspörihez annyira nem kell, mint belém) és még a pörkült is nagyon jól sikerült!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32408) Mercutio_ válasza gorgo (#32407) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asszonyt fotózd, az ingyen van! :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32409) gorgo válasza Mercutio_ (#32408) üzenetére


gorgo
őstag

Vannak előnyei, és hátrányai, természetesen kaptam már lencsevégre. Korábbiaktól eltérően néha még aktra is hajlandó, ellenben mezei hétköznapi fotózásra alkalmatlan: lemerevedik, de mint egy kőszobor... Nagyon nehéz, hamar feladom. Lehetetlen.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32410) laskr99


laskr99
addikt

infinity kb mennyi a szállítási idő mostanság?

(#32411) mikrofon válasza madgie (#32405) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezzel teljesen egyetértek.

(#32412) Ereshkigal válasza laskr99 (#32410) üzenetére


Ereshkigal
őstag

20 nap.

(#32413) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#32412) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Bocs, benéztem. Eglobálos rendelésem volt most 21 napos. Infi lehet jobb. :)

(#32414) Mercutio_ válasza gorgo (#32409) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor hétköznap ne fotózd, csak hétvégén:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32415) vihartigris válasza Mercutio_ (#32414) üzenetére


vihartigris
őstag

:C :DDD

bármi reciproka a semmi

(#32416) gorgo válasza Mercutio_ (#32414) üzenetére


gorgo
őstag

hogyezeddignemjutotteszembevazze! :U
van még ilyen jó ötleted, elkelne pár :DDD :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32417) Mercutio_ válasza gorgo (#32416) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ő igya meg a vörösbor felét!
Nem lesz olyan merev és neked se fáj a fejed másnap :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32418) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem volna: XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS 210e-ért érdemes-e befektetni rá (hónapban már akkor nem eszek...)?
Szeretnék a 18-55 melllé egy teleobjektívet, és most látom, hogy 210e a Digiexpertnél, ami még az amazonos akciós ár alatt van jelentősen. Csapjak le rá (és éhezzek a hónapban), vagy felesleges szerintetek még megrendelnem?
(nyilván éhen halni nem fogok, nem kell aggódni... :) )

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32419) Mirman válasza deathtania (#32418) üzenetére


Mirman
őstag

Én a jelen gazdasági helyzetben semmi olyan beruházást nem tennék amit csak kicentizve engedhetek meg magamnak.

Én amíg ez a helyzet el nem múlik teljesen visszafogom magam , pedig jópár obira égeti a pénz a zsebemet már . :DD

[ Szerkesztve ]

(#32420) szilu7 válasza deathtania (#32418) üzenetére


szilu7
senior tag

Keress jó áron XC 50-230-at. Nem fogsz csalódni és még pénzed is több marad.

(#32421) Muerte68 válasza deathtania (#32418) üzenetére


Muerte68
addikt

Az 50-230-kicsit fényszegényebb de egyébként egy igen jó objektív jóval olcsóbban,maradna kajára is :K
Kitből kivásárolta 65-70 körül elég sok szokott lenni és bőven megéri az árát.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32422) deathtania válasza Muerte68 (#32421) üzenetére


deathtania
senior tag

(#32419) Mirman Ez mondjuk jogos, én is csak amiatt engedném meg magamnak, mert igazából félre van téve a pénz egy része egy ilyen objektívre, de lehet, hogy kezdőként még azért nem használnám ki, pár hónap-év múlva meg használtan is fogok tudni lőni egyet, esetleg valami jó leárazásban a mostani ár töredékéért.

(#32420) szilu7 és (#32421) Muerte68
Ha Ti mondjátok, nektek hiszek, főleg Muerte68 fórumtársnak. Ő győzőtt meg az X-E3 mellett is, és naponta esik le az állam, hogy mennyit tud, és a 18-55-el is milyen fasza képeket tudok vele lőni. Körbenézek, hátha sikerül "kicsi pénzért" lőni egyet, kezdésnek ez is jó lehet. Azt jól láttam, hogy a rekeszt ezen nem nagyon lehet variálni? Gyűrűt nem láttam kívül rajta, és a manualja sem írja. :F

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32423) Muerte68 válasza deathtania (#32422) üzenetére


Muerte68
addikt

Az XC-obikon nincs rekeszállítás az obin,azt a vázon kell.
Legegyszerűbb a hardveraprón, vagy az indexen szétnézni általában ha kiírod hogy keresel szoktak felajánlani elég hamar.
Nekem is volt szerettem is, meglepően jó obi, csak a 18-55-miatt áldoztam be de tervben van az újra beszerzése.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32424) MC Pite


MC Pite
veterán

+1 50-230-ra. Én pl nem is használok telét, a legtöbb ember megszokásból veszi. Ha majd úgy érzed kevés, továbblépsz felfelé.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32425) deathtania


deathtania
senior tag

(#32423) Muerte68
Köszönöm szépen az infót, majd utánaolvasok akkor. :)

(#32424) MC Pite
Köszönöm a megerősítést! :)
Úgy néz ki, hogy sikerült egyet találnom, párszor használtat 65 ezerért, holnap megyek érte, kipróbálom, megnézzük, és ha rendben van, akkor el is hozom. :DD

www.brczart.hu

(#32426) Gercsa válasza deathtania (#32425) üzenetére


Gercsa
senior tag

Az 50-230-al jól jársz majd.

Aztán ha később mégis úgy érzed hogy kell neked az XF szériás tele, akkor várd meg az új 70-300-at (vagy 80-300) és választhatsz hogy az új, vagy a használtan emiatt talán olcsósodott 55-200.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32427) jmakk válasza deathtania (#32425) üzenetére


jmakk
őstag

OFF:
Ingyen extraként koronavírust is hozol majd el vele?
Nem hiszem, hogy ennyire kell ez kijárási korlátozás idején?! No comment... :(((
ON:

[ Szerkesztve ]

(#32428) Muerte68 válasza jmakk (#32427) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem kellene ezt a koronavírust az ebolával egy sorba venni.
Mos kezet vesz kesztyűt maszkot ha akar, mintha máshol nem lehetne összeszedni.
Nem ő lesz az egyetlen aki vesz valamit.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32429) deathtania válasza jmakk (#32427) üzenetére


deathtania
senior tag

Tényleg nem szeretném offolni a témát, de muszáj vagyok válaszolni.

Minimum január közepe óta Magyarországon van a vírus. Nem az a kérdés, hogy elkapod-e, hanem legfeljebb, hogy mikor fogod elkapni. Budapest belvárosban lakom, a legminimálisabb mértékben mozdulok csak ki, mégis akkor is azt látom, hogy az összes utca és az összes nyomorult bolt tele van emberekkel, akik összevissza fogdosnak mindent, azt is, amit nem kellene, és emiatt helyenként elkap a hányinger, de legalább már arra jó volt, hogy nem eszek jó ideje se péksütit, se kenyeret, és felfedeztem a Wasa és Finncrisp csodáját.

Ha valóban ennyire gáz lenne ez a cucc, már rég kihalt volna a fél ország az emberek nemtörődöm hozzáállásától. Hidd el, hamarabb fogod elkapni a nyugger nénitől a Lidlben, aki a műanyag zacskót úgy tudja csak leválasztani a többitől, hogy előtte megnyálazza a kezét a maszk alatt (előttem csinálta a péksütis pultnál), mint tőlem, vagy attól, aki könyékig turkál a zöldséges rekeszben, és puszta kézzel pakolgatja és válogatja az árut.

Megjegyzem, hogy nekem is, és barátaimnak is volt már február-márciusban influenzaszerű megbetegedése 38,5-ös lázzal, ami simán hozta a tüneteket, és amit persze egyik orvos sem vizsgált ki, nem voltunk lényegek nekik, mert "nem vagyunk veszélyeztetett korosztály, akkor biztos nem korona", szóval az is lehet, hogy már régen túl vagyunk az egészen.

Hidd el, ha elkapod, nem tőlem fogod elkapni, mert én mindenhova autóval járok, ami pl. 2 napja volt ózonnal utoljára fertőtlenítve, azóta pedig áll a parkolóban. Ha idegennel találkozom, én mindig veszek fel maszkot, van bekészítve a kocsiba, és a kézfogást is kerülöm már jó ideje. A készpénz, amit néha-néha használok, már több, mint egy hónapja áll a pénztárcámban, így az sem lehet vírusos. A ruhámat minden "kintjártam" után cserélem, mosom, amikor elindulok, friss ruhát veszek fel, egyből az autóhoz megyek, és indulok, ahova épp kell, és hazaérés után megy a szennyesbe. Itthon rendszeresen fertőtlenítünk (már a kutyák miatt is kell), szóval eléggé leredukáltuk annak az esélyét, hogy vírushordozók legyünk.

És igen, nekem fontos most az objektív. Mert most kevesebb munkám van, most ráérek fotózni, most ráérek gyakorolni, most ráérek megtanulni az alapokat, hogy hogyan érdemes komponálni, hogy hogyan érdemes játszani a rekesszel, isoval, záridővel. Megtanulni, és kitapasztalni, hogy mi a különbség egy 18-55-ös és egy 50-230-as objektív között. Évek óta nem volt ennyi szabadidőm, mint most, és szeretném hasznosan kihasználni.

Ha ennyire rettegsz a koronavírustól, akkor javaslom, hogy semmilyen bolt, se tömegközlekedés, se az utca közelébe ne menj, mert várostól függetlenül fertőző emberek flangálnak mindenfelé, akik hírből sem hallottak arról, hogy a másfél-két métert meg kellene tartani másoktól (amit amúgy is meg kellene, mert szerintem legalábbis nem illik a másik ember aurájába random belegyalogolni vírus ide vagy oda...) ;)

(#32428) Muerte68

Különben is, "úgyismindmeghalunk"... Különben is szerintem kb így nézhetünk ki: egy 1,5-2 milliós városban van kb. 1.500 azonosított beteg, párszáz gyógyult és meg úgy 2-300ezer nem azonosított beteg, akik soha nem fognak bekerülni a rendszerbe, mert vagy nincsenek tüneteik, vagy az orvos nem foglalkozuk velük, vagy csak nincs kapacitás tesztet csinálni... Ezért mondom, hogy ha tényleg akkora gáz lenne, már rég kihalt volna a fél város, mivel 1-1,5-2 hónapot biztosan éltünk itt úgy, hogy semmiféle korlátozás sem volt még a láthatáron sem...

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32430) MC Pite válasza deathtania (#32425) üzenetére


MC Pite
veterán

Látod, ő már meg is unta :DDD
Én párszor állatkertbe vittem telét (sose néztem vissza ezeket a képeket)... Párszor próbáltam ház körül madarakat fotózni; aztán kb 7 éve nincs is már telém (csak próbára, meg egy 135/2,8 manuál, amit el is adhatnék mert évek óta nem volt a vázon :( ).
Pedig még Nikonra 18-200at is vettem(túristáskodni, mekkora marha voltam), aztán pár hónap után rájöttem hogy a 28-75 2,8, majd később a 17-50 2,8 sokkal hasznosabb számomra.

Jmakk: Maszk, fertőtlenítés oszt 99,99% hogy nem kapja el. Gagyi maszkkal 97%, de ha nem tüsszent a másik akkor nincs gáz. Sajnos elég vegyesen értelmezik az emberek a korlátozást, felénk a fiatalok és a nyugdíjasok semmibe veszik, akik meg tolnák a gazdaság szekerét, azok húzzák a rövidebbet. Vagy tényleg maradjon mindenki a seggén, vagy akkor csak az öregek. Most be...om ha valamit vennem kell, márpedig akad bőven a ház körül meló, úgyhogy kell. Ha a munkahelyem megmarad akkor mondjuk ennyi sz...tás belefér (hogy tizenméteres sorok állnak szombaton az összes helyen itt a vidéki kisvárosban, mert hétközbe senki nem tud semmit intézni). De az ingyen hitel meg az 53. heti nyugdíj(?) nem fog segíteni abban hogy megmaradjon a munkahelyem, már így is sokakat küldtek el tőlünk. És sajnos szinte feleslegesen, amíg a templomnál, kocsmánál, dokiná és a kerítésen lógnak az öregek, és csordában lógnak a fiatalok; és ameg kkslányommal sétállgatunk az Aldi körül amíg anya bevásáról (hisz se úszás, se ének se semmire nem járhat el, ez a heti egy auttzás van neki) addig családok együtt járnak vásárolni, anyuka, kicsigyerek, nagymama, stb. Tegnap nyugger nő leszólta a pénztárost a Lidlben(be kellett mennem a cghez alírni a fizetés csökkentést), hogy miért szolgálta ki a maszk nélkülit faszit(mit csináljon ezzel a pénztáros?). Délután négy óra volt éppen. A... ... ját. :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32431) deathtania válasza MC Pite (#32430) üzenetére


deathtania
senior tag

A mókás az, hogy a csaj nyaraláshoz vett egy X-T10-et, 16-50-el, és ahhoz vettek még egy XC 50-230-at. Használták két hetet, azóta áll náluk mindegyik. A gép is meg van hirdetve, és külön a teleobi is, dobozzal, papírokkal. Állítása szeirnt karcmentes, hibamentes.

Bónuszban tegnap írtam egy srácnak, akinek kb. egy hónapja járt le hirdetése Hardveraprón (gugli kereső kidobta), ő meg full újonnan hirdeti, állítása szerint sosem volt használva. Rákérdeztem, hogy esetleg megvan-e még (nem láttam értékelést), és az előbb írt. Lehet, hogy azt is megnézem, hátha sikerül jó árat kialkudni, és ő itt is van nem messze. Szóval lesz obi, csak kérdés, hogy mikor.

Természet és városfotózáshoz használnám főleg, esetleg kutyákat kicsit messzebbről, ahogy játszanak, ezekhez a 18-55-öt párszor már kevésnek éreztem. A szomszéd csaj teléjét párszor kipróbáltam, nagyon jó volt, ezért is gondolkodtam el egyen. :)

www.brczart.hu

(#32432) #16820480 válasza MC Pite (#32430) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is folyton a tele marad ki a táskából. Utoljára nyaralást egy 18-55-tel fotóztam szinte végig, de most simán elindulnék a 18/2 és 35/2-vel inkább (illetve valami 50-est még vinnék talán, ha lenne).

(#32433) Tua válasza jmakk (#32427) üzenetére


Tua
tag

Szerintem ezért felesleges volt hozzászólnod.

(#32434) jmakk válasza Tua (#32433) üzenetére


jmakk
őstag

Tényleg az volt, elnézést! :R
Be is fejeztem, csak még idebiggyeszttek egy anoním részletet egy privát levélből a baráti körömből.

OFF:
"Szomorúan értesítelek benneteket, hogy sógorom korona vírus fertőzésben elhunyt. Családunk gyászán felül komoly tanulságunkat kell hogy megosszak Veletek. Sógorom igen fegyelmezett, tudós ember volt. Három hete már szigorú karanténban volt, mindent kétszer fertőtlenített. Előzetes betegsége nem volt, kiváló volt a fizikai állapota is. Mint kiderítették: sajnos kétszer kiment a városba és valahogy mégis elkapta a kórt. Az ország egyik legkiválóbb kórházában ápolták ezután, ahol nyilván az orvosok is kiválóak. Mégsem tudták megmenteni. Barátaim vigyázzatok magatokra! Mondjátok el másoknak is ezt a szomorú eseményt természetesen csak távolból. "
Senkinek nem kívánom, hogy érintett legyen ilyesmiben. :(((
ON:

(#32435) Mercutio_ válasza jmakk (#32434) üzenetére


Mercutio_
félisten

R.I.P.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32436) taranis válasza jmakk (#32434) üzenetére


taranis
addikt

Ez sajnálatos, ugyanakkor valószínűleg kivételes eset. Egy barátom, aki életerős, középkorú férfi, teljesen lebénult, már levegőt sem tudott venni, többszörös vérátömlesztéssel meg az isten tudja mivel hozták vissza az életbe. Mára már felépült, jó sokáig tartott. Az oka az, hogy egy fertőzésre úgy reagált a szervezete, amire az emberek 99,x%-a teljesen máshogy reagál, van hogy észre sem veszik. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ilyesmivel egymást riogatni akkor van értelme, ha sok ilyen eset van, ellenkező esetben bármilyen betegséget felsorolhatnánk, amibe belehalt valaki.

colorizer.net

(#32437) Mercutio_ válasza taranis (#32436) üzenetére


Mercutio_
félisten

Figyelembe véve, hogy ez egy új cucc és még csak a népesség viszonylag kis része esett át rajta nem nagyon lehet messzemenő következtetéseket levonni adott tünetek gyakoriságára vonatkozóan.
Majd ha 2-3x körbe ment a földön...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32438) szilu7 válasza taranis (#32436) üzenetére


szilu7
senior tag

+1
Vigyázni kell, de az élet csak nem áll meg.
3 éve egy evezős edzéstársam 25 évesen halt meg. Mintaszerű, egészséges élet, csak amatőr szintű sport, semmi élsport vagy dopping, családalapítás előtt. Pénteken kicsit gyengébben ment az edzés. Hétvégén már kórház, pár nap múlva kóma, egy hónap múlva elment, már nem ébredt fel többet. Egészségesen, tünetek és előzmények nélkül. Nem emlékszem a diagnózisára, valami ritka betegség.
Mindenkit sokkol a családban/környezetében egy hirtelen haláleset, de nem lehet állandóan azon rágódni, hogy mikor halunk meg, pláne nem kell riogatni.
Amikor hosszúhétvégéken (persze nem most) elindulnak az emberek az M3-ason, nem arról beszélgetnek, hogy egy ilyen 3-4 nap alatt 1-2 családnyi ember autóbalesetben meghal. És meg sorolhatnám.
Bár ez utóbbi lehet, hogy rossz példa volt, és ezzel pont riogatni kéne a sofőrök egy jelentős részét... :F
Mercutio_: azért az már most is kijelenthető, hogy nem egy spanyolnátha.

[ Szerkesztve ]

(#32439) Mercutio_ válasza szilu7 (#32438) üzenetére


Mercutio_
félisten

A spanyolnátha egy háborúban legyengül népességet kapott el, és az orvosi ellátó rendszer se hasonlítható. A téli influenza időszakra még figyeljünk szerintem, spanyolnátha is a második hullámban durvább volt mint az elején.

De tényleg OFF vége

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32440) laskr99


laskr99
addikt

X-T30+18-55 fekete megrendelve :))

(#32441) gorgo


gorgo
őstag

Gyerekek, engedjétek el ezt a vírus témát itt. Mindenhol ez van, ide nem kérjük. Topikgazda akár törölhetné is az erősen offos hsz-eket...
No offense!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32442) vihartigris válasza laskr99 (#32440) üzenetére


vihartigris
őstag

Szép fényeket!

bármi reciproka a semmi

(#32443) laskr99 válasza vihartigris (#32442) üzenetére


laskr99
addikt

Köszönöm, még csak 1-2x pár perc erejéig használtam DSLR/MILC gépet, ez lesz a betanulós masina :DDD

(#32444) wms válasza laskr99 (#32440) üzenetére


wms
senior tag

Gratula! :C

(#32445) deathtania


deathtania
senior tag

Én pedig jelentem, hogy megvan az XC 50-230. :C Egy gyors próba volt csak egyelőre.

Rendeltem hozzá Hoya uv szűrőt készletben (főleg, hogy ne b*sszam össze a lencséjét), elvileg hétfőn meglesz. Utána hadrendbe is állítom. :K

www.brczart.hu

(#32446) wms válasza deathtania (#32445) üzenetére


wms
senior tag

Szupiiii! :K

(#32447) PuMbA válasza deathtania (#32445) üzenetére


PuMbA
titán

A legtöbb esetben egy lens hood sokkal jobb választás, mert véd az egyes esetekben fellépő felesleges fénytől bekövetkező kontrasztvesztéstől, ami pont olcsó üvegeknél jobban előfordul és ahhoz is hogy valami hozzáérjen a frontlencséhez (kivéve teljesen elölről). Az UV szűrő meg mindig ront valamennyit a képminőségen, kivétel ha szuper drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#32448) deathtania válasza PuMbA (#32447) üzenetére


deathtania
senior tag

Hoya HMC készletet rendeltem, abból az UV(C)-t dobnám fel kvázi állandóra (18-55-ön fent van egy, így kaptam a szettben) elsősorban a por miatt, a cirkuláris polár és az ND8 meg jól jönnek majd spec szitukban, gondoltam most pont jók lesznek "játszani" is, és próbálgatni. :) A napellenzőt is felteszem természetesen, ha szükség lesz rá a nap miatt. Inkább tényleg a portól féltem a Városligetben az objektívet... :O

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#32449) PuMbA válasza deathtania (#32448) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, de ha a por az UV szűrőre tapad, akkor képileg megint rosszabbul jársz, mintha a frontlencsére, mert az jobban látszik :) Én nem aggódnék emiatt, mert könnyen letörlöd a port a frontlencséről (viszel magaddal obitörlő kendőt), másrészt használtam már olcsó tele obit strandröplabdán homokba, de semmi nem került bele. Nem hiszem, hogy a Fuji rossz obikat gyárt és beporozódik könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#32450) deathtania válasza PuMbA (#32449) üzenetére


deathtania
senior tag

Köszi a tanácsot! :)
Kendőből mit ajánlasz? Sima mikroszál? Vagy "sima" esetleg nedves) szemüveg (törlő kendő? Szarvasbőr? Vagy valami spec? A Gunnar szemüvegeimhez pl. szarvasből tisztítókendőt adtak, azt nem tudom, használhatom-e ehhez is.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.